Wykres EKG serca

Trzepotanie przedsionków

.. ...badania EKG. W celu wykrycia przyczyn arytmii wykonuje się także inne badania laboratoryjne i kardiologiczne wg schematu diagnostycznego ustalonego przez lekarza ( echo serca, holterowskie badanie EKG, stymulacja przezprzełykowa przedsionków ). Każdy napad trzepotania przedsionków wymaga..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...ponieważ 24 - godzinne wykrywa mniej niż 50% napadów nieutrwalonego częstoskurczu komorowego. Może być konieczne powtórzenie badania jeśli jest to możliwe, zaleca się wykonanie uśrednionego zapisu EKG. Konieczne są dalsze badania w cel potwierdzenia roli tego badania u pacjentów z HCM...

Kardiowersja

.. ...jest zsynchronizowany z wykresem EKG w ten sposób, by nie miał wpływ jedynie na aktywność elektryczną przedsionków, nie komór. Przed zabiegiem konieczne jest ustalenie, jak długo trwa arytmia. Nadkomorowe zaburzenia rytmu związane są z nieprawidłową kurczliwością przedsionków serca. Może..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też tworzy jakiś powtarzający się wzorzec ( pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty (..

Bigeminia komorowa

.. ...jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc występujące na przemian dwa zespołu QRS o różnym kształcie - wąski zespół QRS jest pochodzenia zatokowego, szeroki jest pobudzeniem dodatkowym. Chory może odczuwać tego typu zaburzenia rytmu jako mocne uderzenia serca, nierówne bicie..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...sprzed okresu ciąży. Na wykresie EKG obserwujemy natomiast lewogram. Jest to efekt uniesienia serca przez powiększającą się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...rytmu niemożliwe do wykrycia podczas standardowego badania EKG. Zespół polskich badaczy: mgr inż. Artur Burtka i mgr inż. Zbigniew Kulesza pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Napieralskiego pracował nad wykorzystaniem wymiennej pamięci Flash w rejestratorze. Jak wyjaśniają..

Echo serca - Str. 24

.. ...czy echo je powinno wykryc bo mi kardiolog powiedzial ze te skurcze sa nie grozne.echo mam ok.czy nie mam sie czym martwic.w echo nic nie wychodzi.biore afobam na uspokojenie 1 tabletka wieczorem. Badaniem ktore diagnozuje zaburzenia rytmu jest holter ekg( poza spoczynkowym ekg..

Echo serca - Str. 26

.. ...służb mundurowych lekarz wykrył u mnie ekg miałem dobre inne badania także lekarz wykrył u mnie szmer i wysłał na echo serca , kilka lat temu miałem te badanie i stwierdzono: wymiary serca lewa komora: 5,9 lewy przed: 4,5 aorta: 2,7 prawa komora: 3,0 przegroda m - k 0,6/1,0 ściana tyl...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...Jedyną chorobą jaką mi wykryli jest dyskopatia i zwyrodnienie kręgów szyjnych .Pomóżcie mi przetłumaczyć sobie że zawał mi nie grozi. Do Gosi ja też kilka razy w panice biegłam do lekarza z objawami zawału zbadał mnie zrobił ekg wszystko ok to nerwy prosiłam o skierowanie na echo serca..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 949

.. ...Zrobilam wyniki i badania, wykryto szmery nad sercem. Zrobilam ekg, okazuje sie ze mam nieprawidłowy blok prawej odnogi peczka Hisa. Niedlugo mam USG serca. Ale nie sadze zeby to byl powod moich dolegliwosci. Poniewaz czytalam ze to jest niegrozna wada wrodzona i normalnie sie z nia zyje..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...oczywiscie jest wrodzona, wykryta po urodzeniu, ale byłam za mała na leczenie. Oczywiscie byłam pod stałą opieką kardiologa ( Poradnia w Katowicach - tu mieszkam i CZD w Warszawie, dokąd mnie odesłano ). Leczenie polegało na okresowym ekg, echo i pomiarze ciśnienia : ) W wieku 17 lat w..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...usmiechem na twarzy jak wykrwawia sie na smierc..... Cześć. Ja akurat jestem po kołataniu serca. Przepłakałam przez to 15 minut. Mam już wszystkiego serdecznie dosyć, bo nie wiem co się ze mną dzieje. Miałam badane echo serca, robione kilka razy ekg i podobno nic złego się nie dzieje...

Szmery w sercu są groźne?

.. ...bylam u lekarza... no i wykryto u mnie szmery sercowe V stopnia.... bardzo szybko się męczę i zaczynam bac sie ze to cos powaznego..... dostalam skierowania na ekg i echo serca i jeszcze badanie krwi i moczu.... Czy to moze byc oznaka czegos powaznego?? napiszcie do mnie: gg..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...lekarza na bilansie i wykrył u mnie szmery serca... boje się... i nie wiem co mam zrobić.. mama powiedziała że ona też ma szmery serca .... co mam zrobić .?? mam iśc do specjalisty ?? jak cos to gg 11841340 U mnie jakieś dwa lata temu lekarz także wykrył szmery w sercu i kazał jechać..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...nieprawidłowości.Czy można z tych wykresów EKG odczytać jakieś anomalia? Jest to wykres EKG mojej 57 - leniej mamy. Z góry bardzo dziekuję.Monika http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest parametr SV na wyniku echo..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...Mój syn ma 5,5 lat i wykryto u niego niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Pozdrawiam! U mnie WPW wykryli po 1 zapisie EKG w trakcie trwania częstoskurczu : ) Najlepsze było to, że idąc pierwszy raz to lekarza ( rodzinnego ), nie potrafiłem wytłumaczyć do końca co mi się dzieje : ) Najgorszy jest pierwszy częstoskurcz ^^ ...kompletnie nie wiesz o co codzi :P..

Prawostronna blokada serca

.. ...badanie krwi nic nie wykryło, ekg zwykłe wykryło niepełny blok prawej odnogi, co mam teraz robić ? co mam teraz robić ? chcę dalej uprawiać moje hobby, nie wiem co bym zrobił gdybym nie mógł ;/, narazie lekarze zabronili mi uprawiania kick boxingu i le parkour * u :( to prawdziwy koszmar..

Odczyt z EKG a leki

.. ...klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie można też bez jakiegokolwiek skierowania wykonać nigdzie echo serca odpłatnie. Lekarz na podstawie EKG przepisał mi Concor Cor 1,25mg,..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...POZDRAWIAM. Witam.Echo wykrywa wszystkie wady serca.Wpw to juz ekg. A arytmia nie jest wadą serca? byłam zapisana na echo serca a oni zrobiłi mi usg i wmawiają że to to samo badanie! i wydałam 130 zl! Marto echo serca tak samo wygląda jak usg na monitorze masz obraz całego serca robią ci..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...potenjalki sercowe i tworzy wykres ekg dokladniejszy,przydatny do dokladniejszego okreslenie gdzie ktore dziadostwo sie tworzy, ze 150 - 170 prywatnie, ale ostatinego mialem panstwowego na brodnie w maju - niestety ze 120000 uderzen serca na dobe dalo sie odczytac tylko 80000 stad wielka..

Dodatkowe skurcze - Str. 214

.. ...holtera ale nic nie wykrylo tak samo ekg i usg serca plus echo serca jedynie co odrobine wieksze cisnienie i wysoki puls ponad 110 z tego co pamietam dlatego dostalam betalok zok 50 bylam zadowolona z tego leku na mnie dzialal.w czasie ciazy lekarze nie bardzo wiedzieli czy odstawienie..

WPW a ablacja

.. ...jakiekolwiek info. Miesiąc temu wykryto u mnie WPW ( na EKG ). Szybkie bicie serca ( być może nazywa się to migotanie ) mam bardzo sporadycznie tzn. może do 5 razu w roku. Czasami ołabienie, spadek aktywności - nie wiem czy to można też zaliczyć do objawów WPW. Jak na razie z w/w..

WPW a ablacja - Str. 5

.. ...serca i Holter na 100% wykryją * dodatkową drogę przewodzenia do serca * czy trzeba zrobić jakieś inne badania żeby to potwierdzić? lila, ekg lub holter wystarcza ale tylko wtedy gdy beda zrobione podczas napadu. W innym przypadku, nie wiem czy zawsze, ale u mnie tak bylo - te badania..

Niewinny szmer serca

.. ...jeszcze bardzo mała wykryto u mnie niewinny szmer serca, i do tego jakiś ubytek w sercu.. chodziłam raz w roku na echo serca dopóki...aparat do EKG się nie zepsuł..zaprosili mnie wtedy na badanie za 2lata... od tego czasu nie byłam na badaniach,minęło ok.10lat..nie mam jakiś konkretnych..

Lewa komora serca w dolnych granicach normy i niemowlaka

.. ...echo serca w Toruniu wykryto, iż lewa komora serca jest w dolnych granicach normy ( praca skórczowa uposledzona ). Wrady wrodzonej nie stwierdzono. Ale kardiolog zlecił wykonanie badania krwi - troponiny i CKMB oraz ekg. Trudno bedzie mi tu przedstawic wynik ekg, nie znam sie na..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...sobie echo serca. ekg wykrywa tylko powazne schorzenia.chyba ze zrobisz ekg calodobowe lub jeszcze lepiej 2 - tyg.z tego co piszesz to moze byc wypadanie płatka.na echo powinno wyjsc.powodzenia Ja miałam całe życie narwicę serca ,żołądka . Lakarze lekcewazyli moje dolegliwości i mówili..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...nas w wieku 6 wlasnie wykryto po raz peirwszy zrobiono wtedy echo i ekg nic nie moznabylo stwierdzic czy samo sie zrosnie...mozna jedynie bylo powiedziec czy cos zagraza czy trzeba operowac czy mozna dac czekac na reakcje organizmu co 3 meisiace lekarz osluchiwal i ekg teraz po prawie..

Blok Mobitza

.. ...17 lat, juz prawie 18 wykryto u mnie blok mobitza.. nie mam w organizmie, zadnych stanow zapalnych, wynik proby wysiłkowej jest dobry, ekg nic nie wykazało, echo serca - w porządku.. nie mam problemow w szkole, ani zadnych osobistych.. nie wiadomo co mi jest.,. moze ejst tu ktos, kto..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...taksowka. Pan dr cos tam wykryl w EKG ( co zostalo pozniej zignorowane przez mojego lekarza rodzinnego i drugiego kardiologa ) i kazal zrobic USG, co uczynilem tego samego dnia. Oprocz tego, ze wyszly tam jakies nieistotne nieszczelnosci zastawkowe wszystko zostalo zakwalifikowane przez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 39

.. ...lekarze nie mogli tego wykryc robili mi ekg caly czas a na ekg tego nie widac dopiero na ukg.Nie no napewno masz dobrych specjalistow i sie nie martw aha czyli ty nie masz wypadania platka?To co te ataki ci sie z nerwicy robia bo sa takie same jak moje PROSZE CIE OPISZ MI JE DOKLADNIE..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 50

.. ...typu ekg serca czy usg wykryto u was tą nerwice? czy z sercem macie wszystko okej a co ja moge powiedziec mam 16 lat i juz od 2 lat mam nierowne bice serca, dusznosci, kolotanie i czasami bule... :( U mnie w EKG na początku choroby tj.4 lata temu wychodziła tylko szybka akcja serca czyli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 84

.. ...płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie okazało że to nerwica lękowa biore teraz leki i chodze do psychiatry i biore leki czasami mam cisnienie 118..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...Niestety po osłuchaniu wykrył u mnie wadę serca - niedomykalność zastawki ( tylko jakiej... ). Mam pytanie, czy badanie EKG powinno zobrazować tę wadę? Pozdrawiam powinno ja wlasnie mialam robione ekg tylko nie pamietam jakie to bylo podobne do badania usg i wlasnie ono mi wykrylo..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...poszłam do lekarza i wykryto w EKG, blok prawej odnogi serca, Chociaż u Was nie musi byc to samo, bo choroby serca i objawy mogą być naprawdę różne, mogą być też na płaszczyźnie nerwowej, ale można się zbadać, chyba nie zaszkodzi: )? Roxi...Lepiej powiedz rodzicom i idz do kardiologa...

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...komisji wojskowej lekarze wykryli u mnie * szmery w sercu * i skierowali mnie na badania( skierowali hmmmm i tak musiałem je robić za swoje pieniądze ) ekg i echo serca. Od dawna a właściwie od kiedy pamiętam odczuwam bóle w klatce piersiowej dokładnie w miejscu gdzie znajduje się serce,..

Bóle klatki piersiowej, drętwienie rąk, osłabienie - Str. 2

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...każde wybudzenie, ale na wykresie ekg w tych momentach nic nie wykazało. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie narośl na lewej komorze serca ( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na migotanie ,chciałam..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza. Wszystkim, którzy mają dolegliwości w okolicach serca a mieli zrobione jedynie EKG ( spoczynek, wysiłek lub holter ), które..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...no i sie okazało :( Wykryto u mnie blok przedsionkowo - komorowy MOBITZ II. Niestety dziś mam wszczepiony stymulator serca :( . Nawiązujac czy warto zrobic to badanie, dziś odpowiem ze TAK tylko lekarze musza miec większą wiedze o tych badaniach i o odczytywaniu ich. Proponuje Panu co..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...do dyspozycji oprócz wykresu kołowego wiele innych parametrów, które pozwalają mu właściwie ocenić stan zdrowia Twojego serca. Najważniejsze czy po tych zastrzkach czujesz się lepiej Bóle moga być spowodowane również nerwicą a jak widać bardzo się martwisz, Stres jest w/g mnie..

Czy to może być arytmia serca?

.. ...codziennie.Tak wiec trudno to wykryc.Od jakiegos czasu coraz czesciej mam podobna sytuacje:( Ja juz sam nie wiem co z tym wszystkim zrobic:( Prosil bym osoby ktore mialy( maja ) podobne dolegliwosci o rade.Pozdrawiam wszystkich. Ja też tak mam od wielu,wielu lat.Niejednokrotnie robiłam..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...organy... jednak wszystko wykryte wczesnie ma duze mozliwosci na pomyslne rozwiazanie. pozdrawiam i zycze powodzenia! Postacie kliniczne zapalenia mięśnia sercowego: * zapalenie mięśnia serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...ktoś złapał za organy i wykręcał w lewo i prawo !! karetka przyjechała EKG zrobili normalne cisnienie 120/80 idealne ale ja nigdy takiego cisnienia nie miałem ale to inna bajka panowie z pogotowia stwierdzili ze to załamanie nerwowe i powiedzieli żebym poszedł do lekarza niedługo potem w..

Ucisk klatki piersiowej a szmery serca

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Echo vs EKG wysiłkowe

.. Czy jest cos co wykryje badanie wysilkowe serca a nie uchwyci tego echo serca? Jasne, pomoże w diagnozie choroby wieńcowej oraz pozwoli określić ryzyko nagłego zgonu sercowego w ciągu najbliższych 3 lat. Sprawdzi jak serce reaguje na wysiłek ( zaburzenia oraz ciśnienei ) przy zaburzeniach przewodzenia - czy..

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...odnogi tzw. prawo hisa wykryto to u mnie jakies 3 - 4 lata temu mialam kolatanie serca i dusznosci ale lekarze powiedzieli ze to nie zagraza zyciu teraz sie tylko martwie czy w przyszlosci nie beda mialy tego moje dzieci???odpoiedz Witam ! Podczas badania EKG było napisane : * Lewogram...

Jak wykryć nerwicę?

.. ...badania są potrzebne aby wykryć nerwice. Nie ma badania - papierka lakmusowego, które jednoznacznie * wykrywałoby * nerwicę. Jeżeli masz objawy somatyczne, o których wiadomo, że często występują przy nerwicy, to badania serca ( EKG, ECHO etc ), krwi ( morfologia, jonogram ), tarczycy,..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...odstepach 2tyg i wszystkie wykresy byly dobre az do przedwczoraj gdy zrobilem ekg moj lekarz rodzinny powiedzial ze mam powiekszona lewa komore serca a we wczesniejszym ekg nikt niedopatrzyl sie tego,dodam ze cwiczylem intensywnie zapasy przez 10lat i prowdze zdrowy tryb zycia,tylko..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...albo w szpitalu nic nie wykryli, albo nie chcieli szukać bo to było w Anglii gdzie na każdym kroku nas spławiają. Jedyne co mnie samego skierowało na wlaściwsze tory było badanie krwi i ekg serca wg których bylem przykładem zdrowia że lepiej być nie może. Wtedy zacząłem szukać przyczyn w..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...jestem zdrowa. Czy ekg wykryje obecność nieprawidłowości nawet gdy serce jest spokojne? EKG wykaże co się dzieje z serduszkiem( czy ma Pani w tym czasie czy nie * sensacje * )O ile lekarz chce sprawdzić inne czynniki,zleca badanie wysiłkowe.Może o ile ma podejrzenia zlecić badanie USG..

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia? - Str. 2

.. Ale czy echo wykryje arytmie?? Nie umiem na to odpowiedzieć ale cokolwiek jest nie tak z sercem,to na pewno echo wykaże. echo arytmi nie wykryje : ) natomiast wady serca wykryje, jezeli arytmia dokucza cały czas to łatwiej ją upolować i nawet zwykłym ekg się ją załapie a w pozostałych przypadkach cóż -..

Optymistyczność, mam przewracanie serca

.. ...osób,że nic się nie wykryje na ekg i że skurcze też niektóre są groźne i że inne. Jednak obudziła się we mnie dobra myśl,może głupia ale - kardiolog to człowiek dużo bardziej doświadczony niż my. Gdyby to było takie proste przeczytać coś w necie,każdy mógł by być lekarzem i stawiać sobie..

Kołatania serca a wynik z EKG

.. ...pewnym stopniu zawsze wykryje jeśli są zaburzenia,arytmie itp rzeczy nawet jeżeli w trakcie badania nie wystąpią akurat te dolegliwości na które pacjent się skarży? Byłoby to bardzo pocieszające ponieważ ja czuję dolegliwości a w czasie badania nie czułem i ekg było pozytywne i lekarz..

Arytmia? czesto wydaje mi sie, ze moje serce bije nierowno

.. ...nieprawidlowosci mozna wykryc podczas ekg spoczynkowego i echa? Zawsze podczas tych badan denerwuje sie i lekarze stwierdzaja tylko, ze tetno jest o wiele za szybkie wlasnie przez zdenerwowanie w tej chwili. Ja jednak odczuwam co pewien czas nierowne uderzenia serca w ciagu dnia. Czy..

Ułożenie serca nie pionowe

.. ...zastanawiałem. sorry, ty masz nie pionowe...... Spokojnie, serce bywa położone różnie u różnych osób. W opisie podaje się te dane ponieważ wykres ekg wygląda nieco inaczej. To o niczym nie świadczy...

Interpretacja wykresu EKG

.. ...o interpretacje tego wykresu bo moi lekarze powiedzieli jeden ze to nerwica i zebym sie nie przejmował a za 2 razem stwierdził u mnie lekki przerost lewej komory serca, na podstawie tej patologi w V4, powiedział żebym tylko dał sobie na wstrzymanie ze sportem i ciężka pracą i tyle..

Zespół wydłużonego QT a nerwica

.. ...zapalenie miesnia sercowego. Wykryto to u niego dosłownie w ostatniej chwili. Badania serca wykazaly rowniez u nieg syndrom QT. Poniewaz to moze byc dziedziczne przebadano cala rodzinę. Ma to mój tata. Obecnie jest po 70, i dzieki Bogu, nie ma i nigdy nie mial zadnych problemow z sercem...

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...badania u mnie niczego nie wykryły ( echo, holter, ekg ) to ja nie mam żadnej patologicznej drogii pobudzenia serca. mam stwierdzone: nerwy nerwy i jeszcze raz nerwy!!! choć na codzien jestem wesołą, rozgadaną i szaloną dziewczyna: ) ale wiem, że dużo w sobie chowam :/ co w takim razie..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...mozna sciagnac zdjecia z wykresem ekg!( trzeba sciagnac ) http://rs418.rapidshare.com/files/200409820/Fotka003.jpg http://rapidshare.com/files/200410436/Fotka004.jpg.html Lekaz mowil mi ze jestem zdrowy ale mam skierowanie do kardiologa ale dopiero 11 marca mam wizyte!Na krwi tez nic..

Anemia i szybkie bicie serca

.. ...badania( morfologia ) wykryto u mnie anemie, skierowano mnie rowniez do kardiologa poniewaz podobno moje serce bije 2 razy szybciej niz u normalnego człowieka, miałam robione ekg gdzie nawet pielegniarka była w szoku ze u tak młodej dziewczyny tak szybko bijące serce. kardiolog..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...pol roku mam ekg, i jest ok. ..2 raz mialem robione badanie wysilkowe to na rowerze... Jesli moja mama ma arytmie to to jest wrodzone ,ze od zawsze miala czy to z wiekiem przychodzi( styl zycia itp. )..

Serce mi strasznie szybko bije, mam zawroty, problemy z oddychaniem po wysiłku

.. ...poszłyśmy,a mama dalej sie wykręca i mówi że kombinuje.A ja sądzę że najpierw iść lepiej na bezpłatne badania EKG serca,bo moim zdaniem w tym tkwi problem.Mama powiedziała,że juz lepiej iść do tego chirurga naczyń,a on powie czy iść na EKG.Tak,lepiej wydać kasę...znając mamę,do lekarza..

Jakie macie odczucia gdy mówicie że wam serce na moment staje?

.. ...neurologiczne i nic nie wykryto. Miałem również ekg i usg serca oraz holter - bez rezultatów. 55 - to jeszcze nie bradykardia: )Mi serce osstanio wierczorem własnie bije 52 - 59... ja mam od okolo pol roku to samo...zaczne moze od poczatku. jeszcze nie dalej jak roku temu byle bardzo..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też tworzy jakiś powtarzający się wzorzec ( pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty (..

Nerwica serca,depresja czy naprawde jestem chory??

.. ...wybrac bo moze cos teraz wykryja. i oczywiscie nic ale zrobili mi tylko ekg i powiedzieli ze stres.. zawsze jak robia mi ekg to nagle jest mi znacznie lepiej nie wiem czemu zadnych innych badan nie chca mi zrobic bo chyba twierdza ze nie sa potrzebne.. mam tez silne kolatanie serca..

Koarktacja aorty

.. ...rzeczy. Koarktacje aorty wykryto u mnie w wieku 2 lat. Chodziłem do lekarza na echo serca i ekg co jakiś czas. Ostatnio przed 18 po długiej przerwie znów poszedłem. Pani doktor popatrzyła na ok. 1,5 metrowy wynik ekg i po 2 sekundach powiedziała wszystko OK. Następnie stwierdziła lekki..

Echo serca przy objawie kłucia w okolicy serca

.. ...kardiologa po tym jak EKG wykryło wydłużenie QT. U kardiologa EKG wyszło ok, skierowała mnie na echo i oto wyniki chciałabym żeby ktoś kompetentny pomógł mi w interpretacji wyników, gdyż wizytę mam dopiero za 1,5 miesiąca. Kardiolog myśli równiez ze te objawy moga miec podłoże..

Szmery na sercu z dzieciństwa

.. W 6 miesiącu życia wykryto u mnie szmery na sercu. do około 10 - go roku życia byłam pod stałą opieką poradni kardiologicznej, mialam robione co jakis czas EKG a ponadto ECHO. jednak od dziewięciu lat juz nie pojawilam sie u kardiologa. czy powinnam jednak pójść i skontrolować stan swojego serca?..

Drętwienie, zaćmienie w głowie

.. ...nerwy po lewej stronie wykręcały mi nogę rękę i twarz krzyczałam z bólu bo był tak silny nie do opisania i strasznie się bałam.Przyjechało pogotowie dostałam zastrzyk,zmierzono ciśnienie,w szpitalu zrobiono mi badania EKG.Lekarz stwierdził że to nerwica serca... wcześniej też czułam się..

Jaka przyczyna?

.. ...przeszlo samo . Wiec wykryli ostatnio za duzo białych krwinek , poprawiłem test krwi i wyszlo ok wiec juz nie wiem nic . Siedze na zwolnieniu w domu bylem w instytucie Kardjologi w Dublinie zrobili mi EKG ,HOLTER,ECHO SERCA , rozmawiałem z Profesorem i nic jest ok Serce jest ok Żyły..

Co to moze byc ,czy to na tle nerwowym

.. ...przeszlo samo . Wiec wykryli ostatnio za duzo białych krwinek , poprawiłem test krwi i wyszlo ok wiec juz nie wiem nic . Siedze na zwolnieniu w domu bylem w instytucie Kardjologi w Dublinie zrobili mi EKG ,HOLTER,ECHO SERCA , rozmawiałem z Profesorem i nic jest ok Serce jest ok Żyły..

Trzepotanie przedsionków a poród

.. ...odpowie nie widząc pełnego wykresu ekg tsh badałaś? tak badałam TSH, wynik to 1.62 uIU/mL co do omdleń to wygląda to na zespół wazowagalny ( dłuższe stanie i przy pobieraniu krwi, widoku krwi itp, dusznych pomieszczeniach, czasami stres albo ból ), dochodzi najprawdopodoniej do spadku..

Arytmia nadkomorowa jak wyleczyc

.. ...bicie serca i odrazu wykrył wade serca dał bisocard pół tabletki dziennie chyba jedna miała 10 mg, drugi lekarz zrobił badanie USG serca + ekg, stwierdził arytmie dał bisocard ale już całą jedna tabletke dziennie pozniej zmienil lek na jakis inny, trzeci zrobił usg + dodatkowo holter,..

Migotanie Przedsiakow - Str. 2

.. ...napadu to nic tego niewykryje ? ani EHO ani EKG Niestety nie wykryje ekg( tylko jak jest napad ) a echo serca nie jest od wykrywania migotania przedsionków ani żadnej innej arytmii ale............. może czasami nakierować lekarza ( bo echo robi lekarz ) bo migotanie może wynikać z..