Wykresy EKG

Kardiowersja

.. ...jest zsynchronizowany z wykresem EKG w ten sposób, by nie miał wpływ jedynie na aktywność elektryczną przedsionków, nie komór. Przed zabiegiem konieczne jest ustalenie, jak długo trwa arytmia. Nadkomorowe zaburzenia rytmu związane są z nieprawidłową kurczliwością przedsionków serca. Może..

Migotanie komór

.. ...i nie pompują krwi. Wykres EKG w przebiegu migotania komór jest poszarpany, nieregularny, załamki są nieobecne. Chory jest nieprzytomny. Jedyną szansą przerwania migotania komór jest natychmiastowa podjęcie resuscytacji i jak najszybsza defibrylacja. Przygodny świadek nie związany z..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też tworzy jakiś powtarzający się wzorzec ( pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty (..

Bigeminia komorowa

.. ...jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc występujące na przemian dwa zespołu QRS o różnym kształcie - wąski zespół QRS jest pochodzenia zatokowego, szeroki jest pobudzeniem dodatkowym. Chory może odczuwać tego typu zaburzenia rytmu jako mocne uderzenia serca, nierówne bicie..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...sprzed okresu ciąży. Na wykresie EKG obserwujemy natomiast lewogram. Jest to efekt uniesienia serca przez powiększającą się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono..

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...zapisuje w swojej pamięci wykres EKG, kasując aktualny zapis co kilka minut. Pacjent jest wyposażony w specjalnego pilota. Przy pomocy odpowiedniego przycisku można kazać rejestratorowi zachować ostatni zapis EKG, a dokładniej, nie skasować ostatniego zapisu. Wystarczy więc, że chory..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...przewodzenia. Na podstawie wykresu EKG możemy wyróżnić blok prawej lub lewej odnogi pęczka Hisa. W przypadku lewej odnogi, blok może dotyczyć jedynie przedniej lub tylnej jej wiązki. Osobnym rozpoznaniem jest tak zwany blok trójwiązkowy, czyli współistnienie bloku prawej odnogi pęczka..

Interpretacja wyników EKG

.. ...QT: 330 ms QTc: 420 ms Osie: P: 4 o( stopnie ) QRS: 95o ( stopni ) T: 20o ( stopni ) Liczba zesp. QRS: 16 Uśredniono: 14 Ilość typów: 1 Ekag to taki wykres i myślę że to go Powinieneś zamieścić: ) pozdro..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...rejestrowana jest praca serca ( wykresy podobne do tych, jakie widzimy na EKG ). Pora zacząć. Jasna sprawa jest, ze, aby wiedzieć, co wypalić ( groźnie brzmi, ale nie ma obaw ) należy na 100 procent upewnić się, ze nie jest to przypadkiem zdrowe miejsce. Tak wiec zaczyna się wywoływanie..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...nieprawidłowości.Czy można z tych wykresów EKG odczytać jakieś anomalia? Jest to wykres EKG mojej 57 - leniej mamy. Z góry bardzo dziekuję.Monika http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest parametr SV na wyniku echo..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...zarówno symbole jak i wykres ze wszystkimi * górkami i dolinkami * jak to ktoś na innym wątku zabawnie określił, a jak takich broszurek nie ma u waszego kardiologa to wystarczy poszukać tego typu książki w księgarni medycznej - choćby w medibooks.pl mają spory wybór - jakby co to obsługa..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...potenjalki sercowe i tworzy wykres ekg dokladniejszy,przydatny do dokladniejszego okreslenie gdzie ktore dziadostwo sie tworzy, ze 150 - 170 prywatnie, ale ostatinego mialem panstwowego na brodnie w maju - niestety ze 120000 uderzen serca na dobe dalo sie odczytac tylko 80000 stad wielka..

Dodatkowe skurcze - Str. 216

.. ...chory bierze leki, ( wykres Qrs ). Wszyscy mają skurcze dodatkowe tylko ich siła jest różna i różnie je odczuwamy. Dlatego czasami wystarczą małe dawki ;leków p/arytm. lub nawet wyciągi ziołowe. Jeśli chodzi o migotanie, to zmierzenie tętna jest wprost niemożliwe i pomiar ciśnienia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 240

.. ...sie nie znam ale tyn wykres wyglądal jakbym se go sam narysował tępym ołówkiem po pijanemu! z tego co czytałem, kazdy z nerwicą, kto robil ekg było wporzadku, wiec czy mozliwe jest ze nerwica moze miec wpływ na wynik ekg?????? ps: jako ze boje sie wizyt u lekarza,,, podczas owego badania..

Analiza EKG (foto)

.. ...Martwi mnie to,że te wykresy są takie krzywe ! Do lekarza idę dopiero jutro wieczorem , dlatego taki niespokojny jestem. http://img54.imageshack.us/my.php?image=img0455rs3.jpg lub..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...doliczyć. To tylko na wykresie ekg. Pozdrawiam migaczy i im podobnych, życzę odpoczynku w święta i nowego roku bez migów. witam! Moj ojciec ma migotanie,dziś wychodzi z szpitala,chcialabym wiedzieć kiedy wystąpi atak,to jakie są objawy - żeby zawieś go szybko do szpitala,dziśaj z niego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...każde wybudzenie, ale na wykresie ekg w tych momentach nic nie wykazało. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie narośl na lewej komorze serca ( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na migotanie ,chciałam..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...do dyspozycji oprócz wykresu kołowego wiele innych parametrów, które pozwalają mu właściwie ocenić stan zdrowia Twojego serca. Najważniejsze czy po tych zastrzkach czujesz się lepiej Bóle moga być spowodowane również nerwicą a jak widać bardzo się martwisz, Stres jest w/g mnie..

Bardzo wysokie tętno

.. ...zamieszczam linki do moich wykresów EKG z dnia: 26.10.2007 roku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fde8173007a11ac3.html 23.04.2007 ( badania szkolne ) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/659eccda6292ec16.html Prosze o szybką odpowied zmam nadzieje pozytywna : ) A i..

Morfologia a choroby serca

.. ...wit B( typowe jest to wykrecanie konczyn ).Oczywiscie obsesyjne myslenie o tym,ze za chwile cos moze sie stac mogloby zprowokowac pewne objawy ale to chyba malo mozliwe w twoim przypadku.By zbadac serce najlepiej byloby zrobic EKG,Echo serca( wykluczyc wady budowy ),Holter( rejestruje..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...odstepach 2tyg i wszystkie wykresy byly dobre az do przedwczoraj gdy zrobilem ekg moj lekarz rodzinny powiedzial ze mam powiekszona lewa komore serca a we wczesniejszym ekg nikt niedopatrzyl sie tego,dodam ze cwiczylem intensywnie zapasy przez 10lat i prowdze zdrowy tryb zycia,tylko..

Ułożenie serca nie pionowe

.. ...zastanawiałem. sorry, ty masz nie pionowe...... Spokojnie, serce bywa położone różnie u różnych osób. W opisie podaje się te dane ponieważ wykres ekg wygląda nieco inaczej. To o niczym nie świadczy...

Interpretacja wykresu EKG

.. ...o interpretacje tego wykresu bo moi lekarze powiedzieli jeden ze to nerwica i zebym sie nie przejmował a za 2 razem stwierdził u mnie lekki przerost lewej komory serca, na podstawie tej patologi w V4, powiedział żebym tylko dał sobie na wstrzymanie ze sportem i ciężka pracą i tyle..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...mozna sciagnac zdjecia z wykresem ekg!( trzeba sciagnac ) http://rs418.rapidshare.com/files/200409820/Fotka003.jpg http://rapidshare.com/files/200410436/Fotka004.jpg.html Lekaz mowil mi ze jestem zdrowy ale mam skierowanie do kardiologa ale dopiero 11 marca mam wizyte!Na krwi tez nic..

Nadużywanie alkoholu i papierosów a rozedma płuc

.. ...co powoduje taki zły wykres ekg to powiedział mu ze to przez prace napewno,ja juz sama niewiem,mnie raczej sie zdaje ze to pomijajc chorobe wiencową cos dzieje sie w wątrobie albo w płucach no i martwi mnie fakt ze kiedy maz sie zapytał czy moze sie napic przy leku on mu powiedział ze..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też tworzy jakiś powtarzający się wzorzec ( pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty (..

Jaki to typ częstoskurczu ? (interpretacja EKG)

.. ...trochę inaczej jednak ale śmiesznie, zeby się nie stresować do wizyty lekarskiej ( 2 dni :/ ) wypilam 2 kielichy wina, oglądam moje zapisy bigeminii i innych takich i zaczynają mi się te wykresy podobać ; )..

Trzepotanie przedsionków a poród

.. ...odpowie nie widząc pełnego wykresu ekg tsh badałaś? tak badałam TSH, wynik to 1.62 uIU/mL co do omdleń to wygląda to na zespół wazowagalny ( dłuższe stanie i przy pobieraniu krwi, widoku krwi itp, dusznych pomieszczeniach, czasami stres albo ból ), dochodzi najprawdopodoniej do spadku..

Nadciśnienie?

.. ...nikogo kto sie zna na wykresach EKG tutaj na forum, to powiem że ciśnienie mam 161/90 a tętno 69. badanie robione około godziny 11. pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź No to tyćkę za duże to ciśnienie i amplituda miedzy skurcz. a rozkurczowym powinna wynosiś 30 - 50 ....tętno..