Wylew krwi

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to stan ostry, zagrażający życiu człowieka. Krwawienie śródmózgowe ma najczęściej miejsce w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...przestraszylam ze dostane wylewu bo normalnie mam bardzo dobre cisnienie 120/85 Radzilabym ci juz w momencie niepokoju, ktory poprzedza atak, wzisc krople walerianowe, ktore nie tylko uspakajaja ale tez obnizaja cisnienie krwi. Znalazlam tez cos o Oliwce z Herbapolu, ktora tez obniza..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1030

.. ...szyi, strachem przed wylewem krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...nadzieję, bałam się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a jak napad się konczył, odpływała. Moje ataki są bardzo wytrwałe, całkiem jakby chciały mnie wykończyć, mam już tego serdecznie dość! Odwiedziłam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...po igłach, niewielki wylew krwi pod skórę ( na oko 5x3cm ), który widzę, że zniknie za klika dni oraz pomarańczowa plama po odkażaniu jodyną ( ma zejść po kilku praniach ). Razem ze mną w planie były trzy inne osoby. Z rozmów z nimi dowiedziałem się, że ich zabiegi trwały trochę dłużej...

Po ablacji - Str. 13

.. ...powiększający się krwawy wylew.Jeśli ktoś z was miał podobne przejście to proszę powiedzieć : czy sam się wchłonie czy trzeba interwencji lekarza,może leków?Zaznaczam że jestem trzeci dzień po ablacji i lekarz stwierdziła że czasami tak się zdarza.Krwiak nie jest gorący,nie twardy ale..

Propranolol

.. ...krwiaków w mózgu oraz wylewów krwi do mózgu. Kilka lat temu zaczęłam cierpiec na częste bóle głowy. RTG oraz rezonans magnet. nic nie wykazały. Nie stwierdzono nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...życiu mogą zagrażać jej wylewy krwi do mózgu. Mimo, że moje maleństwo ma 6 - io milimetrowy otwór, to nie ma żadnych objawów wady - rośnie i rozwija się prawidłowo, wygląda wręcz na okaz zdrowia.Nie sinieje, nie blednie, nie mdleje. Mam nadzieję, że otwór z czasem jeszcze się zrośnie,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 111

.. ...ze ja mam zawał albo wylew , a ja dosłownie nie miałam czym oddychac ja konałam .Zrobiono mi badania krwi i ekag cisnienie i okazało sie ze nic minie do lega.Od tamtej pory jestem stałym pacjentem pogotowia albo przychodni i wszyscy mi mowiąze mam nerwice ze mi potrzeba dobrego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...szyi, strachem przed wylewem krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...czerwone plamy jakby wylewy krwi. Jak walczyć z uczuleniem na acenocumarol czy są jakieś jego zamienniki inne leki zioła itp.. ? może sintrom - to samo ale jest lepszy ( inny producent ). czesc. biore juz ten lek 5 lat i tez mam podobnie ale tylko wtedy jak jest przekroczone tzw INR..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...nogach. Tom: Udar i wylew to dwie różne rzeczy. Wszyscy cierpiący na arytmię, wypadanie płatka i inne choroby serca są zagrożeni uadrem czyli niedotlenieniem mózgu. Może to być spowodowane zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest spowodowany..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...myśl: mam zawał lub wylew = umieram. Bardzo szybko mąż wyprowadził mnie na zewnątrz i wszystko minęło. Poszłam na drugi dzień do lekarza i zrobiłam EKG, które nic nie wykazało. Lekarz skierowała mnie do szpitala na badanie krwi w kierunku zawału. W szpitalu na izbie przyjęć zrobiono mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...wczoraj nad ranem miałam wylew. Byłam na impreze i spałam ok. 7 obudziłam sie z duzym kacem, usypiałm i poczułam takie maskryczne ciepło idace do lini uczu i na koncu lekkii ból, ale posżłma spac, popołudniu pusciła mi sie odrobina krwi z nosa, ale to chyba dlatgeo ze cłay dzien mnie cos..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...ataku serca ( zawału ), wylewu krwi do mózgu ( od ciśnienia ) i wysokiego/skaczącego tętna. Bóle w klatce, pieczenie, duszność - do tego niestety trzeba się przyzwyczaić - wracają tak nagle jak się ulatniają. Dzisiaj doszłam do wniosku, że tą naszą * chorobę * trzeba polubić i nauczyć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...było za pozno,miała wylew krwi do mózgu jak mój synek nie miał jeszcze roku.Była sparaliżowana i 6 tygodni konała w milczeniu w szpitalu,a ja byłam przy niej,ślęczałam przy jej łóżku całymi dniami,nie umiałam w domu funkcjonować,cierpiała potwornie i ja cierpiałam,nie mówiła tylko..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...czy to nie * drobny * wylew . A jakie bierzesz leki ? - badano Ci poziom elektrolitów ?pa! teraz biore betaloc,prestarium ,polocard.narazie robie dodatkowe badania krwi bo byłem prywatnie u lek. i wreszcie sie ktoś zainteresował ,wiesz jak to jest.mam mieć robione TC nadnerczy ale..

Bajpasy w WAM w Łodzi

.. ...puścił bajpas i dostał wylew, co prawda lekarze zapewnili, że najpierw zrobił się zawał z powodu zatoru!! Jak może się zrobić zator po bajpasach, przecież dostaje się chyba leki na rozrzedzenie krwi po tak poważnej operacji, a co do pielęgniarek to co prawda nie zazdroszczę im pracy, ale..

Nerwica powrót

.. ...towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest 140/90 i to są górne granice normy. Ale jak mnie głowa mocniej..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...= zator, za rzadka= wylew krwi do mózgu. Tak tłumaczyli mi to moi kardiospece z Zabrza i Anina. Odsyłam do poradnii kardio. Kochani, jeśli w czymś tutaj się pomyliłem - piszcie i poprawiajcie. Sam chętnie dowiem się czgoś nowego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i chętnie odpowiem na..

Lexapro - Str. 7

.. ...galopujący zawał serca albo wylew krwi do mózgu! Jak myślicie co powiedziała Pani doktor? Ze śmiechem zakomunikowała mi cyt.: DZIEWCZYNO! lek jeszcze nie zdołał rozpuścić się w twoim żołądku ! takie zachowanie dowodzi temu, że lexapro jest mi bardzo potrzebne i mam je brać! A więc Justa..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...umieram,albo dostane jakiegos wylewu...jak wypije sobie 2 - 3piwka to na drugi dzien nie mam takich ataków,ale jak zwieksze troszke dawke alkoholu to dzieją sie opisane rzeczy,nie zawsze ale dzieją... Witam Cię Wojtku, mam podobne objawy do twoich i zwiazane jest to z krwią. Dolegliwość..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...postaci zawału serca, wylewu, i innych. Trudno powiedzieć jedno znacznie co było bezpośrednią przyczyną zasłabnięcia. Na 90 % było to spowodowane przerostem lewej komory która nie radzi sobie z pompowaniem krwi. Mięsień lewej komory jest zbyt duży( przesrośnięty ) i dochodzi do zaburzeń..

Siwiejące dłonie, oraz inne objawy

.. ...wybroczyny/wysypkę, jakby wylewy krwi podskórne, symetrycznie rozmieszczoną na obu udach, nie boli mnie to, ale jest niepokojące. Jak na razie byłem na badaniu krwi, nic tam nie znaleziono - ale znowu, nie wiem, co dokładnie badano. Czekam na zdjęcie RTG klatki. Ktoś może kojarzy taki..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...ciśnienie może skutowac wylewem krwi do mózgu i tzw udarem moze to skutkować upośledzeniem jakiejś funkcji: wzrok, słuch, pamieć, ruch itp najważniejsze bardzo dobre badania - szpitalne i zapobiegawczo - dobre leki na ciśnienie pozdrawiam Łukasz, popros o tomografie komputerowa,zrob eeg..

Poważny problem z nerwami przy nerwicy oraz objawy

.. ...głową - udaru mózgu, wylewu, krwiaka i innych rzeczy. Tym bardziej że jestem jakiś nieobecny, juz nie taki zadowolony jak kiedyś, w gorszym humorze itp. U neurologa byłem ale nie stwierdził nic podczas zwykłego badania. Oczywiście to mnie nie uspokoiło i myślę nad renozansem. Boję się..

Krwiaki przy niewydolności serca

.. ...że dostanie jakiegoś wylewu albo krtań jej opuchnie od tych siniaków i się udusi. Poradźcie jak bierze acard czy jakieś inne laki na rozrzedzenie krwi,to krwiaki się robią.Ja bym dawkę zmniejszył i niech rutinoscorbin bierze ,który wzmacnia sciany naczyń. zaznaczam ,że to należy..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...po zawałach osób po wylewie krwi do mózgu osób z nadciśnieniem osób z zatorami krwi chorych na cukrzycę, łuszczycę, trądzik mających chore stawy i obrzęki nóg, żylaki studentów osób z nadwagą osób mających słabą odporność przy zapaleniach, m. in. też układu trawiennego przy profilaktyce..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...dosłownie parę dni później wylew. Twoja żona jest w znacznie lepszej kondycji niż mój tata, bo on nie chce jeść, do tej pory ma kroplówki i oczywiście chce też do domu, a ja z mamą nie możemy się nim zająć, bo mamę mam niepełnosprawną i już przy niej mam trochę pracy. Mój tata jest już w..

Nerwica

.. ...wywiadzie stwierdził że mam wylew podpajęczynkowy bo pekł mi krwiak więc z duszą na ramieniu zglosiłam sie do szpitala gzie tam zrobiono mo TK z kontrastem teętnic oraz morfologię z biochenią i co? wszystko wyszło OK jak najbardziej OK żadnych zmian nic, krew tez w porządku i w tym samum..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...obecnie 38 lat,jestem po wylewie 1,5 roku,również był krwiak który pękł.Byłam 9 dni w śpiączce,a przez 4 dni lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie,( widać jeszcze tam na górze mnie nie chcieli ) , wylew był również bardzo rozległy,rodzina była załamana, zalana krwią była cała..