Wylew mózgu

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to stan ostry, zagrażający życiu człowieka. Krwawienie śródmózgowe ma najczęściej miejsce w..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. Udar krwotoczny zdarza się rzadziej niż udar niedokrwienny mózgu. W chwili gdy tkanka mózgowa została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...przekonaniem, ze to na pewno wylew, guz mózgu albo sama nie wiem, co jeszcze. Bardzo bolała mnie lewa ręka, nieprzyjemnie mrowiła. Znalazłam miejsce na plecach, bardzo zgrubiałe, blisko kręgosłupa. Marcin pomasowął mi plecy, ręka zaczynała odpuszczać, więc podejżewam, że wszystko było..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 721

.. ...objawów np zawalu serca , wylewu, paraliżu, guza mózgu i innych podobnych teraz już umię je sobie wytlumaczyć że to tylko objaw nerwicy już wiem. brałam asertin,luxete, hydiphen, seroxat, wellbutrin i teraz biore anafranil od kilku dni i wspomagam sie xanaxem polówką . mam chrypke,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1030

.. ...szyi, strachem przed wylewem krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...nadzieję, bałam się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a jak napad się konczył, odpływała. Moje ataki są bardzo wytrwałe, całkiem jakby chciały mnie wykończyć, mam już tego serdecznie dość! Odwiedziłam..

Propranolol

.. ...krwiaków w mózgu oraz wylewów krwi do mózgu. Kilka lat temu zaczęłam cierpiec na częste bóle głowy. RTG oraz rezonans magnet. nic nie wykazały. Nie stwierdzono nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...życiu mogą zagrażać jej wylewy krwi do mózgu. Mimo, że moje maleństwo ma 6 - io milimetrowy otwór, to nie ma żadnych objawów wady - rośnie i rozwija się prawidłowo, wygląda wręcz na okaz zdrowia.Nie sinieje, nie blednie, nie mdleje. Mam nadzieję, że otwór z czasem jeszcze się zrośnie,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...uszami ( myślałem że mam wylew w mózgu ) do tego kręci mi się w głowie i czuję prawie fizycznie wyładowania elektryczne w mózgu. Jest to straszliwie nieprzyjemny stan ( najgorszemu wrogowi nie życzę ) podczas którego mam wrażenie jak bym umierał. Idę niebawem do neurologa zobaczymy co on..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...szyi, strachem przed wylewem krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...nogach. Tom: Udar i wylew to dwie różne rzeczy. Wszyscy cierpiący na arytmię, wypadanie płatka i inne choroby serca są zagrożeni uadrem czyli niedotlenieniem mózgu. Może to być spowodowane zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest spowodowany..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...różnic pomiędzy udarem a wylewem - info mam od lekarza, być może nazw można używać wymiennie ( tego nie wiem ) ale tak czy siak uszkodzenia mózgu można dostać na ( przynajmniej ) dwa sposoby opisane powyżej... Martaa: echo to faktycznie usg i wcale nie musi trwać 30 min. To zależy od..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...ataku serca ( zawału ), wylewu krwi do mózgu ( od ciśnienia ) i wysokiego/skaczącego tętna. Bóle w klatce, pieczenie, duszność - do tego niestety trzeba się przyzwyczaić - wracają tak nagle jak się ulatniają. Dzisiaj doszłam do wniosku, że tą naszą * chorobę * trzeba polubić i nauczyć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...było za pozno,miała wylew krwi do mózgu jak mój synek nie miał jeszcze roku.Była sparaliżowana i 6 tygodni konała w milczeniu w szpitalu,a ja byłam przy niej,ślęczałam przy jej łóżku całymi dniami,nie umiałam w domu funkcjonować,cierpiała potwornie i ja cierpiałam,nie mówiła tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 152

.. ...krew idzie nosem a nie wylewa się gdzieś do mózgu Tak juz lata leczy sie na nadcisnienie jak przyjechali i mu mierzyli mial 140/170 to dobre.Tyle ze jak sie pognosil to splywala do gardla,wczesniej tak nie mial.Mysle ze dobra decyzje podjelam i niedalam sie babce na pogotowiu..

Udar mózgu

.. ...udar przerodził się w w wylew. Sama nie wiem co jets gorsze czy wylew czy udar.Pomóżcie jeśli przeszliscie coś takiego. Pol roku temu moja 80 letnia babcia przeszla rozlegly udar mózgu.Lezała bez ruchu prawie miesiac z calkowicie sparalizowana lewa strona ciala.Juz w drugiej dobie po..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...został zakwalifikowany bo wylew jest za bardzo rozległy i w bardzo złym miejscu... chciałbym się dowiedzieć czy to normalne że w takim wypadku trzeba po prostu czekać na polepszenie stanu czy można jakoś działać..słyszałem o możliwości wprowadzenia jakiejś sondy i podawania..

Udar mózgu - poszukuję kardiologa

.. ...moja mama jest po małym wylewie - na szczęście niegroźnym. Sytuacja może jednak się powtórzyć. Ponieważ nigdy nie korzystała z opieki kardiologa mam prośbę - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć o sprawdzonym specjaliście - kardiologu, który się tym zajmuje. Może być w Szczecinie,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1178

.. ...krytyczny ponieważ dostał wylew podpajęczynówkowy i ma straszny obrzęk mózgu. Tragedia - - - i wcale nie ma się co dziwić jak sie martwię kiedy moi synowie wychodzą gdzieś wieczorem z domu. No dobrze koniec smutków teraz może coś wesołego. Dzisiaj czekała na mnie miła niespodzianka....

Nerwica powrót

.. ...towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest 140/90 i to są górne granice normy. Ale jak mnie głowa mocniej..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...= zator, za rzadka= wylew krwi do mózgu. Tak tłumaczyli mi to moi kardiospece z Zabrza i Anina. Odsyłam do poradnii kardio. Kochani, jeśli w czymś tutaj się pomyliłem - piszcie i poprawiajcie. Sam chętnie dowiem się czgoś nowego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i chętnie odpowiem na..

Lexapro - Str. 7

.. ...galopujący zawał serca albo wylew krwi do mózgu! Jak myślicie co powiedziała Pani doktor? Ze śmiechem zakomunikowała mi cyt.: DZIEWCZYNO! lek jeszcze nie zdołał rozpuścić się w twoim żołądku ! takie zachowanie dowodzi temu, że lexapro jest mi bardzo potrzebne i mam je brać! A więc Justa..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...ciśnienie może skutowac wylewem krwi do mózgu i tzw udarem moze to skutkować upośledzeniem jakiejś funkcji: wzrok, słuch, pamieć, ruch itp najważniejsze bardzo dobre badania - szpitalne i zapobiegawczo - dobre leki na ciśnienie pozdrawiam Łukasz, popros o tomografie komputerowa,zrob eeg..

Poważny problem z nerwami przy nerwicy oraz objawy

.. ...więc zawały, zakrzepy, wylewy to były * normalne * myśli, Potem znowu wzrok. Wtedy bałem siejaskry, zaćmy i paru innych chorób. A teraz boje sie chorób związanych z głową - udaru mózgu, wylewu, krwiaka i innych rzeczy. Tym bardziej że jestem jakiś nieobecny, juz nie taki zadowolony jak..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...po zawałach osób po wylewie krwi do mózgu osób z nadciśnieniem osób z zatorami krwi chorych na cukrzycę, łuszczycę, trądzik mających chore stawy i obrzęki nóg, żylaki studentów osób z nadwagą osób mających słabą odporność przy zapaleniach, m. in. też układu trawiennego przy profilaktyce..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...dosłownie parę dni później wylew. Twoja żona jest w znacznie lepszej kondycji niż mój tata, bo on nie chce jeść, do tej pory ma kroplówki i oczywiście chce też do domu, a ja z mamą nie możemy się nim zająć, bo mamę mam niepełnosprawną i już przy niej mam trochę pracy. Mój tata jest już w..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...obecnie 38 lat,jestem po wylewie 1,5 roku,również był krwiak który pękł.Byłam 9 dni w śpiączce,a przez 4 dni lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie,( widać jeszcze tam na górze mnie nie chcieli ) , wylew był również bardzo rozległy,rodzina była załamana, zalana krwią była cała..

Udar mózgu - prośba o wypełnienie ankiety

.. ...afazją ( po udarach, wylewach lub z innych przyczyn ) do badań magisterskich. Chciałabym, aby moje badania wniosły coś do sposobów rehabilitacji osób z afazją. Proszę o pomoc w badaniach i wypełnienie ankiety. Oto strona internetowa, na której można wypełnić wspomnianą ankietę:..