Wymiary aorty

Sztuczne zastawki serca

.. ...Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki:..

Operacja zastawki aorty

.. ...stenozy czy równiez na wymianie zastawki. M.in. od odpowiedzi na te pytania zależy tez rodzaj stosowanej zastawki przy korekcie. Na ten temat są informacje w poradniku. Pozdrawiam. Ola : Cześć Olu. Dziękuję. A czy Ty miałaś podobne problemy? Może możesz mi coś doradzić? Witam na maila..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...jaka była przyczyna wymiany zastawki ? Od iedy wiedziałes o wadzie i jak ile lat minęło od rozpoznania do operacji ? O mojej wadzie moi rodzice dowiedzieli się kilka miesięcy po urodzeniu. Na początku jeździłem na kontrole co miesiąc, potem co pół roku aż w końcu co rok. Lekarz..

Echo serca - Str. 32

.. ...obserwacji, graniczny wymiar aorty wstepującej i lewego przedsionka Pani Izabelo! Mam nadzieje, ze jeszcze sie pani pojawi. Jestem po badaniu echo serca, gdyby pani mogla to bardzo prosze zerknac na moje wyniki. Czy pani fachowym okiem niedomykalnosc jest duza, czy pozostale parametry sa..

Echo serca - Str. 59

.. ...mm,Szczelna IVS, nie ma PDA. Wymiary i funkcja serca prawidłowe. IVSd/s 0,59/1,25 cm, LVDd/s 2,17/1,25 cm, LVpwd/s 0,59/0,79 cm , FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...3,0 - 3,5 Po operacji wymiany aorty wstępującej z wszczepieniem sztucznej zastawki aortalnej: zalecany poziom INR - 2,5 - 3,0 po zabiegu zaszycia ASD , VSD, po plastyce mitralnej bez wszczepienia pierścienia - zalecany poziom INR - 2,5 - 3,0 , najczęściej przez 3 m - ce Po operacji..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...zwrotnej ), graniczny wymiar aorty wstepującej. Trudno cokolwiek wyrokowac ,na podstawie kilku paramterow, bez badania pacjenta i bez porownania z poprzednimi wynikami,ale z echa ( tego , ktore pan podal ) można jeszcze kwalifikowac do grupy obserwacyjnej. Ale powtarzam - taką decyzję..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. ...windsurfing, siatkówka. Wymiana zastawki i kawałka aorty wstępującej udała się znakomicie. Po 8 dniach byłem już w domu. Ale ten mostek mnie denerwuje... Pomóżcie Hello,Za tydzień czeka mnie ta sama operacja.Czy móglbys mnie uspokoic i opisac ew.przebieg i to co przeszedles po operacji?..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...operację metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i twierdzą, że nie warto,..

Kto zna Anin - Warszawa

.. ...odpowiedź na wyposażenie, warunki bytowe i fachowość personelu. Miałem operację wymiany zastawki i części aorty wstępującej. Po 8 - miu dniach byłem w domu a lat mam 51. Będzie dobrze dzięki za odpowiedź..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka odpowiedź. Z góry dziękuję. Mam pytanko ile masz lat? i gdzie leczysz swoje serduszko?? warto dobrze sie przebadac a wtedy lekarze stwierdza czy kwalifikujesz sie do operacji!..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...zastawki ... niekoniecznie wymiana na sztuczna czy biologiczna ale na 100% jeszcze nic nie wiadomo!!!dowem sie po badaniu przezprzelykowym... o problemach z zalozeniem rodziny tez slyszalam... ponoc jestem jeszcze w tak komfortowej sytuacji ze moge czekac az kardiochirurgia pojdzie do..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...a najprawdopodobniej wymiany uszkodzonej zastawki. Duże dzieci początkowo mogą nie mieć objawów, później pojawiają się bóle w klatce piersiowej, szybkie męczenie się, zawroty głowy czy omdlenia. Termin i rodzaj leczenia zależą od nasilenia się zwężenia i jego lokalizacji. Istnieje kilka..

Tetralogia fallota

.. ...czeka mnie czwarta ( wymianan aorty wstępującej ). A nie mam już siły, żeby to wszystko przeżywac od początku. Zwłaszcza że nikt mi zagwarantuje, że to będzie naprawde ostatni zabieg. Piszcie do mnie: ejmarczak@wp.pl, nr GG 5839861 Ewo, życzę Ci duzo zdrowia i głowa do góry. Zapraszam do..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi, urazem itd. ZAbieg..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...aorty wstepujacej + wymiana zastawki( w drugiej operacji ktora odbyla sie godzine po tetniaku| ). zabieg odbyl sie w Aninie. Po usunieciu tetniaka nastapily komplikacjie,spadlo cisnienie i byl dlugo reanimowany, wystapil wylew do mozgu, byl 6 dni zaintubowany. Jednak na szczescie wyszedl..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ..., czy nie wymaga np. wymiany całego łuku z re - implantyacją naczyń do - głowowych ? ), możliwe ,że lekarze czekają na wykonanie operacji w trybie tzw. operacja albo śmierć . U mnie była najgorsza opcja tzn rozwarstwienie typu a , calej Ao . W ciągu 10 lat na przestrzeni których ,..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...najlepszy specjalista od wymiany aorty ( bo na tym polega operacja usunięcia tętniaka ) prof. A. Biedermann. Ja leczę się tam 12 lat, miałam tam druga i trzecią operację. Witam! Mój tata ma tętniaka aorty brzusznej o wielkości 7 cm w kształcie klepsydry.19 lat temu miał zakładane..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...przeszedłem operacje serca, wymiana zastawki aortalnej oraz poszerzenia aorty, Operacja przebiegła prawidłowo tylko troche nie chciało mi sie chodzić po operacji i zrobiła mi sie odleżyna na tyłku. Sam mostek tak nie bolał jak ta odleżyna, i przez ok miesiąca troche sie męczyłem, Bo po..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...Mnie też czeka kiedyś wymiana aorty, więc pewnie i zastawki aortalnej, Szukam pacjentów profesora Sadowskiego z Krakowa u których dokonał operacji zastawki aortalnej Witam, mój mąż przeszedł 29 kwietnia operację wszczepienia sztucznej zastawki serca, wszystko niby ok, ale wczoraj byliśmy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...czwarta, związana z wymianą aorty i pewnie zastawki, oraz innymi poprawkami. Też się bałam, ale nie było innego wyjścia. Trzeba myśleć pozytywnie, naprawdę. Każdy dochodzi do siebie w indywidualnym czasie. Wiadomo, że czujesz się źle przez kilka tyogdni po operacji, boli Cię mostek i..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...================================================= Wymiar | Norma | Wynik Śr. pierścienia aorty | 2.0 - 3.7 | 2,0/2,9 LP | 1.9 - 4.0 | 5,3 Powierzchnia LP | 21 | LK: skurcz | 2.6 - 3.4 | 3,9 rozkurcz | 3.5 - 5.7 | 5,2 Gr. tylnej ściany LK | 0.6 - 1.1 | 1,0 Gr. przegrody m - k | 0.6 - 1.1..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...muszę iść na operację wymiany aorty wstępującej ( jest poszerzona do 4,8 cm ) oraz zastawek. Będę mieć zastawki sztuczne, co wiąże się z przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych przez całe życie. Mam 29 lat. Na operację idę do Szpitala Jana Pawła II w Krakowie ( operować ma dr Kapelak )...

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...ośrodków robią operację z wymianą zastawek ( podobno łatwiejsza ), a ja chcę z pozostawieniem zastawki ( Davida ). Prof. Sadowski z Krakowa wspominał, że w listopadzie będą warsztaty kardiochirurgiczne i jest szansa, abym na tych warsztatach był operowany metodą Davida. Chcą zaprosić (..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...podjęli decyzję o operacji wymiany aorty. Jednak termin wyznaczono mi na 3 miesiące później ( połowę sierpnia 2009r. ). Nie ukrywam, że poniekąd przez znajomości udało mi się trafić na konsultacje do prof. Cichonia z dolnośląskiego centrum chorób serca Medinet z Wrocławia, który podjął..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...uszkodzeniu i wymagać może wymiany. U starszych jej żywotność jest znacznie dłuższa i dlatego bywa proponowana u dorosłych. Wycięcie zastawki i wstawienie na jej miejsce zastawki sztucznej. Niestety, zastawka taka jest ciałem obcym i aby nie stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...mnie operować w lipcu ( wymiana na zastawki mechaniczne, gdyż młodym osobom absolutnie nie dają zastawek biologicznych + oczywiście aorta ) - Warszawa: prof. Biedermann - bezwzględna operacja z wymianą na zastawki biologiczne ze względu na to że chce być matką ( w perspektywie reoperacja..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej - Str. 2

.. ...dlatego. Porównałbym ilośc wymian zastawek przez niego i ilość tętniaków aorty wstępującej zoperowanych z innymi osobami. Myślę( bez żadnej podstawy ), że ma mniej niż inni, gdyż myśle ( bez dowodów ), ze zajmował się bardziej chorobą wieńcową, czyli bypassami i przeszczepami. Nie wiem,..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...kwalifikowani sa pacjenci z wymiarem ponad 5,5 bez innych zmian na zastawce( np. niedomykalności, stenozy ). Tetniaki aorty piersiowej powiększaja sie srednio o 0,1 cm rok, a ryzyko peknięcia 5 cm tętniaka to ok. 2 % W leczeniu przede wszystkim - eliminacja czynnikow ryzyka( palenie ) !..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...tętniaka aorty wstępującej,wymiany zastawek aortalnych i bajpasów 3 w jednym,czuję się świetnie. Pozdrawiam. Witam. Mam pytanie o lekarzy w Krakowie. Mam tętniaka 5 cm i zamęt jeżeli chodzi o lekarzy i docelowe miejsce operacji ( Kraków, Zabrze, Anin )?? Jaki szpital polecacie i jakiego..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...przygotowaniach do operacji wymiany aorty. Moja aorta jest 5.9 cm i i odnoga do lewego ramienia tez sie powieksza. Czeka mnie nie lada gratka. Mam wielka nadzieje ze przetrwam zabieg, mam dopiero 47 lat i zdrowe serce. Operacja rozlozona zostala na dwa etapy celem zmiejszenia ryzyka..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...o aorcie, tętniaku i wymianie zastawki jest ich naprawdę sporo Witam Nie miałam jeszcze operacji ale mam to samo co Ty.Mogę Tobie jedynie napisać to co powiedział mi docent na ostatniej hospitalizacji - po operacji plastyki aorty i wymianie przy tym zastawki pobyt w szpitalu trwa do 4..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...na tym forum osób z wymianą dwóch zastawek. Czy to znaczy że takie operacje są skazane na niepowodzenie? To znaczy raczej, nie niwiele osób wie o tym forum: - ) Ja nanrazie mam biologiczną , ludzką, zastawke płucną, a kiedyś czeka mnie wymiana aorty,a więc i pewnie zastawki aortalnej, to..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...JEST? JEJ WYNIKI ECHO: wymiary serca - komora prawa - 1.0, k. lewa - 2.6/1.5 cm, FS - 42.5%, EF - 75.6% lewy przedsionek - 1.6 cm, aorta - 1.5, przegrody serca bzm. niewielkie ugięcie płatka przedniego zastawki dwudzielnej bez niedomykalnosci pozostale zastawki serca, łuk aorty i cień..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...Zastawka też jest do wymiany. Jesy bardzo cierpiąca, ma dusznosci, jest słaba. Ma 53 lata. Napiszcie moze gdzie polecacie takie operacje, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk? Proszę o odpowiedz witam ja idę na rozrusznik 5.01 i pytałam już wszystkich specjalistów czy to konieczne niestety tak,ale..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w Warszawie na ul...

Zespół Marfana

.. ...aortalna.. przy operacji wymiany zastawek zprotezowali mi czesc aorty bo byl tetniak..Przed operacja mialem czasem szybkie rytmy serca, dochodzily czasem do ok 280/min.. Po operacji moj rytm spoczynkowy serca wynosil okolo 130/min( przed operacja zdrowo 80/min ).. Przy tak szybkich..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. ...najbliższym czasie będę miał wymianę zastawki. W związku z tym dużo czytałem na ten temat. Z tego co się dowiedziałem to podobno można żyć normalnie. Oczywiście konieczne będzie przyjmowanie lekarstw do końca życia które będą rozrzedzać krew ( w opcji zastawki sztucznej mechanicznej )..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...sobie podobnych w celu wymiany poglądów. moja siostra w piatek przeszla operacje na tetniaka aorty w trakcie operacji wyszla na jaw rozwarstiwenie aorty jest w szpitalu w aninie walczy! Tobie sie udało to i jej sie uda! Czesc mój tato ma tetniaka na aorcie brzusznej 5 cm założyli mu..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...aortalna 1,4, plucna 1,0 wymiary jam serca w normie. aorta i pien plucny nieposzerzone, luk aorty w normie 2,6cm, graniczna grubosc scian lewej komory. kurczliwosc scian odcinkowa i globalna w normie. bez cech zaburzen relaksacji lewej komory. drobne wysycenia na brzegach wydaje sie..

Tętniak aorty rozwarswiający

.. ...wiedzieli o takiej operacji. I cieszyć się życiem : - ) MNie wymiana aorty z powodu tętniaka dopiero czeka, nie wiem jeszcze, kiedy. Póki co przeszłam 3 operacji, ostatnie 2 12 lat temu, kiedy miałam lat 17...

Operacja wszczepienia zastawki a powrót do sportu

.. ...pozdrawiam Operacje wymiany zastawki aorty mialem przeprowadzona w lutym w Londynie. Jedynym mankamentem tej operacji jest zawieranie lekow na krzepliwosc.Dosyc szybko wrocilem do normalnosci i wysilku fizycznego zwiazanego z moja praca. Moi kardiolodzy nie obawiaja sie tak bardzo o moje..

EKG po wymianie zastawki i tętniaku

.. ...temu miałem operację wymiany zastawki aortalnej i kawałka aorty wstępującej. Miałem tętniaka i wadę zastawki. Lekarz, który asystował przy operacji kazał mi się oszczędzać i rezygnować z wysiłku. Kilka dni temu inny lekarz skierował mnie na badania wysiłkowe i stwierdził, że mogę wrócić..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...wie może czypodczas wymiany aorty i zastawki wszczepiają tylko zastawki mechaniczne czy biologiczne też Witam! Mam 34 lata za parę miesięcy spodziewam się wymiany zastawki aortalnej. Chciałbym wiedzieć w jakim zawodzie po takim zabiegu mógł bym pracować? Wcześniej pracowałem jako..

Wysiłek fizyczny przy poszerzeniu aorty wstępujacej

.. ...przeszło 30 lat od czasu wymiany zastawki. Ja postanowiłem nie myśleć już o tym wszystkim, oczywiście w miarę możliwości, ponieważ co jakiś czas moja dysfunkcja daje o sobie znać. Co do samych ćwiczeń to myślę, że ćwiczenia aerobowe po operacji będą jak najbardziej wskazane ( oczywiście..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...wygląda życie po operacji wymiany aorty wstepujacej i zastawki?Czy sa jakies osoby po takich operacjach które mogłyby coś nie cos doradzić,czy sie żyje normalnie jak przed operacja,czy mogą byc jakies powikłania,czy sa zadowolone z takiego życia? Pisze bo mam dopiero 28 lat i wszyscy mi..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...ty,czeka mnie operacja wymiany odcinka aorty wstepujacej i plastyka bądz wymiana zastawki i nawet mnie nie strasz,że bede miał cos takiego Ja miałem przed i po operacji takie zawroty. Wreszcie poszedłem do okulisty i okazało się, że muszę nosić okulary chociaż nigdy nie miałem problemów..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. ...Jolu, jesli miałas już wymianę aorty, to dlaczego znowu Ci się ona poszerza?I kiedy miałas poprzednią operację? Czy urodziłas się z wada serca, taka jak ja, czy też tętniak powstal z innego powodu ( u mnie jest to związane z wadą )? Podaję mój nr gg: 5839861 Miałam usuwany tętniak aorty..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...serdecznie Jestem po wymianie zastawki oraz aorty ( ostatniego lutego minął rok ). Operację miałem w Akademii Medycznej w Gdańsku u Pana Prof. Rogowskiego. Pozdrawiam tykających microbi to tak jak ja 26.10.2006 AM Gdańsk wymiana zastawki aortalnej i częsci aorty Do dotina Gdzie szukac..

Interpretacja wyników Echa serca u niemowlaka

.. ...LVESD 12mm , LVPW 5mm. Wymiary jam serca w normie kurczliwość mm LV prawidłowa % SF 42 zastawka aorty ( funkcjonalnie )dwupłatkowa o niecoograniczonym ruchu otwarcia przepływ w AoA 2,8 m / sec ( gradient 32 mm Hg ) drożny otwór owalny z przepływem lewo - prawym łuk aorty lewostronny..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...Mnie też czeka operacja wymiana aorty ( ma już 5, 5 cm ) i inne atrakcje.Jestem po trzech operacjach i lekarze twierdzą, że następna będzie bardzo ryzykowna, więc czekają z jej podjęciem. Działam w Fundacji Serce Dziecka, skupioającej nie tylko rodziców dzieci z wadami serca, ale także..

Operacja tętniaka aorty i wymiana zastawki

.. ...operację - tętniak aorty i wymiana zastawki. Chcielibyśmy się dowiedziec jak długo czeka się na operację od czasu skierowania na oddział. Jeżeli ktoś wie, prosimy o odpowiedz. Jestem 10 dni po wymianie zastawki aortalnej i usunięci tętniaka.To na pewno zależy też od szpitala.Ja operacjie..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...przepony, jego max. wymiar to 44x51mm. Wjego świetle przyścienna skrzeplina grubości do 12 mmna ścianie tylnej. Wjego obrębie ujścia tt nerkowych - lewe całkowicie nie drożne. nerka lewa z cechami marskości. Ujście prawej tętnicy nerkowejdrożne, choć widoczne zwężenie w miejscu przejścia..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...operacja, dotycząca m. in. wymiany aorty. Na razie żyję normalnie, choć wciąż szybko się męczę. Przy wchodzeniu na drugie piętro musze robić przerwe po wejściu na półtora piętra. Wszyskie moje zastawki się niedomykają, ale w niewielkim ( pierwszym )stopniu. Pozdrawiam: Ewa nr gg: 5839861..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 3

.. ...operacji, dotyczącej właśnie wymiany aorty i poprawy innych rzeczy w końcu je dostanę? Spodobało mi się to co napisałaś... * zaraz marzą ci się 3 gole ty strzel jednego a z dobrej odległości * he he he Dobre : ) ) Stara prawda - nie ilość a jakość : ) ) Napisłabym coś jeszcze, no ale w..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...mm,Szczelna IVS, nie ma PDA. Wymiary i funkcja serca prawidłowe. IVSd/s 0,59/1,25 cm, LVDd/s 2,17/1,25 cm, LVpwd/s 0,59/0,79 cm , FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA..

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...przejsc powazną operacje ( wymiana zastawki z fragmentem aorty ) nioe mowie ze masz to samo ale zrób sobie wszystkie badania jakie tylko są mozliwe polecam np badanie ECG CREAM takie badanie prywatnie kosztuje 150 zł ale nie u kazdego lekarza mozna je wykonac !! wejdz sobie na strone..

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...brzusznej z uwzględnieniem wymiarów aorty brzusznej itd,,jak wykluczy się to trzykrotne badanie kału na pasozyty w odstępach 8 - 10 dni.itd.Badanie krwi.... a może wystarcy tylko dieta lekkostrawna...Trudno powiedziec tak zaocznie. cóś z wątrobą? Badania krwi trzeba zrobić.Tymczasem..

Powiększona jama lewego przedsionka a uprawianie sportu ?

.. ...lewej komory w górnych wymiarach normy. Grubość mięśnia lewej komory w górnych granicach norm. Dobra kurczliwość mięśnia lewej komory, bez jednoznacznych obszarów hipokinezy LV SF - 44%. Budowa i funkcja zastawek prawidłowa. Łuk aorty lewostronny, nieposzerzony. Worek osierdziowy wolny...

Echo serca

.. ...trójpłatkowa, szczelna Graniczny wymiar opuszki aorty, łuk aorty bez zmian Ciągłość przegród zachowana Niezmieniony profil napływu mitralnego Prawa komora bez nadciśnienia Osierdzie wolne Czy badanie echo serca jest prawidłowe ? Dziękuje za wiadomości, Pozdrawiam, Bartosz Chłopie, masz..