Wyniki ciśnienia krwi

Czynność mechaniczna serca (hemodynamika serca)

.. ...skurczach na minutę daje to wynik objętości minutowej serca równy ok. 5 litrów/min. ( 70ml x 70 skurczów/min. = 5 litrów/min. Objętość wyrzutowa serca jest zależna od kilku czynników, do których zalicza się między innymi: ciśnienie tętnicze, kurczliwość komór, objętość krwi w komorze na..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwiającego aorty w wyniku powstania krwiaka śródściennego. Do czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku pomiaru powinna zapisana być data i godzina pomiaru a także czynniki, które według Ciebie mogły wpłynąć na wartość ciśnienia krwi ( stres, wypita kawa lub napoje z kofeiną, przyjęte leki, choroba )...

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...działań niepożądanych wynikających z zablokowanie receptora beta 2 ( np. skurcz naczyń obwodowych, skurcz oskrzeli ). Betaksolol zwalnia rytm serca i zwalnia szybkość przewodzenia w układzie bodźcoprzewodzącym. Efektem jest zmniejszenie pojemności minutowej serca i w konsekwencji spadek..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...określenia sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze krwi zależy..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...- naukowcy porównali wyniki dziewięciu wcześniejszych badań nad wpływem medytacji na ciśnienie tętnicze krwi. Jak się okazało, medytacja transcendentalna obniżała ciśnienie skurczowe średnio o 4,7 mm słupa rtęci, zaś rozkurczowe - o 3,2 milimetra. Choć z pozoru nie jest to duży spadek,..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...badanie NadPOL i WOBASZ ) wynika, że nadciśnienie tętnicze ma niemal 30 proc. dorosłych Polaków. Jak przypomniał lekarz, o nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest przeważnie wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). W badaniach tych stwierdzono, że..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent kobiet w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub..

Gen wielkiego serca

.. ...powiększenie serca może wynikać z predyspozycji genetycznych - informuje Nature Genetics . Znaczne powiększenie serca, nazywane przez lekarzy po łacinie cor bovinum , czyli sercem wołu może prowadzić do groźnych dla życia powikłań. Bywa spowodowane przez intensywne ćwiczenia, podwyższone..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się naczyń. Jednak..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...mam - dodaje autorka. Wyniki najnowszych badań zespołu Schwarz wykazały, że kobiety po menopauzie, które karmiły wcześniej piersią przynajmniej przez miesiąc rzadziej chorowały na cukrzycę, miały niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu. Panie, które karmiły swoje dzieci przez..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...Uniwersytetu Kopenhaskiego wynika, że regularna gra w piłkę nożną w ciągu trzech miesięcy korzystnie wpłynęła na wiele czynników ryzyka chorób serca, takich jak pułap tlenowy, praca serca, elastyczność naczyń krwionośnych, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu czy ilość tkanki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...czego się przyczepić. Wynik krwi wyszedł mi rewelacyjnie, a hemoglobina nawet 13,5 ciśnienie mierzę kilka razy dziennie i mam ciągle 121/72 puls od 70 do 90. A mimo to serce mi kołata szczególnie rano jak się budzę a potem cały dzień mam tak ściśnięty żołądek, że niewiele mogę zjeść. Do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 759

.. ...ostatnio w grudniu robiłam wyniki krwi i one też są ok. jak się czymś zdenerwuję to mam puls nawet 100. musiałam przestać pić kawę bo nie tylko żołądek ale i ciśnienie mi skakało. po ostatniej wizycie lekarz przepisał mi sympramol na nerwy ale jest chyba za słaby no i mi się skończył...

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...podajac odwrotnie swoje wyniki zmierzonego cisniena krwi. Jak może mieć cisnienie skurczowe niższe od rozkurczowego ? Przecież to niemożliwe ! Jezeli ma cisnienie - prawidłowo zapisane - 150/100 tzn że jest ono nieco podwyzszone. Mnie też się zdarzają takie skoki wieczorem zwłaszcza po..

Ból w klatce piersiowej

.. ...przychodni zrobiono EKG , wynik bez zarzutów , ale wtedy czułam się już dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk. mam226.7. Podam , że mam 34 lata a w mojej rodzinie..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...pomiar tetna i raczej wyniki sie zgadzaja Najlepszym ciśnieniomierzem jest ten ze stetoskopem i rtęcią. I powie ci to każdy specjalista. najgorsze nadgarstkowe elektroniczne niezaleznie od firmy - najmniejszy ruch dłonią powoduje zakłąmanie wyniku. Cześć, Mam taki sam : ) Więc tak co do..

Aorta wstepująca

.. ...wstępującej do 4,9 mm wyniki ekg, holter, pr.wysiłkowa, wyniki krwi ,wszystko jest poprawne brałem metohexal 100 zk rano i gopten 2 na wieczór,ciśnienie rano 130/90/62 w dzień 120/85/66 wieczorem 134/86/72 teraz mam brać lokren 10 i tritace 5 rano po pierwszym dniu mam teraz ciśnienie na..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...piersiowej. wszystkie wyniki w normie.Lekarz przepisał mi Bisocard( 2.5mg każdego ranka ) oraz Xartan( 25mg każdego ranka ) tzn po pół z każdej tabletki Chodz biore te tabletki cisnienie i tak jest okolo 145 - 70. Jakiś rok temu obudziłem sie rano z dziwnym obrzękiem oczu tj.oczy były..

Nadciśnienie i silne bicie serca

.. ...chociaż nie do końca. Wyniki, które robiłem wyszły dobre, prócz tej przerośniętej komory na ekg. USG serca jest ok, tak samo wyniki krwi, kreatynina i kwas moczowy w normie, pozostało mi teraz USG nerek. Źle się czuję z tym się czuję z tym * pulsującym ciałem * . Szkoda ze ludzie w tak..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...chociaż nie do końca. Wyniki, które robiłem wyszły dobre, prócz tej przerośniętej komory na ekg. USG serca jest ok, tak samo wyniki krwi, kreatynina i kwas moczowy w normie, pozostało mi teraz USG nerek. Źle się czuję z tym się czuję z tym * pulsującym ciałem * . Witaj. Mam 34 lata, od 4..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...bezpośrednio przekłada się na wynik pomiaru. Pozdrawiam. witajcie, mam podobne sytuacje i nie wiem co mam z tym fantem robic jak mierze rano cisnienie albo wieczorem to mam : - pierwszy pomiar 142/80/80 a nastepnie schodzi do 131/78/76 , 128/82/78 nie wiem co mam robic, lekarz I kontaktu..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...tygodnie temu ). Wszystkie wyniki miałem w normie i były konsultowane z lekarzem i nie miał do nich zastrzeżeń podaje wyniki : ( BADANIE KRWI WBC 5.5 K/uL , LYM 2.0 37.2%L , MID 0.4 7.8 %M , GRAN 3.0 R3 55.0% , RBC 4.91 M/uL , HGB 15.5 g/dL , HCT 44.5 % , MCV 90.7 fL , MCH 31.6 pg , MCHC..

Wyniki pierwszego badania krwi w życiu

.. ...- 30 lat tamu Podam wyniki moich badań krwi i parę danych i prosze o podpowiedź: 49 lat , 178cm wzrostu , 130kg ( spora nadwaga ), ciśnienie ostatnio zmierzone 130/80 generalnie w przedziale od 120 - 160 i 80 do 105 np raz miałem 156/102 , ciśnienie 130/80 ale po męczącym dniu innym zas..

Poranne bóle głowy i osłabienie wciągu dnia

.. ...ciągły stres, aktywny ) Wyniki krwi zrobione dawniej lecz nie wykazały patologii, cukier i ciśnienie w normie. Witam miałam takie same objawy poszłam do lekarza zrobiłam badania a tym także badanie kręgosłupa wyszło mi ze mam całkowite spłaszczenie lordozy szyjnej wiec to wszystko przez..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...tylko kołatanie serca a wyniki krwi jak i elektrolity były na bardzo dobrym poziomie. Po podaniu mi kroplówki zostalem wypuszczony do domu a Pani Doktor poiwedziala, żebym odstawił odżywki i pił dużo wody bo jestem lekko odwodniony. Od wtedy puls jest na dobrym poziomie ale czuje jak mi..

Zmiana ciśnienia, wahania pulsu

.. ...puls: 123, 145. To są wyniki mierzone w ciągu ostanich 5 dni, od wtedy kontroluje ciśnienie, bo wtedy dowiedziałam się , że coś z nim nie tak ( jestem honorowym dawca krwi, i własnie ostatnio mi nie wzieli krwi z powodu zbyt wysokiego pulsu w trzech pomiarach w odległości kilkunastu..

To nerwica czy co innego?

.. ...Teraz z kolei czekam na wynik badań krwi, aby nie sprawdzić, czy to nie idzie od wątroby. Naprawdę, nie wiem co mi jest, to jest takie niekomfortowe uczucie - nie wiem, może ma to coś wspólnego z niskim ciśnieniem?? Kolejny dzień z rzędu budzę się ciepły i mam 36 stopni, awięc..

Nerwica czy cos innego

.. ...Okaz zdrowia, cudowne wyniki krwi, żelazo w normie, jedynie bardzo niskie ciśnienie krwi. I ta wersja została zapisana w karcie NFZ. Poszłam prywatnie do psychiatry. Diagnoza - nerwica lękowa. Wykupić leki i obserwować reakcję. I tak sobie żyję do dziś, zażywam leki, nie wiem dokładnie..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne

.. ...pale,nie pije,wszystkie wyniki krwi mam idealne i nie narzekam ze biorę bo nareszcie się normalnie czuje.Ciagle bolała mnie głowa,ciagle szumialo w uszach,wiecznie byłam zmęczona.Odzywiam się baaaardzo zdrowo,soli nie używam wogole wiec nie wiem jak mialabym zmienić swój styl życia.Wagę..

Alkohol a napad bicia serca

.. ...lekko ale wyluzuj i zrob wyniki a wtedy będziesz wiedział na czym stoisz.Napisz jak cos załatwisz,pozdrawiam. Dzieki Aga i Milka pic i tak nie pije bo masakra wole sie nie męczyc... Bede robił jak mi Ty milka napisałaś z tym mierzeniem ciśnienia i zrobieniem badania krwi, a potem..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...Urolog zrobił USG nerek i wyniki moczu i krwi, nic nie wzbudziło jego podejrzeń, wszystko jego zdaniem jest ok. Okulista stwierdził, że widzi zmiany na dnie oka, że jest to I stopień czegoś tam, i że zwyżki ciśnienia musiałem mieć wcześniej. Na te wieści kardiolog powiedział, że skoro..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...Miałam ostatnio robione wyniki tarczyca, mofrologia, cukier wszystko w normie. W zeszłe wakacje miałam silne zaburzenia widzenia połączone z bólami migrenowymi, miałam wykonany Doppler tętnic przedczaszkowych i wyszło, że mam hiperkinetyczny przepływ krwi. Miałam robione TK nie wiem czy..

Trzepotanie przedsionków a poród

.. ...badałaś? tak badałam TSH, wynik to 1.62 uIU/mL co do omdleń to wygląda to na zespół wazowagalny ( dłuższe stanie i przy pobieraniu krwi, widoku krwi itp, dusznych pomieszczeniach, czasami stres albo ból ), dochodzi najprawdopodoniej do spadku ciśnienia lub/i zwolnienia akcji serca...

Nadciśnienie

.. ...pierwotne? Oto moje wyniki badań krwi: TSH 1.402 ( 0,270 - 4,700 ) Czyli chyba nie mam nadczynności tarczycy Glukoza w surowicy 3.7 ( 3.6 - 5.8 ) Cholesterol w surowicy 2.8 ( * 5.2 ) Trójglicerydy w surowicy 0.64 ( * 1.69 ) Cholesterol HDL 0.81 ( * 0.91 ) Cholesterol LDL 1.70 ( * 4.00 )..

Niskie ciśnienie krwi ???

.. ...bardzo zdziwilo w tym wyniku, ze mam tak niskie cisnienie ??? Czy to wynik, ze nie pracuje i nie mam stresow, jak na codzien w pracy - wtedy jak mierze cisnienie to mam 135/85 czasami 150/90 a jak wracam do domu po pracy to norma 125/85 Czy to normalne ? Ciśnienie podane w punktach 1 - 4..

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...rezonans głowy - wszystkie wyniki są prawidłowe. Ciśnienie krwi obecnie jest dobrze kontrolowane. Może to zwyczajnie brzmi jak narzekanie ale nie szukam tu współczucia. Liczę na to, że może ktoś ma podobne objawy bądź też jest w stanie coś doradzić... Pozdrawiam Basia drętwienie rąk i..