Wyniki OB u dzieci

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...zostanie zamknięte ( np. w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej ) dochodzi do zawału mięśnia sercowego w obszarze unaczynionym przez dane naczynie. Początkowo prawa i lewa tętnica wieńcowa biegną razem w obrębie tzw. bruzdy wieńcowej. W dalszym przebiegu lewa tętnica wieńcowa układa się..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na myśli: rozstrzeń - powiększenie objętości jam serca; przerost mięśniówki serca; wzmożone napięcie nerwu błędnego - dziesiąty nerw czaszkowy (..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...wyjątkowo chłonna wobec wyników badań psychologicznych w tej dziedzinie. Pierwszy redaktor proponowanej pozycji, prof. Kazimierz Wrześniewski jest czołową postacią w polskiej psychologii klinicznej, o dorobku cenionym także poza granicami kraju, posiada przy tym wyjątkowe doświadczenia..

Arytmia serca

.. ...Zaburzenia rytmu mogą wynikać także z chorób nie związanych bezpośrednio z samym mięśniem sercowym ( np. nadczynność tarczycy ). Arytmie dzieli się na nadkomorowe i komorowe. Pojęcie arytmii nadkomorowej odnosi się do zaburzeń powyżej węzła przedsionkowo - komorowego. Są to na przykład:..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...Jest on wtedy spowodowany spadkiem syntezy hemoglobiny, w wynikach morfologii będziemy więc obserwować przede wszystkim obniżenie się właśnie poziomu hemoglobiny oraz zwykle również ilości erytrocytów...

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...samopoczucie chorego wynika w tym okresie zwykle z powikłań miażdżycy lub/i nadciśnienia tętniczego. Z czasem dochodzi do rozwoju niewydolności lewokomorowej serca i pojawiają się towarzyszących jej objawy. Jeśli chory prowadzi dzienniczek wartości ciśnienia tętniczego ( domowe pomiary..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...Decydujący jest jednak wynik biopsji mięśnia sercowego. Leczenie sprowadza się do podawania sterydów i cytostatyków. Przyczyna choroby nie jest znana. Choroba jest ciężka, może doprowadzić do zgonu dziecka...

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...zmiana gradientów ciśnień wynikająca z uruchomienia krążenia płucnego ). W niektórych wadach wrodzonych serca istnieje jednak konieczność otwarcia otworu międzyprzedsionkowego. Taka konieczność zachodzi na przykład w atrezji zastawki trójdzielnej, kiedy drożny otwór międzyprzedsionkowy..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...określenia sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze krwi zależy..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. ...mięśnia sercowego. W wyniku zaburzeń organogenzy, nieprawidłowa jest przebudowa wsierdzia. Zamiast jednolitej blaszki, wsierdzie, wyścielające jamy serca od wewnątrz, przypomina strukturą porowatą gąbkę. Przepływ krwi przez jamy serca jest zaburzony. Turbulencje wywołane przez pory..

Hipoplazja

.. ...płód. Zjawisko może wynikać z zaburzenia lub zahamowania organogenezy ( procesu wykształcanie się poszczególnych organów płodu ). Hipoplazja może występować jako zjawisko izolowane lub jako element większego zespołu lub sekwencji wad. Przykładem z dziedziny kardiologii jest wrodzona wada..

BMI u dzieci

BMI u dzieci

.. ...Obliczenie jest proste a wynik dostarcza istotnych informacji ludziom dorosłym. W przypadku dziecka, jedne prosty wzór to za mało by uwzględnić wszystkie przemiany zachodzące w młodym, ciągle kształtującym się i rosnącym organizmie. Można obliczyć BMI dla dziecka, wynik jednak trzeba..

Tętno u dziecka

.. ...wiek/min. Z rachunku wynika, że maksymalna częstość serca w czasie wysiłku o małych dzieci i nastolatków jest bliska 200 uderzeń na minutę. Serce dziecka pracuje jednak również w spoczynku znacznie szybciej niż serce dorosłego: noworodki ( do 28 dnia życia ): 100 - 180/min pierwsze..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...- naukowcy porównali wyniki dziewięciu wcześniejszych badań nad wpływem medytacji na ciśnienie tętnicze krwi. Jak się okazało, medytacja transcendentalna obniżała ciśnienie skurczowe średnio o 4,7 mm słupa rtęci, zaś rozkurczowe - o 3,2 milimetra. Choć z pozoru nie jest to duży spadek,..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...- mówi dr Gruchała. Wyniki są, jak przy każdej nowej terapii, mieszane, pewne próby wypadły pozytywnie, dają pewne nadzieje, a pewne elementy wymagają jeszcze dopracowania. Na pewno terapia genowa nie wejdzie do kardiologicznej praktyki klinicznej w tym roku czy w następnym, ale myślę,..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent kobiet w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub..

Przeszczep serca od tej samej płci jest lepszy

.. ...Baltimore przeanalizowali wyniki ponad 18 000 operacji przeszczepu serca z lat 1998 - 2007. Okazało się, że odsetek zgonów rósł o 20 procent powyżej przeciętnej, jeśli biorcą była kobieta, a dawcą - mężczyzna. Przeszczepy w ramach tej samej płci rzadziej ulegały odrzuceniu, a szczególnie..

Wino korzystniejsze na serce niż ryby

.. Jak wynika z ostatnich badań, kieliszek lub dwa wina dziennie, wpływają korzystniej na serce, niż dieta z ryb. W badaniu wykazano, że u ludzi, którzy wypijają szklankę wina dziennie, poziom kwasów omega - 3 we krwi, które maja bardzo korzystny wpływ na serce jest wyższy, niezależnie od tego, jaką ilość ryb..

Bezsenność zwiększa ryzyko nadciśnienia

.. ...prawidłowo - ponad 6 godzin. Wyniki badań wykazały, że osoby cierpiące na bezsenność, śpiące mniej niż 5 godzin na dobę mają aż 500 - krotnie wyższe ryzyko zachorowania na nadciśnienie niż osoby, które śpią ponad 6 godzin na dobę. Co ciekawe, naukowcy nie zaobserwowali takiej zależności..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...mam - dodaje autorka. Wyniki najnowszych badań zespołu Schwarz wykazały, że kobiety po menopauzie, które karmiły wcześniej piersią przynajmniej przez miesiąc rzadziej chorowały na cukrzycę, miały niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu. Panie, które karmiły swoje dzieci przez..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...obserwacji naukowców wynika, że ciśnienie może znacznie obniżyć się już tydzień po iniekcji genu. Jedna iniekcja genu Klotho może zredukować nadciśnienie przynajmniej na 3 miesiące. Niewykluczone, że wkrótce będziemy mogli przyjmować białko Klotho jako suplement w proszku - mówi..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...dopływ krwi do serca. W wyniku przedłużającego się niedokrwienia fragment mięśnia sercowego obumiera. Miażdżyca tętnic jest najczęstszą przyczyną zawału. Jak podkreślił prof. Banasiak, zawał serca przychodzi nagle i niespodziewanie, ale dużo wcześniej pojawiają się czynniki, które..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...and Stroke Foundation wynika, że w Kanadzie palenie papierosów jest przyczyną ponad 47 tys. przedwczesnych zgonów rocznie. Ponad 90 proc. nastolatków palących 3 - 4 papierosy dziennie może w przyszłości wpaść w pułapkę poważnego nałogu i utknąć w niej na 35 - 40 lat - zaznacza..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...serce i układ krążenia - wynika z brytyjskich badań, które publikuje pismo British Journal of Nutrition . Nasze badania wykazały, że picie około dwóch kieliszków szampana dziennie może korzystnie oddziaływać na czynność naczyń krwionośnych, w sposób podobny do czerwonego wina. Zawsze..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...ile urodziła dzieci - wynika z zakrojonych na szeroką skalę badań szwedzkich naukowców opublikowanych na łamach American Heart Journal . Kobiety, które mają dwoje dzieci są najmniej narażone na choroby układu krążenia w przyszłości, podczas gdy kobiety mające pięcioro lub więcej dzieci..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...serca, tj. arytmii - wynika z amerykańskich badań. Jak komentuje prowadzący badania Arthur Klatsky z centrum badawczego organizacji Kaiser Permanente w Oakland ( Kalifornia ), wyniki te mogą zaskoczyć wiele osób, gdyż ludzie często odczuwają przyspieszenie akcji serca ( określane..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...chorób układu krążenia - wynika z pracy, którą publikuje czasopismo Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes . Choć już wcześniejsze badania wskazywały, że bierne palenie może szkodzić naczyniom krwionośnym u osób dorosłych, dotychczas nie było wiadomo, czy podobny wpływ wywiera..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...niezbyt często. Gorsze wyniki ma ablacja w przypadku arytmii którą lekarze nazywają migotaniem przedsionków ( AFIB ). W zależności od tego, czy pacjent jest poza arytmią zdrowy, czy współistnieją inne choroby skuteczność zabiegu to ok 60 - 80%. Zabieg jest też dłuższy i nieco bardziej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...wysilkowy zakonczyl sie wynikiem ujemnym raz 19 potem 20 met * s. usg za kazdym razem w granicach normy.wnioski z usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...podejrzenie WPW. Jednak wynik nie byl na tyle przekonujacy, zeby jednoznacznie to stwierdzic. Lekarz zalecil mi stymulacje przezprzelykowa po porodzie, odradzajac ja jednak w tak zaawansowanej ciazy. Wystawil mi tylko zaswiadczenie, ze podejrzewa i koniec. Prowadzaca mnie dr ginekolog..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...odsetek powaznych powiklan wyniosl 6%. Czy ryzyko perforacji serca jest wieksze w przypadku tego typu ablacji? Mnie kardiolodzy sugeruja zrobienie ablacji, tak dla bezpieczenstwa, przed ciaza. Zastanawiam sie, czy przy takim odsetku powiklan jest to naprawde najbezpieczniejsze..

Operacja zastawki aorty

.. ...Ze wstępnej rozmowy wynika, że będę miała wymienianą zastawkę i likwidowane zwężenie, ale jak to będzie to na pewno okaże się już przed zabiegiem. Z tego co czytam w innych wątkach, to branie leków przy zastawce sztucznej też nie jest ciekawe... bo ja się martwiłam, że będę musiała za..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...sie często - poprostu wynikające z trybu życia - troszkę szybszy rytm itp. Biorę Betalook ale co jakiś czas zapominam o dziennej dawce. Faktem jest,że moje samopoczucie nie jest wzorowe i osoby oczekujące cudownego uzdrowienia mogą być troszkę rozczarowane ablację. Ja jednak pomimo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...zabiegu.Ztego co pisałaś wynika ,że zabieg bedziesz miała tam gdzie ja.To naprawde wielka szansa nato zebys była zdrowa,i mogła prowadzic normalny tryb życia.Ten zabieg jest troche nieprzyjemny ale ciagle podają doZylnie jakies środki znieczulające,tam ci nikt krzywdy nieda zrobic,możesz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...miesiacach od ablacjii wyniku holtera wlaczono mi betaloc100i rytmoron 2 razy po 150 T omek ale nie bierz tego do glowy co ja napisalam bo teraz i tak jest lepiej jak bylo przed ablacja migotania mialam prawie codz pozdrawiam i glowa do gory mysle ze bedzie lepiej Cześć Danka. Dzięki za..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...utrat przytomności ( wynik silnego częstoskurczu ) , czyli zagrożenia zycia będącego wynikiem ustania akcji serca. Kilka razy mdlałam w szkole. Pierwszy raz w czerwcu zeszłego roku. Szpital Toruński skierował mnie do CZD. Miałam termin bardzo pilny i operację ( ablację ) miałam 11..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...ktoś umie odczytać te wyniki?? Proszę o pomoc w odczycie, ja specjalnie sie nie znam na tym.. Godzinę później miałam cisnienie 113/70 P 76. czy puls 195 to czasem nie za duzo? Pozdrawiam serdecznie Jak czytam jakie pierdoły tu ludzie wypisują, to za łeb się łapię. Czy tu nikt nie..

Echo serca

.. ...najbardziej interpretacji wyników, jakie sa mniej wiecej normy itd Chociaz miałam robione ale nikt mi nic nie powiedzial oprócz tego że nic takiego z moim sercem sie nie dzieje chodz cos mnie niepokoi. Prosze o szybka odpowiedz. żebym to ja się znała... Napisz prosze co chcesz ,zeby..

Echo serca - Str. 5

.. ...22lata Witam oto mmoje wyniki z marca 2006!: Zastawka Mitralna - Obraz prawidlowy Zastawka Aortalna - Obraz prawidłowy Zastawka Trojdzielna - Obraz prawidłowy VEL=0.5ms czy cos takiego nie wyraznie pisze Zastawka Tetnicy Płucnej - Obraz Prawidłowy Wymiary Jam Serca w skurczu: Zakres..

Echo serca - Str. 6

.. ...? i czy to moze byc wynikiem podniesionego cisnienia ok 140/90 ? Z góry dzieki za odpowiedz : ) mam pytanie odnosnie zastawki trojdzielnej:Vmaks.0,6m?sek, slad fali zwrotnej o V max<2 m/s?czy to cos powaznego? hej ja miałam robione echo serca to nic nie boli nie masz sie o co..

Echo serca - Str. 8

.. ...stan mamy ( oczywiście wynikający tylko z tego co Pani przedstawiłam )to raczej klasyczny stan, w jakim ludzie przechodzą takie operacje zastawek, czy raczej niosący poważne ryzyko takiej operacji? Tzn. chodzi mi o to, czy mamy serce ( stan serca ) nie jest za bardzo zniszczone, czy ma..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...nie dosc, ze one same wynikaja z nerwow, to ja sie jeszcze dodatkowo nimi nakrecam. Kolejne nerwy moga spowodowac kolejny skurcz, i takie kolko zamkniete z tego wychodzi. Najlepszy sposob na to, przynajmniej dla mnie, to odzyskac spokoj. Musze wtedy spokojnie posiedziec jakis czas i..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...porzejmowałam bo zawsze wynikała z nich nowa wizyta w szpitalu, a dziś mam to gdzieś tak musi być i w niczym mi to nie przeszkadza, a skoro większość lekarzy twierdzi że to nortmalne to czemu ja mam być mądrzejsza od nich. Teraz jest mi dobrze a do dodatkowych pobudzerń już się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...jak odbierałam kolejne wyniki,to miałam nadzieję,że może wreszcie jestem chora na jakąś kokretną chorobę,zażyję leki i będzie ok.Dobre wyniki badań wcale mnie nie cieszyły.Może to wydawać się absurdalne,że ktoś nie cieszy się,że jest zdrowy zdaniem lekarzy.Ale jak tu się cieszyć kiedy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...sie mieć w pracy były wynikiem mojego wieloletniego stresu,którego doświadczałam w życiu rodzinnym.Na domiar tego wszystkiego byłam i nadal jestem osobą która zawsze stara się wywiązywać z nałożonych na nią zadań i tak kółko się zamykało.Nigdzie żadnego oparcia żadnej pomocy,bo ludzie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...takie pytania , ponieważ wyniki wszystkie mam ok a tak się bardzo tego boję .Napędza mnie również myśl jak mówią * taki zdrowy był , nic mu nie dolegało a dostał zawału * czy tak to rzeczywiście jest , czy mając zdrowe serce idzie rzeczywiście * paść * , czy to że choruję na nerwicę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 20

.. ...sprzeczności, tylko przyjąć, że wynika to z miłości. Myślę, że nauczysz się żyć z dala od mamy i z czasem nie będziesz tak często myślała o domu, a to że sercem będziesz blisko nich świadczy tylko o tym, jak mama jest Ci bliska. A chyba to jest ważne, że jest tam gdzieś ktoś na kogo..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...leki tez? Witam Ostatni wynik INR ..1.37 ( z 7 stycznia ) codziennie 3/4 tabletki ( wieczorem ), ponadto zażywam Metocard 100 mg dwa razy dziennie po 0,5 tabletki.. Prestarium 1 raz dziennie 4mg. .. Tertensif 1,5 mg raz dziennie. Troszke za mała dawka , zy lekarz prowadzący nie chcial..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...badanie INR 16.2.07 r. wynik INR przedstawiał się nastepująco 2.48. Lekarz stwierdził , że taki winnam mieć przy każdym badaniu...acenokumarol biorę dalej po 3/4 tabletki..dawka taka sama jak w poprzednim miesiącu gdzie wynik był 1.37. I komu mam wierzyć teraz?? jak po 11 latach nie..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...http://www.allegro.pl/item830100485_rzadzenia_coaguchek_s_do_pomiaru_wskaznika_inr.html u mnie wynik skacze po acenokumarolu jak głupi powinienem mieć powyżej 3 a mam teraz 1,5 wiec musze brać więcej czyli 8mg brałem 6mg do tego jeszcze mam polocard i IPP jako osłone po spadku dostałem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...sportem. Wszystko zależy od wyników badań indywidualnie dla kazdego pacjenta. Osoby z częstymi i groźnymi arytmiami z wypadaniem płatka w tle owszem ale ogromna większość ludzi z tą wadą nawet jej nie odczuwa lub nawet o niej nie wie. Również osoby z umiarkowanymi dolegliwościami bez..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...takie zdarzenie ze w wyniku stresu serce zaczelo mi bardzo szybko bic, robilo mi sie ciemno przed oczami.zbagatelizowalam to.po jakims czasie bylam na pogotowiu, gdzie odkryto - - ugiecie skurczowe płatka lewej zastawki, mialam niski magnez. lekarz przepisal mi magnez i propranolol w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...nie istniala a moje wyniki skserowalam...i teraz niewiem co robic?lekarz rodzinny nie raz sie pytal co z tym,..a ja niewiem czy to zostawic czy nie...jak cos wiecie to prosze napiszcie mi na moj e - mail: malwii@buziaczek.pl pozdrawiam cieplo Witam! Również cierpię na wypadanie płatka..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...( wiadomo , falszuje wyniki - lekarze im nie wierza )mam 81/51 , puls 60.Kiedy w szpitalu mi zmierzono cisnienie , a potem dla porownania zmierzylam sobie tym nadgrastkowym ( firmy Braun ) to trzeba bylo dodac 10 pkt ). Pozdrawiam. Wypadanie płatka zastawki mitralnej – wada czy..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...na nowotwory! To są wyniki metaanaliz po 20 latach stosowania tego nibysuperwynalazku: syntetyczna A, C,... & company. Słynne reklamy cudownego np. Rutino... A gdzie wierność przykazaniu: nie szkodzić...? Zainteresowanym służę skanem fajnego artykułu na ten temat. Nie znam sie na..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...Szufladowicz, kiedy ma już wyniki badań i pacjent idzie na wizyte do Pana Profesora to można bez obaw zapytać o zabieg refundowany, jak wspomniałem są przypadki kiedy Pan Profesor w drodze ostrożności sam zaleca reszte badań łącznie z zabiegiem zabezpieczeniem w ramach ubezpieczenia NFZ,..

Chelatacja - Str. 2

.. ...opinia jest po ptostu wynikiem strachu przed tym ze ludzie ktorzy i tak was juz nienawidza zostawia was bez pracy...bo jesli to moze zapobiec amputacji to chyba lepiej niz dac sie ciac ale pan nie powie pacjenotowi z ma szanse tylko pozbawi go konczyny liczac za sciana banknociki jakie z..

Chelatacja - Str. 7

.. ...wpadł pod autobus i w wyniku tego zmarł, wyciągnąć wniosek, że chodzenie na koronarografię jest śmiertelne, ludzie giną wtedy pod kołami autobusu, a w dodatku, w związku z tym należy dać wycisk żonie konduktora tego autobusu, którego, w dodatku nie było w pracy, gdyż ministerstwo..

Chelatacja - Str. 10

.. ...prześwit czyli drożność. Wynik badań powinien jasno odpowiedzieć na stawiane pytanie działa czy mobilizuje organizm do samodziałania. A może ani jedno ani drugie? Moja ocena - potencjalnego pacjenta kardiologów a może gabinetów chelatacyjnych, to jeden zero dla Pana Jerzego z Lublina...

Chelatacja - Str. 11

.. ...prześwit czyli drożność. Wynik badań powinien jasno odpowiedzieć na stawiane pytanie działa czy mobilizuje organizm do samo wyzdrowienia. A może ani jedno ani drugie? * Takie badania wykonano już wielokrotnie i potwierdzanie ich następnymi, takimi samymi, nie ma najmniejszego sensu...

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...po holterze i jeszcze wyników nie znam .Miewam też czasami skurcze dodatkowe ,robiłam badania na tarczycę - wszystko jest ok ,narazie lekarz zapisał mi bisohexal 1/4 tabletki codziennie ale serce po nim tak dziwnie mi bije /wolno/ Czy ktoś zażywa taki lek,czy to już zawsze trzeba będzie..

Trigly to trójglicerydy?

.. Czy wynik TRIGLY ( od 40 do 140 mg/dl ) to samo co trójglicerydy .Bardzo proszę o informację.Dziękuję z góry. tak ,to wlasnie to oznacza. Triglicerydy TG_C poziom 168 dlaczego taki wysoki jak to leczyc z gory bardzo dziekuje przy jakiej normie taki wynik. Laboratoria podają różne normy. Sam wynik nie jest..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...jak mu się poprawiły wyniki,które pamiętam:HDL 26 na 52,...trójglicerydy z 230 na ok.90,a całk.z 280 na 210..W dalszym ciągu stosuje dietę i zioła.Pływa często ze 3 razy na tydzień.I rzucił leki,bo mu szkodziły na ątrobę i tak go bolały łydki,że nie mógł wsiąść do autobusu. Do Antoniego..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...szaleć z tabletkami jak wynik wyjdzie za mały lub za duży to wszystko zależy od spożywanych owoców, grejpfruty i kapusta obniżają INR a polopiryna * S * podwyższa INR. Unikać silnych uderzeń ( ogromne siniaki ) Pilnować się aby nie uderzać się w głowę , przy obniżonej krzepliwość krwi..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...powikłania mogące wystąpić w wyniku nie przestrzegania tych uwag mogą skończyć się niezbyt przyjemnie. Jeśli chodzi o picie i jedzenie, to wstrzemięźliwość jak najbardziej wskazana. Pierwszy łyk czystej wody po ok. 2godz po zabiegu ( warto zaopatrzyć się w butelkę z dozownikiem ). Ok 3..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...u mnie na podstawie wyniku EKG jakieś pół roku temu, bo poszedłem na rutynową kontrolę zdrowia, czułem jakieś lekkie osłabienie, do napadów się nie przyznałem, lekarz sam zauważył no i już musiałem powiedzieć prawdę. Wtedy dopiero lekarz nazwał to po imieniu - WPW. Od ok. 10 lat miewałem..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...Szufladowicz, kiedy ma już wyniki badań i pacjent idzie na wizyte do Pana Profesora to można bez obaw zapytać o zabieg refundowany, jak wspomniałem są przypadki kiedy Pan Profesor w drodze ostrożności sam zaleca reszte badań łącznie z zabiegiem zabezpieczeniem w ramach ubezpieczenia NFZ,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 18

.. ...szpitala i ewentualne wyniki badan. Te wszystkie symbole sa miedzynarodowe, wiec lekarze w razie czego beda wiedziec co Ci bylo, jest i co Ci juz zrobili. No i mysle, ze warto by bylo gdybys miala ze soba jakis lek przepisany przez kardiologa ktory mozesz zazyc w razie ataku. Ja sie nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...i czy z Pani mąż ma wyniki w leczeniu.Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka. Witam serdecznie!Nawet nie wiecie jak się cieszę iż dotarłam do tego forum: ) )jestem zrozpaczona na dzień dzisiejszy..gdyż mój młodszy brat( ma 20 lat )od stycznia męczy się..ale od początku na początku roku w wyniku..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...Kardiomiopatia wystąpiła u mnie w wyniku radio i chemioterapii, której byłam poddawana w dzieciństwie. Po prostu leczenie antynowotworowe uszkodziło mi serce. Od samego początku leczę się w Instytucie Kardiologii w Aninie. Po pierwszych badaniach frakcja wyrzutowa wynosiła 11%, ale..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...Dilatrend, ale niestety to wynika z powiązań lobbystycznych medyków. Kiedy dopada mnie zmęczenie idę spać na 20 - 30 minut i wracam do zajęć. Po 10 latach dopadła mnie duszność spowodowana narastaniem wody w płucach. 4 dni w szpitalu na furosemidzie doprowadziło do powrotu zdrowia...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...że jak sie o minimetr wynik zmieni na lepsze to dla nas znaczy każdy nastepny dzień miesiąć a może i rok życia nie jest to może proste ale uwierz mi że tak idzie żyć i myśleć o przyszłości to podstawa rzycze wszystkim pogody ducha Witam wsystkich serdecznie : - ) Jak weszłam na Wasze..

Po ablacji - Str. 7

.. ...oddałam holtera, jutro wyniki a za tydzień wizyta kontrolna poablacyjna. Ciekawe co mi wyjdzie??? Cały czas czuję się dobrze, mam nadzieję, że u mnie na tej jednej się skończy: * Przynajmniej przed tą drugą ablacją teraz wiesz, że nie ma się czego bac!! I musisz się pozytywnie nastawic,..

Po ablacji - Str. 8

.. ...rezultatu... Niedawno odebrałam wyniki Holtera, nie są one rewelacyjne, a nawet powiedzieć można, że gorsze od tego, który był wykonywany przed ablacją ( napadowe częstoskurcze nadkomorowe - przed ablacją: 5, po ablacji: 91; pobudzenia dodatkowe - przed ablacją: ok.1000, po ablacji:..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...zawał. Może podam jakie wyniki mi wyszły z badania echokardiograficznego 2D/Doppler/Kolor HEWLETT PACKARD Sonos 2000 Jama serca: Ao - 20mm, LP - 27mm, Pk - 25mm, Lk - 47/28mm. M.Lk - bez przerostu, kurczliwość dobra, cechy krążenia hiperkinetycznego, EF - 70%, FS - 40%. Prawidłowy profil..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...zabieg, i z ich opisu wynika, ze naprawde nie ma sie czego bac. Pewnie, nie jest to przyjemne, chociazby dlatego, ze pacjent jest w pelni swiadomy, slyszy co mowia lekarze itp. Zreszta nikt nie obiecywal, ze to bedzie cos przyjemnego ; ) Tez mnie krepuje kwestia zalatwiania sie do..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...zebym kierowala sie wynikami badania krzepliwosci krwi ( ale to nie lekarz, ktos znajomy ). Ja jednak jestem chyba coraz bardziej sklonna odstawic tabletki na czas jakis. Jakos wytrzymam bez nich te 2,3 miesiace. A moze krocej - zalezy co powiedza lekarze. Tak czy siak, jak podejme..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...publikacji na ten temat. Wynika z nich ( z wielu ), ze bardziej sie oplaca zrobic taki zabieg, niz leczyc chorego do konca zycia prochami, ktore przeciez tez nie sa takie zupelnie obojetne dla organizmu ( pomijajac oczywiscie ich efekt terapeutyczny ), a nie raz maja ciezkie skutki..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...szkoła, praca.Potem mogą wyniknąć z tego dość niemiłe konsekwencje. A i nie radzę brać tego samego leku przed dłuugi czas. Czesc dziewczyny i chlopaki. W tym tygodniu mialem zabieg ablacji. Niestety nie wypalili wszystkiego. Ale jestem w tej dobrej sytuacji ze powiedzieli, ze nie..

Zawał serca a papierosy

.. ...sięga znowu po papierosa wynika z jakiegoś samo się nakręcania. Ludzie za dużo kombinują, może 2 , moze trzy albo 5, może troszke nikotyny moze więcej. papieros to nie tylko nikotyna, może nawet właśnie nie nikotyna. Życze wytrwłości wszystki rzucajacym i tym którzy rzucili. Jestem 2..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...holtera 21.05.2007 i wyniki nie sa zaciekawe 20.06.2007 mam test wysilkowy mam nadzieje ze bedzie lepszy od badania holtera pozdrawiam wszystkich choruszków muj numer gg 2801668 w razie jak by ktos chcial pogadac wiem ale czy przy tej chorobie moge normalnie funkcjonowaća i czy dziecko..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...powtórzyć operacje , czy wynikła następna potrzeba ....? Do Wyslak - * Miałam hemodynamiczną niedomykalność mitralną. To była konieczność. Powinnam również wyjaśnić: 1 - szą operację miałam jako dziecko ( 14 lat ) - i już w tamtym czasie zrobiono mi plastykę zastawki mitralnej...

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 6

.. ...narazie poczekac na wynik wskaznika? A zapomniałem dodac ze mama choruje jeszcze na białaczke i ma raczej niskie płytki krwi może dzięki nieszczęsciu nie doszło jeszcze do większego nieszczęścia? Na końcu prosiłbym was o odpisywanie na http://forum.kardiolo.pl/temat4484.htm gdzie..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...także czy macie dobry wynik echa serca, świadczy on przecież o jego budowie. Generalnie polecam wam dobrego i ludzkiego kardiologa, który podzieli tę odpowiedzialność z wami. W końcu od niej/niego też zależy ta decyzja. Serdecznie życzę wam powodzenia. Monika Witam!!! Życzę Wam..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...lekarze byli zachwyceni wynikami testów.w holterze stwierdzono skurcze dodatkowe nadkomorowe.zapewniono ze to nic groznego.tylko dlaczego cos co jest niegrozne powoduje taki lek i obawe o zycie.ja naprawde kilka razy myslalem ze juz po mnie.czuje sie fatalnie.moim antidotum( lekarze tez..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...DZIAŁAJĄCA: dająca dobre wyniki uczniów, wymagająca wobec uczniów jak i nauczycięli ). Po trzech dniach wszystko się uciszyło. Wróciłam do pracy, moje dzieciaki z klasy przywitały mnie bardzo gorąco, przygotowały dla mnie mnóstwo prezentów, rysunków, serduszek, cukierków i batoników...

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...komorowy, czekam jeszcze na wynik holtera. Pewnie nic nie wyjdzie. Ja wiem, ze to moja glowa, musze sie jakos trzymac, na pewno bedzie dobrze i wam tez tego z calego serca zycze : ) Witam wszystkich ! Mam 22 lata, a od dwóch lat także cierpię na opisywane przez Was dolegliwości. U mnie..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...kardiologiem 1 - 2 razy w roku. Wyniki holtera masz podobne do moich, a ja jeszcze się nigdzie nie wybieram : ) To tętno 94 jest trochę niepokojące, powinni ci dać coś na obniżenie. Ale nie wpadaj w panikę, wyniki holtera codziennie wychodzą inne, więc po kilku dniach mogło ci wyjść..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...lekarzy bo jakos nic nie wynika pozytywnego z tego ciaglego chodzenia po lekarzach mam wrazenie ze sie tylko pokarzam i tyle.nie mam juz sil! Moja przypadłość bardzo utrudnia mi życie. Nie wiem co to jest i nie wiem dlaczego tak się dzieje ale wystarczy świadomość, że mam przy kimś ( nie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...jeszcze u kardiologa, ale wyniki badań krwi ok, nawet te zawałowe itd, enzymy ok. Według badań krwi serce jest zdrowe. Jedynie co źle wyszło to TSH 11. Nie odczuwam objawów niedoczynności jak na razie. Jedynie co to pojawiły się te nieprzyjemne dodatkowe skurcze serca. czesc dziewczyny!..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...Wczoraj odebrałam swoje wyniki TSH i sa zle:( 15.60...czyli za mała dawka leku, wizyte mam n w środe ale już sama sobie zwiekszyłam dawkowanie, brałam 100/125 a teraz biore 125 codziennie.Teraz to już wiem czemu tak cięzko mi rano z wyra zleźć... 123 dostaniesz leki, na poczatek małom..

Niedoczynność tarczycy - Str. 13

.. ...mogę.Jak mialam takie wyniki jak ty nie brałam nic bo byly w normie i sie dobrze czułam.A jak miałam zapalenie to brałam jednoczesnie lek na niedoczynnośc i nadczynnośc i też czułam sie ok. 123 wynik 10,6( mialam taki sam ostatnio )juz swiadczy że jest niedoczynnosć! Do asik wZlasciwie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. ...zmian ,nastepny miesiac wynik 10,01 zmiana leku na eutyrox 125 i co bez zmian jeszcze gorzej lekarz kazal byc cierpliwym ale jak mogę byc cierpliwa jak coraz gorzej . Pomyślałam ze jeden posilek to zaduzo postanowilam sie głodzic 2 tygodnie bylam na wodzie i co ? 2,5kilo wiecej skora..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...niedomykalnośc jest zwykle wynikiem rozciągnięcia pierścienia zastawkowego i rozstrzeni prawej komory. Osłuchowo szmer fali zwrotnej zastawki trójdzielnej niełatwo jest rozróżnić od szmeru niedomykalności zastawki dwudzielnej. Przy dobrej reakcji na podanie leków w wielu przypadkach..