Wyniki pomiaru

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku pomiaru powinna zapisana być data i godzina pomiaru a także czynniki, które według Ciebie mogły wpłynąć na wartość ciśnienia krwi ( stres, wypita kawa lub napoje z kofeiną, przyjęte leki, choroba )...

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...samopoczucie chorego wynika w tym okresie zwykle z powikłań miażdżycy lub/i nadciśnienia tętniczego. Z czasem dochodzi do rozwoju niewydolności lewokomorowej serca i pojawiają się towarzyszących jej objawy. Jeśli chory prowadzi dzienniczek wartości ciśnienia tętniczego ( domowe pomiary..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...przed nieprawidłowym wynikiem pomiaru ciśnienia jest tak duży, iż powoduje pobudzenie układu współczulnego, obkurczenie się naczyń tętniczych pod wpływem adrenaliny, wzrost częstości serca i wzrost ciśnienia tętniczego. Jeśli nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego mierzonego w..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...objawy sympatykotoni lub wynika to z użycia pseudonowoczesnych urządzeń pomiarowych.które często wypaczają szczególnie pomiar pulsu.Proponuje zegarek z sekundnikiem i zwykły rtęciowy lub manometryczny ciśnieniomierz ;u mnie wystarczyło zaprzestanie palenia . Nie paliłem 4 lata ,lecz..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...którzy potrafią odczytać wyniki testu wysiłkowego, który przeszedłem wczoraj. Lekarz wykonujący badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...zresztą jak dostałś wynik to powinnaś mieć napisane( badanie echokardiologiczne ) I wszystkie pomiary serca sprawć czy masz to wszystko wypisane. krycha dzieki za odpowiedz .ale z tego co wiem echo serca trwa min 30 min a ja mialam robione badanie jakies 5 min. Arytmia wadom serca..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...na okrągło * - to te wyniki tak samo odzwierciedlają rzeczywiste Twoje ciśnienie, jak zapach samochodowy prawdziwą woń lasu.( ale wymyśliłem: ) ) Chodzi mi o to, że pomiędzy pomiarami trzeba zachować rozsądny odstęp czasowy( podobno ok 10 - 15min ) Ale i tak w tym przypadku też stawiam..

Dodatkowe skurcze - Str. 290

.. ...emocjonalnego związanego z wynikiem samego pomiaru, a nawet nie tyle z wynikiem co z faktem wykonywania tego pomiaru jeśli nie jest to dla nich czynność codzienna czy mówiąc inaczej czynność tak zwyczajna jak podanie ręki przy powitaniu na przykład. Stany emocjonalne oczywiście mogą..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...ktos sprawdzic moje wyniki pomiarow i napisac czy jest tak faktycznie i czy konieczna jest wizyta u lekarza. data - cisnienie - puls 03.12.05r. - 140/76/98 25.12.05r. - 149/80/88 29.12.05r. - 152/78/99 03.02.06r. - 150/77/97 za odpowiedzi bardzo dziękuje Witaj!! Wizyta u lekarza? -..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...możliwość zapisywania wyników dla 3 - ch użytkowników. Gwarancja na aparat 4lata, a na mankiet - 2lata. Mierzy też przy arytmii, wiec dla starszej osoby jest super! Polecam gorąco! dla wygody polecam pełny automat, wygoda i szybkie pomiary, powinien mieć mozliwośc zapisywania wyników w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...mogą być sfałszowane wyniki? Tak słyszałem a, że INR trzeba sprawdzać do końca życia, zamierzam zrealizować taki zakup, ciągle zastanawiam się, który aparacik kupić. Tak sobie liczę i okropne sumy mi wychodzą jakie wydamy na pomiary wskaźnika INR, kalkuluje tak, każdy pomiar ca 15zł x 2..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek

.. ...jego opinia o nim.Czy Wyniki pomiaru są wiarygodne i dokładne.Czy są porównywalne w stosunku do badania wykonywanego w laboratorium. DZIĘKUJE i POZDRAWIAM. Też bym to chciał wiedzieć. Uzywa ktos takiego urządzonka to niech sie podzieli swoimi doswiadczeniami. Proponuję szukac wśrod..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...0,2 - o tyle niższe wyniki pokazywał aparat w stosunku do laboratorium. Wydaje mi się, że taki błąd można pominąć. Obecnie zamierzam wykonywać badanie raz w tygodniu aparatem, a raz w miesiącu w laboratorium w celu weryfikacji wskazań. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Aparat ułatwia..

Nadcisnienie płucne

.. ...niewielka różnica, może wynikac choćby z niedokladnosci pomiaru. jakie mas zinne jamy( głownie prawego serca ), pien plucny? nadciśnienie płucne rzadko bywa samoistne , najczęsciej stanowi konsekwencje innej choroby - najczęsniej wady serca lub choroby płuc Witam, a czym się objawia to..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. W zwiazku z omdleniami bez utraty świadomości ( typowo tężyczkowe objawy ale bez spadku wapnia... ) w czerwcu i lipcu br oraz ogólnie ciągłym złym samopoczuciem od czerwca aż do dzisiaj, przebadałam się w szpitalu gdzie stwierdzono u mnie tachykardie zatokową z zaburzeniami repolaryzacji ( 11 razy w ciagu..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...góry bardzo dziękuję. Wyniki: cholesterol 237 mg/dl chol. HDL 31 chol. LDL 152 triglicerydy 269 HBA1c 10% HTC 46% RBC 4.79 HGB 15.7 WBC 6.1 MVC 97 MCHC 34 MCH 32.8 RDW - CV 10.5 PLT 170 MPV 10 Rozmaz ( pomiar automatyczny ): neut 1.82 ( 29.9% ) lymph 3.50 ( 57.5% ) mono 0.54 ( 8.8% ) eo..

Aparat do mierzenia INR - Str. 3

.. ...rowniez zafalszowywac wyniki.miniresztka krwi na lancecie przyspieszy krzepniecie swiezej probki. Co do powtarzalnosci wynikow.Zdazylo mie sie dokonanie trzech pomiarow w ciagu 24 godzin.Pierwszego pomiaru dokonalem osobiscie.Drugi zostal dokonany przez szpital a trzeci na moja prosbe w..

Niepokojący pomiar ciśnienia 90/80

.. ...pracy a ostatnio dziwne wyniki pomiaru cisnienia - ok. 90/80. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku i ewentualnych działań. Pozdrawiam ciepło. Sprawdz jeszcze raz cisnienie bo to troche niemozliwe i napisz ,pozdrawiam. 93/77 pozdrawiam jakim Ty aparatem mierzysz moze masz takie..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...Tam znowu * wielki * wynik. Było to w piątek. Odstawiłem sól, poćwiczyłem nieco i dziś byłem znowu u dentysty. Wynik? 155/105. Drugi pomiar po kilkunastu minutach 150/100. Powiedziano mi, żebym nażarł się jakichś leków uspokajających i może jutro będzie lepiej i da się tego chol...go..

Mocne bicie serca

.. ...przypadku chodzi mi o trzeci wynik ..zazwyczaj mam do 115.czekam na odpowiedz JACULO WITAJ. Nie napisałeś czy masz zdiagnozowaną chorobę , czy bierzesz jakieś leki więc trudno cokolwiek ci doradzić.Ten pomiar nie jest najgorszy. Opisz o sobie coś więcej - - - OK??? No właśnie musisz..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie

.. ...0,2.( na podstawie moich wyników ).Wybór należy do Was drodzy * tykający * Pozdrawiam. jarecki mam pytanie gdzie trzymasz paski do modelu S w lodówce? Tak w woli scisłości nie sprzedają juz modelu S tylko XS cena apartu to 2600 i paski 24 sztuki okolo 350zl w sumie to 3000 z hakiem. kdz..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 2

.. ...pomiaru! nie ma problemu, wynik się zgadza z laboratorium! zestaw zawiera również igły. Cześć ina ile to cię dokładnie kosztowało 3049 zł. 2675 aparat i 374 paski. Tak po pierwsze to gratulacje udanego zakupu. Ja pewnie tez sie niedługo zdecyduje. Gwarncja na rok a pytałaś może o..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 3

.. ...tego urządzenia ale wyniki były dziwne i często się nie pokrywały nawet robiąc kilka razy po sobie, także zdecydowanie nie polecam. mam podobne doświadczenie, mój znajomy z Holandii też używał tego urządzenia protimee3 ale wyniki musiał powtarzać bo były różne a dodatkowo dużo trzeba..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 4

.. ...jakością uzyskiwanych wyników w stosunku do CoaguChek * a o czym świadczą badania kliniczne, ponadto INRatio i INRatio2 posiada system podwójnej kontroli w czasie rzeczywistym na krwi pobranej z palca pacjenta. Oczywiście zaraz przedstawiciele handlowi CoaguChek * a napiszą że ich..

Superkomensacja w sporcie

.. ...kilka pytań: - czy w wyniku kumulowania się jednostek treningowych ( charakter pracy aerobowy ) i odpowiednio długich okresów restytucyjnych wartość tętna spoczynkowego ( w dniach nietrenigowych ) powinna obniżać się? Załóżmy, że pomiar robiony jest na koniec mikrocyklu ( co niedzielę )..

Wynik Echo serca i EKG czy są ok i jakie są normy?

.. ...śródkomorowe wynosiło 117mm wyniki Echo lewa komora 32 /54 mięsień IV ( r ) 9 mm lewy przedsionek 36 Sciana tylna ( r ) 9mm aorta 30 prawa komora 25 kurczliwość - bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości frakcja wyrzutowa 72 % Uprawiam intensywnie sport czy te wyniki są OK? Jakie są normy ?..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...tomograf, rezonans itp ) wyniki są ok, więc gdy lekarzom zabrakło pomysłu na wymyśleniu mi choroby stwierdzili, że w sumie neurologicznie jestem zdrowa. pozdrawiam myślę że powinna Pani zrobić dodatkowe badania :rtg górnego i dolnego odcinka kręgosłupa, badania krwi na pomiar magnezu..

Prawidłowe ciśnienie

.. ...mierzę. I taki jest wynik. Co wy na to? Poza tym dlaczego tylko ten pierwszy pomiar jest zawysoki? Jak rośnie to powinno chyba rosnąc i tu i tu czyli skurczowe i rozkurczowe? Poradźcie coś : - ) Nie wielkie skoki ciśnienia ma każdy człowiek i to jest normalna rekcja. Z reguły właśnie..

Interpretacja wyników pomiaru tętna

.. ...poprzez moja koszule i wyniki wyszly tragiczne. 161/130 puls 110 156/120 puls 96 151/115 puls 90 Wyniki takie podwazylem poniewaz pomiar byl wykonany nieopdpowienio. Udalem sie do kolejnego lekarza ktory zmierzyl nastepujace wyniki 143/101 124/95 126/96 Jak mam takie wyniki interpretowac..

Duża różnica w pomiarach ciśnienia

.. ...kilkadziesiąt złotych. Jak wyniki zaczęły oscylować około /górna wartość/ 170 - 180 przestraszyłem się i pożyczyłem od rodziców tradycyjny ciśnieniomierz /taki ze stetoskopem i pompką/. Gdy zmierzyłem nim ciśnienie wynosiło 125/70 a automat z nadgarsta w tym samym czasie pokazywał..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...tętniczego w celu zapisywania wyników. I zapisuje i np. gdy mierze w domu mam 129/82 puls 96 tudzież 122/72 puls 92 a w aptece 162/86 puls 107. Zawsze przed pomiarem czekam z 5 - 10 minut, po pierwszym pomiarze prosiłem żeby za 5 minut przyszli i zmierzyli jeszcze raz ale niestety raz..

Nerwica i dziwne objawy?

.. ...krwi jaknajbardziej. Wynik mnie zszokowal niemilosiernie. glukometr wysietlil komunikat ze poziom cukru jest EXTREMALNIE niski na pomiar !!! Mysle co jest? Zjadlem kolacje godzine temu i mailem obok siebie dzbanek slodkiej herbatki zielonej ktora popijalem. Czyli az takiego spadku cukru..

Cisnieniomierze Panasonic

.. ...modeli nie ma np. zapisu wyników wraz z datą/godziną pomiaru ( zapisywany jest sam wynik ), podawania średniej z kilku pomiarów ani wskazywania arytmii. Większość z ciśnieniomierzy naramiennych tej firmy * pika * przy tym podczas pomiaru, co dla osób bardziej nerwowych może być..

Puls a wysokie fT4

.. ...miernik do cisnienia. Wyniki pomiarow nigdy w pozycji siedzacej nie przekraczaly 126/86 w wiekszosci bylo okolo 120 - 125/79 - 86 Natomiast w pozycji pionowej rzadko przekraczalo 115 . za to puls nie schodzil nizej 85, w pozycji pionowej puls 120 ,po paru chwilach puls spadal do 80 - 90..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...bezpośrednio przekłada się na wynik pomiaru. Pozdrawiam. witajcie, mam podobne sytuacje i nie wiem co mam z tym fantem robic jak mierze rano cisnienie albo wieczorem to mam : - pierwszy pomiar 142/80/80 a nastepnie schodzi do 131/78/76 , 128/82/78 nie wiem co mam robic, lekarz I kontaktu..

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...kilkanaście dni. Jeśli te wyniki będą REGULARNIE przekraczać 139/ 89 w spoczynku, to masz nadciśnienie. Idź z tymi pomiarami do lekarza, jak mówił Ci dimedicus, by ustalił on przyczynę ew. nadciśnienia. Jeśli nie da się jej ustalic, to jest to tzw. nadciśnienie samoistne i lekarz..

Bradykardia?

.. ...dziennie i idź z tymi wynikami do lekarza. Przy pomiarze zaznacz, kiedy byłaś/ eś zdenerwowana/ny. To powinno rozwiać Twoje wątpliwości, że nie masz arytmi. A mnie się wydaje, że bradykardia jest jednak bardziej patologią niż tachykardia - przyspieszenie rytmu serca jest naturalną..

Obniżenie ST o czym świadczy?

.. ...robiony holter, oto wyniki Częstość rytmu serca minimalna: 43 średnia : 55 Maksymalna :101 Bradykardie 4 - - 60 : 2006 Pobudzenia nadkomorowe : 52 PODSUMOWANIE POMIARÓW ST OBniżenie ST Kanał A Liczba epizodów 0 Czas trwania 0 Maksymalna wartość - 0,55 KANAŁ B Liczba epizodów 3 Czas..

Często mi słabo, niskie ciśnienie czy nerwy?

.. ...mierzę to tak się boję wyniku że zawsze po nałożeniu opaski już strasznie się denerwuje i martwię się ze może mam za niskie ciśnienie a nie chce bo kilka razy mało nie zasłabłam;( jak się denerwuję to czuje si e dobrze i martwi mnie ze wynik ciśnienia jest w normie bo podczas pomiaru..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...powtórzyło. Sądzę, że było to wynikiem nerwicy, bo puls miałm 180. Musisz pomierzyc sobie to ciśnienie przez pewien okres czasu regularnie i zapisywać wyniki. Jeżel i będą one regularnie przekraczać 140/90, to będzie można mówić o nadciśnieniu. Idź z tymi wynikami do lekarza, on je..

Skoki ciśnienia przy pomiarach

.. ...je co kilka minut, to wyniki mogą być zafałszowane. A poza tym to może spowodować U Ciebie nerwicę natręctw albo hipochondrię. Ja też kiedyś mierzyłem często ciśnienie i wyniki za każym razem były wyższe,; to nie ma sensu. wartośc RR zmienia się co chwile ja chodzę to poradni..

Betablokery - brać czy nie brać?

.. ...stres moze wplynac na wyniki pomiaru cisnienia? Odkad pamietam, zawsze mialem pietra u lekarza. Nawet jak sam sobie mierze serce zaczyna szybciej bic. Zabawne, ale to jest silniejsze ode mnie ; ) witam , ja biore betabloker i mialam skutki uboczne( prawie wszystkie z ulotki ) przez..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 61

.. ...ekg, zdjecie serca, wyniki z krwi, zdjecie kregoslupa a maszyna monitorowala moja prace serca 3 h lacznie z pomiarem cisnienia i wypuscili mnie do domu z nazwa NERWICA oczywiscie ja nie wierzylam w to bo nawet nie wiedzialam co to myslalam ze mnie ZBAGATELIZOWALI! wiec prosilam lekarza o..

Puls w czasie wysiłku

.. ...może dowolnie fałszować wyniki. Jeśli masz wątpliwości/obawy, to mykaj prosto do lekarza, bo na rynku aparatów pomiarowych można kupić czasem niezły szajs więc nie powinieneś się też tym aż tak sugerować. Pozdrawiam. Niskie tętno spoczynkowe świadczy o dobrym wytrenowaniu ( chociaż 48 to..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...w pozycji siedzącej wynik jest wyższy niż w leżącej. I pytanie czy w pozycji leżącej można uzyskać miarodajny wynik. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Zaznaczam, że rękaw w pozycji leżącej jest na wysokości serca a ciśnieniomierz sprawny. To jest normalne, że podczas leżenia ma..

Czy ja przesadzam? musze uwierzyć w siebie, że nic mi nie jest?

.. ...kolejne pomiary - taki sam wynik, mimo że czułem się świetnie. Po mniej więcej 1,5 tygodnia kupiłem dobry ciśnieniomierz analogowy, pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie - idealne, 120/80. Od tego czasu wiem juz ze tamto wysokie ciśnienie to po prostu błędny pomiar ciśnieniomierzem..

Zmiana ciśnienia, wahania pulsu

.. ...puls: 123, 145. To są wyniki mierzone w ciągu ostanich 5 dni, od wtedy kontroluje ciśnienie, bo wtedy dowiedziałam się , że coś z nim nie tak ( jestem honorowym dawca krwi, i własnie ostatnio mi nie wzieli krwi z powodu zbyt wysokiego pulsu w trzech pomiarach w odległości kilkunastu..

Aparat do pomiaru inr

.. ...poniewaz krew z zyly jest inna niz krew tzw, wlosniczkowa z palca . Konsultowalem to z kardiologiem, Prosze o pytania bo teraz juz cos wiem w temacie a zastawke sztuczna aortalna mam juz 8 lat. pozdr...

Dokładność pomiaru INR aparatem

.. ...jest az tak zle z tymi wynikami. A pski gdzie kupujesz i za ile.Niekiedy nawet zniszcze 1 pasek ,ale teraz juz zdarza mi sie to sporadycznie. pozdr. kdz,oraz Kazimierz po Waszych wpisach zastanawiam się czy nie zabarać aparatu pójść do szpitala na miejscu zrobić badanie i aparatem i w..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...Witam! To niemożliwe,że wynik w sanatorium mógł być zły,gdyż robiono dwie powtórki i było tak samo.Po trzech dniach już był dobry,gdyż dwa dni nie brałam tabletek.Pozdrawiam! Kazimierz ,w/g mnie masz racje sprawdzilem w 3 niezależnych od siebie labolatoriach w pierwszym o 0,31 w drugim o..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 3

.. ...laboratorium otrzymane wyniki były identyczne. To jedyne potwierdzenie tych 99,7% powtarzalności. Szczerze wątpię ponieważ każde badanie jest obarczone pewnym błędem. Nawet to wykonane w laboratorium gdzie również używany jest sprzęt który generuje błąd pomiarowy. Dodatkowo stosowane są..

EKG-kto potrafi odczytać wynik?

.. ...kto potrafi odczytać wynik EKG? Moj pomiar EKG to: HR 91/min RR 658 ms QRS 100 ms QT/QTc 350/431 ms P/PQ( PR ) 92/108 ms P/QRS/T 67/67/54 prosze o pomoc :( tetno 91 jest odpowiednie? czy moze za duze lub za male? domysl sie jak mam sie domyslac jak sie na tym nie znam... dlatego..

Ciśnieniomierz z funkcją głosowego powiadamiania o wyniku

.. ...głosowo powiadomi ją o wyniku pomiaru. Widzę na allegro, że jest kilka przykładowych, lecz nie mam pojęcia, co wybrać. Co powiecie na temat marki Tech - Med? Wiem, że to nie jakość OMRONa... Proszę o pomoc! ja polecam jednak OMRONa....sama go mam juz ponad 3 lata i dziala bez zazutu Ale..

Holter RR

.. ...założeniem mierzone jest ciśnienie z góry dziękuje pozdrawiam holtera nosi sie najczęściej 24 godz - co jakis czas sam mierzy ci ciśnienie , wszystkie pomiary sa notowane - ja wynik miałam na drugi dzień..

Wynik Holter cisnieniowy - mezczyzna lat 31

.. ...Czesc, Dzis odebralem wyniki holtera cisnieniowego, ponizej wyniki calodobowego pomiaru. Czy moge was prosic o wasze opinie, jak sie ono ksztaltuje: Z gory wielkie dzieki ! LP GODZ CISNIENIE HR 1 16 53 134/92 98 2 17 20 133/95 84 3 17 50 149/96 100 4 18 50 137/94 80 5 19 20 125/81 80 6 19..

Mocne szybkie bicie serca

.. ...ponownie nie wskazując wyniku, podczas pomiaru na urządzeniu wyświetla się migające serce wskazujące tępo bicia serca w tym wypadku serce nie migało, świeciło się cały czas. Około 2 lata temu byłem u lekarza rodzinnego oraz u kardiologa, miałem robione EKG oraz echo, rutynowo robione..

Niskie ciśnienie w wieku 16 lat

.. ...mierzyłeś i przy każdym wyniku skurczowe było poniżej 100 mmHg. Drugie pytanie - czy pomiar był wykonany z użyciem ciśnieniomierza z mankietem zakładanym na ramię czy też ciśnieniomierzem nadgarstkowym kupionym w jakimś markecie lub przy okazji jakiejś promocji. Trzecie pytanie - czy ten..

Pomiary ciśnienia tetniczego u OSÓB KARDIOLOGICZNYCH

.. ...Mierzymy na obu ramionach. Wyniki pomiarów będę się nieznacznie różniły. Rżnica do 20mmHG w wartościach ciśnienia skurczowego i do 10mmHg cisnienia rozkurczowego jest normą. Kolejne pomiary wykonujemy zawsze na ręce gdzie stwierdzilismy wyższe ciśnienie. Błędy: nieprawidłowy rozmiar..

Ciśnienie podwyższone ???

.. ...cisnienie i tak: - pierwszy wynik 145/105 - drugi wynik 184/85 potem wynik ekg lekarz mowi ze wszystko ok - trzeci pomiar cisnienia = 135/85 i jak to wszystko mozna tlumaczyc ? dzieki za wasze opinie i porady ? pozdrawiam, Bartek Wygląda na tzw. * efekt białego fartucha * . Wielu ludziom..

Echo serca

.. ...Witajcie, Dziś odebrałem wyniki echo serca, poproszę o wasze interpretacje : POMIARY : aorta pierścień 1,8/3,9 lewy przedsionek 3,7 prawa komora 2,3 LKS 2,9 LKR 4,9 przegroda m - k 1 tylna ściana 1 EF 70 Opis echo : lewa komora nieposerzona, bez przerostu mięsnia Indeks masy LK 90 g / m2..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...wyszło przyzwoicie, ale wyniki pomiaru ciśnienia ( na łydce w pozycji siedzącej ) były np.: 182/89/59, kolejnego dnia 163/86/53. Postanowiłem kupić ciśnieniomierz, taki do pomiaru na nodze - oczywiście takich nie było, ale znalazły się 2 z długimi rękawami - w sklepie podczas próby..