Wyniki poziom cholesterolu

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...ściśle skorelowane. Wyniki wielu prób klinicznych świadczy, że triglicerydy są prawdopodobnie związane z ryzykiem choroby niedokrwiennej serca. Wyniki badań Framingham Study sugerują że kobiety z niskim poziomem cholesterolu HDL i hipertriglicerydemią mają szczególnie duże ryzyko rozwoju..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...pacjentów z wyraźnie podwyższonym poziomem cholesterolu. Wniosek płynący z wyników tego badania jest prosty: spożywanie soi jest sposobem na obniżenie cholesterolu poprzez stosowanie zdrowej diety. Circulation..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...mięśni szkieletowych w wyniku działań ubocznych leków, na przykład preparatów z grupy statyn ( leki obniżające poziom cholesterolu we krwi ). Innym powodem wzrostu stężenia kinazy kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo..

Lipidogram

.. ...ostatnich posiłków, wynika badanie może nie odzwierciedlać wtedy rzeczywistego stanu gospodarki lipidowej organizmu. Standardowy lipidogram obejmuje oznaczenie poziomu całkowitego cholesterolu, stężenie frakcji HDL i LDL oraz stężenia triglicerydów. Prawidłowy lipidogram. Lipidy Zakres..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...mam - dodaje autorka. Wyniki najnowszych badań zespołu Schwarz wykazały, że kobiety po menopauzie, które karmiły wcześniej piersią przynajmniej przez miesiąc rzadziej chorowały na cukrzycę, miały niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu. Panie, które karmiły swoje dzieci przez..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...Uniwersytetu Kopenhaskiego wynika, że regularna gra w piłkę nożną w ciągu trzech miesięcy korzystnie wpłynęła na wiele czynników ryzyka chorób serca, takich jak pułap tlenowy, praca serca, elastyczność naczyń krwionośnych, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu czy ilość tkanki..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...cholesterolu ( lipidogram ). I wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania : - ( Poziom cholesterolu 313mg/dl, HDL=36,8mg/dl, triglicerydy=385mg, LDL=199mg. Normalnie koszmar. Ale teraz już będę chyba musiał autentycznie się do lekarza pofatygować, bo zaczynają sie jakieś cyrki z lewym..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...podałem. Dziś odebrałem wyniki i wyglądają tak : całkowity CHOL - 225, LDL 138,8 TGL - 225. Widać z tego, że stosunkowo całkowity cholesterol do dobrego wynosi 38% czyli jest bardzo OK. Nie wiem co mam robić i co mi tak podnosi ten poziom trójglicerydów !! Wszystkie osoby które mogą mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...powodu zaskakującego wyniku wysokiego poziomu cholesterolu. Teraz sama się kuruję jedząc grejpfruty, wino z czerwonych winogron, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i jaj. Następną kontrolę wyznaczyłam sobie po 2 tygodniach, jeśli nie będzie poprawy to zdecyduję się na leczenie..

Badania poziomu cholesterolu

.. ...badanie w zeszly likend w makro w krakowie. bardzo profesjonalnie, szybko, milo i na dodatek dostaje sie sporo ciekawych materialow o tym, jak dbac o serce. a jesli chodzi o wynik - to mam prawie idealny : )..

Wysoki poziom trójglicerydów

.. ...Mam 26 lat i takie oto wyniki cholesterol332 hdl nie podane( problem z policzeniem )ldl pow 400 trójglicerydy 2538( naprawdę )laborantka powiedziała mi że to bardzo żle co mi może grożic do kogo się udac i czy w moim wieku to nie jest przesada nadmieniam że jestem zawodowym kierowca mało..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...mają związek z tymi wynikami? Proszę o pomoc. ewa64 TSHto masz dobre jakie leki bierzesz na tarczyce niedoczynnosci nie masz wysoki cholesterol powinnas powiedziec lekarzowi, ja biore letrox 100 mam niedoczynnosc pooperacyjna.pozdrawiam Witam mam problem, odebralam właśnie wyniki badań...

Trójglicerydy, wysoki poziom - Str. 2

.. ...Prosilbym o interpretacje wynikow poniewaz zabardzo ich nie rozumiem, podam tylko to co jest ponad norme Krew Cholesterol 156 HDL cholesterol 51 LDL cholesterol 57 Trojglicerydy 238 norm. 50 - 150 * Kreatynina 1,14 norm. 0,6 - 1,1 * AST 36 norm 3 - 37 * ALAT 60 norm 3 - 45 * GGTP 134..

TRIGLY - niski poziom cholesterolu

.. ...powtórzyć je po miesiącu,a wyniki są następujące: TEST: j ) CHOLESTEROL 87mg/dl k ) HDL - U 38 mg/dl l ) TRIGLY 18 mg/dl L ) LDL - CHOL 45mg TEST:TSH - AK 0.38uUI/ml Chciałbym się dowiedzieć co jest powodem tego, czy to należy leczyć i nieleczene do czego doprowadzi Dziękuje O ile nie..

Niski poziom cholesterolu

.. ...całkowitego wyniósł 88.9 przy normie 120 - 200. co to moze oznaczac?? przepraszam mialam 89 Nienormalne niekoniecznie znaczy nieprawidłowe.Gdyby było 10% normy to by było podejrzane.Może to być przez dietę...

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...zdrowia serca. Ponadto, wyniki nowych badań wskazują, że statyny nie obniżają istotnie statystycznie ryzyka wystąpienia choroby serca. W randomizowanym badaniu klinicznym opublikowanym w Mayo Clinic Proceedings stwierdzono, że poziom cholesterol LDL ( “złego..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...lodami i może stąd ten wynik złego cholesterolu, sama lekarka dziwi się, bo jestem szczupła, nie mam obciązenia genetycznego, mam 38lat, a podwyższone wartości cholesterolu od kilku lat. oczywiście byłam u lekarza, a nawet u 2 i żaden z nich nie potrafił powiedzieć, czym skutkuje nadmiar..

Od roku ból w sercu

.. ...i ogolne oslabienie. Wyniki na cukier i cholesterol mialem nieznacznie powiekszone. Zrobilem tez badanie ktore okreslalo poziom, o ile sie nie myle wapnia we krwi, ktore wskazaly ze 99% mezczyzn w moim wieku ma ten poziom wyzszy. Oznaczalo to. ze akurat z tej strony nic mi nie grozi...

Wysoki poziom LDL przed 30 r.ż.

.. ...badanie cholesterolu. Wyniki mnie zaskoczyły. Cholesterol 215, HDL 56, LDL 142. Mam 28 lat i w mojej rodzinie występowały choroby serca. Tata jest po zabiegu wszczepienia * standa * . Dziadkowie zmarli na zawał. Zastanawiam się czy mam podjąć jakieś działania? Wizyta u lekarza czy może..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...wyjaśnisz.Dopiero z wynikiem idż do lekarza.Napisz ,co ci wyszło.Jak masz wysoki cholesterol,to nie daj się od razu wrobić w leki.Learze [niektórzy] nie mówią pacjentom,że najpierw przez trzy miesiące trzeba stopsować dietę obnizającą cholesterol,a potem jak to nic nie da,dopiero..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...wysilkowy. Wszystkie wyniki ( poza lekko podniesionym cholesterolem ) byly w normie. Testy hormonalne wykazaly podniesiony poziom kortyzolu, ale endokrynolog nie znalazl przyczyny somatycznej ( np. w postaci hormonalnie aktywnego guza ). Poniewaz tetno zmienialo sie zbyt raptownie i bylo..

Przerost prawej komory i niekompletny blok prawej odnogi

.. wynik specjalne uwagi ors t - interpretacja prawdop.przerostu prawej komory niekompletny blok prawej odnogi czy masz nadciśnienie i podwyższony cholesterol? mam 17 lat nie mam pojęcia o poziomie mojego cholesterolu oraz nie odczuwam abym miał nadcisnienie Nadciśnienia się nie czuje. Trzeba regularnie miezryć..

Wzrost wartości pulsu gdy wstaje lub siadam

.. ...problemami zdrowotnymi. Wyniki badan caly czas byly w porzadku, lekarz nie mowil, ze nie mamy tropu po ktorym mozemy pojsc. Jedyne odchylenie to obnizony poziom wapnia i cholesterolu. Teraz zauwazylam, ze moj puls drastycznie wzrasta po przybraniu pozycji siedzacej a nastepnie stojacej...