Wyniki wątroby

Ketoza

.. ...surowicy i w moczu chorego. Wynika to z patologicznego przestrojenia metabolizmu glukozy i tłuszczów. Rozwija się kwasica metaboliczna. Kwasica ketonowa może być wywołana ciężkim zatruciem alkoholowym, głodzeniem, może również rozwinąć się w przebiegu śpiączki wątrobowej lub mózgowej...

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...Obrzęk w tej chorobie wynika z niewydolności zastawek żylnych i zaleganiu krwi w kończynach dolnych. W przypadku prawokomorowej niewydolności serca zastój krwi dotyczy całej dolnej połowy ciała. Powiększona jest wątroba i śledziona, w ciężkich przypadkach niewydolności rozwija się..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...przedsionkowo - komorowej prawej wynikają z przepełnienia układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W sytuacji, gdy zastawka trójdzielna jest zwężona, znaczna część krwi pozostaje w przedsionku i cofa się do żył. Efektem tego są obrzęki (..

Nadciśnienie wrotne

.. ...nadciśnienia wrotnego, wynikającą z ominięcia wspomnianego etapu detoksykacji składników krwi w wątrobie, jest wystąpienie encefalopatii. Objawy wynikają z toksycznego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszą przyczyną nadciśnienia wrotnego jest marskość wątroby na tle..

Torbiel (cysta)

.. ...być zmianą wrodzoną, wynikająca z zaburzeń różnicowania się tkanek lub migracji komórek w życiu płodowym. Torbiel może być także zmianą pourazową, zmianą zapalną czy nawet pasożytniczą ( np. torbiele bąblowcowe, charakterystycznie umiejscawiające się w miąższu wątroby ). Rozpoznanie..

Fibraty

.. ...metabolizmu lipidów. W wyniku działania fibratów wzrasta stężenie lipazy lipoproteinowej, enzymu odpowiedzialnego miedzy innymi za rozkładanie trójglicerydów. Leki wpływają także na zwiększenie zużycia lipidów w wątrobie, wzrost poziomu HDL oraz nasilają proces oddawania lipidów z..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. ...krwionośnego serca. Wynika to z faktu, iż substancje te z trudem są wymywane z układu krwionośnego oraz z wątroby, a to zaburza obraz i utrudnia interpretacjęábadanego serca. Naukowcy z Instituto Tecnológico e Nuclear, Estrada Nacional ( Portugalia ) zsyntetyzowali nowy związek chemiczny..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...przeszczepów serca, 10 - płuca, 762 transplantacje nerki, 214 - wątroby i 20 - trzustki. W 2008 roku dokonano tylko 61 przeszczepów serca, w rekordowym 2000 takich operacji było 129. Nauka w Polsce PAP..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...trzeba się przemóc i wynieść z domu... ...trzymaj się stary i zacznij wmawiać sobie, że to twoja głowa rozpieprza ci życie wczoraj zrobiłem sobie kurację piwną : ) - dzisiaj nawala mnie nerka... albo wątroba - ale i tak było miło : ) : ) : ) haha zapomniałem - dopadły mnie jakieś białe..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...Dzisiaj byłam na USG. Wynik jest dobry. Nie ma zmian w nerkach ani w wątrobie. Może więc to jest od kręgośłupa. Jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie. wybite kręgi lub dysk, tam mi sie wydaje.. mam ten sam problem bola mnie zebra z prawej strony okolo 2 miesiace i teraz..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...psychiatry. Odebrałem dzisiaj wyniki. Myslałem ze moze mam niedoczynność tarczycy, ale jednak nie. Mam podwyższone trójglicerydy - 278mg/dL ( norma 40 - 160 )z wątrobą też tak sobie: AIAT - 88 ( norma 0 - 42 ) AspAT 36 ( norma 0 - 37 ) Nadal nie czuję się dobrze, bo w różnych porach dnia..

Ucisk, gula w gardle - Str. 6

.. ...okazało się, że jest to wynik ( mam suche gardło ) wieloletniej niezbyt leczonej alergii,za którą dopiero w tym roku się wziełam porządnie...lekarz laryngolog przepisał mi spray na suche gardło ale on pomagał mi tylko chwilowo, witamine a+e tez bralam,ale w koncu ile mozna ( wątroba..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...prośbę cholesterol no i wynik: cholesterol całkowity 233,cholesterol HDL 51,Trójglicerydy 133,cholesterol LDL 155,OB 30.Czytałam duzo na ten temat i chyba ma to związek z chorobą wieńcową serca!!! Proszę o jakieś wskazówki,co mam dlaej robić.Chyba badanie na próby wątrobowe ??? Czy ktoś..

Piwo bezalkoholowe i złe wyniki frakcji cholesterolowej

.. ...26 lat i bardzo złe wyniki jeżeli chodzi o frakcję cholesterolową mam hiperlipemię surowica to jedno mleko mam też problemy z wątrobą ,byłem dzisiaj u swojego lekarza i dostałem wyrok scisła dieta i zero piwa bardzo lubię piwo( oczywiście w umiarkowanych ilosciach )i mam pytanie czy..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...OB,morfologie z rozmazem i CRP - wyniki badania krwi.A może siedzisz przy komputerze non stop?Od tego może wysiąść szyjny. a ja bym zrobiła EEG. niewielki koszt, nieinwazyjne. po co odrazu rezonans? Tak, objawy typowe przy problemach z kręgami szyjnymi. Zrób niezbędne badania ale również..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 738

.. ...temu miałam podwyższone wyniki aspat , alat i trafiłam na idiotkę która nagadała mi tyle bzdur ( nawet że umrę na marskość wątroby ). Po 3 miesiącach chodzenia do niej dałam sobie spokój , jak mam umrzeć to bez niej .Sama robię co 3 miesiące badania ( takie jakich ona nie chciała mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 995

.. ...immunologia zawiodła i wyniki podwyższone ) . Wszystkie wyniki ujemne . Kasy wydałam multum , ale suma sumarum - okazuje się iż mam genetycznie słabą wątrobę i musze uważać na wszystko co jem , na leki itp. Wiem już na czym stoje . Wczoraj z Viki byłam w szpitalu na badaniach , krwi..

WZW typu B

.. ...wynik jest ujemny czyli ok. Lekarz nie przepisął mi żadznych leków tylko zlecił dla bezpieczeństwa wykonanie biopsji wątroby w celu m.in.stwierdzenia, czy nie ma jakichś włókniaków itp. Co o tym sądzicie?..

Życie w ciągłym strachu

.. ...uderzeń. Z USG serca wynika, że mam wypadający płatek zastawki, poza tym serducho jak dzwon, bez cech przerostu. Płuca, wątroba, nerki - wszystko w porządku. Guza chromochłonnego nie znaleziono, więc to nie on jest sprawcą tych napadowych skoków. Kazano mi się wyciszyć i przepisano..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...tarczycy, lecz moje wyniki były aż nadto w normie ( TSH itd ). Mam trochę za wysokie ciśnienie rozkurczowe i niski puls ( 55 - 60 ), waga w normie, choć lubiłem zjeść tłusto. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Podejrzewałem już chyba wszystko - cukrzycę, stłuszczenie wątroby ( piję..

Wysokie GGTP oraz ALAT i podwyższony czas kaolinowo-kefalinowy

.. ...Witam Dzisiaj odebrałam wyniki badań mam wysokie GGTP 173,3 oraz ALAT 164,7, podwyższony czas kaolinowo - kefalinowy 40,4 i niskie fibrynogen 1,8 Miałam USG które wykazało echogenniczność wątroby. W 2002r. przeszłam operacje zakrzepicy żyły wrotnej. Czy to ma coś wspólnego. Żaden lekarz..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...mitralnej III * i w wyniku tego doszło jeszcze napadowe migotanie przedsionków.Z leków to stosuję/też na te inne schorzenia/ - digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego trochę.większość stosuję już ponad 2 lata.Wątroba ,żoładek i tarczyca na razie się..

Wątroba i zbicie TBIL

.. ...dokładnie za tydzień z wyników tyle wiem, że mam ponad normę TBIL a co z tym robić to już ciężko było się dowiedzieć:( ( znajomy poradził mi Essentiale Forte i dzisiaj je zakupiłem i stosuję 3x2 dieta też zmieniona typowo pod wątrobę A do Was mam pytanie czy jest szansa, że zbiję przez 7..

To nerwica czy co innego?

.. ...Teraz z kolei czekam na wynik badań krwi, aby nie sprawdzić, czy to nie idzie od wątroby. Naprawdę, nie wiem co mi jest, to jest takie niekomfortowe uczucie - nie wiem, może ma to coś wspólnego z niskim ciśnieniem?? Kolejny dzień z rzędu budzę się ciepły i mam 36 stopni, awięc..

Różne pobolewania i złe samopoczucie, nerwica?

.. ...lekarza. może to cos z wątrobą jest?Jak zrobisz te badania ,to się okaże,czy to słuszne podejrzenie.Jak wszystko będzie OK,to oznacza,że może być to nerwica.Chyba ,że lekarz zleci dalsze drążenie tematu....

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...miesiące. po ujemnym wyniku badania HBs prosimy o wykonanie, co najmniej 3 - krotne, szczepienia przeciw WZW typu B – wirusowemu zapaleniu wątroby ( dokumentacja ), wg schematu: 0 - 1 - 6 miesięcy ( szczepionka ENGERIX ), w przypadku kiedy od ostatniej, trzeciej dawki ENGERIXU..

To wątroba czy cos w tych okolicach.

.. ...mialem proby watrobowe ( wyniki dobre ) powiedzialem mu o tej watrobie to powiedzial, ze to miesnie brzucha az nie wypadalo go wysmiac bo to jest moj lekarz rodzinny, akurat wiem co to sa miesnie brzucha i raczej watpie, zeby byly na watrobie albo zamiast watroby. Dodam, ze pilem duzo..

Drętwienie

.. ...uszkodziło mu to też wątrobę. Wynik badania krwi na wątrobę - CK - kinaza kreatyny po 2 miesiącach brania leku sześć razy przekroczyła górną granicę normy.Lekarz lek odstawił.Przeszedł na dietę obniżającą cholesterol i do tej pory się tak odżywia,ale uszkodzenie wątroby zostało.Nogi..

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...następna morfologia, wyniki super, białko crp w normie, ob 3mm, mocz w porzadku, tsh, t3, t4 ok, enzymy wątrobowe ok, cukier 108, cholesterol 130, wszytsko super, a ja sie coraz gporzej czułem, słabo się robiło, co rusz stan podgorączkowy 37,4, dreszcze, zimno, straszne poty, głownie w..

Proszę o informację na temat wyników

.. ...informację na temat wyników bo długo mam czekac na wizytę u lekarza leukocyty 4,46 erytrocyty 3,96 hemoglobina 12 hematokryt 36,5 mcv 92,3 mch 30,3 mchc 32,9 płytki krwi 131 rdw 13,3 pdw 20 mpv 14,1 p - lcr 57,4 na zwiększenie czerwonych ciałek trzeba jeść wątrobę wieprzową,stek..

Chora wątroba czy coś innego ?

.. ...pażdziernika miałam podwyższone wyniki wskazujące na chorbę wątroby po okresie brania leku ,odstawiłam i ponowiłam badanie. I mam takie wyniki poza normą: PDW 14,8 ( 9 - 14 ) Hdl chol 78.4 ( 45 - 65 ) Aspat 60 ( 0 - 31 ) alat 88 ( 0 - 34 ) OB mam 6. a inne wyniki to: Bochemia badanie na..

Proszę o wyjaśnienie

.. ...ostatnie wyniki czynność serca 112/min. miarowa sinica( - ) duszność( - ) tętno udowe( ++ ) granica serca - N mruk skurczowy( - ) wątroba - szmery pE 2/6.nie wiem co to za wada i czy powinnam się tym martwić...

Czy to są objawy nerwicy?

.. ...stwierdzili, że jestem zdrowy. wyniki badań krwi też ok, jedynie podwyższone były próby wątrobowe. następnie trafiłem do lekarza rodzinnego z objawami lęku, duszności i bólu w klatce piersiowej, zawrotami głowy. lekarz ten stwierdził, że mam bakterie lub robaki i leczył mnie na to..

STRASZNE SAMOPOCZUCIE, BOL ZOLADKA,

.. ...problem bo byly podwyszone wyniki mialem robione badania na WIRUSA B i C nie wykryto u mnie wirusow. JUz sam nie wiem co mam robic .Prosze o podpowiedzi . Przepraszam za bledy : ) ) pij dziurawiec z melisa.Czy miałeś gastroskopię?Czy miałeś bad. krwi - test na helicobacter pylori?Może z..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. ...jak mają w przychodni. wynik był 134/49 puls 111. ciężko mi się oddychało - krótki oddech i takie dziwne drżenie mięśni. wypiłam małą mocną kawę i po 20 min. wynik był 138/61 puls 105. mam astmę wysiłkową, do tego powiększoną wątrobę /od sterydów/ i 2 tyg, temu robiłam wyniki i mam 8,5 %..