Wypadania

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. Zespół wypadania płatka lub płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje szczelne..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Osteofity

Osteofity

.. ...miażdżystego ( popularnie zwane wypadaniem dysku ). Postępowanie w bólach kręgosłupa pochodzenia zwyrodnieniowego uzależnione jest od konkretnego obrazu choroby. Niemal zawsze konieczna jest odpowiednia rehabilitacja i fizykoterapia. W niektórych przypadkach wymagana jest także..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...u mnie ok roku temu wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej przy pierwszym usg ,przy drugim powiedziano mi ze mam uginanie sie platka a nie wypadanie ,oczywiscie w innej klinice,od 4 lat mam codzienne kolatania serca te co odczuwam - od 3 do 20 moze wiecej zalezy od dnia,a takze z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona komentarzem blok, preekscytacja ). Czy mimo stosunkowo niskiego, wlasciwie przewaznie prawidlowego tetna, mozna u mnie mowic o WPW? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie, Kaska. WPW mowiąc w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...powróciło. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej. I mam pytanie widzę z obserwacji formu, że ta wada często współistnieje z zespołem preekscytacji. może jest tak, że to właśnie ona wpływa na zaburzenia przewodzenia? I jeszcze jedno czy istniała by możliwość żebym przesłał..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...lewej komory serca i wypadanie zastawki mitralnej 1/2 st. Przed kilkoma dniami znów wylądowałem na pogotowiu - tym razem z powodu dodatkowych skurczów, lekarz najpierw po zrobieniu EKG powiedział, że to poważne, ale jak zobaczył zapis EKG sprzed 10 lat to uspokoił mnie, że jeśli to się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...wszystko ,ale to zasługa wypadania płatka,zmieńcie swoje życie nie macie sie nad czym zastanawiać z poważaniem Robert Witam wszystkich serdecznie. Mam 15 lat. Wykryto u mnie zespół WPW jakies dwa lata temu. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie powodował u mnie utrat przytomności ( wynik..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...przewodzone z aberracją mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i niedomykalnosc 1 stopnia no i arytmie ,ale czy ten wynik jest dobry ? mam jeszcze jedno pytanie czy majac arytmie mozna ubiegac sie o stopien niepelnosprawnosci? Droga Markizo! Najlepiej byloby gdybys umowila sie na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...tygodnie. Mam WPW i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Zabieg trwał 2,5 godziny. Jest ok, wyleżeć można bez problemu. Jak ktoś ma kłopoty z szyjnym odcinkiem kręgosłupa to niech poprosi o coś pod szyję. Nie ma co się bać. Nic nie boli, dostaje się zastrzyk znieczulający w pachwinę,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...niewielkiego stopnia wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na..

Echo serca - Str. 2

.. ...EF=51mm/s, bez cech wypadania płatków zastawka aortalna: średnica aorty 28 rozwarcie płatków : 21 lewy przedsionek 35 Prawa komora 21 lewa komora EDD 54, ESD 32 Grubośc tylniej sciany 8 kurczliwość lewej komory w normie, wnioski bez zaburzen kurczliwosci odcinkowej to wszystko , dobry..

Echo serca - Str. 10

.. ...zwrotna ) oraz zespól wypadania płatka( ów ). Nie piszesz czy powodem badania były jakies niepokojące objawy. Niewielka niedomykalnośc wymaga okresowej kontroli kardiologicznej. Poszukaj w ostatnich wątkach było nt zespołu Barlowa, objawów itp. Pozdarwiam i zyczę zdrowia. milam bole w..

Echo serca - Str. 11

.. ...)płatki mitralne, bez cech wypadania. Śladowa IM ( co to jest IM Pani Izabelo i co oznacza śladowe IM ), IT I/II stopnia ( co to oznacza?? ). Gradienty w normie. Nie stwierdzono płynu w worku osierdziowym. I to na tyle Pani Izabelo : - ) Ufffff, ufam, że znajdzie Pani chwilkę by rzucić..

Echo serca - Str. 12

.. ...zauważył niewielkiego wypadania płatka zastawki mitralnej? Dodam, że oba badania były robione na innej aparaturze i przez innych lekarzy. P.Chibi! Tak jak jest napisane w e wnioskach - graniczny wymiar lewego przedsionka, niedomykalność zastawki mitralnej malutka, troszkę większa..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...postawiło diagnozę: Wypadanie Płatka Zastawki Mitralnej ( MVP ) Witajcie!! dzis odebralam wynik trzeciego juz holtera, 27 lipca mam miec robiony test wysilkowy. Nawracajac do tych wynikow a wiec wyszly mi tak w ciagu doby, 16 tachycardi, 4 bradycardie 4 skurcze komorowe i uwaga 215..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...dowiedziałam sie ,że mam wypadanie płatka sercowego... Straszny ból, kłucie w klatce ucisk nie dawały mi spokoju. Po wizycie u kardiologa załamałam się jeszcze bardziej, nie dość że mam silną nerwice to jeszcze na dodatek ,,płatek,, mi wypada!!! Biorę magnez, potas i Betaloc... Nie wiem..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...migotania ,ma m tez wypadanie płatka zastawki mitralnej.Są dni że jest całkiem nieżle ale są i takie że wpadam w panike podczas napadów .Jestem słaba psychicznie ,i bardzo emocjonalnie wszystko przeżywam ,czasem nie mam siły na nic a mam 38 lat ,jak sie temu nie poddać.Rozumiem..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...odnogi pęczka Hisa i wypadanie płatka mitralnej oraz I st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...nerwicowcow.czy ktos z was ma moze wypadanie platka mitralnego lub tez inaczej zespol Barlowa? Zauwazylem ze objawy przy nerwicy lekowej jak i przy wypadaniu platka sa podobne z tym ze owo wypadanie platka jest w zasadzie ignorowane przez wielu lekarzy.A wystepuja przy nim objawy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...dowiedzialam sie ze mam wypadanie platka i od miesiaca czuje sie fatalnie.Jest caly czas mi slabo, nie mam sily mam zawroty glowy i straszne kolatania serca.Czy to kiedys minie?Nie mam sily pracowac , mam problemy z dojechaniem do pracy.Co robic? Iwona. Powinno minąc. Zrób sobie badania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...kardiolog, ze jest to: - wypadanie zastawki mitralnej - zaburzenia rytmu serca pod postacią pojedyńczej extrasyptolii nadkomorowej, komorowej i SV - Tach Pobudzeń komorowych zarejestrowano 1966, a nadkomorowych 245. Troche zaczynam się denerwować czytając wasze posty i nie tyle sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...jest od nerwów czy od wypadania płatka zastawki mitralnej czy od wielu innych czynników. Dlatego trzeba zrobić kompleksowe badania w tym na tarczycę TSH, FT3 i FT4 poprosić lekarza. No mówie o tym zeby wykluczyć wiele czynników a wiemy że wszystkie objawy sercowe są do siebie podobne...

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...skrzywienie kręgosłupa, wypadanie dysku, może mieć wpływ na nieróne bicie serca. Mówię tutaj o swoim przypadku ponieważ stwierdzono u mnie bigeminie. Leczyłem się u kilku lekarzy , każdemu z nich powtarzałem że czasami odczuwam lekkie bóle serca i że wydaje mi się że są one s[powodowane..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka mnie teraz częsta kontrola INR no i wizyty u lekarzy kardiologa angiologa i pulmonologa. Czy ktoś z was kto chorował na zatorowośc płucną wrócił do pracy i jeśli tak to po jakim..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...koleżankę w pracy która ma wypadanie płatka.I pytałam jej jak żyje ,czy bedzie leczona na to. Ona mówi że musi tylko od czasu do czasu odpoczywać, bierze leki na uspokojenie, nie może się przemęczać/pracuje zawodowo: )/i dźwigać .A tak wogóle to żyje normalnie, ma dwójkę udanych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...kardiologa że mam zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej. Dla lekarza to zapewne nie było nic wielkiego bo przecież on ma pacjętów z cięższymi przypadkami ale ja się przejęłam. Nie wiadomo czy tą wade nabyłam czy jest wrodzona ale chyba najprawdopodobniej nabyłam bo dotąd nikt w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...mówimy wtedy o zespole wypadania płatka zastawki mitralnej i wówczas wskazanym jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego a czasem małe dawki beta blokeru, zazwyczaj stosowane przez krótki czas, w przypadku małego dziecka mozna spróbowac zastawkę wzmocnic diętą bogatą w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa dolegliwości dobrze jest przyjmowac preparaty magnezowe zapobiegające występowaniu zaburzeń rytmu serca. Wszystko pod opieką specjalisty. Jeśli jednak pojawiają się dolegliwości..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...stwierdzono delikatne wypadanie płatka zastawki mitralnej. W niedzielę będę miałą kolene echo. I ostatnie pytanie. Znalazłam wypowiedzi, że po ablacji u wielu osób mimo iż znikają czestoskurcze, pojawiają się później, przynajmniej przez jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu - dodatkowa droga..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...płatka - bez cech jego wypadania ,zastawka szczelna bez zaburzen * kurczliwosci i bez plynu w osierdziu noi stwierdzil ze nie nalezy juz * brac betaloku zok 50 trzeba odzucic i powiedzial ze jezeli * czestoskurcz bedzie zdarzal sie czesto po odrzuceniu leku to konieczny * jest zabieg..

Po ablacji - Str. 4

.. ...nimi żyć. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastawki dwudzielnej więc część objawów może od tego pochodzić. Nakgorsze jest w tym wszystkim to, że już po lekarzach troszkę się nachodziłem, i każdy mówi coś innego. Zresztą lekarz to też tylko człowiek, czasami zależy mu na naszych pieniążkach..

Po ablacji - Str. 8

.. ...tylko czasami pojedyńcze wypadania ale w porównaniu z tym co było to teraz chce sie żyć. Naprawdę warto dać się zablować. Na początku po zabiegu nie było tak wesoło ale z każdym tygodniem coraz lepiej. Teraz od miesiąca jestem bez żadnych leków pracuję normalnie czasami ciężko, uprawiam..

Niskie tętno

.. ...u mnie stwierdzoono wypadanie płatka zastawki i bradykalię( spowolniona praca serca - przy tym bardzo niskie ciśniebie ).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...robione echo serca poza wypadaniem platka zastawki mitralnej nic nie stwierdzona lekarz powiedzial ze to nic groznego i moge uprowiac sport. Ale teraz jest tragedia dwie przebiezki i tetno ponad 200 i zaczynam sie dusica a ciagle jestem w cyklu treningowym . od tygodnia nie trenuje..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...pierwiastki. na czym polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...dwudzielmnej ( plucnej ) O wypadaniu platkow mitralnych dowiedzialam sie ok. 2 lat temu a o tym ze zwiazane jest to z zespolem Barlow`a dowiedzialam sie wczoraj. Nie jest to jeszcze takie straszne jesli nie to ze podejrzewaja zespol Marfan`a ktory jest zdecydowanie bardziej grozny...

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...się, że jest chore ( wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym bardziej osoby chore na serce !!!!!. Proponuję je odstawić !!!! i przebadać się jak najszybciej. witam czasami mam..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...złapac musze dodac ze mam wypadanie płatka .Powiedzccie co robicie w takich sytuacjach pozdrawiam Iza tez mam wypadanie platka i tez mam taki objaw i co w takich wypadkach robisz ?moze dasz mi jakies rady staram sie unikac takich sytuacji choc to ciezko jest je unikac... czasem biore..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...USG serca wyszlo mi wypadanie platka,to tez moze byc poniekad przyczyna.Dowiadywalam sie we wlasnym zakresie,szperajac w Internecie i co ciekawe takie objawy daja chore jelita,po spozyciu jedzenia pojawia sie arytmia.Poczytajcie.Zas co do lekarzy to niestety na nich nieliczcie,tzn nie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...lekarze podejrzewają wypadanie płatka ale to podobno tylko kosmetyczna nawet nie wada..Teraz idę zrobić jeszcze raz badania ale tez podejrzewam że to ostra nerwica tym bardziej że mam stresujący tryb życia. Głupio tak pisać ale po przeczytaniu Waszych postów zrobiło mi się lepiej...tzn...

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...inne że bardzo łagodne wypadanie płatka zastawki mitralnej ze sladową niedomykalnościa ( zespół Barlowa ). Ale do tego czesto mam tępy ból głowy za uchem i to mnie martwi( choc jest lekki ) Witam moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc?..

Zespół chorej zatoki

.. ...początku było to banalne wypadanie płatka zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...echo serca i wyszło wypadanie płatka zastawki mitralnej co jest podobno wadą kosmetyczna s skurcze choc nieprzyjemne ale można z nimi życ. a ty aneta jak sobie dajesz rade ze skurczami Witam Miałem częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...forum do tego dochodzi wypadanie włosów i ta beznadziejna kondycja ruchowa ze niby to nic się nie chce i nie ma się na nic siły.kurcze jak się tego naczytałam to potem przez kilka dni wyłam i chodziłam zdołowana,mój ukochany bardzo mnie wspiera w tym wszystkim juz pisałam ze planowalismy..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...zauważyłam osłabienie i wypadanie włosów, puchnięcie, skoki i przyrost wagi ( nawet nie jedząc, mogłam tyć..lub: nagłe napady typu: * koniecznie coś na ząb * ; mimo aktywności - spacery, basen itp. - ciało rosło... ), wysuszenie skóry, senność. Wystarczy na szyję popatrzeć, od razu..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...objawy np. straszne wypadanie włosów, senność i ospałość, jestem często rozkojarzona no i tyje chociaż jem dosyć dużo wieczorami a zapomniałam ze czasami drętwieje i mrowi mnie ręka,proszę o pomoc i wskazówki co z tym zrobić dalej... pozdrawiam wszystkich którzy zmagają się z ta choroba..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. ...takich jak uczucie zimna, wypadanie włosów, senność i jak dla mnie najstraszniejsze problemy z koncentracją, pamięcią i zmęczeniem. Zamierzam sprawdzić poziom ft3 i ft4 i jeśli będą tego wymagać spróbowac suplementacji selenem. Najgorsze w tym wszystkim jest poszukiwanie * mądrego *..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...serca. Tyle ze ja mam wypadanie platka i nerwice dotego kolotania serca takie ze jedno uderzenie jest mniej wyczuwalne a drugie bardziej i tak przez pol godziny czasem. rzucam palenie i widze spadek pulsu do ok 65 lepiej sie oddycha ale nerwy po 4 dniu ledwo wytrzymuja. ale nie zapale..

Ablacja - Str. 5

.. ...serca wyszło, iż mam wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka na( + ). Co do zabiegu. Można dostać się przez żyłę lub tętnicę. U mnie się udało przez żyłę i bez problemu dostali się do serducha. Ale była w tym czasie ze mną na sali..

Niskie ciśnienie 76/52

.. ...żeby pozbyć sie dyskomforku psychicznego. Ciśnienie może być dziedziczne a co to pulsu, mój puls jest czasem o wiele szybszy ale co jest związane z wypadaniem zastawek a to już inna bajka: ) pozdrawiam..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...zastawki serca lub jej wypadanie. Krew wtedy może się cofać co powodowac moze omdlenia, kolatanie seca, nerwice, nadpobudliwośc oraz dyskomfort. Jesli chcesz o tym porozmawiać pisz na gadu 5229584 i nie boj się to nie jest nic strasznie poważnego: ) trzymaj sie cieplutko Mam 19 lat i moj..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...kurwa bzdur. jakie tam wypadanie zastawki zwykły stres witam Mam 14 lat lekarz potwierdzil u mnie szmery nad sercem podczas badan na karte sportowaca... na najblizsza wizyte musze dostarczyc echo serca. Jestem sporotowcem ( piłka reczna ) i nie wiem czy to grozne dla mojego zdrowia. Czy..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...wykryli u mnie jakieś wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością... Ani ja , ani moja mama nigdy o tym nic nie słyszałyśmu ..tzn. nie słyszałyśmy w tym sensie,że ja to mam... I oczywiście mam po tej ablacji dziwne, niepokojące mnie objawy, ale żaden..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...to samo co Ty. WPW, wypadanie płatka i jestem po ablacji po której też mam dziwne objawy. ( ablacja 5 lat temu ze względu na WPW ). Odwiedziłem wielu lekarzy. Tak naprawdę to nie wiem czy to wpadanie płatka nie wpłaywa w jakis sposób na WPW. Napisz jaki emasz objawy i ile masz lat. poadr..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...wchłanianie. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...Kardiolog stwierdził wypadanie płatka, zapisał magnez, visken i afobam...... i przez jakiś czas miałam spokój, afobam brałam przez 4 miesiące i odstawiłam. Teraz znowu się zaczyna, nie mogę jechać autobusem z pracy, ratuje się validolem, ale jest tragicznie, zmuszam sie żeby chodzić po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...badań okazało się że to wypadanie płatka, i czesciowy blok prawej odnogi pęczka Hisa ale lekarze zapewniali że to nic takiego. Ja jednak z każdym dniem czułam się gorzej( dziwiłam się bo przeciez jak o tym nie wiedziałam to to tylko raz na jakiś czas miałam objawy ) po holterze okazało..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...ale nie jest to zespol wypadania platka wiec sama nie wiem. Na co dzien ciagle cos mi jest od bolow glowy, strasznych zawrotow, uczucia omlewania, po kolatania serca, dretwienie dloni i nog, okropne dusznosci, niemiarowosc oddechowa, bole kregoslupa ( mam skolizoe, i dyskopatie ) - o tym..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...niedomykalnosc mitralna I z wypadaniem platka tylnego zastawki taki wynik echa serca odebrałem.lekarz powiedział ze nie mam sie tym przyjmowac a ja sie czuje okropnie omdlenia bóle w klatce bóle pleców. Wszystkie inne badania ok ekg,holter,ekg wysiłkowe. co mam robic? zmienic lekarza? co..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...okazało się, że wcale wypadania nie mam. Zastawka jest wiotka ( tak okreslił to lekarz ), lecz nie ma niedomyklaności I dobrze! Nie wnikam czy mi się polepszyło, czy tez pierwsze badanie było niedokładne. Jedno jest pewne - czasem dla świętego spokoju lepiej sobie badania powtórzyc za..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. ...powiedziała mi, że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej - nie jest to zupełnie nic groźnego, ale czasem zdarza się, że może być dokuczliwe - tak jak u mnie:( podobno nie ma na to lekarstwa i do tych dolegliwości trzeba się przyzwyczaić poprostu:( zagadką jest tylko to dlaczego miewam..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...mnie najlepsze - czyli wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej.Zacząłęm brać pramolan na sen : ), wkrótce potem bisocard no i oczywiście magnez - doleliwości powoli ustępowały dzieki tym lekarstwom w tej chwili niemam już żadnych dolegliwości a mineło już 1,5 roku.Gdy byłem młodszy..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...ziołowe.Mam stwierdzone wypadanie płatka, tak sie zastanawiam czy on był pierwszy czy nerwica?Lekarz mowi ze ten płatek moze powodowac nerwice i kołatanie serca, na to mam propranolol, ale jeszcze go nie brałam jakos samo przechodzi.Byłam kiedy w górach bałam sie wejść pod gore, bo serce..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...sie, iz chodzi o zespól wypadania płatka zastawki mitralnej tzw. Barlowa. Jest mowa o śladowej a więc minimalnej w granicach norm fizjologicznych niedomykalności zastawki mitralnej. Zapewne w powiazaniu z tym wypadającym płatkiem następuje cofanie się krwi na zastawce w przeciwnym..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...znaczenie wg echo mam tez wypadanie platka mitralnego z niewielka fala zwrotna, zmienne cisnienie ( od np. 145/90 do 100/30 - mniej wiecej ). Oprocz tego mase subiektywnych objawow - uczucie zmeczenia, oslabienia, wrazenie ucisku w mostku ( jakby mi slon siedzial : - ) ) i napady..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym ... od tych kilku miesięcy męczą mnie bóle całej lewej strony, czasem jakby mi drętwiała, jakbym miała ją ciągle przykurczoną. Staram sie panować nad nerwami, nie przejmowac sie objawami, nie przestraszac kiedy cokolwiek..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...niegrozne i ze to jest wypadanie platka zastawki zdjagnozowal to na ekg. a gdy chcialam zapytac o przyczyne np nerwy stres cisnienie to odparl tylko ze to juz u kardiologa. jak bardzo to jest grozne? i czy juz zawsze musze byc na lekach? przepisal concor cor cala tab rano ale biore pol..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...pytanko czy ktoś ma wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej, które wpływa jakoś na arytmię? ( np. skurcze dodatkowe, szarpnięcia w klatce, kołatania ). Ja miałem to zdiagnozowane jako pierwszą dolegliwość kilka lat temu, potem na podstawie innych badań stwierdzono u mnie zespół..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Arytmia serca?

.. ...i okazalo sie ze mam wypadanie platka przedniego zastawki mitralnej PPM, niby zadna wada ale cos sie ze mna dzieje, lekarz przypisal mi magnez i jakis beta - bloker po pol tabletki dziennie ale ja nie wykupilem tylko bralem magnez, skurcze tak i tak mam nadal, tak wiec wybralem sie na..

Dziwne ataki serca

.. ...wykrytym niewielkim wypadaniem płatka zastawki. Kardiolog stwierdził, że to odchylenie na pewno nie jest groźne i nie warto się nim przejmować. Kołatania serca występowały nieregularnie od dłuższego czasu ale nasiliły się ostatniego lata. Nie mogłem zasnąć lub nawet budziłem się w nocy i..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...jest nastepujące: Czy wypadanie płatka zastawki mitralnej może byc przyczyną tego, iż po aktywnie spędzonym dniu ( np. pokonaniu na nogach 10 - 15 km ) czuję jakby zmęczenie na sercu. No właśnie - na sercu, a nie np. w nogach... Innymi słowy - nie jest to ucisk, ból, ale właśnie uczucie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Wykazało niewielkie wypadanie płatka tylnego ale lekarz stwierdził, że to nie musi być powód kołatań i jest to niegroźne odchylenie. Generalnie polecił mi zupełnie nie przejmować się dziwnymi objawami gdyż im więcej się denerwuję, tym gorzej potem odreagowuje organizm. Możliwe jednak, że..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...sercu i że być może to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1 klasa liceum zdarzył się pierwszy..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...zabiegiem. U mnie okres wypadania bez większych zmian na gorsze trwał może z 7 lat a potem wada zaczęła się powiększać. Nadszedł dzień kiedy trzeba było podjąć decyzję. Na pewno trzeba zrobić diagnostykę aby stwierdzić stopień wypadania płatka. Jednak jak czytam porady w stylu, pij wodę..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...Przy badaniach sportowych wykryto u mnie * niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa * czy to coś groźnego. Lekarz powiedział ze po USG serca powie co dalej ale rownież ze po wiekszym wysiłku moge umrzeć..

CK-MB

.. ...uzasadnoina. Co prawda przy tym wypadaniu czy zagięciu platka mitralnego nie dają takich objawów ( przynajmniej nie aż tak nasilonych ).Jak nie odczuwasz poprawy przy braniu leków,to jak najszybciej poinformuj o tym lekarza! Powinien zmienić albo lek,albo jego dawkowanie. Przy okazji:..

Betablokery a powolne tętno

.. ...dodatkowe zwiazane z wypadaniem płatka zastawki mitralnej.TO istny horror - nienawidzę mojego serca!! Biorę metaprolol 1raz dziennie po 1/2 tabl.który tylko zwalnia pracę serca do 55 uderzeń/min.nie likwidując skurczy dodatkawych. Do tego ciśnienie spada mi do 99/57.Boję się że takie..

Rytm zatokowy i skurcze dodatkowe

.. ...objawem nerwicy albo wypadania platka. Lekarze raczej kaza sie nie przejmowac, ale warto przynajmniej zbadac, o co chodzi. Właśnie, lekarze każą się nie przejmować. Mi przypisłał Betaloc - zoc, ale ile go można brać! Chcę niedługo zajść w ciążę, ale nie mogę bo biorę to paskudztwo. Nie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym ... od tych kilku miesięcy męczą mnie bóle całej lewej strony, czasem jakby mi drętwiała, jakbym miała ją ciągle przykurczoną. Staram sie panować nad nerwami, nie przejmowac sie objawami, nie przestraszac kiedy cokolwiek..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...zastanawiam witam, mam to samo wypadanie obu płatow zastawki mitralnej I/II stopien, czuje sie fatalnie . nigdzie nie moge znalesc objawów tej choroby. Wszedzie pisza, ze to nic takiego, ze kazdy prawie to ma. ja osobiscie czuje dretwienia łydek, niepokój , ucisk w gardle i klatce, az po..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...neuralgia międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii trafna. Warto..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...nie masz przypadkiem wypadania płatka zastawki mitralnej??? Bo ja własnie to mam i mam podobne objawy, kłucie w kl.piersiowej, w okolicach mostka, uczucie jakby mi tam coś przeszkadzało, osłabienie, drętwienie lewej ręki itp itd...lekarze mówia ze to nic poważnego i trzeba normalnie z..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...przypadku doszło do wypadania włosów. Odstawiełm na pewny czas bez wiedzy lekarza i zauważłem szybki odrost włosów. Oczywiście moze mam skłomności do wypadania wosów i dlatego lek może przyspieszać tak proces. ponadto wyczytałem, że lek jest dopiero testowany. przeciwnadciśnieniowego do..

Wypadanie płatka z lekką falą zwrotną

.. ...kardiolog stwierdził wypadanie płatka z lekka fala zwrotną.To było trzy miesiace temu, od tamtej pory co jakis czas nawiedzaja mnie te ataki, do tego bola mnie jakby żyły w nogach od wewnetrznej strony ud i w rękach tez od wewnętrznej strony. Czy to jakieś zaburzenia krążenia?? Mógłby mi..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...myje a nie kolekcjonuje wypadanie zastawki to sprawa bardzo powazna. widzialem program o tym nie wkręcajcie sobie tego bo na bank nie macie. A lekarz zapewne zapisal wam cos na uspokojenie moge zaraz sprawdzic ten lek. Jezeli to psychotrop macie wurzycic. JA sie po psychotropach zle..

WPW - osłabienie, senność, ból głowy?

.. ...ale mam watpliwosci.A moja lekarz tylko mi przytakuje a nic konkretnego nie mowi,stwierdzila ze mam wde serca,czestoskurcze,omdlenia kolatanie serca czyli:Zespol wypadania przedniego platka mitralnego...

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...czasie EKG odnotowano wypadanie zastawki mitralnej,choć jest podobno niegrożne.Zaproponowano mi ABLACJĘ,której strasznie się boję.Nie wiem,czy zdecydować siena zabieg.Mam pytani,czy niesie za sobą jakieś zagrożenia? Czy istnieje możliwość zagrożenia życia? I czy jest ona w moim wypadku..

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...od dawna, bo tez mam wypadanie płatka ze śladową falą zwrotną i męczą mnie skurcze dodatkowe, które ostatnio mi się nasiliły. Dostałam lokren 20 1/4 tabletki, ale mam pytanie , a mianowicie jak ma go brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!!..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...odpowiedź. Witam,też mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo nasilają ). Odkąd dowiedziałam się o swojej przypadłości..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...się że jest niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej inicjatywy zrobiłem prytwatnie próbę wysiłkową, w jej opisie lekarz napisał podejrzenie nie pełnego..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...atenolol, mam 14 lat Do wypadania płatka zastawki trzeba się przyzwyczaić. Mam tą dolegliwość a w dodatku jestem człowiekiem nerwowym i miewam z tego powodu problemy z sercem. Czasami przez kilka miesięcy czuje się wspaniale, a potem... 3 dni i nie chce się żyć. Zacząłem z tym walczyć...

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...niedomykalność zastawki na tle wypadania płatka. Pozdrawiam Migotanie to stan bezpośrednio zagrażający życiu ( serce pracuje strasznie szybko - migota ale nie pompuje krwi ) natomiast pojedyncze pobudzenia komorowe są raczej niegroźne. Jeżeli jest więcej pobudzeń komorowych i mają one..

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...to być nerwoból, może wypadanie płatka zastawki mitralnej, może też to być skrzywienie kręgosłupa,lub lekkie przesunięcie kręgów ( niewyczuwalne ale ma swoje objawy ), póki co bierz magnez. skąd ta wiedza na pogotowiu nie powiedzieli ze magnez leczy nerwoból! ketonal nie magnez albo w..

Xanax (alprazolam)

.. ...powodu syndromu Barlowa( wypadanie płatka )w małych dawkach 2 razy diennie 0,25 dzieliłem na połowe. Czasem przy wiekszym stresie brałem 0,25. Xanax stosowałem wraz z betablokerami( propranolol lub matokard czu inny ) przyniosło to dobre efekty. Nie uzalezniłem sie od xanxu odstawiałem..