Wypadanie płatka

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. Zespół wypadania płatka lub płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje szczelne..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...u mnie ok roku temu wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej przy pierwszym usg ,przy drugim powiedziano mi ze mam uginanie sie platka a nie wypadanie ,oczywiscie w innej klinice,od 4 lat mam codzienne kolatania serca te co odczuwam - od 3 do 20 moze wiecej zalezy od dnia,a takze z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...powróciło. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej. I mam pytanie widzę z obserwacji formu, że ta wada często współistnieje z zespołem preekscytacji. może jest tak, że to właśnie ona wpływa na zaburzenia przewodzenia? I jeszcze jedno czy istniała by możliwość żebym przesłał..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...frakcja wyrzutowa 70%, wypadanie płatka zastawki mitralnej i trójdzielnej I stopnia + fala zwrotna I stopnia Skierowano mnie na ponownego Holtera ( na poprzednim byłem na Biosotalu i miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...dodatkowe skurcze , wypadanie płatka zastawki mitralnej( Ostatnio lakarz przepisał mi - CONCOR COR - jak Pan myśli dlaczego?przecież w ulotce nic nie ma o tym,że działa on na te dolegliwości które mam ! Zgóry dziękuję ! Witam i proszę o rade jeśli to możliwe.Mam 34l i od kilku lat mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...wszystko ,ale to zasługa wypadania płatka,zmieńcie swoje życie nie macie sie nad czym zastanawiać z poważaniem Robert Witam wszystkich serdecznie. Mam 15 lat. Wykryto u mnie zespół WPW jakies dwa lata temu. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie powodował u mnie utrat przytomności ( wynik..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...tygodnie. Mam WPW i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Zabieg trwał 2,5 godziny. Jest ok, wyleżeć można bez problemu. Jak ktoś ma kłopoty z szyjnym odcinkiem kręgosłupa to niech poprosi o coś pod szyję. Nie ma co się bać. Nic nie boli, dostaje się zastrzyk znieczulający w pachwinę,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...niewielkiego stopnia wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...bradykardii, zespołu Barlowa, wypadaniu i zawieszaniu płatka zastawki mitralnej, nerwicy wegetatywnej ( od 1982 do 2002 ), ablacji ( złożonej ) metodą CARTO na częstoskucze komorowe prawej komory ( po zapaleniu mięśnia sercowego własnie prawa komora była bardzo powiększona ) w 2002 r.i..

Echo serca - Str. 2

.. ...EF=51mm/s, bez cech wypadania płatków zastawka aortalna: średnica aorty 28 rozwarcie płatków : 21 lewy przedsionek 35 Prawa komora 21 lewa komora EDD 54, ESD 32 Grubośc tylniej sciany 8 kurczliwość lewej komory w normie, wnioski bez zaburzen kurczliwosci odcinkowej to wszystko , dobry..

Echo serca - Str. 10

.. ...stwierdzila nieduze wypadanie lewej zastawki i nie duza fale zwrotna czy jakos tak . Co to moze oznaczac ?? Czy to moze byc cos powaznego ? i czy to wymaga dalszego leczenia kardiologicznego ? Prawdopodobnież chodzi o zastawkę mitralną - niewielka niedomykalność ( fala zwrotna ) oraz..

Echo serca - Str. 12

.. ...stwierdzono u mnie niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej bez cech wady.Czy jest możliwe aby 3 lata wcześniej robiąc badanie echo serca lekarz nie zauważył niewielkiego wypadania płatka zastawki mitralnej? Dodam, że oba badania były robione na innej aparaturze i przez innych..

Echo serca - Str. 13

.. ...mam * wpadanie * czy * wypadanie * płatków zastawki mitralnej lekarz orzecznik medycyny pracy powiedział że wypadanie dyskfalfikuje mnie z pracy p.s. jestem strażakiem PSP Izabeilo, bede wdzieczna za interpretacje mojego wyniku - badania echokardiologicznego: lewa kom. - 29mm/47mm lewy..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...postawiło diagnozę: Wypadanie Płatka Zastawki Mitralnej ( MVP ) Witajcie!! dzis odebralam wynik trzeciego juz holtera, 27 lipca mam miec robiony test wysilkowy. Nawracajac do tych wynikow a wiec wyszly mi tak w ciagu doby, 16 tachycardi, 4 bradycardie 4 skurcze komorowe i uwaga 215..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...dowiedziałam sie ,że mam wypadanie płatka sercowego... Straszny ból, kłucie w klatce ucisk nie dawały mi spokoju. Po wizycie u kardiologa załamałam się jeszcze bardziej, nie dość że mam silną nerwice to jeszcze na dodatek ,,płatek,, mi wypada!!! Biorę magnez, potas i Betaloc... Nie wiem..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...migotania ,ma m tez wypadanie płatka zastawki mitralnej.Są dni że jest całkiem nieżle ale są i takie że wpadam w panike podczas napadów .Jestem słaba psychicznie ,i bardzo emocjonalnie wszystko przeżywam ,czasem nie mam siły na nic a mam 38 lat ,jak sie temu nie poddać.Rozumiem..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...odnogi pęczka Hisa i wypadanie płatka mitralnej oraz I st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...moje, ja mam stwierdzone wypadanie płatka zastawki mitralnej, ale przepustowość krwi jest jak najbardziej dobra i lekarz powiedział, że nie ma czym sie martwić. Ponoć co któryś Polak cierpi na tę dolegliwość, a zwłaszcza mają ją kobiety w młodym wieku. Słyszałam nawet, że * leczy sie *..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...mam jakieś minimalne wypadanie płatka zastawki mitralnej. Poczytałam troszkę i już wiem na czym ten mechanizm polega. Każdej z nas puka to serce, ale dlaczego, jak, co się wówczas dzieje? - tego nie wiedziałam...Otóż, moje drogie panie, płatek zostaje wessany do środka komory, zamiast..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 35

.. Szerzej o wypadaniu płatka zastawki na http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta3/darmowy_pdf.phtml?indeks=15&indeks_art=153 ( do ściągnięcia w formacie pdf ) właśnie zaczynam się dokształcać: ) Cześć dziewczyny! Piszę dopiero teraz, bo dość zajęta dziś byłam. Widzę, że uchodzę wśród Was za gosposię: ) No..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...o nerwicy lękowej i wypadaniu płatka zastawki, a jeśli ktoś z Was pyta o inne * sercowe sprawy * to ja siadam, szukam i piszę wszystko jak na świętej spowiedzi: ) Stąd ta moja powiedzmy * wiedza * , dzięki Wam jako tako się powiększa. Wyobraźcie sobie, że do mojego wyjazdu zostały już..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...koleżankę w pracy która ma wypadanie płatka.I pytałam jej jak żyje ,czy bedzie leczona na to. Ona mówi że musi tylko od czasu do czasu odpoczywać, bierze leki na uspokojenie, nie może się przemęczać/pracuje zawodowo: )/i dźwigać .A tak wogóle to żyje normalnie, ma dwójkę udanych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...Elwira nie siej paniki. Wypadanie płatka nie musi oznaczać koniec ze sportem. Wszystko zależy od wyników badań indywidualnie dla kazdego pacjenta. Osoby z częstymi i groźnymi arytmiami z wypadaniem płatka w tle owszem ale ogromna większość ludzi z tą wadą nawet jej nie odczuwa lub nawet o..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...wypisie że to jednak wypadanie płatka.próbuję sie czegoŚ o tej chorobie dowiedzieć ale nikt nic nie wie.proszę jak cos będziesz wiedziała może czy to jest uleczalne to napisz mi.pozdrawiam i z góry dziękuję Witaj, u mnie zdiagnozowano tą przypadłość w 2000 roku. Objawy są dość gwałtowne..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...wszystko jest ok,po za wypadaniem płatka :/ u mnie zaczeło sie z tym wszystkim właśnie po tym jak zaczełam brać pigułki antykonpepcyjne..dopiero teraz wiem ze to niewskazane..!!!!! Czesc...równiez mam tę wade..wykryto ja u mnie ponad miesiąc temu..i od tej pory niepotrafie z tym żyć..nie..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...stwierdzono delikatne wypadanie płatka zastawki mitralnej. W niedzielę będę miałą kolene echo. I ostatnie pytanie. Znalazłam wypowiedzi, że po ablacji u wielu osób mimo iż znikają czestoskurcze, pojawiają się później, przynajmniej przez jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu - dodatkowa droga..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...sie zwie i stwierdzil wypadanie * przedniego płatka tylko nie wiem czy to komorowy czy nadkomorowy * napisal tez ze zastawka szczelna noi kazal mi rok brac lek betalok zok * 50i za rok na kontrole noi zaczelam brac go regularnie i przez rok ani * razu nie zlapalo mnie ani razu i po roku..

Po ablacji - Str. 4

.. ...nimi żyć. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastawki dwudzielnej więc część objawów może od tego pochodzić. Nakgorsze jest w tym wszystkim to, że już po lekarzach troszkę się nachodziłem, i każdy mówi coś innego. Zresztą lekarz to też tylko człowiek, czasami zależy mu na naszych pieniążkach..

Niskie tętno

.. ...u mnie stwierdzoono wypadanie płatka zastawki i bradykalię( spowolniona praca serca - przy tym bardzo niskie ciśniebie ).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...i że to juz nie samo wypadanie płatka. Wiem że twoja wypowiedz była dawno ale czy mogłabyś mi wyjaśnić o co w tym naprawde chodzi!Jestem posiadaczką zespołu Barlowa i do tego mam bradykardię( nie wiem czy to się tak pisze )no i nerwicę.Ale bardzo chciałabym wiedziec co oznaczają kryteria..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...się, że jest chore ( wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym bardziej osoby chore na serce !!!!!. Proponuję je odstawić !!!! i przebadać się jak najszybciej. witam czasami mam..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...złapac musze dodac ze mam wypadanie płatka .Powiedzccie co robicie w takich sytuacjach pozdrawiam Iza tez mam wypadanie platka i tez mam taki objaw i co w takich wypadkach robisz ?moze dasz mi jakies rady staram sie unikac takich sytuacji choc to ciezko jest je unikac... czasem biore..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...lekarze podejrzewają wypadanie płatka ale to podobno tylko kosmetyczna nawet nie wada..Teraz idę zrobić jeszcze raz badania ale tez podejrzewam że to ostra nerwica tym bardziej że mam stresujący tryb życia. Głupio tak pisać ale po przeczytaniu Waszych postów zrobiło mi się lepiej...tzn...

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...inne że bardzo łagodne wypadanie płatka zastawki mitralnej ze sladową niedomykalnościa ( zespół Barlowa ). Ale do tego czesto mam tępy ból głowy za uchem i to mnie martwi( choc jest lekki ) Witam moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc?..

Zespół chorej zatoki

.. ...początku było to banalne wypadanie płatka zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...echo serca i wyszło wypadanie płatka zastawki mitralnej co jest podobno wadą kosmetyczna s skurcze choc nieprzyjemne ale można z nimi życ. a ty aneta jak sobie dajesz rade ze skurczami Witam Miałem częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t..

Ablacja - Str. 5

.. ...serca wyszło, iż mam wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka na( + ). Co do zabiegu. Można dostać się przez żyłę lub tętnicę. U mnie się udało przez żyłę i bez problemu dostali się do serducha. Ale była w tym czasie ze mną na sali..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...wykryli u mnie jakieś wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością... Ani ja , ani moja mama nigdy o tym nic nie słyszałyśmu ..tzn. nie słyszałyśmy w tym sensie,że ja to mam... I oczywiście mam po tej ablacji dziwne, niepokojące mnie objawy, ale żaden..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...to samo co Ty. WPW, wypadanie płatka i jestem po ablacji po której też mam dziwne objawy. ( ablacja 5 lat temu ze względu na WPW ). Odwiedziłem wielu lekarzy. Tak naprawdę to nie wiem czy to wpadanie płatka nie wpłaywa w jakis sposób na WPW. Napisz jaki emasz objawy i ile masz lat. poadr..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...wchłanianie. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...Kardiolog stwierdził wypadanie płatka, zapisał magnez, visken i afobam...... i przez jakiś czas miałam spokój, afobam brałam przez 4 miesiące i odstawiłam. Teraz znowu się zaczyna, nie mogę jechać autobusem z pracy, ratuje się validolem, ale jest tragicznie, zmuszam sie żeby chodzić po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...badań okazało się że to wypadanie płatka, i czesciowy blok prawej odnogi pęczka Hisa ale lekarze zapewniali że to nic takiego. Ja jednak z każdym dniem czułam się gorzej( dziwiłam się bo przeciez jak o tym nie wiedziałam to to tylko raz na jakiś czas miałam objawy ) po holterze okazało..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...echo serca wyszło mi wypadanie obu płatkow zastawki mitralnej I/II stopien, ale lekarz powiedzial , ze to nie moze dawac takich objawów, jestem załmana nie moge tak funkcjonowac...mam przepisany promolan, czy cos takiego ale czy to nie uzależnia ?? i czy pomoże ??? napiszcie pozdrawiam..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...zdiagnozowanu u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego, nawet jeśli powoduje czasem gorsze samopoczucie, kołatanie serca itp. A najśmieszniejsze jest to, że kilka miesięcy temu ponownie zrobiłem sobie echo mówiąc o tym wypadaniu..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. ...powiedziała mi, że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej - nie jest to zupełnie nic groźnego, ale czasem zdarza się, że może być dokuczliwe - tak jak u mnie:( podobno nie ma na to lekarstwa i do tych dolegliwości trzeba się przyzwyczaić poprostu:( zagadką jest tylko to dlaczego miewam..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...czolem.ja również mam wypadanie płatka ale w szpitalu w którym byłem nie dali mi na to nic stwierdzajać iż jest w normie.Dopiero podczas n - tej wizyty u jednego z kardiologów dostałem magnez i concor( nie jestem przekonany czy powinienem brać ten lek ).również działy się ze mną dziwne..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...ziołowe.Mam stwierdzone wypadanie płatka, tak sie zastanawiam czy on był pierwszy czy nerwica?Lekarz mowi ze ten płatek moze powodowac nerwice i kołatanie serca, na to mam propranolol, ale jeszcze go nie brałam jakos samo przechodzi.Byłam kiedy w górach bałam sie wejść pod gore, bo serce..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je cały dzień, pojedynczo i gromadnie - czy jest to niebezpieczne? Witam, mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej oraz zespół WPW...

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast EKG wykryło wiotki przedni płatek..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...pytanko czy ktoś ma wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej, które wpływa jakoś na arytmię? ( np. skurcze dodatkowe, szarpnięcia w klatce, kołatania ). Ja miałem to zdiagnozowane jako pierwszą dolegliwość kilka lat temu, potem na podstawie innych badań stwierdzono u mnie zespół..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Dziwne ataki serca

.. ...wykrytym niewielkim wypadaniem płatka zastawki. Kardiolog stwierdził, że to odchylenie na pewno nie jest groźne i nie warto się nim przejmować. Kołatania serca występowały nieregularnie od dłuższego czasu ale nasiliły się ostatniego lata. Nie mogłem zasnąć lub nawet budziłem się w nocy i..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...jest nastepujące: Czy wypadanie płatka zastawki mitralnej może byc przyczyną tego, iż po aktywnie spędzonym dniu ( np. pokonaniu na nogach 10 - 15 km ) czuję jakby zmęczenie na sercu. No właśnie - na sercu, a nie np. w nogach... Innymi słowy - nie jest to ucisk, ból, ale właśnie uczucie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Wykazało niewielkie wypadanie płatka tylnego ale lekarz stwierdził, że to nie musi być powód kołatań i jest to niegroźne odchylenie. Generalnie polecił mi zupełnie nie przejmować się dziwnymi objawami gdyż im więcej się denerwuję, tym gorzej potem odreagowuje organizm. Możliwe jednak, że..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...sercu i że być może to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1 klasa liceum zdarzył się pierwszy..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...dokladnie wyjasnic co znaczy wypadanie płatka mitralnego?? Jaka jest jego rola w sercu?? Interesuje mnie to poniewaz te dolegliwosc u mnie stwierdzono!! Zaczeło sie od duzego oslabienia!! a wczesniej mialam straszne dusznosci,ktore niesamowicie dawaly mi w kość!! udalam sie do lekarza i..

Betablokery a powolne tętno

.. ...dodatkowe zwiazane z wypadaniem płatka zastawki mitralnej.TO istny horror - nienawidzę mojego serca!! Biorę metaprolol 1raz dziennie po 1/2 tabl.który tylko zwalnia pracę serca do 55 uderzeń/min.nie likwidując skurczy dodatkawych. Do tego ciśnienie spada mi do 99/57.Boję się że takie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa ręka i szyja także lewa połowa głowy.Nagle poczułam uderzenie goraca i niesamowite walenie sera. Wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...zastanawiam witam, mam to samo wypadanie obu płatow zastawki mitralnej I/II stopien, czuje sie fatalnie . nigdzie nie moge znalesc objawów tej choroby. Wszedzie pisza, ze to nic takiego, ze kazdy prawie to ma. ja osobiscie czuje dretwienia łydek, niepokój , ucisk w gardle i klatce, az po..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...neuralgia międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii trafna. Warto..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...umierasz..u mnie wykryto wypadanie płatka ponad miesiąc temu..przez te dwa miesiące nie wyrabiałam z bólu...cały czas biorę Propanolol..stopniowo coraz mniej...jest lepiej..ale chyba nigdy nie bedzie jak dawniej... Pzdr i życze zdrówka :D to prawda takie objawy daje też wypadanie płatka..

Wypadanie płatka z lekką falą zwrotną

.. ...kardiolog stwierdził wypadanie płatka z lekka fala zwrotną.To było trzy miesiace temu, od tamtej pory co jakis czas nawiedzaja mnie te ataki, do tego bola mnie jakby żyły w nogach od wewnetrznej strony ud i w rękach tez od wewnętrznej strony. Czy to jakieś zaburzenia krążenia?? Mógłby mi..

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...od dawna, bo tez mam wypadanie płatka ze śladową falą zwrotną i męczą mnie skurcze dodatkowe, które ostatnio mi się nasiliły. Dostałam lokren 20 1/4 tabletki, ale mam pytanie , a mianowicie jak ma go brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!!..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...odpowiedź. Witam,też mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo nasilają ). Odkąd dowiedziałam się o swojej przypadłości..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...się że jest niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej inicjatywy zrobiłem prytwatnie próbę wysiłkową, w jej opisie lekarz napisał podejrzenie nie pełnego..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...echo serca i wykryto mi wypadanie płatka,migotanie komór..i jeszce pare innych podobnych rzeczy..Od tej pory moje życie uległo zmianie..nie potrafie sie cieszyć,szybko sie męcze,słoneczne dni to dla mnie udręka, boje sie wychodzić z domu bo cały czas myśle o tym kiedy znów serce da o..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...lękową. Dodatkowo mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. Często występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie..

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...to być nerwoból, może wypadanie płatka zastawki mitralnej, może też to być skrzywienie kręgosłupa,lub lekkie przesunięcie kręgów ( niewyczuwalne ale ma swoje objawy ), póki co bierz magnez. skąd ta wiedza na pogotowiu nie powiedzieli ze magnez leczy nerwoból! ketonal nie magnez albo w..

Xanax (alprazolam)

.. ...powodu syndromu Barlowa( wypadanie płatka )w małych dawkach 2 razy diennie 0,25 dzieliłem na połowe. Czasem przy wiekszym stresie brałem 0,25. Xanax stosowałem wraz z betablokerami( propranolol lub matokard czu inny ) przyniosło to dobre efekty. Nie uzalezniłem sie od xanxu odstawiałem..

Dolegliwości po ablacji

.. ...częstoskurczami ) również wypadanie płatka zastawki dwudzielnej z jej śladową niedomykalnością... Oczywiście nadal miewam krótkie częstoskurcze zwłaszcza w sytuacjach stresowych jak i przy wysiłku. I mam pytanie do osób z podobnymi dolegliwościami: Czy przy takich problemach zdrowotnych..

Kardiolog w Szczecinie

.. ...Mam zdiagnozowane WPW, wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, prawdopodobnie chorobę niedokrwienną, proszę napiszcie swoje opinie Witaj! To zalezy,ile masz lat. Ja w swojej karierze trochę się po kardiologach nachodziłam ( i też mieszkam w szczecinie: ) ),więc trochę się orientuje do..

Kardiolog z Łodzi

.. ...kardiologa w Łodzi. Cierpię na nerwicę lękową która jest skutkiem wypadaniem płatka mitralnego zastawki dwudzielnej ( I stopnia ). dodatkowo odczuwam skurcze dodatkowe. Proszę o pomoc i ewentualne inforamcje..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...- stwierdzono u mnie wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej oraz śladową niedomykalność trójdzielną, ale to jest chyba raczej kosmetyka niż jaki poważny feler. Gosiu, to jest normalne w początkowej fazie ketozy - uczucie witalności, przypływu energii, euforia. Z czasem, kiedy..

Odczyt z EKG a leki

.. ...sie obawiać na razie. Wypadanie płatka zdarza sie dość często a objawy takie jak podajesz mogą sie zdarzyć ( prawdopodobnie napad częstoskurczu ). Lekarz przepisał lek jak najbardziej słusznie B - bloker zwolni troche serce i zabezpieczy przed kolejnym napadem. UKG tutaj może potwierdzić..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...może tak jak ja masz wypadanie płatka w zastawce .Nie martw sie ( łatwo powiedzieć ) wiem co czujesz - ja męcze sie z tym od 20 - stu lat .Też byłam młodą dziewczyną kiedy sie to wszystko odezwało.Narazie proponuję ci magnez zwitaminą B6 i popijaj sobie meliske .Nie martw sie - na to sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...serca które wykazało wypadanie płatka zastawki mitralnej i dali mi lek który jest dla mnie zbawieniem.To METAPROLOL - zażywam pół tabletki 1xdziennie i od trzech tygodni niemam w ogóle skurczy a serce bije mi spokojnie i miarowo.Po tylu latach i tylu różnych lekach wreszcie trafiłam na..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...Trzymajcie się. Witajcie !Mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i to po pierwsze jako przyczyna arytmii, zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ! Wiem ,że to nie jest aż tak ważny powód !A stres - a jakże teraz mozna żyć bez stresu - tym bardziej jak się ma taką naturę ,że..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...ze to prawdopodobnie wypadanie płatka zastawki militarnej( 12 lat temu na echu coś takiego mi wyszło, ale nie leczylam tego, bo nigdy do tej pory nie byłam w takim stanie.A tamten lekarz nie określił, ze to trzeba leczyć. tylko powiedział, że być może, ze kiedyś bedzie trzeba wymienić..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...moim przypadku jest to wypadanie płatka, no i oczywiscie nerwy - jest mi czasami cięzko bo jest to upierdliwe! pozdrawiam dzieki za odpowiedz.ja u lekarzy bylem od samego poczatku.ciagle chodze.robilem badania ktore pokazaly ze z sercem jest wszystko dobrze tylko sa skurcze dodtkowe..

Przesilenie wiosenne a złe samopoczucie

.. ...samopoczucie.Ja mam zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnej i niedomykalność trójdzielnej i nerwice.Już było tak super bez tabletek tylko dorażnie i od miesiąca znowu wszystko przyszło zpowrotem,tak słyszałam ale nie wiem czy to może mieć związek z tym przesileniem wiosennym.I..

Niedomykalność zastawek

.. ...sie Witam! ja też mam wypadanie płatka i niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia.Mój lekarz mówił mi że niedomykalnośc może się powiększać ,ale niekoniecznie.Trzeba poprostu kontrolować serducho i raz do roku robić echo serca.Mnie przeszkadzają dodatkowe skurcze - najbardziej, bo to..

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...powiedział ) ,że mam jakies wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością...czy jakoś tak. Michał!1 O Jezu!! 5000??!! A możesz napisać jak je oczuwasz w tej chwili, a jak to było przed zabiegiem? i ile lat cierpiałeś z tgo powodu? Pozdrawiam i niech te..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia sercowego. ????????. Wiem, że może mieć ono różne podłoże; wirusowe, bakteryjne oraz..

Co poradzić na arytmię?

.. ...również zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnei z falą zwrotną - pozdrawiam cię i dobrze ci radze bierz leki - wiek nie ma żadnego znaczenia! W odpowiedzi na : Co poradzic na arytmie? wyslane przez Mariusz dnia 2006 - 03 - 09 01:35:00: W jednej z nich moje serce mialo w ciagu 2..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś zna normy ile jest dopuszczalnych dodatkowych skurczów komorowych i nadkomorowych ? u mnie stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest takie groźne? prosze o..

Wypadanie płatka u wysokich osób

.. ...stwierdził, że cierpie na wypadanie płatka. Początkowo sie wystraszylem jednak lekarz uspokoił mnie i powiedział, że to nic grożnego i często wystepuje u ludzi wysokich wysokich co w moim przypadku sie sprawdza ponieważ mam 200cm wzrostu. taaaak, dziwne bo moj lekarz powiedzial ze..

Niedomykalności zastawek

.. ...mitralnej ( I stopnia ) z wypadaniem płatka. W tej chwili syn został przez komisje ds. orzekania o niepełnosprawności uznany za dziecko niepełnosprawne. Rokowania sa niepewne tzn. nie można określić w jakim momencie i czy wogóle będzie musiało dojśc do wymiany zastawek. Pierwsza diagnoza..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...dolegliwości i objawy Wypadanie płatka zastawki mitralnej przebiega najczęściej bez jakichkolwiek objawów, a wadę stwierdza się przypadkowo podczas rutynowego badania lekarskiego. Objawy są mało charakterystyczne i mogą przypominać objawy innych chorób układu krążenia. Są to: Ból w..

Wypadanie płatka a pigułki antykoncepcyjne

.. Ową wadę mam wykrytą od 5 lat.Zaspecjalnie się nie leczę, mimo, ż emój lekarz( do którego chodze dla świętego spokoju )przepisywał mi Propranolol, a teraz Metopidol.Po zażywaniu propranololu nie widziałam żadnej róznicy w samopoczuciu, więc przestałam go brać.Natomiast po przevzytaniu ulotkiMetopidolu..

Kolczyki a wada serca

.. ...odpowiedź na pytanie,czy wypadanie płatka zastawki mitralnej jest przeciwwskazaniem do przekłucia uszu w warunkach sterylnych?Bardzo bym chciała nosić kolczyki,ale powiedziano mi że to niebezpieczne przy takiej choćby wadzie. Pozdrawiam, Ela Pewnie niektórzy będą się śmiali z twojego..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...arytmia,niedawno stwierdzili wypadanie płatka przedniego...Więc lepiej idź do lekarza lepiej sie upewnić..pozdrawiam Człowieku idźże do lekarza, nie bój się nie pogryzie. Pojdz chłopie złoty do lekarza nie pogryzie Cię Koniecznie do lekarza. Jestem na etapie leczenia i pełnej diagnostyki..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...odpowiedzi na : wada - wypadanie płatka wyslane przez oliwka dnia 2005 - 07 - 12 23:46:27: : Jak tylko się dowiedziałam o wypadaniu płatka... od razu : zaczęłam szukać w necie wszystkich informacji na ten temat, nie : wiem nadal wielu rzeczy na ten temat.Wszystko zaczęło się cztery :..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...Napisz ile masz lat?Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej czyli mitralnej dla lekarzy to nic takiego a dla Ciebie to koniec świata. Rozumiem Cie ja sama mam chrą te zastawke ale płatek nie wypada mi na sczczęście.Napisz mi jeszcze na czym polegaja Twoje zaburzenia rytmu komorowego bo ja..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...piszesz to moze byc wypadanie płatka.na echo powinno wyjsc.powodzenia Ja miałam całe życie narwicę serca ,żołądka . Lakarze lekcewazyli moje dolegliwości i mówili to tylko nerwica i dzieki takiemu podejściu w wieku 49,5 lat miałam wszczepiane by - passy. Nie lekceważcie nerwicy !Stres..

Czy to zespół Barlowa?

.. ...cytuję powiedział, że to wypadanie płatka, zespół barlowa i nie ma sie czym przejmować. Jestem skołowana: czy to zespół barlowa ( czyli wcale nie rzadka wada ), czy też drugi lekarz nie wczytał się w badanie. Denerwuje się tym wszystkim, a wizyta u kolejnego specjalisty to kolejne 70zł...