Wypadanie płatków z zastawki

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. Zespół wypadania płatka lub płatków zastawki dwudzielnej jest jedną z najczęstszych wad zastawkowych w wieku dorosłym. Zespołem Barlowa określane jest uwypuklanie tylnego lub obu płatków zastawki dwudzielnej do lewego przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje szczelne..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...u mnie ok roku temu wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej przy pierwszym usg ,przy drugim powiedziano mi ze mam uginanie sie platka a nie wypadanie ,oczywiscie w innej klinice,od 4 lat mam codzienne kolatania serca te co odczuwam - od 3 do 20 moze wiecej zalezy od dnia,a takze z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...frakcja wyrzutowa 70%, wypadanie płatka zastawki mitralnej i trójdzielnej I stopnia + fala zwrotna I stopnia Skierowano mnie na ponownego Holtera ( na poprzednim byłem na Biosotalu i miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...dodatkowe skurcze , wypadanie płatka zastawki mitralnej( Ostatnio lakarz przepisał mi - CONCOR COR - jak Pan myśli dlaczego?przecież w ulotce nic nie ma o tym,że działa on na te dolegliwości które mam ! Zgóry dziękuję ! Witam i proszę o rade jeśli to możliwe.Mam 34l i od kilku lat mam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...badanie wykazało również wypadanie płatka zastawki mitralnej ),jednakże obecnie są one dość mocno uciążliwe ( osłabienie, silne drżenie rąk, strach ).Pozdrawiam. Do dr O.K OD 3 miesiecy zaczely sie moje problemy z sercem .Reanimacja i wszczepienie ICD mam za soba ale problemy sie nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...tygodnie. Mam WPW i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Zabieg trwał 2,5 godziny. Jest ok, wyleżeć można bez problemu. Jak ktoś ma kłopoty z szyjnym odcinkiem kręgosłupa to niech poprosi o coś pod szyję. Nie ma co się bać. Nic nie boli, dostaje się zastrzyk znieczulający w pachwinę,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...niewielkiego stopnia wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...bradykardii, zespołu Barlowa, wypadaniu i zawieszaniu płatka zastawki mitralnej, nerwicy wegetatywnej ( od 1982 do 2002 ), ablacji ( złożonej ) metodą CARTO na częstoskucze komorowe prawej komory ( po zapaleniu mięśnia sercowego własnie prawa komora była bardzo powiększona ) w 2002 r.i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 57

.. ...sie zwie i stwierdzil wypadanie * przedniego płatka tylko nie wiem czy to komorowy czy nadkomorowy * napisal tez ze zastawka szczelna noi kazal mi rok brac lek betalok zok * 50i za rok na kontrole noi zaczelam brac go regularnie i przez rok ani * razu nie zlapalo mnie ani razu i po roku..

Echo serca - Str. 2

.. ...EF=51mm/s, bez cech wypadania płatków zastawka aortalna: średnica aorty 28 rozwarcie płatków : 21 lewy przedsionek 35 Prawa komora 21 lewa komora EDD 54, ESD 32 Grubośc tylniej sciany 8 kurczliwość lewej komory w normie, wnioski bez zaburzen kurczliwosci odcinkowej to wszystko , dobry..

Echo serca - Str. 10

.. ...stwierdzila nieduze wypadanie lewej zastawki i nie duza fale zwrotna czy jakos tak . Co to moze oznaczac ?? Czy to moze byc cos powaznego ? i czy to wymaga dalszego leczenia kardiologicznego ? Prawdopodobnież chodzi o zastawkę mitralną - niewielka niedomykalność ( fala zwrotna ) oraz..

Echo serca - Str. 12

.. ...stwierdzono u mnie niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej bez cech wady.Czy jest możliwe aby 3 lata wcześniej robiąc badanie echo serca lekarz nie zauważył niewielkiego wypadania płatka zastawki mitralnej? Dodam, że oba badania były robione na innej aparaturze i przez innych..

Echo serca - Str. 13

.. ...mam * wpadanie * czy * wypadanie * płatków zastawki mitralnej lekarz orzecznik medycyny pracy powiedział że wypadanie dyskfalfikuje mnie z pracy p.s. jestem strażakiem PSP Izabeilo, bede wdzieczna za interpretacje mojego wyniku - badania echokardiologicznego: lewa kom. - 29mm/47mm lewy..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...postawiło diagnozę: Wypadanie Płatka Zastawki Mitralnej ( MVP ) Witajcie!! dzis odebralam wynik trzeciego juz holtera, 27 lipca mam miec robiony test wysilkowy. Nawracajac do tych wynikow a wiec wyszly mi tak w ciagu doby, 16 tachycardi, 4 bradycardie 4 skurcze komorowe i uwaga 215..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...migotania ,ma m tez wypadanie płatka zastawki mitralnej.Są dni że jest całkiem nieżle ale są i takie że wpadam w panike podczas napadów .Jestem słaba psychicznie ,i bardzo emocjonalnie wszystko przeżywam ,czasem nie mam siły na nic a mam 38 lat ,jak sie temu nie poddać.Rozumiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...jest od nerwów czy od wypadania płatka zastawki mitralnej czy od wielu innych czynników. Dlatego trzeba zrobić kompleksowe badania w tym na tarczycę TSH, FT3 i FT4 poprosić lekarza. No mówie o tym zeby wykluczyć wiele czynników a wiemy że wszystkie objawy sercowe są do siebie podobne...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...mam jakieś minimalne wypadanie płatka zastawki mitralnej. Poczytałam troszkę i już wiem na czym ten mechanizm polega. Każdej z nas puka to serce, ale dlaczego, jak, co się wówczas dzieje? - tego nie wiedziałam...Otóż, moje drogie panie, płatek zostaje wessany do środka komory, zamiast..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 35

.. Szerzej o wypadaniu płatka zastawki na http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta3/darmowy_pdf.phtml?indeks=15&indeks_art=153 ( do ściągnięcia w formacie pdf ) właśnie zaczynam się dokształcać: ) Cześć dziewczyny! Piszę dopiero teraz, bo dość zajęta dziś byłam. Widzę, że uchodzę wśród Was za gosposię: ) No..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...o nerwicy lękowej i wypadaniu płatka zastawki, a jeśli ktoś z Was pyta o inne * sercowe sprawy * to ja siadam, szukam i piszę wszystko jak na świętej spowiedzi: ) Stąd ta moja powiedzmy * wiedza * , dzięki Wam jako tako się powiększa. Wyobraźcie sobie, że do mojego wyjazdu zostały już..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...koleżankę w pracy która ma wypadanie płatka.I pytałam jej jak żyje ,czy bedzie leczona na to. Ona mówi że musi tylko od czasu do czasu odpoczywać, bierze leki na uspokojenie, nie może się przemęczać/pracuje zawodowo: )/i dźwigać .A tak wogóle to żyje normalnie, ma dwójkę udanych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...Elwira nie siej paniki. Wypadanie płatka nie musi oznaczać koniec ze sportem. Wszystko zależy od wyników badań indywidualnie dla kazdego pacjenta. Osoby z częstymi i groźnymi arytmiami z wypadaniem płatka w tle owszem ale ogromna większość ludzi z tą wadą nawet jej nie odczuwa lub nawet o..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...wypisie że to jednak wypadanie płatka.próbuję sie czegoŚ o tej chorobie dowiedzieć ale nikt nic nie wie.proszę jak cos będziesz wiedziała może czy to jest uleczalne to napisz mi.pozdrawiam i z góry dziękuję Witaj, u mnie zdiagnozowano tą przypadłość w 2000 roku. Objawy są dość gwałtowne..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa dolegliwości dobrze jest przyjmowac preparaty magnezowe zapobiegające występowaniu zaburzeń rytmu serca. Wszystko pod opieką specjalisty. Jeśli jednak pojawiają się dolegliwości..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...stwierdzono delikatne wypadanie płatka zastawki mitralnej. W niedzielę będę miałą kolene echo. I ostatnie pytanie. Znalazłam wypowiedzi, że po ablacji u wielu osób mimo iż znikają czestoskurcze, pojawiają się później, przynajmniej przez jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu - dodatkowa droga..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...sie zwie i stwierdzil wypadanie * przedniego płatka tylko nie wiem czy to komorowy czy nadkomorowy * napisal tez ze zastawka szczelna noi kazal mi rok brac lek betalok zok * 50i za rok na kontrole noi zaczelam brac go regularnie i przez rok ani * razu nie zlapalo mnie ani razu i po roku..

Po ablacji - Str. 4

.. ...nimi żyć. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastawki dwudzielnej więc część objawów może od tego pochodzić. Nakgorsze jest w tym wszystkim to, że już po lekarzach troszkę się nachodziłem, i każdy mówi coś innego. Zresztą lekarz to też tylko człowiek, czasami zależy mu na naszych pieniążkach..

Niskie tętno

.. ...u mnie stwierdzoono wypadanie płatka zastawki i bradykalię( spowolniona praca serca - przy tym bardzo niskie ciśniebie ).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...pierwiastki. na czym polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...się, że jest chore ( wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym bardziej osoby chore na serce !!!!!. Proponuję je odstawić !!!! i przebadać się jak najszybciej. witam czasami mam..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...inne że bardzo łagodne wypadanie płatka zastawki mitralnej ze sladową niedomykalnościa ( zespół Barlowa ). Ale do tego czesto mam tępy ból głowy za uchem i to mnie martwi( choc jest lekki ) Witam moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc?..

Zespół chorej zatoki

.. ...początku było to banalne wypadanie płatka zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...echo serca i wyszło wypadanie płatka zastawki mitralnej co jest podobno wadą kosmetyczna s skurcze choc nieprzyjemne ale można z nimi życ. a ty aneta jak sobie dajesz rade ze skurczami Witam Miałem częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t..

Ablacja - Str. 5

.. ...serca wyszło, iż mam wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka na( + ). Co do zabiegu. Można dostać się przez żyłę lub tętnicę. U mnie się udało przez żyłę i bez problemu dostali się do serducha. Ale była w tym czasie ze mną na sali..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...wykryli u mnie jakieś wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością... Ani ja , ani moja mama nigdy o tym nic nie słyszałyśmu ..tzn. nie słyszałyśmy w tym sensie,że ja to mam... I oczywiście mam po tej ablacji dziwne, niepokojące mnie objawy, ale żaden..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...to samo co Ty. WPW, wypadanie płatka i jestem po ablacji po której też mam dziwne objawy. ( ablacja 5 lat temu ze względu na WPW ). Odwiedziłem wielu lekarzy. Tak naprawdę to nie wiem czy to wpadanie płatka nie wpłaywa w jakis sposób na WPW. Napisz jaki emasz objawy i ile masz lat. poadr..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...wchłanianie. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...echo serca wyszło mi wypadanie obu płatkow zastawki mitralnej I/II stopien, ale lekarz powiedzial , ze to nie moze dawac takich objawów, jestem załmana nie moge tak funkcjonowac...mam przepisany promolan, czy cos takiego ale czy to nie uzależnia ?? i czy pomoże ??? napiszcie pozdrawiam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 107

.. ...kardiolog stwierdzil wypadanie płatka zastawki mitralnej, przymuje teraz concor 5mg, czuje sie lepiej bo nie mam boli dlawicowych i puls nie jest az tak szybki, poniewaz jest lek adrenolityczny uspokaja serce, pewnie wielu z Was wie o czym mówię, ale to nie wszystko bardzo szybko się..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...zdiagnozowanu u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego, nawet jeśli powoduje czasem gorsze samopoczucie, kołatanie serca itp. A najśmieszniejsze jest to, że kilka miesięcy temu ponownie zrobiłem sobie echo mówiąc o tym wypadaniu..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. ...powiedziała mi, że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej - nie jest to zupełnie nic groźnego, ale czasem zdarza się, że może być dokuczliwe - tak jak u mnie:( podobno nie ma na to lekarstwa i do tych dolegliwości trzeba się przyzwyczaić poprostu:( zagadką jest tylko to dlaczego miewam..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...mnie najlepsze - czyli wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej.Zacząłęm brać pramolan na sen : ), wkrótce potem bisocard no i oczywiście magnez - doleliwości powoli ustępowały dzieki tym lekarstwom w tej chwili niemam już żadnych dolegliwości a mineło już 1,5 roku.Gdy byłem młodszy..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je cały dzień, pojedynczo i gromadnie - czy jest to niebezpieczne? Witam, mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej oraz zespół WPW...

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast EKG wykryło wiotki przedni płatek..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Dziwne ataki serca

.. ...wykrytym niewielkim wypadaniem płatka zastawki. Kardiolog stwierdził, że to odchylenie na pewno nie jest groźne i nie warto się nim przejmować. Kołatania serca występowały nieregularnie od dłuższego czasu ale nasiliły się ostatniego lata. Nie mogłem zasnąć lub nawet budziłem się w nocy i..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...jest nastepujące: Czy wypadanie płatka zastawki mitralnej może byc przyczyną tego, iż po aktywnie spędzonym dniu ( np. pokonaniu na nogach 10 - 15 km ) czuję jakby zmęczenie na sercu. No właśnie - na sercu, a nie np. w nogach... Innymi słowy - nie jest to ucisk, ból, ale właśnie uczucie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...sercu i że być może to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1 klasa liceum zdarzył się pierwszy..

Betablokery a powolne tętno

.. ...dodatkowe zwiazane z wypadaniem płatka zastawki mitralnej.TO istny horror - nienawidzę mojego serca!! Biorę metaprolol 1raz dziennie po 1/2 tabl.który tylko zwalnia pracę serca do 55 uderzeń/min.nie likwidując skurczy dodatkawych. Do tego ciśnienie spada mi do 99/57.Boję się że takie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa ręka i szyja także lewa połowa głowy.Nagle poczułam uderzenie goraca i niesamowite walenie sera. Wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...neuralgia międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii trafna. Warto..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...nie masz przypadkiem wypadania płatka zastawki mitralnej??? Bo ja własnie to mam i mam podobne objawy, kłucie w kl.piersiowej, w okolicach mostka, uczucie jakby mi tam coś przeszkadzało, osłabienie, drętwienie lewej ręki itp itd...lekarze mówia ze to nic poważnego i trzeba normalnie z..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...odpowiedź. Witam,też mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo nasilają ). Odkąd dowiedziałam się o swojej przypadłości..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...się że jest niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej inicjatywy zrobiłem prytwatnie próbę wysiłkową, w jej opisie lekarz napisał podejrzenie nie pełnego..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...lękową. Dodatkowo mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. Często występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie..

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...to być nerwoból, może wypadanie płatka zastawki mitralnej, może też to być skrzywienie kręgosłupa,lub lekkie przesunięcie kręgów ( niewyczuwalne ale ma swoje objawy ), póki co bierz magnez. skąd ta wiedza na pogotowiu nie powiedzieli ze magnez leczy nerwoból! ketonal nie magnez albo w..

Dolegliwości po ablacji

.. ...częstoskurczami ) również wypadanie płatka zastawki dwudzielnej z jej śladową niedomykalnością... Oczywiście nadal miewam krótkie częstoskurcze zwłaszcza w sytuacjach stresowych jak i przy wysiłku. I mam pytanie do osób z podobnymi dolegliwościami: Czy przy takich problemach zdrowotnych..

Kardiolog w Szczecinie

.. ...Mam zdiagnozowane WPW, wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, prawdopodobnie chorobę niedokrwienną, proszę napiszcie swoje opinie Witaj! To zalezy,ile masz lat. Ja w swojej karierze trochę się po kardiologach nachodziłam ( i też mieszkam w szczecinie: ) ),więc trochę się orientuje do..

Kardiolog z Łodzi

.. ...kardiologa w Łodzi. Cierpię na nerwicę lękową która jest skutkiem wypadaniem płatka mitralnego zastawki dwudzielnej ( I stopnia ). dodatkowo odczuwam skurcze dodatkowe. Proszę o pomoc i ewentualne inforamcje..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...- stwierdzono u mnie wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej oraz śladową niedomykalność trójdzielną, ale to jest chyba raczej kosmetyka niż jaki poważny feler. Gosiu, to jest normalne w początkowej fazie ketozy - uczucie witalności, przypływu energii, euforia. Z czasem, kiedy..

Odczyt z EKG a leki

.. ...barlowa to zdaje sie jest wypadanie platka zastawki mitralnej ktora daje objawy bardzo czesto polaczona z niedomykalnoscia tej zastawki, zrob te badanie jak najszybciej daj znac co Ci wyszlo trzymam ksciuki pozdrowienia Witam!!! Nie sądze żebyś musiał sie obawiać na razie. Wypadanie..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...może tak jak ja masz wypadanie płatka w zastawce .Nie martw sie ( łatwo powiedzieć ) wiem co czujesz - ja męcze sie z tym od 20 - stu lat .Też byłam młodą dziewczyną kiedy sie to wszystko odezwało.Narazie proponuję ci magnez zwitaminą B6 i popijaj sobie meliske .Nie martw sie - na to sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...serca które wykazało wypadanie płatka zastawki mitralnej i dali mi lek który jest dla mnie zbawieniem.To METAPROLOL - zażywam pół tabletki 1xdziennie i od trzech tygodni niemam w ogóle skurczy a serce bije mi spokojnie i miarowo.Po tylu latach i tylu różnych lekach wreszcie trafiłam na..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...Trzymajcie się. Witajcie !Mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i to po pierwsze jako przyczyna arytmii, zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ! Wiem ,że to nie jest aż tak ważny powód !A stres - a jakże teraz mozna żyć bez stresu - tym bardziej jak się ma taką naturę ,że..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...ze to prawdopodobnie wypadanie płatka zastawki militarnej( 12 lat temu na echu coś takiego mi wyszło, ale nie leczylam tego, bo nigdy do tej pory nie byłam w takim stanie.A tamten lekarz nie określił, ze to trzeba leczyć. tylko powiedział, że być może, ze kiedyś bedzie trzeba wymienić..

Przesilenie wiosenne a złe samopoczucie

.. ...samopoczucie.Ja mam zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnej i niedomykalność trójdzielnej i nerwice.Już było tak super bez tabletek tylko dorażnie i od miesiąca znowu wszystko przyszło zpowrotem,tak słyszałam ale nie wiem czy to może mieć związek z tym przesileniem wiosennym.I..

Niedomykalność zastawek

.. ...sie Witam! ja też mam wypadanie płatka i niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia.Mój lekarz mówił mi że niedomykalnośc może się powiększać ,ale niekoniecznie.Trzeba poprostu kontrolować serducho i raz do roku robić echo serca.Mnie przeszkadzają dodatkowe skurcze - najbardziej, bo to..

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...powiedział ) ,że mam jakies wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością...czy jakoś tak. Michał!1 O Jezu!! 5000??!! A możesz napisać jak je oczuwasz w tej chwili, a jak to było przed zabiegiem? i ile lat cierpiałeś z tgo powodu? Pozdrawiam i niech te..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia sercowego. ????????. Wiem, że może mieć ono różne podłoże; wirusowe, bakteryjne oraz..

Co poradzić na arytmię?

.. ...również zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnei z falą zwrotną - pozdrawiam cię i dobrze ci radze bierz leki - wiek nie ma żadnego znaczenia! W odpowiedzi na : Co poradzic na arytmie? wyslane przez Mariusz dnia 2006 - 03 - 09 01:35:00: W jednej z nich moje serce mialo w ciagu 2..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś zna normy ile jest dopuszczalnych dodatkowych skurczów komorowych i nadkomorowych ? u mnie stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest takie groźne? prosze o..

Niedomykalności zastawek

.. ...mitralnej ( I stopnia ) z wypadaniem płatka. W tej chwili syn został przez komisje ds. orzekania o niepełnosprawności uznany za dziecko niepełnosprawne. Rokowania sa niepewne tzn. nie można określić w jakim momencie i czy wogóle będzie musiało dojśc do wymiany zastawek. Pierwsza diagnoza..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...lekarz zdiagnozowal wypadanie platka i bardzo lagodnego stopnia niedomykalnosc tej zastawki.Mam prosbe do wszystkich wiedzacych co na ten temat ,jak sie z tym zyje ,czy konieczne jest zazywanie lekow,jakie sa domowe sposoby na likwidowanie tych objawow i wreszcie czy jest to grozne?..

Kolczyki a wada serca

.. ...odpowiedź na pytanie,czy wypadanie płatka zastawki mitralnej jest przeciwwskazaniem do przekłucia uszu w warunkach sterylnych?Bardzo bym chciała nosić kolczyki,ale powiedziano mi że to niebezpieczne przy takiej choćby wadzie. Pozdrawiam, Ela Pewnie niektórzy będą się śmiali z twojego..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. na czym polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza nabyta? i w jaki sposób ją nabyłam...

Metody małoinwazyjnej redukcji wypadania płatka zastawki mitralnej

.. ...zastawki mitralnej( wypadanie płatka zastawki ). Problem polega na tym, że lekarz zasugerował mi zmianę trybu życia, a moją pasją jest bieganie. Co gorsze jestem nurkiem i zabroniono mi zabawy w ten sport. Napiszcie, czy znacie( czy są ) jakieś metody małoinwazyjnej redukcji tej wady (..

Wypadanie płatka a pigułka antykoncepcyjna

.. Mam pytanie czy wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej i występujące czasem skurcze dodatkowe nadkomorowe są jasnym przeciwskazaniem do przyjmowania pigułki antykoncepcyjnej? Mam DOKŁADNIE to samo co TY,i biorę pigółki... mój lekarz powiedział,że nie mają negatywnego działania na te schorzenia. Jeśli..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. witam, mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i tachyarytmie, zastanawiam sie czy to nie jest przeciwskazaniem do ciazy, czy nie wplynie to na zdrowie dzidzi oraz czy nie ma dla nas niebezpieczenstwa podczas porodu? z gory dziekuje za sugestie Witam !!! Mam 25 lat .Cztery miesiące temu urodziłam dziecko...

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. ...temu wykryto u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną. Zanim ktoś skierował mnie na echo serca nabawiłam się nerwicy lękowej z napadami lęku panicznego. Mam częste kołatanie serca, uczucie mdlenia i zawroty głowy, bóle serca. Czasem lęk jest tak silny, że mam..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...tym powiązanych. Mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Siema : - ). Chyba mój list tak bardzo Ciebie nie..

Nerwica serca z wadą w tle

.. ...tym powiązanych. Mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Mam 27 lat.Od dwóch lat leczę się na wypadanie płatka..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...z kolei tendencję do wypadania przedniego płatka zastawki mitralnej. i śladową niedomykalność zastawki trójdzielnej. Byłam już u kilku kardiologów i każdy każe mi się nie przejmować. A ja tak strasznie się tym martwię! W zasadzie ciągle o tym myśle no chyba że jestem czymś niezmiernie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...ale bardziej pod kątem wypadania płatka, a ty masz niedomykalność. Jest to badanie na poziom elktrolitów w organiźmie. Ich zaburzenia moga prowadzić do przykrych dolegliwości. Pytałam o usg pod kątem zespołu policystycznego ale jestes na to za młoda ; - ) Antyki mają swoje zalety (..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...pozdrawiam. weidż na forum * wypadanie płatka zastawki * i sobie poczytaj masz takie własnie dolegliwości... mialam to samo i napewno to jest na tle nerwowym Pijcie wode z czyms nigdy sama...moze byc to jakies kakao itp ale nie sama wode .Cejrowski dzsiaj mowil w tv ze serducho sie meczy..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...czy to jest to samo co wypadanie płatka zastawki dwudzielnej proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś wie ,z góry bardzo dziękuję pozdrawiam Specyficzną forma niedomykalności mitralnej jest zespół wypadania płatka / płatków zastawki mitralnej. Nie jest to jednak tożsame bo wypadaniu płatka..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa ręka i szyja także lewa połowa głowy.Nagle poczułam uderzenie goraca i niesamowite walenie sera. Wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...częstoskurcz nadkomorowy i wypadanie płatka zastawki. Ataki częstoskurczu prawie minęły, po urodzeniu córci. Ostatnio jednak znów miałam atak, a parę dni po nim zaczęlo mnie dusić w klatce piersiowej i szybko bić serce, łomotać co chwilka. Poczułam się strasznie osłabiona, nie potrafiłam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 79

.. ...wszystkim kolorowych snow! Wypadanie płatka może potęgować objawy nerwicy, ale do infekcji raczej nie może to doprowadzić. Silne stany zapalne organizmu np. zęba moga uszkadzać serce, jego zastawke. Bardzo często tak jest że przy wypadaniu płatka przy ataku czy nie wielkim stresie serce..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 81

.. ...nawet jeśli wyjdzie wypadanie płatka zastawki, to moje dolegliwości nie mają z tym wiele wspólnego. Najgorzej, że rodzinka na moje wrzaski reaguje coraz gorzej. Nie wiem, jak długo będą mieli cierpliwość, żeby to znosić. Czy do psychologa / psychiatry trzeba mieć skierowanie? Doradźcie,..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...kardiolog twierdzi że mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej - już jestem głupia.Bierzesz jakies leki? Na sepół Barlowa skłądają się m.in. przykre dolegliwości : ból w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, nadmierna męczliwośc, zawroty głowy. Z reguły nie są one groźne dla..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...prywatne badania i wykazały wypadanie płatka zastawki mitralnej,prawdopodobnie mam to wrodzone. W wieku 27lat miałem wszczepiony rozrusznik serca,ponieważ zdażały mi się zasłabnięcia bez utraty przytomnosci, szczególnie wieczorem, spowodowane to było zbyt niskim tętnem,spadającym podczas..

MVP z niedomykalnością o widocznym znaczeniu homodynamicznym

.. ...rozumiem doskwiera ci wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - zespół Barlowa. Czy wystepuje ono z objawami czy też bez ? Służba wojskowa to raczej ciężki wysiłek fizyczny, a jeśli Tobie doskwierałaby męczliwość i niska tolerancja na wysiłek to rozsądny lekarz chyba by nie ryzykował. Ale..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...on.Takze tzw. ZESPÓŁ WYPADANIA PŁATKA, czyli szczegolną postac nieszczelnosci zastawki dwudzielnej. Chcialbym z kilku powodow opowiedziec o tym schorzeniu. PO pierwsze, jest ono brdzo częste. Według niektorych sttystyk cierpi n nie blisko 20% poz tym zdrowych kobiet. Mężczyzni tez , le..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...w osierdziu nie ma, wypadanie płatka zastawki mitralnej, oraz liczne zaburzenia rytmu serca.Badanie ekg - za każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały czas serce bije częściej , silniej - ogromny to dyskomfort:( .Mam wrażenie , przez to bólu serca.Te skurcze codziennie..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...z zespłem Barlowa - wypadaniem płatka zastawki mitralnej. no właśnie nie robiłem już dawno echa ( rozumiem ze to ekg )... na takim badaniu wyjdzie ta nieprawidlowosc?? w sumie mialem zamiar na razie isc do normalnego lekarza wewnetrznego, tego ktory 8 lat temu mnie uratowal diagnozujac..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...odnogi pęczka hisa i wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...badania i wyszło u mnie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Dostałam magnez i metoprolol . Leczyłam się do momentu zajścia w ciążę. Ginekolog doradził odstawienie metoprololu przepisł witaminki i tyle. Nerwica odpuściła na cały czas trwania ciąży ale niestety wróciła ponownie. I znowu..