Wysiłek met

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...czasie spoczynku i po wysiłku fizycznym ( intensywny spacer na bieżni, jazda na cykloergometrze rowerowym ) lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np. dipirydamol ). Z tego też względu badanie najczęściej odbywa się przez dwa dni ( po około 2 - 3 godziny ). Technicznie scyntygrafia..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...pracy, po posiłku, po wysiłku fizycznym, przed przyjęciem leków, kilka godzin po ich przyjęciu itp. ). w późniejszym okresie wystarczą 2 pomiary dziennie. Osłuchowa metoda Korotkowa. Osłuchowa metoda Korotkowa wykorzystywana jest podczas pomiarów ciśnienia z użyciem manometrów (..

Dławica Prinzmetala

.. ...związku ze stresem lub wysiłkiem. Istotny jest też wpływ nałogu nikotynowego. Dolegliwości bólowe są takie jak w przypadku bólów wieńcowych wywołanych zamknięciem tętnicy, towarzyszą im zmiany w EKG odpowiadające niedokrwieniu mięśnia sercowego lub rozpoczynającemu się zawałowi serca...

Niedotlenienie

.. ...praca mięśni poprzecznie prążkowanych. W sytuacji niedotlenia mięśnie mogą przestawić swój metabolizm z tlenowego na beztlenowy. Wysiłek aerobowy ( tlenowy ) jest jednak zdrowszy i daje lepsze efekty...

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...zwiększa tolerancje wysiłku. Trimetazydyna stosowana jest także w chorobach przebiegających z zaburzeniami ukrwienia siatkówki oka oraz przy zawrotach głowy różnego pochodzenia. Trimetazydyna jest dobrze tolerowana, w ramach działań niepożądanych zdążają się zaburzenia żołądkowo -..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana stymulacja komór itd. ). Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...czasie stresu i czasami wysiłku. Wtedy tez nasila sie arytmia ( ja ją czuję ) i robi mi sie słabo ( takie stany na pograniczu omdlenia, ale nie tracę przytomności ). Próbe wysiłkowa mam dodatnią ( 7 Metz ) wskazujacą na niedokrwienie ściany dolnej. Scyntygrafia serca raz wykazała I st...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam na hipochondryczkę... Dostałam Metocard i Xanax... z czasem się uspokoiło... Lecz niedawno wszystko się znowu odezwało. Bóle/ uciski w klatce piersiowej, kołatanie serca, puls..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...miesiącu( szczególnie po wysiłku fizycznym( córka chodzi do czwartej klasy ) ). Czy jest może ktoś kto miał przeprowadzony zabieg ablacji w tak młodym wieku i czy jest jakiś odpowiedni wiek do przeprowadzenia takiego zabiegu? Napiszcie jak radzicie sobie z napadami częstoskurczu metodą..

Echo serca - Str. 40

.. ...scyntygrafią perfuzyjną wysiłkową, która to wykazała 100% zgodności metody Satro pod względem czułości i 48 pod względem swoistości. Zalecono wyrównanie tych parametrów i obecnie czyłość to 93% zgodności a swoistość 84%. Na tych samych badaniach referencyjnych EKG spoczynkowe wykazało..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 733

.. ...najważniejszy! I dopóki mamy choć trochę sił trzeba szukać motywacji. do Patek: pracuję w szpitalu pulmonologicznym . Proponuję zrobić Ci spirometrię, spirometrię wysiłkową oraz próbę metacholinową.Może to astma?..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 814

.. ...duszno juz po niewielkim wysiłku bo mam do tego jescze astmę wysiłkową a na dodatek lekam sie sama wyjść z domu a mój mąż nie może w kółko przychodzic do domu każdego dnia zeby mnie wyprowadzić na spacer jak psa. Więc prosze napisz jakie masz metody bo ja nie mam żadnych.Leków oczywiście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 819

.. ...zaleznosci od pracy i wysiłku wlozonego podczas treningu, po kilknastu do kilkudziesieciu sesjach. Sprzedałem moja ukochana gitare zeby zdobyc srodki na te treningi :( I tak juz nie umiałem sie cieszyć z grania na niej jak wcześniej, nerwica nawet i to mi zabrała...Jezeli ktoś zamierza..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 827

.. ...Kiedy zaczynam jakis wysiłek np jazdę na rowerku mam odczucia kołatania serca tak straszne, że zaraz wydaje mi sie że padnę Zdarzało mi się to przy sprzataniu np. mysiu okien, podłóg i innyc sprawach w których trzeba było włośyć troche wysiłku. Przy tej jeździe na rowerku włączam sobie..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...tego typu ze po byle wysiłku skacze byle spacer i jest dosc wysokie czasem szybko po odpoczynku wraca czasem kilka godzin. Wiec mialem zrobione badania. w echo wyszly jakes niedomykalnosci , ale na koncu napisano - norma. Wysilkowe ekg na biezni wyrobilem tylko 4 min bo puls mial juz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...gdy podejmuję jakiś wysiłek, gdy sie schylam, lub po prosty samo z siebie. No i bolą mnie oskrzela i czuje ucisk za mostkiem czasami utrudniających oddychanie gdy się ruszam ( zwłaszcza skręcam ramionami - dziwny świst wtedy się wydobywa ). Zrobilem spirometrię i wyszła ok. I bądź tu..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...wszystko w normie, testy wysiłkowe Max HR 160 min, Max RR 150/75,METS - 20,3 test tilit - ujemny, test z adenozyną 18 mg - ujemny, TK - głowy prawidłowy( coś tam było że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...prawda, przy każdym wysiłku brakuje mi oddechu, nawet jak wstaję z krzesła. Liczę się z tym, że może nie przeżyję, ale skoro to i tak kwesta kilku miesięcy, zaryzykuję, ale boję się strasznie. jeśli masz odwagę i trochę rozsądku, to pędż, im wcześniej tym lepiej. W Krakowie operują..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...wszystko co wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Podczas wysiłku wydziela się serotonina jest to neuroprzekaznik odpowiedzialny za Twój nastrój, zacznij stosować terapie relaksacyjna - muzyka jest tu doba metodą, zacznij poznawać chorobę no i przede wszystkim zmień lekarza, znajdź dobrego..

Dodatkowe skurcze - Str. 278

.. ...współczynnik MET w próbie wysiłkowej. Jakie są normy itd. Proszę o wszystkie informacje jakie Macie na ten temat. POZDRAWIAM Jest to chyba wydolność wysiłkowa liczona w MET * ach, ale co ten skrót oznacza to nie wiem, ja w swojej próbie wypracowałem obciążenie 10 MET. Do ~adam. A wiesz..

Oporne nadciśnienie

.. ...nie wykonuję żadnych wysiłków fizycznych. Chwila stresu, albo niewielki wysiłek i już mam ciśnienie 210/110, czasami 230/120, a czasem to aż boję się mierzyć. Już nie wiem co robić aby się unormowało. Przez takie ciśnienie nic mi się nie chce robić, szybko się męczę, do tego ten upał...

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...wskazany ponieważ podczas wysiłku serce musi pompować wiecej krwi dwupłatkowość powoduje utrudnienia w przepływie krwi a niedomykalność powoduje cofanie sie krwi do lewej komory. Sytuacja ta na dłuższa mete powoduje powiekszenie sie lewej komory a w ostateczności niewydolność serca...

Nadciśnienie pierwszego stopnia u 19 latka

.. ...125/70. Trenowałem w wieku 19 - 22 lat i pozniej już mniej intensywnie. Duży maksymalny wysiłek powoduje na dluższą metę wzrost ciśnienia a długi wysiłek ( lekka atletyka ) spadek ciśnienia. Pozdrawiam..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...przeważnie metoda mniej a częściej. Pozdrawiam Ja też mam problemy z sercem po obżarciu. Co prawda u mnie objawia się to szybszym tętnem i zwiększoną liczbą skurczy dodatkowych, ale też jest to męczące..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...serca, ustąpiły w czasie wysiłku fizycznego. Bez istotnich zmian ST - T, wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ) miałem VE ( /min ): Pre - test: 6 Supine: 6 Standing: 5 Hyperv: 6 Exrecise 1: 1 Ex. 2: 0 Ex. 3: 1 Ex. 4: 0 Peak Ex.: 0 Recovery: 5 No i niestety poza wręczeniem mi kartki z..

Badanie Holtera

.. ...czerwca ide na test wysiłkowy mój sredni puls w ciagu dnia wynosi 130 z rana np jak sie budze mam 150 odczuwam straszny dyskomfort w sumie bardzo duzo ulgi daje branie leków ja dostałam leki juz dozywotnio :( Biore metohexal wykryli u mnie tez astm oskrzelową wiec trzeba isc do..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...EKG, echo serca, test wysiłkowy, 24 - godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, stymulację przezprzełykową serca lub inne badania elektrofizjologiczne, w uzasadnionych przypadkach - koronarografię ) i określa nasilenie oraz rodzaj zaburzeń pracy serca. Jeżeli pochodzenie arytmii jest..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...pomału zwiękaszam dawki wysiłku fizycznego mając nadzieję że znów zacznę biegać długie dystanse. Życzę wszystkim wytrwałości i determinacji w walce z tą chorobą, radykalne metody wg. mnie są najlepsze i tylko one dają nadzieje na pełnię zdrowia. Jeszcze biorę leki ale bardzo małe dawki..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...Scyntygrafia perfuzyjna wysiłkowa ( nawiasem mówiąc badanie dość drogie i obciążające organizm ). Spośród 100 stwierdzonych przez nią przypadków niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...rozpoznanych metodą wysiłkowej scyntygrafii perfuzyjnej serca z rejestracja obrazów tomograficznych ( SPECT ). Metodykę powyższych badań opracował prof. dr habil. med. Andrzej Dąbrowski. Na podstawie przeprowadzonych badań wynika, że w porównaniu z elektrokardiograficzną próbą wysiłkową..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...pomyślnie na testach wysiłkowych zaliczyłem na bieżni 15 mets , lekarze mówią że jest to dobry wynik, chcę wrócić do pracy ale nie mogę bo przeszkadza mnie ból głowy który tra parę sekund 6 może 8 nie liczyłem. Ciśnienie mam dobre 120/60 stałe Co do bólu to jak bym dostał łomem w głowę..

Superkomensacja w sporcie

.. ...samej wartości tętna wysiłkowego? Czy VO2max ma wpływ na HR? czy są inne parametry/indeksy na które powinienem zwracać uwagę? - kiedy mogę mieć pewność, że okresy restytucyjne są odpowiednie do obciążeń jednostkami treningowymi? Trenuję dosyć intensywnie. Jestem kick boxerem i biegaczem..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg Podczas wykonywanego badania zarejestrowano 102889 zespołów QRS. Średni rytm serca wyniósł 73/min, minimalny - 46/min ( godziny nocne, rytm zatokowy ), maksymalny - 120/min ( zatokowy ). Rytm podstawowy - zatokowy...

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...obniżenie tolerancji na wysiłek. Poruszam się głównie * na butach * , nie jestem zmotoryzowany. Po przejściu kilkuset metrów pod górkę lub dłuższego odcinka po równej powierzchni czuję się jakbym biegał cały dzień. Serce mi wali jak oszalałe ( jakby miało zaraz wyskoczyć ) - jeśli jestem..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki tętniak.? Pomyśl o wsparciu organizmu w walce z chorobą metodami niechemicznymi. Leki lekami, ale naturalne suplementy diety niewchodzące w kolizję z leczeniem medycyny chemicznej - warte..

Ciąża, poród, skurcze dodatkowe

.. ...skierowanie na holtera, próbę wysiłkową, zwiększony metocard plus aspargin. Lekarz - powiedział, ze jak dojdą omdlenia to będzie źle. Poza tym rozważa jeszcze zrobienie badań, których w zasadzie w ciązy sie powinno wykonywać. Na moje pytania o bardziej szczegółowe informacje -..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...wieku. Póki co unikaj wysiłków izometrycznych - będziesz mógł sobie na nie pozwolić po zamknieciu PFO. pozdrawiam Justyno, tak jak juz napisała poprzedniczka - zapraszam na nasze forum poprzez www.sercedziecka.org.pl To, że pp. Moll sa świewtnymi specjalistami mówić nie trzeba. Jesli..

Problem z pulsem

.. ...już stosunkowo nieduży wysiłek może podnieść Ci na tyle puls, że ryzyko zawalu rośnie znacząco. Bezpieczniej jest zatem mieć puls dużo niższy i o wiele bardziej komfortowo. Unikanie nawet niedużych wysiłków też nie jest dla Ciebie rozwiązaniem na dłuższą metę, bo tylko utrwala Twoje..

Stres

.. ...emocjonalne .. lekki wysiłek siłowy ,, pobiegać , pospacerować , wypić piwko : ) , masaż , sex , na rybki , co kol wiek ..możliwości są ogromne ... można też stanąć za domem i pokrzyczeć na cały świat i wyśmiać się do łez : ) he he Natknąłem się na ten temat przypadkiem, szukając metod..

Wyniki próba Wysiłkowa - STRESSTEST

.. ...mezczyzna lat 31 Próba wysiłkowa ujemna - osiągnięto limit tętna po 12 min 49 sek przy obciążeniu 125 W / 5,84 METS bez swoistych zmian ST i bez stenokardii . Reakcja presyjna prawidłowa. Zaburzeń rytmu nie obserwowano. Dziękuje za opinie ! Pozdrawiam, Marek a jak wyglada taka proba? czy..

Ból w plecach, pomóżcie!!!

.. ...kręgosłup ) 2. Próba wysiłkowa ( wyeliminuje w znacznym stopniu prawdopodobieństwo choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego ) 3. Jeśli powyższe badania będą w normie - badanie metodą Holtera ( 3 - 4 dniowe ) Pamiętaj jednak, że bardzo ważnym jest regularne robienie podstawowych badań..

Bóle w czaszce, dziwne dzwięki

.. ...pojawiało sie tylko po wysiłku i tylko jak biegałem. Tak jakbym miał tam w czaszce metalową kulkę i ona się obijała o czaszke podczas biegania ;( Dodam jeszcze że po pierwszej migrenie pojawiły mi się na siatkówce oka takie jakby muszki, paproszki i je widzę w postaci czarnych kropek ....

Nadcisnienie

.. ...zrobić...Może kontrast? test wysiłkowy?...Czy leki,które zostały mi przypisane nie są przypadkiem kiepskie? ( razem kosztują tylko 16 zł ) Z góry dziękuję za odpowiedź Z poważaniem Pankracy przeczytaj w internecie:,,niefarmakologiczne metody leczenia nadciśnienia * * .Często one..

Już sama nie wiem co mam robić...

.. ...kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam na hipochondryczkę... Dostałam Metocard i Xanax... z czasem się uspokoiło... Lecz niedawno wszystko się znowu odezwało. Bóle/ uciski w klatce piersiowej, kołatanie serca, puls..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...po prostu EKG. Test wysiłkowy. Dodatkowe uderzenia to nic nadzwyczajnego, zdarzają się wielu zdrowym ludziom. I te pomiary: tętno jest parametrem labilnym, w dodatku mam wątpliwości co do metody. Czy masz ciśnieniomierz ? Nowoczesne wykrywają również arytmię. puls powinien rosnąć w..

Co może być powodem moich dolegliwości??

.. ...pociłem. Teraz przy wysiłku szybko sie męcze i poce - dużo szybciej niż inni. Próbowałem ćwiczyć jednak nie dałem rady na dłuższą mete. Za niedługo wybieram sie do lekarza. Jeszcze nie wiem czy pojsc do internisty czy od razu do kariologa. Jak myślicie, czym mogą być spowodowane te..