Wysoka gorączka

Choroba Kawasaki

.. ...Kawasaki towarzyszy wysoka gorączka niereagująca na standardowe leczenie, zaczerwienienie spojówek ( często z światłowstrętem ), zaczerwienienie warg, wysypka o nieokreślonym kształcie. Mogą także wystąpić zmiany skórne na rękach i nogach w postaci łuszczenia się skóry, obrzęku i..

Objawy zakażenia HIV

.. ...zakażenia. Objawy są wysoce niespecyficzne, grypopodobne. Są to przede wszystkim ból głowy, gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe, często dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych. Jeśli zakażona osoba nie ma świadomości, że znalazła się w ryzykownej sytuacji, choroba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 129

.. ...organizm. Jamam bardzo częst wysokie nocne gorączki a rano za to ni. Bóle gardla, głowy, to standard. Lekarz przepisał mi trillac, to dobra rzecz na bazie kwasu mlekowego. Mam nadzieje, że pomoże. uważajcie, bo ja nabawiłam się przez nerwiće odmiecznikowego zapalenie narek. Lekarz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 156

.. ...zaparcia lub rozwolnienie , wysoka gorączka , niepokój. Później następuje światłowstręt i wodowstręt , agresja ,ślinotok i paraliż. Wirus wścieklizny atakuje mózg. To tyle z tych wstrętnych rzeczy. Te dobre to te ,że wbrew pozorom wścieklizna ludzka dotyczy bardziej krajów..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 254

.. ...zmarłej siostrze ) ma wysoką gorączkę,więc nic innego tylko pojechałam zobaczyć jak się sprawy mają. Pojechałam z małym do lekasza no i bez skierowania na odział szpitalny się nie obyło. Tak więc do domu wpadłam na chwilę i spowrotem do szpitala aby posiedzieć z małym. W między czasie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 255

.. ...- Okazało się ,że ta wysoka gorączka u małego spowodowana była zapaleniem ucha. Ja wiem ,że to nic grożnego ale serduszko mnie boli gdy dziecko cierpi.. We srodę lub czwartek wypiszą małego do domku ( o ile nie przyplącze sie coś dodatkowego ) . AGUŚ mam małe zaległości z wczorajszymi..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...Rytmonorm. Wczoraj miała wysoką gorączkę bo zaraziła się jelitówką ale akcja serca była prawidłowa. Kekarze zalecaja ablację w przypadku gdyby i te leki ptrzestały działąć ale dopiero po skończeniu przez dziecko 7 lat. Więc czekamy. Mój lekarz ginekolog - nowy już opowiadał mi o swojej..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...albo przeziębienie z wysoką gorączką trzeba zgłosić sie zaraz po chorobie do kardiologa na powtórne echo serca, że by samemu siebie nie krzywdzić i mieć swoje serduszko pod kontrolą: ) To nie jest choroba grożna ale tzreba o siebie dbać, żeby nie stała sie żadna tragedia: ) Ja dojezdzam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 94

.. ...dni...płakałam , nie jadłam wysoka gorączka,lęk..tak na mnie działa stres,ale wracam powoli do siebie.Przekazałam Adze pozdrowienia od Was i przekazuję je od niej...odezwę się kiedyś co u niej,pa iwonko dziekujemy za infirmacje wiem o czym mowisz bo czytalam posty na tamtym forum. bardzo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 183

.. ...badaniach. Wieczorem miałam wysoka gorączkę i ból w klatce pojechaliśmy do szpitala dostałam zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczowy i pani stwierdziła jak dojade do domu to przestanie boleć nie przestało. Rano zrobiłam prywatnie mocz miałam okropny poziom kreatyniny i bilirubinę w moczu...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 214

.. ...Witam. Moj16 letni syn ma wysoki poziom leukocytów we krwi, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to może być białaczka szpikowa. Skierował nas do szpitala, tam porobione zostały wyniki i nadal wysoki poziom leukocytów. Syn miał 3 dni gorączkę po 39 - 40 stopni. W szpitalu..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...zastawki ) jest dlatego wysoce prawdopodobne. Wskazana jest pilna diagnostyka na oddziale kardiologicznym z badaniem echokardiograficznym i badaniem bakteriologicznym krwi na czele. Też tak uważam. Lekarz na wizycie kontrolnej kazał jeszcze tydzień mierzyć temperaturę i jak się będzie..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne wskazują na uszkodzenie mięśnia sercowego, jak po zawale. Czy ta..

Płyn w osierdziu

.. ...przedsionków, kaszel, wysoką gorączkę do 40 stopni. Obecnie przebywa w szpitalu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu jak bardzo jest to poważne. Niestety lekarze nie za bardzo wiedzą co robić i nie udzielają mi żadnych konktretnych informacji o stanie zdrowia brata. Będę wdzięczna za..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 67

.. ...końca. MIałem i mam wysoką gorączke połączona z bólem głowy i nudnościami. Jeszcze do tego coś ściaska mi serce. Nawet w samochodzie nie mogłem wytrzymać i po nie przespanej nocy z trudem powróciłem. Mam stracha przed zaśnięciem bo jestem sam w domu i w razie czegoś groznego ( znowu myśl..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...następstwie grypy połączonej z wysoką gorączką pojawiły się dolegliwości serca, jak skurcze dodatkowe itp. Lekarz domowy zalecił sporządzenie EKG i mając w ręku wynik potrząsnął głową mówiąc: - No cóż, uszkodzenie mięśnia sercowego... - Więcej też nie było trzeba naszej chorej. Na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...,poradźcie jak zbić b. wysoką gorączkę,nadmieniam że żona jest po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej dostała antybiotyk ( lekarz podejrzewa zakażenie dróg moczowych ) i gorączka wzrosła do 39,8 co oprócz paracetamolu można zażyć,pilne ! ! pozdrawiam. Czasami dzieciom szczególnie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...ma raz niski, raz za wysoki. W czwartek była u kardiologa, wszystkie możliwe badania w normie, rana ładnie się zagoiła. Ale przez weekend mama czuła się źle, miała gorączkę w granicach 38 stopni ( wykluczamy jakiekolwiek przeziębienie ), to już druga taka sytuacja po operacji, za..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport - Str. 2

.. ...pogotowie, bo miałem wysoką gorączkę i bóle w klatce, lekarz mnie tam zbadał, powiedział ze w zasadzie nie wie co mi jest, ale dla pewności zrobił mi EKG, jak mu wyszedł wydruk, powiedział: * Nie wstawaj, lez * , pytam się go czemu? On mówi ze nie ciekawie to wygląda, pielegniarka..

Wysoka gorączka a zapalenie mięśnia sercowego

.. ...Czy moze miec zwiazek wysoka goraczka i zapalenie miesnia sercowego u 2,5 letniego dziecka? Dzisiaj na wizycie u lekarza pojawilo sie takie podejrzenie. Moje dziecko ma wysoka goraczke, dochodzaca - czasami nawet ponad - 40 stopni a poza tym zadnych innych objawow... Lekarz nie wysłuchał..

Klinika na Ochojcu - skierowanie na bajpasy - Str. 2

.. ...bypasach już tydzień ale ma wysoką gorączkę około 39 i dlatego pozostaje na OIOM - może ktoś z was spotkał sie z taki przypadkiem. Natomiast co do hotelu to jest ten pielęgniarski za 75 zł/dobę ale 3 przystanki dalej jest już za 35 zł/dobę po południu będę miał nr telefonu do tego hotelu..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...ostatnio do szpitala z wysoką gorączką i tachykardią. Zrobiono jej badania i oto wyniki: EKG: Tachykardia do 190/min. Prawogram. RBBB.RV. Holter: Przez całą dobę rytm zatokowy, o średniej częstości 130/min. Maks 197/min. min. 79?min. Bez NCN, bez Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...wpisanych nie miałem tylko wysoki puls w granicach 100 no i troche osłabienie. Co ciekawe ciśnienie w normie i trochę gorączki. Wprawdzie tydzień wcześniej maiłaem gorączkę rzędu 39 stopni ale po badaniach w osrodku pani doktor stwierdziła że to zaplenie dróg moczowych czy coś takiego. W..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lipca zachorowałem ( wysoka gorączka, gardło utd. ) objawy te trwały około 7 dni. Po 7 dniach zaczołem odczuwać * głuchy * ból na plecach ( prawa dolna strona ) tak jak by to było płuco. Stan gorączkowy utzrymywał się na poziomie 37,3. Następny objaw jaki doszedł w połowie sierpnia to..

Duszenie się - Str. 5

.. ...popołudniu leżałam z wysoką gorączką w sylwestra,a wieczorem tańczyłam jak szalona: ) co z tego że nie było gości,tańczyłam z mężem i synem bo po prostu uwielbiam tańczyć i bawiłam się świetnie...co prawda ich wykonczyłam tańcem ,ale co tam...faceci to cieniasy : )Czuję się już..

Duszenie się - Str. 23

.. ...sercem były dreszcze,wysoka gorączka /do 39/i paniczny lęk.Pomagał wtedy afobam ,ale w wysokiej dawce tak jak kazała lekarka brałam na raz 2 tabletki po 0,5.Ważne jest wtedy powtarzać sobie,że nic złego Ci się nie stanie,nie zawsze to wychodzi,ale niekiedy pomaga.Jeśli chodzi o Agę to z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 128

.. ...stan zapalny? Skąd taka wysoka gorączka? Iwonko martwisz mnie ta gorączką słonko idź może do lekarza za długo sie utrzymuje olu agus krysi krysiu 3 co u Was bo nawet nie miałam czasu zapytać tak martwiłam sie aga Czarna zaraz wejdzie na forum!!!!!! A jestem, jestem. Witam wszystkich...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 243

.. ...mam...:( ale gorączke masz wysoką? 37,2 ...... wszystko przez ta pogode...niedowalona... to masz tylko stan podgorączkowy weź sobie ze 3 wit.C i poleż spokojnie moze ton początek grypy niewiem...ja umieram od 5 lat...wiec to dziewne jest... przepraszam Cie ale ide konczyc robic..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 357

.. ...masz , bo przy tym jest wysoka gorączka , wybroczyny i postępuje dość szybko .Jak się bardzo boisz to jest szczepionka za 150 zL , nie pamiętam na który szczep ona działa , ale na ten drugi przynajmniej łagodzi objawy .Ja też się boję sepsy i dlatego postanowiłam zaszczepić maluchy jak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 633

.. ...się z okropnym bólem i wysoką gorączką ,tylko współczuć i nic więcej, Ty też nie żle na pewno wykończona jesteś po nie przespanej nocy,W miarę możliwości ,w wolnym czasie odpocznij troszkę,zrób drzemkę bo nie wiadomo jak będzie kolejna noc. Dorko to są skutki lekceważenia sobie zaleceń..

Śmierć po bajpasach

.. ...po operacji wystąpiła wysoka gorączka ok 39 stopni, wtedy okazało się, że zebrała się woda w worku osierdziowym, ale wciąż lekarze mówili że to nic poważnego, że dostał leki na wchłonięcie tej wody i nie ma potrzeby do zmartwień. Po dwóch dniach gorączka spadła, wtedy to nareszcie..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała - Str. 3

.. ...mała odporność nie ma wysokiej gorączki.Ja chyba też to mam bo już dawno nie miałem wysokiej gorączki.Napisz najlepiej jak się ona nazywa.Tu możesz o niej napisać: http://www.znanylekarz.pl/ . Witam wszystkich Mam podobny problem jak Kamil, od ponad roku mam stan podgorączkowy wachający..

Caly dzień przespałam zwijając sie z bólu i pędząc do toalety

.. ...ranem obudziłam sie z wysoką gorączką 39 st. temperatury+ drgawki zimna - zażyłam Paracetamol. Rano obudziłam się znów z gorączką ponownie 39 st. + okropny ból głowy. Caly dzien przespałam zwijając sie z bólu i pędząc do toalety. Po ok. 5 tabletkach zbijających temperaturę gorączka..

Problemy ze snem, wysokie ciśnienie i bole.

.. ...mocno bijącym sercem i wysokim ciśnieniem 170 - 120 możone 20 min po przebudzeniu. Dodatkowo nie mogę sie skupić na pracy jestem strasznie rozdrażniony i czuje lekkie kłucie po lewej stronie na wyskości serca - pod pachą. Jeszcze bardzo często czyje jakbym miał gorączkę i miał zimne..

Bajpasy a ból ręki i wysoka gorączka

.. ...wtedy znowu dostaje wysokiej gorączki średnio ok 39 st. Wszyscy mądrzy lekarze wiedzą, że jest gdzieś stan zapalny, ale gdzie? Nie są w stanie stwierdzić. Czy może ktoś z Was miał taki przypadek, albo zna kogośc kto równie ciężko przechodził okres pooperacyjny? Jak sie czuje Towj Tato ?..

Stan podgorączkowy, bóle i zawroty głowy oraz szybkie bicie serca

.. ...czuje się jakbym miała wysoką gorączkę a jej nie mam. najwyzsza temp to 37.3. czuje lekkie pulsowanie i takie jakby prądy cieżko to określić. bylam u lekarza. wlasciwie to lekarka chyba nie zrozumiala co mi jest skonczlo sie na tym ze mam lekko powiekszone migdaly i nie wiedzac co mi..

Wynik RBBB na EKG

.. ...ostatnio do szpitala z wysoką gorączką i tachykardią. Zrobiono jej badania i oto wyniki: EKG: Tachykardia do 190/min. Prawogram. RBBB.RV. Holter: Przez całą dobę rytm zatokowy, o średniej częstości 130/min. Maks 197/min. min. 79/min. Bez NCN, bez Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia..

Kaszel duszący dwulatka

.. ...bierze antybiotyk.Miał wysoką gorączkę przez kilka dni,za nim zaczął brać antybiotyk,wymiotował.Gorączka spadła,ale pozostał duszący kaszel.Najgorzej jest w nocy , gdy zacznie kaszleć brakuje mu powietrza i przelewa mi się przez ręce.Czekam na wizytę u lekarza.Dostaje leki przeciw..

Angina bakteryjna i gorączka

.. ...chorowałam na ropne anginy z wysoką gorączką powyżej 38 stopni i zawsze byłam leczona antybiotykiem. Z biegiem czasu przechodziłam anginy bakteryjne z białym nalotem nawet bez temperatury lub tylko ze stanem podgorączkowym. Następstwem tych infekcji u mnie było zapalenie stawów z..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 99

.. ...tond bo mały dostał mi wysokiej gorączki i pojechałam z nim na pogotowie.Po drodzę mega atak zaczełam się dusić.A szkoda aż pisać.No a mało tego mąz zaczyna mi dogryzać,wyzywa mnie itd.z mamą nie ma poprawy.A i jeszcze mnóstwo innych problemów koło mnie!!! Ale w głębi duszy wiem że..

Proszę o analizę wyników krwi

.. ...Ostatnio mój tata miał wysoka gorączkę, osłabienie, podejrzewał jakąś grypę. Po kilku dniach nie przechodziło i udał się do lekarza. Poniżej wyniki krwi. Czy moge prosić o analizę wyników lub pomoc w ukierunkowaniu na podejrzenie schorzenia? Wyniki: ALAT - 80 ASAT - 116 BILIRUBINA CAŁK...

Zgrubienie po prawej stronie brzucha i gorączka

.. ...mniej więcej prawie na wysokości pępka lekkie zgrubienie, które mnie martwi. Nie boli mnie ono, ale jak przycisnę to czuję lekki ból. Mam też stany podgorączkowe. Jutro idę na USG brzucha, ale chciałabym wiedzieć co wy o tym sądzicie, czy ktoś miał to samo, bo oczywiście układam czarny..

Powikłania pogrypowe a arytmia

.. ...ja nigdy nie maiąłm wysokich gorączek - no teraz normalnie boje się:( Marianno, tak , tuż po anginie , która na dodatek była w lecie a nie w zimie , 6 lat temu , przed angina nigdy nic - uprawialem dużo sportu itd , po anginie się zaczęło . Potem, przez następne lata, 2 kolejne infekce /..

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...Pozdrawiam jak CRP wyjdzie wysokie,to natychmiast do lekarza. na żołądek szybko i skutecznie ci pomoże grzybek tybetański.Wypróbowałam na sobie.A innej rady ci nie udzielę,bo się nie znam. najlepiej zrób tak: jutro świeto,więc na ostry dyżur idż do szpitala.Niech cię chirurg..

Helicobakter - jakie macie objawy i jak je leczycie ?

.. ...Ciągle kula sluzu na wysokości krtani.W uszach skóra schodzi i swędzi.W nosie swędzi w srodku i czubek nosa na zewnątrz.To samo przy odbycie.Co z tym robić Zrobiłm samodzielnie wymaz,bo madra pani laryngolog na lekki ból w głebi gardła bez gorączki,tylko ciągłe chrząkanie dała mi..

Zbyt wysokie ciśnienie

.. ...stwierdziła że mam zbyt wysokie ciśnienie 160/90 i kazała mi przychodzić częściej. Na następny dzień poszedłem do lekarza rodzinnego który stwierdził że powinienem chodzić częściej mierzyć ciśnienie, i tego samego dnia w szkole bez wysiłku wcześniej poszedłem do pielęgniarki. Ciśnienie :..

Stany podgorączkowe i objawy refluksu

.. ...zgrubienie na prawym boku, na wysokości brzucha , tam gdzie się żebra kończą, tak jakby to były napuchnięte jelita, nie wiem czy coś takiego istnieje, ale nie mam pojęcia co to może być... czy wskazana by tu była kolonskopia? Proszę o rady jakiekolwiek, nie umiem już sobie z tym..

Zapalenie wsierdzia

.. ...dreszcze, trzęsawki, wysoka gorączka, spadek masy ciała, słabnięcie, trudności w oddychaniu, bezsilność. W lipcu zeszłego roku przeszła operację plastyki zastawki i dwóch bypassów. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej pisz anderr@wp.pl. pozdrawiam Właściwie to wiele ciekawych informacji na..

Zapalenie wsierdzia

.. ...temperatura początkowo wysoka potem przechodzi w stan podgorączkowy... W badaniach analitycznych.... zmiany w morfologii, wysokie OB, ,wysokie ASO, zmiany w EKG... Wtedy stwierdzono u mnie zapalenie wsierdzia... Leczenie trwa długo... antybiotyk , encorton , a potem debecylina..

Niedomykalnośc zastawki a ANGINA czy może to pogorszyć

.. ...NIedomykalność zastawki I stopnia to niedomykalność niewielka, weić raczej nie należy się tym mocno przejmować. Ale jeśli się boiusz, poproś o skierowanie do kardiologa, by ten skierował Cię na badanie echo...

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...wsierdzia? Ma inne objawy ( wysoka gorączka, bole mięśniowe, bakterie w krwi )? Lekarze nie powinii go wypuścić ze szpitala, skoro ten płyn ciągle sie pojawia. MIałam 3 operacje serca, i po dwóch zebrał mi się płyn w osierdziu. Raz, kiedy miałam 8 lat, było go też tak dużo, że się..