Wysoki poziom OB krwi

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...leki nie skutkują lub z wysokim ryzykiem zawału serca wymagają wykonania koronarografii i ewentualnego leczenia inwazyjnego lub chirurgicznego. Zapobieganie chorobie wieńcowej. odpowiednia dieta mająca na celu obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy. Ograniczenie spożycia tłuszczów..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są istotnymi czynnikami choroby niedokrwiennej serca. Badania naukowe dowiodły, że spożycie 25 - 50 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. Działanie to..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Sterole i stanole roślinne. Sterole i stanole roślinne zawarte w pokarmach roślinnych hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie..

Niedotlenienie

.. ...tlenu we krwi, mimo wysokiego poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Dzieje się tak w chorobach płuc ( POChP, pylice itd ), w których w znacznym stopniu upośledzona jest wymiana gazowa zachodząca w pęcherzykach płucnych. Odrębną sytuacją jest niedotlenienie narządu lub tkanki, którego..

Homocysteina

.. ...np. metotreksatu ). Wysoki poziom homocysteiny sugeruje aktywne procesy aterogenne ( tworzenie się blaszek miażdżycowych ). Osoby z hiperhomocysteinemią mają podwyższone ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych takich jak zawała mięśnia sercowego czy udar mózgu. Oznaczenie..

Leki stosowane w cukrzycy typu 2

.. ...powinny reagować na wysokie stężenie insuliny. W rezultacie, mimo wzrostu stężenie insuliny we krwi, poziom glukozy nie spada ( nie jest ona zużywana ani metabolizowana w w prawidłowy sposób ). Farmakologiczne leczenie cukrzycy typu drugiego ma na celu pobudzenie komórek trzustki do..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na uniwersytecie w Cambridge - może opóźnić rozwój..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do dbania o zdrowie i obniżanie ryzyka chorób serca poprzez regularne ćwiczenia, unikanie palenia, kontrolę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...Akademii Medycznej jest na wysokim poziomie a przychodnie nie sa w drewnianych barakach tylko w budynkach szpitala niedaleko oddzialu kardiologii, a oddzialy niedawno byly remontowane i sa bardzo nowoczesne.Wszystko przebiegalo prosto,w czwartek przyszlam do szpitala,badania to badanie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...- ale wlasnie bardzo wysoki poziom antycial - spowodowal u mnie chorobe hashimoto . Od razu zaczelam brac tyroksyne zaczawszy od 50mcg. Co kilka mcy robie badania krwi - wiem ze tyroksyne bede musiala brac do konca zycia - ale co z tego - objawy zaczely ustepowac i poczulam ze odzyskalam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 214

.. ...Witam. Moj16 letni syn ma wysoki poziom leukocytów we krwi, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to może być białaczka szpikowa. Skierował nas do szpitala, tam porobione zostały wyniki i nadal wysoki poziom leukocytów. Syn miał 3 dni gorączkę po 39 - 40 stopni. W szpitalu..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...cholesterolu złego i wysokiego poziomu trójglicerydów są odpowiedzialne żyły, a raczej ich chropowatość wewnętrzna. Żyły powinny być gładkie i nie powinno się do nich nić przyklejać, a jeśli mają uszkodzenia to cholesterol ciągle się podhacza i zmniejsza światło przepływu krwi. To jest..

Wysoki puls 100-130 na minutę

.. ...proszęo jakąś poradę Tak wysokie tetno w spoczynku nie jest prawidlowe. Nie moge Ci udzielic rady innej, niz pojsc z tym do lekarza. Zrobi Ci pewnie EKG, echo serca, zbada poziom elektrolitow i wszystko sie okaze. Oczywiscie dodam, ze zadne z tych badan nie boli ; ) No, moe oprocz..

Cholesterol i dieta

.. ...genetycznie obciązona wysokim poziomem cholesterolu , przenoszac sie do nowej pracy poziom cholesterolu wynosil 7,6 mmol/l, w drugim badaniu po 3 m - cach 311 mg/dl, kto wie jak to się przelicza?? moje zwyczajne cisnienie krwi to 100/50 czy w polaczeniu z tak wysokim cholesterolem jest..

Zbyt wysoki poziom DHEA w surowicy krwi

.. Witam Po ostatnim badaniu krwi okazalo sie ze moje stężenie DHEA w surowicy wynosi 18,5 ng/ml, norma natomiast wynosi 0,8 - 10,5 ng/ml. Od jakiegoś czasu występuja u mnie uciski w klatce, kłucie, pieczenie w jej obrębie, ucisk na szyję?,arytmie, zawroty głowy. Towarzyszy temu suchość w ustach. Nie wiem co..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...może być tego przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede wszystkim powinnaś skonsultować te wyniki ze swoim lekarzem, są zbyt wysokie, mi wyszedł LDL 122 i to jest już za dużo bo powinno być ponizej 100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...pewnego czasu mam za wysoki poziom potasu we krwi.Nie wiem jak mam się odżywiać.Bardzo proszę o pomoc i radę!Co mogę jeść?Bardzo pomocne byłyby mi też propozycje jadłospisu.Bardzo proszę o radę osoby które borykają się z podobnymi problemami co ja, które już potrafią sobie z tym radzić...

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi - Str. 2

.. ...ktoś miał kiedyś tak wysoki INR? Proszę napiszcie. Napisz Dorota jak się sprawa z INR skończyła. Bo jeśli miałas naprawdę 7.5 no to jakaś masakra, krwiomocz itd ?? Jak to się skończyło? Może błąd pomiaru był?? Witam miałem udar wskaznik INR wtedy miałem na poziomie 0,55 na szczęscie..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu glukozy * obciazenie * moze to poczatki cukrzycy!!!!!!!!! a jak z cisnieniem?i cholesterolem?Pozdrawiam Kosma nie masz obrzęków kostek twarzy potas za..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...bajpasów.Medycyna jest u nas na tak wysokim poziomie,że nie ma co się martwić.Jeśli chodzi o kolejki ta ja w Łodzi czekałem niecały miesiąc.Mniejsza kolejka niż w Teksasie,gdzie Wałęsa miał zabieg wszczepienia rozrusznika.U nas zrobili by mu w 1 tydzień.Marysiu - pozdrów mamę i dodaj jej..

Badania krwi, czy sa poprawne - jak interpretowac?

.. ...tabl 100,ponadto ma wysoki poziom potasu 5.71 ale taki stan juz miala zanim zaczelam podawac wit c Gosia to mi wyglada na anemie masz za niski hematoryt,hemoglobine i czerwone krwinki..powinnas udac sie do lekarza na dalsze wyniki lub przepisze tobie zelazo w tabletkach,powinnas zrobic..

Interpertacja wyników badania krwi

.. ...sprawdz nerki bo masz za wysoki poziom potasu to czesto chodzi w parze z niewydolnoscia nerek, za wysoki poziom jest rownie niebezpieczny jak za niski masz hiperkaliemie: zwykle jest wynikiem upośledzonego wydalania potasu z moczem oraz nadmiernego uwalniania potasu z komórek ) - może..

Poziom crt we krwi

.. ...wysoki poziom crt we krwi. prosze o szczegóły co to takiego?..

Dziwne mrowienie lewej części głowy

.. ...podwyzszone D - dimery. 1.Zmierz cisnienie 2.zbadaj z krwi poziom sodu,potasu,magnezu. Pozdrawiam: - )ps.magnez łykaj 3x2 przez ten stresujacy okres.potem 2x2.magnezu sie nie da przedawkowac wiec łykaj...

Zadyszka, drętwienie oraz chrapanie i kichanie

.. ...morfologia to podstawa: wysoki poziom płytek krwi może wskazywać na przewlekłe stany zapalne czające się w organizmie, także na zmiany nowotworowe.Twoje dzieci beda mialy wieksza szanse cie zapamietac jak jednak udasz sie do lekarza. Tylko wczesne rozpoznanie daje szanse na wyleczenie...

JAKI JEST PRAWIDLOWY POZIOM GLUKOZY WE KRWI

.. ...może dojść do bardzo wysokiego poziomu cukru po wypiciu glukozy. U niektórych pacjentów może dojść nawet do zapaści ( nie straszę tylko chcę pokazać, jakie mogą być powikłania ). Mi na przykład nie chcieli zrobić krzywej bez skierowania tłumacząc się właśnie tymi powikłaniami. Zrobili..