Wysoki poziom Tg

HDL Cholesterol

.. ...fizyczną. Pacjenci z hipertryglicerydemią ( wysoki poziom triglicerydów ) mają większe prawdopodobieństwo występowania w ich surowicy obniżonego poziomu cholesterolu HDL niż pacjenci z normotriglicerydemią...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...leki nie skutkują lub z wysokim ryzykiem zawału serca wymagają wykonania koronarografii i ewentualnego leczenia inwazyjnego lub chirurgicznego. Zapobieganie chorobie wieńcowej. odpowiednia dieta mająca na celu obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy. Ograniczenie spożycia tłuszczów..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są istotnymi czynnikami choroby niedokrwiennej serca. Badania naukowe dowiodły, że spożycie 25 - 50 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. Działanie to..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Sterole i stanole roślinne. Sterole i stanole roślinne zawarte w pokarmach roślinnych hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie..

Niedotlenienie

.. ...tlenu we krwi, mimo wysokiego poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Dzieje się tak w chorobach płuc ( POChP, pylice itd ), w których w znacznym stopniu upośledzona jest wymiana gazowa zachodząca w pęcherzykach płucnych. Odrębną sytuacją jest niedotlenienie narządu lub tkanki, którego..

Homocysteina

.. ...np. metotreksatu ). Wysoki poziom homocysteiny sugeruje aktywne procesy aterogenne ( tworzenie się blaszek miażdżycowych ). Osoby z hiperhomocysteinemią mają podwyższone ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych takich jak zawała mięśnia sercowego czy udar mózgu. Oznaczenie..

Przeczulica (hiperalgezja)

.. ...substancji jest w tym miejscy wysokie, także nawet dotknięcie poparzonej okolicy wywołuje ból stanowi impuls ponadprogowy i wywołuje ból. Do podobnego zjawiska może dojść na poziomie rdzenia kręgowego, gdzie w niewielkiej odległości przebiegają włókna czuciowe z sąsiednich okolic ciała...

Leki stosowane w cukrzycy typu 2

.. ...powinny reagować na wysokie stężenie insuliny. W rezultacie, mimo wzrostu stężenie insuliny we krwi, poziom glukozy nie spada ( nie jest ona zużywana ani metabolizowana w w prawidłowy sposób ). Farmakologiczne leczenie cukrzycy typu drugiego ma na celu pobudzenie komórek trzustki do..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...rozwiniętych - przed paleniem i wysokim poziomem cholesterolu. W Polsce na nadciśnienie cierpi 8 mln osób, a drugie tyle jest nim zagrożonych. Tym bardziej niepokojący jest fakt, że ok. 30 proc. Polaków cierpiących na nadciśnienie nie jest tego świadomych, a tylko u 12 proc. nadciśnienie..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...tego, że chory ma tak wysoki poziom cholesterolu, który odkłada się w naczyniach wieńcowych, że wiele osób dotkniętych tą chorobą w wieku 20, 30 lat już przebyło zawał - wyjaśnia naukowiec. Innym zastosowaniem tej nowoczesnej techniki biologii molekularnej może być przeciwdziałanie..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na uniwersytecie w Cambridge - może opóźnić rozwój..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...nadciśnienie, cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu oraz - często lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał..

Gruba szyja a choroby serca

.. ...czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości ( HDL ), usuwa nadmiar złego cholesterolu z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby wieńcowej mówi się, gdy poziom HDL spada poniżej 40 mg/dl w przypadku mężczyzn i 50 mg/dl w..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż dziewięć mln Polaków ma nadciśnienie, 16 mln - nadwagę i otyłość, 16 mln - zbyt wysoki poziom cholesterolu, 2 mln cukrzycę, a..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do dbania o zdrowie i obniżanie ryzyka chorób serca poprzez regularne ćwiczenia, unikanie palenia, kontrolę..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...cholesterolu ( tj. lipoprotein wysokiej gęstości - HDL ) był wyższy. A, jak wynika z wcześniejszych badań, może to być jeszcze silniejszy zwiastun chorób serca w przyszłości niż poziom złego cholesterolu. Zdaniem dr Kallio, badania te wskazują, że dzieci nie powinny być ani trochę..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...winogron gryzonie dostawały wysokotłuszczowe pokarmy odzwierciedlające amerykański sposób odżywiania się. Szczury były następnie porównywane z kontrolną grupą gryzoni, które nie konsumowały sproszkowanych winogron. Po trzech miesiącach okazało się, że w pierwszej grupie gryzoni obniżyło..

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

.. ...Wyniki testu tolerancji nikotyny Liczba punktów i komentarz poniżej 5 niski poziom uzależnienia od nikotyny 5 - 7 średni poziom uzależnienia od nikotyny 8 i więcej wysoki poziom uzależnienia od nikotyny..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...górnej granicy normy oraz wysoki poziom magnezu w uproszczeniu stabilizuja elektrycznie komórki mięśnia sercowego, czyli zmniejszają nasilenie arytmii, czasem i u niektórych mogą ją przerywać. Ale, ale...Połykanie dużych ilości elektrolitów, zwłaszcza potasu może być jednak u niektórych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...Akademii Medycznej jest na wysokim poziomie a przychodnie nie sa w drewnianych barakach tylko w budynkach szpitala niedaleko oddzialu kardiologii, a oddzialy niedawno byly remontowane i sa bardzo nowoczesne.Wszystko przebiegalo prosto,w czwartek przyszlam do szpitala,badania to badanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...szkoła prezentuje za wysoki poziom jak na moję wątłe barki ( bo barki mam wątłe jeszcze, w przeciwieństwie do innych części ciała:( Już po tych dwóch radach jest tyle zadań, na sam wrzesień, taka gonitwa... Nie ma kogo się o cokolwiek spytać, na nic nie ma czasu, trzeba uważać, żeby nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 687

.. ...odczucia psychiczne byly na wysokim poziomie ataku paniki ..non stop uczucei wyobcowania siebie i najblizszych...balam sie sklecic zdania..bo brzmialo to dziwnie i nakrecalo mnie w kolejny lęk...dzieckiem przestalam sie zajmowac...stracilam poczucie humoru odcielam sie od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia jamy ustnej, hipoplazja szkliwa zębowego. Ze względu na różnorodność manifestacji choroby celiakią powinni zainteresować się bliżej lekarze niemal wszystkich specjalności: od alergologów, przez diabetologów, endokrynologów,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 718

.. ...haschimoto z okazji wysokiego poziomu przeciwciał tarczycy. Z wszystkich badania wyszło, że jestem zdrowa... Nie czekając na cud pobiegłam do psychiatry, dostałam lek, zgłosiłam się na psychoterapię. Nie lubię chorować więc postanowiłam walczyć i uporać się z tym jak najprędzej. Do tego..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...wytwarzanie cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu wiąże sie z występowaniem wielu chorób, szczególnie układu sercowo - naczyniowego. Według American Heart Association, 34.2% Amerykanów ( 70.1 mln ) cierpiało w 2002 roku na schorzenia kardiologiczne. Według dr Rob Willcourt, * Nadszedł..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...dochodzą czasem do bardzo wysokich liczb, przez co kilka razy lądowałam na ostrym dyżurze. Teraz na szczęście wskaźnik utrzymuje się na dość stabilnym i dobrym poziomie. DObry poziom to dla mnie jest 2,5 - 3,5. Niestety istnieje ryzyko, ze czeka mnie kolejna operacja, poniewaz zastawka..

Chelatacja - Str. 12

.. ...zawiera. Jeśli chodzi o wysoki poziom cholesterolu i sztuczne obniżanie jego poziomu, okazuje się błędem. Podwyższony poziom cholesterolu jest skutkiem, a nie przyczyną powstawania miażdżycy. Wątroba ,,musi * produkować jego zwiększoną ilość, by krew razem z lepką lipoproteiną a mogła..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...istnienie zależności między wysokim poziomem nieukarboksylowanej osteokalcyny a zwiększonym ryzykiem złamań kości ( 38, 51 ) oraz utratą masy kostnej u starszych kobiet ( 52 ). Feskanish i wsp. w oparciu o wyniki dziesięcioletniego badania donoszą, że kobiety w wieku między 38. a 63...

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 3

.. ...naprawdę szpital na wysokim poziomie, lekarze KOCHANI,SERDECZNI,PRZYJEMNI!!!MI ablację wykonywał dr Rzeuski i dr Zielonka i naprawdę jestem pod wrażeniem, wielkim wrazeniem, byli dla mnie bardzo mili, podchodzą do pacjenta indywidualnie, nikogo nie traktują małostkowo!!!!jestem bardzo..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...że nie należę do osób wysokich 147 cm i waga od wielu lat waha się 40 - 45 kg. Jeśli spada poniżej 40 alkoholu wogóle nie używam ). beata jezeli masz tak niski poziom to dlaczego nie kupisz sobie potasu z magnezem bez recepty aspargin, lub inne, jest wybor farmaceuta tez podpowie jaki..

Po ablacji - Str. 12

.. ...Banacha stoi na bardzo wysokim poziomie. Sam zabieg, nie należy do przyjemnych, ale wizyta u stomatologa również. W sumie nic strasznego. Należy tylko informować doktora o poziomie bólu, aby mógł wydać odpowiednie polecenie asystującej. Szkoda, że znalazłem się w tej..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...mam poziom odpowiednio wysoki, tak ze musza bez szemrania pmnie przyjac do szpitala ; ) Elektrodoktorek przystojny, co mi to bedzie robil, powiedzial, ze poziom przeciwcial powinien byc powyzej 100. Oczywiscie wiece, ze to po to, zeby potem szpital nie ponosil odpowiedzialnosci, jak Wam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...akademicka jest na bardzo wysokim poziomie, to z większością chorób nie może sobie poradzić. A jednak są lekarze, którzy odeszli od tej, konwencjonalnej medycyny i udowodnili na podstawie badań klinicznych, że podstawą zdrowia jest dostarczenie organizmowi składników odżywczych.Coraz..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...- ale wlasnie bardzo wysoki poziom antycial - spowodowal u mnie chorobe hashimoto . Od razu zaczelam brac tyroksyne zaczawszy od 50mcg. Co kilka mcy robie badania krwi - wiem ze tyroksyne bede musiala brac do konca zycia - ale co z tego - objawy zaczely ustepowac i poczulam ze odzyskalam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...to dlaczego mam taki wysoki poziom tych przeciwciał. I czy od tego mogą mi wypadać włosy. Błagam pomóżcie! Do endo idę dopiero w środę. TPO, wysokie przeciwciała oznaczają zapalenie tarczycy, czyli Hashimoto. Przy tej chorobie często się zdarza, że wyniki hormonów są w normie. Ważny jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 183

.. ...badaniach. Wieczorem miałam wysoka gorączkę i ból w klatce pojechaliśmy do szpitala dostałam zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczowy i pani stwierdziła jak dojade do domu to przestanie boleć nie przestało. Rano zrobiłam prywatnie mocz miałam okropny poziom kreatyniny i bilirubinę w moczu...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 184

.. ...ale zdarza się ż mam wysokie tętno Bogna, niedoczynność tarczycy może dawać paskudne objawy. Może nie jesteś prawidłowo leczona? Kontrolujesz poziom hormonów? biorę Letrox 50 mam podwyższony poziom przeciw ciał tarczycowych 250 ,2 guzki jestem po 2 biopsjach leczę się 23 lata , co 3..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 214

.. ...Witam. Moj16 letni syn ma wysoki poziom leukocytów we krwi, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to może być białaczka szpikowa. Skierował nas do szpitala, tam porobione zostały wyniki i nadal wysoki poziom leukocytów. Syn miał 3 dni gorączkę po 39 - 40 stopni. W szpitalu..

Wysokie tętno spoczynkowe w ciąży

.. ...nadczynnosc tarczycy,czy takie wysokie tetno jest normalne w ciazy? Na pewno najlepiej zapytać lekarza ale pamiętam, że po porodzie długo utrzymywało mi się podwyższone tętno i kardiolog powiedział mi, że to normalne z powodu zmian hormonalnych. Warto też sprawdzić poziom potasu i..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...cholesterolu złego i wysokiego poziomu trójglicerydów są odpowiedzialne żyły, a raczej ich chropowatość wewnętrzna. Żyły powinny być gładkie i nie powinno się do nich nić przyklejać, a jeśli mają uszkodzenia to cholesterol ciągle się podhacza i zmniejsza światło przepływu krwi. To jest..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...tytoń i piwo - czy to ma wysoki wpływ na cholesterol? piwo to tylko puste kalorie przecież a cygary też nie są tłuste, skąd więc taki poziom? może mi ktoś podpowie, co robił oprócz leków, żeby jak najszybciej to zbić. Z tą różnica, że ja mam koarktację aorty a ostatnio nasiliły mi się..

Anafranil

.. ...no cóż ja mam bardzo wysoki poziom libido i anafranil mi go nie przytemperował, he, he!!! lekarze bardzo często proponują leki nowszej generacji, mnie już też próbowali na nie przestawic, skutki były wręcz tragiczne, na mnie działa TYLKO ANAFRANIL, WIĘC NA POCZATKU LECZENIA NIE MA CO SIĘ..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...kardiochirurgia jest na wysokim poziomie. A moja rada taka Bierzesz PANORAME FIRM z danego miasta dzwonisz i umawiasz sie na wizyte. To jest tylko jeden dzien /tak ze dziecki napewno z kims zostawisz/ No ale jeszcze jedno w dzisiejszych czasach musisz jeszcze miec KASE. Tak ze dzialaj..

Dodatkowe skurcze - Str. 55

.. ...medycyna jest na tak wysokim poziomie a nie mogą nam pomóc żebyśmy nie odczuwali tych skurczy , o ile czulibyśmy się szczęśliwsi ja jak jest taki dzień że mało odczówam te skurcze yo wyobrażam sobie wtedy jakby to było wspaniale żyć. wracam myślami do czasów kiedy ich nie było i tak jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 141

.. ...ob w chorobe ludzi ma wysokie nie ma prostych przelozen mg,k,ziola tez jak juz jest zle g..o daja , ale sila sugestii leczy Piorenka, tak mocno leczy,ze czasem calkowicie:placebo,hipnoza,tzw cuda tak tak,materia to nie jedyna skladowa,tzw wiara czyli po prostu innego rodzaju na innym..

Za wysoki poziom potasu

.. ...za wysokiego poziomu potasu? Czy halucynacje i pobudzenie są w tym wypadku normalne? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi! Pozdrawiam... gdy pała przestaje ci stac, to znaczy, ze masz za malo potasu glupku..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...cholesterolem i zbyt wysokim poziomem triglicerydów do poziomu surowszej niż polska normy amerykańskiej. Żarłem wszystko jak dotychczas ( w tym przynajmniej raz na tydzień moją ulubioną pizzę z podwójnym serem, a co to oznacza dla cholesterolowca chyba każdy się domyśla ) Na początku..

Wysoki puls 100-130 na minutę

.. ...proszęo jakąś poradę Tak wysokie tetno w spoczynku nie jest prawidlowe. Nie moge Ci udzielic rady innej, niz pojsc z tym do lekarza. Zrobi Ci pewnie EKG, echo serca, zbada poziom elektrolitow i wszystko sie okaze. Oczywiscie dodam, ze zadne z tych badan nie boli ; ) No, moe oprocz..

Menopauza czy serce?

.. ...pęcherzyk żółciowy. Na wysoki cholesterol biorę codziennie pół tabletki Vasilipu i poziom z 245 spadł do 180. Jestem na HTZ od wielu lat - ostatnio łykam Activelle ( bardzo mała dawka hormonów, niedługo chyba w ogóle je odstawię ), przedtem był Klimonorm, plastry Systen Conti ( ale mnie..

Cholesterol i dieta

.. ...genetycznie obciązona wysokim poziomem cholesterolu , przenoszac sie do nowej pracy poziom cholesterolu wynosil 7,6 mmol/l, w drugim badaniu po 3 m - cach 311 mg/dl, kto wie jak to się przelicza?? moje zwyczajne cisnienie krwi to 100/50 czy w polaczeniu z tak wysokim cholesterolem jest..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...dłuzszego czasu mam wysoki poziom TG - 300. HDL zas zbyt niski - 31.LDL - 95.Cholesterol całkowity - 180. CRP - 4.04 mg/l.Lat - 45.Jest chyba niewesolo; - ) ).Mozecie mi pomoc w zinterpretowaniu wynikow - oraz udzilic rad kilku ? Jak podniesc HDL?Czy CRP w moim wydaniu jest az tak zle..

Zbyt wysoki poziom DHEA w surowicy krwi

.. Witam Po ostatnim badaniu krwi okazalo sie ze moje stężenie DHEA w surowicy wynosi 18,5 ng/ml, norma natomiast wynosi 0,8 - 10,5 ng/ml. Od jakiegoś czasu występuja u mnie uciski w klatce, kłucie, pieczenie w jej obrębie, ucisk na szyję?,arytmie, zawroty głowy. Towarzyszy temu suchość w ustach. Nie wiem co..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...może być tego przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede wszystkim powinnaś skonsultować te wyniki ze swoim lekarzem, są zbyt wysokie, mi wyszedł LDL 122 i to jest już za dużo bo powinno być ponizej 100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...pewnego czasu mam za wysoki poziom potasu we krwi.Nie wiem jak mam się odżywiać.Bardzo proszę o pomoc i radę!Co mogę jeść?Bardzo pomocne byłyby mi też propozycje jadłospisu.Bardzo proszę o radę osoby które borykają się z podobnymi problemami co ja, które już potrafią sobie z tym radzić...

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...950 i od zawsze mam wysokie trójglicerydy i tylko przepisuja leki na obniżenie cholesterolu a mnie juz wysiada wątroba od leków ,bo uważam z tłuszczami,nie objadam sie...ale mam stresujaca prace,mam niedoczyność tarczycy i sprawy hormonalne jak w tym wieku.../53 lata/pozdrawiam Ulka ja..

Poziom trójglicerydów 717

.. ...oznacza?? Baaaradzo wysoki poziom. Moze ma to związek np z hiperlipidemią . Zwiększone stężenie może oznaczać - nadmiar trójglicerydów w pokarmach, zwiększone wytwarzanie trójglicerydów przez wątrobę ( w głodówkach, w cukrzycy, w alkoholizmie, w niewydolności nerek ), zwolnione spalanie..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...kardiochirurgia jest na wysokim poziomie. Życzę powodzenia, sił żeby to wszystko przejść. Teraz wydaje mi się że to nic takiego. Pozdrowienia, uszy do góry. Jola Mój Tata ma 54 lat teraz. 12 Lat temu miał Robione Bajpasy Teraz 20.08.09 miał operacije na bajpasy zastawki i wszytsko koło..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 47

.. ...nie ma objawów, ale wysoki poziom gradientów ( 106/60 ) kwalifikuje na operację. Lekarze mówią, że lepiej teraz, póki serce nie jest osłabione, kurczliwość 60%. Z jednej strony funkcjonuje się normalnie, a tu trzeba poddać się tak ryzykownej operacji. Pozdrawiam Cię, wszystko będzie..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...dalej będę mieć zbyt wysoki poziom TSH to dopiero wtedy podejmie kroki co do leczenia. Miałam już 2 razy robione badania i okazało się, że poziom TSH nie jest prawidłowy, a kazano mi dalej czekać. Już mam dość czekania, chciałabym się w końcu normalnie poczuć :/. Nie mogę sama wyjść z..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...sobie badania i masz wysoki poziom triglicerydów to nie jest dobrze, to one powodują zawały, nadciśnienie i różne powikłania sercowe. Nie jestem lekarzem ( oni tylko leczą nie uzdrawiają ) ale rehabilitantem, mam jakąś wiedze na ten temat ze studiów a interesowałem się tymi tematami bo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...cóż się okazało: zbyt wysoki poziom cholesterolu ale co ciekawe to zarówno ogólnego jak i tego złego i dobrego też natomiast trójglicerydy są w normie. Ponieważ od kilku miesięcy stosuję dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i zażywam dużo ruchu na świeżym powietrzu( no może ostatnio..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...betablokerów. Istotne jest jak wysoki ten poziom naprawdę jest i jakie są proporcje LDL i HDL. Kompensowanie działania jednego leku drugim nie jest najlepszym rozwiązaniem, lepiej poszukać przyczyny, inaczej łatwo wpaść w zaklęty krąg lekomanii. Statyny wbrew powszechnemu obecnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...zaskakującego wyniku wysokiego poziomu cholesterolu. Teraz sama się kuruję jedząc grejpfruty, wino z czerwonych winogron, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i jaj. Następną kontrolę wyznaczyłam sobie po 2 tygodniach, jeśli nie będzie poprawy to zdecyduję się na leczenie farmakologiczne...

Norma TSH - Str. 2

.. ...zdziwił, że przy tak wysokim wyniku TSH nie badano mi hormonów tarczycy, bo wyglądam na nadczynność ( mam objawy typowe dla nadczynności ). Zapisałam się już na badanie poziomu prolaktyny, żeby sprawdzić, czy to nie przysadka, a ściśle guz... Czuję się wprost fantastycznie!!! Prywatne..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...kregu,na plecach na wysokosci pepka konczac na kosci ogonowej.Caly czas w osi ciala,prawa dlon w miejscu,wedruje dlon lewa.JMozesz rowniez przykladac dlonie:lewa na klatce piersiowej w poziomie,prawa pod nia w pionie,nastepnie obie dlonie na okolicy watroby,potem obie dlonie na lewej..

Trigly podwyższone, jaki powód?

.. ...tak podwyższonego trigly, co zrobić bo je zmniejszych jakie ewentualnie stosować leki i jakie mogą być efekty uboczne tak wysokiego trigly A co z poziomem np cukru ? glukoza 117mg/dl, cholest 215mg/dl..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...stoi u nas na bardzo wysokim poziomie i Panie Mariuszu i może być Pan pełen optymizmu.Ja 1,5 roku po operacji w zaawansowanym wieku czuję się wspaniale ,rozpocząłem bogaty program turystyczny,Nie są mi obce balety ani alkohol,w rozsądnych ilościach.Życie po operacji serca też jest piękne..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...stoi u nas na bardzo wysokim poziomie. Kilkanaście lat temu nie miałbym szans na tak skomplikowaną operację. Z tętniakami trzeba być ostrożnym. Miałem co najmniej kilku znajomych, którzy na skutek tętniaków są już po drugiej stronie. Na koniec kilka refleksji ogólnych: Uważam, że..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...kraju stoi na bardzo wysokim poziomie,mamy wspaniałych kardiochirurgów.Operacja,którą przebylem była bardzo ciężka i rekonwalescencja nie łatwa ale i po operacji serca życie jest piękne i ciekawe nawet jak się ma 70 lat.Z następnej wycieczki przekażę również relację.SERDECZNIE POZDRAWIAM..

Badanie na cholesterol i trójglicerydy

.. ...oznaczenie z powodu wysokiego poziomu trójglicerydów. co to są te trójglicerydy? czy możliwe to jest że taki wysoki poziom spowodował mały odstęp bez posiłku przed badaniem. badanie rano natomiast późno w nocy położyłem się spać. Nie da sie obliczyć tego LDL - słyszałem ze jakimś wzorem..

Wysoki poziom trójglicerydów

.. Mam 26 lat i takie oto wyniki cholesterol332 hdl nie podane( problem z policzeniem )ldl pow 400 trójglicerydy 2538( naprawdę )laborantka powiedziała mi że to bardzo żle co mi może grożic do kogo się udac i czy w moim wieku to nie jest przesada nadmieniam że jestem zawodowym kierowca mało ruchu lubię piwo(..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...wyszlo z nich ze mam wysoki poziom trojglicerydow - 343 mg/dl. Co to oznacza??? Cholesterol LDL 145,6 mg/dl, cholesterol calkowity 253 mg/dl i cholesterol HDL 38,8 mg/dl. Prosze o pomoc. Dziekuje ; ) witam! trójglicerydy faktycznie są wysokie ale nie aż tak bardzo. ja miałem ostatnio 500..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lipca zachorowałem ( wysoka gorączka, gardło utd. ) objawy te trwały około 7 dni. Po 7 dniach zaczołem odczuwać * głuchy * ból na plecach ( prawa dolna strona ) tak jak by to było płuco. Stan gorączkowy utzrymywał się na poziomie 37,3. Następny objaw jaki doszedł w połowie sierpnia to..

Cholesterol a alkohol

.. ...teraz pojawił się bardzo wysoki poziom trójglicerydów, ja uważam, że to m.inn. przez szkodliwe picie alkoholu. Ale czy gdzieś są jakieś badania, fakty, konkrety, bo na razie bujam w domysłach :( Pewnie nie trojglicerydy a triglicerydy. Picie alkoholu oczywiscie je podwyzsza. Tak jak..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...mamy Kardiochirurgię na wysokim poziomie i nie ma się czego bać. Lekarze wiedzą lepiej co jest w człowieku każdy przypadek jest indywidualny ,ale jak będziesz mogła się wcześniej operować to to zrób,najgorsze jest czekanie,a jak widzisz wiele osób jest po zabiegu i żyją ok. Dużo zdrówka..

OB 19 (odczyn Biernackiego)

.. ...miałam dobrą czy ob19 to wysoki i co może być przyczyną Norma u kobiet Ob do 2o uwazane jest za norme.Podwyzszony poziom Ob moze byc po wysilku,z dnia powszedniego po obfitym posiłku,przed miesiaczka i w czasie...Pozdrawiam.wynik w normie Witam Ja mam OB ponad 40 i wykryto u mnie..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi - Str. 2

.. ...ktoś miał kiedyś tak wysoki INR? Proszę napiszcie. Napisz Dorota jak się sprawa z INR skończyła. Bo jeśli miałas naprawdę 7.5 no to jakaś masakra, krwiomocz itd ?? Jak to się skończyło? Może błąd pomiaru był?? Witam miałem udar wskaznik INR wtedy miałem na poziomie 0,55 na szczęscie..

Wysoki poziom CK-MB

.. ...choroby serca.ja źle się czuję.co to może być za choroba z tak wysokim wynikiem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 157

.. ...bo także mam nie za wysoki poziom. Witaj Olu !!! Catullus ja z kawy zrezygnowałam już dawno temu .Powoli zapominam jak cudownie smakowała szczególnie z rana! Herbatka także poszła w odstawkę !. Bez używek da się żyć! to tylko kwestia przyzwyczajenia! Witam wszystkich serdecznie i życzę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 626

.. ...obcego syn stoii na wysokim poziomie.Zresztą ma bardzo wyrozumiałego nauczyciela z tego przedmiotu.Myslę,że będzie wszystko ok. i dobrze skończy sie. Witam ponownie Dorko dziekuje,biore jak narazie tylko polopiryne,spalam 3 godz,teraz sie obudzilam.Nadal zle sie czuje,wygladam jak trup i..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu glukozy * obciazenie * moze to poczatki cukrzycy!!!!!!!!! a jak z cisnieniem?i cholesterolem?Pozdrawiam Kosma nie masz obrzęków kostek twarzy potas za..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...bajpasów.Medycyna jest u nas na tak wysokim poziomie,że nie ma co się martwić.Jeśli chodzi o kolejki ta ja w Łodzi czekałem niecały miesiąc.Mniejsza kolejka niż w Teksasie,gdzie Wałęsa miał zabieg wszczepienia rozrusznika.U nas zrobili by mu w 1 tydzień.Marysiu - pozdrów mamę i dodaj jej..

Wysokie ciśnienie, wysoki puls

.. Witam! Dzis mój tata miał puls na poziomie 117 i ciśnienie ok granicy ekstremalnej ( jak on to nazwał ). On choruje na nadciśnienie, ale nigdy wcześniej nie miał takiego pulsu. Jest senny i najchętniej przespałby cały dzień. Mój tata ma 47 lat. Co sie dzieje? sory ale ja ostatnio mialam puls 200 zawiziono..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. ...wymaga zabiegu a ponieważ ma 14 lat to u dzieci nie robią.Czy rzeczywiście mógłby mieć zabieg?( na marginesie dodam,że syn ma z.alagille * a i wysoki poziom trójglicerydów 500 i cholesterolu ponad 200 )...

O nerwicy do kobiet

.. ...klatki tez mam na roznej wysokosci albo kluje albo boli,wtedy tez odrazu stracha dostaje myslac ze to pukawa.Ale kardiolog powiedzial ze to jest od pluc a nie od serca i od niedoboru potasu magnezu i zelaza.sprawdz poziom elektrolitow. Dziewczyny poszukajcie w necie * zspół da Costy *..

Nerwica w ciąży - Str. 198

.. ...przeżyłam lekarze staneli na wysokości zadania.po tygodniu wróciłam do domu.To był czerwiec 2005 w sierpniu ciąża biochemiczna.Po tym wszystkim rzuciłam szczepienia między czasie kosultowałam się w Warszawie z doktor M. Jerzak zaleciła zrobić jeszcze badania w kierunku trombofili poziom..

Nerwica w ciąży - Str. 215

.. ...temu. Miałam wtedy mega wysoki pozim prolaktyny ( jak się okazało po leku na depresję i lęki - Anafranil ). Objawem tak wysokiego poziomu prolaktyny była miesiączka, która przyszła z dużym opóźnieniem ( jakieś ponad 40 dni ) i trwała ponad tydzień po czym po 1 dniu przerwy znów trwała..

Badania krwi, czy sa poprawne - jak interpretowac?

.. ...tabl 100,ponadto ma wysoki poziom potasu 5.71 ale taki stan juz miala zanim zaczelam podawac wit c Gosia to mi wyglada na anemie masz za niski hematoryt,hemoglobine i czerwone krwinki..powinnas udac sie do lekarza na dalsze wyniki lub przepisze tobie zelazo w tabletkach,powinnas zrobic..

Interpertacja wyników badania krwi

.. ...sprawdz nerki bo masz za wysoki poziom potasu to czesto chodzi w parze z niewydolnoscia nerek, za wysoki poziom jest rownie niebezpieczny jak za niski masz hiperkaliemie: zwykle jest wynikiem upośledzonego wydalania potasu z moczem oraz nadmiernego uwalniania potasu z komórek ) - może..

Poziom crt we krwi

.. ...wysoki poziom crt we krwi. prosze o szczegóły co to takiego?..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca - Str. 2

.. ...tak dziac z emasz zbyt wysokipoziom magnezu co nie tylkomoz eobjawiac sie bolami brzucha czy biegunka ale takze palpitacjami serca, a wapn jest rownie zpotrzebny doprawidlowego krazenia w organizmie jak rowniz do prawidlowej pracy miesni. musi byc zachowana rownowaga. pozdrawiam tez mnie..

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...pewno opieka jest na wysokim poziomie. Tak mi się przynajmniej wydaje. Sama bywałam w szpitalach uzdrowikowych i wiem, że lekarz jest 24/dobę. Jest bardzo smutny, jakoś trudno nawiązać z nim rozmowę. mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej. Na pewno martwi się o pracę. Mówiąc..

Bajpasy po raz drugi

.. ...jest sprawny, nawet uprawia lekkie sporty. szpital j.p.II w krakowie to jeden z najlepszych placówek specjalizujących się w tego typu zabiegach, więc na pewno otoczą pacjenta opieką na wysokim poziomie...

Puls a wysokie fT4

.. ...pierwszych badaniach bylo wysokie o ogolnie sie rzadko kiedy tsh zmienia z 3.8 na 2.0 w ciagu miesiaca ( nie liczac vitamin z jodem i selenem ). plus magnez na podniesinie poziomu 14 razy 1 tabs Po wykonaniu USG tarczycy wyszlo. - - - - - - - - - - - - - - - - - - tarczyca powiekszona..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. ...kardiochirurgia jast na naprawdę wysokim poziomie i jestem myśli że będzie dobrze. pozdrawiam i głowa do góry! Przemek zadzwoń do mnie 608276780 - być może będę mogła Ci pomóc a czemu tak masz , zle sie odzywiales ? duzo warzysz ? nic nie ruszales ? czy poprostu Do soso - * Czy z Twoją..