Wysokie ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. Nadciśnienie płucne jest jednostką chorobową, w przebiegu której wzrasta ciśnienie w tętnicach płucnych. Przyczyny nadciśnienia płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. Skoki wartości ciśnienia tętniczego mogą być bardzo dokuczliwym objawem. Mogą również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Nie należy więc ich lekceważyć i zawsze zasięgnąć rady lekarza. Przyczyn skoków ciśnienia może być wiele, począwszy od wpływu ciśnienia atmosferycznego, a..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...osoby przyjmującej leki hipotensyjne, nawet jeśli średnie wartości dobowe ciśnienia są zadowalające, jest wskazaniem do zwiększenia dawek przyjmowanych leków lub modyfikacji stosowanej dotychczas terapii...

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...są narażone na zbyt wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...może również obniżać wysokie ciśnienie tętnicze. Wykazały to po raz pierwszy najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Oklahomy - czytamy w piśmie Hypertension . Badacze zaobserwowali, że zwiększenie ekspresji genu nie tylko hamuje wzrost ciśnienia tętniczego, ale także z powodzeniem..

Papryka chili na nadciśnienie

Papryka chili na nadciśnienie

.. Składnik papryki chili obniża ciśnienie krwi, dlatego dieta bogata w tę przyprawę może pomóc w prewencji nadciśnienia - wynika z chińskich badań, opublikowanych na łamach pisma Cell Metabolism . Naukowcy z Trzeciego Wojskowego Uniwersytetu Medycznego w Chongqing doszli do takich wniosków w efekcie badań..

Zespół Conna (hiperaldosteronizm pierwotny)

Zespół Conna (hiperaldosteronizm pierwotny)

.. Hiperaldosteronizm pierwotny określa się jako hormonalnie uwarunkowane nadciśnienie tętnicze zależne od autonomicznego wydzielania aldosteronu. Zespół Conna jest jedną z najczęstszych przyczyn nadciśnienia tętniczego wtórnego, wobec tego ważna jest znajomość objawów, aby wiedzieć kiedy można podejrzewać taką..

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

.. Im więcej ruchu w ciągu dnia, tym mniej wzrasta ciśnienie po spożyciu soli. Do takich wniosków doszli Amerykańscy naukowcy, którzy ciągle szukają nowych metod walki z nadciśnieniem i otyłością. Okazuje się, że aktywność fizyczna pomaga zwalczać nadciśnienie. Dzienne spożycie sodu a nadciśnienie. Zaleca się..

Drzemki w ciągu dnia obniżają skaczące na skutek stresu ciśnienie

Drzemki w ciągu dnia obniżają skaczące na skutek stresu ciśnienie

.. Krótka drzemka w ciągu dnia może korzystnie wpływać na układ krążenia. Wniosek taki wysnuli naukowcy, którzy przyglądali się efektom drzemania w odniesieniu do chorób układu krążenia powstających na skutek stresu. Osoby, które ucinają sobie przynajmniej 45 - minutową drzemkę w ciągu dnia mają średnio niższe..

Brak snu powoduje nadciśnienie!

Brak snu powoduje nadciśnienie!

.. ...być jedną z przyczyn wysokiego ciśnienia. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały bowiem, że prawdopodobieństwo rozwoju wysokiego ciśnienia u starszych mężczyzn, którzy nie wysypiają się jest o 80% większe niż u tych, których sen jest niezakłócony. W ochronie przed nadciśnieniem ważną..

Zespół niespokojnych nóg a ciśnienie krwi u kobiet w średnim wieku

Zespół niespokojnych nóg a ciśnienie krwi u kobiet w średnim wieku

.. ...aż 26% badanych miało wysokie ciśnienie krwi. Z kolei wśród kobiet doznających ponad 15 przypadków sypmtomów choroby w miesiącu odsetek osób dotkniętych wysokim ciśnieniem wynosił aż 33%. Dla kontrastu, wśród kobiet, które nie zanotowały żadnych objawów zespołu niespokojnych nóg wysokie..