Wysokość ciśnienia

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...powinien znajdować się na wysokości serca. W przypadku stosowania aparatów nadgarstkowych należy unieść nadgarstek z aparatem na wysokość serca. W przypadku aparatów tradycyjnych ważne jest aby dolny brzeg mankietu znajdował się około 2 - 3 centymetry nad łokciem. Istotny jest sposób..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...składowa wpływająca na wysokość ciśnienia tętniczego, w ten sposób lek obniża ciśnienie krwi. Acebutolol jest wykorzystywany w terapii nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu serca oraz w chorobie niedokrwiennej serca. W tej ostatniej zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału (..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...winogron gryzonie dostawały wysokotłuszczowe pokarmy odzwierciedlające amerykański sposób odżywiania się. Szczury były następnie porównywane z kontrolną grupą gryzoni, które nie konsumowały sproszkowanych winogron. Po trzech miesiącach okazało się, że w pierwszej grupie gryzoni obniżyło..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 800

.. ...latały ale aż skakaly wysoko nie mogłam tego opanować. Zmierzyla mi ciśnienie 140/90 ( to z nerwów ) potem ekg ( normogram ) osłuchała jakiś pojedynczy swist najpierw chciała mi wwalić hyrdokortizon ale akurat lepiej mi się zroiło , dodatkowo zleciła 2x hydroksyzyna po 10mg. Na to ja ze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...stronach mostka, tak na wysokości sutków. Czasem również czuję się osłabiony. Nie wiem czy te wszystkie objawy to wynik wady mojego serca. Dodam, że ciśnienie mam niskie, najwyżej 110/80, czasem 100/70 ( chyba to wynik działania propranololu ). Tętno w normie ok. 70/min. Często bardzo..

Niskie tętno

.. ...).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś sport? U sportowców wytrzymałościowych np. kolarzy niskie tętno spoczynkowe, to oznaka reakcji serca na trening...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 77

.. ...objawy?Z natury jesteś wysoko czy niskociśnieniowcem? Aga ,jak tylko będziesz miała ochotę to pisz.Wiem ,że czasami rzadko jestem,ale niestety nie zawsze daję radę z czasem,w domu jeden komp i wszyscy chcą z niego korzystać.A mały jak dosiądzie do gier to siedzi do bólu.Agaunia trzymam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 231

.. ...mniejszy lub większy wysokotonowy pisk w uszach. Odstawiłem lek Polvertek na zawroty głowy - bo ponim było jeszcze gorzej - po odstawiwniu jest o 50% lepiej. Odstawiłem tez leki na nadciśnienie - kupiłem ciśnieniomierz i bez leków moje ciśnienie to max 130/86 z regóły w okolicach 126/83..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...jechac na narty w alpy na wysokosci 2000 - 3000 m.n.p.m? nie może jeśli boi sie że ukradną mu narty w innym przypadku przy zdrowym rozsądku tak Kurcze, stara nie jestem w moiuch oczach jeszcze. tez miała wysokie nadciśnienie, może troche niższe niz ty. Wiem, ze bardfzo wielu pacjentów z..

Zespół wazowagalny

.. ...dzwigać ,przebywać na wysokości i długo stać.badanie które wykrywa tą chorobe to trie test,badanie kardiologiczne. Ja też jestem na to chora od długiego czasu. Kiedy za długo stoję albo czymś się bardzo denerwuję to mdleję. Jestem wtedy blada jak ściena, mam niskie ciśnienie i chce mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...ocenić nieinwazyjnie wysokość skurczowego ciśnienia w prawej komorze ( RVSP ) i tętnicach płucnych ( PASP ) ( gdy nie ma zwężenia pnia płucnego ) – na podstawie oceny maksymalnej prędkości fali zwrotnej trójdzielnej ( możliwe u 3/4 chorych z nadciśnieniem płucnym ) –..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...Kardiolog się zadziwił wysokoscią mojego ciśnienia i dał w rozpoznaniu - hypertonia pulmono...coś tam, nadciśnienie płucne. oraz roztoczył przede mną wizję szybko postępującej choroby, z narastającą niewydolnością prawokomorową, oraz nastepnie ogólną. Oraz uświadomił mi,( nie wiedząc,..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...oddechu ,pieczenie na wysokości klatki jak i całych rąk ,serce myślałam ze mi wyskoczy .. na drugi dzień wybrałam się do lekarza zrobił mi EKG wszystko wyszło ok kazał mi brać metocart 1/2 tab.na noc tętno powoli mi się reguluje .wczoraj byłam na echu serca i tez jest wszystko ok ..tylko..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...herbaty może wpływać na wysokość ciśnienia? Wszystko co w nadmiarze - szkodzi. Natomiast wszystkie zalecane przez fachowców ( czytaj: doświadczonych lekarzy ) medykamenty, brane w MAŁYCH ilościach - mogą pomóc. To samo z używkami; kawa na pewno nie szkodzi ( 2 filiżanki dziennie ) przy..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...był mniej więcej na wysokości serca; w czasie trwania pomiaru nie poruszać się i nie rozmawiać. Prawdopodobnie ciężko będzie spełnić te wszystkie wytyczne jednocześnie, ale jeśli chcemy uzyskać precyzyjny pomiar, to może watro. Jest również kilka elementów, które fałszują uzyskiwane..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...optymalną Kwaśniewskiego ( wysokotłuszczowa ) leki odstawiłam ciśnienie jest teraz książkowe czy to alveo mozna kupic w aptece czy trzeba zamawiac przez internet?? Alveo można czasami kupić w niektórych aptekach ( firma Akuna zakazała tej formy dystrybucji ), ale nie dostanie się w niej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 110

.. ...paniki skoczyło mi dość wysoko ciśnienie i takie są skutki. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej: ) b - 45 wróciłaś już ze szpitala??? pozdrawiam Nic się nie bój Matiiago, to normalne, że taki stan powraca, ja właśnie jestem w fazie powrotów. Powróciły bóle w klatce, pieczenie, drętwienie..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...mankiet zakładasz sobie na wysokość ok. 2 palców powyżej zgięcia łokciowego ręki lewej lub prawej, zapinasz mankiet z leciutkim luzem żeby nie ściskało. Zakrecasz zaworek w pompce. Jeśli chodzi o miejsce przyłożenia głowicy stetoskopu to najpierw proponuje żebyś sobie wyczuł dwoma lub..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...puls, niezaleznie od wysokości ciśnienia. Okazało się, że ma kardiomiopatię. Inne objawy tej choroby to obrzęki ( u mojego męża nóg ). Zresztą poczytaj sobie o tej chorobie, może odnajdziesz jakieś inne symptomy. Mojego męża nikt nie potrafił zdiagnozować, więc lepiej to ułatwić..

Ostre ataki pulsu i ciśnienia do granic możliwości

.. ...jedynie trójglicerydy wysoko,co teraz robić? przeziębię się i kaplica?na tym pogotowiu zawsze ruszają się jak muchy w smole i bagatelizują objawy zazwyczaj a mi serducho mało nie wyskoczy.boję się że mnie znowu napadnie :( miałem to samo, bierz Gopten 2 1tabl. /na dobę/ po jedzeniu i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...nie wolno przebywać na wysokości i zachodzić w ciażę - czy przy moim cisnieniu mogłabym zajść w ciąże zupełnie bezpiecznie? pozdrawiam i dziękuję za sugestię - do lekarza jestem umówiona ale powiem szczerze nie wile się udaje mi wyciągnąc info - zazwyczaj lekarz kiwa głową i mówi dobrze..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...helikopterem bo lata na niskich wysokościach. Pozdrawiam wszystkich. Życzę zdrówka. dzięki za odpowiedz przecież w samolocie jest regulowane ciśnienie ?? bralam tez pod uwage koncentrator tlenu ale chyba sie nie odważe Witam wszystkich!!! Tez zastanawiałam się nad lotem ale zawsze..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...napinać mięśnie 7. spać z wysoko ułożoną głową by organizm się trenował 8. unikać dusznych pomieszczeń więcej pomysłów nie pamiętam będę szczera mi nic nie pomaga i z roku na rok jest gorzej, mój kardiolog rozklada ręce. we wtorek będę u moejgo prof od nadciśnienia i on może coś wymyśli..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...komory przepływa pod wysokoim ciśnieniem przez ubytek do komory prawej, a następnie do płuc. Tkanki i narządy ustroju otrzymują niedostateczną ilośc krwi. Natomiast nadmierna ilośc krwi tłoczona jest przez prawa komorę do tętnicy płucnej i jej rozgałęzień. W tej wadzie występuje..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...slabo skacze cisnienie wysoko czeasto przyisueje sobie choroby ostatnio bylam na etaie guza teraz mam roblem z sercem ciagle mieze tetno i cisnienie meczy mnie to okropnie ale mam stwierdzona nerwice lekowa okropnosc pozdrawiam: * Mam 16 lat, ciśnienie mam w normie, jednak tętno 107,..

Duszenie się - Str. 47

.. ...snem, zwłaszcza posiłków wysokobiałkowych i fermentujących oraz ciężkostrawnych, kontrola ciśnienia w domu. Dobrze też unikać sytuacji stresujących przed snem, ew. nauczyć się relaksacji najbardziej nam odpowiadających i koniecznie należy porozmawiać z lekarzem o w.w badaniach i kontroli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 317

.. ...tego bóle w plecach na wysokości klatki. I pieczenie. Kurcze kiedy to się skończy. Nie wiem jak w czasie porodu mnie złapie to boję się że nie zapanuję i coś mi się stanie. Ale mam mętlik w głowie. Chyba dzisiaj wcześniej się położę, bo jak dłużej o tym będę myślała to się wykończę...

Nadciśnienie? a może coś innego?

.. ...jest mniej więcej na wysokości 165/115. Dzisiaj znowu zmierzyłam. Pierwszy pomiar - 160/100 i 80 tętno, a drugi zaraz ( bo przecież zawsze mierzy się dwa razy ) 107/71 i 78 tętno. Bardzo mnie martwi to wysokie, a w dodatku skaczące ciśnienie. Co to może być? Skąd się to bierze? Co..

Przyspieszone tętno i puls podczas leżenia

.. ...po chwili skacze mi wysoko i tetno i puls.. szumi w glowie... nie jestem po wysilku, ani na nic nie jestem chory.. czy mam zacząć się bać ? pozdrawiam Puls i tętno to to samo.Może chodzi Ci o ciśnienie? Pozdrawiam wszystko leci do góry :( Michał mam takie same objawy, jak będziesz..

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...stresem..Może stawiasz sobie za wysoko poprzeczkę i za wszelką cenę chciałabyś coś osiągnąć i dlatego się stresujesz,a ciśnienie ci skacze. Zawsze jednak powinnaś pamiętać, że twoje serce nie jest zupełnie zdrowe,a tym sobie szkodzisz. Przed tobą jeszcze całe życie i nie jeden raz..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...dziurą w portfelu w wysokości 50 - 100zł za wizytę:( Dziękuję za poradę Unikac soli, uprawiac sporo umiarkowanego wysilku fizycznego,dieta z mala iloscia nasyconych pic malo wody zawsze 1 - 2szklanek przed posilkiem ok godziny.Nauczyc sie walczyc ze stresem brac multiwitaminke i inne..

Ciśnienie i tętno

.. ...sie że to troche za wysoko, tętno wynosiło 114... czy jest ze mną wszystko w pożądku? dodam że mam 15 lat... z medycznego punktu widzenia nic sie nie stanie Odnośnie wypowiedzi Ani uważam,że powinnaś zrobić sobie badania w kierunku krążenia.Jednak objawy,jakie opisujesz wskazują wyraźnie..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...zasadzie jakikolwiek wysokoprocentowy alkohol. 50 - tka szybkim haustem i za chwile powinno być lepiej. pozdrawiam Sylwia: I skorzystaj z pomocy Psychiatry. Tylko w takim zacofanym kraju jak nasz wstyd pójść do Psychiatry. Izma: Próbowałaś potasu, magnezu i witamin grupy B? Podane przez..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...stronie, ból pleców na wysokość pachy czasami pod łopatką czasami nad..często nasila się gdy obracam mocno ciało wprawo bądź w lewo, ból w okolicach żołądka ale po lewej stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75. Bóle są lekkie i nie nasilają się przy wysiłku fizycznym po prostu są. Wydaje..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...wyśmiewać, ale różnice w wysokości ciśnienia które przedstawiasz to różnice w granicach błędu aparatu. Nie używaj go przez dwa - trzy dni to wtedy sam poczujesz jak to jest z ciśnieniem. Ponadto z doświadczenia radzę ci nie rzucać się w farmakologię jeżeli masz możliwość innych..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...pozycji leżącej jest na wysokości serca a ciśnieniomierz sprawny. To jest normalne, że podczas leżenia ma się niższe ciśnienie ponieważ ciało odpoczywa i serce pracuje na mniejszych obrotach. Różnica między 150/90, a 125/75 to trochę dużo. Jest możliwe, że pozycja leżąca pozwala ci się..

Wysokie ciśnienie i szybki puls

.. ...prawej stronie plecow na wysokosci mostka czasami czuje z przodu tez po prawej stronie co utrzymuje sie do dzis, zrobilem rtg klatki i tez nic!!! pracuje w norwegii jako kierowca i nie biore lekow psychotropowych z wiadomych przyczyn: ) )stosuje validol i jakies tam tabletki kupione w..

Zmiana ciśnienia, wahania pulsu

.. ...niskocisnieniowca zmienił się w wysokocisnieniowca, czy tez może zachorowałam na coś? Dodam, że nie zmieniłam stylu zycia, aczkolwiek nie wykluczam, ze może byc to coś związane ze stresem. ( Jesłi tak, to czy jest prawdopodobne, że samo przejdzie? ) Jestem zapisana do lekarza za parę..

Częste zasłąbnięcia

.. ...zestresowałem, ale to i tak za wysoko. Od pół roku biorę tabletki na nadciśnienie i jest ono teraz niższe - około 140/80. Czasami zdarza się, że spada do 120/70. Często boli mnie głowa, na ten ból pomaga mi naproxen. Czasami pojawia się u mnie arytmia - odczuwam dodatkowe skurcze serca,..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...zimno. Jest również wysokociśnieniowcem. Wizytę u kardiologa miałyśmy po 8 dniach od powrotu z Ochojca a wcześniej też była badana przez lekarza rodzinnego. I tak jak wyżej pisałam znalazła sie teraz w szpitalu na kardiologi. Wniosek o wczesną rehabilitacje mamy już złożony i w tym..

Rożnica 20-30 między ciśnieniami i uczucie ciężaru w piersi

.. ...prawidlowe z punktu widzenia wysokosci, nie jest podwyzszone...ale zastanwia mnie to czy ta mala roznica miedzy nimi nie jest np pierwszym sypmtomem jakiejs niewydolnosci czy wady. nigdzie nic na ten temat nie ma, pomyslalam, ze moze ktos tez tak ma i wie czy sie tym niepokoic czy nie...

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...podwyższony cholesterol wysokości 283. Dostałem leki które jednak nie powodoują u mnie regulacji ciśnienia które mam bardzo chwiejne od 126/88 do 199/100 najczesciej wyniki są w przedziale 140 - 160 / 90 - 100. Występują jednak skoki ciśnienia które są bardzo nie przyjemne i..

Zbyt wysokie ciśnienie

.. ...dobre.Monitor musi postawić wysoko,żeby się nie schylał i robić gimnastykę. co do mojej wagi, od jakiegoś czasu, strasznie szybko tyje albo tracę na wadze. W ciągu tygodnia jestem w stanie zgubić 8 kg, i na następny znowu ważyć o 8 więcej. to dziwne,na wszelki wypadek zbadaj sobie na..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 4

.. ...do doktora; wartości wysokośći ciśnienia tętna * 60 / 70 mmHg mogą wiązać się z większą częstością występowania powikłań sercowo - naczyniowych, ale to też indywidualne przypadki, skłonnosci ze tak powiem osobnicze, hej - holter 24h cisnieniowy, konsultacja i jestesmy w domu ,..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...przy takiej granicznej wysokości ciśnienia można spokojnie zajść w ciąże bez obaw że się pogłębi i przejdzie w nadciśnienie? Co może być przyczyną że jest wyższe niż przy zeszłym badaniu? Czy można przy takich parametrach uprawiać sport? Ostatnio trochę pływam i jeżdzę na rowerze..

Arytmia i niskie ciśnienie a pobyt w górach

.. ...ma zbyt duzej różnicy wysokości,wiec moim zdaniem powinnas jechac,jeśli poczujesz sie gorzej zawsze możesz wrócic do domu. Takie jest moje zdanie na ten temat. Jak rozumiem papierosow nie palisz?? Nie,no skąd,nie palę: ) Lekarza nie pytałam,bo wtedy jeszcze nie wiedziałam,że..

Pomocy

.. ...konkretnie z tyłu na wysokości ucha po lewej stronie. niedawno też pojawiły sie takie jakby kliknięcia w głowie. Mam też wysokie ciśnienie na które miałem robione baania( USG brzucha,dopler nerek, echo serca, okulista, bad krwi ) które nic nei wykazały więc postawiłlekarz diagnozę że to..