Wzmożone

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia sercowego: uszkodzenie i martwica włókien mięśnia sercowego oraz nacieczenie limfocytowe tkanki śródmiąższowej...

Niewydolność serca

.. ...Innymi objawami mogą być: wzmożone oddawanie moczu w nocy ( nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy, ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...przerost mięśniówki serca; wzmożone napięcie nerwu błędnego - dziesiąty nerw czaszkowy ( powoduje to zmniejszenie ilości uderzeń serca podczas wysiłku i w spoczynku ). Powiększenie objętości jam serca i zwiększenie jego masy powoduje wzrost objętości wyrzucanej z komór podczas skurczu...

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...fizyczna prowadzą do wzmożonej syntezy VLDL ( very low density lipoprotein - cholesterolu o bardzo niskiej gęstości ). VLDL jest bezpośrednim prekursorem LDL. Pacjenci z nadwagą wykazują oporność na insulinę i tendencję do rozwoju miażdżycy. Najważniejszymi elementami leczenia..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...spowodowany przez duszność, wzmożone napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia opłucnej. W..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...zmuszają prawą komorę do wzmożonej pracy, co powoduje przerost mięśnia sercowego i rozstrzeń w obrębie prawej komory i w konsekwencji rozwój prawokomorowej niewydolności serca. Nadciśnienie płucne ma charakter postępujący, dominującym objawem jest duszność wysiłkowa, z czasem dołączają..

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...nervosolu w stanach wzmożonego napięcia emocjonalnego, wyczerpania nerwowego i bezsenności i stanach lękowych. Kozłek i arcydzięgiel zawierają wśród swoich substancji czynnych miedzy innymi kwas walerianowy. Mieszanka ziołowa wspomaga również trawienie, ma działanie antyseptyczne...

Fenobarbital (milocardin)

.. ...wieńcowych związanych z wzmożonym napięciem nerwowym ), także w zespołach bolesnego miesiączkowania. Fenobarbital może wchodzić w różnego typu interakcje i innymi, przyjmowanymi farmaceutykami, stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza. Milocardin to handlowa nazwa preparatu złożonego..

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

.. ...we krwi. Nie należy jednak nigdy interpretować tego parametru w oderwaniu od liczby płytek krwi i ich objętości. Podstawowe i najbardziej istotne informacje na temat trombocytów dostarcza parametr PLT...

Tachykardia zatokowa

.. ...zjawiskiem prawidłowym. Wzmożone napięcie ( aktywność ) układu współczulnego obserwujemy także w przebiegu infekcji ( gorączka ), niedokrwistości czy odwodnienia i innych stanach chorobowych. Im również towarzyszy tachykardia zatokowa. Nieadekwatną tachykardią zatokową nazywamy..

Neurastenia

.. ...nastrojów, zniecierpliwienie, wzmożona pobudliwość. W fazie hipostenicznej pojawia się apatia oraz zaburzenia wegetatywne i seksualne. Często w przebiegu neurastenii obserwuje się zaburzenia ze strony układu sercowo - naczyniowego takie jak chwiejność tętna czy skoki ciśnienia tętniczego..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia, wrażenie braku powietrza ( subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca, wypaczone wrażenia czuciowe (..

Objawy cukrzycy

.. ...są: wielomocz, czyli wzmożona ilość oddawanego moczu; znacznie wzmożenie pragnienia, chory odczuwa niemal ciągłą potrzebę przyjmowania płynów, nie raz do kilku litrów dziennie; odwodnienie, objaw wydawałoby się nie pasujący do dwóch poprzednich, a w rzeczywistości stanowiący tak jak one..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...mięśniowej, powoduje to wzmożoną aktywację innego kanał jonowego - wymiennika sodowo - wapniowego - i napływ znacznych ilości jonów wapnia do komórki. Jony wapnia inicjują skurcz a wzrost ich stężenia wiąże się z większą siłą tego skurczu. Działanie digoksyny polega więc przede wszystkim..

Przeczulica (hiperalgezja)

.. ...nerwowymi. Efektem jest wzmożona wrażliwość nie tylko fragmentu ciała bezpośrednio uszkodzonego ( np. poparzonej skóry ) ale także najbliższej jego okolicy. Zjawiska zaburzenia przypływu informacji o modalności bólu mogą zachodzić na każdym poziomie układu nerwowego. Najczęściej..

Tężyczka utajona

.. ...którego dochodzi do wzmożonej pobudliwości nerwowo - mięśniowej. W przypadku utajonej postaci tężyczki nie obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki bodziec może wywołać odruchowe skurcze. W diagnostyce, po za badaniami..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu na wybrany narząd wysoką temperaturą. W przeciwieństwie do krioablacji, jest to jednak procedura..

2-ga ablacja za mną

.. ...okresie mogą występować wzmożone arytmie i inne, nawet nowe objawy choroby. Dlatego też kazał mi zgłosić się na kontrolę dopiero po trzech miesiącach. Wczoraj migotanie ustąpiło mi dopiero po kroplówce a mimo to wierzę że będzie dobrze . Jestem 10 dni po ablacji. Z dnia na dzien..

Echo serca - Str. 37

.. ...tarczycy , infekcja , wzmożonym poburzeniem ukladu adrenergicznego Witam Dziekuje Pani Izo, a czy moze mi Pani podpowiedzieć do dalej należy robić? W tej chwili biore metocard, aspargin, ale nie do konca czuje sie dobrze prosze o rade witam czy może mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu badania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...do głosu w okresach wzmożonego napięcia nerwowego i charakteryzuje się drażliwością, niepokojem, lękiem, potliwością, drżeniem rąk, kołataniem serca i, co najgorsze, DUSZNOŚCIĄ. Raz w wyniku takiego ataku znalazłam się w szpitalu. Tam mnie oświecono co to za paskudztwo. Od tej pory..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 41

.. ...powróciła nerwica ze wzmożoną siłą ( kumulacja ze wszystkich lat )i dopiero po tylu latach dowiedziałam się że mam nerwicę na którą teraz się leczę .Przepraszam że zanudzam Was własnymi problemami ale mam głęboką nadzieję że jak wyrzucę to z siebie to będzie mi lżej i łatwiej sobie z tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 61

.. ...siedzę w domu - mam wzmożoną nerwicę z lękami i innymi atrakcjami. A znowu jak pracuję, to wszystko wali mi sie na łeb. I mąż nie jest zadowolony ( bo nie jestem * dyspozycyjna * ). Ciągle jakieś dąsy, niedomówienia. Przerasta mnie ten początek roku. Ty, Iwa, masz chociaz dwójkę dzieci -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 103

.. ...tylko że 10 krotnie wzmożone.Często drętwieje mi czoło i ręce i OCZY.Jak na mój wiek to chyba jeszcze za wcześnie nie sądzicie.Czasem jest tak że nie ide do szkoły bo nie dał bym rady wyjść a jak bym wyszedł to było by nieciekawie :/powodem nerwicy była szkoła.Od IV klasy szkoły..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...elektrolity na min. Wzmożona Tachykardia. Pod koniec ciązy musiałam brać Isoptin. Od momentu urodzenia dziecka wszystkie objawy pozostały co wiąże się m.in. z nieprzespanymi nockami. Widziałam ostatnią wypowiedż Pawła i jak najbardziej się z tym zgadzam. Chociaż mimo powyższym mam tez..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...kardiowersja ani inne wzmożone działanie a jedynie moje stałe leki podawane drogą dożylną i oczywiste mieszanki polaryzujące. Jednak w tym roku, 16 czerwca, wystąpił u mnie nagle częstoskurcz na około 150HR/min co mnie zbytnio nie przeraziło, trwało juz chwile, po czym przyjechało..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...pomogło. Jeśli chodzi o wzmożoną aktywność układu immunologicznego i wytwarzanie przeciwciał, rozumiem to jako dysfunkcję, czyli słabość. Suplementy stosuję systematycznie. Oczywiście , co jakiś czas robię badania, na początku robiłam co miesiąc. Na tarczycy miałam guzki - 2 lata temu..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...potliwość, utrata masy ciała, wzmożony apetyt, drżenie rąk, nieregularne miesiączkowanie [ nawet bardzo..] bezsenność, przyspieszenie wzrostu ). Boję się przyjmować lekarstwa, bo jeżeli źle to zdiagnozowali to mogą wystąpić skutki uboczne.. Co mam zrobić? Wizytę u endykrynologa mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o nieprawidłowe działanie ukladu pokarmowego ( częste odbijania, wzdęcia, kluska w gardle, bóle brzucha, czasem nudności itd. ) to być moze po badaniach ( już we wrześniu ) okaże się, że oprócz nerwicy są też inne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...odradza w związku ze wzmożonymi falami na EEG. Nie bardzo chyba ten Cloranxen mi pomaga i nie wiem czy mogę sobie go tak odstawic i wziąźć inny. pozdr s. czesc 10 lat z tym guwnem Witam Wszystkich Mam pytanie czy nerwica zawsze musi się kojarzyć z objawami ze strony serca. Ja mam nieraz..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...można pomyśleć ,ze to wzmożone ruchy jelit - myślę ,ze USG Cię uspokoi . pozdrawiam robilam usg po niecalych 4 tyg...po stosunku z patnerem...i lekarz pow ze nic nie widzi...ze wszytsko jest ok...ale nie iwem dlaczego wtedy mam tkie mocne pulsy...czesto mam zawroty glowy...ale boje sie..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. Od dwoch lat lecze sie na tachykardie,mam 29 lat a ostatnie badanie ekg wykazalo wzmozone napiecie ukladu wspolczulnego,zaburzenie przewodnictwa srodkomorowego i widoczna znaczna zmiennosc oddechowa,ponadto wyniki z echa serca tez mi niz nie mowia,np.EF 67%,SF 37,3%,SV 87 i aorta 3,1.Czy ktos ma wieksze..

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...stanie spoczynku,ani wzmożonego ruchu( np. bieg )tylko podczas normalnego chodzenia.Po paru dniach ból zminiejszył sę znacznie,ale nie znikł.Tętno i rytm pracy serca prawidłowy,poniżej 60 uderzen na minutę.Czy ten ból to mógł byc zawał?Czy mogłem sobie cos uszkodzić w sercu?Czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...przed miesiączką sa wzmożone.Unikam alkoholu ,gdyz po nim czułam sie fatalnie.Od roku nie palę, a jeżeli chodzi o kawę nigdy nie mogłam jej pic bo moje serce wariowało.Musisz sama zaobserwowac w jakich sytuacjach potyka sie twoje serducho,napewno będzie pytał cię o to lekarz - Elzbieta..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...na tle nerwowym, ze wzmożonego napięcia psychicznego!!!!!!!!!!!Nasz mózg może wyprodukować wszystkie objawy, trafia to na organy słabsze, nie w znaczeniu już chore albo znaczące w procesie psychoterapii. Na tym forum są ludzie z chorobą serca i z zaburzeniami lękowymi.. Nie mylmy tego i..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...wystąpiły u mnie w okresie wzmożonego wysiłku i diety odchudzającej, też boje się czy to nie jakieś przetrenowanie itp. Ogólnie chciałbym iść do szpitala i żeby np przez tydzień codziennie mnie badali, morfologia krwi, holter non stop itp żeby sprawdzić wszystkie zależności, próba..

Dodatkowe skurcze - Str. 205

.. ..., bo podobno w ciąży wzmożona ilość skurczy dodatkowych to normalne i wiele kobiet tak ma - chcialabym z nimi pogadać. Bo ja się modlę, żeby u mnie to była ciąża, stres i brak magnezu bo mam 1, 78, gdzie norma ambolatoryjna jest od 1, 8, a norma kliniczna podobno od 2,2. Modlę się o to..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...szczególnie w chwilach wzmożonego stresu. Ktoś wcześniej słusznie zauważył: gdy zaczynamy go czuć, zaczynamy również się denerwować, czym sobie dodatkowo szkodzimy. Wizyta u psychologa czy psychiatry może być przydatna, jeżeli kardiolog nie może pomóc. Możecie ją potraktować jak przegląd..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...stwierdzono przed zabiegiem: wzmożone tętnienie okolicy przedsercowej, szmer wyrzutowy 3/6 i płucny stuk wyrzutu w polu osłuchiwania tętnicy płucnej. Gradient wynosił 45 mmHg. Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie..

Nerwica? poddenerwowanie i potliwość

.. ...jakby o co, potliwość wzmożona i co gorsze, sądzę, nerwy w stosunku do wszystkich osób. Są jakieś techniki relaksacyjne lub inne by opanować ciało, ducha i znaleźć złoty środek? Pozdrawiam wszystkich i dzięki za, podejrzewam, użyteczne praktycznie rady... Witaj!na początek radzę Ci..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...lewej komory, lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych leków bo Tata ma zbyt niskie ciśnienie. Chciałabym się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...odczuwanie silnego i wzmożonego lęku, niemożność wybudzenia w momencie kiedy się tego chce, przyspieszone bicie serca, uczucie duszności i suchości w jamie ustnej a także nadmierne pocenie się. Kolejnym zaburzeniem wegetatywnym jest brak lub nadmiar łaknienia. W obu przypadkach jedzenie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...po 5 kropel. Jeśli na wzmożone bicie serca cierpią osoby wycieńczone, szczupłe i słabe - podajemy 3 razy dziennie China C9 po 5 kropel. We wszystkich wspomnianych przypadkach bardzo skutecz­ne jest aplikowanie na noc 5 kropel Arsenicum jodatum C9. * Zadziwiające jest to, ze generalnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 273

.. ...wzrosty ciśnienia ), wzmożony ogólny niepokój, szybkie męczenie się przy niewielkim wysiłku fizycznym i czasami trudności oddechowe, zawroty głowy... Odkryto mi to przy okazji badania przyczyn potwornych bóli na wysokości serca w klatce piersiowej i od strony pleców - okazało się że to..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...dolegliwości wracaja ze wzmożoną siłą i dłużej schodzi z opanowaniem objawów do poziomu by dało się żyć w miarę normalnie. No i jeszcze jedno.W nietolerancji glutenu stwierdza się nadwrażliwość na jod i pokarmy zawierające go w dużych ilościach.Jod, jak wiadomo również wpływa pobudzająco..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...dochodzi paniczny lęk oraz wzmożone tętno i bicie serca. oczywiście wszystko podczas zasypiania. codziennie zarywam noce. wczoraj spałam spokojnie bo wzięłam na noc hydroxyzinum i to mnie uspokoiło. dziś była masakra nie spałam całą noc, płakałam, usnęłam jedynie nad ranem na godzine..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...nasilające się ): 1.Podczas wzmożonego wysiłku: - ściskanie w sercu - ból w klatce piersiowej - szumienie w głowie - omdlenia 2.Przy odpoczynku po wysiłku: - bardzo duża duszność - kaszel - mrowienie dłoni - trzęsące się dłonie - * powrót do siebie * trwa ok.30min 3.Bez wysiłku, w stanie..

Wpływ stosowania suplemantacji na przerost mięśnia sercowego

.. .../przyzwyczajenie do wzmożonego wysiłku, powodują jego ponowny przerost. interesuje mnie porównanie stosowania, a nie stosowania na powiększenie się mięśnia sercowego. zdania są podzielone, a jak wiadomo suplementacja jest uzupełnieniem diety, więc sama nie powinna mieć na to znaczącego..

Moje boje, czy to na pewno nerwica? - Str. 2

.. ...pojawia się w okresie wzmożonego stresu i braku snu. Zaczyna się od duszności i ogólnego osłabienia, potem drętwieje mu lewa ręka, potem traci moc w nogach i osuwa się na krzesło. Ma stan lekowy, myśli, że umiera, nie może poruszać ani rękoma, ani nogami. Ale zamiast wysokiego, ma..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...okolicy nadgarstka, wzmożona wrażliwość na dotyk. Ból pojawiający się w przypadku torbieli, które nie są wyczuwalne, najczęściej związany jest z uciskiem na pnie nerwów [4]. Torbiel manifestuje się przeważnie jako guzek wyczuwalny pod skórą, czasami przesuwalny, bez zmian na powierzchni..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 645

.. ...i oczywiście higiena wzmożona bo będzie się robił stan zapalny jamy ustnej i dziąseł, a to nie jest też przyjemne. Jeżeli chodzi o zdjęcie to znalazłam Twoje na NK, fajna babeczka z Ciebie, masz fajną rodzinkę, ładne córeczki i przystojniaka męża. Ja nie mam portalu na NK, ale jeżeli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...o 3 cm o jednorodnej wzmożonej strukturze echa Zyła wrotna śledziona pęcherzyk żółciowy drogi żółciowe trzustka nerki w USG bez zmian Tak to mam napisane myślę że USG było wykonane fachową aparaturą bo robiłam je w Poliklinice doktora Bessera no cóż nie wiem z czego ta wątroba tyle..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1129

.. ...,że w aptekach jest wzmożony ruch,no niestety ludzie chorują częściej niż zwykle. _____ Nati : )Składam Ci spóżnione ale płynące prosto z serca zyczenia urodzinowe: ) Zyczę samych pogodnych dni, pociechy z latorośli, miłości aż do bólu, sukcesów na polu zawodowym, spełnienia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1161

.. ...mogą pojawiać się ze wzmożoną siłą to przez dwa tygodnie nie wzięłam ich do ust.Maja trzymam za ciebie kciuki.Będzie dobrze. Całą noc nie mogłam spać i zasnęłam dopiero o 8 jak pan M poszedł do pracy , wstałam o 10,00 i jestem nieprzytomna . Szybko dzieciom śniadanie , antybiotyki i..

Duszności, nagłe bez przyczynowe wzmożone bicie serca

.. ...nagłe bez przyczynowe wzmożone bicie serca i towarzyszące przy tym uczucie, jakby na chwile przepływ krwi został zablokowany w okolicach serca. Nawet dwa razy miałem tak, że tam gdzie stałem w jednej chwili tam też tarzałem się po ziemi bez możliwości złapania oddechu i z uczuciem jakby..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...spazmolitycznie na mięśnie o wzmożonej pobudliwości ruchowej. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1 - 2 h. Wydalanie następuje przez nerki. Wskazania: Zespół jelita drażliwego. Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego - ból brzucha, stany skurczowe jelit, biegunki, zaparcia. Ból..

Kłucie, uczucie dyskomfortu pod lewa łopatką

.. ...ale wtedy gdy np, mam wzmożony wysiłek np. rower, bieganie, czy dźwiganie przez kilka dni. Po wysiłku kilkudniowym czuje takie kłucie. Co prawda mija ono z czasem ale dziwne to trochę. Kiedyś gdzieś wyczytałem że może to być coś z sercem ale u mnie raczej jest w porządku. Sam już nie..

Interpertacja wyników badania krwi

.. ...wywołanym rozpadem tkanek, wzmożoną degradacją białek i glikogenu ( głodzenie, niewyrównana cukrzyca ), niedotlenieniem tkanek, kwasicą metaboliczną lub oddechową, zmniejszonym nerkowym wydalaniem, ostrą niewydolnością nerek, pierwotną niedoczynnością kory nadnerczy ( choroba Addisona ),..

Interpretacja wyniku badania krwi

.. ...trombocytów, na przykład o ich wzmożonej produkcji po znacznym zużyciu ( wykrzepianiu ) trombocytów obecnych we krwi. Nie należy jednak nigdy interpretować tego parametru w oderwaniu od liczby płytek krwi i ich objętości. Podstawowe i najbardziej istotne informacje na temat trombocytów..

Lexapro - Str. 7

.. ...jakichkolwiek leków mają wzmożone objawy. Jak silna jest nasza podświadomość przekonałam się 1 dnia leczenia. Otóż, wyobraźcie sobie moi Kochani, że 1 dnia leczenia, wzięłam pól tabletki o godz. 8:30 rano. Po ok. 3,4 minutach dostałam ataku szybkiego bicia serca, uczucia napływającego do..

Lexapro - Str. 8

.. ...miesiącu. Do tego czasu wzmożone lęki, walenie serca, poty i cały zestaw innych objawów. Lekarz kazał mi zacisnąć zęby, brać Hydroxizinum i czekać na poprawę. Zapewniał, że poczuję się lepiej i tak się stało. Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, większość osób pisze o innych lekach branych na..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...kończyn, skurcze mięśniowe. Wzmożonej pobudliwości emocjonalnej towarzyszą zlewne poty ogólne lub pocenie się rąk. Zaburzenia w układzie trawiennym powodują bóle w obrębie jamy brzusznej, nudności i wymioty, biegunki lub zaparcia. Trudno opanować jest zaczerwienienie twarzy, uczucie..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy. Serce niepowiększone. Wynik raczej dobry. Nie jestem lekarzem ale kilka zdjęc mialam robionych z powodów częstych stanów zapalnych. Pewnie tylko zmiany oskrzelowe,płuca czyste,serce bez zmian.Zmiany zapalne po prawej stronie..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...bezpiecznie podczas wzmożonego wysiłku. Może ktoś jest zorientowany czy moje wyniki badań będą problemem. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Moim zdaniem do wojska nie powinni cię brać. Twoje powiększenie lewej komory wynika najprawdopodobniej z nadciśnienia( nie leczonego ). Nie wielka..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...mrowienia w kończynach, wzmożonego wypadania włosów, łamania się paznokci, próchnicy zębów, rozdrażnienia, lęków, trudności w koncentracji, zaburzeń snu, nocnych potów, kołatań serca, arytmii, bólów głowy, mdłości, biegunki, drgań jednej z powiek. Powiedzcie czy Wam też tak mrowieją..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...jan np duży przepływ i wzmożona siateczka czarliego lub inne. ASD 2 zmyka się u dzieci chirurgicznie i należy zrobić to jak najwcześniej. To częsta wada. Jeśli nie ma objawów to chyba po drugim roku życia a jeśli są to być może lekarz zdecyduje że szybciej. pozdrawiam serdecznie ps..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...drżenie, ucisk za mostkiem, wzmożona potliwość. Nigdy nie straciłem przytomności w takich sytuacjach. Za 3 miesiące ide na tydzień do szpitala w Katowice Ochojec na badania. Przeczytałem w sieci o PFO ale kilku rzeczy jeszcze nie wiem. A lekarz też nie chce mnie straszyć na wyrost ; - )..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 30

.. ...takie objawy jak; - wzmożona pobudliwość nerwowa ( nadpobudliwość ) - zwiększona potliwość - nietolerancja gorąca - kołatania serca - duszność - uczucie osłabienia( ... ) Dlatego uważam ,że lekarz pierwszego kontaktu to przede wszystkim przy Twoich dolegliwościach powinien Cię skierować..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 122

.. ...byłam drobna a teraz wzmożony apetyt na słodycze zrobił swoje.Zle się z tym czuję ale jakoś nie mam siły odmówić sobie czegoś słodkiego.Piję herbatę czerwoną ale co z tego.Mam w domu rower najgorzej że serducho mi wali jak się zmęczę muszę chyba powoli stopniowo ale codziennie. Majka to..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...aortalna - wewnętrzne wzmożone wypadanie brzegów płatka v max 1,3 , fala zwrotna I/II stopień Zastawka trójdzielna bez zmian v max 0,6 , fala zwrotna II stopień, v max 2,68 , gradient max 28,8 RVSP 39,8 Zastawka płucna bez zmian Kurczliwość serca EF 45 - 50 % Powiększony lewy..

Nieustający ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...Dolegliwości nasilają się przy wzmożonym wysiłku fizycznym,czasami wydaje min się że nie mogę złapać oddechu... Po całym dniu pracy nie jestem w stanie prowadzić samochodu bo bul w klatce zbyt mnie rozprasza po za ty czuje się dziwne...zupełnie jak nie z tej bajki... Pojawiały się bule..

Wysokie tętno podczas wysiłku

.. ...uzyskałem podczas jednego ze wzmożonych wysiłków. Natomiast podczas ostatnich dwóch maratonów ( pierwszy raz podczas zawodów mierzyłem tętno ) średnie tętno przez okres 2,5 godziny wynosiło 186, ale przez ponad 1,5 godziny 191. Nie wiem, czy to wychodzi mi na zdrowie. Z drugiej strony..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...mi wytłumaczyć tego wzmożonego wysycenia płatków, trza czekać :/ a co mu jest? Serce? Nie wiem co mu jest ale go po prostu nie ma. Mógłby ktoś mi odp na moje pytanie o wysycenie płatków? karolina to wysycenie platkow to jest pikus nie masz czego sie doszukiwac,same wnioski USKserca mowia..

Problem

.. ...wcześniej nie miałam wzmożonego wysiłku ani nie jest gorąco; 10.Często śpie bardzo długo choć na początku nie mogę zasnąć. I TO CHYBA WSZYSTKO. MAM NADZIEJE ŻE KTOŚ MI POMOŻE. Z GÓRY DZIĘKI ; ) ) chudziel - zadaj sobie tarczycę; ) A ja mysle, ze to typowe dla nerwicy : ) ZRÓB badania..

Zawroty głowy i wstępna diagnoza tachy-brady, zespół chorej zatoki

.. ...33/min. Echo wykazało wzmożone beleczkowanie w obrębie koniuszka lewj komory. Jednak cały czas nie mogę uwierzyć że powoduje to moje ciągłe zawroty głowy. Nadmienie iż tętno miałem zawsze bardzo niskie, badania krwi ok, TSH ok. Zastanawiam się czy to że rzuciłem palenie nie ma na to..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 8

.. ...przychodni...nie zauważyłam wzmożonego ruchu , tak jak zwykle , no może tylko jedno dziwne dla mnie..... że każdy kto przyszedł był przyjęty bez problemu .... dbajmy o zdrowie codziennie spacerujmy, rano profilaktycznie woda z miodem i cytryną lub syrop z cebuli i czosnku, unikajmy..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 31

.. ...adaptacji ustroju, ze wzmożonym wydzielaniem kory nadnerczy, przebiegający w trzech fazach: reakcji pogotowia, okresu obrony ( oporu ), okresu wyczerpania ( ciężkiej choroby prowadzącej nawet do śmierci ). DEFINICJA STRESU ( psychologiczna ): czynniki zewnętrzne, które utrudniają lub..

Mdłości, bóle migrenowe i gula w gardle

.. ...typowych bólów brzuszka i wzmożonego łaknienia. Mam mdłości i okropne piekace w okolicach potylicy bóle głowy. Przez trzy dni nie jestem w stanie funkcjonować i czuje się oblożne chora. 2. Nigdy nie miałam dużych problemów z dolegliwościami przed okresem. Od roku biorę tabletki..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...bezwarunkowe zamiast wzmożoną gotowością do wysiłku lub obrony - reakcjami wegetatywnymi jak PŁACZ, MDŁOSCI , BÓL GŁOWY . Początkowo reakcje te powstają w wyniku nadmiernego przeciążenia c. u. n.. wskutek zmęczenia, choroby, silnego stresu i znikają samoczynnie po usunięciu przyczyny...

Ból za mostkiem w czasie jogingu

.. ...przygotowania organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego. Takie ukłucie często się pojawia w momentach kiedy bez rozgrzewki startuje się do głównego, wyczerpującego zadania= opis takiego zjawiska podaje większość książek medycznych z zakresu kardiologii i interny dostępnych * bez recepty..

Przeziębienie

.. ...okresie niestety występuje wzmożona zachorowalność na infekcje wirusowe co jest bardzo naturalne zważywszy na porę roku i nieustabilizowana temperaturę. Katar powinien przejść w ciągu tygodnia jeśli jest to typowy katar związany z przeziębieniem ( zgodnie ze starym powiedzeniem że katar..

Coś, ale nie wiem co (może nerwica?)

.. ...powtarzamy.Zalecana wzmożona higiena ,cżęste mycie rąk mydłem,mycie owoców,niepicie nieprzegotowanej wody.Owoce cytrusowe parzyć wrzątkiem. musisz tez uzupełniac mikroelementy i witaminy,ale to musi ci lekarz powiedzieć ,jaka dieta ,co jeść ,jak sie odżywiać.Jak z tego wyjdziesz,to od..

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...naczyniowy płuc lekko wzmożony, nic poza tym, morfologia i ob wszystko w normie. 1 seria antybiotyków, poprawa na 2 - 3 dni i znowu to samo, druga seria amoksiklaw, nieco pomógł, ale nie na długo, początek listopada, następna morfologia, wyniki super, białko crp w normie, ob 3mm, mocz w..

Depralin - Str. 2

.. ...dolegliwość. Skutki uboczne: wzmożone pragnienie i chyba tyle. Pozdrawiam witam biore czwarty dzien 5mg po tyg mam brac 10mg.narazie czuje sie fatalnie szczegolnie od rana do poludnia nudnosci leki glupie mysli i jakas przymulona jestem wogole zero apetytu a co za tym idzie ogolne..

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...i lewej tętnicy płucnej w stosunku do przepływu przy zastawce płucnej. Podejrzenie drożności przewodu Botalla. Poszę o sugestie Pozdrawiam z tego co kojarze jestes juz na www.forum.sercedziecka.org.pl..

ECHO serca

.. ...kardiologiczna W wywiadzie wzmożona męczliwość, uczucie kołatania serca, tendencja do nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. Proponuję ocenę Holtera EKG, DZM na kwas VMA. krążenie hiperkinetyczne często występuje u młodych nerwowych osób. Diagnozę masz postawioną - echo..

HOLTER EKG INTERPRETACJA

.. ...obnizenia odcinka ST? wzmożona męczliwość, uczucie kołatania serca, tendencja do nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. na prawdę się nie znam. Mam obniżenia odcinka ST? A co to ;p? jeżeli ktoś już sie mną zainteresuje tu jest ECHO http://forum.kardiolo.pl/temat7003.htm a..

Wynik z prześwietlenia płuc

.. ...podścieliska nieco wzmożony. Co to znaczy, czy jest źle? takie rzeczy są po zapaleniu oskrzeli,płuc. dziękuję, ale czy to jest norma i nie ma czego się martwić, czy też trzeba teraz częściej płuca monitorować...

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...- wtedy objawia się wzmożoną pobudliwością, wybuchami gniewu i silnymi reakcjami emocjonalnymi lub postać hiposteniczną, dla której typowe jest przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją uwagi i pamięcią oraz zaburzenia snu. Neurastenia może wynikać też z utrwalonego negatywnego..

Duszności po by passach

.. ...podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ? prawy kąt p - ż wolny. , zrobiono tez EKG i test wysiłkowy, który wyszedł dobrze ( 75 % ), nie doszło do niedokrwienia, a przed operacja mama nie dała rady wykonać tego..