Wzrok

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...poszkodowanego, kierując wzrok na klatkę piersiową i jednocześnie stara się usłyszeć szmer oddechowy, obserwuje ruch klatki piersiowej podczas oddychania, może też wyczuć ruch powietrza na swoim policzku. W przypadku braku oddechu wykonaj 2 wdechy. Każdy wdech powinien trwać ok. 1,5 - 2..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...( chory bez kontroli wzroku nie potrafi określić, jak ułożone są palce jego stóp ) oraz zniesienie czucia wibracji ( to zaburzenie pojawia się najwcześniej, ale zwykle jest dla chorego niezauważalne ). Przyczyną mrowień ( parestezji ) mogą być także zaburzenia elektrolitowe (..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. Chwilowa utrata wzroku może mieć przyczyny krążeniowe. Siatkówka - błona sensoryczna oka, odpowiedzialna za odbiór ( percepcję ) bodźców świetlnych i pierwszy etap w drodze impulsu świetlnego do kory mózgowej, jest unaczyniona przez odgałęzienia tętnicy środkowej siatkówki. Tętnica ta wywodzi się z tętnicy..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...duży, uciska sąsiadujące struktury i wywołuje objawy neurologiczne. Typowy jest ucisk na nerwy wzrokowe w obrębie skrzyżowania wzrokowego, co wywołuje ubytki w polu widzenia ( zaniewidzenie dwuskroniowe )...

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...skrzyżowanie nerwów wzrokowych i powodować zaburzenia pola widzenia; guzy o innych lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i wielu innych objawów. Możliwa jest także sytuacja, w której guz umiejscowiony w mózgu manifestuje..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...ślepoty. Retinopatia cukrzycowa jest przyczyną pogarszania się wzroku osób chorych na cukrzycę, z czasem może prowadzić do ślepoty związanej z odwarstwieniem siatkówki, uszkodzeniem plamki lub wtórną jaskrą...

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...obrzęku tarczy nerwu wzrokowego. Zmiany obserwowane na dnie oka są podzielone na 4 okresy. Początkowo obserwuje się jedynie poszerzenie naczyń. Z czasem wyraźne staje się zwężenia ich światła. Objaw miedzianych drutów pojawia się w trzecim okresie, świadczy o zaawansowaniu zmian. Ten..

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...naczyń, przesięki i krwotoki, z czasem włóknienie i zwyrodnienie tarczy nerwu wzrokowego. Podstawowym badaniem służącym do postawienie podejrzenia AMD i do monitoringu progresji choroby jest badanie dna oka...

Jaskra

Jaskra

.. ...uszkodzenie ) nerwu wzrokowego. Typowemu obrazowi tarczy nerwu wzrokowego w badaniu dna oka towarzyszy postępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego, charakterystyczne ubytki w polu widzenia oraz typowa ewolucja tych zmian. Wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego nie jest koniecznym warunkiem do..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład połowiczy. Naukowcy z Collegium Medycznego im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...bezpośrednią kontrolę wzroku nad tym co robi. Bo zabiegi torakoskopowe wykonuje się patrząc na pole operacyjne za pomocą kamery. Co do skuteczności - ablacje migotania przedsionków to w ogóle niewdzięczna praca - zabiegi są długotrwałe, wymagające ( dla pacjenta i lekarza ), rozległe, a..

Echo serca - Str. 27

.. ...temu można pod kontrolą wzroku umieszczać tę głowicę w odpowiednim miejscu przełyku, żołądka lub jelita. W taki sposób ocenia się rozmiary i stopień naciekania guzów ( zwłaszcza podśluzówkowych ), ogląda dokładnie trzustkę i drogi żółciowe. Oczywiście pobiera się też wycinki do badania...

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...uszkadza płuca, tarczycę i wzrok. Pozdrawiam Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także odczuwac kołotania serca.zgłaszałam sie z tym kilka razy na pogoptowie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...towarzyszyć wyobrażenia wzrokowe. Odczuwanie ciepła w całym ciele Kiedy opanujemy już poprzedni etap, przystępujemy do ćwiczenia wywoływania wrażenia ciepła najpierw w prawej ręce, później w lewej itd. Odpowiednie sugestie brzmią: * Prawa ręka jest ciepła, coraz cieplejsza... * , * Moja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 14

.. ...nierealny, staram się wytężać wzrok lub mrużę oczy, robiąc tzw * kreta * : ). Ja też poszukuję punktu, który udowodniłby mi, że wszystko jest ok. Czasem, gdy patrzę w dal to wydaje mi się, jakbym patrzyła przez szybę, dlatego szukam czegoś bliżej, aby formę, kolory danego przedmiotu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...tymi lękami.Gorzej ze wzrokiem,to cholerstwo jest upierdliwe.Myślę że gdyby nie to uczucie,lęki były by sporadyczne, a tak ciągle mi to przypomina że coś jest nie tak. Poczytałam sobie ten artykuł tego psychiatry, którego poleciłaś. To mnie bardzo uspokoiło.Bo powiem Ci że często..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...nawet do czasowej utraty wzroku! A wszystko na tle nerwicowym właśnie. Jaka musi być siła naszego umysłu!Ja niejednokrotnie stojąc na przystanku i czekając na autobus do pracy, miałam wrażenie, że nie ruszę nogą, że nie wsiądę, bo zaraz zemdleję. Czasem towarzyszyło mi, nawet podczas..

Chelatacja - Str. 7

.. ...chelatacjii odzyskał wzrok.Mam też inne pomysły np.wydawanie certyfikatów na wszystko od leczenia do zezwolenia siusiania na śniegtak jak to robi * dr * Krasicki.Na tym Panu zależy.Oszustów trzeba karać i po to mamy kodeks karny.Obiecuję,że winni zostaną skazani vide Ostrów..

Chelatacja - Str. 8

.. ...chelatacjii odzyskał wzrok. * Dopóki Pan tego nie zrobi i nie udostępni do oglądnięcia, nie gadam z Panem! Jan P Pytanie było jasno postawione * jaką uczelnię medyczną Sz.P.kończył * i dlaczego upiera się Pan,iz chelatacja jest dobrodziejstwem.Albo jest Pan nawiedzony albo sam pan..

Chelatacja - Str. 11

.. ...chelatacja a poprawa wzroku ( - 1,5 krótkowzroczność + początki astygmatyzmu ). Jeśli jeszcze Pan Jan P tu zagląda byłabym wdzieczna za napisanie parę słów na ten temat. Co do chelatacji i naciagania to z własnego doświadczenia wiem ,że lekarz u którego byłam a który ma gabinet..

Chelatacja - Str. 14

.. ...obrzęków/ ,mam lepszy wzrok i ostatnio zauważyłem,że przestało mi trzeszczeć w barkach.No i to co dla mnie jest bardzo ważne zwiększyła się moja wydolność fizyczna /jestem grubasem/ i umysłowa. Może to autosugestia przejechać samochodem z Zakopanego do Gdyni i nie być zmęczonym.Jeszcze..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...),mam też kłopoty ze wzrokiem - dostaje czasowego światłowstrętu z potężnym bólem głowy9lekarze wiążą to też z moją wadą ),co parę lat mam kłopoty z końcowym odcinkiem jelita,które staje sie nadmiernie ukrwione( przerost naczyń ) - to też jest wiązane z wadą.oprócz tego wszystko w..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą, drgawki pod lewą łopatką oraz drgawki powieki, podwyższone ciśnienie skurczowe. Takie męczą mnie objawy najlepsze jest to że lekarze twierdzą że mi nic nie jest. Badanie robię sobie sam jak tylko..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...omdleniem i zaburzeniach wzroku zupełnie zapomniałam. Do czasu..... W zeszły piątek ( czyli 2 tygodnie po pierwszym zajściu ) niepokojące objawy powróciły. Kładłam się właśnie do łóżka kiedy to nagle zrobiło mi się gorąco. Pomyślałam, że coś jest nie tak. Od razu pomyślałam o tym..

Niedoczynność tarczycy - Str. 23

.. ...pogorszyła zarówno jak i wzrok. Równie ciężko oddycham. Najgorsze co mi przeszkadza to senność, * wieczne * zimne dłonie i stopy oraz mocny ból głowy. Teraz mamy sezon letni, więc senność się zmniejszyła, ale w zimę potrafiłam przyjść ze szkoły i spać do wieczora...... Obecnie biorę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...( a mam b. duza wade wzroku ) - dobrze, dno oka dobre, cisnienie dobre. Morfologia, zelazo - ok. Zatoki czyste - jedynie skrzywienie nosa. Notorycznie mierza mi cisnienie - bo slabe. Wychodza mi siniaki na całym ciele - po byle drasnieciu olbrzymy. Dali na krazenie leki - takie tam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 24

.. ...co,rano po śniadaniu nagle wzrok mi zaczął szwankować,nie widzialam prawie nic na oczy i wpadłam w panikę,że ślepnę,to było straszne,obraz mialam rozmazany i nic nie mogłam rozczytać a w oczach widzialam takie błyski,jak je zamykałam to też je widzialam,wtedy w ataku paniki pomyślałam,że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...czesto miewam zaburzenia wzroku oraz zatykaja mi sie uszy... caly czas bywam bardzo agresywny i jestem strasznie wybuchowy czasem chce mi sie plakac bez powodu czuje jak bym umieral nie wiem co mi sie dzieje i nie potrafie zlokalizowac powodu moich przypadlosci czuje ze jest ze mna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 44

.. ...glowy,chodze jakby pijana wzrok chyba mi sie pogorszyl i wmawiam sobie ze mam guza mozgu,niby bylam u neurologa i po osuchu powiedzial ze ok. acha dodam ze jak np pojde na jakas impreze powiedzmy alkocholowa,wypije cos potancze pobawie sie ze znajomymi to oczywiscie czuje sie..

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. ...ok 5 minut straciłam wzrok. Wiedziałam tylko, że wokół mnie jest jasno, ale nic nie widziałam, nie rozróżniałam nawet kształtów. Po ok 5 min wszystko wróciło do normy, skończyło się to tylko zwymiotowaniem. Sazczerze mówiąc przeraziła mnie ta sytuacja i podejrzewam że mogło mieć to..

Wszędzie czuję puls! już nie mogę!

.. ...na coś bez skupienia wzroku to cały obraz mi skacze w rytm serca to wkurza ale zaraz szybko ruszam oczami i na chillę spokój. ale jak leże na boku na poduszce to syszę bicie zerca jak odbija sie w poduszce. kupiłam inną poduszkę i już mniej to słychać ale to wkurza, nic na to nie..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...miałam po nim problemy ze wzrokiem i mój lekarz mi go odstawił. ale rzadko występują takie objawy niepożądane. ja po prostu mam pecha co do leków. popytajcie może warto.pozdrawiam Też miałem takie objawy że jak zacząłem brać betablocker ( Betaloc ZOK ) w pierwszy dzień czułem się bardzo..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...mięśnie szkieletowe.Nawet wzrok mu się poprawił,bo poprawiło siekrążęnie. a trójglicerydy miał 227,a teraz 97 !!!No i co pan powie? Córko Janka - myslę, że przy TG 227 nikt statyn nie przepisywał! my nie mówimy o lekkim nadmiarze TG, tylko o przypadkach poważniejszych. Moje TG nie..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...uciążliwe dolegliwości ze wzrokiem ( Powodowane głównie problemami od kręgosłupa )Ciężko Wykryć i odróżnić od popularnych chorób ponieważ ból potrafi ppromieniować i ukazywać się w najmniej spodziewanych miejscach. Zauważcie że 98% osób nie uskarża się na dolegliwości związane z pracą..

Anafranil

.. ...bałąm sie juz ludzi, ich wzroku i nie wymyslalam sobie historii ( np. ze pod wplywem alkoholu zrobilam cos niestosownego i ze wszyscy o tym wiedza i beda mnie wytykali palcami lub na tle zdrowia - ze na pewno mam nowotwór; nie warto sprzatac, pracować bo i tak umieram na nieuleczalna..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami

.. ...trudnościach w skupieniu wzroku w końcu trafiłam do neurologa, który zapisał mi lekki środek psychotropowy - Tetrazepam ( Myolastan ). Lek ten naprawde mi pomógł, od dobrych kilku lat moje dolegliwości są jedynie epizodyczne. Lek mimo wszystko jest dość mało inwazyjny, nie powoduje..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...- dno oka, ostsrośc wzroku i cisnienie w oku prawidłowe. Byłam u neurologa - badanie nerulogiczne ok, rtg kręgoslupa szyjnego ok. Następna wizyta u neurloga dopiero za 1,5 tyg. Strasznie się boję, ze to guz w mózgu. Nie moge przestań o tym myslec, paralizuje mnie strach przed chorobą...

Cholesterol i triglicerydy

.. ...pogorszył się bardzo wzrok.Lekarz mówił,że to ze wzrokiem to nie ma nic wspólnego,ale ma.Po odstawieniu leków na cholesterol i odtruciu wątroby bierze wenofortn i to wszystko.Naczynia na siatkówce oczu znów zrobiły się różowe,a były jakby srebrne i ,,metalik * * .Jak poprawiło się..

Prawostronna blokada serca

.. ...kalendarz. Mam zaburzenia wzrokowe, boli mnie głowa, czasami boli mnie brzuch, zimne stopy, ciągłe kołatanie serca, czasami jakby dodatkowy skurcz serca, nogi z waty ;/ ogólnie jest tego sporo, ale cisnienie mam w normie, badanie krwi nic nie wykryło, ekg zwykłe wykryło niepełny blok..

Zator tętnicy skroniowej a wymiana zastawki aortal

.. ...skroniowej oka,straciłem wzrok na połowe oka.Przyczyna zastawka z dwoma płatkami.Za 3 dni operacja wymiany zastawki.Będe miał biologiczną od ( dawcy ). Czy ktoś wcześniej słyszał o takim przypadku.Czy wymiana zastawki wyeliminowała zatorowość w tetnicach oczu. Dzięki za info - pawel..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...Występowały zaburzenia wzroku, smaku ( odczuwał kwaśny smak to innym razem smak krwi ) dziwne uczucie. Problemy z pamięcią i koncetracją, czułem się jakbym nadmuchał ze 100 balonów tak jakby brakowało powietrza w głowie. Chyba każdy z Was kiedyś dmuchał materac i w pewnej chwili robiło..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...który uciska mi nerw wzrokowy i dlatego mam ciągle * * rozbiegany wzrok * * i * * mroczki przed oczami * * ,ale i on powiedział,że wszystko jest ok. Dodatkowo zrobiłam sobie wszystkie badania związane z krwią i moczem no i oczywiście też wszystko było dobrze. Tak więc pozostało mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 81

.. ...dwa ze mam spora wade wzroku. nie doluj sie normalnie mozesz miec dziecko!!! Witam serdecznie Ewo poczytałam forum i jak widze ty jedna z dawnych forumowiczów zaglądasz na forum nio Mama wojtusia Magdo ja chcę ci powiedzieć że arytmi dostałam w 6 miesiącu ciąży i oczywiście brałam leki..

Dodatkowe skurcze - Str. 235

.. ...biorąc mam dużą wadę wzroku i lekkie żylaki. zawsze czułam się obarczona ponad miarę takimi zdrowotnymi lękami ( jestem w grupie ryzyka jaskry ) i teraz nawet myśl o tym - już pomijając to jak się czuję - jest jeszcze straszniejszy. nie chcę się użalać nad sobą ale obcnie naprawdę czuję..

Serce bije jak oszalałe a ciało pulsuje w jego rytmie

.. ...kręci i jakby zanikał wzrok czy ktoś może mi powiedzieć co to jest czy to nerwica czy coś więcej proszę o odpowiedz Mam dopiero 30 lat nie chce tak zyć Według mnie - brakuje Ci witamin, mikro,makroelementów. Oczyść organizm z toksyn i odrobacz. Trochę to potrwa, ale zapewniam - opłaca..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...nieco poprawił mi się wzrok, czego akurat nie oczekiwałem. Lekarz, u którego jednak się pojawiłem, przy okazji bólu w klatce piersiowej, po pokazaniu nowych fresh wyników - nie chciał uwierzyć, ze to moje wyniki, a nie podstawionego figuranta : - ) ) ) Przepis podaję, bo sporo Was tutaj..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...100 pogorszył mi się wzrok i to znacznie. Jestem ogólnie zdrowa i nie znana jest przyczyna - lekarka określiła jako samoistne. Wydałam dużo kasy na testowanie kolejnych leków. Ratuję się Mononitem, który obniża ale na krótko, ale jak lekarz mówi jest to działanie uboczne , gdyż jest to..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...wyczerpania i straciłam wzrok na 3 dni.Było to dla mnie straszne jak i dla lekarzy... Lekarz stweirdził ze czeka mnie kolejna ablacja najlepiej w Warszawie bo oni maja inna metodę tego zabiegu. Obecnie przebywam w Anglii i jestem w 2 tygodniu ciąży.Nie wiem co robic ponieważ,duzo..

Padaczka i wady serca

.. ...sie przyzwyczaic pozatym ze praktycznie na ile opisales to mamy podobna sytuacje...jeszcze sugeruje kontrole u okulisty z cisnieniem galki ocznej bo u mnie po latach stwierdzili martwice nerwu wzrokowego..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...są czyste... Z nerwem wzrokowym też wszystko ok - tak stwierdził okulista. Neurolog także niczego nie wykrył. Wszyscy umyli ręce a ja nie mogę funkcjonować, nie pomaga nawet kilka tabletek wziętych jednocześnie, spanie też nie. Kiedy ból złapie, potrafi trwać TYGODNIAMI, BEZ PRZERWY :(..

Po oblaniu przez zimne poty robi mi sie słabo

.. ...takie tam przymroczenia wzroku. co wiem. nie jest to uzaleznione glodem, jako ze nawet po posilku potrafi mnie to dopasc. zmeczeniem raczej tez nie. dopada mnie wieczorem albo poznym popoludniem. przechodzi natomiast po kawie lub drinku z dodatkiem alkoholu. trwa mniej wiecej 10 - 15..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...zwłaszcza o słuch i wzrok oraz pamięć i umysł. Dietę J.Kwaśniewskiego zacząłem stosować w wieku 43lat w 2000 roku.Głównie dlatego aby nie tyć,z czym cały czas miałem problemy i stosowałem różne diety odchudzające.Trzymałem się zasady spożywania 3 do 4 razy więcej tłuszczu niż białka i..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...wieku doskonałą pamięć i wzrok. Mama musiała powtarzać wyniki morfologiczne, bo Panie z laboratorium myślały, że się pomyliły ( mimo, że mama ma 70 lat wyniki były jak u 30 - 40 - latki ), a według nich to niemożliwe. Moja żona ma wyniki wzorcowe. Ja też ostatnio zrobiłem wszystkie..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...mu powiedział,że stan wzroku pozostaje w ścisłym zwiazku ze stanem wątroby.Dlatego należy odtruć wątrobę.Pił zioła odtruwające.Teraz widzi na odl.jakieś 500m w dal.Ale czyta tylko przez lupę.Lekarze dawali mu statyny na cholesterol,ale po nich bolały go tak mięśnie,że nie mógł do..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...układów pokarmowego wzrokowego moczowego i innych. Ja uważam osobiście ze lekarze uwielbiaja ludzi faszerowackami ktore nie pomagaja. Nerwica jest niestety chorobą nieuleczalna moze tylko łagodniec. Wiec leki szvzegolnie w mlodym wieku nie sa wskazane zwłaszcz ze lekarze lubią w..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...przechodzi ( nagle trace wzrok i sluch czuje ze zarz zemdleje ) Zeby zapobiegac takim rzeczom nie mozna zapomniec o zjedzeniu sniadanka ; ) ja jak nic nie zjem rano to wlasnie mam takie omdlenia... Nie martwcie sie o swoje serducho bo to nic groznego : ) o ile choroba nie jest bardzo..

Bóle w klatce piersiowej jakby mnie coś uciskało

.. ...raczej przytłumienie wzroku( nie zawsze ) no i oczywiscie uczucie strach które mija po kompletnym zrelaksowaniu i pozuceniu codziennych zmartwien...to chyba wszystko. z góry dziekuje za przeczytanie tego materiału i nie lekcewazenie jego tresci no i oczywiscie pomoc w tej sprawie. Dzieki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...stóp w trakcie brakuje mi powietrza w głowie się kręci i jakby zanikał wzrok czy ktoś może mi powiedzieć co to jest czy to nerwica czy coś więcej proszę o odpowiedz Mam dopiero 30 lat nie chce tak zyć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...Oddychalo sie lepiej i wzrok mi sie wyostrzyl. Sprobojcie pocwiczyc powinno pomoc. Ja z kolei jestem namawiany na akupunkture. Nie wiem czy te wszystkie zabiegi para - medyczne to naprawde * cos * czy tylko placebo ale skoro pomaga to czemu nie ... witajcie! miałam wszystkie objawy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...dodatek ja mam kłopoty ze wzrokiem i to coraz gorsze a na badaniacch okulistycznych nic mi nie wychodzi to znaczy mam okulary ale nie ma zmian w gałce ocznej które mogly by powodować moja wade waroku, ale jak pomyśle o tomografii to mi sie włosy na glowie jeża, mojej cioci własnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...patrzył na mnie. Uciekałem wzrokiem i gdy po chwili wracałem, on ciągle tak samo patrzył. Jego powieki zdawały się nigdy nie opadać. - Niech pan nie zwraca na niego uwagi - powiedziała pielęgniarka, widząc moje zmieszanie. - On tak patrzy, odkąd go do nas przywieźli. W Wigilię będzie dwa..

Hypoplazja prawej tętnicy przedniej mózgu na całej długości

.. ...chwilowe epizody rozmazania wzroku, zawroty glowy i uczucie jakby moj mozg pracowal wolniej, czasem lekkie mrowienia lub skakanie miesni po lewej stronie. Objawy nasilone są rano, wieczorem jest mi lepiej. Ujawnilo sie to po ostatnim imprezowaniu, wczesniej nic mi nie bylo ( oprocz pisku..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...może sobie uratowac wzrok, na brak łaknienia też pomaga. DAWKI!!! można używać i nadużywać jak życie zacznie się kręcić tylko wokół takich rzeczy to już ch...nia Niektorzy co tu pisza to totalde debile.. teksty typu * co wy pierdolicie marihuana jest fajna bo mi nic nie jest * no pewnie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...dochodzi jeszcze problem ze wzrokiem, każdy przypadek jest inny, więc nie można generalizować. Pozdrawiam moi drodzy ostrzegam przed sanatorium w busko - zdroju!!!! lekarze sa tam fatalni!!! zamiast leczyc i rehabilitowac wpedzaja w kolejene choroby!! sprawa nadaje sie do nagłośnienia!!..

Renta przy WPW i skierowaniu na ablację

.. ...miałam po nim problemy ze wzrokiem więć musiałąm odstawić. co do renty...... to ja jeszcze mam nadciśienie opornre na leczenie. zespół wazowagalny, wczesną niewydolność nerek I stopień ( po lekach ) zwyrodnienia stawów i kręgosłupa. alergie na leki, i wiele wiele innych drobiazgów. no..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...widzenia - zapalenie nerwu wzrokowego + - zawroty głowy + - problemy z przełykaniem - bezdech nocny + czasami - nocne poty+ Oczywiście nie muszą występować wszystkie. Ja miałam te gdzie dałam krzyżyk - czyli prawie wszystkie...CZasem są czasem odchodzą ... JA nawet nie pamiętam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...paraliżów, ani utraty wzroku. Najpierw zaczęło się od morfologii, która wyszła ok, następnie okulista, który nie wykrył kompletnie nic, prócz wady wzroku. Zmian na dnie oka oraz uszkodzenia nerwów nie było. To mi nie wystarczyło, mimo, że okulista mówił, że gdyby to było sm, miałabym..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...równowagi, zaburzenia wzroku,( jakby objawy niedotlenienia mózgu ), bóle mięśni, kończyn dolnych i górnych, mrówienie ciała. Latałam po tylu lekarzach ( neurolog 3 razy, laryngolog,rodzinny, okulista,nawet psychiatra ), każdy mówił, że to nerwica. Zaczęłam badania na własną rękę..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...wszystko wporzadku :( wzrok wpozadku oczy tez serce tez pluca glowa wszystko ok a ja sie tak zle czuje ze nieraz jak sie klade spac to sie zastanawiam czy sie obudze :( co mi moze byc ?? i jeszcze dochadza do tego dusznosci wrazenie ze duzo lape powietrza a malo wypuszczam Witam..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem

.. ...zdrowia sie pogorszyl ( wzrok, szybko sie mecze ) no pewien lekarz polecil zrobic test na nadczynnosc tarczycy.Ide jutro zrobic ten test.Zobaczymy co wyjdzie.Moze oni mnie lecza na to co nie powinni leczyc.Ehh ta sluzba zdrowia. fajowato ze sie tak rozpisaliście na moim poscie..ja juz..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...apetyt, pogorszenie się wzroku, zaczęłam być nerwowa.. itp. ale nik nie mógł dojść co mi jest aż pojawiło się bielactwo :/;/ na początku też przyjmowałam metizol ale się uczuliłam.. potem był propicil ale go wycofali czy coś takiego.. a na kkońcu był thyrosan ale na niego wogóle nie..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...ostatnio pogorszył się wzrok... coś się tak zamazuje. Jeżeli ktoś to wszystko przeżył, może podpowie czy to jest prawdopodobne że to wszystko od tarczycy? Pozdrawiam i zdrówka życzę; ) Dodam że mam za sobą 31 latek... i syna 2 - letniego.. więc muszę jeszcze trochę pożyć w zdrowiu jako..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...pogorszenia i tak juz slabego wzroku. Jednoczesnie bardzo boli mnie serce...jestem kropce i nie wiem co powinnam zrobic... P.S.Przepraszam ze pisze to na cudzym temacie ale jestem nowa uczytkowniczka i nie wiem jak dodac temat. Beata44 nie masz sie czego obawiac ja tez mam AMD i maialam..

Ucisk, gula w gardle - Str. 4

.. ...samopoczucie, pogorszenie wzroku, bóle w kręgosłupie... z tego wszystkiego zaczęlam łysiec na skroniach!!!! Poważnie!! To dopiero mnie zrozpaczyło! Normalnie zakola mam!!! To straszne!!!Ale powoli biore się w garść. Zaczne biegać, jak przestanie wreszcie padać!!! Magdaleno pogoda jest..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...jest nie wskazany a wzrok skierowany na przyszłość jest utopią nieuleczalnie chorego z wyrokiem.Co zauważyłem,kiedy myślę o tych objawach one wracają, kiedy mówię sobie,że to fantazje są * schowane * .Nie chodzę do psychiatrów i psychologów,nie ufam ich diagnozom mam w końcu ze sobą..

Ucisk, gula w gardle - Str. 12

.. ...dokucza pogarszajacy sie wzrok !!! Rano jak wstane widze super ostro.. w ciagu dnia czasem sie pogarsza tak,ze wieczorem mam problem prowadzic auto !!! I dlatego zdecydowalam sie na wizyte u lekarza. Mieszkam za granica - w Holandii, wiec mimo znajomosci jezyka , zawsze trudniej sie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 13

.. ...wieczorem oslabia mi sie wzrok... juz nie wiem w jakim kierunku szukac przyczyny... Witam! Miesiąc temu zacząłem mieć wrażenie takiej * guli * w gardle do tego okropnie zaczerwienione było. Początkowo bolało, potem zaczerwienienie i ból ustąpił aby z lewej strony, a po prawej został...

Powiększenie łuku aorty

.. ...kontrolne - badanie wzroku, rtg klatki piersiowej. Wyszło, że ma ciśnienie w oczach - cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną..

Procorolan zamiast betablokerów

.. ...pod postacią zaburzeń wzroku. odobno to zdarza sie rzadko i może być przemijające ale mój lekarz na wszelki wypadek kazał mi odstawić, na początek brałam bardzo małe dawki aby zobaczyć czy mogę brać i czy nie będę miała na niego uczulenia. małe dawki niezadziałały wieć nawet nie wiem czy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 45

.. ...bardzo pogorszył mi się wzrok i zaczymam zapominać. Czy to skleroza czy po lekach czy jeszcze coś innego. Dbam o psychikę ha ha ha Palę głupa, robie z siebie wariata ale trzymam pion, nie dam się położyć. Właśnie wasze posty dają mi siłę. Dzięki. Majeczko kochana, dostałam przesyłkę,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 46

.. ...lekarza, który ucieka nawet wzrokiem , nie mówiąc już nic o jakichkolwiek możliwościach ewentualnego leczenia ?Zazwyczaj pada tylko pytanie * jak pani sobie radzi ? przy takim tętnie ? przecież ...... * Wysłałam maila do dr Koźluka , bo konsultację mam umówioną dopiero na 22 kwietnia...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 51

.. ...zaczynają się kłopoty ze wzrokiem. Żegnajcie romamse ( książkowe ). Czytelniku , my ci * zazdrościmy żony * . Serdeczne pozdrowienia dla niej. Ja już niczego nie odmienię, muszę być twarda. Pa. Do Czytelnika! Chyba niewłaściwie odczytałeś moje intencje, bo cóż wspanialszego może..

Zawroty głowy

.. ...do okulisty i zbadaj wzrok i zrób badanie dna oka,które wyjawia dużo chorób. maaajaaa * Mam pytanko do Ciebie czy te leki ktore bierzesz tj Serotox to sa na nerwice?ja tez mam te same objawy i mam 19 lat.Mowisz ze ataki ci ustepiły,a mam pytanie jak one u ciebie wygladaly?pozdrawiam..

Rozrusznik i rezonans magnetyczny

.. ...stwierdzono martwice nerwu wzrokowego zrobiono wszystkie mozliwe badania ..i skierowano na rezonans... ale z rozrusznikiem nie moge miec...slyszalem ze jest jakas wersja rmi ktora jest dozwolona z rozrusznikiem czy to prawda i gdzie mozna to wykonac Niestety chyba nie..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...lekarstw, nie zatrzymuje wzroku jak sie do niego mowi; strasznie sie rusza nogi rece glowa itp.. Nie wiem co mam myslec plany dalszego leczenia sa mgliste mial miec operacje bypassow. Niewiem czego oczekiwac. Tata ma 61 lat zawsze byl zdrowy nie mial zadnych przewleklych chorob, Michal..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...przejmować się tym ale wzrok ludzi mnie przerażał.To jest mój największy problem! Droga Ido co do dzieci to jeszcze nie mam,choć nie ukrywam,że czasami myślę o tym narazie nie mam instynktu macierzyńskiego( nie obudził się ) wiem,że lekarze raczej odradzają ale też nie wiadomo jak będzię..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...poważniejsze problemy ze wzrokiem. była u okulisty. wada wzroku się nie zmieniła acoraz gozrej widzę. powiedziano mi ze to nie winaoczu ale prawdopodobnie kory mózgowej. może to yć jakieś niedotlenienie. kazała mi iśc z tym do internisty aby dalej szukać co to jest. po prostu jestem..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...widzę ale moja wada wzroku to tylko +4 i nie powoduje takich zaburzeń widzenia. byłam juz 3 razy u okulisty - kazał pytac o niedotlenienia spowodowane omdleniami tym barzdiej że jak chodze to wszystko mi się rozmazuje pzred oczami. mam juz dosyć. za tydzień mam holtera ciśnieniowego -..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...rozłożeniem barwnika wzrokowego - kiedy jego poziom się uzupełnia - zaczynasz widziec normalnie. a co rozumiesz przez mianę obrazu przed oczami z lewej strony? opisz dokładnie jak to wygląda i kiedy się tak dzieje. pozdrawiam. M. Witam, dziekuję za informację. Trudno mi to opisać. To..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 3

.. ...po godzinach w pracy wzrok, zaraz po tym zaczęły się u mnie mdłości, zdrętwienie całej lewej strony twarzy, języka, ręki. Nie mogłam mówić ani myśleć - nie byłam w stanie powtórzyć nazwy ulicy taksówkarzowi, którego złapałam przed centrum handlowym, bo przy wcześniejszej próbie..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 8

.. ...ale negatywnie na nerw wzrokowy. Wiele zależy od naszych cech charakteru, leki są potrzebne kiedy silna wola jest za słaba do opanowania kluchy w gardle, trzęsawki czy napadów lękowych. Objawy są różne. Wiem, że można z tym żyć i odnosić sukcesy, zależy to od naszego nastawienia. Hej!..

Praca a stres i nerwica

.. ...słabo... mazał mi się wzrok, zrobiło duszno i waliło mi serce, rozbolała mnie głowa... musiałam zejść ze stanowiska. Za 2 godz. byłam już u lekarza rodzinnego... który wysłał mnie do neurologa... czekałam tydzień na przyjęcie... neurolog popukał mnie, postukał, zbadał i powiedział, że to..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...sie u mnie problemy ze wzrokiem, tzn widze plamy zwykle na lewym oku i mam problem z widzeniem. Trwa to zwykle oklo 1 - 2 godzin i pozniej mam spokoj na jakis czas. Procz tego wystapuja podczas tego lekkie bole glowy w okolicach skroni, czola, lekkie dretwienie rak, oslabienie. Pojawiaja..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...skroniach,zmęczenie wzroku i ogólnie złe samopoczucie. Zaden lekarz nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie ,skąd wzwyzka drugiego cisnienia ,mimo,że każdy twierdzi,że nie jest to prawidłowe. pozdrawiam..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...za wyraźnie, jednak wzrok mam dobry ( na badaniu - 0,25 lewe i - 0.5 prawe, zresztą w okularach nic się nie zmienia ). Przez cały ten czas miewałem jeszcze takie napady przed zaśnięciem i rano przy budzeniu się: że we śnie nie mogę złapać tchu, nie mogę się ruszyć ani nic wypowiedzieć, w..

Czy osobie chorej na cukrzycę i chorobę wieńcową należy sie renta?

.. ...okulistyczne gdyż z jej wzrokiem też nie jest za dobrze bo cukrzyca już spustoszenie zrobiła w organizmie. czy w takiej sytuacji może się ubiegać o rentę i jakie ma szanse na jej otrzymanie. Pracę ma niestety siedzącą i cały dzień przy komputerze oraz pełną stresów co niestety korzystnie..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...taty stwierdził tylko wzrokowo - żadnych badań przez 2 lata!!Mam ochote iśc do niego i powiedzieć co o nim myśle.. Jak pani ojciec dostał się do szpitala,czy poprzedził to jakiś atak?ból?itp.pytam - dczego, jakie mgą byc objawy,i jeszcze jedno a lekarstwa brane przez pani ojca nie..