Wzrok a nadciśnienie

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...obrzęku tarczy nerwu wzrokowego. Zmiany obserwowane na dnie oka są podzielone na 4 okresy. Początkowo obserwuje się jedynie poszerzenie naczyń. Z czasem wyraźne staje się zwężenia ich światła. Objaw miedzianych drutów pojawia się w trzecim okresie, świadczy o zaawansowaniu zmian. Ten..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...100 pogorszył mi się wzrok i to znacznie. Jestem ogólnie zdrowa i nie znana jest przyczyna - lekarka określiła jako samoistne. Wydałam dużo kasy na testowanie kolejnych leków. Ratuję się Mononitem, który obniża ale na krótko, ale jak lekarz mówi jest to działanie uboczne , gdyż jest to..

Powiększenie łuku aorty

.. ...kontrolne - badanie wzroku, rtg klatki piersiowej. Wyszło, że ma ciśnienie w oczach - cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...przejmować się tym ale wzrok ludzi mnie przerażał.To jest mój największy problem! Droga Ido co do dzieci to jeszcze nie mam,choć nie ukrywam,że czasami myślę o tym narazie nie mam instynktu macierzyńskiego( nie obudził się ) wiem,że lekarze raczej odradzają ale też nie wiadomo jak będzię..

Nerwica w ciąży - Str. 229

.. ...która ma problemy ze wzrokiem czy np z dużym nadciśnieniem i ma wskazania do cc i jest to tolerowane przez mądrych ginekologów, to tak i kobieta, która ma nerwicę lękową i nie czuję się na siłach powinna otrzymać zaświadczenie od psychiatry do wskazania cc a ten mądry ginekolog powinien..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...problemy z mówieniem i ze wzrokiem. Odkąd biorę leki jest lepiej, choć jeszcze zdarza mi się wizyta na pogotowiu. Czeka mnie jeszcze wizyta u kardiologa, by wykluczyć problemy z sercem, które tez moga byc przyczyna mojego nadciśnienia. Wyniki, którę robie też są w normie ( choć z tym..

Hipotonia ortostatyczna i dziwne objawy

.. ...równogami, zaburzenia wzroku itd. ) raczej liczę w sekundach ( czasami 30s, czasami 60s, a czasami około dwóch minut ). witaj a czy w ogóle ktoś cię diagnozował z powodu tych omdleń? pozdrawiam abisynka Witam biorę lekki na nadciśnienie tzn. dilzem 90 x 2 razy dziennie rano i wieczorem..

Problem z oczami ,zawroty,ucisk w uszach

.. ...widze tak jak by mój wzrok nie nadążał na szybkie ruchy widze wszystko jakby w zwolnionym tępie ) nad morzem w ten piątek byłem na takiej kuli ( katapulta ) która leci 40m w górę przeciązenie 5g.Mysle ze to potym moze być,byłem u lekarza pierwszego kontatku przepisał mi lek na..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...zabiegach polepsza się wzrok i słuch pacjenci, którzy mają problem z zaśnięciem lub wybudzaniem się w nocy pacjenci żyjący w stresie polepsza wydolność organizmu wspomaga działanie antybiotyków ZNACZĄCO POLEPSZA DOTLENIENIE ORGANIZMU SZCZEGÓLNIE SERCA I MÓZGU. LASER ten nie ma skutków..

Badanie dna oka na czym polega

.. ...siatkówce,oraz tarcza nerwu wzrokowego.To co widzi od razu opisuje i od razu masz wynik.Dno oka jest zmienione u osób z miażdżycą, długotrwałym nadciśnieniem,stanami zapalnymi w narządzie wzroku i in.Idąc na to badanie należy wziąć okulary przeciwsłoneczne,bo rozszerzone żrenice są..