Zabieg koronarografii

Koronarografia

Koronarografia

.. ...leczenia zachowawczego lub zabiegu zwanego angioplastyką ( PTCA, potocznie - balonikowanie ). Po zabiegu pacjent pozostaje w łóżku ok. 24 godzin utrzymując nakłutą kończynę w pozycji wyprostowanej. Powikłania koronarografii. Koronarografia jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym jednak..

Echo serca - Str. 25

.. ...stan i przeprowadzil zabieg wymieany zastawki. Az sie boje. Powiem inaczej - panicznie sie boje bolu. Bardziej tego badania cewnikowania ( koronografii chyba tak sie to teraz nazywa ) niz samej operacji. I nie wiem czym ten strach leczyc. To jest bartdzo paniczne i od razu jak pomysle..

Echo serca - Str. 53

.. ...ryzykować tak poważny zabieg.Pozdrawiam forumowiczów. Witam, bardzo przestrzegam przed korzystaniem z tego forum jako formy konsultacji, wiele odpowiedzi zawiera błędy merytoryczne. Odpowiadam na pytanie: oczywiście sama łagodnie/umiarkowanie obniżona EF nie stanowi wskazania do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...przeskornego to super. takie zabiegi wykonuje się w Krakowie , w zeszlym roku okolo setki bodajże. Sam zabieg przypomina troche koronarografię , jest więc malo imwazyjny , używa się tzw. amplatzera ( zapinki , parasola ). PRzy okazji hospitalizacji wożna w koncu tez przyjrzeć sie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...odpowredż, mama miała przed zabigiem koronarografię, z której wyszło zwężenie tętnic, ale zawał zdarzył się najlepszą tętnicą. Przeciek jest znaczny, w środę kardiochirurdzy mają podjąć decyzję, co dalej; może przeciek mógłby się zmniejszać? Szczerze mówiąc jest to malo prawdopodobne...

Po bajpasach - Str. 3

.. ...odcinku GPZ. .Przed tym zabiegiem PTCA też miałam robioną koronarografię z by - passografią. Masz rację te badania nie należą do bezpiecznych, ale nieraz są konieczne. Może w przypadku twojego męża lekarze podejmą jakieś decyzje, co można w takim przypadku zrobić. Ja byłam diagnozowana i..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...stanach odchodzi się od zabiegów koronografi i pacientom wstawia się bay - pasy ( podobno są bezpieczniejsze i skuteczniejsze ). Słyszałam również, że po koronografi nie można później już wstawić bay pasów. Bardzo proszę o wasze opinie. Mój email: monnako@o2.pl koronarografia jest..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...się czego obawiać, a zabieg miałem robiony w Jeleniej Górze. Kto naopowiadał takich rzeczy ze Prestarium jest złym lekiem. Jest to najbezpiecznieszy lek w nadciśnieniu tetniczym który redukuje śmiertelnosc co 4 pacjet uratowany jest przed zawąłem czy udarem. powinienes sie cieszyc ze..

Interpretacja koronarografii

.. ...niebawem zostanie poddany zabiegowi wszczepienia by - pass * ów. Bardzo się tego obawia i, jeśli to możliwe, chciałby za wszelką cenę ominąć ten zabieg. Czy istnieją jakieś alternatywne, mniej inwazyjne metody dające w jakiejś mierze poprawę stanu zdrowia?? Oto wyniki koronarografii..

Zespół wazowagalny

.. ...Występuje np. u pacjentów po zabiegach koronarografii i koronaroplastyki. Objawy to spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się dożylnie leki, przetacza płyny infuzyjne. Z reguły szybko mija...

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...kilkanaście godzin po tym zabiegu, żeby nie było krwotoku z tętnicy udowej, przez którą wkłada się cewnik. Koronarografię robi się przed każdą operacją serca. ja przeszłam już trzyu, wieć proszę Państwa o więcej odwagi. Ja w tym tygodniu będę miał to badanie. W dobrym szpitalu...

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...6.01.2008r. przeszedłem zabieg koronarografii - wkłucie przez prawą tętnicę promieniową - w obrazie nazczyń więcowych nie stwierdzono przewężeń /uff/ . Mam 35 lat i przez ok. 1 miesiąc przed badaniem strasznie wszystko przeżywałem , martwiłem się wynikiem a dodatkowo bałem się samego..

Bisocard (bisoprolol) i Dilzem (diltiazem)

.. ...bowiem podczas spoczynku. Zabieg koronarografii wykazał zwężenie pewnych naczyń serca ( niestety nie czytałam dokładnie epikryzy )o 50% i 20%. Po tygodniu osoba opuściła szpital w stanie dorbym, a lekarz przepisał następujące zestawienie leków: Bisocard 5mg - 2Xdziennie Dilzem 0,06 -..

Koronarografia na Szaserów w Krakowie

.. ...Czy ktoś miał robiony zabieg na szaserów?JakCzy dobry mają tam sprzęt?Słyszałam,że nalepszy jest w Krakowie a w wawie to stary standard. Miałam robioną koronarografię w szpitalu Bródnowskim w grudniu ubiegłego roku.Robią tam od niedawna mają super pracownię badanie się udało.Myślę,że nie..

Koronarografia - czy to poważny zabieg?

.. ...czy to jest powazny zabieg,i jakie sa powody jego zrobienia ( watpie,ze jedynie profilaktyczne badanie ). Bylabym bardzo wdzieczna jesli ktos,kto wie z jakich powodow takowe badanie sie przeprowadza i w jakich celach, moglby mi to wyjasnic,bo martwie sie o Moja Mame... Sama tez w..

O chelatacji

.. ...wysiłkowe przed i po zabiegach ? Czy była poprawa na podstawie badania koronarograficznego? Takiej informacji nigdzie nie znalazłem, a przecież powinno na tym zależeć właśnie prowadzącym to leczenie, biorą przecież za jedną kroplówkę aż 140 zł. Czy jedna kroplówka aż tyle kosztuje, czy..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...męczę,jest 10 dni od zabiegu. Z podziękowaniem Jest to groźne powikłanie tego badania. Zdarza sie rzadko ale jednak musimy sie z nim liczyć. Wprowadzając do naczynia cokolwiek musimy sie liczyć z możliwościa oderwania sie częsci blaszki miażdżycowej, która dostając sie do mózgu lub płuca..

Koronarografia i renta

.. ...koronarografia jest zabiegiem w pewnym sensie wysoce ryzykownym. To zależy od ćiebie i od tego czy chcsz tą rentę czy nie . Ryzyko 2% ( max ) W krakowie możesz teraz zrobić sobie na nowym tomografie koronarografie bez ryzyka!!! Noooo tylko trzeba trochę kassssy! Nie wiem czy cokolwiek..

Nawrót bólów po operacji by-passy

.. ...ma nawrót bólów po wysiłkach to powinien skontaktować się z lekarzem - albo test wysiłkowy i potem koronacja, jak wyjdzie niedokrwienie, albo od razu koronarografia ( w zależności od stanu klinicznego )..

Powtórka koronarografii

.. ...wykonanym dwa lata temu zabiegu balonikowania podczas badania koronarograficznego wskazane jest ponowne kontrolne badanie koronarograficzne?czy to normalne ze po uplywie jakegos dluzszego czasu po tym badaniu i zabiegu ,wykonywane jest to badanie ponownie - kontrolnie???? bardzo prosze o..

Koronarografia - da się otworzyć pliki?

.. ...dowiedzieć czy da się otworzyć pliki zapisane na płycie zabiegu koronarograficzne i przez jaki program ? Myślę że się da go obejżeć przez program który zostaje automatycznie wgrany razem z obrazami z zabiegu...

Koronarografia - ile sie czeka, gdzie najszybciej?

.. ...tego co wiem to poważny zabieg i nigdzie nie robią prywatnie - czy to prawda? Prosze o wskazówki. amisu@tenbit.pl gg 5812227 Sprawdź na www.ckanin.pl prywatna klinika kardiologiczna ale na NFZ też można zrobić niezbyt odległe terminy. najlepiej i najszybciej na bielanach - robią od..

Koronarografia

.. ...wskazaniem do leczenia zabiegowego ( wyjątek - pień lewej tętnicy wieńcowej ) mostek mięśniowy po prostu jest i tyle - nic się z tym nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a..

Koronografia a angioplastyka

.. ...angioplastyką. Czy jest to jeden zabieg czy trzeba zrobić najpierw koronografię, a potem angioplastykę. Czy wystarczy tylko angioplastykę? Mamę skierowali najpierw na koronografię/jeszcze jej nie robili/, a jak zaczęła chodzić do innego lekarza, to on powiedział, że da skierowanie na..

Interpretacja wyników koronarografii

.. ...miał przeprowadzony zabieg koronografii. Oczywiście dalej musi sie leczyć bo dostał skierowanie ale chciałbym żeby jakiś forumowy lekarz zinterpretował wyniki badania. Bede pisal dokladnie tak jak na opisie z karty pacjenta Koronografia: LCA - pień bzm. LAD ostialnie zwężony ok 50 - 70%,..

By-pasy w Lublinie

.. ...Moja mama czeka na taki zabieg, a ja się zastanawiam, czy nie szukać pomocy gdzie indziej. Pozdrawiam. Dr Wójcik na Jaczewskiego. Bardzo dobrze robi angioplastykę, nie wiem jak by - pasami, ale koronarografia jest przez niego ( moim zdaniem ) robiona najlepiej. Mój tato był operowany na..

Przepychanie żył

.. ...Koronarografia. Nie żył, tylko tętnic i nie przepychanie tylko oczyszczanie...

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...magdo ! jak przy wielu zabiegach tak i przy koronarografii mogą wystąpić powikłania .Mogą ...ale nie muszą ...pozdrawiam - poczytaj tu : http://www.kardiolo.pl/t,powiklania_po_koronarografii.htm A ja mialem bardzo powazne powiklania po stencie.Lekarze nie wiedzieli co mi jest,a ja..

Krwiaki po koronarografi

.. ...przejdzie bez paniki za szybko sie wstalo po zabiegu ja mialam po ablacji takiego krwiaka ze wyladawalam na chirurgi ale wszystko sie wchlonelo, a na chirurgie trafilam bo podejrzewali tetniaka,pozdrawiam..

Angioplastyka i stenty - po zabiegu

.. ...ojciec czeka właśnie na zabieg założenia 2 stentów. ma 65lat, nie miał zawału ale po koronografii( koronarografii?? ) lekarz skierował go na zabieg. Do tej pory byłam spokojna, bo opinie i artykuły na ten temat są optymistyczne ale dziś sie zdenerwowałam bo dowiedziałam się ze w moim..

Koronarografia i angioplastyka w Sieradzu

.. ...wykonujący tego typu zabiegi.Szukam osób i opini na jego temat,gdyż mam tam skierowanie na powtórną koronarografię.Czy ktoś może mi udzielić wiadomości o tym ośrodku? Witam Dawno nie odwiedzałem forum.Jestem po zabiegu w w/w ośrodku.Wszystko ok.Zero komplikacji,brak najmniejszego..

MCZ w Lubinie Koronografia

.. ...stracha! Ide na ten zabieg do szpitala MCZ w Lubinie jeśli ktoś mógłby udzielić mi jakiś rad lub wskazówek przed zabiegiem np.co wolno a czego sie obawiać to byłbym serdecznie wdźęczny Witaj.Ja miałam koronarografię w MCZ Lubin 2 lata temu.Super specjaliści i super opieka.Nie warto się..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...będą wykonywane. Sam zabieg koronarografii nawet po ocenie wyników badań nie powinien stanowić większego ryzyka. Proszę jednak o swoich obawach porozmawiać z kierującym na zabieg kardiologiem, ewentualnie poczytać o samym przebiegu badania w literaturze medycznej dostępnej w medycznych..

Zatrzymanie akcji serca i utrata przytomności po koronarografii

.. ...odczuwa. Teraz po tym zabiegu skarży się, że boli ją nadal w piersiach, przed wypisem do domu lekarz zrobił jej echo serca i powiedział,że wszystko w porządku, tylko ma nie chodzić po schodach.I nie wiem czy ten bół w piersiach jest skutkiem ubocznym tego zabiegu czy powstaje coś nowego...

Koronarografia w narkozie

.. ...Panicznie boję się wszelkich zabiegów , nie mogę być świadoma że coś się ze mną dzieje i że coś czuję, wkłucia, przepychania,rozpierania w żyłach ,uczucie ciepła, grzebania w moim wnętrzu. Dlatego chciałabym mieć znieczulenie ogólne. W szpitalu powiedzieli że w przypadku dorosłych nie..

Koronarografia w krakowskim szpitalu im Jana Pawła -który lekarz?

.. ...najlepszego specjalisty gdyz zabieg koronarografii u mojej mamy jest bardzo ryzykowny ze wzgl.na poważne uszkodzenie serca.Czy w jakikolwiek sposób jest mozliwość wyboru lekarza?Pewnie nie,ale zapytam.Moze ktos był tam leczony i wie na jakich zasadach przebiega praca na tym oddziale?Ile..

Strach przed ablacja która mnie czeka...

.. ...Edwarda Kozluka Wiem ze zabieg nie boli to w sumie jak koronarografia tylko te wypalanie???? czy to taki ból ze mozna stracic przytomnosc i krzycze Czy naprawde tak boli Tylko licze na szczere odpowiedzi Dziekuje Ablacja to nic strasznego i nie ma się czego bać.Jeżeli występuje ból to..

Powtórne bypassy

.. ...prywatne ) mogłyby taki zabieg wykonać? Podstawą kwalifikacji do ponownej operacji ( reoperacji ) jest koronarografia. Pozwala na ocenić naczynia krwionośne ( które uległo zamknięciu? ) oraz drożność bypassów, a także czy istnieja podstawy do ponownej operacji. Czasami zdaża się, że..