Zabieg operacja

Niewydolność serca

.. ...wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych czynnościach, choroba serca bez niewydolności; II. umiarkowane dolegliwości..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym..

Tetralogia Fallota

.. ...występują przeciwwskazania czynnościowe i anatomiczne wykonywany jest zabieg korekcji tetralogii Fallota. Wyniki leczenia operacyjnego są dobre. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...nieoperacyjnie wymagają zabiegu kardiochirurgicznego. U pacjentów z nieprawidłowym odejściem tętnicy wieńcowej sytuacja jest podobna. Leczenia wymagają pacjenci z udokumentowanym epizodem niedokrwienia mięśnia sercowego lub zaburzeniami komorowymi rytmu ( niebezpieczeństwo nagłego zgonu..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...pacjentów z istotnym hemodynamicznie przeciekiem lewo - prawym. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna a śmiertelność wynosi ok. 0,4%...

Metody operacyjne by-passów

.. ...- passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Fenobarbital (milocardin)

.. ...niektórych schorzeniach przed zabiegiem operacyjnym oraz w pląsawicach i drżeniach idopatycznych ( tj. występujących bez uchwytnego powodu ). W preparatach złożonych, zawierających dodatkowo wyciągi z ziół, jest stosowny w przypadku nadmiernej pobudliwości nerwowej, przy objawach..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...urazach miednicy, rozległe zabiegi operacyjne, ciąża. Wszystkim wymienionym stanom towarzyszy utrudnienie przepływu krwi z głębokich naczyń żylnych, czy to z uwagi na ucisk naczyń ( ciąża ), czy z uwagi na wyeliminowanie działania pompy mięśniowej ( unieruchomienie ). Zwolnienie..

Tętniak rzekomy

.. ...kilkugodzinnego stosowania po zabiegu opatrunku uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem z krwiaków powstają tętniaki rzekome. Tego typu powikłania mogą również pojawić się po operacjach..

Reoperacja

Reoperacja

.. ...była poddawana takiemu zabiegowi. Reoperacja może być konieczna z uwagi na powikłania po poprzednim zabiegu, na przykład krwawienie wymagające zaopatrzenia chirurgicznego, czy rozejście się zespolenie, szwów. Inną przyczyną powtórnego zabiegu chirurgicznego jest progresja choroby albo..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego może przebiegać niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny..

Narkoza

.. ...jest przeprowadzenie zabiegów operacyjnych. Pełna narkoza związana jest z wprowadzeniem pacjenta w stan kontrolowanego snu. W tym celu podaje się tak zwane leki hipnotyczne. Do tej grupy należy np. tiopnetal ( barbituran ), często stosuje się także propofol, ketaminę i etomidat...

Usuwanie migdałków

.. ...gardłowy ) nie jest zabiegiem pozbawionym ryzyka powikłań. Jest to jedna z przyczyn, dla których ograniczono niegdyś bardzo liczne wskazania do tej operacji. Należy także pamiętać, że migdałki nie są narządami zbędnymi. Stanowią element pierścienie chłonnego gardła ( pierścień Waldeyera..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...już następnego dnia po zabiegu. Krioablacja to metoda polegająca na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce odpowiedzialne za arytmię. Jej ruch cały czas obserwowany jest przez lekarza na aparacie USG. Następnie przez igłę przepuszczany jest..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...Był to 12. tego typu zabieg wykonany na świecie i pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi. Zabieg trwał siedem godzin. 55 - letni poznaniak miał złośliwy nowotwór lewego przedsionka serca. Podczas operacji, po wyjęciu serca z ciała chorego, usunięto nowotwór z częścią ściany serca i po..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...powiedzieć, że był to zabieg ratujący życie jednej osoby, ale korzystający z organu osoby zmarłej. Aby operacja była możliwa, ktoś musi umrzeć, a jego rodzina zgodzić się na przeszczep - tłumaczył kardiochirurg Roman Przybylski, który wraz z zespołem przeprowadził operację. Jak mówił,..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...transmisja z trzech zabiegów inwazyjnych przeprowadzonych w Krakowie. Jak wyjaśnił doktor Dudka, zespół pod jego kierownictwem w trakcie środowej transmisji zajął się pacjentem z zawałem serca oraz dwoma innymi ( kobietą i mężczyzną ) ze zwężeniem pnia głównego lewej tętnicy wieńcowej...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...ciąża, połóg oraz duże zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu biodrowego czy kolanowego. Po zabiegu operacyjnym należy jak najszybciej wstać z łóżka ponieważ unieruchomienie może przyczynić się do powstania zakrzepu. Ponadto niebezpieczne jest także długotrwałe przebywanie w pozycji..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...wszczepienia by - passów. Celem zabiegów było przetestowanie w realnych warunkach sali operacyjnej opracowanych dotychczas prototypów i rozwiązań konstrukcyjnych robota. Robimy te eksperymenty po to, by wykazać wszystkie wady konstrukcyjne robota. Jeśli je wykryjemy, to za kilka..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...proc.; wcześniejsze zabiegi miały skuteczność ok. 70 proc. Ablacja chirurgiczna stosowana jest w przypadkach, gdy źródło powstawania zaburzeń rytmu serca jest w żyłach płucnych wpadających do serca. Wykorzystując fale o częstotliwości radiowej uzyskiwana jest temperaturę ok. 60 stopni C...

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...godzinę, nieskomplikowany zabieg pozwala niektórym pacjentom zrezygnować z codziennego przyjmowania leków, daje też nadzieję tym, którym dotychczasowe metody leczenia nie pomagały. Opracowana w USA operacja ( ablacja nerkowego nerwu współczulnego ) polega na kontrolowanym uszkodzeniu..

Operacja zastawki aorty

.. ...ktora jest po kilku zabiegach. Pytaj także kdz, który odezwała sie jako pierwszy. On najlepiej wie z autopasji jak to jest funkcjonowac po korekcie. Jestem przekonana, że odpowie na twoje wątpliwości. Ja nie mam takich problemów, ale moje dziecko tak. Stąd też i zainteresowanie. Nie wiem..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...zmęczone. Aneta czeka na zabieg ablacji już kilka lat. W styczniu będziemy w Aninie, może coś się zmieni. Szkoda mi jej i jej serducha. Moja córka jest osobą niepełnosprawną i z bardzo ciężko chorym sercem, Bierze masę leków. Jest po trzech operacjach na otwartym sercu. To prawdopodobnie..

Echo serca - Str. 7

.. ...opisu ,a decyzje jaki zabieg podejmie kwalifikujacy kardiochirurg. Na zmiany zastawkowe nalozyl sie zawal serca, stąd progresja wady. Powtorze , nie jest z opisu echo to bardzo dramatyczna wada, prosze wierzyć niemal co tydziemn widze w echo sporo większe( co nie znaczy ,ze nie do..

Echo serca - Str. 24

.. ...oswajac sie z myslą o zabiegu , żeby wybrac najlepszy czas do operacji izabelo - a taka operacja jest trudna, niebezpieczna? Jakie sa konsekwencje? Ile od dni aoperacji sie lezy pozniej w szpitalu? Prowadze aktywny tryb zycia, praca i inne i boje sie, ze to bedzie tak dlugo ze nei wroce..

Echo serca - Str. 25

.. ...stan i przeprowadzil zabieg wymieany zastawki. Az sie boje. Powiem inaczej - panicznie sie boje bolu. Bardziej tego badania cewnikowania ( koronografii chyba tak sie to teraz nazywa ) niz samej operacji. I nie wiem czym ten strach leczyc. To jest bartdzo paniczne i od razu jak pomysle..

Echo serca - Str. 48

.. ...klatki penie miałaś przed zabiegiem? ). Jak pisałaś masz niezidentyfikowane zapalenie i o ile nie jest związanie z niedawną operacją, to może być to coś z płucami ( ciśnienie może w takiej sytuacji być podwyższone ), dlatego naprawdę nie wyrokowałabym, że jest to nadciśnienie pierwotne...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 444

.. ...ja choruje,czekam na zabieg,operacje,wiem ze to moja wina,ze nie mamy normalnego zycia tylko wszystko ja blokuje,o tym juz nie mysli,dlatego chwilami z tym sobie nie radze i nachodza mysli samobujcze,niestety taka jest prawda i to raczej sie nie zmieni.Bo nawet jesli ablacja sie uda -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 533

.. ...mylisz sie czekam na zabieg serca zwany ablacja,bez tego nie moge odstawic lekow a co za tym idzie nie moge miec dzieci do tego czasu niestety.Czeka mnie rowniez operacja kregoslupa w tym roku. Catullus tak juz jest u nas zmiana nastroju moze byc co 5 min. Aga! ja też jestem w kolejce do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 762

.. ...własnie mama pojechala na zabieg. W szpitalu czekałam od 11 do 14 aż ją przywiozą spowrotem,w trakcie czekania z bloku operacyjnego wyszedł ksiadz ,chyba nie musze pisac nic wiecej - myslałam że odjade jak to zobaczyłam ,dobrze że był zemną syn bo nieiwem jakby sie to skonczyło Potem sie..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...w granicach 3 - 3,5 Zabieg operacyjny w krążeniu pozaustrojowym z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta 30.01.96r. - implantatio prothesis.v.mitralis CarboMedics 2. W poprzednim wyniku z dn.22.11.06 wskaźnik był 1.53 i acenocumarol brałam przemiennie 1/2 - 3/4 tabletki oraz pozostałe..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...trochę sie boje samego zabiegu jak i calej rekonwalenstencji. Mam wielka prosbe, czy moze mi ktos przyblizy jak to wszystko bedzie wygladalo? Niewiele wiem na ten temat, probuje cos odszukac w necie, ile np lezy sie w szpitalu, jak dlugo bede na zwolnieniu lekarskim, czy po operacji..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...od razu zaproponowali zabieg chirurgiczny. Wnioskuje nad podstawie tego, że jednak są lekarze którzy uważają to schorzenie za uciążliwe. Kasia34 - Skoro tobie się tak pogorszyło tzn. że każdemu może i wtedy trzeba liczyć się już z operacją. boje sie : ) mi ogolnie sie pogorszylo przez..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...biodrową,udową i podkolanową. Zabieg angioplastyki był nieudany,po którym zrobił mi się zator w ręku( leczony operacyjnie ). Lekarze chca operacyjnie udrażniac tętnice poprzez cięcie powłok brzusznych i pachwiny. Czy ktoś miał taką operację i mógłby więcej mi o niej opowiedzieć? Ja mam..

Chelatacja - Str. 4

.. ...przed niebezpiecznymi zabiegami i operacjami nakazazał mi szukać innego wyjścia.Tak trafiłem na gabinet lekarki która prowadzi medycynę rodzinną,ma uprawnienia do wydawania zaświadczeń dla starających się o zezwolenie na broń, zaświadczenia dla kierowców i wiele wiele innych w tym..

Chelatacja - Str. 5

.. ...siostra osobiście przeszła zabieg chelatacji i ... nie musi już mieć operacji na tętnicach szyjnych, poziom zwężenia zmniejszył sie z obu stron o 50% . Badanie kontrolne przed i po zrobiła u dwóch różnych lekarzy i wyniki sie potwierdziły! ps. błędów ortograficznych, również nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...we wroclawiu jakies zabiegi badz operacje wlasnie na czestoskurcze ale jak sobie o tym pomysle to juz sie boje!!pozdrawiam aha ja ciagle czuje jakies klucie po lewej stronie!czy wy terz?? Cześć. Przeczytałam na forum to co pisałaś o ablazji. Mam zdiagnozowane WPW i chciałam zapytać..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...dziekuje To zalezy od zabiegu. Oczywiście zawsze jest w znieczuleniu ogolnym , jest posrodkowo rozcinana klatka piersiowa , jesli jest to zabieg w krązeniu pozaustrojowym to na jakiś czas podłączane jest sztuczne krązenie Standardowo trwa kilka godzin. jesli wymianiana jest zastawka -..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...wstępującej. Czy po takim zabiegu funkcjonuje się normalnie??? mam syna w wieku 2latka i 6mies.mial on op.rossa.operacja byla w czdmp w lodzi.operowal go doc.moll.dziecko w tej chwili ma niedomykalnosc zastawek autograftu i homograftu 2 stopnia ale czuje sie swietnie.narazie jezdzi do..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...przygnebiony,wręcz przeciwnie,zabieram sie do roboty!życze takiego samego podejścia do zagadnienia wszystkim,którzy sie ztym muszą borykać.najważniejsza sprawa,nie panikujcie,to wam tylko przysporzy kłopotów.kiedyś dostałem silnej nerwicy sercowej, z niej wpadłem w ciężką depresję,brałem..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ..., która ma opinię że zabiera komu może. Napisaliśmy odwołanie , ale chciałabym wiedzeć jak są traktowane inne dzieci z takim schorzeniem w Polsce. A do Kuby chcę napisać tylko ,że palenie sercu na pewno nie pomoże.Pozdrawiam Nie ma jednolitej recepty odnośnie orzeczeń. wwszytsko jak..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...tetnice a innym nie.Miazdzyca to choroba złożona i dość zagadkowa we współczesnej medycynie. moja 76 letnia matka była poddana zabiegowi wszczepieniu 2 by - passów i po 7 dniach wyszła do domu ze szpitala...

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...będę miał wykonywany zabieg w szpitalu w Manchesterze,bardzo się boję. Na operację czekam od grudnia ubiegłego roku.Proszę o informacje na moją pocztę Osoby które miały wykonywany ten zabieg na terenie UK.Serdecznie Wszystkich pozdrawiam Wcale to nie jest prawda co do komentarza..

Operacja na otwartym sercu

.. ...szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego na niedomykalnosc 3i4 st zastawki mitralnej i trojdzielnej bardzo prosze o pilny kontakt ze mna..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc , pracowac , uprawiać sport ( poza ekstremalnymi ,alebo sportami dużego kontaktu ), miec dzieci... Pytaj jesli masz jakies watpliwości , spróbuje je rozwiac. Iza wszystko co piszesz to jest..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...acenocumarol i mam zaplanowany zabieg usunięcia woreczka żółciowego. Lekarz zalecił przejście na 10 dni przed operacją na zastrzyki Clexane. Czy jest to konieczne, czy ktos z Państwa zażywał takiego leku i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Z góry dziękuję. Anna L. Tak , przed..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...kołatanie. Zalecono jednak zabieg operacyjny. Zapisałem się już do szpitala na zabieg całkowitego usunięcia tarczycy, choć biopsja wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. ...Witajcie dziewczyny. Zabieram głos po raz pierwszy, ale zaglądałam na forum już wcześniej. Mimi przeczytaj uważnie. Moje problemy z tarczycą trwają ponad 30 lat. Basedowa - metizol - tycie, potem operacja, figura dobra zdrowie też. Po urodzeniu dziecka za kilka lat nawrot nadczynności...

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...zakleila wowczas jest zabieg latania serca.Mam siostre po takiej operacji i dzieki Bogu jest wszystko ok.Pozdrawiam jeszcze raz i zycze Olence zdrowia.Dbajcie o nia. Dana! czy mogłabyś mi cos napisać na temat Twojej siostry?? Tzn. w jakim jest wieku, kiedy miała robiony zabieg (..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...zastawka wytrzyma ) zabieg wymiany zastawki na sztuczną będzie miał miniej więcej w Twoim wieku właśnie. Jest wielu ludzi z wymienionymi zastawkami, żyją normalnie, pracują, mają dzieci ... Napisz do driadea@gazeta.pl - Agnieszka jest po operacji wymiany zastawek na sztuczne. Jeżeli..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...zastawki aortalnej. Zabieg miałem w wieky 48 lat ( 2005 ) wykonany w Szczecinie. Po 14 dniach od operacji jeździłem sam samochodem a po 35 dniach powróciłem do pracy. Na polowania powróciłem po 3 m - cach. Dzisiaj żyję normalnie, nie mam ubocznych skutków ( wyjątkiem jest metaliczna..

Bypassy i co dalej?

.. ...stan podgoraczkowy po zabiegu jak najbardziej jest czymś normalnym , plecy bola po pierwsze od unieruchomienia i chocby od niewygodnego stolu operacyjnego , a także jako dodatek do przeciętego mostka , jesli płyn nie jest ropny , rana nie jest zaczerwieniona nie ma się czym przejmowac...

Zespół Ebsteina jest wyleczalny?

.. ...Mam 27 lat jestem po zabiegu w SCCS w Zabrzu . Obecnie mam szansę na operacje na zastwace przez kardiochirurga z Francji . Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe wyleczenie tej wady? PROSZE O KONTAKT znam 11 latka który miał robiona operacje przez tego lekarza własnie jade w..

By-passy w Olsztynie

.. ...z kimś kto przeszedł zabieg lub zna Kardiochirurgię w Olsztynie. Operacja już za tydzień. Proszę o wieści!!! Napewno już jest po operacji, ale ja dzisiaj zajrzałam na stronę. Mój tata przeszedł rozległy zawał w miesiącu wrześniu po koronografi i agnioplastyce został poddany operacji...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...jest już tydzień po zabiegu wstawienia by - passów i ciągle utrzymuje się u niego niskie ciśnienie ( 90/60 ) oraz dość wysoka temperatura ( ok. 37,5 - 38 ). Czy jest to * normalny * stan pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten..

Świadczenia po operacji serca

.. ...względu na niedawny zabieg operacyjny wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze względu na rodzaj zabiegu jaki przeszła, może się ubiegać o pewne świadczenia ( np. dodatek pielęgnacyjny, dofinansowanie do turnusów..

Jestem 4 miesiące po ablacji i żałuję!

.. ...Dziecka w Warszawie.Zabieg wyglądał tak: rano musiałam byc na czczo,około godziny 11 siostry powiedziały abym się szykowała bo zaraz jedziemy na blok operacyjny: )szczególnie powiem to dla dziewczyn że kazano mi zmyc nawet lakier na paznokciach u u nóg co troszkę mnie zdziwiło: )Nie..

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...martwię, bo jednak jest to zabieg na otwartym sercu. Jakie jest ryzyko? Czy statystyki w ogóle podają dane o umieralności podczas tej operacji? Po jakim czasie człowiek jest na chodzie? Czy operację trzeba powtarzać? Czy po tej operacji człowiek jest w stanie dożyć długich, długich lat..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...powiedział co nas nie zabije, to nas wzmocni, myślę, że coś w tym jest. oj zeby tylko za mocno nie wzmocniło, bo moze byc tez zle, pozdrawiam zchorowanych Witam Was Serdecznie! Ja sercowy jestem od dziecka niestety,urodziłem się z wadą serca,w najbliższym czasie muszę poddać się operacji..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...mam dylemat poddać się zabiegowi czy nie ( a byłaby to moja 4 operacja w narkozie ). Mam pulsacje i jakieś bóle w splocie słonecznym ale zastanawiam sie czy to nie od żołądka. Chcę najpierw zrobić badania aby wykluczyć chorobę żołądka. Proszę napisz, czy widzisz róznicę po zabiegu i czy..

Operacja bajpasy

.. ...USA nie poddawałby się zabiegowi wszczepienia by - passów !!! Witam Cię Edward ! Dziękuję za szczerość ! Bardzo sobie to cenię i nie dziwię się że mnie tak rugasz, bo kiedy sama to na początku usłyszałam, to nie mogłam zrozumieć jak tacy poważni ludzie, którzy mi to mówili - mogą być tak..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...aortalną obie sztuczne, od zabiegu mineło już 16lat i wciąż chodze, pracuje i jest ok. od maja mam sztuczną zastawkę aortalną ( trójdzielną ),czuję się dobrze. po trzech miesią cach od operacji mogłem ju ż pracować fizycznie.Mimo że mija tylko siedem miesięcy od operacji pracuję..

By-passy operacja Zabrze

.. ...balonikowanie. Niestety zabiegi się nie powiodły ponieważ ma podobno zbyt pozaginaną tętnicę :( . Lekarze powiedziel, że bedzie potrzebna operacja wszczepienia by - passów w klinice w Zabrzu. Moi drodzy mam do Was pytanie czy macie jakieś doświadczenia raz z tą operacją dwa z kliniką ,o..

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. ...mam to od operacij / zabiek miał miec 3 godz ale byl 7 ... / ale lekarze sie zemna kluca ze to nie od narkozy ktora mi byla podawa podczas operacij wiec juz sam nie wiem ... jedny co mi podawali to narkoza i hormony wiec moze mi ktos wytlumaczy od czego ja to dostalem bo sie pogubilem :P..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...po przeleczeniu nosa mascia i powturnych wymazach kontrolnych i z tym wszystkim juz pelna dokumentacja do szefa profesora stazki celem ustalenia terminu zabiegu czy pani tez ma byc operowana na zastawki..

Długość życia po bajpasach

.. ...Tak po to jest robiony zabieg ,zeby wrocic do normalnego zycia, a także do pracy! Dzięki za odpowiedzi. Tata jeszcze nie jest po operacji, będzie ją miał 29. stycznia. Mam jeszcze jedno pytanko, ile mniej więcej może wszystko boleć i po jakim czasie można bezpiecznie wrócić do pracy ? Do..

Długość życia po bajpasach - Str. 2

.. ...Mała uwaga zaraz po zabiegu jak najprędzej wstawać z łóżka i chodzić najlepiej odwiedż stronę kardiochirurgja w szczecinie tam doktor Kowalik bardzo szczegułowo wyjaśnia wszystko pozdrawiam Krzysztof [ 55 lat] Panie Krzysztofie, czy miała Pan operacje w Szczecinie? Szukam opinii na temat..

By-passy jak jest po operacji?

.. ...czuje sie lepiej po tym zabiegu? - czy czesto po operacji póchną nogi? - i czy te zabiegi mogą mogą w tych czasach być w jakiś sposób powikłane? Bardzo prosze o odpowiedź, ponieważ tata już za 2 dni jedzie tam. Bardzo dziekuje. Bardzo prosze. Co do lekarzy wSzczecinie, niestety się nie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...kilkanaście godzin po tym zabiegu, żeby nie było krwotoku z tętnicy udowej, przez którą wkłada się cewnik. Koronarografię robi się przed każdą operacją serca. ja przeszłam już trzyu, wieć proszę Państwa o więcej odwagi. Ja w tym tygodniu będę miał to badanie. W dobrym szpitalu...

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...,siostra podczas tych zabiegow tracila przytomnosc.Zabiegi te jednak nie przyniosly oczekiwanego rezultatu.Przeprowadzono operacje zrobiono okienko w worku osierdziowym zalozono dren i odprowadzano wode do otrzewnej po 10 dniach wyciagnieto dren i okazalo sie ze woda zaczela sie dalej..

Kto zna Anin - Warszawa

.. ...pytanie kto Ci robił zabieg i gdzie na Alpejskiej? gdzie potem leżałeś na który oddziale jake sa tam zasady ???? magdalena Dyrektorem Kliniki w Aninie nadal jest minister Religa... To powinno dać Ci częściowo odpowiedź na wyposażenie, warunki bytowe i fachowość personelu. Miałem operację..

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...możesz pojąć, że ten zabieg( wręcz SKOMPLIKOWANA OPERACJA ) nie jest zwykłym wyrwaniem zęba, a niebezpieczną ingerencją w mięsień sercowy. Żaden lekarz nie zaryzykuje tak inwazyjnej metody, jeśli można problem rozwiązać inaczej. A może to wy chcecie * zamienić siekierkę na kijek * lecząc..

Dodatkowe skurcze - Str. 58

.. ...normalne życie - a sam zabieg jest mniej dokuczliwy niż leczenie jednocześnie 4 zębów pod narkozą choć nieporównywalnie bardziej stresujący. Sama atmosfera bloku operacyjnego...... i świadomość, że to serce...Ale jak bym musiała, ponownie bym się zgodziła na ablację. Pozdrawiam Zgadzam..

Dodatkowe skurcze - Str. 195

.. ...wtedy w grę wchodzi zabieg , ale moim zdaniem to trochę się pomęczysz zanim znajdą odpowiednie leki, a co do zabiegu za pierwszym razem mogą to nie wypalić, jest to zabieg obarczony także pewnym ryzykiem tak jak każda operacja w szpitalu, Wiesz to ingerencja w serce różnie później można..

Dodatkowe skurcze - Str. 199

.. ...serca, podpisujesz ten zabieg na własne ryzyko tak jak operację. Holtera nie masz sie co bać to nic nie boli. No cóż ja zapisałem się na kontrolnego holtera na 12 lutego zobaczymy co tam wyjdzie, wczoraj się nie najlepiej czułem po lekach jakoś działał ten Rytmonorm chyba proarytmicznie..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...wdzięczna. Z tego co wiem zabieg wykonuję się albo poprzez operację albo poprzez tętnicę udową.W drugim przypadku na drugi dzień już się idzie do domu.Zasada jest jedna:ta wada im wcześniej leczona tym lepiej.Myślę że w lipcu już Pani zapomni o całej sprawie a Zabrze to najlepsze miejsce..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. ...ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna bylo uniknac )..przez ten caly pobyt w szpitalu zastanawialem sie co bylo powodem tej tamponady.. kardiochirurg?? czy moze bylem osoba jedna na tysiac ktorej to sie przutrafilo....jak..

Reoperacja zastawki

.. ...miałeś nigdy robionego zabiegu balonikowania ? Nigy nie miałęm żądnej operacji.: ) ja mam pytanko do oli... czy wiesz cos wiecej o plastyce zastawki? o naprawie wlasnej... Gzie sie tego podejmuja i czy czesto wykonuje sie takie operacje? Ja tez mam zlozona wade aortalna - zwezenie i..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...niedlugo czeka mnie jakis zabieg!w sumie to malo na ten temat wiem... wiec jak cos to piszcie bede wdzieczna.. jakie sa mozliwosci itd. DZIEKUJE: ) A co chcesz wiedzieć? chcialabym wiedziec na czym polegala by operacja!!! jakie sa mozliwosci... zastawka sztuczna czy jakies inne..

Tetralogia fallota

.. ...witam. jestem po trzech zabiegach. ostatnia w1975r. jest wszystko. no prawie wszystko w porzadku. nie biorę żadnych leków pracuje jak ja inni może troch z ograniczeniami tz. bez pospiechu i bez nadmiernego dzwigania. mam rodzinę 2 wspaniałych synów i jest ok. może ktoś jest kto miał..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...czekał mie następny zabieg.Mam tylko nadzieję,że po zakwalifkowaniusię na zabieg i po zrobieniu mi go bendę czuła się lepiej.Pozdrawiam. Mam pytanie. Poszukuję dobrego lekarza który specjalizuje sie w dalszym leczeniu dorosłych ludzi po operacji tetralogii Fallota. Mam 25 lat..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...wieku , od dlugości zabiegu , od stanu krązenia mozgowego. Jesli chcesz wiedziec cos więcej, chetnie pomoge Jest to od kilku do kilkunastu godzin. W przypadku mojego taty było to 12 godz. Mój tato operacje miał o godz 9 do 11:30 ( 4 bay pasy )a o godz 19 rozmawiałam z nim przez telefon...

Bajpasy - powikłania?

.. ...się może nie będzie zabiegu ja wiem jedno na taką operacje trzeba mie mocny organizm od niego bowiem zalezy jak długo bedzie sie dochodzic do siebie po operacji moja mama miala taką operacje zaraz po niej złapała jiakos wirus potem nastepny itd... organizm był za słaby i nie walczyl z..

Zastawka aortalna dwupłatkowa z falą zwrotną ++

.. ...ludziom jak towar z półki. Nic tylko brać - co z tego, że niesprawdzony, ważne że mówiono o tym w TV. A co z ludźmi, którzy mieli te operacje - też o ich życiu i lekach które muszą brać mówią media? Ech....

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...czynię na co dzień po zabiegu. Otóż moja operacja była już dawno, bo w 2001 roku i po leczeniu sanatoryjnym zacząłem powoli usprawniać mój organizm. Z początku było ciężko, gdyż byłem słaby fizycznie, ale potem zacząłem po prostu dużo chodzić, co zresztą uzgodniłem z dobrym kardiologiem...

Podczas operacji zatrzymała się akcja serca, niekompetencja lekarza?

.. ...pedriatry w tym, że w czasie zabiegu zatrzymała się akcja serca ( przeciez nie był obecny przy operacji ). W czasie tak poważnej operacji wszystko może się zdażyć. Wina lekarza jest taka, jak mojej mamy, że jak była w ciąży ze mną to się przeziebiła. Stąd prawdopodobnie moja wada.(..

Wszczepiono LIMA do LAD

.. ...wydała się praktycznie zabiegiem. Przed drugim razem kardiowersji ( który przeszła z marszu tzn. nie wiedziała kiedy już jest po, ale w Aninie ) zupełnie traktuje to jako właśnie zabieg. Wcześniej to była OPERACJA, albo coś innego. Ludziki, czytajcie i uświadomcie wszystkich, będą mieli..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...ludzie znoszą takie zabiegi!!! czy jest mozliwe by po lekach przeciwbólowych mieli halucynacje, mysli depresyjne, załamanie ... jestesmy przerażeni bo nie wiemy czy to efekt leków czy chwilowego niedotlenienia mózgu... dziadek ma koszmary nocne ktore mieszają mu się z rzeczywistościa,..

Ryzyko wstawienia bypass

.. ...tętniczym. czy do takiego zabiegu jest pacjent usypiany? jak wygląda rekonwalescencja? proszę o poważne odpowiedzi i z góry dziękuję Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogolnym ( tzn. pacjent spi ). Proponuje zamiast Bypasów Spróbowac zabiegu chelatacji ,jestem świadkiem uniknięcia..

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...specjalna. Poczatkowo po zabiegu trzeba dmuchac w butelke z woda przez rurke by rozpreżac pluca, mozna oklepywac plecy dziecka jak przy zapaleniu pluc( chodzi o odkrztuszenie wydzieliny zalegajacej w plucach i przez jakis mieisac uwazac by nie upasc i nie doznac jakiegos urazu do momentu..

Nawrót bólów po operacji by-passy

.. ...ma nawrót bólów po wysiłkach to powinien skontaktować się z lekarzem - albo test wysiłkowy i potem koronacja, jak wyjdzie niedokrwienie, albo od razu koronarografia ( w zależności od stanu klinicznego )..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...wady moze byc konieczny zabieg, ale na ten temat wiem tylko tyle, ze teraz sa metody, ktore zastepuja operacje - tzn wejscie przez naczynia krwionosne. Jezeli ktos ma wiecej doswiadczenia na ten temat to przylaczam sie do prosby o wiadomosci. Pozdrawiam goraco. moj synek ( 7 m - cy ) ma..

Operacja Rosa u dziecka

.. ...czekam na wezwanie do zabiegu rosa. bardzo się boje o moje maleństwo szczególnie po ostatniej operacji. jeżeli możecie odezwijcie się na meaila w tej sprawie będę bardzo bardzo wdzięczna. dzięki i pozdrawiam serdecznie : ) operacja rosa zastawka aortalna Ewelino, Sprobuj tez szukac na..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...jest ktoś , kto taki zabiwg wykonywał właśnie w Lublinie - jeśli tak to u kogo , może ktoś poleci mi , poda kontakt do jakiegoś ( najlepszego mozliwego ) kardiochirurga . Czy miejsce wykonania takiej operacji ma zasadnicze znaczenie , czy też nie ? Proszę o jakąś pomoc , będą wdzięczny..

Rehabilitacja po operacji pomostowania

.. ...ośrodku robiacym tego typu zabiegi powinien funkcjonować ośrodek rehabilitacji. Zabieg miałem 4 lata temu w Aninie i w zasadzie od czterech lat jestem pod ich stałą opieką . Okresowe badania ( testy wysiłkowe ),gimnastyka siatkówka , basen ,dużo ruchu .A element strachu ? myślę że jest i..