Zabieg stendy

Angioplastyka (PTCA)

.. ...wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...przed planowanymi zabiegami na naczyniach wieńcowych. Dostarcza też istotnych informacji na temat budowy ścian tych naczyń, składu ewentualnych blaszek miażdżycowych oraz stentu, jeśli taki jest obecny...

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...funkcjonuje lepiej po zabiegu angioplastyki przezskórnej, czyli wszczepienia stentu, niż po zabiegu kardiochirurgicznym. Ich zdaniem, wynika to z lepszej perfuzji po przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...bardzo mało inwazyjny zabieg, który można wykonać w ciągu jednego dnia. Przeprowadzany jest pod okiem kamery rentgenowskiej. Lekarz może dokładnie wprowadzić stent w miejsce, w którym zaobserwował zwężenie. Dzięki stałej obecności stentu tętnica się nie zapada. Dr Ciach dodaje, że u ok...

Stent to zło?

.. ...stenty. Przed zawałem i zabiegami czułem sie jak Twoja mama ( mam 52 lata ), wcześniej prowadziłem bardzo aktywny tryb życia ( praca po 12 - 16 godzin na dobę ). Aktualnie jestem na chodzie i muszę powstrzymywać sie przed pokusą pracowania po staremu. Stenty udrożniły ( zdecydowanie )..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...lekarzami nadmienila cos o zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum ktora miala wykonywany taki zabieg to prosze o jakas informacje. Każdy..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...miał wykonywany tam zabieg ablacji .........chciałbym wierzyć że skuteczny i że uwolni mnie od mojej dolegliwości/FA/ witam. Jerzy chciałbym porozmawiać o ablacjii ktorą miales... moj numer gg: 2643828 dzis moj tata miał wstawiane stenty do aorty, dotychczas 99% bylo zatkane, 5..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...stycznia 2006r miałem zabieg wymiany zastawki aortalnej, czuje sie bardzo dibrze nie mecze się znikneły bóle w klatce ( oprócz lekiego dyskomfortu związanego z cieciem mostaka )Przed zabiegiem miałem zastawke dwupłatkową gradient max 90 postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...lat i jeszcze zadnego zabiegu za soba!!! zmienilam teraz lekarza i ide na doglebne badania!!sama nie wiem czego mam sie spodziewac!!na czym polegalby ewentualny zabieg?? prosze piszcie!!! Zastawka aortalna zbudowana jest z trzech mocnych, elastycznych i gładkich płatków, które w czasie..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...roku życia syn miał zabieg przeznaczynowej plastyki balonowej stenozy płucnej. ( PS zastawkowy +PI /++/ ). Badaniem fizykalnym stwierdzono przed zabiegiem: wzmożone tętnienie okolicy przedsercowej, szmer wyrzutowy 3/6 i płucny stuk wyrzutu w polu osłuchiwania tętnicy płucnej. Gradient..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwienia,. jest to zabieg powazny ,ale śmiertlenosc na pewno nie sięga 70% W przypadku tętniakow aorty zstępującej jedna z metod alternatywnych jest wszczepienie stent - gtaftow witam.przykro mi.moja ukochana zmarła na wskutek - - tętniak rozwarstwiający aorty - - .dosłownie..

Opinie tych, którzy poddali się chelatacji

.. ...jesteś w trakcie, lub po napisz swoje uwagi!! Ja też chętnie podzielę się swoimi skromnymi doświadczeniami!!! Pozdrawiam Piotr P.S. Jestem 51 letnim facetem, zawał w październiku 2004 - wszczepiony stent...

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...). W trakcie obecnego zabiegu przebalonikowano tętnice wieńcową prawą ( niedrożnośc 90% ) i wstawiono tam stenta - zrobili to co 3lata temu bali się robic lekarze z innego szpitala ... Taraz pacjent ma odpoczywać i nabierać sił na jesienna angio - cel to balonikowanie i stentowanie..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...niestabilną. Jest już po zabiegu wszczepienia stentów ( dwóch ) w tętnicach. W jednym miejscu zwężenie było 40% w drugim krytyczne. Przeczytałam, że w ciągu 6 m - cy może nastąpić ponowne zwężenie ( restenoza ) w tych miejscach. Dlaczego zatem nie zastosowano by - passów tylko..

Stenty i cukrzyca

.. ...ubiegłego roku miał zabieg koronorografii i rozszerzono Mu wówczas dwie żyły. Pozostała jeszcze jedna najgorsza - zwężenie w 90%. Ma mieć wstawione stenty czy coś takiego. Tata ma też cukrzycę i nie może się nadwyrężać fizzycznie bo boli Go w piersiach. Martwie się, czy teraz to bedzie..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...przeprowadzonych w Polsce zabiegów angioplastyki w latach 2002 - 2004. Interesuje mnie ilość założonych stentów zwykłych obwodowych i wieńcowych, stentów powlekanych lekami, liczba przeprowadzonych angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA...

Stenty pokryte antybiotykami

.. ...metody ? Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry za odpowiedź. Materialy wyslalem mailem.Wkrotce beda takze na stronie. Bardzo serdecznie dziękuje za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam i życzę zdrowia i sukcesów...

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...juz nie dam rady dalej tak zyc mam sie zglosic na ablację.A ja nie wiem co mam zdecydować.Dzisiaj czuje sie super ale cały czas wsluchuje sie czy juz nie nadchodzi migotanie albo trzepotanie.Pozdrawiam..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...zapada decyzja o leczeniu zabiegowym, które przeprowadza się najczęściej bez otwierania klatki piersiowej. Może to być poszerzenie światła tętnic za pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej,..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...pokrewnych.Przeszedłem zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa..

Koronarografia

.. ...wskazaniem do leczenia zabiegowego ( wyjątek - pień lewej tętnicy wieńcowej ) mostek mięśniowy po prostu jest i tyle - nic się z tym nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...powyzej tych 5 cm . Do zabiegu wg. najnowszych wytycznych kwalifikowani sa pacjenci z wymiarem ponad 5,5 bez innych zmian na zastawce( np. niedomykalności, stenozy ). Tetniaki aorty piersiowej powiększaja sie srednio o 0,1 cm rok, a ryzyko peknięcia 5 cm tętniaka to ok. 2 % W leczeniu..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ...tzn. około 150/90 .Po zabiegu mimo brania leków obniżających ciśnienie jest nadal wysokie.Martwi mnie to bardzo .Po zabiegu niestety wystąpiło zatkanie światła tętnicy udowej ( musiała być operowana ) . Bardzo proszę o informacje czy podczas dlaszego rozwoju dziecka koarktacja aorty i..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...moglibyście coś powiedziec o zabiegu, który ma na celu udrożnienie żył czyli wkłada się w naczynia sprężynkę, czy są osoby, które miały taki zabieg?jak on przebiega i jak się po nim czujecie? Czekam na odpowiedz Mam 35 lat, w lipcu tego roku założono mi stenta powlekanego, gdyż mialam w..

STENT - zabieg udrożnienia żył - Str. 2

.. ...letniej, bo bnabcia sie boi zabiegu.... moja babcia - 80 - cio letnia ma mieć zabieg przepychania żył w nogach, ale nie wiemy czy to bezpieczne i czy nie będzie powikłań u starszej osoby ??? prosze o informacje Witam was serdecznie Mam pytanie czy ktoś z tutaj obecnych miał wszczepiane..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...widzisz wiele osób jest po zabiegu i żyją ok. Dużo zdrówka . Cześc! Mam stwierdzoną stenozę aortalną i lekarz uwaza, że już trzeba operować zastawkę. Maksymalny gradient w X - 50, XI - 60, XII - 85, wykonywane echo na różnych aparatach, nie bardzo sie na tym wyznaję i nie mam z kim na..

Koronografia w wieku 73 lat

.. ...założyć stenty??? Proszę o poradę. Czy w takim stanie, w jakim znajduje się babcia, jest to jeszcze możliwe? Od czego zależy kwalifikowanie pacjenta na zabieg założenia stentów? Pozdrawiam, wnuczka Agnieszka..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...biodrowe o wielkościach do zabiegów, piekielna miażdżyca nóg, ale jeszcze nie mówią o ich obcinaniu - samo życie, a * osiemnaście * lat miałem przez 40 lat. Nie tracę nadzieji, że samodzielnie do końca będę mógł korzystać z łazienki, to jest chyba najważniejsze dla mnie jak i rodziny...

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. Melduję się po zabiegu. w środę ( 18 ) stawiłem się do szpitala krótko przed godziną 16. moje nazwisko było już na tablicy - łóżko czekało. dosłownie chwilę później przyszedł lekarz, jeszcze raz obejrzał papiery i pół godziny później leżałem na stole pod aparaturą. zabieg był całkowicie bezbolesny, jedynie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...miała nadzieję że po tym zabiegu będzie dobrze a nie jest .Ja staram się jej wytłumaczyć że organizm musi się przyzwyczaić, bo to jest ciało obce i dopiero pojakimś czsie będzie dobrze ale nie chce mnie słuchać .Może ktoś z państwa może mi poradzić co mam dalej robić i czy mam się..

Stent a choroba Parkinsona

.. ...jakieś przeciwwskazania co do wykonania stentów u osoby chorej na Parkinsona??? Jakie jest w takim przypadku ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu? Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie...

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...magdo ! jak przy wielu zabiegach tak i przy koronarografii mogą wystąpić powikłania .Mogą ...ale nie muszą ...pozdrawiam - poczytaj tu : http://www.kardiolo.pl/t,powiklania_po_koronarografii.htm A ja mialem bardzo powazne powiklania po stencie.Lekarze nie wiedzieli co mi jest,a ja..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...brzusznej. Mam przejść ten zabieg a nie wiem na czym on polega i jakie jest później samopoczucie. Czy i jakie zagrożenia występują w trakcie zabiegu. Witam,mój tato przeszedł w styczniu tego roku taki zabieg,trwał on około 2 godzin i technicznie był bardzo trudny do wykonania bo tetniak..

Angioplastyka i stenty - po zabiegu

.. ...ojciec czeka właśnie na zabieg założenia 2 stentów. ma 65lat, nie miał zawału ale po koronografii( koronarografii?? ) lekarz skierował go na zabieg. Do tej pory byłam spokojna, bo opinie i artykuły na ten temat są optymistyczne ale dziś sie zdenerwowałam bo dowiedziałam się ze w moim..

Interpretacja wynikow a wskazania do bypasów

.. ...zmiany sa wskazaniem do zabiegu bypasów. Sa tam zmiany nawet 90% Bardzo prosze o odpowiedz jakiegos specjalisty bo tak bardzo sie denerwuje. Mama ma zalecenia tylko i wylacznie farmakologiczne, przy drugim zawale nawet nie zrobili jej ani balonikowania ani nie wstawili stentów bo..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...w Aninie. Stan przed zabiegiem duża rostrzeń komory i stenoza. Rokowania z Olsztyna: zabieg lub ca 3 miesiące życia. 8 maja na pożegnanie usłyszałem od lekarza prowadzącego: * Przerażał nas nie stan pańskiego serca, ale pański optymizm * Domniemana przyczyna stenozy: RTGterapia guza..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...* ) po niby zwykłym zabiegu wszczepienia stentu do żyły prawej ,a oni mieli czas ,nawet kazali nam jechać do domu( bo w tak renomowanej miejscowości ) aby nie płakać , nikt nie widział. Minął miesiąc po śmierci Taty ,a ja mam żal,wściekłość ból , zabrano mi i mojej rodzinie osobę..

Bóle po angioplastyce

.. ...serca. Przeszedłem dwa zabiegi angioplastyki w wyniku czego wstawiono mi trzy stenty. Po ostatniej angioplastyce ( 22 stycznia 2009 ) zdarzają mi się bóle podobne do bólu takiego jak przy zawale - okresowo raz na tydzień. Przechodzą one po zażyciu nitro. Czy takie bóle mogą się zdarzać?..

Ból po angioplastyce

.. ...Jestem już dwa lata po zabiegu zaqłożenia stenta na tętnicę wieńcow. Obecnie bardzo żle się czuję.Odczuwam bóle w okolicy mostka,które pojawiają się po nawet niewielkim wysiłku./przejście ok 100m/ Aktualne badania - ekg wysiłkowe dodatna, echo serca trudne dla mnie do oceny,próba..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...ostatnim, najpoważniejszym zabiegiem, spisałam testament. Nie miał on żadnej mocy, bo brakowało mi kilku miesięcy do pełnoletności. Ale ja czułam, że musze się przygotowac na wypadek, gdybym operacja się nie udała. Ale było inaczej. Owszem, zaraz po zabiegu człowiek czuje się koszmarnie,..

Jaki procent utraty zdrowia po zawale serca?

.. ...Forumowiczów może podzielić się wiedzą - jaki % utraty zdrowia po zawale ( dwa zabiegi wstawienia stentów konwencjonalnych ) przyznaje w procedurze odszkodowawczej nasze szanowne PZU ? Dziękuję i pozdrawiam...

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...czasem tylko szybciej zabije, takie uczucie jakby serce chciało bić ale coś mu przeszkadza i to trwa jakies 5 - 6 sekund, ale to tylko wtedy gdy się czymś zdenerwuję, lub bardzo zmęczę. Poza tym jestem raczej pozytywnie nastawiona do życia, nie myślę o chorobie zbyt często. Boję sie..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...operacja to powazny zabieg ale naprawde da sie przezyc. MIalem taka operacje 3 miesiace temu, mam 29 lat. Moja zastawka tez byla 2 platkowa, stenotyczna z gradientem srednim 52mmHg, bez niedomykalnosci. Aorta wst. 5,5 cm. Moge Ci napisac, ze obecnie czuje sie w zasadzie podobnie jak..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...czyściutki.Obecnie po powtórnym zabiegu i udrożnieniu zapchanego stenta , moja wydolność to ok 30% tego co po kwietniowym zabiegu.Regularnie biorę zalecane leki:Bisocard 5 ,Tritace 10 . Areplex,Diuresin.Wyniki prawie w normie/cholesterol 152, triglicerydy 150. Nie palę od dwóch lat. I..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...soli i cukru ,co do zabiegów typu koronacja i stendy to na forum są różne opinie ( naprawdę przeczytajcie ) i dlatego mam obawy ,pozdrawiam wszystkich po przejściach te wasze dobre słowa naprawdę pomagają ! Witam jak wiecie jestem po zawale i mam inny problem: po prostu oddycham ciężko..

Czy koronografia, stenty są konieczne?

.. ...opiniami znajomych po w/w zabiegach że nie zawsze jest lepiej .Pisałem o moim przypadku ( w tytule po zawale ) teraz jestem parę dni po szpitalu mam ciśnienie w normie trochę schudłem ( oczywiście już nie palę ,pije olej lniany ,otręby rano ,ograniczam kawę,sól cukier do minimum ,biorę..

Zabieg operacyjny po zawale serca

.. ...jezeli to mozliwe odwlecz zabieg ginekologiczny do tego czasu. Jezeli bierzesz areplex od pól roku to pewnie miałaś stent powlekany lub zawał podwsierdziowy,lecz wybacz trudno na podstawie tych kilku danych ocenić wskazania i przeciwskazania do zabiegu, musisz zaufać lekarzowi który..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...annojago kierowałaś się pisząc o jej istotnosci ) jest niebezpieczna chorobą i wymaga kontroli kardiologicznej a przy objawach ( zasłabniecia, duszność ) szybkiego zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam Wojtek..

By-passy

.. ...passów. 1. Czy taki zabieg jest ryzykowny? Podświadomie boję się, że odpowiedź brzmi TAK, bo jest to jednak ingerencja w układ krwionośny. Boję się, że jeśli stenty mogły się nie przyjąć, to by - pass tymbardziej. 2. Czy stenty pozostawia się w żyle, czy ( aby nie zarastały ) można je..

Zwezenie aorty - Silownia

.. ...operację albo jakiś zabieg poszerzający aortę? Pod opieką jakiego ośrodka kardiologicznego jesteś? Ile masz lat? Ja 29, leczę się od 12 lat w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie Mialem sporo operacji, raz probowany poszerzyc moja aorte za pomoca balonowania, ale nie udalo sie, a..