Zabiegi chirurgiczne

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna. Śmiertelność jest niska i wynosi ok. 1,5%. Wszyscy pacjenci wymagają profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia przez pół roku od zabiegu kardiochirurgicznego...

Zator

.. ...głównej ( powikłanie zabiegu chirurgicznego jamy brzusznej ). Powietrze jest zasysane do żyły, przechodzi przez serce i wywołuje zatorowość płucną. Zatory bakteryjne zdążają się w ciężkich, uogólnionych infekcjach ( np. w sepsie meningokokowej ). Zlepione masy bakteryjne zatykają drobne..

Temazepam (Signopam)

.. ...drobnymi zabiegami chirurgicznymi. Temazepam nie wolno podawać dzieciom oraz kobietom w ciąży. Podczas leczenie nie wolno spożywać alkoholu. Signopam to nazwa handlowa preparatu zawierającego temazepam...

Reoperacja

Reoperacja

.. ...określający ponowny zabieg operacyjny w okolicy, która w niedalekiej przeszłości była poddawana takiemu zabiegowi. Reoperacja może być konieczna z uwagi na powikłania po poprzednim zabiegu, na przykład krwawienie wymagające zaopatrzenia chirurgicznego, czy rozejście się zespolenie,..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...niestrawność. Przed planowymi zabiegami chirurgicznymi należy rozważyć odstawienie leku, jeśli jego stałe przyjmowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Nie ma danych na temat ewentualnego szkodliwego wpływ clopidogrelu na płód ani na dowodów na przechodzenie leku do mleka karmiącej..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...profilaktyka dotyczy osób po zabiegach chirurgicznych ( szczególnie ortopedycznych ), osób przewlekle chorych i unieruchomionych, części pacjentów z chorobą nowotworową. Nodraparynę lub inne heparyny drobnocząsteczkowe stosuje się także u niektórych chorych z ostrym zawałem serca oraz u..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...funkcjonuje lepiej po zabiegu angioplastyki przezskórnej, czyli wszczepienia stentu, niż po zabiegu kardiochirurgicznym. Ich zdaniem, wynika to z lepszej perfuzji po przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...uszkodzonym sercem, po zabiegu chirurgicznym przeprowadzonym dawno temu. Do programu pilotażowego zakwalifikowano ponad 20 bardzo ciężko chorych pacjentów. Spotykają się trzy razy w tygodniu w 6 - osobowych grupach i pod okiem fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz kardiologów ćwiczą w..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...proc.; wcześniejsze zabiegi miały skuteczność ok. 70 proc. Ablacja chirurgiczna stosowana jest w przypadkach, gdy źródło powstawania zaburzeń rytmu serca jest w żyłach płucnych wpadających do serca. Wykorzystując fale o częstotliwości radiowej uzyskiwana jest temperaturę ok. 60 stopni C...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...skłonów, przed jakimkolwiek zabiegiem chirurgicznym proszę o tygodniową kurację antybiotykową ( mamy wyższe ryzyko wystąpienia zapalenia wsierdzia ). Uważam, że najważniejszą rzeczą przy tej chorobie jest jej wczesna diagnoza ( oczywiście jeśli daje jakieś objawy ) i jej świadomość...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...od razu zaproponowali zabieg chirurgiczny. Wnioskuje nad podstawie tego, że jednak są lekarze którzy uważają to schorzenie za uciążliwe. Kasia34 - Skoro tobie się tak pogorszyło tzn. że każdemu może i wtedy trzeba liczyć się już z operacją. boje sie : ) mi ogolnie sie pogorszylo przez..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...próby wysiłkowej. Jaki zabieg ma twoja lekarka na myśli ??operacja?? Dokładnie to nie wiem ale sądzę że to polega na chirurgicznym wyprostowaniu tej wady. Tak jak myślałem bo innego sposobu na to nie ma. hello:] Przeczytalam wszystkie posty w tym temacie...dziwie sie jak roznie lekarze..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...acenocumarol i mam zaplanowany zabieg usunięcia woreczka żółciowego. Lekarz zalecił przejście na 10 dni przed operacją na zastrzyki Clexane. Czy jest to konieczne, czy ktos z Państwa zażywał takiego leku i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Z góry dziękuję. Anna L. Tak , przed..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...lekarza bo jestem po zabiegu chirurgicznym ( zanokcicy ) ale mam zamiar sie udac. Nie potrafie opanowac tego szybkiego pulsu i jest coraz gorzej. Rytm wyglada b roznie: np. tak ze serce po jednym uderzeniu przedwczesnym przyspiesza zeby zwolnic i tak w kolko, w kazdym razie nie jest to..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...( np. wyrwanie zęba, zabiegi chirurgiczne, gastroskopia ) Pojawienie się zaburzeń rytmu serca, jeśli towarzyszą im inne objawy, jak duszność czy ból za mostkiem powrót Przyczyny Uważa się, że przyczyną choroby jest zbyt duża wielkość płatka lub płatków zastawki mitralnej w porównaniu ze..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...wykonywać Echo serca i przed zabiegami chirurgicznymi wspominać o tej wadzie, by nie doszło do IZW. Nie było mowy o żadnych stałych wizytach u kardiologa, czy kogokolwiek. Nie było także żadnych przeciwwskazań [chociażby co do sportu]. A najpierw robiłam EKG z powodu, że bardzo szybko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...Rok temu miałam mieć zabieg, drobny chirurgiczny zabieg pod narkozą. Nie pierwszy i nie ostatni. Leżałam na łóżku ginekologicznym i żartowałam z pielęgniarkami i lekarką. Pielęgniarka wbiła mi igłę żeby wprowadzić wenflon. Jak zawsze. I wtedy stało się coś niesamowitego, co wtrąciło mnie..

wymiana zastawki w trakcie zapalenia wsierdzia

.. ...powiklania IZW.Co do zabiegu - jesli chory z IZW goraczkuje mimo antybiotykoterapii to znaczy,ze jest nieskuteczna, a jednym z podstawowych wskazań do leczenia chirurgicznego IZW jest wlasnie nieskutecznośc antybiotykoterapii. Zabieg wymiany zastawki w IZW jest generalnie bardziej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 21

.. ...konieczności. Zaraz po zabiegu jest dość ciężko, ale z czasem coraz lepiej i na pewno poprawia się jakość życia. Do Henryka: Jeśli będzie pan miał zastawke wszczepianą chirurgicznie, to bez cięcia mostka się nie obejdzie. Polecam IK w Aninie. Świetny ośrodek, do tego pieknie położony,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...moim wieku i po tylu zabiegach można jeszcze ingerować chirurgicznie ? Proszę niech mi ktoś odpowie Mam 55 lat, w 1982r. w Łodzi wszczepiono mi sztuczną zastawkę mitralną, a w 1997r. w Zabrzu wszczepiono mi sztuczną zastawkę aortalną. W końcu ubiegłego roku będąc w szpitalu na..

Kardiomiopatia przyrostowa

.. ...kolejna proba odbedzie sie za tydzien , czy jest szansa ze uda sie ja wyleczyc przez podawanie tych lekow pomijajac zabieg chirurgiczny , jezeli tak to jak dlugo trwa takie leczenie poprzez podawanie lekow ?..

Ablacja - gdzie robią najlepiej?

.. ...innych klinikach niz zabiegi chirurgiczne. W Krakowie polecam Klinike Kardiologii UJ, ul Kopernika 17 tel 124247314 Przeprowadzilismy setki skutecznych ablacji. Pozdrawiam, ablacje@wp.pl jestem * świeżo * po ablacji i jeśli mogłabym coś w tej kwestii doradzić to gorąco polecam szpital na..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...podłączoną kroplówkę..za zabieg chirurgiczny nie został zakwalifikowany bo wylew jest za bardzo rozległy i w bardzo złym miejscu... chciałbym się dowiedzieć czy to normalne że w takim wypadku trzeba po prostu czekać na polepszenie stanu czy można jakoś działać..słyszałem o możliwości..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...komorowym w trakcie zabiegu operacyjnego appendectomii ( z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego i węzłów chłonnych krezki ). EPIKRYZA : 17 - letnia pacjętka. diagnozowana w przeszłości neurologicznie z powodu omdleń, została przyjęta do Szpitala na Oddział Chirurgiczny z powodu..

Drętwienie palców

.. ...stopnia.Obecnie jestem po zabiegu chirurgicznym i czuje sie dużo lepiej, odrętwienie powoli ustaje,nie lekceważcie tych objawów tylko zróbcie jak najszybciej to badanie. to badanie może wam zlecić lekarz ortopeda Ja mam drętwienie obydwóch rąk i to się dzieje w tedy kiedy jest mi..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...przeziebieniu, a ponadto przed zabiegami stomatologicznymi ( np. wyrwania zęba ), laryngolicznymi, chirurgicznymi i ginekologicznymi oraz po nich.Z serce nie ma żartów. A mam niemal 28 lat. I cieszę się życiem: - ) Działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, do której tez..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...psychogennym.Jestem zakwalifikowana do zabiegu kardio - chirurgicznego w Zabrzu.Nie wiem czy sie poddac operacji bo nie wiem jak bedzie po niej.Czy nie bedzie gorzej?Mam czworo dzieci i bardzo sie o nie martwie.Czy zdolam je wychowac?Prosze o odpowiedz czy ktos z Panstwa mial operowana..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...przeciek wymaga leczenia zabiegowego. Wiotka tkanka tętniaka może unie - możliwiać zamknięcie przezskórne. Nie ma wskazań do chirurgicznego wycięcia tętniaka i zamknięcia współistniejącego ubytku z towarzyszącym małym przeciekiem, o ile wcześniej nie wystąpiła zatorowość do CUN. Pacjenci..

Częste drgawki ciała i kołatanie serca, uczucie omdlenia

.. ...podczas krótkotrwałych zabiegów chirurgicznych, uspokojenia przed zabiegami diagnostycznymi i drobnymi zabiegami chirurgicznymi wykonywanymi w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym, do długotrwałej sedacji w oddziałach intensywnej opieki medycznej. CZY AZ TAK JESTESMY ZNERWICOWANI ?I..

Ropnienia

.. ...- bo ostatnio mialem zabieg chirurgiczny i po 2 tyg w odrebir 2cm od poprzedniego ropienia pojawil sie drugi. 6 )Jakie moga byc skutki uboczne takich ropieni? 7 )Czy bol gardla,palenie w krtani bialy jezyk,slinotok i nadkwasowasc ma zwiazek z infekcja ROPIEn na nodze? 8 )Czy objawy..

Powiększone opuszki aorty do 6.3 cm

.. ...na tomograf zeby to porzadnie ustalic i tu moje pytanie czy to jest powazne i czy jesli sie to potwierdzi czeka mnie zabieg chirurgiczny prosze o odpowiedz dodam ze przy padaniu moje cisnienie to 135/85..

Lęk, strach przed operacją bypassów - Str. 2

.. ...reakcją organizmu na zabieg. Po każdej interwencji chirurgicznej może występować taki stan. Natomiast ból głowy może mieć związek ze zbyt niskim ciśnieniem tętniczym. Dzięki. Martwię się,bo tata źle to znosi.Denerwuje go ten stan podgorączkowy i ból głowy. Tłumaczę,że to normalne,że to..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi! - Str. 2

.. ...np.po infekcjach, po zabiegach chirurgicznych( usunięcie zęba ).A propos zębów, mój neurolog kazał mi usunąć wszystkie kanałowo leczone b o mogą być przyczyną zaburzeń w funkcjonowaniu ukł.nerw. Ciekawa jestem, jaką masz temperaturę?Bo ja teraz mam obniżoną, a kilka lat temu miałam..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 99

.. ...powinno być,czeka mnie zabieg chirurgiczny u stomatologa o którym naczytałam się że jest okropny i bardzo się boje.Ostatnio nawet nie mogli mi zrobić prześwietlenia zębów bo taka jestem histeryczka:( Ja w przeciwieństwie do Was nie czaje się ze swoją chorobą i mówię o niej otwarcie,że..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...to albo blokadą albo zabiegiem chirurgicznym przez uwolnienie nerwu pośrodkowego. Zostaje 5 szwów i po bólu... Wiem bo przeżyłem taki zabieg i mam spokój... Mi tez drętwieje prawa ręka trzy palce jak śpię jak dłużej siedzę przy kompie to mam mrowienie w nodze to proponuję jeść tabletki..

Leki przeciwzakrzepowe a miesiączka?

.. Po niedawym zabiegu chirurgicznym dostawałam przez 4 dni duże dawki leków przeciwzakrzepowych a potem lekarz zapisał mi lek przeciwzakrzepowy w zastrzykach, który mam stosować przez półtora miesiąca. Zbliża mi sie miesiączka, i nie wiem, czy w tym okresie można nadal stosować iniekcje?? Dodam, że po 10..

Podejrzenie Nadżerki Żołądka

.. ...wyleczyć Tabletkami i czy zabieg chirurgiczny niesienie za sobą jakieś komplikację czy raczej jest to mało inwazyjny zabieg i na koniec jeszcze raz się pytam czy to się leczy chirurgicznie czy wystarczy zażywać leki i mieć odpowiednią diętę Ps.Tabletki jakie mi zapisała pani doktor to..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...brać antybiotyk przed zabiegami stomatologicznymi, chirurgicznymi, laryngologicznymi czy urologicznymi, ktore przerywają łączność tkanki ( np. usunięcie kamienia nazębnego, wyrwanie zęba, przekłucie uszu, tatuaż ) i po nich, Mnie lekarz powiedział że jeśli wystąpi temperatura powyżej..