Zabiegi kardiochirurgiczne

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub zabieg kardiochirurgiczny w zależności od gradientu ciśnień...

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna. Śmiertelność jest niska i wynosi ok. 1,5%. Wszyscy pacjenci wymagają profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia przez pół roku od zabiegu kardiochirurgicznego...

Koarktacja aorty

.. ...wymaga zabiegu kardiochirurgicznego. W niektórych przypadkach stosowana jest angioplastyka balonowa. Cewnik zakończony specjalnym balonem wprowadzany jest do aorty przez tętnicę udową a następnie pompowany...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...nieoperacyjnie wymagają zabiegu kardiochirurgicznego. U pacjentów z nieprawidłowym odejściem tętnicy wieńcowej sytuacja jest podobna. Leczenia wymagają pacjenci z udokumentowanym epizodem niedokrwienia mięśnia sercowego lub zaburzeniami komorowymi rytmu ( niebezpieczeństwo nagłego zgonu..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...pacjentów z istotnym hemodynamicznie przeciekiem lewo - prawym. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna a śmiertelność wynosi ok. 0,4%...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...zastawkowymi oraz po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych lub kardiologii interwencyjnej. Sytuacje, w których należy rozważyć zastosowanie profilaktycznej antybiotykoterapii to: zabiegi stomatologiczne ( ekstrakcje zębów, leczenie kanałowe, zabieg zdejmowania kamienia nazębnego,..

Plastyka serca

.. Plastyka serca to zabieg kardiochirurgiczny zarezerwowany dla chorych z ciężką niewydolnością serca na tle kardiomiopatii niedokrwiennej. Choroba zmienia układ mięśni brodawkowatych, prowadzi do wtórnej niedomykalności lewej zastawki przedsionkowo - komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...funkcjonuje lepiej po zabiegu angioplastyki przezskórnej, czyli wszczepienia stentu, niż po zabiegu kardiochirurgicznym. Ich zdaniem, wynika to z lepszej perfuzji po przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...wszczepienia by - passów. Celem zabiegów było przetestowanie w realnych warunkach sali operacyjnej opracowanych dotychczas prototypów i rozwiązań konstrukcyjnych robota. Robimy te eksperymenty po to, by wykazać wszystkie wady konstrukcyjne robota. Jeśli je wykryjemy, to za kilka..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...działać będą trzy sale zabiegowe w ramach pracowni inwazyjnego leczenia schorzeń naczyń i zaburzeń rytmu: wieńcowa, naczyniowa i elektrofizjologiczna. W budynku B znajdzie się również m.in. zespół przychodni ŚCCS, w których odbywają się konsultacje kardiologiczne i kardiochirurgiczne..

Echo serca - Str. 10

.. ...absolutnie nie wylucza zabiegu kardiochirurgicznego, pewnie mama ma migotanie przedsionkow z pauzamipowyżej 3 s , stad decyzja o wszczepieniu rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i bardzo dużo zalezy od doświadczenia osoby badającej, ja..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...operował Mamę, mówił nam po zabiegu o ewentualnych zagrożeniach neurologicznych, ale dzięki Bogu nie wystąpiły. A to co spotkało Twoją Mamę to najprawdopodobniej zwapnione cząstki zastawki wpadły do żył i to porażenie jest tego skutkiem. Spróbuj zadzwonić do Kliniki Kardiochirurgicznej..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...nieprawidlowo, przeciez po zabiegu kardiochirurgicznym trzeba pacjenta monitorowac jakis czas! A zachowanie pielegniarki... tak, one czesto tak sie tlumacza. Z jednej strony fakt, ze czesto jest ich za malo, sa przepracowane itp. Ale chyba nie dziwne, ze chorzy domagaja sie opieki!!!!..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Jesli tak to jest duzy i zabieg jest nie tylko mozliwościa ,ale wrecz koniecznością. nie znam innych danych dotyczących zdrowia wujka , wiec najlepiej skonsultowac go w osrodku kardiochirurgicznym , ktory takich zabiegów robi duzo( Kraków ,Śląsk . warszawa ) Dziękuję za odpowiedź.Czym..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...wywiad i badanie chorego. ZAbieg kardiochirurgiczny wymiany zastawki aortlanej jest stosunkowo prostym zabiegiem , mozna wymieniac na sztuczna ( najczęściej , teoretycznie z wieczysta gwarancja ) lub na zastawki ksenogenne( ludzkie - homografty , lub ksenogenne - zwierzęce ) Każda z tych..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...genetycznymi, urazem itd. ZAbieg przeprowadza siew krążeniu pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...się jak czujesz sie po zabiegu. Specjaliści wiedzą co robią. Zaufaj im. I jak sądzę za zastawkę nie musisz płacić bo całe leczenie odbywa sie w ramach kontraktu z NFZ. Po pierwsze;operacja kardiochirurgiczna jest bezplatna dla ubezpieczonego pacjenta. Większośc operacji wymiany zastawki..

Metoda Rossa a ciąza

.. ...kobiet, ktore bedac po zabiegach kardiochirurgicznych urodzily dzieci. Interesuja mnie wszelkie informacje, jak czuly sie w czasie ciazy, czy musialy lezec w szpitalu. Oraz pod opieka jakich lekarzy byly. ( dodam iz pochodze z Lodzi ). Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi Ania Aniu,..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...zyc , pracowac , itd. Zabieg trwa przeciętnie ok. 4 - 6 h ( od momentu wprowadzenia do przewiezienia na OIOM ) Po zabiegach kardiochirurgicznych pacjent budzi sie sam ( jesli oczywiście nie ma powiklań i okres ten nie musi być przedluzony ) , wtedy kiedy przestaja działac leki do..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...cieniującego. * * * Satn po zabiegu kardiochirurgicznym z widocznymi szwami metalowymi w * * * obrębie * * * mostka. * * * Aorta piersiowa w części wstępującej poszerzona na dl. ok. 13cm do * * * szer. * * * ok. 4 - 4,9cm * * * . Aorta piersiowa w części zstępująca nieposzerzona szer...

Jak dbać o ranę po zabiegu pomostowania?

.. ...temu miałam wykonany zabieg kardiochirurgiczny - dwa by - passy. Czuję sie dobrze, rana też się ładnie goi, ale chciałabym zapytać, czy jest możliwe zniwelowanie jej do minimum, czy w ogóle mozliwe jest zlikwidowanie jej ? Witam! Najlepiej szarym mydłem.Tak kazali nam w szpitalu.Wycierać..

Klinika kardiochirurgiczna w Katowicach-Ochojecu

.. ...Kliniki Życzę Panu aby zabiegi kardiochirurgiczne nie były potrzebne , aby koronarografia wyszła jak najbardziej pozytwnie, życzę zdrówka i powodzenia... Prowadze właśnie ankietę na temat by - passów choroby wieńcowej i pracy pielegniarek na oddziel kardiochirurgii Proszę o wypełnienie..

Woda w płucach,

.. ...Opisz może jaki miała zabieg, bo ciężko stwierdzić. Jeśli miała operację to ponoć to normalne że woda gromadzi się w osierdziu, tylko że może w małej ilości i sama z niknie, a może też w większej i należy ją ściągnąć. Jeśli jest po zabiegu kardiochirurgicznym to najlepiej skontaktować..

Kto zna dobrą Klinikę Kardiochirurgiczną?

.. ...proponuje porownac ilosc zabiegow wykonanych rocznie, doswiadczenie, nowoczesnosc i przede wszystkim warunki bytowe. Szpital Jana Pawla II i Klinika chirurgii serca naczyn i przeszczepow pod kierunkiem prof. Sadowskiego. Poza tym Krakow jest piekny... szczerze polecam z pelna..

Witam

.. ...który przeszedł zabieg w klinice kardiochirurgicznej w szczecinie.chciałam się dowiedzieć czy zabieg jest dokonywany przy całkowitym znieczuleniu i czy cięta była klatka piersiowa.proszę pana o odpowiedz..

Usuwanie zęba po zabiegach kardiochirurgicznych

.. ...miesięcy po przezskórnym zabiegu zamknięcia przecieku międzyprzedsionkowego. .Boli mnie ząb i prawdopodobnie muszę go usnąć . Jeden lekarz mówi stosowac profilaktykę ,drugi nie i co z lekami biore plavix i acard. Może ktoś z Was usuwał zęba w Krakowie lub oklicy ,proszę o kontakt do..