Zabiegi na sercu

Defibrylacja

Defibrylacja

.. Defibrylacja jest zabiegiem, którego celem jest przerwanie migotania komór. Mechanizm działania defibrylacji polega na jednoczesnej dnoczesnej depolaryzacji całego mięśnia sercowego w wyniku zadziałania prądem o odpowiednio dużej mocy. Defibrylacja powoduje uporządkowanie ładunków elektrycznych w sercu i..

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...świńskich, a także trzy zabiegi na świniach żywych - metoda jest skuteczna - zabieg nie zakłóca przepływu krwi w sercu - powiedział PAP prof. Wojtalik. Według prof. Wojtalika, nie jest to żadne przełomowe odkrycie, ale kolejne cenne narzędzie, które pomoże chirurgom w leczeniu chorób..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...zmęczone. Aneta czeka na zabieg ablacji już kilka lat. W styczniu będziemy w Aninie, może coś się zmieni. Szkoda mi jej i jej serducha. Moja córka jest osobą niepełnosprawną i z bardzo ciężko chorym sercem, Bierze masę leków. Jest po trzech operacjach na otwartym sercu. To prawdopodobnie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...zablowanych: czy po zabiegu mieliście takie mrowienia w sercu, takie drżenia. Ja mam w górnej jego części, tam gdzie było grilowanie... Może to częstoskurcz chce, a nie może się wyzwolić? Ściskam wszystkich i życzę zdrówka w 2009 roku : ) Iwonko, leżała ze mną na sali pani 77 letnia,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 160

.. ...az bede miec zrobiony zabieg na sercu,zebym mogla odstawic leki.Jutro kolejna klinika mam juz dosyc,nie chce mi sie zyc. Witajcie nazywam się Kasia mam nerwice od 2 lat i ;( nie wiedziałam że aż tylu ludzi to spotyka. Wydaje mi się że mojej nerwicy nabawilam się przez mojego bylego..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...dziekuje To zalezy od zabiegu. Oczywiście zawsze jest w znieczuleniu ogolnym , jest posrodkowo rozcinana klatka piersiowa , jesli jest to zabieg w krązeniu pozaustrojowym to na jakiś czas podłączane jest sztuczne krązenie Standardowo trwa kilka godzin. jesli wymianiana jest zastawka -..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ..., która ma opinię że zabiera komu może. Napisaliśmy odwołanie , ale chciałabym wiedzeć jak są traktowane inne dzieci z takim schorzeniem w Polsce. A do Kuby chcę napisać tylko ,że palenie sercu na pewno nie pomoże.Pozdrawiam Nie ma jednolitej recepty odnośnie orzeczeń. wwszytsko jak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...osobistego uczestnictwa w zabiegach itp. Macie racje, to efekt urobionej glowy z powodu choroby... dzięki urobionej głowie co prawda nie dotyczy to mnie tylko mego 16 - letniego syna okazało się 03.04.06 że nie choruje on na arytmogenną kardiomiopatię prawej komory serca tylko ma dziurę..

Operacja na otwartym sercu

.. ...szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego na niedomykalnosc 3i4 st zastawki mitralnej i trojdzielnej bardzo prosze o pilny kontakt ze mna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 135

.. ...Marcinie 83 ablacja to zabieg serca,polegajacy na wypaleniu zle dzialajacych rzeczy w sercu,a dlaczego pytasz?Ja na nia czekam wlasnie. Maju no tak juz ze mna jest 0 spokoju. CZeść Aga,co tam u Ciebie,jak zdrówko??? witam serdecznie, jest to mój pierwszy post, z góry przepraszam jeżeli w..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...nie musi skończyć się zabiegiem. U mnie okres wypadania bez większych zmian na gorsze trwał może z 7 lat a potem wada zaczęła się powiększać. Nadszedł dzień kiedy trzeba było podjąć decyzję. Na pewno trzeba zrobić diagnostykę aby stwierdzić stopień wypadania płatka. Jednak jak czytam..

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...martwię, bo jednak jest to zabieg na otwartym sercu. Jakie jest ryzyko? Czy statystyki w ogóle podają dane o umieralności podczas tej operacji? Po jakim czasie człowiek jest na chodzie? Czy operację trzeba powtarzać? Czy po tej operacji człowiek jest w stanie dożyć długich, długich lat..

Ablacja metodą Carto - Str. 2

.. A co tak długo te zabiegi trwają?! To pewnie dlatego są takie kolejki i czeka się nawet kilka lat na zabieg w niektórych miejscach. Ja mam mieć ablację z echem wewnątrzsercowym to to samo co metoda carto? nakłucia są w 2 pachwinach. w żyłę dla celów ablacji, w tętnicę w celu monitorowania ciśnienia w..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...po przeleczeniu nosa mascia i powturnych wymazach kontrolnych i z tym wszystkim juz pelna dokumentacja do szefa profesora stazki celem ustalenia terminu zabiegu czy pani tez ma byc operowana na zastawki..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...lekarzami nadmienila cos o zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum ktora miala wykonywany taki zabieg to prosze o jakas informacje. Każdy..

Dodatkowe skurcze - Str. 102

.. ...Tom,nie badanie - a zabieg,badanie elektrofizjologiczne polaczone z ewent eliminacja znalezionej podczas tego badania nieprawidlowej drogi przewodzenia impulsow elektrycznych w sercu prowadzacych do roznych dysfunkcji tegoz,czyli arytmi: ) jasne?heh tak,prywatnie to od 12 - 15 tys do 50..

Dodatkowe skurcze - Str. 240

.. ...mimo wszytsko poważny zabieg na sercu - wiec chyba najpier trzeba poczekac czy przejdzie po ciaży... na koniec zaczał u mnei podejrzewać śmiertelną chorobe wysąłął mnie na echo, za które oczywiście musiałam dodoatkow zapłącić, poprzednie miałam 12 dni wczesniej, ale on stwierdizł, zę..

Dodatkowe skurcze - Str. 243

.. ...częśc z nas jest bo zabiegach inwazyjnych, zyjemy z drutami, plytkami w sercu, niektórzy zmagają się dodatkowo z wadami serca, przechodzili ablację.Anula, pokora jeszcze raz pokora. A jezeli jakiekolowiek forum wplywa negatywnie na stan twego serca, nie rozumiem po co dreczysz sama..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...chinidyną i in. ) oraz zabiegi na sercu ( cewnikowanie serca, operacje na zastawkach i tętnicach wieńcowych ). Poza tym migotanie komór może wystąpić w następstwie innych zaburzeń rytmu serca, jak: wczesne skurcze dodatkowe, częstoskurcz komorowy lub blok przedsionkowo - komorowy. *..

WPW a ablacja

.. ...forum, którzy mieli taki zabieg trochę się waham, ponieważ jedni piszą dobrze inni źle. Do tego dochodzą ewentualne powikłania pozabiegowe i być może zepsucie czegoś dobrego w sercu podczas zabiegu. Czy ingerencja jest potrzebna przy moich objawach? Napiszcie coś. Dzięki. Trudno..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...Marcinie,ABLACJĄ nazywany jest sam zabieg wypalania dodatkowej drogi przewodzenia w sercu,natomiast sprawdzanie jak działa serce i jak długa jest dodatkowa droga przewodzenia i czy potrzebne jest wypalanie,potwierdza badanie elektrofizjologiczne.Może jest to o tyle mylące,że ablacji ( o..

Widzę bicie serca na skórze

.. ...zwlaszcza ze mialem zabieg na klatce piersiowej ( nie na sercu tylko na tkankach skornych ) i lekarz ktory go robil widzial tez takie bicie serca i w ogole na to uwagi nie zwrocil. mam codzienne dusznosci biore concor cor 2.5 ale moje cisnienie jest podwyzszone 140/85 juz od ponad roku..

Bóle, wysoki puls, ablacja

.. ...bajlepsi specjaliście...więc moze żródlo Twojego złego samopoczucia nie tkwi w sercu... Zaburzenia rytmu to de facto objaw i to objaw dysfunkcji nie tylko struktur serca Może i tak, ale wróżką nie jestem...

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...planowano conajmniej cztery. Zabieg miał na pracującym sercu, a pobrano je z tętnic piersiowych. Na drugi dzień po już chwilę siedział na łóżku. Obecnie wszystko jest dobrze. Pozdrawiam! ochojec katowice Czy ktoś miał robione by - passy w Lublinie na Kraśnickich u dr Rumińskiego. Bardzo..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...mieli już przeprowadzony zabieg ablacji i mówią, że nie powiódł się dobrze i mają poważne komplikacje.Mam parę pytań na, które może będziesz umiała mi pomóc. Lekarz wysłuchał,że mam szmery w sercu i jestem ciekawa czy to jest dodatkowa wada serca? Czy to jest związane z częstoskurczem?..

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...przewidywane jest powtórzenie zabiegów. Kilka dni przed świętami pacjent wypisany został do domu, lecz już 22.12 poczuł się gorzej i trafił na oddział R skierniewickiego szpitala gdzie spędził święta. Badania nie wykazały żadnych nowych zmian w sercu lecz zdecydowano o pozostawieniu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...niejednokrotnie opisywata to zabieg niestety inwazyjny polegajacy na wypaleniu w sercu zrodla arytmi. Ale czy skuteczny - nie wiem bo nigdy go nie mialam, pozdrowienia Witam Mam podobne objawy do waszych, mam ataki duszności, szybkiego i nie miarowego bicia serca, ataki zwykle ustepuja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 136

.. ...musze miec wykonany ten zabieg na sercu bo bez niego nie moge odstawic lekow,wtedy jest zagrozone moje zycie.Do tego inne schorzenia,ja naprawde niedaje juz rady moja psychika sie wypalila,wszystko jest z mojej winy bo on jest zdrowy.Jutro jade do kolejnej kliniki tym razem do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 149

.. ...25mg. Poza tym jestem po zabieru zamkniecia przetrwalego otworu owalnego w sercu ( PFO ) podobno objawy tez na to wskazywaly i faktycznie dziurka byla. Jest zamknieta a objawy dalej sa. To tak w skrócie ; - ) Musze isc bo moj maly 11miesieczny bobas placze... Na pewno bede sie jeszcze..

moja choroba serca

.. ...wieku 27 lat wykonano mi zabieg na otwartym sercu czyli poszerzono mi tętnicę płucną.A dlatego na otwartym sercu,bo nie wiedzieli dokładnie, co mi jest.Wykonano tzw.stenozę płucną,i powiedzieli,że nadal jestem chora i mam chodzić na kontrole do lekarza.Teraz mam 50 lat i nasiliła mi się..

Klinika na Ochojcu - skierowanie na bajpasy - Str. 2

.. ...wszystkim o informację, czy zabiegi tam są robione również na pracującym sercu, czy tylko w krążeniu pozaustrojowym, czy zawsze jest otwierana klatka piersiowa - podobno są już stosowane techniki oszczędzające. Jak długo czeka się na termin i jak ewentualnie go przyspieszyć. Będę..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...ablazji/ to jest taki zabieg na sercu poprawiający jego funkcjonowanie /, ale słyszałam że jego skuteczność jest różna - może pomóc na 3lata, albo 3 miesiące.Przestraszyłam się i poszłam na urlop zdrowotny. Obecnie jestem podleczona, ale uważam, że bardziej pomógł mi roczny urlop..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...Fallota ), dlatego kolejny zabieg na otwartym sercu jest dla mnie wielkim ryzykiem. Działam w Fundacji Serce Dziecka, która skupia także dorosłych z wadami serca. Zapraszam na forum: www. forum.sercedziecka. org.pl Witam. Moj tętniak ma średnice 5,4cm. Kontrole oraz konsultacje prowadzę..

Nadcisnienie płucne

.. ...mozliwe przeprowadzanie np zabiegów na sercu, co nie oznacza, ze ty będziesz kiedys takiego wymagała. Wklejam moją odpowiedz z innego wątku, choć pewnie inne osoby ci dorradza równiez; Powiem tak. Kiedy potrzebowałam konsultacji dobrego kardiologa moja kuzynka pracujaca na IT na Ochojcu..

Aktywność po ablacji

.. ...oszczedzac do miesiąca po zabiegu, znaczy nie dzwigac, nie szalec, nie łazic zbyt długo a potem powoli mozna zapomniec o chorym sercu, pod warunkiem, że ablacja się udała. W moim przypadku śmiem twierdzic - udała się: ) Na zwolnieniu byłam miesiąc, po miesiącu była wizyta kontrolna z..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...bagatelizować. Sama miałam zabieg na sercu ( przezskórny ) we wrześniu br. i od tego czasu cały czas stan podgoraczkowy, Jestem w grupie ryzyka IZW. Miałam odczucia takie jak ty - ucisk w mostku i miedzy łopatkami, osłabienie i dreszcze. Lekarz zalecił badanie CRP i OB i Leukocytozę -..

Dziura w sercu

.. ...dziure w sercu.Mam mieć zabieg polegający na zatkaniu tej dziury.Cy ktoś miał robiony może ten zabieg. jak on przebiega i jakie jest ryzyko/czekam na każdą odpowiedz.jestem po 2 zawałach. Nie określiłes połóżenia ubytku - np przegroda międzykomorowa, prezgroda międzyprzedsionkowa oraz..

Nagły ból w sercu, ostre kłucie - Str. 2

.. ...wieku 14 lat mialab zabieg na serce ( mam wade ebsteina ) ... kiedys doktor mi powiedzial,ze to moze byc arytmia ... mialam holter nic a nim nie wykazalo .. a bole wciaz sa i to nie raz tak silne ,ze az lzy same leca ... ;( Witam!!! Ja mozna tak to powiedziec ze jestem w podobnej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...pomaga i na czym polega zabieg ? Czy może mnie ktoś doinformować. Boję się już * grzebania * w moim sercu, ponieważ tętnicę udową mam już zniszczoną zrostami. Wiem, ze można lewą i szyjnymi etc...ale po tamtych przejściach boję się. Pozdrawiam serdecznie Do * czytelnik * Ja mam skaczące..

Po zabiegu zamykania ubytku przegrody tzw. pajączkiem

.. ...lata temu przechodzilam zabieg zamykanie ubytku ( nie pamietam jakiego ) tym takim * pajączkiem * . Po ktores z kolei kontroli u kardiologa okazalo sie ze ubytek nie calkowicie sie zamknal pozostaly jakies 2 mm ale z tym nie nie bedzie robil itd. dzis jade do kontroli i za kazdym razem..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...zmęczenie * czuje jakby ktos zabieral mi oddech jak klade sie do łóżka * czasami kłócie w mostku, w sercu, ból z tyłu głowy * przyspieszony puls * czasem jak wejde do sklepu czuje niepokoj i duszność spię w miarę dobrze, biorę na uspokojenie calmsy. Żona mówi że to może być depresja, ja..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej może pęknąć?

.. ...jeden z latwiejszych zabiegow na sercu. A co sie moze stac z tetniakiem podczas porodu ? Czy moze peknac tak bardzo ( przy tak wielkim wysilku ), ze zagrozi to zyciu ciezarnej ? kazdy tetniak to bomba z opoznionym zaplonem. koniecznie trzeba byc pod stala kontrola lekarska. napewno..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1261

.. ...pol chwycil,i do tanca zabiera,siarki po ciele calym przechodzily,,oj,,kiedy zobaczylam tak naprawde ktyo to taki,,,hmmmmm,,,radosc w sercu ogromna,,,motylki w brzuszku,,byl to chlopak ,ktory bardzo mi sie podobal,pracowal w tym samym zakladzie co ja ,,niesamowita przygoda -..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...jak mają zrobić ten zabieg, ale - boję się !!!! podbijam temat - bardzo dla mnie ważne ! Witaj Półtora roku temu przeszłam operację wszczepienia by - passów na bijącym sercu.Operacja była w Aninie. Jeszcze raz podbijam ten temat - proszę o wypowiedzi - zwłaszcza ludzi. którzy to przeszli..

By-passy w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy

.. ...nieliczni w Polsce robią ten zabieg na bijącym sercu. Zespoły operacyjne są na najwyższym poziomie. Atmosfera niezwykle przyjazna pacjentowi. Zawsze wszystko tłumaczą z anielska cierpliwością. Miałam tam zabieg dwa miesiące temu, byłam zaszokowana zaangażowaniem, oddaniem pacjentowi. To..

Stwórzmy grupę wsparcia dla rzucających palenie

.. ...niebawem czeka mnie zabieg na sercu i znowu pale ponad miare ze strachu ale obiecalam sobie ze po zabiegu juz nie siegne .chcialam ci jacku napisac po moich doswiadczeniach ze zucenie wcale nie jest trudne tu trzeba psychicznie sie nastawic ja za kazdym razem tak robilam bo uzaleznienie..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...obarczony dużym ryzykiem zabieg... I tutaj pytanie do ludzi znających się na rzeczy - Czy zabieg, jakim jest ściągnięcie klamer po takiej operacji, wiąże się z dużym ryzykiem? I w jaki sposób się je usuwa, jak wygląda ten zabieg? Kiedyś już spotkałam się na tym forum z miłą pomocą, więc..

Przeciek tętnicy u dziecka

.. ...jeśli będzie zabieg to prawdopodobnie nie na otwartym sercu. Zabiegi tego typu nie są uważane za skomplikowane i ryzykowne. http://kardiologiadziecieca.pun.pl/viewtopic.php?id=42 www.sercedziecka.org.pl..

Operacja wszczepienia zastawki a powrót do sportu

.. ...http://www.kardiochirurgia.olsztyn.pl/docs/pacjent_po_zabiegu.pdf Powrót do windsurfingu to raczej można by planować po kilku latach. W tym czasie radziłabym przesiąść się na żagle. Miałam inny wprawdzie zabieg na sercu, ale z tego co wiem po większości zabiegów należy stosować środki..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...leczenie, sama operacja - zabieg, czy jest ryzykowna dla zdrowia i zycia - skoro to operacja na otwartym sercu. Nie wiem czy każdy taki tętniak się usuwa. Nie wiem jak długo wraca się do zdrowia po takim zabiegu i jak należy potem żyć. Czy jest się na lekach, czy są jakieś ograniczenia..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej

.. ...jestem dwa tygodnie po zabiegu wszystko z pewnością jest jeszcze świeże,niektórzy mówią ,że jak rany w sercu sie zagoją i jego praca wróci do normy i wszystko się pozrasta to będzie lepiej,ja natomiast słyszę caly czas to klapanie i czasami jest ono tak glośne ,żę trudno mi to..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 28

.. ...mi usnac. Najczesciej zabieram sie wtedy za * aktywne * czytanie, czyli czytanie moich materialow ze studiow. Zwykle ksiazki nie sa mnie w stanie rozluznic i podswiadomie nadal sie spinam. Albo slucham radia, to tez mnie rozprasza i nie mysle o swoim walacym sercu ; - ). Mecze sie tak..

Operacja na sercu i komplikacje

.. ...osierdziowym. Operacja ( zabieg ) zakończyła się dobrze i wkońcu zaczął tatuś reagowac ( źrenice na światło ). Dziś rano był jednak znów problem ze krzepliwością krwi i znów jakieś akcje. Lekarze mówią, że teraz nie powinno już byc innych problemów i że bedą teraz czekac kiedy się obudzi..

Przeciek międzyprzedsionkowy w sercu

.. ...powiedzieć na temat tych zabiegów z góry dziękuję pozdrawiam marysia Witaj Marysiu.To jeszcze raz ja.Rozmawialam z Basia i powiedziala zebys do niej napisala email.Wejdz na jej login i tam znajdziesz.Ja spisalam sobie twoje gg i jesli bys sie pojawila to bysmy popisaly.Moge ci opisac..

Straszne kołatanie serca i całe ciało mi drga

.. ...Zakwalifikowali mnie na zabieg - ablacja. Dodam jeszcze,że wg tej filozofii wątroba jest magazynierem i dystrybutorem krwi - gdy czeszesz włosy,ręka,która to czyni dostaje więcej krwi - w sytuacji gdy sercu brakuje krwi,wątroba powoduje skurcze mięśni aby wycisnąć z nich ostatnią..

Częstoskurcz jaki rodzaj?

.. ...ablacje i ze oni podczas zabiegu bedą mi jakimiś rurami grzebać w sercu . no i ile serce moze wytrzymać takich napadów ? zy bende miał jakiś zawał od tego jak nic z tym nie zrobie ? a ile ty masz lat Marku ? że boisz się do lekarza iść ...tu nikt na odległość ci nie powie jaki to..

Operacja zamknięcia ubytku przegrody między przedsionkami

.. ...wygląda przygotowanie do zabiegu. Mam prawie 17 lat, w dzieciństwie wykryto u mnie szmery w sercu, stwierdzono ASD, jednak podobno taki ubytek może się zmniejszyć ( zarosnąć ) dlatego nie zostały podjęte żadne działania. Byłam pod stałą kontrolą kardiologa, potem stwierdzono tylko IP...

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!! - Str. 2

.. ...czy od razu biorą na zabieg?? - bo nie mam pojęcia.. Im bliżej operacji tym większe obawy, chcemy mieć to już za sobą... Ciężko mi jakoś na sercu, jednak wierzę gorąco, że wszystko pójdzie dobrze, bo mama przecież musi jeszcze zatańczyć na moim weselu... Operacja odbędzie się jednak..

Nerwica czy może coś innego ?

.. ...mialam w styczniu robiony zabieg zamkniecia dziury w sercu zapina amplatza w klinice w warszawie w Aninie .niestety u mnie duza byla ta dziura bo ok 2.8 cm wiec lekami to by nic niedalo .ale czuje sie dobrze tylko leki musze brac.nieznaczy ze ty musisz miec cos takiego chodiz mi o to..

Ablacja

.. ...miesiac temu miałem zabieg albacji w poznaniu moge panu wszystko opisać... byłem heh jestem sportowcem i byłem załamany po odkryciu mojej choroby ( jest nia zespół wpw objawiajacy sie czestoskurczem napadowym ), miałem w sercu aż 4 dodatkowe drogi przewodzenia ! wszystkie zostały..

Dziury w sercu

.. ...napisała anetas. To zabieg w znieczuleniu miejscowym, polega na włożeniu cewnika do serca przez tętnice, najczęściej udową. Przez cewnik wprowadza się tzw. parasolke, która się otwprzy, zamykając ubytek. Ale nawet jeśli będziesz musiała miec operację, nie jest to nic tragicznego...

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...czy y miałaś podobny zabieg ,pytam ponieważ dużo wiesz na ten temat ,dziękuje raz jeszcze . Cóz, ja jestem po 3 operacjach serca, w tym dwóch na otwartym sercu. Urodziłam się ze skrajną postacią złożonej wady tego narządu, polegającej m. in., na dużym ubytku w przegrodzie..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...lekarze ściągnęli go zabiegowo. 12 lat temu, po trzecim zabiegu, płynu było mało i wysechł po podaniu leków. Przeszłam też zapalenie wsierdzia i wtedy tez miałam płyn w sercu. Problem w tym, że wyniki są idealne. Żadnej gorączki, boli mięśniowych ani innych objawów prócz oczywiście..