Zaburzenia czucia

Statyny

Statyny

.. ...statyn. Statyny są zazwyczaj dobrze tolerowane jednak mogą pojawić się bóle brzucha, wzdęcia, bóle mięśniowe, zaburzenia czucia; odnotowano sporadyczne przypadki rabdomiolizy ( rozpad mięśni szkieletowych )...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...torebki wewnętrznej ) i zaburzeniami czucia ( wzgórze ). Chory szybko traci przytomność, możliwe są także napady drgawek. Oczy chorego ustawiają się natomiast w stronę uszkodzonej półkuli - patrzą na krwiaka. W okresie bezpośrednio poprzedzającym wylew, chory odczuwa zwykle bardzo silny..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...charakterystyczne skarpetkowe zaburzenia czucia. Chory znacznie gorzej odbiera wrażenie dotyku z niższych partii swojej kończyny. Dochodzą do tego zaburzenia czucia głębokiego ( chory bez kontroli wzroku nie potrafi określić, jak ułożone są palce jego stóp ) oraz zniesienie czucia..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub miażdżycowe zmiany samych naczyń mózgowych. Objawem zespołu TIA jest chwilowy, odwracalny deficyt neurologiczny. Jednym z możliwych, i chyba najczęstszych objawów są: uczucie drętwienia połowy twarzy lub ciała, przejściowe niedowłady połowicze,..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. Zaburzenia lękowe są złożonym zagadnieniem. Części z nich, szczególnie w przypadku napadów paniki, towarzyszą objawy z różnych układów narządowych ludzkiego ciała. Są to tak zwane objawy wegetatywne zaburzeń lękowych. Często występuje uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia,..

Alodynia

.. ...dolnych i górnych ( zaburzenia czucia opisywane jako skarpetki i rękawiczki ). Wyjątkowo nieprzyjemna jest także alodynia popółpaścowa. Zmiany percepcji bodźców czuciowych na obszarze zajętym wcześniej przez pęcherze półpaśca mogą utrzymywać się przez bardzo długi okres, nawet przez..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...polineuropatii cukrzycowej. Zaburzenia czucia towarzyszą również zespołom uciskowym, są np. obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład połowiczy. Naukowcy z Collegium Medycznego im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku przebadali 6.102 pacjentów cierpiących na migreny oraz 5.243 osób, u których nie stwierdzono tych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...częstoskurcz nadkomorowy,zaburzenia elektrolitowe.powiedziano mi ze nie grozne wiec sie tym nie przejełam i dalej normalnie zyłam az do nastepnego ataku w grudniu2007r,zaczełam sie dziwnie czuc słabo czułam kolatanie serca puls miałam 140 i nie mogłam oddychac robiło mi sie słabo miałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 562

.. ...http://www.sciaga.pl/tekst/24942 - 25 - zaburzenia_rozwoju_psychofizycznego_notatki_na_egzamin Maggie, moje odczucia co do psychoterapeuty są takie, że mam z nim dobry kontakt, stara się mnie zrozumieć, łagodnie i z opanowaniem prwadzi terapię, nakierowuje mnie i chce wydobyć pokłady..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 681

.. ...wyniki : ) ) Janusz zaburzenia nerwicowe często dotyczą poszczególnych układów, np. układu sercowo - naczyniowego, oddechowego, czuciowo - ruchowego, moczowo - płciowego, jak również zaburzeń funkcji narządów zmysłowych ( widzenia, słuchu, węchu, smaku ), zaburzeń metabolicznych i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1060

.. ...! Mam 21 lat ! Takie zaburzenia trwają u mnie od roku. Robiłam badania i wszystko jest okey ! Ale moje samopoczucie jest tragiczne ! Raz jest dobrze raz gorzej ! Kiedy mnie łapią leki nie wiem co ze sobą zrobić ! Ogarnia mnie strach przed własnym życiem :( czuje się okropnie jak bym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...zawroty, potem drętwienia, zaburzenia czucia, poszłam zbadac krew wynik ok, choc w granicy dolnej normy, neurolog zleciła eeg które nie wyszło dobrze, i od razu skierowanie do szpitala na badania ( póki co tk nic nie wykazało ) ale na skierowaniu jest podejrzenie sm!!! czy ktoś z was..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...straciłem. Występowały zaburzenia wzroku, smaku ( odczuwał kwaśny smak to innym razem smak krwi ) dziwne uczucie. Problemy z pamięcią i koncetracją, czułem się jakbym nadmuchał ze 100 balonów tak jakby brakowało powietrza w głowie. Chyba każdy z Was kiedyś dmuchał materac i w pewnej..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...je zawsze, bo osoby z zaburzeniami lękowymi , somatyzujące mają większą wrażliwość na bodźce, obniżony próg czucia. Mówię tu jedynie o nerwicach - objawy u tych ludzi , jakie by nie były - = skurcz, biegunki, drętwienia, zawroty, wg psychoterapeuty, po coś są , czemuś służą, dlatego..

Dodatkowe skurcze - Str. 237

.. ...cżłowiek czasem ma jakies zaburzenia - a zaburzeniami od czasu do czasu da się życ - chciałabym bycBasiek na Twoim miejscu i czuc te skurcze czasami, a nie w każdej minucie: ) Twoje życie Basiula jak chcesz sobie na siłe coś znależźć to szukaj - mimow syztsko życze Ci żebys nie znalazła..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 250

.. ...wystepuje w niej specyficzne zaburzenie pewnej czesci ukladu nerwowego, zwanego ukladem autonomicznym lub wegetatywnym. Uklad ten steruje czynnosciami niezaleznymi od woli, np. praca jelit, serca. ZD: Jakie typowe objawy towarzysza nerwicy serca? AP: Najczestsze objawy to uczucie leku i..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...na sytuacje trudne. Zaburzenia nerwicowe przejawiają się w sferach postrzegania, przeżywania, myślenia, zachowania. Towarzyszą temu liczne objawy, niekiedy intensywne, wywołujące poczucie dyskomfortu i cierpienia. W sytuacjach szczególnie obciążających na plan pierwszy wysuwa się lęk i..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...Ponad to przez to mam zaburzenia czucia itp. - a po naukowemu określa się to PARASTEZJĄ. Ach.. jak ja nienawidzę tego uczucia!.. :( Musze jednak wspomnieć, iż czasami mam też jak gdyby rozgrzane do czerwoności dłonie, również wtedy są spuchnięte, nie wspominając o tym,że dosłownie leje..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...roku pojawia się często zaburzenie czucia głębokiego ( jak potwierdził lekarz ), co obniża u mnie * refleks * czuciowy, szybkość reakcji, chwytność - wszystko leci mi z rąk, do tego stopnia, że jesienią oblałam się wrzątkiem, co skończyło się wylądowaniem na wypadkowym i dwa tygodnie..

Nerwica w ciąży - Str. 94

.. ...nie ma, lecz są nadal zaburzenia lękowe o różnym nasileniu. Jak mamlepszy dzień to potrafię z nimi walczyć, a nawet gadam do nich że mają sp......, nieraz posłuchają. Ale bywa że wpadam w ich sidła i walka o lepsze samopoczucie trwa ok 2 do 3 dni. Później znów są lepsze siły do..

Dziwne osłabienia, brak pola widzenia i ból głowy

.. ...prądu * ), afazja ( zaburzenie funkcji językowych ), dyzartria ( zaburzenia mowy ), niedowład. Witam Mam 17 lat i u mnie także występowały podobne objawy. Z tą tylko różnicą, że nie miałem uczucia zdrętwaiłych palców, czy niedowładu, a jedynie chwilową bardzo nieprzyjemna wadę wzroku..

Nerwica lękowa - wasze porady

.. ...wcześniej.Potem wystąpiły u mnie zaburzenia rytmu serca,miałam uczucie,że mi się zatrzymuje.Potem mięśnie zaczęły drgać.Noce totalnie bezsenne.Jedyny ratunek to wspomniane hydroxizinum.Lekarze to mi wszystkie choroby wymyśliła,także tarczycę.Po leku eutyrox to niemal wzrok traciłam,a..

EEG głowy

.. ...nie zarejestrowano. Zaburzenie czynności podstawowej. Idę jutro do lekarza, ale może ktoś wie co to znaczy? Szczerze mówiąc źle się czuję: kręci mi się w głowie, nie mam czucia w lewej ręce i mam problemy z poruszaniem oczami na boki. Szczela mi coś w głowi. Prosiiłabym bardzo o..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...fizycznym drętwienia i zaburzenia czucia się nasilają, a im więcej o tym myśle tym częściej boli mnie głowa, i tutaj koło się zamyka... pozostaje tylko miec nadzieję i czekac cierpliwie na badania Hawiros, mam nadzieję ze przynajmniej u Ciebie wszystko w porządku, bo ja się trzęsę ze..

Słabnięcie rąk, problemy z czuciem, senność, lęk, duszność

.. ...kardiologa, który stwierdził zaburzenia przewodnictwa serca i dalsze konsultacje w tym kierunku, ale objawów neurologicznych z tym nie powiązał. Poza tym TSH i inne wyniki w normie, Holter EKG nie wykazał nic szczególnego. Wybieram się do neurologa ale narazie postanowiłem zasięgnąć..

Nastoletnia nerwica - Str. 7

.. ...masz jakieś drętwienia, zaburzenia czucia, osłabienie kończyn? A przy gruczolaku przysadki faktycznie jest podwyższony poziom prolaktyny. Ciekawa jestem o jakim badaniu na SM myślał ten profesor...i czemu za 20 lat...czegoś tu nie kumam... jak ruszam okiem to ta plamka razem sie rusza i..

Nerwica a ataki migreny z aura

.. ...typowe dla migreny czyli zaburzenia wzroku, mowy , dretwienie i mrowienie calego ciala , a na koncu bardzo silny bol glowy, po tym ataku wszystko jakby sie zmienilo , zaczelam czuc sie jakos tak dziwnie , czesto dretwialy mi rece bylam rozkojarzona , i mialam problemy z pamiecia , napady..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...dla innych objawów * Zaburzenia wegetatywne - dolegliwości bólowe, zaburzenia snu, zaburzenia łaknienia, zaburzenia seksualne * Egocentryzm - nadmierna koncentracja uwagi na sobie i poczucie szczególnego charakteru własnych dolegliwości nerwicowych; NIEUZASADNIONE OCZEKIWANIA WOBEC..

Bardzo dziwne rzecvzy sie ze mna dzieja...

.. ...* i nie chodzi mi o zaburzenia psychiczne.....mam takie momenty ze nie czuje jak oddycham...nie czuje ze przelykam jedzenie....niby moge normalnie sie portuszac...lecz cos jest nie tak...mam znacznie obnizona koncentracje....mam uczucuie duszenia......nie wiem co mi jest......