Zaburzenia elektrolitowe

Asystolia

Asystolia

.. ...serca, wykrwawienie, zaburzenia elektrolitowe takie jak nadmiar potasu w surowicy, niedobór magnezu lub pęknięcie komory serca i tamponada. Rozpoznanie asystolii stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...spowodowana niektórymi lekami, zaburzeniami elektrolitowymi, chorobą wieńcową serca. Może również wystąpić u zupełnie zdrowego człowieka, w pewnych sytuacjach jest uznawany za normę ( na przykład przy bradykardii, czyli zwolnieniu rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę ). Blok..

Indapamid (Ipres long)

.. ...to przede wszystkim zaburzenia elektrolitowe wynikające z mechanizmu działania leku ( hipokaliemia, hiponatremia ). Lek może zwiększać stężenie kwasu moczowego we krwi, stąd możliwe są napady dny moczanowej u ludzi cierpiących na tą chorobę. Indapamid zwiększa także stężenie glukozy we..

Przytarczyce

.. ...lub cukrzyca ), przez zaburzenia psychiatryczne ( depresja ) i żołądkowo - jelitowe i neforlogiczne ( kamica nerkowa wynikająca z zbyt wysokiego stężenie wapnia we krwi )aż po zespołu kardiologiczne - nadciśnienie tętnicze ( wtórne do nadczynności przytarczyc ) lub zaburzenia rytmu serca..

Tężyczka

Tężyczka

.. ...mięśniowej wywołany zaburzeniami elektrolitowymi w organizmie. Główną przyczyna jest spadek stężenie wapnia w osoczu krwi ( hipokalcemia ), ale w niektórych sytuacjach podobne zaburzenia może wywołać także znaczny spadek poziomy magnezu. Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni,..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...leków tiazydowych: hydrochlorotiazyd, indapamid. Działania niepożądane diuretyków to przede wszystkim możliwość odwodnienia organizmu i niebezpieczne zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia...

Tężyczka utajona

.. ...utajona to stan wywołany zaburzeniami elektrolitowymi ( klasycznie - hipokalcemią ), w przebiegu którego dochodzi do wzmożonej pobudliwości nerwowo - mięśniowej. W przypadku utajonej postaci tężyczki nie obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 42

.. ...częstoskurcz spowodował zaburzenia elektrolitowe itd itd stąd taka mocna reakcja na beat bloker. Tak czy inaczej w normalnych krajach juz od lat pacjantom z czestoskurczami nadkomorowymi proponuje sie ablacje a nie leczenie tabletkami. Oczywiscie ostateczna kwalifikacje do zabiegu mozna..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...częstoskurcz nadkomorowy,zaburzenia elektrolitowe.powiedziano mi ze nie grozne wiec sie tym nie przejełam i dalej normalnie zyłam az do nastepnego ataku w grudniu2007r,zaczełam sie dziwnie czuc słabo czułam kolatanie serca puls miałam 140 i nie mogłam oddychac robiło mi sie słabo miałam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...spytam, jak myślisz? Czy zaburzenie gosp. elektrolitowej u człowieka nie mającego nerwicy mogło by taki atak jak nasze wywołać? P.S.Jutro idę na wieczór kawalerski do kumpla. kupiłem sobie takie tabletki na kaca do łykania przed piciem. Jak przeżyję do niedzieli do napiszę jak było: )..

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. ...to raczej odpada ) - zaburzenia elektrolitowe ( i to jest bardzo mozliwe w Twoim przypadku ), a dokladnie obnizony poziom potasu, magnezu, wapnia. Bys musial sobie oznaczyc elektrolity i w razie ich niedoborow uzupelnic braki ( farmakologicznie ). - i cala grupa lekow, w tym:..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...jako przyczyna arytmii, zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ! Wiem ,że to nie jest aż tak ważny powód !A stres - a jakże teraz mozna żyć bez stresu - tym bardziej jak się ma taką naturę ,że człowiek wszystkim się przejmuje a codzienność nie szczędzi nam stresu !Dodatkowo..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...najczęściej u ludzi mających zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu .Napewno wpływa ona na pojawienie się dodatkowych skurczy .Nie powiększyła się bo nic ostatnio lekarz nie mówił. KRYCHA ! nie polecam afobamu poproś lekarza o coś innego ! Aniu ! tak właśnie jak ty reaguje się..

Dodatkowe skurcze - Str. 301

.. ...drogi przewodzenia lub zaburzenia elektrolitowe. Żuber...wiesz nie jest moim zadaniem tutaj się dochodzić z kimś, ale widzę że to ty mi narzucasz że mam jakąś dodatkową drogę przewodzenia i może mam,,,,ale wiem tez jedno że w moim przypadku powoduje to stres,,,i jak pisałam wyżej ja nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...potas, być może masz zaburzenia w gospodarce wodno - elektrolitowej, pij duzo wody i ostatni rzecz czy bierzesz jakies odzywki np. kreatyne? Nie, nic z tych rzeczy. Staram się zdrowo odżywiać i tak jak mówisz łykam codziennie magnez i pije tylko i wyłącznie wodę. To przez te dodatkowe..

Poziom potasu we krwi

.. ...mięśniowej,drętwienia,czasem zaburzenia rytmu serca.To tyle co wiem na ten temat.Pozdrawiam. Witam Potas jest jednym z najwazniejszych elektrolitow w organizmie jego niedobór zwiazany jest z dieta w uboga w potas oraz ( czasem ) z braniem leków moczopednych ktore wypłukuja elektrolity z..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...endykronologa. Byc moze masz zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy. Warto tez skontrolowac nerki i poziom elektrolitow w organizmie. Przynajmniej jak ja poszlam z podwyzszonym cisnieniem do lekarza, to na poczatku byly przeprowadzone badania w tych wszystkich kierunkach. Pozdrawiam i..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki..

nadciśnienie a drganie powieki

.. ...jest wywołane przez zaburzenia elektrolitowe - najczęściej - z reguły wystarczy Aspargin ,żeby sobie ten poziom uzupełnić - czasami powieka drga - bez uchwytnej przyczyny - to znaczy - myślmy jescze nie poznali co sprawia owe drgania. najfajniejsze jest to - ze sama jestem okulistą i też..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...groznego ), trzebawyrownac zaburzenia elektrolitowe i najpewniej będzie ok. Jzabelo żona ma spuchnęte nogi podobno mają jej dać coś na odwodnienie czy ta spuchlizna to też jest skutek operacji wymiany zastawki ,wybacz ,że pytam,uwierz, ja boję się nawet odbierać telefonów moje życie to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...samemu. Zapewne przy zaburzeniach elektrolitowych wystapily niedobory potasu i byc moze napad migotania przedsionków. generalnie u pacjentow po operacjach kardiochirurgicznych lepiej utrzymywac poziom potasu na gornej granicy normy ( oczywiście przy wydolnych nerkach ) dzień dobry..

Wiotka zastawka mitralna

.. ...stresowych, także w przypadku zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ). Czy badałaś sie pod kątem tarczycy ? Pozdarwiam i zycze zdrowia. mam to samo. mój lekarz powiedział mi że to taka * uroda * jak np. odstające uszy u człowieka albo piegi na nosie. Chyba mnie..

W jakim celu wykonuje się jonogram?

.. ...3,5 - 5,5 mmol/l. oznaczenie to ma na celu sprawdzenie czy m.in. zaburzenia rytmu serca,niewydolnosc krazeniowa itp. nie sa spowodowane wlasnie zaburzeniami elektrolitowymi w organizmie. pozdrawiam : )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 406

.. ...stresem , nerwicą lękową i zaburzeniami w składzie elektrolitowym. Brak magnezu,potasu i sodu jest prawie w 100% pewny więc wszystkie te makroelementy muszę uzupełnić zażywając raz dziennie po jednej tabletce. To tyle czego się dowiedziałam.Na dzień dzisiejszy to jedyne informacje na..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...hipokalcemiczną spowodowaną zaburzeniami gospodarki elektrolitowej organizmu. Świadczy o tym obniżony poziom witaminy D odpowiedzialnej za magazynowanie i przyswajania wapnia w organizmie. Braki pierwiastków: potasu, magnezu i wapnia rozregulowują pracę OUN i wywołują obajwy..

Po ablacji wolna od leków i kardiologów

.. ...zdrowym sercem, wystarczy zaburzenie równowagi elektrolitowej organizmu. Mariusz - po ablacji dostałam przykazanie, żeby przez miesiąc nie dźwigac, nie biegac, ogólnie trochę się oszczedzac, w pierwszym tygodniu po zabiegu spacery od krótkich po dłuższe. A potem powoli powrót do..

Szybkie bicie serca do 200 na minutę

.. ...przejmował.Pozdrawiam. Może masz zaburzenia elektrolitowe, na co lekarze rzadko zwracają uwagę - magnez, wapń, potas i sód. Może wystarczy wziąć co jakiś czas środek zawierający te i inne pierwiastki. Jeśli tym napadom towarzyszy lęk to również psychiatra, oceń sam. Zmień kardiologa i..

Holter do oceny

.. ...przedsionków powstaje na skutek zaburzenia „elektrycznych mechanizmów” w przeciążonych i uszkodzonych przedsionkach serca na skutek m.in. nadciśnienia tętniczego, wad serca, choroby niedokrwiennej serca, zapalenia serca, nadczynności tarczycy, infekcji, chorób płuc,..

Wykryty zespół Barlowa

.. ...organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki..

Bulgotanie w sercu

.. ...je zaburzenia elektrolitowe lub ( i ) stresy. Kup sobie aspargin, albo magnez i łykaj, do czasu wizyty u kardiologa, który to z pewnością Cię uspokoi i wyjaśni kwestię dokładniej. pozdrawiam stracatella..

Wyniki Ana1 i wyniki moczu i eeg

.. ...miec pewnego rodzaju zaburzenia - moze sie okazac ze to norma, albo np guz mozgu. Wynik i wykresy z badania EEG powinien OGLADNAC specjalista, gdyz zaburzenia to zbyt ogolne stwierdzenie. Skurcze moga swiadczyc o problemach z poziomem elektrolitow we krwi, konkretnie potasu, ale sa tez..

Tachykardia u 12-letniej dziewczynki

.. ...( pierwszy okres ), zaburzenia elektrolitowe. Napewno będzie lepiej jak uzupełni magnez i potas, jeśli jest poniżej 4.0 to może mieć to istotny wpływ. Pozatym ta tachykardia nie jest jakaś wielka. Udziecka są zupełnie inne normy: http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99tno jeśli to 163 było..