Zaburzenia mowy

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...połowicze, afazja ( zaburzenia mowy polegające niemożności zrozumienia sensu wypowiadanych słów - afazja czuciowa, lub wypowiadanie słów bez składu i bez sensu - afazja ruchowa ). Charakterystyczny jest fakt, że objawy wycofują się całkowicie i samoistnie w przeciągu 24 godzin. W..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...będzie objawami się zaburzeniami chodu i równowagi; duży guz przysadki mózgowej może uciskać na skrzyżowanie nerwów wzrokowych i powodować zaburzenia pola widzenia; guzy o innych lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...niedowład kończyny, zaburzenia mowy, drętwienie ust, zaburzenia widzenia i utrata równowagi. W zależności od miejsca zwężenia tętnic mogą występować także bóle łydek i pośladków, impotencja, oziębienie stóp, a także zaniki mięśniowe. Najpoważniejszymi czynnikami ryzyka choroby są:..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład połowiczy. Naukowcy z Collegium Medycznego im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku przebadali 6.102 pacjentów cierpiących na migreny oraz 5.243 osób, u których nie stwierdzono tych ciężkich bólów głowy. Uczestnicy byli w wieku od 18 do 80..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 681

.. ...wyniki : ) ) Janusz zaburzenia nerwicowe często dotyczą poszczególnych układów, np. układu sercowo - naczyniowego, oddechowego, czuciowo - ruchowego, moczowo - płciowego, jak również zaburzeń funkcji narządów zmysłowych ( widzenia, słuchu, węchu, smaku ), zaburzeń metabolicznych i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień,..

Dodatkowe skurcze - Str. 22

.. ...niemiarowe i nie stwierdzono zaburzen w przewodzeniu wiec na moj chlopski rozum to wynik jednego badania zaprzeczal drugiemu,a pan doktor poza tym ze kazal mi dalej brac biosotal nie powiedzail nic wiecej tylko kazal za dwa lata zglosic sie na wizyte no to mam na pazdziernik,o badaniu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...diagnoze: choroby zwiazane z zaburzeniami hormonalnymi zaburzenia plynow, takze zaburzenia natury somatycznej, kiepskie wyniki badan krwi.Zaburzenia w ukladzie pokarmowym na tle nerwowym.Niedoscisnienie, zawroty glowy. Najbardziej dokuczliwe sa sciski na poziomie serca, szczegolnie prawa..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * http://www.celiakia.org.pl/index.php?lang=pl&subdir=choroba.nieleczona erica to jedna z chorob ktore moga wywolywac objawy nerwicy, napewno jest wiele takich chorob .. moja * nerwica * wlasnie objawiala sie tym ze..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...słabo miałem chwilowe zaburzenia mowy, zdrętwiała mi szczęka, ręce i nogi, czułem się osłabiony, kręciło mi się w głowi i mnie piekielnie bolała jak by miała mi zaraz wybuchnąć, ciśnienie mi skoczyło i waliło mi serducho. Trafiłem do szpitala porobiono mi badania ( rezonans głowy, EEG..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...dretwienia szczeki, zaburzenia mowy, rozne * cyrki * z sercem ( budze sie np. z tetnem powyzej 150 ), zaburzenia oddychania...Cala dluga lista. A pare dni temu zdarzylo sie cos, czego nie zycze sobie nigdy wiecej, bo oszaleje. Poniewaz moje problemy nasilaja sie glownie noca, bardzo boje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1176

.. ...rzeczy. I czasami mam zaburzenia wzroku. W poniedziałek mam zaliczenie na studiach i martwię się że zniszczy mnie stres i dopadnie jakiś atak. Znowu zaczynam mieć doła;( A co do pogody, to w powiecie rybnickim jest dużo śniegu, ale pada już deszczyk, więc na drodze robi się, jak to po..

Nadwrażliwość słuchowa, szumy, napór w uszach, ból uszu

.. ...powoduje to wtedy silne zaburzenia mowy, sluchu, a najgorsze ze nie moge sie skupic nad nauka, w klasie nie raz siedze i nic do mnie nie dociera, to takie uczucie jakby nauczyciel mowil z zamknieta buzia albo przez sloik. Od roku staram sie to leczyc, na poczatku twierdzili ze to rak ale..

Nerwica? padaczka? mam nie wiem

.. ...Badanie robi się dwukrotnie, w tym raz po nieprzespanej nocy. Leczenie zwykle skuteczne, warunek stop piwko, bo dojdzie do tzw. aury padaczkowej - zaburzenia widzenia, mowy, pamięci. Pozdrawiam Moheranin..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...widzenia, zawroty głowy zaburzenia mowy wiem co chce powiedzieć ale nie mogę złożyć w słowo. mrowienie w głowie jak przy niezłym upojeniu alkoholowym gdy to przechodzi rozrywający czaszkę ból. czasem po prostu wstaje z zawrotami głowy a czasem z bólem karku który w ciągu dnia przechodzi..

Natrętne myśli

.. ...zdretwiala pol twarzy i miala zaburzenia mowy. na pogotowiu powiedzieli ze to moze reakcja alergiczna albo od tabletek antykoncepcyjnych,dostalam zastrzyk ityle. ale ja sie wtedy tak panicznie przestraszylam,myslalam ze umieram niewiedzialam co sie ze mna dzieje to bylo straszne. po..

Krwotok z ust

.. ...różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień,..

Dziwne bóle głowy i zaburzenie mowy

.. ...z przodu i za oczami,zaburzenia mowy i czasmi dochodzi do mrowienia jezyka i palcow u rak i nog.W ciagu 3 lat mialam cztery takie * ataki * .Jutro wybieram sie do lekarza bo troche mnie to martwi! pozdr. biegiem do lekarza.. tylko tyle mogę powiedzieć.. Kaśka, agnes swój post napisała w..

Dziwne osłabienia, brak pola widzenia i ból głowy

.. ...językowych ), dyzartria ( zaburzenia mowy ), niedowład. Witam Mam 17 lat i u mnie także występowały podobne objawy. Z tą tylko różnicą, że nie miałem uczucia zdrętwaiłych palców, czy niedowładu, a jedynie chwilową bardzo nieprzyjemna wadę wzroku jednak obraz nie zamazywał mi się, lecz..

Pierścień nczyniowy z naciskiem na przełyk

.. ...wsteczny - chrypka, zaburzenia mowy ). Jesli jest przeszczep lewej tętnicy płucnej czasami w odległym okresie obserwuje sie zwężenie zespolenia. Najczęsciej jednak takiezabiegi nie pociągają za soba ujemnych konsekwencji. Zapraszam na ansze forum poprzez www.sercedziecka.org.pl Pod..

Strasznie kreci mi się w głowie, mam duszności, trzęsą mi się ręce

.. ...migreny z aura ,czyli zaburzenia wzroku , mowy , odretwienie ciala i b. silny bol glowy )i wyladowalam w szpitalu, mam to samo .Potworne zawroty w glowie , uczucie dretwienia roznych czesci ciala,strach tak obezwladniajacy ze nie jest sie w stanie nic zrobic, uczucie dusznosci ,nog jak z..

Nerwica a ataki migreny z aura

.. ...typowe dla migreny czyli zaburzenia wzroku, mowy , dretwienie i mrowienie calego ciala , a na koncu bardzo silny bol glowy, po tym ataku wszystko jakby sie zmienilo , zaczelam czuc sie jakos tak dziwnie , czesto dretwialy mi rece bylam rozkojarzona , i mialam problemy z pamiecia , napady..

Drętwienie lewej strony od połowy ust do nogi

.. ...takie cierpnięcie ), zaburzenia mowy ( nie mogłem zapanować nad językiem ( przypominało jakbym był pijany ), drętwienie przechodzilo stopniowo po całej lewej stronie do ust włącznie ale dokładnie do połowy ust i w dół bark, miednica, noga, stopa, chwilami nawet w okolicach miednicy..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...traciłem równowagę miałem zaburzenia mowy czułem też pieczenie w ustach a we wczesniejszym przypadku robiło mi sie biało przed oczami oraz brało mnie na wymioty .Czy to są oznaki zawału ?? troche mnie to przeraziło ...proszę o kontakt gg:7926310 Basiu, Twój lęk jest naturalny, ale..

Dziwne zawroty głowy

.. ...bardzo wazna rzecz, zaburzenie mowy tzn. zmieniam szyk słow lub zdan czasem ciezko mi sie jest wysłowic gdy rozmawiam przez telefon lub gdy pisze zdaza mi sie pisac slowo ale litery przestawiam lecz nie sa to zwykle bledy literowe, pare razy napisalam cos od tylu i to nieswiadomie,..