Zaburzenia pracy serca

Przewlekła niewydolność serca

.. ...perfuzji tkanek obwodowych, zaburzeniami regulacyjnymi oraz retencją płynów. Zazwyczaj rozwija się powoli, co powoduje, że wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z nieprawidłowej pracy własnego serca. W etapie początkowym, przy niewielkim jeszcze upośledzeniu czynności mięśnia sercowego,..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...EKG metodą Holtera. zaburzenia rytmu serca ( diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez pacjenta ); bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania przedsionków. Tachyarytmia wygasa a na jej miejsce pojawia się zaburzenie o charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...krótkotrwałe i napadowe zaburzenia rytmu niemożliwe do wykrycia podczas standardowego badania EKG. Zespół polskich badaczy: mgr inż. Artur Burtka i mgr inż. Zbigniew Kulesza pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Napieralskiego pracował nad wykorzystaniem wymiennej pamięci Flash w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce bije nierowno. Ostatnio wyladowalem w szpitalu poniewaz mialem cos w stylu palpitacji. to zanczy moje serce po prau uderzeniach stawalo na chwile. Zrobili mi ekg, echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce bije nierowno. Ostatnio wyladowalem w szpitalu poniewaz mialem cos w stylu palpitacji. to zanczy moje serce po prau uderzeniach stawalo na chwile. Zrobili mi ekg, echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce bije nierowno. Ostatnio wyladowalem w szpitalu poniewaz mialem cos w stylu palpitacji. to zanczy moje serce po prau uderzeniach stawalo na chwile. Zrobili mi ekg, echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam..

Echo serca - Str. 58

.. ...zwrotna nieobecna Wnioski: Zaburzenia kurczliwości. Zaburzenia funkcji skurczowej i rozkurczowej lewej komory. Nieco powiększony lewy przedsionek. Niedomykalnośc obu zastawek przedsionkowo - komorowych II stopnia. Wszelkie uwagi mile widziane. Czy tak złe samopoczucie jest efektem..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...trzeba to leczyć, każde zaburzenie pracy serca w takiej postaci jaką przedstawiacie jest arytmią, a wiemy że arytmię powinno się leczyć. dziekuje wszystkim za odpwiedz na moj post, jesli chodzi o opinie ze kazda arytmie powinno się leczyc - to ja sie w pełni zgadzam z tym, lecz cóż mozna..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 838

.. ...wiary w proces życia zaburzenia pracy serca - długotrwałe kłopoty emocjonalne, brak radości, znieczulenie serca,wiara w potrzebę napięcia i wysiłku. uwaga misia - Żołądek - - choroby - przerażenie, obawa przed nowym.niezdolność asymilacji tego, co nowe. - nieżyt - przedłużająca się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...kardiologa. Jesli zona ma zaburzenia z tarczyca to rzec jasna, ze odbija to sie na pracy serca. Powodzenia Chyba pogoda i jesień ma też wpływ na sampoczucie w nerwicy bo ja czuję się fatalnie:( Cały czas tak jakbym czekała na atak i już mnie dziś wzięło na pare sekund ale jakoś odeszło a..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...nerwica sercowa. Są to zaburzenia pracy serca i właściwie całego organizmu wraz ze sferą psychiki. Bywają one bardzo poważne, męczące i ogólnie niekorzystne, a w efekcie niebezpieczne, przy czym owa wada jest często bezpośrednim czynnikiem ryzyka wystąpienia nerwicy i przyczyniającym się..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...jeszcze nizej to mama zaburzenia pracy serca przerózne. Jesli ktos z Was ma klopoty z potasem i magnezem to prosze o odpowiedz. Przyczyny hipokalemii: - za mala podaz w pokarmach - utrata potasu a ) przez przewod pokarmowy - biegunki, przetoki b ) przez nerki - środmiązszowe zapalenie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce bije nierowno. Ostatnio wyladowalem w szpitalu poniewaz mialem cos w stylu palpitacji. to zanczy moje serce po prau uderzeniach stawalo na chwile. Zrobili mi ekg, echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam..

Ablacja - czy powinienem się bać?

.. ...jak nadal bede mial zaburzenia pracy serca to mam miec ablacje.czy mam sie bac? dziekuje za rade Większość osób po ablacji twierdzi, że nie ma czego się bać. Inni ( przeważnie ci, w których przypadku ablacja nie powiodła się, podchodzą do niej bardzo sceptycznie, wręcz odradzają zabieg...

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...Barlowa ma właśnie także zaburzenia komorowe pracy serca. U nas jest to efekt wady. Podczas takich zaburzen syn bywa nieswój i podobnież odczuwa je. Myśle, że macie dużo szczęścia trafiając na lekazrza rodzinnego potrafiącego wysłuchac coś niepokojącego. Bo to pozwoli specjalistom objąc..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...tego wszystkiego doszly zaburzenia pracy serca w postaci dodatkowych skurczy i szybkich bic czyli tachycardii naprzemian z bradycardia. Tak wiec stwierdzili u mnie kwasice z hypokaliemia czyli za niskim poziomem potasu, magnezu tez mam zawsze malo. Wsumie to byl glowny powod polozenia..

Zakażenie Chlamydiami a zaburzenia pracy serca

.. ...chlamydie moga powodowac zaburzenia pracy serca? Mam z tym i tym problem i probuje to jakos polaczyc. Dziekuje i pozdrawiam forumowiczow. Jasne że mogą!!!!!!!!!!!!! Jak najszybciej idź do lekarza niech przeleczy Cię porządnie bo szkoda serca!!!!!! o ile to na pewno od tego ale jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 23

.. ...nie powtorzyl,mialam zaburzenia rytmu serca - skurcze dodatkowe nadkomorowe - jedno szybkie uderzenie miedzy normalnymi i komorowe - dwa szybkie uderzenia po sobie,po nich przerwa wyrownawcza - uczucie przerwy w pracy serca okolo 1 sek,i nastepnie bardzo mocne uderzenie i znow normalny..

Dodatkowe skurcze - Str. 264

.. ...tym wyjątkiem że ja t zaburzenia pracy serca które ma każdy zdrowy człowiek odczuwam silniej. Na kilka dni nastąpiła poprawa a potem powrót do punktu wyjścia. Nie wiem już komu mam wierzyć, co mam robić i do kogo udać się po pomoc. Cały czas mam wrażenie że jednak coś mi dolega. Byłem..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...mam niepokojące mnie zaburzenia w pracy serca. A mianowicie czasem miewam bóle w klatce piersiowej , potrafiące trwac nawet kilka godzin.Nie jest to ani kłucie, ani pieczenie. Poza tym mój puls zawsze w spoczynku wynosi od ok. 95 do 135. Ciśnienie mam dobre, tylko ten puls. Poza tym..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach...

Serce bije nieregularnie

.. ...że takiemu chwilowemu zaburzeniu rytmu pracy serca nie towarzyszy żaden ból, kłócie, zawroty głowy, czy uczucie słabości. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam. ja tez czasmi mam podobne objawy do twoich.kolatanie serca, nagle zabije mocniej tak po srodku klatki piersiowej i pozniej..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...jesli nie to może byc zaburzenie pracy przełyku , które wywołuje zaburzenia w rytmie pracy serca a przy tym zawroty głowy, mroczki przed oczami. podstawa jest fakt, że zaczyna się od tego, iz przełykając pokarm stały mamy wrażenie jakby nas dusił.znam ten temat bardzo dobrze z autopsji...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...Jesli masz okresowe zaburzenia rytmu pracy serca powinnas poprosic o badanie zwane holterem ono najlepiej wyjasni Twoje dolegliwosci. Wiesz generalnie dodatkowych sie nie leczy jesli sa na tle nerwicy to same przejda jesli przyczyna tkwi w budowie, uszkodzeniu lub w przewodzeniu serca..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...nerwicy.Okazuje sie ze jest to zaburzenie biochemii w organizmie ,stad te zaburzenia pracy narzadow w tym i serca.Mozna to wyleczyc wlasciwie juz jednym masazem,choc niektorzy potrzebuje kilku ale jest to tylko powrot do rownowagi biochemii natomiast czy faktycznie wyzdrowiejemy ZALEZY..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...objawów. arytmia to zaburzenia pracy serca - przerozne od tachycardii czyli szybkiego bicia serca, po dodatkowe skurcze komorowe, nadkomorowe, bradycardie czyli zbyt wolny rytm serca, czestoskurcz nadkomorowy i komorowy, trzepotanie przedsionkow, komor oraz migotanie komor i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...wiem czy Ty tez masz zaburzenia pracy serca?? ja mam rozne od tachycardii nawet do 180/min, po bradycardie 40/min, po dodatkowe skurcze nadkomorowe, komorowe orazniemiarowosc oddechowa, odpisz prosze czekam na odpowiedz Barbaro! Ja mam nericę od 15 lat,może dłużej i wierz mi przeszedłem..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...miałam wskazywały na zaburzenia pracy mózgu... Tak, ciągły strach, lęk, zaburzenia pola widzenia, świetliki w oczach, podejrzewano zaburzenia błednika, zaburzenia widzenia w prawym oku, * wyginanie rąk * , - zaburzenia w oddychaniu...itd... okazało się, ze jest to hemodynamiczna..

zaburzenia rytmu serca a zmiany nocne w pracy

.. ...pytanie zwiazane jest z zaburzenia komorowymi typu B, czyli ksiązkowo nazywaną extrasystolią ventricularis IV b. Pracuje w systemie zmianowym, mimo iż nie jest to praca fizyczna a umysłowa przed komputerem non stop : ) trzecia zmiana to godz 15.00 - 00.00, a system zmian jest..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...potas ucieka..., mam zaburzenia pracy serca zarowno komorowe, jak i nadkomorowe, tachycardie i bradycardie a do tego potworna nerwice lekowa ktora skupia sie na moim sercu, moich chorobach itd...jak macie jakies pytania to chetnie odpowiem Witam Cię Barbaro, a to ciekawe. A jakie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...zawrotów głowy - to zaburzenie rytmu serca. Zaburzeń rytmu pracy serca jest bardzo wiele. Niekiedy mogą być trudne do zdiagnozowania oraz leczenia i mają różne przyczyny. U młodych ludzi najczęściej są następstwem wad wrodzonych, zaburzeń poziomu elektrolitów lub przebytych infekcji. U..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...też przewodnictwo i zaburzenia, a moze coś jeszcze? dziękuję O kondycji i obecnym stanie dokrwienia serca gdy ten zawiera się jeszcze w normie, wielkości niedokrwienia a w rezultacie określenie zagrożenia zawałem, o pracy układu bodźco - przewodzącego ( dobiegają końca badania..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...zmierzyć ciśnienie w zaburzeniach rytmu pracy serca bo obsługje dwie metody pomiaru 1 - Oscylometryczna 2 - Korotkowa . taki sam mają w przychodni . Też jestem załamana poniewż dochodzę do wniosku iż musze iść prywatnie do kardiologa a to niestety kosztuje ale chyba nie mam wyjścia i tak..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...sercowego, podobno moje zaburzenia pracy serca nie sa od tego tylko od nerwicy, jestes pewny ze zwloknial dopiero po zapaleniu? tak, zwłókniał po zapaleniu mięśnia sercowego i osierdzia. ale zwłóknienie zwykle występuje także z wiekiem. Jednak stany zapalne głównie wpływają na..

Przerwy w biciu serca

.. ...strachu który wywoływał zaburzenia serca musiał być wyższy. Ostatnio arytmia zaczęła pojawiać się nawet po niewielkim stresie, emocjach - jak śmiech czy rozmowa... najgorsze jest to, że wpadałem przez to w błędne koło i strachem pogłębiałem arytmię i nie mogłem się uspokoić. Wyszedłem..

Helicobacter, objawy, kultury bakterii

.. ...wieczora do tego dochodza zaburzenia pracy serca i problemy z oddychaniem... Już jestem po drugiej gastroskopii. Udało sie eradykować helicobacter i wyleczyć nadżerki na dwunastnicy i w żołądku. Jednak nie wiem czy to przez stres czy przez tą kuracje antybiotykami, nabawiłem się..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...kontrastu powodowało zaburzenia w pracy serca, serce zatrzymywało się - lekarz kazał kasłać aby uderzeniem powietrza w płucach pobudzić je do pracy, w tym czasie robiło mi się potwornie gorąco w stopy dłonie i głowę. dziś kontrast ma inny skład chemiczny i żadne sensacje nie mają..

Opis badania ECHO serca

.. ...echa nie wskazują na zaburzenia pracy serca. morfologia zastawek w normie i patrząc tylko na ten wynik nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu, interesuje mnie tylko powód wykonania echa? Lekarz sportowy wykryl szmer w sercu i to on skierowal mnie na echo. Ja urodzilem sie z choroba..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...chroni przed śmiertelnymi zaburzeniami rytmu. Podobno po zawale 70% chorych umiera na tzw. nagły zgon sercowy z powodu tych zaburzeń. Biorę już 3 tydzień. Piszecie że dostaliście leki na unormowanie pracy serca. Mój ojciec po wyjściu ze szpitala nic takiego nie dostał!!!! Przepisano mu..

Problemy z sercem? na tle nerwowym?

.. ...ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce bije nierowno. Ostatnio wyladowalem w szpitalu poniewaz mialem cos w stylu palpitacji. to zanczy moje serce po prau uderzeniach stawalo na chwile. Zrobili mi ekg, echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam..

Tętno spoczynkowe 36-38

.. ...tetno wskazuje na jakies zaburzenia pracy serca,choroby? Jaka moze byc przyczyna tak niskiego tetna? Czy to grozne? Czy moge powrocic do cwczen silowych,areobowych ? Pomiar zrób zegarkiem z sekundnikiem puls sprawdź na szyi. Jeśli nadal będzie tak jak piszesz to biegnij do lekarza..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...nadwieńcowej. Pojawiły sie zaburzenia pracy serca i zgłosiłem się w rejonie na ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych. Wykryto również arytmię komorową. Czy miał ktoś podobne zaburzenia. Witam. Jestem po 2..

Do osóbpo wstawieniu mech. zastawki aortalnej i protezy nadwieńcowej

.. ...Martwią mnie jednak zaburzenia pracy serca ( nierówne bicie, dodatkowe skurcze typu komorowe, nadkomorowe i etc... ). Mam przepisany concor 5mg. Czytam posty i niewiele osób pisze o tak długotrwałych zburzeniach.Obawiam się czy to już tak nie pozostanie. Przed operacją tego nie miałem...

Bóle serca odkąd pamiętam

.. ...to nie znam wady lub zaburzenia pracy serca, która by się manifestowała kłuciami ( gdy byłem u lekarza i powiedziałem mu o tych kłuciach, to odparł: a, to na pewno nerwowe! ). Acha, jeszcze jedno. Klucia w okol. serca wcale mogą nie mieć związku z sercem. Tak więc najpierw zrób sobie..

Jak żyć z nerwicą?

.. ...bo nie mam rzadnych zaburzen w pracy serca, EKG prawidlowe, cisnienie tez, itd, jednak przez wieloletnie zarzywanie spida doprowadzilem sie do nerwicy ze tak powiem psychicznej, ktora objawia sie roznymi bolami o ktorych pisze nizej. Tzn sytuacja jest taka ze przez stosowanie..

Poszukuję osób chorych na okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...ciężko się oddycha, zaburzenia pracy serca, nudności,problemy z chodzeniem.Ataki potęgują wysiłek fizyczny, w dużej mierze zimno, czasami kawa - jak u mnie, i połączony z tym stres.czasami okres przeziębienia, grypy potęgują złe samopoczucie.Ja już długo choruje , i wiem nawet w jakich..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog. Hormony tarczycy są w normie, jedynie przeciwciała są wysoko ponad normą: anty - TG 113 anty - TPO 1300 W trakcie diagnostyki wykluczono zapalenie mięśnia sercowego, boreliozę, wady serca,..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...ejst różnicą...kazde zaburzenia komorowe moga prowadzić do ,,tego * . Rytm parasystoliczny ( Parasystolia ) to niemiarowość pracy serca powstała w wyniku rytmicznego wysyłania pobudzeń przez ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca, dławicy piersiowej ) są nieodpowiednie. Czy przypadkiem nie dostałem jakiegoś końskiego leku, którego działanie jest zbyt silne? Jak dział lek? Procoralan działa głównie poprzez zmniejszenie częstości pracy serca o kilka uderzeń na..

Niska Ferrytyna

.. ...61( norma ). Czy powinnam się czymś niepokoić. Bardzo proszę o opinie. Z góry bardzo dziękuję a jak się czujesz? Podobno niska feeytyna moze mieć związek z zaburzeniami pracy serca - ktoś słyszał o tym?..

Zaburzenia relaksacji lewej komory serca

.. co to jest zaburzenia relaksacji lewej komory pomóżcie Jak wiadomo serce się kurczy i rozkurcza,zaburzenia relaksacji to pogorszenie się parametru rozkurczu,przez co na hasło rozkurcz przedsionki wpompowując krew do komory muszą wykonać część pracy za leniwą koleżankę komorę,ocena skali upośledzenia to tzw...

Nerwica serca, inne

.. ...USG tarczycy.Jeżeli sa zaburzenia w pracy tarczycy,to endokrynolog wdroży odpowiednie leczenie.Wyrównanie hormonów tarczycy powoduje automatycznie uspokojenie serca i nerwów.Przerobiłam to na własnej skórze.Też byłam rozdygotana,a w pracy nawet nie miałam siły wejść po schodach,miałam..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój

.. ...dzieje się tak,gdy są zaburzenia pracy tarczycy.Jak będzie Ok[musi to potwierdzić endokrynolog],to może to byc z nerwów.Pij herbatę z głogu codziennie,oraz dziurawiec z meliśą. Dobry jest też miód,wieczorem łyżkę miodu do pół szkl. zimnej wody.zostawić na noc,rano zamieszać i..

Nerwica

.. ...pracy tarczycy powodują takie bicie serca chwilowe.I poziom elektrolitów też sobie zbadaj.I z wynikami do lekarza. w sumie ino mialem robione ekg serca i wyszlo wszystko wporządku ale dalej sie czuje zle..

Zwęzona aorta? Nerwica? Podwyższony cholesterol? Może coś innego..?

.. ...podwyzszony? Skurcze mięśni i zaburzenia pracy serca to jedne z objawów niedoboru magnezu. Powinni na * dzień dobry * zrobić wszystkie podstawowe badania przy pierwszej wizycie. Malyyyyna pytasz * co robić, gdzie sie skierowac * - do lekarza ! Jak NFZ robi problemy ze skierowaniami na..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 10

.. ...odpowiedzieć na to pytanie. Zaburzenia nerwicowe i mechanizm błędnego koła. Zaburzenia nerwicowe charakteryzuje bardzo duża różnorodność, zarówno przyczyn jak i objawów. OD NAPIECIA MIĘŚNI CAŁEGO CIAŁA, przez bóle głowy, ścisk gardła, odrętwienia, zaburzenia ciśnienia i rytmu pracy..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...szczególną ostrożność przy zaburzeniach pracy serca itd., przy zabiegu bypassów itd. ankafa: tu jest szerzej opisane to pomostowanie, stosowane przeważnie u osób chorych na miażdżyce. http://bez - recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=944 Zresztą bez sensu jest brać leki..

Lek przeciwbólowy na artretyzm a choroby układu krążenia

Lek przeciwbólowy na artretyzm a choroby układu krążenia

.. ...podatność pacjentów na zaburzenia układu krążenia podczas przyjmowania wybranych inhibitorów COX - 2. Dzięki przeprowadzonym badaniom będzie można teraz dociec przyczyny nagłych zaburzeń pracy serca u pacjentów, którzy przyjmują inhibitory COX - 2, chociażby przy artretyzmie. Odkrycia..

Otyłość powoduje migotanie przedsionków!

Otyłość powoduje migotanie przedsionków!

.. ...liczba przypadków tego zaburzenia pracy serca potroiła się. Migotanie przedsionków jest odpowiedzialne za 30% wszystkich hospitalizacji w Unii Europejskiej z powodu zaburzeń rytmu serca. Jest ono więc poważnym problemem dla publicznego systemu ochrony zdrowia. Migotanie przedsionków..