Zaburzenia wzroku

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...głowy, tachykardia, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Część tych dolegliwości może nie być związana ze stosowaniem fluwaksaminy, ale stanowić manifestacje samej depresji. Nie wolno łączyć fluwoksaminy, anie żadnego innego leku powodującego wzrost stężenia serotoniny, z inhibitorami MAO...

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...rytmu serca, możliwe zaburzenia rytmu, wzrost ciśnienia. Mogą także wystąpić bóle wieńcowe, duszność, kołatania serca. Przy nagłym odstawieniu leku może pojawić się napad migotania przedsionków. Preparaty zawierające L - tyroksynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Letrox,..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...charakterystyczne skarpetkowe zaburzenia czucia. Chory znacznie gorzej odbiera wrażenie dotyku z niższych partii swojej kończyny. Dochodzą do tego zaburzenia czucia głębokiego ( chory bez kontroli wzroku nie potrafi określić, jak ułożone są palce jego stóp ) oraz zniesienie czucia..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...Do równie poważnego zaburzenia widzenia może dojść w przebiegu migotania przedsionków. Powstające w sercu skrzepliny stanowią materiał zatorowy szczególnie niebezpieczny dla naczyń mózgu ( zator i udar niedokrwienny ) oraz pnia płucnego ( zator płucny ). Może się jednak także zdarzyć, że..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...będzie objawami się zaburzeniami chodu i równowagi; duży guz przysadki mózgowej może uciskać na skrzyżowanie nerwów wzrokowych i powodować zaburzenia pola widzenia; guzy o innych lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...migrenowego. Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład połowiczy. Naukowcy z Collegium Medycznego im. Alberta Einsteina w Nowym..

Echo serca - Str. 48

.. ...jej przycyzn , że jest zaburzeniem czynnościowym i wypisano. a , że tam nieco wzrosło cisnienie w prawej komorze, to moze było jednorazowe, bo fala zwrotna przez zastawkę tez zalezy do wielu czynników. Ale wtedy nalezy przynajmniej zasugerowac pacjentowi, że wystapił taki nieprawidłowy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...bolały stawy i miałam zaburzenia wzroku ( to typowe objawy dla SM ) Strach jaki mnie ogarnął na myśl ,że choruję był przerażający. Nie spałam , nie jadłam , serce waliło jak młotem 24 godziny na dobę. Poszłam do lekarza... ( specjalista od SM ) , potem do neurologa...zbadali mnie i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 607

.. ...pewnych obszarów skóry, zaburzenia wzroku, słuchu lub nadmierna wrażliwość na bodźce, napięciowy ból głowy, ból żołądka, serca, kręgosłupa, zawroty głowy, drżenie kończyn, kołatanie serca zespoły objawów charakterystyczne dla niektórych chorób czy stanów fizjologicznych ( np. urojona..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...się trzęsę, mam dziwne zaburzenia wzroku, znajduję u siebie objawy przeróżniastych chorób...najpierw myślałam, że to swego typu jakieś * tyranie sobie faz * . no bo przeżyłam szok i odbiło się to troche na mnie i za niedługo mi przejdzie. NIE PRZECHODZI. jest coraz gorzej. stosunkowo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 951

.. ...niedobrze mi z tego, mam zaburzenia wzroku, ciagla infekcja gardła. w takich wytsuacjach - gdy nie potrafie spac to albo przychodzę tu, albo zaczynam czytac ksiązki, mocno skupiając sie na każdum zdaniu, albo obserwuje swoje ciało. to bardzo pomocna metoda. kiedys jesli bedziesz chciala,..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...kołataniem serca, omdleniem i zaburzeniach wzroku zupełnie zapomniałam. Do czasu..... W zeszły piątek ( czyli 2 tygodnie po pierwszym zajściu ) niepokojące objawy powróciły. Kładłam się właśnie do łóżka kiedy to nagle zrobiło mi się gorąco. Pomyślałam, że coś jest nie tak. Od razu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 52

.. ...czasem zawroty głowy, zaburzenia wzroku, piszczenie w uszach, często robi mi się słabo i niedobrze. Ale najważniejsz, żeby się tym nie przejmować: ) I na pewno jakoś poradzisz sobie z tym dziwnym choróbskiem.: ) może masz depresję? Baiulka milej zabawy zycze,i bede czekac na wiadomosci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 99

.. ...bóle brzucha, biegunka, zaburzenia trawienia, nudności, odruch wymiotny /jak miałam czym to wymiotowałam/ - to było bardzo dokuczliwe bo pojawiało się nagle i nie musiało być niczym szczególnym spowodowane, pojawiało się w domu, na ulicy, podczas pracy na komp. ale było związane z..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...Mam też nadkomorowe zaburzenia rytmu i częstoskurcze. Najgorzej jest jak się zdenerwuje. wtedy ciśnienie bardzo skacze. często mdleje a wtedy ciśnienie mam nawet 70/40. co robic? czy to normalne w moim wieku? proszę o pomoc! ja mam 18 lat ,186 cm wzrostu, 85kg wagi nie mielem nigdy..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...mnie nadciśnie oraz zaburzenia gospodarki lipidowej. Po 4 misiącach leczenia diuresinem trójglicerydy wzrosły ponad dwukrotnie to jest do ponad 340. Chyba macie racje z tym prestarium. Po okresie 2 tygodni miałem incydent uderzenia krwi do mózgu - tak powiedził neurolog - przy wstawaniu..

Prawostronna blokada serca

.. ...kopnąć w kalendarz. Mam zaburzenia wzrokowe, boli mnie głowa, czasami boli mnie brzuch, zimne stopy, ciągłe kołatanie serca, czasami jakby dodatkowy skurcz serca, nogi z waty ;/ ogólnie jest tego sporo, ale cisnienie mam w normie, badanie krwi nic nie wykryło, ekg zwykłe wykryło niepełny..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...straciłem. Występowały zaburzenia wzroku, smaku ( odczuwał kwaśny smak to innym razem smak krwi ) dziwne uczucie. Problemy z pamięcią i koncetracją, czułem się jakbym nadmuchał ze 100 balonów tak jakby brakowało powietrza w głowie. Chyba każdy z Was kiedyś dmuchał materac i w pewnej..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...ciśnienia - być może jakies zaburzenia wydzielania wewnętrznego. pozdrawiam Mała amplituda ciśnienia jest typowa dla młodego wieku - w tym okresie u nadciśnieniowców wzrasta głównie ciśnienie rozkurczowe wskutek wzrostu oporu obwodowego. Z biegiem lat w przedziale 45 - 55 rż. jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 90

.. ...,klocia w glowie jakies zaburzenia wzroku i podwyzszona temperatura no to czympredzej do lekarzy TK glowy przeplywy tetnic i tak dalej ale nic nie wykryto a strach dalej we mnie tkwi.co mnie nie zaboli ja do lekarza.lekarze ze wszystko jest w porzadku a ja nadal nie wierze.kiedys..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...pojawiają się ponadto zaburzenia wzroku, wzdęcia i uczucie podskakiwania serca - stosujemy 3 razy dziennie Gelsemium C9 po 5 kropel. Jeśli na wzmożone bicie serca cierpią osoby wycieńczone, szczupłe i słabe - podajemy 3 razy dziennie China C9 po 5 kropel. We wszystkich wspomnianych..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 298

.. ...odychac ,jakies dziwne zaburzenia wzroku ,napiszcie jak sobie radzicie z nerwica ,wielkie dzieki z góry i pozdrawiam : ) Dzieki weronika. Kolejny powod do wkrecania sobie tetniaka aorty, a ja kardiloga mam dopierow marcu. To poprostu super. Dzisiaj akurat mam kiepski dzien, serducho mnie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...częste infekcje + - zaburzenia widzenia - zapalenie nerwu wzrokowego + - zawroty głowy + - problemy z przełykaniem - bezdech nocny + czasami - nocne poty+ Oczywiście nie muszą występować wszystkie. Ja miałam te gdzie dałam krzyżyk - czyli prawie wszystkie...CZasem są czasem odchodzą..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...całego ciała, a następnie zaburzenia widzenia ( drżenie pola widzenia, mroczki przed oczami, podwójne widzenie ), napięcie w mięśniach. Nie miałam jedynie rzutów, jak to bywa u chorych na sm. Byłam w miarę silna, nie miałam żadnych paraliżów, ani utraty wzroku. Najpierw zaczęło się od..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...zachwiania równowagi, zaburzenia wzroku,( jakby objawy niedotlenienia mózgu ), bóle mięśni, kończyn dolnych i górnych, mrówienie ciała. Latałam po tylu lekarzach ( neurolog 3 razy, laryngolog,rodzinny, okulista,nawet psychiatra ), każdy mówił, że to nerwica. Zaczęłam badania na własną..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...niedotlenienie spowodowane zaburzeniami rytmu i mam problemy z ciśnieniem. kazała mi iść do internisty i do neurologa bo to nie wina oczów. trochrę mnie to pocieszyło jezeli chodzi o same oczy bo myślałąm ze coś mi się z nimi dzieje a brałam lek na zaburzenia rytmu, który wpływał na..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...tzn.drętwienie rąk,osławbioenie zaburzenie widzenia i przez to tj zaburzenia równowagi wczesniej pojawiały sie kłucia w okolicy serca,jestem po róznych przejsciach życiowych jeszcze studiuje a pół roku temu urodziłam córeczke.mam ciagłe objawy ze cos mi sie stanie ze jestem ciezko..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...tego doszły jeszcze zaburzenia widzenia; taki dyskomfort - czy mam oczy otwarte czy zamknięte wydaje mi się że * podobnie widzę * , tak miękko i ciastowato, wydaję mi się że nie za wyraźnie, jednak wzrok mam dobry ( na badaniu - 0,25 lewe i - 0.5 prawe, zresztą w okularach nic się nie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje

.. ...osobowosci czesto miewam zaburzenia wzroku oraz zatykaja mi sie uszy... caly czas bywam bardzo agresywny i jestem strasznie wybuchowy czasem chce mi sie plakac bez powodu czuje jak bym umieral nie wiem co mi sie dzieje i nie potrafie zlokalizowac powodu moich przypadlosci czuje ze jest..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 11

.. ...nudnosci i straszne zaburzenia wzroku bole glowy oka itp mrowienie calego ciala to bylo straszne nie wychodzilam z domu bo sie prawie przewracalam balam sie ze oszaleje i ze to juz koniec chodzilam od lekarza do lekarza zbadali i tylko sluch i stwierdzono chore zatoki zwykle zatkanie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1176

.. ...rzeczy. I czasami mam zaburzenia wzroku. W poniedziałek mam zaliczenie na studiach i martwię się że zniszczy mnie stres i dopadnie jakiś atak. Znowu zaczynam mieć doła;( A co do pogody, to w powiecie rybnickim jest dużo śniegu, ale pada już deszczyk, więc na drodze robi się, jak to po..

Mocny ból głowy i dętwienie lewej strony ciała

.. ...przy czym wystąpiły zaburzenia wzroku i świadomości. Pierwszy taki atak był krótkotrwały i łagodny, około 3 lat temu. Kolejny rok temu nieco silniejszy i dłuższy. Ostatni, miesiąc temu znacznie mocniejszy i dłuższy. Wylądowałam w szpitalu, badanie moczu w porządku, EKG w porządku,..

Mocny ból głowy i dętwienie lewej strony ciała - Str. 2

.. ...lewej czesci twarzy. zaburzenia wzroku - plamki, widzenie jedynie czesci napisow. czasami zdarzaja sie klopoty z wymowa nie potrafie powiedziec prostych slow. no i na koncu zaczyna bolec glowa, bol jest straszny, zadne lekarstwa nie pomagaja, dlatego zawsze ide spac. po przebudzeniu bol..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 3

.. ...oddychac czasami mam zaburzenia wzrokowe . Boje sie do tego przyznac ze to moze byc nerwica :( pomożcie !!!!! :( :( chce zyc tak jak kiedysc i cieszyc sie kazdym dniem tak jak przedtem :( mam juz dosyc tego strachu i leku przed smiercia :( :( :( czy ona moze mnie do niej doprowadzić ?? !..

Nerwica w ciąży - Str. 104

.. ...ogólne roztrzęsienie * zaburzenia wzroku ( plamki oraz to, że nie mogę skupić wzroku na niczym ) * ogólne totalne osłabienie, takie, że nie mogę wstać a nawet jak leżę to mam wrażenie, że zaraz zemdleję. * całkowity brak łaknienia, jedzenie zatrzymuje mi się w gardle i nawet nie mogę..

Nerwica w ciąży - Str. 126

.. ...Dziewczyny czy wy tez macie zaburzenia wzroku i zawroty glowy?jako objaw nerwicy? hej miłe panie: ) wanda - no ja mam w planie zaryzykować i moze tez karmic piersia, ale pewnie po pworocie do domu ze szpitala, bo w szpitalu pewniak, ze mi nie pozwolą. Jesli dzidzius przetrwa w dobrym..

Ból z lewej strony klatki piersiowej, od jakiś 2 tygodni

.. ...kończyn. Mogą występować zaburzenia wzroku i słuchu, nadwrażliwość na bodźce, porażenia narządów ruchu, nadmierne pocenie się, czerwienienie. Notuje się tu również: zaburzenia równowagi, napady drgawkowe, nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów wewnętrznych,, Mam tak silne i uporczywe..

Hipotonia ortostatyczna i dziwne objawy

.. ...( utarata równogami, zaburzenia wzroku itd. ) raczej liczę w sekundach ( czasami 30s, czasami 60s, a czasami około dwóch minut ). witaj a czy w ogóle ktoś cię diagnozował z powodu tych omdleń? pozdrawiam abisynka Witam biorę lekki na nadciśnienie tzn. dilzem 90 x 2 razy dziennie rano i..

Dziwne objawy i napady po alkoholu - Str. 2

.. ...poważny stan, w którym zaburzenia pracy mózgu powodują zaburzenia świadomości ( chory nie potrafi podać miejsca ani czasu, nie rozpoznaje osób mu towarzyszących ), z bardzo silnym pobudzeniem psychomotorycznym i halucynacjami wzrokowymi i słuchowymi, z reguły o bardzo nieprzyjemnych dla..

Problemy ze wzrokiem i drętwienie lewej ręki

.. ...,nos,lewa połowa twarzy,mam zaburzenia wzroku,drętwieje mi cała połowa ciała.Te dolegliwości zdarzały sie rzadko a od roku codziennie ,a nawet kilka razy dziennie.Bywa że trzy dni z rzędu boli mnie głowa i żadne tabletki nie pomagają.Przez te trzy lata miałam cztery razy tak bardzo silne..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...żółciowego, przeciwdziała zaburzeniom wzrostu u młodzieży, zaburzeniom u kobiet karmiących. Wskazania lecznicze Alergia, astenia ogólna, choroby skóry, śluzówek ust, nosa, gardła, neurologiczne, psychiczne, układu sercowo - naczyniowego, przewodu pokarmowego, trzustki, dróg żółciowych,..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...widzenia, zawroty głowy zaburzenia mowy wiem co chce powiedzieć ale nie mogę złożyć w słowo. mrowienie w głowie jak przy niezłym upojeniu alkoholowym gdy to przechodzi rozrywający czaszkę ból. czasem po prostu wstaje z zawrotami głowy a czasem z bólem karku który w ciągu dnia przechodzi..

Dziwne osłabienia, brak pola widzenia i ból głowy

.. ...prądu * ), afazja ( zaburzenie funkcji językowych ), dyzartria ( zaburzenia mowy ), niedowład. Witam Mam 17 lat i u mnie także występowały podobne objawy. Z tą tylko różnicą, że nie miałem uczucia zdrętwaiłych palców, czy niedowładu, a jedynie chwilową bardzo nieprzyjemna wadę wzroku..

Nerwica lękowa - wasze porady

.. ...wcześniej.Potem wystąpiły u mnie zaburzenia rytmu serca,miałam uczucie,że mi się zatrzymuje.Potem mięśnie zaczęły drgać.Noce totalnie bezsenne.Jedyny ratunek to wspomniane hydroxizinum.Lekarze to mi wszystkie choroby wymyśliła,także tarczycę.Po leku eutyrox to niemal wzrok traciłam,a..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 127

.. ...rezygnuje z samochodu, bo zaburzenia wzroku i zawroty glowy. A od kilku tygodni ciezko mi rano wstawac. Jak to sie mowi, zawsze zrywalam sie z lozka zaraz po uslyszeniu budzika, teraz trwa to i godzine. I czasem, gdy jestem w pracy chce nagle uciec... Czasem placze z bezsilnosci. A..

Moja choroba

.. ...dziwnych zawrotów głowy i zaburzenia widzenia. Jestem straszną panikarą dodam tylko; )od razu zaczęłam latać po lekarzach...Wszystkie wyniki świetne,dosłownie miałam zbadane wszystko w zdłóż i w szerz.Na jakiś czas przeszło. Dwa miesiące później wróciło ze zdwojoną siłą:ogromne bóle..

Nerwica...

.. ...dziwnych zawrotów głowy i zaburzenia widzenia. Jestem straszną panikarą dodam tylko; )od razu zaczęłam latać po lekarzach...Wszystkie wyniki świetne,dosłownie miałam zbadane wszystko w zdłóż i w szerz.Na jakiś czas przeszło. Dwa miesiące później wróciło ze zdwojoną siłą:ogromne bóle..

Nastoletnia nerwica - Str. 23

.. ...lęki, hipochondria, zaburzenia wzrokowe, niska samoocena, zmienne nastroje... Na razie to tyle. Ale co będzie potem? Chciałabym pójść z tym do lekarza, ale moja Matka stwierdzi, że próbuję na siebie zwrócić uwagę albo że panikuje i się na mnie wydrze. Wiem, bo już nieraz tak było. Co mam..

Strasznie kreci mi się w głowie, mam duszności, trzęsą mi się ręce

.. ...migreny z aura ,czyli zaburzenia wzroku , mowy , odretwienie ciala i b. silny bol glowy )i wyladowalam w szpitalu, mam to samo .Potworne zawroty w glowie , uczucie dretwienia roznych czesci ciala,strach tak obezwladniajacy ze nie jest sie w stanie nic zrobic, uczucie dusznosci ,nog jak z..

Nerwica a ataki migreny z aura

.. ...typowe dla migreny czyli zaburzenia wzroku, mowy , dretwienie i mrowienie calego ciala , a na koncu bardzo silny bol glowy, po tym ataku wszystko jakby sie zmienilo , zaczelam czuc sie jakos tak dziwnie , czesto dretwialy mi rece bylam rozkojarzona , i mialam problemy z pamiecia , napady..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 24

.. ...oczywiście prywatnie! Zaburzenia wzroku mogą też być od nerwicy, ja miałam z 20 lat temu taką galaretę na oczach co też utrudniało widzenie.Wszystko przeszło samo bez wizyty u okulisty. Pozdrawiam i schodzimy z komputera aby nasze oczy nie wariowały. Zgadza się ja też mam problemy z..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 32

.. ...byłam bo miałam jakies zaburzenia wzroku .3 razy miałam tzn 3 dni ale zas przeszło.Nawet jak widziałam jakieś osoby np łyse ,w husteczce lub film to zaraz miałam lęk Zapisałam sie do psychologa ale nie poszłam bo mi sie poprawiło .Potem były wakacje kłucia przeszły,juz sie tak nie bałam..

Pomocy

.. ...serducho mi kołacze zaburzenia wzroku jak rozmawiam z ludzmi dopada mnie strach lek nie rozumiem co do mnie mówią ogolnie jestem przygaszony spiety boje sie wychodzić z domu o golnie mam wrażenie ze chyba zwariowałem bo wszystko co mnie kiedyś cieszyło przestało jedyne emocje jakie mi..

Witajcie

.. ...klocie przez jakis czas zaburzenia widzenia zatkane uszy bole miesni scisk w zoladku bole glowy zawroty glowy bardzo czesto brak koncentracji i uczucie dezorientacji czyli zaburzenia swiadomosci dretwienie strach lek niewiadomo przed czym bardzo czesto strach przed smiercia ucisk w..

Czy to nerwica?

.. ...zapomniałm napisać ,że zaburzenia wzroku też mogą być od zbyt wyokiej prolaktyny.Jakby się okazało,że to jest to,to trzeba zrobić rtg siodełka tureckiego[jest to prześwietlenie głowy z profilu] oraz badanie pola widzenia u okulisty. Doroto, znam osobę,która się na to leczy.Gdyby to było..

Błagam o pomoc..

.. ...cholesterol i miały zchwilowe zaburzenia wzroku i słuchu,zaburzenia równowagi - co jest skutkiem chwilowego niedokrwienia,bo naczynia są zwężone od nadmiaru cholesterolu.Mam nadzieje,że nie pijesz alkoholu i kawy i nie palisz.Musisz zmienić lekarza 1 kontaktu,bo żle cię pokierował nie..

Plavix

.. ...nie ma zdiagnozowanego zaburzenia krzepliwosci - to znacznie lepszym zapobieganiem - IMHO - powstawania zakrzepow i skrzeplin bedzie systematyczny ruch i umiarkowana aktywnosc fizyczna, ponieważ to właśnie brak aktywności i ruchu powoduje zaburzenia - wzrost krzepliwości krwi. A..

Kto mi doradzi z gory wielkie dziekuje:)

.. ...jest.moje objawy to zaburzenie rownowagi i wszystko mi wokol koluje i moze to sie wydac dziwne ale nie nadanza mi wzrok odbierac obrazu i czesto rozdwaja mi sie wzrok,mam takze zimne rece zimne dlonie wrecz lodowate ciagle jest mi zimno - te objawy sa ciagle przez 4 miesiace.oczy mam..

Częste bóle i zawroty gówy oraz dziwne objawy...

.. ...przed bólem następowały zaburzenia wzroku objawiające się migającą * pustą plamą * po czym następował potworny, * rozrywający * ból. Bóle te występowały w różnych odstępach czasu, lecz od ponad roku nie było ich w ogóle. Teraz jednak pojawiły się nowe objawy.. Zdarza się, że przez kilka..