Zagęszczenie

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...wzrost MCHC świadczy o zagęszczeniu hemoglobiny we krwi. Odwrotnie, spadek wartości tego parametru może świadczyć o rozcieńczeniu krwi i jest obecny w stanach przewodnienia organizmu. Spadek MCHC może także świadczyć o niedokrwistości ( anemii ) wynikającej z niedoborów żelaza. Jest on..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 934

.. ...mięśni przy wysiłku, zagęszczenie krwi ), odpływ krwi do istotnych organów wewnętrznych i mięśni – odczuwane jako chłód kończyn, przy okazji rozszerzenie źrenic – zmiana kontrastowości widzenia. Wszystkie te zmiany zwiększają szanse przeżycia. Nie jestem lekarzem i..

Woda w płucach, płyn w jamie opłucnowej

.. ...dużej.stwierdzono również zagęszczenie w dolnym polu płuca lewego od tyłu Proszę wytłumaczyć na czym to schorzenie polega i czy tą wodę w płucach można jakoś wysuszyć wiem ze wode w plucach sciagaja wbijaja igle w plecy i sciagaja, moj tata to mial, a od czego to masz??? ja tez mialam..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...niedomiarem pierwsiastków i zagęszczeniem oraz zakwaszeniem moczu da się jakoś rozwiązać przy pomocy specjalnie pod Twoje potrzeby opracowanej diety?? i wcale nie chodzi mi tutaj o dietę wysokotłuszczową, chociaż ta w pewnej mierze może przyczynić się do poprawy pracy serca ( o którym..

Wynik badania radiologicznego - przywnękowe zagęszczenia okołooskrzelowe

.. ...opis tzn. * przywnękowe zagęszczenia okołooskrzelowe * , * zgrubienie opłucnej szczytów?. * Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o odpowiedź.Dziękuję i pozdrawiam. moze przechodziles jakis stan zapalny. Witam, bardzo możliwe że przechodziłem jakąś grypę lub inny stan zapalny, ale czy to..

RTG klatki piersiowej, płuca

.. ...powietrzne, 2 )drobnoogniskowe zagęszczenia okołoskrzelowe oraz miąższowe w dolnych biegunach obu wnęk. Badanie dotyczy kogoś innego, muszę przetłumaczyć ten fragment na język obcy, niestety nie jestem w stanie tego zrobić dopóki nie zrozumiem o co tutaj chodzi. Nie jestem lekarzem,..

Wynik z prześwietlenia płuc

.. ...pasmowate i siateczkowe zagęszczenia. Najpewniej zmian około oskrzelowych przewlekłych i pozapalnych. Rysunek siateczkowy podścieliska nieco wzmożony. Co to znaczy, czy jest źle? takie rzeczy są po zapaleniu oskrzeli,płuc. dziękuję, ale czy to jest norma i nie ma czego się martwić, czy..

Duszności po by passach

.. ...miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ? prawy kąt p - ż wolny. , zrobiono tez EKG i test wysiłkowy,..