Zakrzep płucny

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...większości przypadków zakrzep ( może też być nim tłuszcz uwolniony z tkanek do układu krążenia podczas urazu ). Typowa lokalizacja zatoru płuc to dolne płaty prawego płuca. Prawie 90% zakrzepów pochodzi z obszaru, z którego krew zbierana jest przez żyłę główną ( około 60% z żył uda ),..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w chorobie von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 - 46 sek...

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...profilaktyce chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub toksynami itp. Niezależnie od przyczyny zmiany..

D-dimery

.. ...podejrzeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Oznaczenie poziomu D - dimerów jest także..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa ( ŻChZZ ) to Zakrzepica Żył Głębokich oraz jej najcięższe powikłanie pod postacią Zatoru Tętnicy Płucne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med. Witold Z...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...zabiegu stwierdzono u niej zakrzepicę i zaczęto podawać leki rozrzedzające krew doustnie. Po jakimś czasie badania wykazały , że w płucach pojawiły się mikrozatory ( stąd u niej trudności w oddychaniu, które na szczęście minęły – późniejsze badania wykazały, że sytuacja się..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka mnie teraz częsta kontrola INR no i wizyty u lekarzy kardiologa angiologa i pulmonologa. Czy ktoś z was kto chorował na..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...Skąd to wiesz o tej zakrzepicy? Ja w 6 miesiacu miałam odejrzenie zatoru płucnego - oczywiście fałszywe, ale przez 3 tygodnie diagnostyki nie spałam dusiłam się itd - myślę że tym potroiłam ilość skurczy dodatkowych serca:( Diagnoza okazłą się falszywa bo tylko wystawiona na podstawie..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...ponieważ lekarz podejrzewał zakrzep w nodze po lekach antykoncepcyjnych MERCOLIN które brałam zaledwie 18 dni. badania wyszły ok.i już nie konsultowałam się z żadnym lekarzem od tamtej pory dolegliwości bólu nóg ustały na jaks czas. natomiast teraz od miesiąca rano pluje krwią poszłam do..

Zatorowość płucna

.. ...najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na różnego typu wrodzone zaburzenia krzepliwości krwi ( np. Trombofilię ), niestety może się zdarzyć również u osób potencjalnie zdrowych i wtedy nazywa się idiopatyczny czyli niewiadoma jest przyczyna. Jest wiele stanów..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...Clexane jest przeciw zakrzepowe ponieważ krew płynie wolniej i moga się tworzyć zakrzepy biorę przez 7 lat. Z tego co wiem to w instytucie kazdy chory bierze leki przeciw zakrzepowe. Oczywiscie mają skutki uboczne np. osteoporoza kazali mi zrobić badania ale jakoś nie mogę się zebrać...

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...incydentem brałeś leki p/ zakrzepowe? Jak się teraz czujesz? Pozdrawiam. Tak, zatorowość miałem przy mojej 4ablacji. Objawy - dusznośći zawroty głowy i utrata sił,pojawiły się po ok 20 godz po zakończeniu zabiegu. Byłem już na normalnej sali. Wszystkie badania poablacyjne wykonane na R..

Zator płucny

.. ...szpitala tam stwierdzono zakrzepicę w lewej nodze. Dostałam zalecenie na clecanę 2 razy dziennie przez tydzień a następnie raz dziennie. Po zmniejszeniu dawki zaczęły się problemy z oddychaniem i miałam bardzo mocne przymroczenia.Pojechałam do szpitala tam pani młoda jeszcze nie zepsuta..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...28 lat i nawracająca zakrzepicę żył głębokich.Z wynikiem dopiero będę szła do lekarza ale jestem ciekawa czy wszystko ok.opis wyniku morfologia zastawek prawidłowa.Małe fale zwrotne mitralna,trójdzielna i płucna Wielkośc jam serca i grubośc ścian prawidłowa, kurczliwośc hiperkinetyczana..

Zakrzepica

.. ...choroba,a właściwie dwie: zakrzepica i zatorowość płucna.Pozwolę sobie w skrócie opisać moje własne doświadczenie w tej sprawie. Przez ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne( aby nie robić reklamy podając ich nazwę,powiem tylko,że należą one do nowoczesnej generacji ) robiłam..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...dziennie. Aby niedopuścic do zakrzepów krwi w sercu w komorach co przy migotaniu przedsionków jest normą - grozi udarem mózgu lub zatorem płucnym - biorę dodatkowo WARFIN. Przed zabiegiem trzepało mną dwa trzy razy na dobę i leki j.w. Napady trwały do 4 - rech godz. Nareszcie sie..

Problemy z oddychaniem.

.. ...sie okazalo jest to zakrzepica i zatorowosc plucna. Nie nie biorę żadnych tabletek.Robiłaś badania w tym celu.Jak tak to jakie?I od kiedy masz takie problemy.Dziękuje za odpowiedż. Biorac tabletki robilam D - dimery i Fibrynogen( z krwi ) potem w szpitalu zrobili mi USG Nóg( dopplera )..