Zakrzepica

Powikłania zawału serca

.. ...Skrzepliny w lewej komorze, zakrzepica żył głębokich, zatory tt. obwodowych Pęknięcie wolnej ściany serca występuje u mniej niż 1% chorych z zawałem. Występuje zwykle w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany powoduje powstanie tamponady worka osierdziowego i wstrząs..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...samolotem ) może dojść do zakrzepicy i oderwania materiału zatorowego. Do innych przyczyn zatoru płuc zaliczamy zaniesienie materiału zatorowego do płuc w przebiegu migotania przedsionków. Materiał zatorowy powoduje niedrożność pnia płucnego lub jego odgałęzień co jest przyczyną nagłego..

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...pozakomórkową. Stres ciśnieniowy, katecholaminy ( adrenalina, noradrenalina , angiotensyna II ). IV. Pęknięcie blaszki miażdżycowej. Uwolnienie materiału sprzyjającego powstawaniu zakrzepu. V. Zakrzepica...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w chorobie von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 - 46 sek...

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...zakrzepowo - zatorowa ( zakrzepica żył głębokich ) dotyczy układu żył głębokich. Na skutek uszkodzenia ściany naczynia krwionośnego, zaburzeń przepływu krwi lub dysfunkcji samej krwi ( stany nadkrzepliwości ) powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...Czynniki ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył głębokich można podzielić na czynniki przemijające oraz czynniki stałe. Istnienie czynników przemijających, podlegających naszej kontroli, jest bardzo istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę jak poważne następstwa może mieć żylna choroba zakrzepowo -..

Nadciśnienie wtórne

.. ...i powikłań w postaci zakrzepicy żyły nerkowej. W późniejszym wieku nadciśnienie naczynionerkowe jest zwykle związane z dysplazja naczyniowo mięśniową tętnicy nerkowej. Inną wrodzoną przyczyną nadciśnienia tętniczego dzieci jest kaorktacja aorty – wrodzona wada polegająca na..

D-dimery

.. ...zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Oznaczenie poziomu D - dimerów jest także wykorzystywane do potwierdzenia..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...unieruchomionych, zagrożonych zakrzepicą kończyn dolnych lub inną postacią choroby zakrzepowo - zatorowej ( prewencja zatoru płucnego ). Tego typu profilaktyka dotyczy osób po zabiegach chirurgicznych ( szczególnie ortopedycznych ), osób przewlekle chorych i unieruchomionych, części..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. Aterotromboza to termin określający zakrzepowe powikłania miażdżycy. Obejmuje zagadnienie związane z zapobieganiem oraz leczeniem różnych postaci choroby niedokrwiennej serca ( miażdżyca tętnic wieńcowych ), choroby tętnic obwodowych oraz choroby naczyń mózgowych. Powikłania związane z tworzeniem się blaszek..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...zatorowa ( ŻChZZ ) to Zakrzepica Żył Głębokich oraz jej najcięższe powikłanie pod postacią Zatoru Tętnicy Płucne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med. Witold Z. Tomkowski,..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma zdiagnozowaną chorobę wieńcową. Szacuje się także, że co czwarty Polak umiera z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...zabiegu stwierdzono u niej zakrzepicę i zaczęto podawać leki rozrzedzające krew doustnie. Po jakimś czasie badania wykazały , że w płucach pojawiły się mikrozatory ( stąd u niej trudności w oddychaniu, które na szczęście minęły – późniejsze badania wykazały, że sytuacja się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 245

.. ...wykluczone stosowanie przy zakrzepicy ) to nagle stwierdziłam że mam wszystkie objawy zakrzepicy,co moze skonczyc się zawałem i odkleiłam plaster po ok. 20 minutach noszenia.Takze wszyscy mamy ten sam problem - doszukiwanie się chorób których nie mamy. Ale co zrobic,jak strach czesto..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka mnie teraz częsta kontrola INR no i wizyty u lekarzy kardiologa angiologa i pulmonologa. Czy ktoś z was kto chorował na..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...sn. Ja jednak wolę sn, bęe pod opieką lekrzy a po cc to jednak najgorsze bym miąła w domu - ryzyko zakrzepicy itd. Zrób sobie koniecznie poziom d - dimerów przed ceasrką to wskażnik krzepliwości krwi...

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...Skąd to wiesz o tej zakrzepicy? Ja w 6 miesiacu miałam odejrzenie zatoru płucnego - oczywiście fałszywe, ale przez 3 tygodnie diagnostyki nie spałam dusiłam się itd - myślę że tym potroiłam ilość skurczy dodatkowych serca:( Diagnoza okazłą się falszywa bo tylko wystawiona na podstawie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 172

.. ...momentalnie mysli o jakims zakrzepie, zawale, itp. - nawet jezdzenie tramwajem jest jakims stresem... - nie mam sily na nic, czasami czuje jakby nogi i rece z waty Pomaga modlitwa, zajmowanie sie czyms innym, Nie zazywam juz tego Pramolanu gdyz wystapily u mnie praktycznie wszystkie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 178

.. ...plecy,glowa.Już nie mogę.Wróciłam z pracy i od razu do łóżeczka.Może jak będę leżeć to nic mi się nie stanie?Postanowiłam.Od poniedziałku będę brała te leki od neurologa.Może coś pomogą.A co u Was dzisiaj?..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 179

.. ...grzebać w necie, tak że zakrzepicy już nie wymyślę, wystarczy mi chyba już tych wszystkich chorób które sobie powynajdywałam, jak na jedną osobę za dużo, co dostałaś od neurologa i na co? ann ja też przechodziłam psychoze sm mam ją po dzień dzisiejszy jak tylko zobaczę nowy objaw, ktos..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...zakrzepica płuc??? zwykłe badanie rtg płuc opisane było ze nie stwierdzono zmian?! Koleżanko Ewo ! Ja też zażywam tyle samo tego samego leku i mimo wszystko wynik INR mamo kolo 1,4 to strasznie niski poziom...

Acenocumarol a uczulenie

.. ...może być nadroparyna. mój mąż ma ten sam problem, przeszedl na clexane i czekam już 3 tygodnie aż wysypka zniknie. Jest urologiem więc też histerykiem i mam horror w domu. Mam nadzieje że mu pezjdzie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 51

.. ...( przestraszyłam się zakrzepicy ) i już prawie 2 lata nie biorę. Jest to dla mnie utrudnienie, ale jakoś można przeżyć. Chociaż ostatnio muszę przyznać,że parę razy przeszła mi przez głowę myśl, żeby do niech wrócić. Wiem, że tabl. o nazwie cerazette ( tylko z progestagenem ) są wskazane..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...niebezpieczna dla osob który maja nadmiar cholesterolu lub zakrzepice moze dojsc do nieodwracalnych symptomów choroby serca . Ablacja trwa okolo 30 min lecz w moim przypadku trwała 2 godziny to zalezy co i jak ;]..

Sintrom

.. ...odpowiednia dawke, mam zakrzepice, pewnie tez bede musiala brac bardzo dlugo ten lek. cześć.ja tez biore sintrom juz 3 m - ce zaczynałam od dawki 6mg. teraz biore 8mg i wskaźnik INR mam tak około 2. nikt nie wie ci mi jest. Czekam na wyniki krwi które zostały dane do badania i..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...zniszczone i powiekszone + zakrzepina w lewej komorze :( podaja jej heparyne i bedzie miala koronografie.. mial ktos podobna sytucje?? wie moze ktos jak to sie skonczy?? mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :( nie rozumiem jak mozna tak zle wydac diagnoze :( ten lekarz powinien dostac..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...umiarkowanym ryzykiem zakrzepicy zalecane wartości wskaźnika INR to 2 - 3. U pacjentów ze sztucznymi mechanicznymi zastawkami serca INR powinno mieścić się w zakresie 2,5 - 3,5 .. * - info ze strony http://www.trombofilia - inr.pl/inr.html Pozdrawiam serdecznie Witaj * microbi * . Dzięki..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...zastawki była z powodu zakrzepicy. Nikt nie udzielił mi prawidłowego leczenia, kiedy zgłaszałam, że wskaźnik jest poniżej normy. Proszono mnie o zażywanie większych dawek acencumarolu - ale to nie przyniosło efektu. Witaj, A miałaś jakies objawy tej zakrzepicy? jak to wyszło???na..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 4

.. ...może doprowadzić do zakrzepicy przy żylakach? Od kiedy go biorę mam ciągle problemy z nogami. Po leczeniu szpitalnym heparyną było lepiej, teraz znów nogi palą mnie żywym ogniem witam !! Jestem tu nowa, trafiłam przypadkiem na ten wątek. ja brałam betaloc zok 50 pół roku, po zapaleniu..

Zatorowość płucna

.. ...gorsza w rokowaniu niż zakrzepica żył głębokich i często nawraca. W przebiegu zatorowości może się rozwinąć nadcisnienie płucne i przewlekłe serce płucne... Kobiety w ciąży po przebytym zatorze powinny brać leki rozrzedzające krew ( heparyna ) zgodnie ze wskazaniami prowadzącego..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...czy używa się w ostrej zakrzepicy żylnej 2 ) długotrwały wysiłek u osób z chorobami serca można wykonywać z jaką intensywnościa? 3 ) Uniesienie ST w dwóch odprowadzeniach kończynowych świadczy o? 4 ) Co charakteryzuje pacjenta wysokiego ryzyka( EF * 40%,po nagłym zatrzymaniu krązenia, po..

Nerwica i nałogi z tym związane

.. ...* dnia * , czasem na zakrzepicę, innym razem na serce, alktualnie dokucza mi * gula * i przeraziłam sie, ze mam raka krtani, w związku z czym na razie nie pale...... jak dotąd rzadne obawy sie nie potwierdziły...jestem zdrowa fizycznie!! poza * zurzytymi * migdałkami - ale to przez..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...miażdżyca albo zakrzepica. zapomniales dodac kiepska sprawo ! ze dieta w tym wypadku to; pingpongi w majonezie! a juz sie cieszylam ze cie przyblokowali,ale jak to mowia ,,co sie odwlecze to nie uciecze * * ...

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy - Str. 2

.. ...i okazało sie ze mam zakrzepice...radze szybko się udać do lekarza bo coraz więcej ludzi ma podobne problemy:/ Mam od 3 tygodni bol glowy... Wczesniej miałam grype dostałam Tamiflu na grype ahn1 zeby jak by co zapobiegac... 1 dnia gdy zaczelam go stosowac pojawil sie bol glowy ale nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 939

.. ...momentalnie mysli o jakims zakrzepie, zawale, itp. - nawet jezdzenie tramwajem jest jakims stresem... - nie mam sily na nic, czasami czuje jakby nogi i rece z waty Pomaga modlitwa, zajmowanie sie czyms innym, Nie zazywam juz tego Pramolanu gdyz wystapily u mnie praktycznie wszystkie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 997

.. ...maścią kamforową aby się zakrzepica nie zrobiła. Trzymaj się kochana Freciu Nati cieszę się ,że migrena odpuszcza Ci ale zdaje sobie sprawę ,ze tak z dnia na dzień nie ma żadnych rewelacji z samopoczuciem.Ta cholera ze 3 dni na pewno trzyma. Miłej pracy! Krysiu udało nam się troszeczkę..

Dr Rath Medycyna Komórkowa a choroby układu krążenia - Str. 2

.. ...problemy z żylakami i zakrzepicami. POdobno chelatacja wersenianami pomaga.Ja aktualnie próbuję tej metody ale słabo się staram bo dosyć rzadko spożywam ze względu na niezbyt dobry smak i to że ta substancja wywołuje niedobory. Do Małgorzaty ! No właśnie ci myślący głową ze względu na..

Nerwica w ciąży - Str. 97

.. ...momentalnie mysli o jakims zakrzepie, zawale, itp. - nawet jezdzenie tramwajem jest jakims stresem... - nie mam sily na nic, czasami czuje jakby nogi i rece z waty Pomaga modlitwa, zajmowanie sie czyms innym, Nie zazywam juz tego Pramolanu gdyz wystapily u mnie praktycznie wszystkie..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. Przed świętami wielkanocnymi wyczyściłam szczoteczką do zębów fugi w łazience i toalecie - robota żmudna i pochłaniająca dużo siły. głównie pracowała prawa ręka i palec wskazujący, który wciąż naciskał z całych sił na szczoteczkę, żeby efekt czyszczenia był większy. nie uderzyłam się w ten palec, ani też nie..

Bóle łydek, antykoncepcja i Polocard

.. ...tabletki mogą powodować zakrzepicę, ale nie mogę ich odstawić, bo wtedy problemy z okresem wrócą. U kardiologa termin mam dopiero za tydzień i boję się, że w tym czasie może się pogorszyć. Czy zażywanie Polocardu może mi pomóc i zmniejszyć ryzyko powstania zakrzepu, czy też powinnam..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...zagrożenie niż ponowna zakrzepica. Dziękuję Ci dotty, kimkolwiek jesteś. Witam! Mam 25 lat i od ponad 2 - ch lat choruję na zakrzepicę - stan po operacji nerki - niestety, chciałabym również polecić wszystkim którzy kiedyś trafia na tą stronkę link do innej pod nazwą..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich - Str. 2

.. ...swoje obawy ze to jest zakrzepica zyl glebokich w udzie prawej nogi.jak poszlem do poradni chirurgicznej to lekarz chirug skierowal mnie na usg tej prawej nogi.po tym usg, okazalo sie ze mam zakrzepy. skierowal mnie do szpitala. i znalazlem sie na oddziale chirurgicznym w jasle.lezalem..

Za niski INR

.. ...zwiekszyc ilosc wypijanych płynów na dobe do ok. 2,5 - 3 lit. MIA Ja natomiast dzis miałam wynik 1,6 imartwie sie .co może sięstać.Co mam robic. od 6 lat mam zakrzepice i biore acenakumarol. prosze o pomoc..

Wskaźnik INR a Indeks INR

.. ...mojego ojca chorego na zakrzepice. jest po by - pass`ie w nodze od pachwiny za kolano. ma badac narazie co tydzien poziom INR, ale raz pisza wskaznik, a raz indeks. czy to to samo ? zauwazylem, ze na polskich stronkach pisze sie tylko o wskazniku, a o indeksie bylo kilka linkow w obcych..

Krótkotrwałe bóle po alkoholu

.. ...bo możesz nabawić się zakrzepicy żył głębokich. Tak samo słyszałam o przypadkach, że u niektórych objawiało się to bólem brzucha. Poczytaj o tym. Nawet jeśli to co odczuwasz nie ma nic wspólnego z krążeniem, to pozycja, którą opisujesz jest na dłuższy czas spędzania przed komputerem..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...niedokrwienie a może nawet zakrzepica. Pilnuj aby na drugi dzien rozrzedzic swoja krew odp. lekami które powinien przepisac ci lekarz po konsultacji... no i niestety nie mozna pić za duzo bo rujnujemy własny organizm i obciązamy bardzo serce, pozdrawiam. ~Oleńka5565, 2009 - 05 - 13..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 74

.. ...Kamila Skolimowska na zakrzepice no i wystraszylam sie bo objawy sa podobne wiec w trakcie objawow moj strach potegowal objawy..no wiec dostalam ulekarza lek na zbicie cisnienia i cos na uspokojenie ..no ale po tym wszytskim stalam sie bardzo nerwowa...potrafilam samoistnie wywolac u..

Niesforna lewa strona...

.. ...do lekarza w obawie o zakrzepicy, lekarz dał leki przeciwzakrzepowe,poszedłem do innego - ten zalecił masarz i maśc na nogę, gdy bylem u innego lekarza ten stwierdzi bym brał magnez.Każdy mowi co innego,Dodam że teraz minęło od tego 44dni i praktycznie jest tak samo moje objawy to : -..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...zmniejsza się też ilość krwi krążącej w żyłach. Po rozwiązaniu zmiany hormonalne i zaburzenia krzepnięcia mogą sprowokować zakrzepicę. Dlatego kobieta musi jak najszybciej zacząć chodzić To zacznij chodzic..

Echo serca pod narkozą u niemowlęcia

.. ...niedwydolności płuc i zakrzepicy żyły głównej górnej. Obecnie od kilku dni oddycha samodzielnie bez pomocy respiratora. Prosze o odpowiedź tutaj, bądź na naszym forum www.podaruj - zycie.com.pl/forum , lub bezpośrednio na forum Adasia: http://www.podaruj -..

Zator płucny

.. ...szpitala tam stwierdzono zakrzepicę w lewej nodze. Dostałam zalecenie na clecanę 2 razy dziennie przez tydzień a następnie raz dziennie. Po zmniejszeniu dawki zaczęły się problemy z oddychaniem i miałam bardzo mocne przymroczenia.Pojechałam do szpitala tam pani młoda jeszcze nie zepsuta..

Czy to zakrzepica???

.. ...powiękrzyła. Czy to może być zakrzepica?? a co na to chirurg? jezeli masz mozliwosc to idz do chirurga ale naczyniowego,to dzialka naczyniowca. Chirug po obejrzeniu stwierdził, że to zakrzepica. Mam usg doplerowskie w lipcu. Ale mnie się w to nie chce wierzyć .jestem jeszcze mlodą osobą..

Możliwość zakrzepicy lub inna dolegliwość???

.. ...lekarza. Prześwietlenie było w porządku. Przepisano mi Diclac i skierowano na ultradzwięki. Po tych zabiegach było jeszcze gorzej opuchlizna się powiękrzyła. Czy to może być zakrzepica?? Do lekarza !!..

Nerwica hipochondrialna...

.. ...kardiologiczna typu zakrzepica... Te mysli sprawiaja,ze zaczynam panikowac,a stres jeszcze bardziej nasila te objawy... Jakiś czas temu już to przerabiałam,ale jakoś sobie z tym poradziłam.Nie byłam u lekarza a objawy same minęły.Teraz to wróciło,a ja znowu trzęsę sie ze strachu... Jak..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...28 lat i nawracająca zakrzepicę żył głębokich.Z wynikiem dopiero będę szła do lekarza ale jestem ciekawa czy wszystko ok.opis wyniku morfologia zastawek prawidłowa.Małe fale zwrotne mitralna,trójdzielna i płucna Wielkośc jam serca i grubośc ścian prawidłowa, kurczliwośc hiperkinetyczana..

Wpływ odchudzania na serce

.. ...może to być np. objaw zakrzepicy w miednicy małej,powiększenie węzłów chłonnych w przebiegu innych schorzeń....itd.. Jeśli chodzi o moje odchudzanie to zakończyłam djetę poniewż schudłam tyle ile chciałam. To znaczy przy wzroście 168 cm mam 63 kg. Więc jak widać nie mam żadnej obsesji i..

Nerwica i tabletki antykoncepcyjne

.. ...zachorowała na ciężką zakrzepicę.Jedna noga w udzie jej spuchła.Była grubsza o 10 cm.Rezonans czy tomografia wykazała ciężką zakrzepicę.Paliła papierosy,co przy tabletkach jest zakazane stanowczo.Już kilka lat musi brać tabletki przeciwzakrzepowe.Inaczej grozi jej nagła śmierć jak Kamili..

Skrajność tachykardii

.. ...jak sie okazalo tachykardia jest od zakrzepicy i zatorowosci plucnej,nie miala nic wspolnego ze stresem,a mam 20 lat ; ) a na tachykardie biore caly czas lek CONCOR dawkę 7,5. Codziennie rano biore; )..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała brać leki i zastrzyki na rozrzedzenie krwi? Czy to mogło być przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę( bo na łaskotanie..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...tak było - leczenie zakrzepicy zostało przerwane za wcześnie, lub było niewłasciewie prowadzone. Możliwe jest też pewnie że mino właściwego leczenia skrzep się nie rozpuścił. Udar to poważna sprawa, ale po udarze można żyć. Mamie będzie potrzebne dużo wsparcia nie tylko duchowego ale..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...ojciec, zator plucny od zakrzepicy w nodze :( Cześć! Na temat profilaktyki antyzawałowej mam utrwalone zdanie jako, że troje z członkow mojej rodziny zmarło nagłą śmiercią sercową. Nadciśnienie to * cichy zabójca * , który niszczy cały organizm i dziwię się osobom, które ciśnienie..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała brać leki i zastrzyki na rozrzedzenie krwi? Czy to mogło być przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę( bo na łaskotanie..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. Mój tata na początku października 2009 miał rozległy zawał. Zrobiono wtedy my koronografię w celu założenia stentu na głównej aorcie. Po miesiącu tatę zabrała erka z podobnymi objawami zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...Myślałam że to może zakrzepica tyle ze w styczniu lekarz ( nie mój poprzedni bo mój naczyniowiec zmarł )stwierdził że jestem zdrowa .Po wezwaniu pogotowia stwierdzili że nic mi nie jest.Ale strach mi pozosał.Miałam robione 2 razy EKG i wyszły dobrze ECHO też w porządku tyle że jest..

Kłucie za żebrami

.. ...Nie wiesz ,że grozi to ZAKRZEPICĄ???? Czy masz pojęcie jekie moga byc konsekwencje dla twojego zdrowia,a nawet życia? zielona herbata raczej nie powoduje biegunki ...popieram poprzednika z tym paleniem papierosów ! próbowałaś wziąć cos rozkurczowego kiedy łapie cię ten ból? albo po..

Przerwa na miesiączkę przy braniu microgyn

.. ...chorobami serca, a także z innymi schorzeniami. Mogą powodować zakrzepicę, udar mózgu i inne takie. Mogą też uszkodzic już poczęte dziecko. Warto poczytać ulotke, zanim łyknie się coś tak szkodliwego...

Badanie jelita a marcumar i heparyna

.. ...wypadku w nodze dostalam zakrzepicy zyl glebokich.Bylam ponad 2 lata na leku o nazwie Marcumar .W 2006 roku dostalam udaru.Od udaru tzn.od 2,5roku jestem znow na Marcumarze.Moj INR jest 2 - 3. Moj lekarz domowy proponuje aby jako osoba w pewnym wieku poddac sie badaniu jelit ( koloskopia..

Zakrzepica

.. ...choroba,a właściwie dwie: zakrzepica i zatorowość płucna.Pozwolę sobie w skrócie opisać moje własne doświadczenie w tej sprawie. Przez ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne( aby nie robić reklamy podając ich nazwę,powiem tylko,że należą one do nowoczesnej generacji ) robiłam..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...i może to byc objaw zakrzepicy lub zatorowosci plucnej. Wysoki puls może rowniez byc od problemów z tarczycą, może zrób echo serca? Badania na tarczyce miałam robione niedawno, wszystko wyszło w górnych granicach, ale miesciło sie w normie. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę. Jeżeli..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA

.. ...chodzić na tą nogę bo sie zakrzepica robi...strasznie mnie wystraszył i w ogóle strasznie się boję, boję sie coś przegapić, nie zaszkodzić sobie i po pierwsze co robić, żeby pomóc tej nodze?:( błagam o jakąś poradę bo ja po prostu nerwowo nie wytrzymam tej sytuacji, niepewności stresu..

Zakrzepica

.. ...przeciwzakrzepowych. Zakrzepica to poważna choroba ale nie napisałeś mati nic co wskazywało by na jej ryzyko własnie u ciebie. Niektóre z czynników ryzyka zakrzepicy to: Obecność antykoagulanta toczniowego Przeciwciała antykardiolipinowe Czerwienica Nadpłytkowość ( PLT powyżej 450 )..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...poważnych, choćby częsta zakrzepica żył głębokich. Kaszel, ból i podwyższona temperatura jest wtedy jednym z objawów zatorowości. Pisze o tym ponieważ skoro dopiero przyjechałaś to pewnie masz za sobą dłuższe unieruchomienie, a zakrzepy powstają do kilku, nawet kilkunastu dni po podróży,..

Sercowcy chodzicie na solarium?

.. ...upałów. Ja nie mam co prawda arytmii, ale złożoną wadę wrodzoną, jestem po 3 operacjach. Ja wiem,że z zakrzepicą i tachykardią nie można na pewno,kardiolog mojej znajomej z kardiomiopatią stanowczo zakazał...

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...to zapraszam na www.zakrzepica.blog.pl Hej Dziewczyny. Anmab ma rację, tabletki antykoncepcyjne mają szereg skutków ubocznych. Jak każdy lek. Zrób też sobie holter albo chociaż usg, bo na samym ekg to niewiele wychodzi. Pozdrawiam. Tabletki anty biorę od maja 2006 roku. Zaczęłam je..

Problemy z oddychaniem.

.. ...sie okazalo jest to zakrzepica i zatorowosc plucna. Nie nie biorę żadnych tabletek.Robiłaś badania w tym celu.Jak tak to jakie?I od kiedy masz takie problemy.Dziękuje za odpowiedż. Biorac tabletki robilam D - dimery i Fibrynogen( z krwi ) potem w szpitalu zrobili mi USG Nóg( dopplera )..

Nagłe odstawienie tabletek

.. ...gdyz wysoki puls mam od zakrzepicy i zatorowosci plucnej,ale biore regularnie i balabym sie tak na tydzien odstawic sama z siebie.. Ja biore 2,5mg ale również nie odstawił bym nagle. Dawka jaką można odstawić na raz to 1,25mg, większe trzeba zmniejszać stopniowo. Z tego co mi wiadomo to..

Niedokrwienie serca

.. ...odpowiedz,porady,czy na echo jesli to wyjdzie to czym to sie objawia dokladnie?tzn,cos nie tak z lewa komora czy co?barddzo mi zalezy na odpowiedzi. Przyczyna moze byc zatorowosc plucna i zakrzepica( leczona )?..

Plavix

.. ...Zapobieganie ostrej zakrzepicy w stencie, która może mieć bardzo poważne konsekwencje, łącznie ze zgonem. Po drugie - Clopidogrel jest przepisywany ze zniżką na 12 miesięcy tylko w pewnych wyszczególnionych przypadkach - a takim jest założenie stentu do naczynia wieńcowego. Po 12..

Co dalej?

.. ...Mialam * juz guza mozgu, zakrzepice, raka watroby, raka pluc, raka jajnika, zawal ( mam prawie codzien ), udar, zapalenia miesnia sercowego, WPW, niewydolnosc krazenia, miazdzyce, raka szpiku kosci ( o ktorym uslyszlam w tv ) i zapalenia watroby ( gdyz boje sie ze zarazialam sie podczas..

Określanie ryzyka zakrzepów po operacji plastycznej

Określanie ryzyka zakrzepów po operacji plastycznej

.. ...przechodzą tego typu badanie. Zakrzepica żył powierzchownych i głębokich po operacji plastycznej. Wcześniejsze obserwacje dowiodły, że pacjenci po operacjach plastycznych znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Nie zmienia to jednak faktu, że jedynie co drugi..

Odkryto gen odpowiedzialny za śmiertelne skrzepy

Odkryto gen odpowiedzialny za śmiertelne skrzepy

.. Międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem pracowników z Uniwersytetu w Cambridge dokonał przełomowego odkrycia w identyfikowaniu osób z grupy ryzyka groźnych skrzepów, które mogą prowadzić do zawału serca. Odkrycie to opisane w magazynie „Krew” ma przyczynić się do lepszego diagnozowania i..

Stenty pokrywane lekami

Stenty pokrywane lekami

.. ...obciążonych cukrzycą ). Zakrzepica w stencie. Stenty DES są szczególnie obarczone ryzykiem tzw. późnej zakrzepicy, a więc zjawiska wykrzepiania krwi w obrębie stentu, w okresie do roku od implantacji, a nawet późniejszym. Związane jest to z opóźnianiem śródbłonkowania ( hamowanie..

Bakterie z jamy ustnej przyczyną miażdżycy

Bakterie z jamy ustnej przyczyną miażdżycy

.. ...miażdżycowej prowadzi do zakrzepicy w ostrej chorobie niedokrwiennej. U ludzi płytka miażdżycowa z rozległym nagromadzeniem fagocytów i stanem zapalnym jest bardziej narażona na oderwanie i zatkanie światła naczynia krwionośnego tworząc zagrażający życiu skrzep. Po raz pierwszy..