Zakrzepica żył

Powikłania zawału serca

.. ...Skrzepliny w lewej komorze, zakrzepica żył głębokich, zatory tt. obwodowych Pęknięcie wolnej ściany serca występuje u mniej niż 1% chorych z zawałem. Występuje zwykle w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany powoduje powstanie tamponady worka osierdziowego i wstrząs..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...zakrzepowo - zatorowa ( zakrzepica żył głębokich ) dotyczy układu żył głębokich. Na skutek uszkodzenia ściany naczynia krwionośnego, zaburzeń przepływu krwi lub dysfunkcji samej krwi ( stany nadkrzepliwości ) powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...Czynniki ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył głębokich można podzielić na czynniki przemijające oraz czynniki stałe. Istnienie czynników przemijających, podlegających naszej kontroli, jest bardzo istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę jak poważne następstwa może mieć żylna choroba zakrzepowo -..

Nadciśnienie wtórne

.. ...i powikłań w postaci zakrzepicy żyły nerkowej. W późniejszym wieku nadciśnienie naczynionerkowe jest zwykle związane z dysplazja naczyniowo mięśniową tętnicy nerkowej. Inną wrodzoną przyczyną nadciśnienia tętniczego dzieci jest kaorktacja aorty – wrodzona wada polegająca na..

D-dimery

.. ...zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Oznaczenie poziomu D - dimerów jest także wykorzystywane do potwierdzenia..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...tworzący się w nim zakrzep. Zakrzepica żył głębokich ( ZŻG ) polega na tworzeniu się skrzeplin w żyłach, które blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub pojawia się zwiększona skłonność do krzepnięcia krwi. Nieleczona..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka mnie teraz częsta kontrola INR no i wizyty u lekarzy kardiologa angiologa i pulmonologa. Czy ktoś z was kto chorował na..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...może być nadroparyna. mój mąż ma ten sam problem, przeszedl na clexane i czekam już 3 tygodnie aż wysypka zniknie. Jest urologiem więc też histerykiem i mam horror w domu. Mam nadzieje że mu pezjdzie,..

Zatorowość płucna

.. ...gorsza w rokowaniu niż zakrzepica żył głębokich i często nawraca. W przebiegu zatorowości może się rozwinąć nadcisnienie płucne i przewlekłe serce płucne... Kobiety w ciąży po przebytym zatorze powinny brać leki rozrzedzające krew ( heparyna ) zgodnie ze wskazaniami prowadzącego..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...2008 zachorowałem na zakrzepicę żył głębokich. Noga obrzęknięta, nie mogę chodzić. Jak długo trwa ta choroba? Szukam jakiejś diety ubogiej w potas i wit K. ( biorę acenocumarol i detralex ).Jakieś sugestie, porady?Chętnie poczytam... Nogą trzeba ruszać, nawet jeśli nie można na niej..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich - Str. 2

.. ...swoje obawy ze to jest zakrzepica zyl glebokich w udzie prawej nogi.jak poszlem do poradni chirurgicznej to lekarz chirug skierowal mnie na usg tej prawej nogi.po tym usg, okazalo sie ze mam zakrzepy. skierowal mnie do szpitala. i znalazlem sie na oddziale chirurgicznym w jasle.lezalem..

Krótkotrwałe bóle po alkoholu

.. ...bo możesz nabawić się zakrzepicy żył głębokich. Tak samo słyszałam o przypadkach, że u niektórych objawiało się to bólem brzucha. Poczytaj o tym. Nawet jeśli to co odczuwasz nie ma nic wspólnego z krążeniem, to pozycja, którą opisujesz jest na dłuższy czas spędzania przed komputerem..

Echo serca pod narkozą u niemowlęcia

.. ...niedwydolności płuc i zakrzepicy żyły głównej górnej. Obecnie od kilku dni oddycha samodzielnie bez pomocy respiratora. Prosze o odpowiedź tutaj, bądź na naszym forum www.podaruj - zycie.com.pl/forum , lub bezpośrednio na forum Adasia: http://www.podaruj -..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...28 lat i nawracająca zakrzepicę żył głębokich.Z wynikiem dopiero będę szła do lekarza ale jestem ciekawa czy wszystko ok.opis wyniku morfologia zastawek prawidłowa.Małe fale zwrotne mitralna,trójdzielna i płucna Wielkośc jam serca i grubośc ścian prawidłowa, kurczliwośc hiperkinetyczana..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...dziecka okazało się że mam zakrzepice żyły biodrowej i udowej.Zaczęło się leczenie w klinice w trakcie leczenia i cztery miesiące po porodzie znowu zaszłam w ciąże . ciąża przebiegła normalnie bez stresu i nerwów poprostu chyba dlatego że miałam dobrego lekarz naczyniowego.Wszystko..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...poważnych, choćby częsta zakrzepica żył głębokich. Kaszel, ból i podwyższona temperatura jest wtedy jednym z objawów zatorowości. Pisze o tym ponieważ skoro dopiero przyjechałaś to pewnie masz za sobą dłuższe unieruchomienie, a zakrzepy powstają do kilku, nawet kilkunastu dni po podróży,..