Załamek R w v2

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...spłaszczenie i/lub odwrócenie załamka T, obniżona amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego:..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...niepełnościenny - zawał bez załamka Q w zapisie EKG ). Przyczyny zawału serca. Ponad 90% zawałów mięśnia sercowego spowodowanych jest całkowitym zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez zakrzep powstały w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej zwężającej tętnicę. Do innych przyczyn..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG są określane literami P, Q, R, S, T, U. Każdy załamek odpowiada depolaryzacji ( rozładowanie elektryczne ) albo repolaryzacji ( ponowne naładowanie ) pewnego określonego obszaru serca. EKG pozwala..

Asystolia

Asystolia

.. ...asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych załamków. W przypadku rozpoznania asystolii należy natychmiast rozpocząć resuscytacje krążeniowo - oddechową według schematu BLS...

Migotanie przedsionków

.. ...EKG nie ma widocznych załamków P, a linia izoelektryczna składa się z wychyleń o małej amplitudzie ( migotania lub fal f ). Częstotliwość pobudzeń docierających do węzła AV waha się między 350 - 600/min., dzięki hamującemu działaniu tego węzła tylko 110 - 180 spośród nich zostaje..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...widoczna jest fala delta ( załamanie na ramieniu zespołu QRS - w tym typie pęczek Kenta obecny jest po lewej stronie ); B - w badaniu EKG nie stwierdza się fali delta - w tym typie pęczek Kenta znajduje się po prawej stronie. Zespół WPW może objawiać się napadami częstoskurczu jednak u..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem częstości akcji serca. Zespół wydłużonego QT może być wrodzony lub nabyty ( okresowy ). Wydłużenie odstępu QT występuje w dwóch wrodzonych zespołach: Zespół Romano - Warda -..

Migotanie komór

.. ...poszarpany, nieregularny, załamki są nieobecne. Chory jest nieprzytomny. Jedyną szansą przerwania migotania komór jest natychmiastowa podjęcie resuscytacji i jak najszybsza defibrylacja. Przygodny świadek nie związany z medycyną powinien być w stanie rozpocząć zewnętrzny masaż serca...

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...obrazowane odstępem pomiędzy załamkiem P a zespołem QRS. Odstępem krótszy niż 120 ms wskazuje na obecność dodatkowej drogi przewodzenia w obrębie mięśnia sercowego. Oznacza to, że węzeł przedsionkowo - zatokowy nie jest jedynym połączeniem miedzy częścią nadkomorową i komorową układu..

Rytm zatokowy

.. ...występowanie regularnych załamków P ( odzwierciedlają depolaryzacje przedsionków ) oraz występowania regularnych zespołów QRS ( depolaryzacja komór ) po każdym załamku P. Ponadto załamki P muszą być dodatnie we wszystkich odprowadzeniach poza kanałem aVR, gdzie muszą być ujemne. Dodatni..

Wskaźnik sercowy

.. ...wartość CI. W krążeniu hiperkinetycznym wartość wskaźnika sercowego wzrośnie. Od momentu, gdy mechanizmy kompensacyjne przestają być wydolne, następuje załamanie równowagi ustroju. We wstrząsie CI spada...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...morfologia ( kształt ) załamka T mogą świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju przygotowywaniem się komórek do przyjęcia i przekazania kolejnego impulsu elektrycznego. Okres..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...przeszczepiania serca załamał się w ostatnich latach. Chcemy pokazać społeczeństwu, że to jest jedyny sposób ratowania ludzi, kiedy leki zawodzą: danie nowego serca to danie nowego życia . Jak poinformował prof. Sadowski, w poprzednich latach w jego klinice wykonywano ok. 120..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...wykrywaniu alternansu załamka T, stosowanego w ocenie zagrożenia złośliwą arytmią komorową. Schorzenie to może skutkować nagłym zgonem sercowym. Badanie wykonuje się dotąd wyłącznie za pomocą specjalnych, stacjonarnych urządzeń. Bardzo zaawansowane prace nad zastosowaniem rejestratorów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...komór ( przed nimi są załamki P - czyli skurcz przedsionków serca ) Pani Amadea: No tak powinienem sie spodziewać takich pytań. W przypadku częstoskurczu węzłowego odległość drogi szybkiej ( tej co ma zostać ) i drogi wolnej ( tej co ma byc zablowana ) w małym sercu może mieć kilka..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...osłuchała mnie i tez ok, pokazałam swieze wyniki badań krwi, tarczycy i elektrolitów i tez jest super.Tego leku BETALOC nie biore codzienni tylko jak mnie złapie czestoskurcz, i Pani doktór była zdziwiona ze mam takie fajne cisnienie i puls bez tego leku.Wczoraj wróciłam do domu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...miesiąc poźniej powtarzałam holter, czułam sie jak nowonarodzona, a dodatkowe też wyszły, co mnie bardzo zdziwiło, bo też w ogóle ich nie czułam. Faktem, że było ich mało, ale były - a ja nic nie czułam. Do doktora... Panie Doktorze proszę mi pomóc.... bo ja już nic nie rozumiem. Moja..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 38

.. ...skurczami byłam bliska chyba załamania z bezsilności. Pomyślałam sobie Boże znowu!. Ja mam właśnie takie objawy jak opisujesz zawroty głowy nudności, dreszcze, kołatania serca ( to jest najmniejszy dyskomfort ), bóle w klatce i najgorszy objaw uczucie odpływania, jakby mnie tu nie było..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...zabiegu. Jestem troche załamany. Mam pytanie do Ciebie:czy wiesz może jak się skontaktować z dr Stanke, czy on przyjmuje gdzieś w przychodni? Pozdrawiam i napisz jak tam Twoje zdrówko. Cześc Czesc Tomek z tego co wiem to dr Stanke jest z Gdanska w Szczecinie ablacje wykonuje dwa lub trzy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...przyniósł efektu, byłam już załamana. W ciągu tych 9 dni lekarze robili mi dużo badań, brałam dużo tabletek. Ze dwa dni po ablacji miałam przyspieszone bicie serca, ale z czasem sie to unormowało; ) ) Gdy już miałam iść do domciu doktor, który robił mi ablację przyszedł mi powiedzieć, że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...po ablacji jak usłyszałam jak mi serce równo bije nie mogłam uwierzyć . Od tamtej pory czuję się świetnie,moje życie jest wspaniałe bez arytmii, jakbym miała podjąć decyzję jeszcze raz na pewno podjęłabym taką samą. Życzę wszystkim zdrowia: ) witajcie kochani; - ) rowniez jestem po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 57

.. ...wszystko,zero wysiłku.Jesteśmy załamani,jemu jest strasznie cieżko to udźwignąć.Mówi,że to jakaś pomyłka,że jemu nic nie jest.Rzeczywiście nie ma żadnych częstoskurczy ani omdleń ,czuje się dobrze.Wczoraj rozmawialiśmy z profesorem na temat ewentualnej ablacji( Poznań ),ale boimy się..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...nadkomorowy!!!!!!! Jestem smutna załamana - cierpie na to 15 lat i jakos zyje ale mam lęki. Dziś mi serce waliło 240. Koszmar - i ta panika i mrowienie... sami wiecie najlepiej. Treaz jestem w domu i już sie boje co bedzie jak mnie wezmie znowu. ehhhhhhhhh nie przejmuj sie ja tez nie raz..

Echo serca - Str. 22

.. ...obnizenie odc ST, zmienność załama T, dwufazowy załamek P, dekstrogyria, RBBB w RTG wyrównanie talii serca Moze to mówi Pani coś więcej w połączeniu z wcześniejszym opisem echo? Aha, nie ma przecieków resztkowych. Do pani Martyny bardzo trudno intrpretowac opis nie widząckrzywych9( to..

Echo serca - Str. 39

.. ...Hisa, niepatologiczne załamki Q w II, III, aVF, V4 - V6. Z góry dziękuję. Witam. Oto wynik mojego echo, proszę o poświecenie chwilki czasu i interpretacje: Czy z ta zastawka to poważne? * Wielkosc jam serca w normie. Grubosc scian serca w normie. Wiotkie platki zastawki mitralnej z..

Echo serca - Str. 46

.. ...powiedzmy, że nieco mnie załamał, mozna tak rzec delikatnie. a może facet chce po prostu dmuchac na zimne. jestem w grupie ryzyka, to tez powiedział, nadcisnienie dotyka najczęsciej kobiety w wieku 20 - 40 lat z zaburzeniami hormonów płciowych - ja je mam olbrzymie. Nie mniej jednak jest..

Echo serca - Str. 52

.. ...Obniżenie odcinka ST, ujemne załamki T. Dodam też, że po poprzedniej hospitalizacji we wrześniu z bardzo podobnymi wynikami ( poza frakcją która wtedy wynosiła 26% ), otrzymałam zalecenia oszczędnego trybu życia, wraz z dwu miesięcznym zwolnieniem lekarskim. I wtedy Pani doktor..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...wizycie u kardiologa załamałam się jeszcze bardziej, nie dość że mam silną nerwice to jeszcze na dodatek ,,płatek,, mi wypada!!! Biorę magnez, potas i Betaloc... Nie wiem co ma myśleć na ten temat, czytam duzo ale i tak mam mętlik w głowie. Jak mam teraz z tym żyć, co mi wolno a co..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach kończynowch. :( ( ( ( ( ( Czy WPW moze się przyplątać w każdej chwili czy to wada wrodzona? Krótko mówiąc czy po kilku holterach i kilkudziesięciu EKG mogę być pewna że nie mam nic innego niż to co napisałam czy też każde następne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...alprazolam ( afobam ) to załamka - szkoda klawiatury na opis. Kardiolodzy chcą zamienić propranolol na inne beta bloki kardioselektywne - pytam więc dlaczego ? - nie wiedzą ? kurczę, a ja wiem ! Czy mam takiego pecha i trafiam do konowałów ? mniejsza ! Kwestię lęków zostawiam: metro,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...Istny koszmar, rodzina załamana nikt nie wiedział jak mi pomóc. Przyszła jedna psychiatra przepisła rudotel po którym było jeszcze gorzej, przyszła nastepna przepisała thioridazine i relanium - tez nie wiele pomogło. niespałam juz chyba koło dwóch tygodni, byłam wyczerpana. Aż w koncu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...gorzej niż zwykle to nie załamujcie się i nie poddawajcie.Każdy ma lepsze i gorsze dni. Pozdrawiam Was Tak mi ciebie żal,ja mam 49 lat od 8 lat jestem na rencie nerwica lękowo wegetatywna,chudłam w oczach ważylam 49 kg jak teraz patrze na zdjęcia to płakac mi sie chce 2 miesiące leżalam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...partnerskie po prostu załamujemy się, a jeśli do tego nie potrafimy tych niepowodzeń we właściwy sposób sobie wytłumaczyć, jeśli nie posiadamy wrodzonego optymizmu i dużych pokładów nadziei, wtedy klapa, klops, koniec! Organizm nie wytrzymuje napięcia...Wtedy staramy się ratować lekami,..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...Nie ma się jednak co załamywać, ludzie mają gorsze choroby i jakoś sobie radza. Mam jeszcze pytanie do Pan: Jakie stosoujecie metody antykoncepcyjne? Przyznam, ze używanie prezerwatyw przez całe życie jest bardzo męczące. Mój ginekolog powiedział, ze raczej nie powinnam brac pigułek, ani..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...serca i ona tak samo załamała się jak my ale spotkała koleżankę która miała większe zmartwienia jak ona a była pełna życia i rozmowy z niąpomogły się pozbierać.i urodziła dzieci i ciężko pracowała a zmarła nie na serce.Wiem że to nie jest takie łatwe ale można spróbować. Pozdrawiam masz..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...czytać twój list w chwili załamania żeby się podbudować że nie jest tak źle i można normalnie żyć pozdrawiam : ): ) O! Powiało super optymizmem! Tak trzymać!!! Witam: ) mam 18 lat. mecze sie z ta samą chorabą co wy:( wykryta ją u mnie 3 miesiace temu :( Jechałam do domu nagle zrobiło mi..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...odp mi !!!!!! cześć załamana. Objawy mogą na to wskazywać, ale najważniejsza jest diagnoza lekarska. Albo masz to co, my, albo nerwy ci siadają, albo nie wiem co? Bylaś u lekarza? droga ago! Spróbuj czegos takiego: jak masz atak, zatkaj nos, nabierz powietrza, zamknij buzię i pompuj,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...mojej mamy poprostu załamałam się i mam częstsze obnjawy ale to inna sprawa . żyj normaln9ie mbo jaeżeli bedziesz słuchać co cię tam boli to sie tylko pograżysz to wszystko sprawka naszej psychiki. jak byłam w twoim wieku to często jak się zmęczyłam to miałam takie kucia właśnie polewej..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...niewiedzą jak pomóc ha, ha ( załamują już ręce nade mną ). Ja teraz staram sie te życie wykorzystać, bo niewiem kiedy wykorkuję. bralem juz tyle rodzajów leków że głowa mala i żaden nie pomaga więc masz 100% rac. Do asd nie tak szybko jest wykorkować poczekaj to samo przyjdzie.Ciesz się..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...to mu nie wierz i nie załamuj sie. Mi ostatnio lekarz powiedział ze ma jakiś rodzaj padaczki i mam się zgłosić do neurologa,więc sie zgłosiłam a jak on to usłyszał to zaczął sie śmiać i powiedział ze mam sie tym nie martwić bo głupek nie wie co mówi: ) no więc mówię ci nie martw..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...zrobić sami.nie wolno sie załamywać.wcale sie nie cieszę z tego,że jestem jak radyjko w którym trzeba wymienić jeden z ważniejszych tranzystorów,ale jak sie już wymieni...znów zagra pełną parą!Pozdrawiam Ciebie Olu i twojego synka!Pozdrowienia dla wszystkich! Kris bardzo dziękuję za..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 22

.. ...kciuki za twojego syna!! załamałam sie :( jestem 3 tygodnie po ablacji a tu na holterze wyszło 6 częstoskurczów. czuje sie żle, mdleje, mam zawroty głowy. nie wiem czy powtarzac zabieg czy nie. doradzcie mi :( Mojra, jak najbardziej powtarzać. Ja miałam dwie ablacje ( dzień po dniu i też..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...mame ale to co usłyszałam dzis od Pani doktor zwaliło mnie z nóg powiedziała mi ze jest coraz gorzej od niedzieli zamiast sie cos poprawic to sie pogorszyło przestaja nerki pracowac ma podłaczona hemiodialize i leki dalej najwieksze dawki powiedziała mi ze musze sie liczyc z tym ze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...doskonałym stanie.Byłam załamana i bezradna,ale zawsze pełna nadziei.Leczymy się okresowo w szpitalu na litewskiej i naprawdę mają dobrą opieke.Wiem,że rokowania tej choroby są różne,nam powiedziano, że jest możliwyn przeszczep, ale nie dopuszczamy z mężem takiej myśli. Mimo,że Mateuszek..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...wyniki biopsji...jestem załamana bo przy wypisie p.ordynator nam powiedziała ze jak nic nie ruszy to możemy za 6 tyg.usłyszeć propozycję przeszczepu serca!!!Jestem przerażona nie wiem co robić...wiem że trzeba czekac..ale jest tak ciężko..czytając to forum widzę że tak dużo ludzi ma tez..

Po ablacji - Str. 6

.. ...Niestety nieudanym. Załamałam się, ale przeszło mi szybko. 2gi zabieg już się powiódł. Teraz jestem już prawie miesiąc po. Prof Walczak powiedział mi - dziecko ty jesteś młoda, wszystko przed tobą, musisz jeszcze rodzić dzieci ( mam 24 lata ). Rzeczywiście nie chciałabym być w ciąży i..

Po ablacji - Str. 9

.. ...sie zatrzymało ale nie załamałam sie i nie mam zamiaru sie poddać to tyle jakby co to pytaj a tak na marginesie mam niedoczynność tarczycy i to również moze mieć wpływ na częstoskurcze ,trzymaj sie pozdrawiam Witam, jestem 6 tygodni po ablacji i musze przyznac ze migotania ustaly( a..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...zdaniem Doktor mnie lekko załamał,a mianowicie,że przy kolejnym zabiegu musi sobie na mnie przeznaczyć cały dzień.Jak ja wytrzymam cały dzień na stole w jednej pozycji o głodzie i pragnieniu i...siusianiu do basenu. O matko kochana... Witajcie : ) Nie było mnie wczoraj w pracy i jak..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms PQ: 232ms QT:350ms QTc: 467ms Oś QRS: 103 Lekarz stwierdził, że musi mi zrobić Holtera. Oczywiście zrobił. Po dobie z Holterem zgłosiłam się do szpitala. Wyniki Holtera:..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...Betaloc. Bez efektów Jestem załamana. Nie sądziłam, że ktos jeszcze ma arytmie komorową ( wszyscy z którymi rozmawiałam mieli przeważnie skurcze nadkomorowe )> Cieszę się że Tobie to ustapiło po coaxili. Ja tez go kiedyś brałam. Moje skurcze wyciszaja się bez leków i wracają też..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. ...jakąś rade,bo z tego co wiem to na tych lekach niestety nie moge być w ciąży co mnie po prostu załamalo.Musze mieć wykonaną ablację,która będzie dopiero za 2 lata( bo są kolejki - a lecze sie w zabrzu )...

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...czy nerwica? Monia Nie załamuj rąk. Mam też podobne przypadłości i choć tak naprawdę dodatkowe skurcze serca odczuwam od roku, zabrałam się za leczenie prawie natychmiast. Byłam u 3 kardiologów - by znac rozmaite punkty widzenia, porobiłam wszystkie badania/prywatnie i szybko/Poszłam do..

Niedoczynność tarczycy

.. ...żyć, bo jestem bliska załamania? Oczywiście że da się zyć! Pozażywasz przez jakis czas lekarstwo czyli brakujące Ci hormony których masz zamało i będziesz zdowa.Niestety będziesz musiała co pół roku robić kontrolne TSH i FT3 bo ta choroba może być w Tobie przez wiele lat. Czy ktoś z Was..

Niedoczynność tarczycy - Str. 14

.. ...to * taka uroda * - załamka!nie słucha wogóle o czym ja mówię tylko ciągle wypisuje te same leki a nie stać mnie na prywatną wizytę,a tu gdzie mieszkam jst tylko ten jeden zakichany specjalista:( :( już sama nie wiem czego się chwytać bo to wszystko za sprawą tarczycy...ale cóż i tak do..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...przyapadek Witajcie ,jestem załamana ? mam pytanie kto z was bierze Euthyrox 200 bo ja mam taka dawke ,szok wyniki mi sie polepszyły ale samopoczucie nie ,nadal sie żle czuje i nadal tyje z dnia na dzien ,beznadzieja jestem załamana do takiego stopnia że to żle się skończy w pracy coraz..

Niedoczynność tarczycy - Str. 21

.. ...ze to tarczyca byłam załamana ta diagnoza myslałam ze wyladuje u czubków , odciełam sie całkowicie od znajomych od rodziny i zabunkrowałam sie w domu bałam sie nawet z niego wychodzic tak sie wkreciłam , lęki miałam tak mocne ze wszedzie smierc widziałam ale kiedy doszłam ze to tarczyca..

Ablacja - Str. 6

.. ...cos slyszal? Nie słyszałam o tym szpitalu.nic. Ale chciałabym ci zaproponować AM w Warszwie. Dobry sprzet, dobrzy lekarze. pozdrawiam Dzieki Klaudia Tez mysle o tym: - )slyszalam duzo dobrego o dr.Walczaku Pozdrawiam wszystkich Dzień dobry! Mam pytanie. W tym roku mam mieć zabieg. Czy..

Po bajpasach

.. ...radości z życia,prawie załamanie.Pociecha - to przechodzi.I najważniejsze żYJę. Jestem po takiej operacji 11 lat . Nie miałem zawału . Po prostu uciekałem przed nim. Teraz zaczynam powtórnie chorować na dusznicę . Chyba czeka mnie druga operacja Ja mam mieć operacje i jadę do szpitala..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...mającego przewidzenia,byłam załamana.Na drugi dzień, po przepłakanej nocy, jechałam z duszą na ramieniu do szpitala.A tu niespodzianka:Tatuś komunikatywny, bez omamów i nawet żartujący.Płakaliśmy oboje, gdy opowiadał, jaki to koszmar nie móc przezwyciężyć tych wszystkich przewidzeń czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...dniu jestem kompletnie załamana, biorę przecież leki ( ten nowy od tygodnia )a tutaj taka klęska.Mam teraz wrażenie że zabraknie mi sił do walki z tymi nerwami.DO ANNY: Anno ja również mam tak jak Ty,że jeżeli juz wogóle wyjde na dwór to muszę patrzeć tylko w ziemię,pod nogi.Podnoszenie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 21

.. ...ale one tylko mnie oszałamiały a nic nie pomagały .Wszystkie lei odstawiłam i postanowilam sama sie z nia uporac ,poszłam do neurologa ktury dopiro dobralmi odpowiednie leki nie psychotropowe i takie po kturych mogłam normalnie prowadzic samochod poniewaz za trzy miesiace wracałam do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 26

.. ...bardzo rozumie momenty załamania,wtedy mówi żebym się wzięla w garść,a jak sie wziąsć jak sie nie da.Wtedy kiedy mam takiego dołka to nie jest latwo.Dobrze że my tutaj mamy siebie i możemy popisać,to pomaga,dla mnie odkąd jestem tutaj i znalazłam Ciebie Pogódko i innych czuję sie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...jest takich osób,nie załamuj się my wszyscy nawzajem wspieramy się,pomagamy sobie.Oczywiście ja tych objawów mam dużo,dużo więcej od Ciebie ale między innymi i te.Walczę z nimi już półtora roku i nadal żyję.Mam nadzieję że dalej będę żyła ,walczyła i TY również dasz radę.Pozdrawiam...

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...wogóle mijają.Więc nie załamuj się.Nerwy tu na pewno nie pomogą a wręcz mogą nasilić objawy.Wiem jak to jest bo mi również mówiono, że sobie wmawiam to wszystko.Nawet wielu lekarzy patrzyło na mnie z ironicznym uśmieszkiem.No, ale w końcu nie każdy był prymusem na studiach..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...wracały. Byłam na skraju załamania. Bałam się wychodzić zdomu, spotykać z ludźmi. Nie spałam przez całe noce i tylko czekałam: właśnie za chwilę na pewno serce mi się zatrzyma i będzie koniec. A że mieszkam sama... rozumiecie. Nie miałam już siły, nie wiedziałam, co robić. Chodziłam..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...) przeżywałam jedno załamanie za drugim. I nie były to załamania spowodowane jakimiś wydarzeniami tragicznymi. Potrafiłam cały dzień nic nie robić. Chodziłam z kąta w kąt wypominając sobie wszystkie najmniejsze błędy, potyczki, złe decyzje. Mogłam usiąść i bez powodu się rozpłakać tak..

Bajpasy u 75-letniej kobiety

.. ...zabrzu ratunkkuuuuu :( załamana :( ( mój tata 75 lat,nigdy na nic nie chorował dopiero w tym roku zawał serca,koronarografia i zakwalifikowanie do operacji bypassow.nigdy w zyciu nie puscilabym nikogo w takim wieku na operacje patrzac na to co przeszedl moj tata,a dodam ze tata byl..

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...preekscytacji. Jestem przerażona i nie wiem jakie moga byc tego objawy i skutki. Czy to u tak maleńkiej istotki może samo ustąpić? Jestem przerażona a nawet załamana! Błagam o wszelkie informacje i z góry dziękuje..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...Odstęp PQ 0.16 Śladowy załamek r V2 - V4 Zaznaczone przedłużenie przewodnictwa środkowo komorowego do 0,12 Głębokie zał. S V1 - V3 Izolowana fala delta I V6 Zaznaczone cechy zmian mięśniowych - hypoxiea m. corelis - - - ( opis może być nie dokładnie przepisany bo nie mogłem odczytać..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...miałam nadwagi ). Jestem załamana. Wiem, że to głupie, ale jak ktoś pisze, że ma TRG na poziomie 250 i robi z tego aferę to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. Powinnam to drugie, bo do tej pory nikt nie potrafi mi pomóc :( Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej walki z tłuszczami Do..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...dlatego nie sztuką jest załamać się,zamknąć ze swoimi problemami i dusić wszystko w sobie,sztuką jest się śmiać,marzyć,cieszyć drobinką,pomagać innym z uśmiechem na ustach.Życzę Wam z całego serca dużo,dużo zdrówka,jeszcze więcej ciągłego uśmiechu na twarzach i nie dajcie się jakiejś tam..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...postanowiłem i że się nie załamię. póki co żadnych badań nie będe sobie robił... EKG miałem robione jakiś rok temu i wszystko było bardzo ok wiec sobie odpuszcze. Pozdrawiam wszystkich... Trzymajmy się i ŻYJMY!!! guwno masz mozesz korzystac z forum to znaczy ze masz nice pisze sie *..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica? - Str. 2

.. ...życia?.Są momenty że jestem załamana.Pozdrawiam goraco! No właśnie o to samo mi chodzi. Zeby wreszcie ktoś mądry się znalazł i mnie wyleczył!jednak z tego co czytam w internecie, na rozmaitych forach - ludzie masowo sie borykają z tym problemem.Myśle, że gdyby było na to jakies jedno..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...pomóc. Ostatnio słyszałam o * blokadzie układu współczulnego * oraz o * chirurgicznej blokadzie długotrwałej układu nerwowego * i to podobno przerywa ból...jednak nie wiem, czym się one różnią. Wczoraj jakaś dziewczyna odpowiedziała mi na mojego posta na jednym z forum i napisała ,że jej..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...guzach itp. i przedłuzałam podswiadomie ból. I powiem Ci jeszcze, że poźniej zamiast czytać informacje o guzach poczytałm informacje o napieciowych bólach głow. I wyszlo mi to na dobre : - ) Moge Ci powiedziec, że ja kiedys też nie przejmowałam się tak bardzo chorobami. A teraz od razu..

Płaskie załamki T na wszystkich odprowadzeniach na EKG

.. prosze o wyjasnienie jesli ktos wie takiego zdania - Plaskie zalamki T na wszystkich odprowadzeniach. Poza tym chcialabym wiedziec,co znacza podane wartosci np.RR P PR QRS QT QTC i pozostale.A moze ktos normy do tego?bardzo bede wdzieczna za..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...bała się zasnąć. Jestem załamana. Znowu pójdę do kardilogoa. Ale czy ktoś mógłby napisać mi czym właściwie są te skurcze dodatkowe i na ile są one groźne? Agnieszko, miałaś więc wykonane wszystkie niezbędne badania kardiologiczne. Jeśli echo serca jest w normie to już więcej niż połowa..

Zespół wazowagalny

.. ...jestem zdezoriętowana i załamana bo podobno jest nieiwele osób z takimi samymi objawami jak ja mam. Asiu napisz mi jakie bierzesz leki itp. pozdrawiam Paweł : ) no zespół wzowagalny nie oznacza końca piłki tylko musisz wiedzieć jaki masz typ tego zespołu bo jest ich kilka - jak nie masz..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...wymiotnych. Od innych słyszałam jeszcze o masowaniu zatoki tętnicy szyjnej. Ale tego nie sprawdzałam. Beatko najgorsze jest to ze kardiolog mowi ze serce mam jak dzwon i z tym mozna zyc.Mam sie nie denerwowac i zyc normalnie.Ale powaznie jest coraz gorzej niema godziny bym nie myslal ze..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...wytrzymuję i kompletnie się załamuję. Miałam mieć ablację,ale okazało się,że moje żródło arytmii jest w nietypowym miejscu i jak na razie lekarz kazał mi odstawić pigółki antykoncepcyjne,a potem brać beta blokery. Przy każdym sporcie bardzo szybko się męczę,mogę jedynie spokojnie pływać..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...uspokoi albo przeciwnie - załamie? Czesc,skad masz takie wiadomosci?Ja tez czuje i w przelyku i pod mostkiem.Zaczynam sie do tego pomalu przyzwyczajac bo inaczej to bym chyba zwariowala.Mialam robione ekg,echo i holtera ,w tym ostatnim wykryto jedno pobudzenie komorowe.Sama juz nie wiem..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi

.. ...pobudzenia węzłowe ostry załamek T, mozliwy wzrost potasu w osoczu erkalemia niespecyficzne zmiany załamka T niespecyficzne zmiany odcinka ST i załamka T nie występuje nieprzemienność P i QRS niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa lewogram umiarkowane obniżenie ST Miałam przytym..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...sobie odczytać każde kolejne ekg bez konieczności zaglądania na forum marta0041Twoje ekg jest prawidłowe rytm jest miarowy, oś serca prawidłowa, brak patologicznych załamków oraz cech nieprawidłowego ekg...

Odczyt z EKG a leki

.. ...Wynik: patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...inaczej by reagowało?słyszałam ,że beta - blokery bierze sie przez całe zycie? czy to prawda? jakie są róznice ędzy skurczami komorowymi,a? nadkomorowymi cześć Krystyno! ja tez walcze z tym gównem ,iałam 18 - lat jak to się zaczeło.Najgorsze jest to,że moja córka ma 18 - lat i ten..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...dobrze, to w to wierzę, a jak mi gorzej, to tej wiary mi brakuje. W końcu jednak się nie załamuję, muszę przecież pracować, mam dziecko. Dziękuję Ci serdecznie, za * odzew * i życzę zdrówka. Na razie!..

Dodatkowe skurcze - Str. 10

.. ...różnica!!!!!!!!! Mam 43 lata jestem załamana,od kilku tygodni mam prawdziwy nawrót skurczy dodatkowych, trudno mi powiedzieć jakich, zawsze były nadkomorowe. W 2002 roku miałam ablację w Poznaniu przez dr. Krzysztofa Błaszyka, przedtem cierpiałam na częstoskurcze nadkomorowe. Od tamtej..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...mam siły na nic! Zajrzałam zobaczyć, co u Was słychać. Na szczęście, forum żyje i ma się dobrze. Super!! Ewka, tylko Ty się nie odezwałaś, może wypad za miasto? Nadmorski, dobrze, ze wróciłeś, bo wiesz, trzeba się trzymać razem. Jutro bardzo gorąco, też tego nie znoszę. Nie dla mnie..