Załamek T w EKG

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...niepełnościenny - zawał bez załamka Q w zapisie EKG ). Przyczyny zawału serca. Ponad 90% zawałów mięśnia sercowego spowodowanych jest całkowitym zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez zakrzep powstały w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej zwężającej tętnicę. Do innych przyczyn..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG są określane literami P, Q, R, S, T, U. Każdy załamek odpowiada depolaryzacji ( rozładowanie elektryczne ) albo repolaryzacji ( ponowne naładowanie ) pewnego określonego obszaru serca. EKG pozwala..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...widoczna jest fala delta ( załamanie na ramieniu zespołu QRS - w tym typie pęczek Kenta obecny jest po lewej stronie ); B - w badaniu EKG nie stwierdza się fali delta - w tym typie pęczek Kenta znajduje się po prawej stronie. Zespół WPW może objawiać się napadami częstoskurczu jednak u..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach kończynowch. :( ( ( ( ( ( Czy WPW moze się przyplątać w każdej chwili czy to wada wrodzona? Krótko mówiąc czy po kilku holterach i kilkudziesięciu EKG mogę być pewna że nie mam nic innego niż to co napisałam czy też każde następne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 457

.. ...zmęczony, zdołowany i załamany. W weekend złapał mnie okropny ból w lewym boku i tak trzymał przez dwa dni, bolało nawet przy oddychaniu. Kolejny lekarz stwierdził, że nic mi nie jest, ekg było w porządku, płuca czyste. Przeraził mnie ten ból.. Trudno było o nim nie myśleć, skoro czułem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 667

.. ...* * * * * * w kosmos Załamka też zauważyłam że na forum taki jakiś zastój...a co się wydarzyło na weselu? jeśli chcesz to opowiedz a co u mnie? czekam na wyniki rezonansu i umieram ze strachu Dzięki Artysta, właśnie dzisiaj kupiłem, byłem też u internisty, zrobił mi EKG które było ok i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...Najważniejsze to się nie załamywac, ale słuchac lekarzy i nie eksperymentować z lekami. jeśli każą brać, to brać, nie zmniejszać dawek, nie odstawiać. Jesli mówią, że nie trzeba leków, to nie szukac ich na własną rękę! Witam wszystkich mam takie pytanko. Jutro ide na ekg serca i bardzo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 194

.. ...przeszczep szpiku,jestem załamana codziennie mnie coś boli i czuje się zmęczona.Zrobiłam podstawowe badania krwi,moczu a także EKG,USG jamu brzusznej,Rezonas magnetyczny głowy,tomograf,RTG klatki piersiowej,badanie krtani,gastroskopie,badania na wirusy i co nie tylko,kosztowało mnie to..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...Odstęp PQ 0.16 Śladowy załamek r V2 - V4 Zaznaczone przedłużenie przewodnictwa środkowo komorowego do 0,12 Głębokie zał. S V1 - V3 Izolowana fala delta I V6 Zaznaczone cechy zmian mięśniowych - hypoxiea m. corelis - - - ( opis może być nie dokładnie przepisany bo nie mogłem odczytać..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...postanowiłem i że się nie załamię. póki co żadnych badań nie będe sobie robił... EKG miałem robione jakiś rok temu i wszystko było bardzo ok wiec sobie odpuszcze. Pozdrawiam wszystkich... Trzymajmy się i ŻYJMY!!! guwno masz mozesz korzystac z forum to znaczy ze masz nice pisze sie *..

Płaskie załamki T na wszystkich odprowadzeniach na EKG

.. prosze o wyjasnienie jesli ktos wie takiego zdania - Plaskie zalamki T na wszystkich odprowadzeniach. Poza tym chcialabym wiedziec,co znacza podane wartosci np.RR P PR QRS QT QTC i pozostale.A moze ktos normy do tego?bardzo bede wdzieczna za..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...uspokoi albo przeciwnie - załamie? Czesc,skad masz takie wiadomosci?Ja tez czuje i w przelyku i pod mostkiem.Zaczynam sie do tego pomalu przyzwyczajac bo inaczej to bym chyba zwariowala.Mialam robione ekg,echo i holtera ,w tym ostatnim wykryto jedno pobudzenie komorowe.Sama juz nie wiem..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi

.. ...pobudzenia węzłowe ostry załamek T, mozliwy wzrost potasu w osoczu erkalemia niespecyficzne zmiany załamka T niespecyficzne zmiany odcinka ST i załamka T nie występuje nieprzemienność P i QRS niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa lewogram umiarkowane obniżenie ST Miałam przytym..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...sobie odczytać każde kolejne ekg bez konieczności zaglądania na forum marta0041Twoje ekg jest prawidłowe rytm jest miarowy, oś serca prawidłowa, brak patologicznych załamków oraz cech nieprawidłowego ekg...

Odczyt z EKG a leki

.. ...Wynik: patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do..

Dodatkowe skurcze - Str. 142

.. ...skurcz nie poprzedza załamek P. hehehe. NAstepnie jest przerwa wyrównawcza. widac, widac i lekarz to określa raczej bez większych problemów. prosze bardzo, przykład bigeminii, te szerokie odstępy to skurcze dodatkowe, szeroki zespół QRS: http://www.zdrowie.med.pl/ekg/2_ekg.html ja tam u..

Dodatkowe skurcze - Str. 223

.. ...dzis to zalatwie... Załamana jestem,,,Ekg - dekstogram, niedokrwienie serca...skurcz za skurczem ale nie wychwycony na badaniu...Tracę nadzieję... Pat, co to jest destogram? jakie niedokrwienie? I żadnych skurczy nie wychwyciło nie rozumiem? jakies zaburzenia w prawym przedsionku ,..

Fala delta w EKG

.. ...pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam Fala delta jest to taka nierównośc( taki mały załamek ) na najwyższym piku w ekg. Mam zespół WPW i u mnie jest ona dobrze widoczna na ramieniu wstępujacym załamka R...

Płaskie załamki T we wszystkich odprowadzeniach

.. ...wykonywane EKG mam płaskie załamki T we wszystkich odprowadzeniach.Co to znaczy? Czy przyczyną tego jest hypocalcemia, hypocaliemia? Pozdrawiam Ja tez tak mam.lekarz powiedziala,ze tak jest u nerwicowcow - ja mam nerwice.jest to nieszkodliwe. A jeżeli załamek jest powiększony?W ekg tak u..

podwyższone załamki T

.. ...ztwierdzono podwyższone załamki t, czy pożecie pomóc co to takiego??? jakoŚ nie wierzę interniŚcie, że to nic takiego, a mnie dusi w klatce i serce mi kołata. To samo co WOYTEK w EKG w odprowadzeniu przedsercowym V2,3,4,5,6 podwyższony zalamek T. Dodatkowo wydłużony , ujemny załamek S w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...Kilka tygodni byłem załamny - ataki paniki itd.. Zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania. Holter EKG wykazał masę zaburzeń - 5078 komorowych pobudzeń przedwczesbnych, 26 par pobudzeń komorowych, okresy bigemi, trigemi komorowej. Po miesiącu zrobiony ponownie wynik był rewelacyjnych...

Załamek P w EKG i nieprawidłowość

.. ...powiedział że odchylenie załamka p jest niepokojące odbiega od normy. Zrobiłem usg serca i lekarz powiedział że wszystko ok z sercem. Jednak to odchylenie jest niepokojące i nie wiem co dalej w tym kierunku robić??? Prawdopodobnie mam nadciśnienie wiec możliwe że z tego powodu mam..

Interpretacja EKG

.. ...obnizeniem ST odwróceniem załamka Tw tych odprowadzeniach ze zniekształconymi QRS - ami,Szerokim załamkiem S w odprowadzeniach lewokomorowych V5 i V6. Niepełny blok RBB często towarzyszy wadom serca obciążjącym prawą komorę zwiększoną objetością wyrzutową( W konsekwencji takiego..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...wczesniej tym lepiej.Doświadczałam podobnych dolegliwości i nadal doswiadczam.Leczę się caly czas.Czasem bywaja lepsze dni.a czasem...Lepiej nie mówić.Jakie masz cisnienie?Na wszelki wypadek porób sobie badania w tym ekg.Nie stawiaj sama diagnozy,ale też nie pozwól się leczyć w..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...po złym ekg ( ujemne załamki od TV1 do TV4 ), miałam załorzony holter ekg i to komentarz: Analiza przeprowadzona przez 21 godz. zajerestrowano 86890 pobudzeń ( QRS ), Srednia częstość rytmu sercs wynosiła 67p/min rytm zatokowy, z max. częstotliwością 142 p/min w czasie jazdy samochodem..

Wyjaśnienie wyniku EKG

.. ...obniżona w I. III. aVL. V1. V6 patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST uniesiony w V3 oraz: RR: 655ms P: 70ms QRS: 80ms PQ: 132ms QT:320ms QTc: 393ms Oś QRS: 88..

Problem w EKG

.. ...aVL, V6 nieprawidlowy załamek R w V2 V4 odcinek ST uniesiony w II V3 V4 V5 nieprawidlowy zalamek T w V1 V4 V5 Mam badania do rozgrywek futsalu i jak myslicie o tym EKG ... ? Dziekuje z gory za odpowiedz...

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...tzn: - opis EKG:ujemne załamanie T w V2 - V3 - ucisk lewej ręki w okolicach barku,drętwienia lewej dłoni,wewnętrzny niepokój,bóle zamostkowe. Dodatkowe badanie: - Holter EKG z natępującym opisem: 107091QRS * ÓW,14 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych,2 tachykardii,6..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...pośrednie.patologiczne załamki Q w III, a vf - zmniejszające się na wdechu.Zaburzenia okresu reoplaryzacji komór pod postacią płaskoujemnych załamków T w III,płaskich w aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg Podczas wykonywanego badania zarejestrowano 102889..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 674

.. ...do kardiologa i usłyszałam, że powinnam iść do psychiatry. Kardiolog po badaniu ekg i echa powiedział, że wypada mi płatek ale to nic groźnego i dużo ludzi to ma. Przepisał magnez i potas. Brałam witaminy przez 3 tygodnie codziennie i przeszło jak ręką odjął. Facet powiedział, że będzie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...nastompiło kompletne załamanie nerwowe byłem blady jak sciana usta sine wręcz FIOLETOWE !! tak mnie strasznie bolała klatka piersiowa jakby mnie tam ktoś złapał za organy i wykręcał w lewo i prawo !! karetka przyjechała EKG zrobili normalne cisnienie 120/80 idealne ale ja nigdy takiego..

Czy EKG jest prawidłowe?

.. ...zalamek R w V1 V2 V3 V4 Czas Qtc skrócony CZy ktos zinterpretuje to wszystko? Czy moje EKG jest prawidłowe? HR - 96 RR - 622 QRS - 100 QT - 342 QTc - 434 P - 70 PQ - 120 oś P - 60 oś QRS - - 9 oś T - 47..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...,aVL.V2.V3,V4,V6 patalogiczny załamek ! w aVR ,aVl,V1 nieprawidlowy zalamek R w V1 V2 V3 V4 Czas Qtc skrócony CZy ktos zinterpretuje to wszystko? motylek: napisz czy przyjmujesz jakieś leki? oraz z jakiego powodu zgłosiłaś się po wykonanie ekg. Badanie ekg jest badaniem pomoczniczym i..

Blok A-V

.. ...w których pojedynczy załamek P nie zostaje przewiedziony do komór. Nie należy określać anatomicznej lokalizacji bloku jako blok typu I czy typu II, ponieważ określenia te odnoszą się jedynie do odpowiednich wzorców EKG. Blok AV wyzwolony przez hiperwagotonię może wystąpić u osób..

Nerwica czy chore serce? w co mam wierzyc?

.. ...tego terapia ... nie załamuj się nie jesteś sama twoje serce jest zdrowe.. CZeśc Dora. Pisze bo jest coraz gorzej. 2 dni temu bylam znowu na pogotowiu. Wyszlam ze szpitala i jest coraz gorzej znowu mi zrobili ekg ki wyszlo oki. Ale teraz mam niesamowie bóle lewej reki i szyji i zuchwy do..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...wykazywało zmiany w załamku ST, wysiłkowe - przy większym wysiłku przerywano badanie z obawy, że dojdzie do migotania przedsionków. Zaczęło się od skoków ciśnienia, lekarz stwierdził nadciśnienie, przepisał leki, po których czuła się fatalnie - obniżały jej ciśnienie do 100/65. EKG było..

Jaka ilość dodatkowych skurczy jest normą?

.. ...QRS oraz czy występuje załamek P.Bez badania EKG nie można stwierdzić czy występuje częstoskurcz Lekarz który analizował moje ekg stwierdził,że nic w nim nie widzi zlego. no to czego szukasz dziury w calym ?? Dla niedoinformowanych, ekg w tych czasach jest podobno zawodne i b.często się..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...nieregularny położenie załamka P jest nieregularne 420 normogram 506 znaczące obniżenie ST, możliwe niedokrwienie mięśnia sercowego Podkreślam, że parę lat wcześniej przeszłam infekcyjne zapalenie wsierdzia ( IZW ) Proszę o skomentowanie. Pozdrawiam Witam.ja też robilem EKG 11.02.09 i..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...na nie wystepowanie załamka q w EKG, sprawa dotyczy osoby która poprosiła mnie o pomoc a w ubiegłym miesiącu miała zawal serca. Chciałbym sie upewnić czy PZU ma rację czy tylko próbuje uniknąć odpowiedzialności. Czy w związku z poniższymi wynikami można uznać że nie doszło do wystapienia..

Interpretacja wyniku ekg, amplituda zespołu QRS obniżona

.. ...V5,V6, patologiczny załamek Q w aVR, nieprawidłowy załamek R w V2, V3, V4,V5, V6, czas QTc skrócony Wez przeskanuj caly zapis ekg, skoro chcesz zeby zostal zinterpretowany. Tak to nawet o tym nie marz. Pozdrawiam. Ja też prosze: P/PR: 96/146 ms QRS: 90 ms QT/QTc: 372/401 ms P/QRS/T Oś:..

Proszę o interpretacje wyniku EKG

.. ...Nieprawidłowy załamek R w V3 ( 0.75 ). Odcinek ST uniesiony w V3 ( 0.10 ). Nieprawidłowy załamek T w I( 0.16 ), II( 0.14 ), V1( - 0.21 ), V4( 0.22 ). HR:77 RR: 775 P:65 QRS: 102 PQ: 112 QT 370 QTc: 418 Oś QRS:77..

Interpretacja wyniku EKG

.. ...75/min. Nomogram. Obecne załamki Q w odpr II, III, aVF * Z góry dziękuję za pomoc morri Nikt tutaj nie zinterpretuje - nawet lekarz. Ekg trzeba zobaczyć. Jeśli chcesz odczytać czyjąś, przytoczoną przez Ciebie interpretację polecam www. w sieci jest mnóstwo poradników - jak czytać ekg...

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...płakałam, lekarzy odwiedzałam codziennie patrzyli na mnie jak na * idiotkę * która doszukuje się choroby...ale nikt tak naprawdę nie zrozumie jeśli sam tego nie przejdzie na własnej skórze....seria badań ekg,echo,holter...nic praktycznie nie wykazały...więc problem tkwił tylko w mojej..

Interpretacja wynikow ..

.. ...90/min. Normogram. Śladowy załamek T w odprowadzeniach II, III, aVF. Płaski ujemno - dodatni załamek T w III * Z gory dziekuje i pozdrawiam : ) Po raz miliardowy - zeby zinterpretowac ekg, musisz pokazac jego zapis. Niestety nie posiadam, gdyz to jest tylko karta ze szpitala i na wypisie..

Wynik ekg

.. ...50/min. Spłaszczony załamek T praktycznie o niczym nie swiadczy, w specyficznych sytuacjach moze być pewnym, niejednoznacznym wykładnikiem niedokrwienia, ale zwykle po prostu jest płaski i tyle,proszę się nie niepokoić - na ekg się nie choruje: ) Ważne są przede wszystkim dolegliwosci i..

Dodatkowy pojedynczy załamek na V1. Ekstrasystolia?

.. ...samej górze. Czy to jest ekstrasystolia? Trochę się wystraszyłem. Mam się bać czy wyluzować i na spokojnie czekać do poniedziałku? http://picasaweb.google.com/trebuch32/Ekg#5463417737423829842 Pozdrawiam..

Proszę o ocenę wyników EKG

.. ...czas twania załamków P - 98, PQ - 182, QRS 116, QRST - 368, T - 176, kąty osi P - 70, QRS - 22, QRS - T 30, T 46, J - Dodam że podczas badania byłem poddenerwowany i miałem podniesione ciśnienie 130/90..