Zapalenie mięśnia serc

Zapalenie mięśnia sercowego

.. Zapalenie mięśnia sercowego dotyczący komórek mięśniowych, naczyń i tkanki śródmiąższowej. Ze względu na przyczynę wywołującą można je podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Nieinfekcyjne zapalenie mięśnia sercowego związane jest z reumatoidalnym zapaleniem stawów ( RZS ), chorobami z grupy kolagenoz lub..

Zapalenie wsierdzia

.. ...wyścielająca jamy serca. Zapaleniem wsierdzia nazywamy proces zapalny toczący się we wsierdziu. Główną lokalizacja zapalenia wsierdzia obejmuje zastawki serca, nici ścięgniste a także mięśnie brodawkowate. W zajętym przez proces zapalny wsierdziu powstają tzw. wegetacje złogi zbudowane z..

Tachykardia

.. ...stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne zapalenie wsierdzia; zapalenie mięśnia sercowego...

Wstrząs kardiogenny

.. ...wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może..

Sztuczne zastawki serca

.. ...serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia lub przeciążenia mięśnia sercowego. Pacjent poddawany operacji wymiany zastawek wymaga znieczulenia ogólnego i torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej po przecięciu mostka w linii..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...dławica zawał serca zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia..

Akineza

.. ...przebiegu kardiomiopatii, zapalenia mięśnia sercowego czy chorób tkanki łącznej przebiegających z zajęciem mięśnia sercowego ( np. twardzina układowa, sarkoidoza ). Spadek kurczliwości mięśnia sercowego powoduje obniżenie się frakcji wyrzutowej, przez chorego jest to odczuwane jako..

Frakcja wyrzutowa

.. ...ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...zmęczeniem może być zapalenie mięśnia sercowego, na przykład w przebiegu lekceważonej infekcji wirusowej ( grypa! ). Ten stan chorobowy polega na drastycznym spadku wydolności mięśnia sercowego. Młodym, sprawnym osobom może nagle sprawiać kłopot wejście po schodach na pierwsze piętro...

Duszność

Duszność

.. ...zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn innych niż czysto kardiologiczne na pewno trzeba wymienić astmę i POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego ( pylice, gruźlica, odma,..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...jest wtedy wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo niebezpieczne powikłania tocznia mogą wystąpić u dzieci urodzonych przez chore kobiety. Możliwe jest wystąpienie..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...wirusową ( powikłanie zapalenie mięśnia sercowego ), wreszcie rozpatruje się związek zachodzących w sercu zmian z apoptozą ( programowana śmierć komórki ) kardiomiocytów. Niezależnie od przyczyny, obserwowane zmiany polegają na zastępowanie fragmentów mięśniówki prawej komory serca..

Choroba Kawasaki

.. ...dojść do zawału serca. Zapalenie mięśnia sercowego sprzyja z kolei wystąpieniu zaburzeń rytmu. Odległym powikłaniem choroby, na skutek włóknienia pozapalnego, mogą być także zaburzenia rytmu serca oraz niewydolność mięśnia sercowego i nabyte wady zastawkowe. Chorobie Kawasaki towarzyszy..

Kardiomegalia

.. ...układu oddechowego ( zapalenie płuc, niedodma ), wreszcie w zapaleniu mięśnia sercowego czy zapaleniu wsierdzia. U osób dorosłych powiększenie sylwetki serca jest najczęściej związane z długotrwałym, źle leczonym ( lub nieleczonym w ogóle ) nadciśnieniem tętniczym, wadami zastawkowymi..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko wymaga pomocy lekarskiej...

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...kardiogenny w przebiegu zapalenie mięśnia sercowego ) lub oczekiwanie chorego na przeszczep serca. Wszczepienie VAD wiąże się z ryzykiem zakażenia, zaburzeń krzepliwości krwi - incydenty zakrzepowe związane z niefizjologicznym przepływem krwi przez pompę oraz ryzyko krwawienia związane z..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...doprowadzić mogą m.in. zapalenie mięśnia sercowego, wady zastawkowe, zawał, niewydolność krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatce podano immunoglobuliny zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez. Arytmia powoli się cofała. Kolejne kontrole wykazywały że pobudzenia przedwczesne komorowe zdarzają się sporadycznie. Nigdy też nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...istniało wtedy podejrzenie zapalenia mięśnia sercowego ( dwa miesiące non stop chorowałam na grypę i anginę ) od tamtej pory zaczęłam co jakiś czas tracić przytomność nie było określonej częstotliwości zdarzały się trzy zasłabnięcia w miesiącu a było i tak że miałam pół roku przerwy.....

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...że jej to wygląda na zapalenie mięśnia sercowego, zrobiła mi ekg gdzie była tachykardia i trzepotanie czegoś tam i skierowała mnie z tym do szpitala. w szpitalu przyjeto mnie z wielkimi oporami ale kołatanie w tym czasie mineło ( w sumie trwało jakieś 4 godziny ). Na drugi dzień przy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...sprawdza. Jestem po zapaleniu mięśnia sercowego ( 1981 ), tachykardii, bradykardii, zespołu Barlowa, wypadaniu i zawieszaniu płatka zastawki mitralnej, nerwicy wegetatywnej ( od 1982 do 2002 ), ablacji ( złożonej ) metodą CARTO na częstoskucze komorowe prawej komory ( po zapaleniu..

Echo serca - Str. 3

.. ...kardiologii z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego i pojawieniem się szmeru w sercu po przebytej anginie( na którą również leżałam w szpitalu ), pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne..

Echo serca - Str. 7

.. ...osob jestem 14 rok po zapaleniu mięśnia sercowego czuję się dobrze niedawno robione miałem echo serca LK ROZKURCZ 5,5 PK 3,0 LP 4,0 EF 60 TYLNA śCIANA LK ROZKURCZ 0,8 PRZEGRODA MIęDZYKOMOROWA ROZKURCZ 0,8 PODANE TO JEST W CENTYMETRACH JAK TO WYGLąDA PROSZę KOGOś O OPIS Troszkę..

Echo serca - Str. 26

.. ...powiększone komory. wykluczono zapalenmie mięśnia sercowego oraz tarczycę... czy powinienem się obawiać? proszę o radę... mariusz ( 30lat ) witam mam pytanie odnoścnie echa serca. miałam robione usg i lekarz zalecił mi jeszcze echo serca. zadzwoniłam do prywatnej przychodni i umowiłam..

Echo serca - Str. 27

.. ...w szpitalu bo miałem zapalenie mięśnia sercowego. Pierwszego dnia przyszed do mnie lekarz z jakąś aparaturą i powiedział że będzie robić usg serca. Następnego dnia zabrali mnie na inna sale i zrobili mi echo serca. Chyba wiec cos musi to oznaczać innego. Nie wiem nie znam sie w ogóle ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...wieku ok. 30 lat. Potem zapalenie mięśnia sercowego. Długo diagnozowane i do końca nie leczone. Przez cały czas wszystkie opisywane przez Was dolegliwości. Utraty przytomności , arytmia - tachykardia a również obniżenie tętna, ból w klatce jak wieńcowy i inne ciągle się utrzymujące. Mam..

Ablacja Łódź

.. ...się ,gdy miałam 28 od zapalenia mięśnia sercowego; obecnie miewam bóle o charakterze wieńcowym ( ale rzadko ), mam małą tolerancję wysiłku, no i przede wszystkim dokuczją mi te skurcze komorowe; kilka lat temu brałam cordarone, ale bardzo krótko, gdyż lekarze ocenili, że skurcze są..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...czy nie jest to czasem zapalenie mięśnia sercowego. Już od roku bierze leki lecz nie ma efektu. Cz mógłbym sytać jakie leki bieże Pani mąż i kto jest jego lekarzem. zapalenie mięśnia sercowego jest jedną z przyczyn kardiomiopatii mąż bieże następujące leki dilatrend prestarium spironoli..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...nie byłam leczona na zapalenie mieśnia sercowego, a lekarz wczoraj jak to zobaczył zapytał mnie czy przypadkiem nie przechodziłam zapalenia mięśnia sercowego ( !??? ) Nic o tym nie wiem - miałam dolegliwości typu tachykardia i zasłabnięcia - ale nikt mnie nie leczył na zapalenie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...nam, że nie stwierdzają zapalenia mięśnia sercowego. Gdy otrzymaliśmy opis biopsji, było napisane że jest to kardiomiopatia pozapalna. Nie wiemy w co wierzyć, gdzie się udać. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...roku zachorowałem na zapalenie mięśnia sercowego ( powikłanie po grypie ). Zostało ono wyleczone lecz pozostawiło ślady na sercu a mianowice Kardiomapatia Rozstrzeniowa, Niewydolność Serca III/IV * i Niedmykalnośc Zastawki Mitralnej IV * obecnie I/II * . Jestem pod stałą opieką Klinikii..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...podejrzewali u mnie zapalenie mięśnia sercowego.zaburzenie rytmu mam od kąd pamiętam, ale po przebytej anginie( którą też wyleczyłam w szpitalu ) nasiliły się, sa odczuwalne ( właśnie dlatego podejrzewano zapalenie mięśnia sercowego ) wszystkie badania wyszły dobrze, mam tylko..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...drodze powikłań dostałam zapalenie mięśnia sercowego, które bardzo uszkodziło moje zastawki: dwudzielną i trójdzielną z niedomykalnością drugiego stopnia. Z operacją zwlekano do 17 - tego roku życia, aby serce nabrało dorosłych rozmiarów ( osiągnięto trzeci stopień niedomykalności..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...szpitalu ), podejrzewali zapalenie mięśnia sercowego, pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne dodatkowe skurcze serca zostały, w dodatku nasilają się, czasem są bardzo mocne, tylko że ja jestem..

Niepotwierdzone podejrzenie zapalenia mięśnia sercowego i szmeru w sercu

.. ...szpitalu ), podejrzewali zapalenie mięśnia sercowego, pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne dodatkowe skurcze serca zostały, w dodatku nasilają się, czasem są bardzo mocne hmmmm, może wiecie..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...jestem po dwukrotnym zapaleniu mięśnia sercowego, ale wciąż mam nadzieję , że moje serce jeszcze trochę popracuje. Pozdrawiam Jeżeli masz numer gg to możemy porozmawiać prywatnie. Pozdrawiam Witaj Helu! Dziekuje,ze odpisalas,Niestety nie mam gg, poniewaz nie jestem mocna w tej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 183

.. ...przeziębienia, potem zapalenie gardła. Biorę antybiotyk Duomox. Ostatnio cały czas utrzymuje mi się stan podgorączkowy, bóle mięśni, szybsze bicie serca, zmiany skórne., czasami bóle żołądka, uczucie zimna czy uścisk na karku. Badania zrobiłem, właśnie dziś odbieram. Wiem , że powinienem..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...i okazało się że ma zapalenie mięśnia sercowego w tej chwili są podawane leki na to schorzenie,prawdopodobnie sa to powikłania po tym zapaleniu płuc.siostra od porodu nie była jeszcze w domu my wszyscy nie bardzo się orjętujemy w tym wszystkim.W ciagu tego miesiaca była też djagnoza..

CK-MB - Str. 3

.. ...opisuje się także w zapaleniu mięśnia sercowego, po defibrylacji,zabiegach kardiochirurgicznych,urazach serca, a także długotrwałym niedokrwieniu sierdzia bez zawału. Wysoki poziom CK - MB stwierdzamy takżew niewydolności nerke i nadczynności terczycy. Wiem,ze większość tych chorób albo..

Oznaczanie troponiny u noworodków

.. ...sercowego u nwoworodków jest podwyższona i nie koreluje wyraźnie z CKMB. Czy oznaczanie troponiny jest rzeczywiście przydatne w tym okresie życia, czy nie daje wyników fałszywie dodatnich, proszę o odpowiedź...

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór - Str. 2

.. ...dni. stwierdzono wtedy Zapalenie Mięśnia sercowego po rzekomo przebytej grypie. W 2004 r. po raz drugi zatrzymałam się ( w jednym dniu czterokrotnie ). Stwierdzono wtedy idiopatyczne migotanie komór i wszczepiono mi kardiowerter - defibrylator. Nadal żyję ( ponoć cud ). A wy co..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatka zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez. Arytmia powoli się cofała. Kolejne kontrole wykazywały że pobudzenia dodatkowe komorowe zdarzają się sporadycznie. Wczoraj znów byłyśmy na kontroli i okazało..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...skurczy po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego.POZDRAWIAM i zdrówka wszystkim zycze. Acha strucello a jak sie objawia ten stan tężyczkowaty? Krycha Stan tężyczkowy objawia się stanem parliżu wszystkich kończyn, brzucha i ust, duszność ( objawy typowo wieńcowe ). Pawą rękę wykręcało mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 46

.. ...dostałam tych skurczy po zapaleniu mięśnia sercowego. Mam je już parę lat więc sie za bardzo nie stresuj, najlepiej wybierz się do kardiologa, napewno zleci odpowiednie badania. POZDRAWIAM. jeszcze zyje, choc nie wiem ....szkoda gadac A co ci sie zrobilo ile masz tych podkniec..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...skurcze komorowe od zapalenia mięśnia sercowego, po wyleczeniu sobie poszły ). to tyle szczęścia. Ale najczęściej przyczyna pozostaje NIEZNANA, a lekarze nazywają wtedy zaburzenia samoistnymi czyli idiopatycznymi. I co wtedy?leki na zawsze?a może ablacja?to jest zawsze trudny wybór, bo..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...tym temacie przypadki zapalenia serca.Jakie mieliście objawy,leczenie itp.Ja już miałem 4 zapalenia mięsnia sercowego w życiu a mam 19 lat dopiero.Jak można tego unikać, tych nawrotów??.Obecnie mam frakcje ok 40% i jestem w trakcie leczenia( sterydy ).pozdrawiam cześć; u mnie..

Posiłek a bicie serca

.. ...to jest przyczyna np: zapalenia serca i problemów z arytmiami. A i niedotlenieniem serca szczególnie po posiłku. Ja tu podałem tylko przykład niekoniecznie zgodny z prawda. chciałabym się coś bliżej dowiedzieć na temat mostka mięśniowego, ostatnio wykryto u mnie 2 cm nad LAD, nie wiem..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...wiedziałam. Dowiedziałam się kilka lat później podczas badania echo serca. Nikt nie wie kiedy przeszłam zapalenie, a ja nigdy nie czułam, że dzieje się coś złego. Obecnie mam dwie zastawki mechaniczne...

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...zawal. podejrzewaja zapalenie meisnia serocwego od infekcji zeba leczonego kanalowo. jak dlugo i jak sie to leczy? wszystkie wyniki maz ma ok, oprocz ekg, ktore wykazuje jakies zmiany. czy leczenie jest w kazdym przypadku inne? prosze o szybka odpowiedz, bo bardzo sie martwimy. czy jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...Kilka lat temu miałam zapalenie mięśnia sercowego, po którym wpadlam w etap umierania, szukania pomocy u różnych lekarzy. Po kilku miesiącach, naprawdę ciężkich, powoli przeszło. Trafiłam na super kardiolog, która poza lekami na serce przepisała mi mnóstwo witamin, oraz nakazała zajęcie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 112

.. ...przeszłości chorowałam na zapalenie mięśnia sercowego.Jestem jednak pewna,że wszystkie moje golegliwości są związane z nerwicą,więc nie ma się co martwić.Minie.Teraz jest już prawie dobrze.Na początku kuracji miałam tak silne bóle w klatce piersiowej,że myślałam,że to zawał.Teraz czuję..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 126

.. ...serca,jakoś tak zaraz po zapaleniu mięśnia sercowego.Bywało różnie.Pózniej w małżeństwie dołączyła się nerwica wegetatywna.Wtedy poraz pierwszy po licznych wizytach u różnych lekarzy musiałam udać się do psychiatry.Wciąż wymiotowałam i chudłam niesamowicie szybko.Lekarz naprzepisywał mi..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...Mam 30 lat.Przeszłam zapalenie mięśnia sercowego.Leczę się już od 4 m - cy. Ostatnio robiłam bad echa serca - już płynu w osierdziu nie ma, wypadanie płatka zastawki mitralnej, oraz liczne zaburzenia rytmu serca.Badanie ekg - za każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały..

Badanie Holtera

.. ...twierdził, że może być to zapalenie mięśnia sercowego. od połowy marca brałam leki antyarytmiczne.Puls miałam cały czas bardzo niski ( 50 - 70 czasem nawet niższy ).Od jakiegoś miesiąca mam odstawione leki. Tętno jest już trochę wyższe. Miałam wykonać badanie holtera, przy odbieraniu..

Zapalenie mięśnie sercowego i odma u noworodka

.. ...dziecko ma odmę opłucną i zapalenie mięśnia sercowego,nie pracują także zastawki.Dziecko waży 3,080 i ma 54 cm.Czy jest jakaś szansa na przeżycie tego dziecka? Ile ma jeszcze czasu? Proszę o szczerą prawdę.Będę na prawdę wdzięczna jeśli uzyskam szybką odpowiedź.Pozdrawiam zapraszam na..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...pojawiło się atopowe zapalenie skóry. Od około 4 miesięcy dołączyło wędrujące pobolewanie w stawach i mięśniach. Byłam już u kilku neurologów, kardiologów, endokrynologa i całe mnóstwo badań ( na tarczyce, na serce, rezonans głowy, badania na chorobe Wilsona, na reumatyzm itd. ) wszyscy..

Wysoka gorączka a zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zwiazek wysoka goraczka i zapalenie miesnia sercowego u 2,5 letniego dziecka? Dzisiaj na wizycie u lekarza pojawilo sie takie podejrzenie. Moje dziecko ma wysoka goraczke, dochodzaca - czasami nawet ponad - 40 stopni a poza tym zadnych innych objawow... Lekarz nie wysłuchał szmerow,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...choroby Hashimoto, czyli zapalenia tarczycy: - drżenie rąk - drżenie mięśni - nadmierna potliwość - uderzenia gorąca do głowy - bóle i kołatania serca - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów - płaczliwość, rozbicie psychiczne -..

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...roku temu przeszedłem zapalenie miesnia sercowego - wydaje mi się że dość wczesnie wykryte. Wczesniej nie miałem jakichkolwiek dolegliwości związanych z sercem, byłem aktywny fizycznie, mam 30 lat. Leczenie szpitalne polegało na antybiotykoterapii, po czym stwierdzono że wszystko jest ok..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...zadnych dolegliwosci. Zapalenie mięśnia sercowego zdiagnozowana u mnie 2 tygodnie temu, dziś wyszedłem ze szpitala. Podawano mi antybiotyk dożylnie podczas leczenie w szpitalu, teraz dostałem dwa leki na obniżenie ciśnienia tętniczego. Lekarz wyraził się jasno - przez 3 miesiące się..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...Witam! Chorowałem na zapalenie mięśnia sercowego jako dziecko w 1966 i 1967 roku. Z tego co pamiętam leczono mnie polopiryną i penicyliną. Leżałem kilka miesięcy - tylko w domu. Kilkanaście miesięcy bez wuefu, zakaz podejmowania wysiłku. Teraz właściwie nie mam żadnych dolegliwości..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...lat temu. Ja przeszłam zapalenie mięśnia sercowego dwukrotnie i byłam leczona w małym szpitalu z niewielkim zapleczem diagnostycznym i w małym mieście. Byłam jedynie wysyłana na konsultacje kardiologiczne do ośrodków klinicznych, gdzie miałam ustalane leczenie.. W przeciwieństwie do..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...i przebyte wcześniej zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie płuc i ponownie wystąpiło zapalenie mięśnia sercowego i tylko dostałeś leki przeciwbólowe oraz potas i magnez????Chyba już wiesz, że ta choroba zagraża życiu człowieka i mogą wystąpić różne powikłania, to zależy od jej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...rozkojarzyło przez te 20 lat po zapaleniu mięśnia sercowego. W międzyczasie stwierdzono u mnie bradykardię, tachykardię, zespół Barlowa, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt,..

Czy EKG wystarczy do wykrycia zapalenia mięśnia sercowego?

.. ...wystarczy do wykrycia zapalenia mięśnia sercowego? Czy skuteczność EKG w wykrywaniu ZMŚ jest zadowalająca? Jakie inne badania dają lepsze ( bardziej wiarygodne ) wyniki? http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci_zdrowie/porada/zapalenie - miesnia - sercowego,4248,4.htm Wykonaj dodatkowo RTG..

Interpretacja EKG

.. ...jest to zapewne wynik przebytego w wyniku infekcji zapalenia mięśnia sercowego. W przypadku takich zaburzeń przewodzenia może dochodzić do zwolnienia pracy serca zawrotów głowy ciemnienia przed oczami ...

Koronarografia

.. ...piersiowej ). Jestm 4 lata po zapaleniu mięśnia serca. Często boli mnie lewy bark i okolice serca ( bardziej piecze niż boli ). Ponadto mam arytmie. Zażywam betablokery i magnez oraz preductal ( który nie wiem czy w ogóle coś daje ). Czasem boję się że może mnie zacisnąć na dobre, nie..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...wysiłkiem, 4 lata po zapaleniu mięśnia sercowego. Bardzo często niewielkie bóle lewej części klatki piersiowej - okolicy serca, lewego barku, ale tych dolegliwości nie odczuwam jako czegoś groźnego. Natomiast mam duże kłopoty z tolerancją wysiłku ( 35 lat ), bóle w klatce piersiowej,..

Zapalenie mięśnia sercowego jest wyleczalne? istnieje ryzyko śmierci?

.. ...darowac. Ja mam 29 lat i zapalenie miesnia miałem dwa miesiące temu. Miałem tak ostre zapalenie że lekarze powiedzieli ze trzy miesiące bedą decydujące o moim życiu i zdrowiu . Po tygodniu podczas kontrolnego echo widziałem ze lakarze jakoś dziwnie sie na siebie patrzą. Pomyslałem ze to..

Pytanie do Piotra, dostałam zatrzymania krążenia

.. ...wystąpiło czasem u Ciebie zapalenie mięśnia sercowego, które mogło spowodować jego uszkodzenie i w konsekwencji ten częstoskurcz i migotanie? Wtedy wszczepienie kardiowertera - defibrylatora byłoby uzasadnione. Czy po anginie miałaś wykonywane jakieś badania kardiologiczne np. echo serca..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...mięśnia sercowego: * zapalenie mięśnia serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać..

Ściany aorty pogrubiałe, płatek bezwieńcowy z ogniskiem klasyfikacji

.. ...nie byłam leczona na zapalenie mieśnia sercowego, a lekarz wczoraj jak to zobaczył zapytał mnie czy przypadkiem nie przechodziłam zapalenia mięśnia sercowego ( !??? ) Nic o tym nie wiem - miałam dolegliwości typu tachykardia i zasłabnięcia - ale nikt mnie nie leczył na zapalenie..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...wątroby,a okazalo się że ma zapalenie mięśna sercowego i arytmie,przez 2 dni był cały czas pod kroplówkami,dostaje zastrzyki w brzuch.Mój ojciec od wielu lat ma kłopoty z oddychaniem,lekarz domowy nigdy( ! )nie zalecił żadnych badań,prześwietleń,nawet badania krwi,leczył go tylko na..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...może to wyglądać na zapalenie mięśnia sercowego? ale to tyko moje spekulację. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Tomek Zmiana rytmu serca wraz z mianą fazy oddychania jest normalna więc nie przejmuj sie tym objawem. Musisz poczekać na kolejne wyniki one powiedzą więcej Witaj Tomku..

Duszenie się - Str. 45

.. ...6 lat temu przeszłam zapalenie mięśnia sercowego po grypie, do tego mam cukrzyce ( od 17 lat przyjmuję insulinę ) leczenie nie przynosi oczekiwanych skutków. Mam tachykardię, szybko się meczę, duszności, nadciśnienie. Lekarz podjął decyzję wykonania koronografii. 9 dni temu doszło do jej..

Zapalenie mięśnia sercowego i co dalej?

.. ...kilkanaście lat temu miałam zapalenie mięśnia sercowego z płynem w worku osierdziowym.Miałam dolegliwości natury ciężkiego oddychania,łatwego meczenia i bóli w plecach na wysokości ramion. Zapalenia mięśnia najczęściej są wynikiem przechodzenia grypy ,zapalenia stawów itp. Piszesz,że..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...dolegliwości nie jest zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, napady..

Miałam ablację - pytajcie o co chcecie

.. ...podczas grypy przeszłam zapalenie mięśnia sercowego. Łykam betalok zok. Nie mam tak silnych ataków jak przedtem, ale pojawiają się codziennie, kilka razy ,nieraz cały dzień tylko słsbsze. Wybudzają mnie w nocy, wieczorem nie mogę spać bo mam napady lęku. Kardiolog kazał mi usunąć..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...pozwolą zdiagnozować zapalenie mięśnia sercowego? Jestem w trakcie badań tarczyca, elektrolity itp czy ktoś może podzielić sie informacjami lub spostrzeżeniami. Co myślicie o tym wszystkim?? Prosze pomóżcie bo lekarze ciąglemnie zbywają, pozdrawiam Zapalenie można zdiagnozować tylko 100%..

Masakra z sercem

.. ...czasem bakterie powodują zapalenie mięśnia sercowego ( wsierdzia ).Więc szybko radzę powiadom lekarza o swoich objawach.Pozdrawiam. problem polega na tym ze te kolatania bardzo rzadko zdarzaly mi sie od kilku lat ale wystepowaly z czestotliwoscia raz na miesiac. teraz od kiedy 2 tygodnie..

Czy to zapalenie mięśnia sercowego?

.. ...miesnia sercowego?? jak beda potrzebne to umieszcze swoje badania pozdrawiam Przeszłam dwukrotnie zapalenie mięśnia sercowego i wiem co to znaczy.Na twoim miejscu zasięgnęłabym opinii innego kardiologa...

Zapalenie mięśnia sercowego groźne dla życia?

.. ...Witam mam pytanie czy zapalenie mięśnia sercowego jest groźne dla życia człowieka. Nieleczone jak najbardziej. A w jakich objawach to się okazuję Witaj . Przeszłam dwukrotnie zapalenie mięśnia sercowego, ale w każdym przypadku byłam leczona. Jest to choroba , która zagraża życiu..

Nerwica, kłucie w sercu

.. ...Wypytywanie o objawy zapalenia mięśnia sercowego nie ma sensu .U każdego pacjenta może to przebiegać trochę inaczej. i jest trudne do zdiagnozowania. Tak ale moja mama chodzi do lekarza ale zawsze mówi to samo że nerwica.A ja się boję o mamę Witaj To niech mama zmieni lekarza.Niech..

Zapalenie mięśnia sercowego jako powikłanie pogrypowe

.. ...lekarka zdiagnozowała zapalenie mięśnia sercowego, które pojawiło się jako powikłanie pogrypowe :( Mama nic więcej nie powiedziała, bo musiała kończyć... I teraz szukałam w googlach coś o tym i pierwsza stronka jaka mi wyskoczyła, to * mój narzeczony zmarł na zapalenie mięśnia sercowego..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się..

Niewydolność serca

.. ...mogłoby wskazywać na zapalenie mięśnia sercowego. Zostałem wypisany do domu, i tak siedzę ponad miesiąc. Gdy jestem w słabo przewietrzonym pomieszczeniu dopadają mnie duszności. Mam momenty, w których nie mam na nic siły i tylko leże, ale są też momenty, w których nie odczuwam..

Kołatanie serca po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...czas temu przeszłam zapalenie mięsnia sercowego efektem tego jest pogrubiony worek osierdziowy i wystepujące od czasu do czasu kołatanie serca. O tym, że jestem po zapaleniu dowiedziłam sie po fakcie. Natomiast zalecono mi mimo wszytsko nadzór kardiologa. Chcialam sie dowiedzieć czy..

Nerwica - zaczynam aktywnie przeciwdziałać, ktoś ze mną?

.. ...która stwierdziła u mnie zapalenie mięśnia sercowego. Co prawda miałam wtedy trzepotanie przedsionków ale zanim doszłam do szpitala ze skierowaniem, ustało. W szpitalu stwierdzili że nic takiego nie mam, zrobiono mi ekg, badania krwi i puszczono do domu. Od tamtej pory zrobiłam szereg..

Przebyte zapalenie mięśnia sercowego

.. ...osób które przebyly Zapalenie Mięśnia sercowego. U mnie wszystko sie zaczelo pod koniec stycznia. W nocy miałem ostry ból klatki.. Z rana pojechalem na pogotowie i wysłano mnie do szpitala, tam zrobili mi Ekg - które nie było w normie, potem echo serca, przeswietlenie glowy,klatki..

Częstoskurcz i zabieg ablacji

.. ...przeszłam dawno temu zapalenie mięśnia sercowego. Może ktoś podpowie mi nazwisko lekarza ,oczywiście dobrego,który zajmuję się tą chorobą i leczy w łodzi w szpitalu na Sterlinga. Z góry dziękuję a w jakim mieście szukasz kardiologa Beato? Bo nie wiem czy dam rade pomóc, albo chociaż..

Zastawka trójdzielna

.. ...się zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego i stąd niby te wszystkie wady mojego serca.A co do tego mają płuca?wiem tylko że główna żyła tętnicza w płucu jest większego * kalibru * niż reszta,ale co to oznacza...dlatego też chciałabym udać się do innego kardiologa który..

Kłucie w okolicach serca

.. ...przeszłam pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Miałam powiększoną lewą komorę, która wstąpiła się po kilku latach. W latach 80 - tych po kolei stwierdzano u mnie: nerwicę wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej..