Zapalenie mięśnia sercowego u dzieci

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...jest wtedy wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo niebezpieczne powikłania tocznia mogą wystąpić u dzieci urodzonych przez chore kobiety. Możliwe jest wystąpienie..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...reumatyczna, infekcyjne zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatce podano immunoglobuliny zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez. Arytmia powoli się cofała. Kolejne kontrole wykazywały że pobudzenia przedwczesne komorowe zdarzają się sporadycznie. Nigdy też nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...że jej to wygląda na zapalenie mięśnia sercowego, zrobiła mi ekg gdzie była tachykardia i trzepotanie czegoś tam i skierowała mnie z tym do szpitala. w szpitalu przyjeto mnie z wielkimi oporami ale kołatanie w tym czasie mineło ( w sumie trwało jakieś 4 godziny ). Na drugi dzień przy..

Echo serca - Str. 27

.. ...w szpitalu bo miałem zapalenie mięśnia sercowego. Pierwszego dnia przyszed do mnie lekarz z jakąś aparaturą i powiedział że będzie robić usg serca. Następnego dnia zabrali mnie na inna sale i zrobili mi echo serca. Chyba wiec cos musi to oznaczać innego. Nie wiem nie znam sie w ogóle ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...wieku ok. 30 lat. Potem zapalenie mięśnia sercowego. Długo diagnozowane i do końca nie leczone. Przez cały czas wszystkie opisywane przez Was dolegliwości. Utraty przytomności , arytmia - tachykardia a również obniżenie tętna, ból w klatce jak wieńcowy i inne ciągle się utrzymujące. Mam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...nam, że nie stwierdzają zapalenia mięśnia sercowego. Gdy otrzymaliśmy opis biopsji, było napisane że jest to kardiomiopatia pozapalna. Nie wiemy w co wierzyć, gdzie się udać. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...roku zachorowałem na zapalenie mięśnia sercowego ( powikłanie po grypie ). Zostało ono wyleczone lecz pozostawiło ślady na sercu a mianowice Kardiomapatia Rozstrzeniowa, Niewydolność Serca III/IV * i Niedmykalnośc Zastawki Mitralnej IV * obecnie I/II * . Jestem pod stałą opieką Klinikii..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...drodze powikłań dostałam zapalenie mięśnia sercowego, które bardzo uszkodziło moje zastawki: dwudzielną i trójdzielną z niedomykalnością drugiego stopnia. Z operacją zwlekano do 17 - tego roku życia, aby serce nabrało dorosłych rozmiarów ( osiągnięto trzeci stopień niedomykalności..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...jestem po dwukrotnym zapaleniu mięśnia sercowego, ale wciąż mam nadzieję , że moje serce jeszcze trochę popracuje. Pozdrawiam Jeżeli masz numer gg to możemy porozmawiać prywatnie. Pozdrawiam Witaj Helu! Dziekuje,ze odpisalas,Niestety nie mam gg, poniewaz nie jestem mocna w tej..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatka zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez. Arytmia powoli się cofała. Kolejne kontrole wykazywały że pobudzenia dodatkowe komorowe zdarzają się sporadycznie. Wczoraj znów byłyśmy na kontroli i okazało..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...wiedziałam. Dowiedziałam się kilka lat później podczas badania echo serca. Nikt nie wie kiedy przeszłam zapalenie, a ja nigdy nie czułam, że dzieje się coś złego. Obecnie mam dwie zastawki mechaniczne...

Zapalenie mięśnie sercowego i odma u noworodka

.. ...dziecko ma odmę opłucną i zapalenie mięśnia sercowego,nie pracują także zastawki.Dziecko waży 3,080 i ma 54 cm.Czy jest jakaś szansa na przeżycie tego dziecka? Ile ma jeszcze czasu? Proszę o szczerą prawdę.Będę na prawdę wdzięczna jeśli uzyskam szybką odpowiedź.Pozdrawiam zapraszam na..

Wysoka gorączka a zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zwiazek wysoka goraczka i zapalenie miesnia sercowego u 2,5 letniego dziecka? Dzisiaj na wizycie u lekarza pojawilo sie takie podejrzenie. Moje dziecko ma wysoka goraczke, dochodzaca - czasami nawet ponad - 40 stopni a poza tym zadnych innych objawow... Lekarz nie wysłuchał szmerow,..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...zdiagnozowano u mnie zapalenie miesnia sercowego. Lezalem w szpitalu 1,5 tygodnia i podawano mi wylacznie polopiryne s. Caly czas czulem sie dobrze i tak jest az do teraz. Jednak mam zalecone unikanie wysilku fizycznego itp Chialbym sie dowiedziec od ludzi ktorzy na to zachororwali jak..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...rozkojarzyło przez te 20 lat po zapaleniu mięśnia sercowego. W międzyczasie stwierdzono u mnie bradykardię, tachykardię, zespół Barlowa, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt,..

Zapalenie mięśnia sercowego jest wyleczalne? istnieje ryzyko śmierci?

.. ...darowac. Ja mam 29 lat i zapalenie miesnia miałem dwa miesiące temu. Miałem tak ostre zapalenie że lekarze powiedzieli ze trzy miesiące bedą decydujące o moim życiu i zdrowiu . Po tygodniu podczas kontrolnego echo widziałem ze lakarze jakoś dziwnie sie na siebie patrzą. Pomyslałem ze to..

Pytanie do Piotra, dostałam zatrzymania krążenia

.. ...wystąpiło czasem u Ciebie zapalenie mięśnia sercowego, które mogło spowodować jego uszkodzenie i w konsekwencji ten częstoskurcz i migotanie? Wtedy wszczepienie kardiowertera - defibrylatora byłoby uzasadnione. Czy po anginie miałaś wykonywane jakieś badania kardiologiczne np. echo serca..

Miałam ablację - pytajcie o co chcecie

.. ...podczas grypy przeszłam zapalenie mięśnia sercowego. Łykam betalok zok. Nie mam tak silnych ataków jak przedtem, ale pojawiają się codziennie, kilka razy ,nieraz cały dzień tylko słsbsze. Wybudzają mnie w nocy, wieczorem nie mogę spać bo mam napady lęku. Kardiolog kazał mi usunąć..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...podejrzewam u siebie zapalenie miesnia sercowego a na dodatek kiedys przy badaniu moja lekarka stwierdzila że nadaje sie do położenia do szpitala bo prawdopodobnie mam zapalenie miesnia sercowego lecz na drugi dzień zostałam wypisana ze szpitala bez żadnych badań, na podstaie infekcji..

Kołatanie serca po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...czas temu przeszłam zapalenie mięsnia sercowego efektem tego jest pogrubiony worek osierdziowy i wystepujące od czasu do czasu kołatanie serca. O tym, że jestem po zapaleniu dowiedziłam sie po fakcie. Natomiast zalecono mi mimo wszytsko nadzór kardiologa. Chcialam sie dowiedzieć czy..

Zastawka trójdzielna

.. ...musiałam chorować na zapalenie oskrzeli przechodziłam je kilka razy z tego wzięło się zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego i stąd niby te wszystkie wady mojego serca.A co do tego mają płuca?wiem tylko że główna żyła tętnicza w płucu jest większego * kalibru * niż reszta,ale co to..

Kłucie w okolicach serca

.. ...przeszłam pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Miałam powiększoną lewą komorę, która wstąpiła się po kilku latach. W latach 80 - tych po kolei stwierdzano u mnie: nerwicę wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...nerwicę serca, albo zapalenie mięśnia sercowego. Boje się wychodzić do pracy, żeby nic się nie stało. Nie idę spać, dopóki ona nie pójdzie. Moja mama nie pali, nie pije, zdrowo się odżywia, ale ma za wysoki cholesterol, jest osobą czynną, ma bardzo dobrą kondycję fizyczną, ma dużo ruchu...

Niepewna diagnoza ZMS u niemowlaka i dalsze leczenie

.. ...chciałbym zapytać o leczenie zapalenia mięśnia sercowego u małych dzieci - jednak aby do tego dojść chciałbym przedstawić obraz sytuacji... Mianowicie ok. 2 tygodni temu podczas wizyty u lekarza pediatry, u mojej siostrzenicy ( ma teraz miesiąc ) dosłuchano się szmerów w sercu i..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią

.. ...temu zachorowałam na zapalenie osierdzia ( inaczej zapalenie mięśnia sercowego ). Trafiłam do szpoitala prawie nieprzytamna, było ze mna tragicznie i po chorobie ( już w szpitalu ) dostałam dziwnych napadów lęku. Muszę też przyznać że leżałam przez 2 tyg. ale przez pierwszy tydz. nie..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...mam dodatkowe skurcze zapalenie mięśnia sercowego wykluczyli ... a ja się mecze juz ponad rok i nic nie wiem co mi dolega ... wiem że dostaje betalog ZOK 25 2x dziennie oprócz tego Witamine B komplex Magnez 500g ostatnio dostalem Potas podobno też dobrze wpływa na serce ... * MisiekNKE,..

Leki na zapelenie mięśnia sercowego

.. ...mag stwierdzili u mnie zapalenie mięsnia sercowego.lekarz zalecił mi odpoczynek przez okres 3 miesięcyi nie przepisał żadnego leku czy tak to ma wyglądac? zapalenie dostałem prawdopodobnie po nie wyleczonej grypie. Metronidazol 3x2 przez tydzien,potem echo serca Dziękuje . Bezpieczny ten..

Zapalenie mięśnia sercowego - czy ja umrę?

.. ...Oczywiście nie podejrzewam, zapalenia tylko ze względu na te objawy, ale od bardzo długiego czasu mam problemy ze zdrowiem - ciągłe zmęczenie, problemy z migdałkami, smród z ust, problemy gastrologiczne, pleśniawki na języku. Przeczytałam na wikipedii że takie zapalenie mogą też..

Zapalenie mięśnia sercowego w młodości

.. ...miałem 5 lat miałem zapalenie mięśnia sercowego.Leżałem tydzień w szpitalu. Ostatni raz EKG miałem robione 10 lat temu.I było wporządku. Czy mając zapalenie mięsnia sercowego w młodości to moje serce jest słabsze?To znaczy mam się jakość specjalnie oszczedzać?dzieki za odpowiedzi Nie co..

Bóle serca , duszności

.. ...zajęciem serca, albo zapalenie mięśnia sercowego????? Ale to musi stwierdzić lekarz, bo na forum nikt nie udzieli Ci porady. Pozdrawiam Robiła Cpk CkMb crp i morfologie i wszytsko w normach;/ a to dalej boli i boli spac nie moge no bez przerwy juz niewiem co z tym robic kardiolog za tydz..