Zapalenie naczyń

Zapalenie mięśnia sercowego

.. Zapalenie mięśnia sercowego dotyczący komórek mięśniowych, naczyń i tkanki śródmiąższowej. Ze względu na przyczynę wywołującą można je podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Nieinfekcyjne zapalenie mięśnia sercowego związane jest z reumatoidalnym zapaleniem stawów ( RZS ), chorobami z grupy kolagenoz lub..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...wsierdzia; otyłość; zapalenie naczyń; palenie tytoniu, spożywanie dużych ilości alkoholu. Objawy udaru mózgu. nagłe osłabienie siły kończyny ( górnej lub dolnej ); sztywnienie kończyny; jednostronne pogorszenie widzenia; trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy; nagle pojawiający się..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w..

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...ryzyko infekcyjnego zapalenia śródbłonka przewodu tętniczego jest wystarczającym wskazanie do przeprowadzenia zabiegu. W zależności od wielkości przetrwałego przewodu stosowane są odpowiednie zabiegi. Małe przewody, których średnica nie przekracza 3 mm zamykane są za pomocą koili,..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...kiły, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia układowego, guzkowego zapalenia tętnic, zapalenia zakrzepowo - zarostowego tętnic, twardziny układowej ( sclerodermia - choroba tkanki łącznej ), skrobiawicy, idiopatycznego młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...przebiegu reumatycznego zapalenia stawów, zmian zwyrodnieniowych, urazów czy innych chorób ( np. zespół nerczycowy ). Z patologi naczyniowych najczęstszą przyczyną obrzęku kończyn dolnych są żylaki. Z punktu widzenia kardiologi, obrzęk kończyn dolnych jest objawem prawokomorowej..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...serca, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, na tle chorób tkanki łącznej ( np. RZS, ZSSK ) czy na tle zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem. Często niedomykalność ma charakter czynnościowy, to znaczy, że jej powodem jest rozciągnięcie pierścienia zastawkowego. Dziej się tak na tle..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...zakrzepowo - zarostowym zapaleniem naczyń, jest bardzo poważną, choć rzadko występującą chorobą. Dotyczy głownie młodych mężczyzn. Etiologia, czyli przyczyny pojawienia się zmian w naczyniach, nadal jest nieznana. Wiadomo jednak, że sam proces jest nasilany ( jeśli nie wywoływany ) przez..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...mięśniowe, układowe zapalenie naczyń, choroba Stilla, zespół Sjogrena. Wszystkie wymienione choroby maja kilka cech wspólnych, stąd ujmuje się je w jedną grupę. Choroby tkanki łącznej dotykają wielu narządów, czasem współistnieją ze sobą ( u jednej osoby występuje jednocześnie kilka..

Sulpiryd

.. ...oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelit. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi. Podobnie w przypadku współistniejącej choroby Parkinsona, niewydolności nerek i epilepsji. Sulpiryd nie powinien być podawany osobom ze stanami pobudzenia..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...sobie cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy i rozedmy. W przebiegu choroby rozwija się stan zapalny oskrzeli oraz naczyń układu oddechowego, dochodzi do niszczenia miąższu płuc i powstawania bulli rozedmowych. Światło oskrzeli ulega zwężeniu, jest to konsekwencja rozwijającego się..

Echo serca - Str. 27

.. ...w szpitalu bo miałem zapalenie mięśnia sercowego. Pierwszego dnia przyszed do mnie lekarz z jakąś aparaturą i powiedział że będzie robić usg serca. Następnego dnia zabrali mnie na inna sale i zrobili mi echo serca. Chyba wiec cos musi to oznaczać innego. Nie wiem nie znam sie w ogóle ale..

Echo serca - Str. 59

.. ...ECHO SERCA przeszedłem zapalenie mięśnia sercowego 09.11.2009 byłem w szpitalu proszę mi wytłumaczy co oznacza taki wynik wiem tylko że frakcja mi się poprawiła bo miałem 49% a Mam 65% a to wyniki ECHO: LK r/s 50/32 PMK r/s 10/15 TŚLK r/s 8/18 WSKAŹ. masy LK 84 PK r 25 Ao PIERŚCIEŃ 22..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 156

.. ...bałam się zawału, raka, zapalenia wyrostka robaczkowego, zdławienia się itp. Ale lepiej tego nie czytajcie, bo też to będziecie miały. Jak ja się czegoś nasłuchałam lub naczytałam to potem na to chorowałam. Ciężko sobie potem to wybić z głowy. A wbić łatwo. Weronika M. witam kobitki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...K ( trombocytoza ), zapalenie naczyń. * Układ kostny: wczesna osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, niski wzrost, nieosiągnięcie szczytowej masy kostnej. * Układ nerwowy: autyzm, padaczka, depresje, nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 714

.. ...jakby był chory i miał zapalenie płuc.. to jaki lek jest na to? co wtedy robic? jak czujemy sie zle fizycznie, ja np nie mam czesto leków i nie sa one na tyle mocne zeby brac leki miałem moze je ze 2 razy... czasami jest poprostu nie pokój ale pozytywne myslenie i schodzi.. a co na te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 943

.. ...naczytałem pierduł o zapaleniu miesnia sercowego i mnie wzieło zjedłem 10mg. oxazepamu i przeszło pmału. macie niekiedy tak ze nawet w domu biara was napadny tej jeb...nerwicy ? * ? Mnie to ciągle ataki nerwicy brały w domu! Najgorzej właśnie jak się czegoś naczytałam o różnych..

Coronaritis, 5 miesięcy po

.. ...miesięcy temu miałem zapalenie naczyń więcowych ( powikłania po zapaleniu gardła ) i po ostatnich badaniach lekarze stwierdzili że powoli moge wracać do aktywności ( echo nie wykazało zaburzeń w kuczliwości serca, próba wysiłkowa w porządku ) pytanie: w jaki sposób mogę wracać do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 105

.. ...ktorym wyszło mi ze mam zapalenie lewej komory szczekowej,nie wiem co to znaczy zabardzo:( :( ( ( zastanawiam sie czy nie isc do naczyniowca bo to nieco dziwne ze jedna strona mojej twarzy jest taka okropnie czerwona:/ Dzień dobry.Ja już po kawce i szykuję się do kościółka.Maju,synek już..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...miałem badanie ANA ( zapalenie tkanki łącznej ) ale jest ok., jeszcze teraz będę miał badania EMG ( badania mięśni ). Neurolog powiedział, że jeśli to będzie dobrze to może mam po prostu podwyższony ten wskaźnik i nie musi oznaczać on nic złego… Nie wiem, lekarze mówią, że nic..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...badania, np. o możliwości zapalenia wsierdzia , o profilaktyce przeciwzakrzepowej po badaniuitd. Bo jakby nie było jest to badanie inwazyjne. Jak się tak więc naczytałam o możliwych komplikacjach odechciało mi się już wszelkich dalszych badań , a co dopiero operacji... A o tym czego mi z..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...trafilem do szpitala z zapaleniem naczyn wiencowych i podejrzeniem zapalenia mieśnia sercowego... moja troponika w krwi byla bardzo wysoka wiec lekarze postanowili zrobic Koronografie aby upewnic sie czy nie było zawału i czy naczynia mają dobry przepływ. zapewniam że o nic..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Co to jest zakrzepowe zapalenie żył?? Jest to choroba, w której dochodzi do powstania zakrzepu zlokalizowanego w żyłach głębokich, głównie kończyn dolnych. Są to naczynia żylne przebiegające głęboko pod powierzchnią skóry, pomiędzy mięśniami ( a w obrębie klatki piersiowej i jamy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...tylko stres: podejrzewam zapalenie wsierdzia, jako powikłanie wypadania zastawki. ( Naczytałam się... ) Doradźcie: mam iść do kardiologa prywatnie, czy wszystkie te straszne objawy * zwalić * na nerwicę...? MAM NAPRAWDĘ DOŚĆ... Super to ujelas z tym oddychaniem... odzwyczajenie sie od..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...bardzo prawdopodobnym zapaleniem przełyku oznacza to że gula powodowana jest przez chory przełyk - jak w przypadku Jaśminy refluks to też choroba przełyku. dostałem jakiś lek - zaraz lece wykupić bo nie mogę sie doczytać więc dam znać jak się po nim czuje... morał z tego taki, że moje..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...występuje skłonnośc do zapalenia płuc i nadciśnienia płucnego. Serce wykonujące nadmierną pracę przerasta. Jeżleli dziecko nie zostanie w odpowienim czasie zoperowane , istnieje niebezpieczeństwo, że na skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...artropatie zapalne, zapalenie pochewki ścięgien, martwica kości księżycowatej lub łódeczkowatej [6]. W takich przypadkach istotne znaczenie ma badanie MRI lub USG tej okolicy [7,8]. Niestety na zwykłym zdjęciu RTG torbiele najczęściej nie są widoczne. Leczenie W większości przypadków,..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę lewego oskrzela. 1,5 roku walczymy o drożność oskrzela poprzez wstawiony stent do tego oskrzela. Jednak okazało się że stentowanie nie dało rezultatu...

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...kamicą żółciową, rozwój zapalenia naczyń, przemijające łysienie, priapizm ( zwykle w początkowym okresie leczenia ), zespół purpurowego palucha ( bolesne, purpurowe zmiany skóry palców lub spodu stóp ). W przypadku zaobserwowania wymienionych powyżej lub innych objawów, należy..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...działa profilaktycznie na zapalenie żył w sytuacjach pooperacyjnych, po połogach, przywraca moczowi odczyn kwaśny, gdyż obniża alkalozę krwi, bierze udział w procesie termoregulacji, rozpuszcza kamienie nerkowe, wzmacnia układ sercowo - naczyniowy, stabilizuje układ chromosomalny,..

Krwotok z ust

.. ...K ( trombocytoza ), zapalenie naczyń. * Układ kostny: wczesna osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, niski wzrost, nieosiągnięcie szczytowej masy kostnej. * Układ nerwowy: autyzm, padaczka, depresje, nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...aorty, zawalem serca oraz zapaleniem mięśnia sercowego. Postepowanie polega na łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. Enap ). Osttanio..

Choroba wieńcowa naczynio-skurczowa

.. ...zapaleniu opon mozgowo - rdzeniowych , które przeszłam jako nastolatka.bo właśnie wtedy miały miejsce pierwsze dolegliwści. ze strony serca.Dziekuję za wysłuchanie ...: - ) ) ).Będę czekała na odpowiedz...

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...słabą odporność przy zapaleniach, m. in. też układu trawiennego przy profilaktyce grypy działa antybakteryjnie i antywirusowo pobudza metabolizm usprawnia działanie układu oddechowego przy powikłaniach po chemioterapi w stanach pooperacyjnych, gdyż gojenie jest znacznie szybsze u osób..

Wzrost wartości pulsu gdy wstaje lub siadam

.. ...poziomie 1,5. Ukladowe zapalenie naczyn krwionosnych, tez powinna byc eozynofilia i podwyzszone ob i crp. Zespol zwezenia pnia trzewnego?? Moze jakies problemy z hormonami?? Endokrynolog stwierdzil ze tarczyca ok i nie zlecil dalszych badan. Jestem zalamana prosze o pomoc. Pozdrawiam i..

Zakrzepica

.. ...lekarka stwierdzila zapalenie miesni i zapisala mi zastrzyki na dwa tygodnie. po dwoch tygodniach uspokoilo sie. mialam spokoj na rok. po roku postanowilam trenowac na silowni. juz po pierwszym treningu reka zaczela bolec. ponownie udalam sie do lekarza. mama poddala pomysl by isc do..