Zapalenie stawów

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...jest z reumatoidalnym zapaleniem stawów ( RZS ), chorobami z grupy kolagenoz lub chorobami autoimmunologicznymi naczyń. Może też być powikłaniem po naświetlaniach śródpiersia lub powstać w wyniku nadwrażliwości na leki. Wyróżnia się również tzw. zapalenie Fiedlera o nieznanej etiologii...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...kiły, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia układowego, guzkowego zapalenia tętnic, zapalenia zakrzepowo - zarostowego tętnic, twardziny układowej ( sclerodermia - choroba tkanki łącznej ), skrobiawicy, idiopatycznego młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w..

Fenylbutazon (Butapirazol)

.. ...leczeniu dny moczanowej. Działania niepożądane są wspólne dla całej grupy NLPZ. Fenylbutazon może wywołać uszkodzenia szpiku kostnego. Butapirazol to nazwa handlowa preparatu zawierającego fenylbutazon...

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...jest wtedy wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo niebezpieczne powikłania tocznia mogą wystąpić u dzieci urodzonych przez chore kobiety. Możliwe jest wystąpienie..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. ...( np. w zachłystowym zapaleniu czy w ropniach płuc ). Klindamycyna dobrze przenika do tkanek miękkich i kości, stąd jest również stosowana w zapaleniach szpiku oraz bakteryjnych zakażeniach kości i stawów ( gronkowce, beztlenowce ), także w bakteryjnym zapaleniu wsierdzia i posocznicy,..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...przebiegu reumatycznego zapalenia stawów, zmian zwyrodnieniowych, urazów czy innych chorób ( np. zespół nerczycowy ). Z patologi naczyniowych najczęstszą przyczyną obrzęku kończyn dolnych są żylaki. Z punktu widzenia kardiologi, obrzęk kończyn dolnych jest objawem prawokomorowej..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...serce i układ nerwowy. Zapalenie stawów na tle choroby reumatycznej nieleczone trwa do kilku tygodni. Podstawowe dolegliwości to ból i obrzęk dużych stawów. Nie dochodzi do trwałego uszkodzenia. Zajęcie układu nerwowego objawia się w postaci pląsawicy, czyli mimowolnych ruchów głowy,..

Choroba Kawasaki

.. ...dojść do zawału serca. Zapalenie mięśnia sercowego sprzyja z kolei wystąpieniu zaburzeń rytmu. Odległym powikłaniem choroby, na skutek włóknienia pozapalnego, mogą być także zaburzenia rytmu serca oraz niewydolność mięśnia sercowego i nabyte wady zastawkowe. Chorobie Kawasaki towarzyszy..

Skrobiawica (amyloidoza)

.. ...są np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy choroba Leśniowskiego - Crohna. Przyczyny skrobiawicy. Dokładne przyczyny rozwoju skrobiawicy są nadal nieznane. Liczne, brane pod uwagę teorie nie pozwoliły na..

Angina paciorkowcowa

.. ...ostre popaciorkowcowe zapalenie nerek lub choroba reumatyczna. Utrzymująca się po przebyciu anginy gorączka lub stany podgorączkowe, bóle stawów, ogólne osłabienie powinny skłaniać do zasięgnięcia opinii lekarza. Jednym z badań wykonywanych w takiej sytuacji jest oznaczenie poziomu ASO...

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. Reumatoidalne zapalenie stawów jest to ciężka, przewlekła i postępująca choroba, która często prowadzi do kalectwa i śmierci. Dokładna przyczyna choroby jest nieznana. RZS zalicza się do układowych chorób tkanki łącznej, jej podłoże jest autoimmunologiczne. Reumatoidalne zapalenie stawów zwykle rozwija się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 556

.. ...boję się, że dostanę zapalenia wsierdzia przez ten płatek zastawki.Nie wiem czy on wypada czy nie. Troszkę boli mnie czasem kolano, łokieć i mam takie leciutkie rwanie w palcach u rąk.. Boję się więc zapalenia stawów i w związku z tym problemów z sercem. Morfologia , OB, CRP, ASO w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 579

.. ...dentysta mowi ze to jakies zapalenie stawu. Mam isc jeszcze na konsultacje. Ale ostanio... bawilam sie z kuzynka, ktora wazy ok 35 kg i podnioslam ja pare razy, na drugi dzien lekko bolaly mnie plecy, potem bylam na koncercie i jak dlugi stoje to bola mnie tak jakby ledzwia ( czy co to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 622

.. ...odpowiadać początkowej fazie zapalenia tarczycy * ( dużo zależy od lekarza opisującego, zdarzają się błędne interpretacje ). Moja lekarka na podstawie tych wyników, oraz moich dolegliwości ( mój post na str. 578 ) zdiagnozowała Hashi. Zaczęłam brać leki i po pewnym czasie większość..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, niski wzrost, nieosiągnięcie szczytowej masy kostnej. * Układ nerwowy: autyzm, padaczka, depresje, nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...Barlowa, przeszłam też zapalenie wsierdzia po którym miałam płyny infekcyjne - czy jak to tam fachowo lekarz określił - więc troszkę tego jest. Pozdrawiam Was wszystkich ciepło : ) nie przejmujcie się i nie poddawajcie : ). Na tej stronce co podała Gabi http://www.mitralvalveprolapse.com..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...mozna.mam zakzepowe zapalenie zył i bolontujace skrzepliny lecze sie teraz w anglii i zmieniono mi lek na warfarin...czuje sie fatalnie jak narazie bo objawów ubocznych mam tysiace...ale podobno to minie...szczegolnie nerki i uklad moczowy ...stawy i glowa mi peka do tego zimno jak nie..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...- okazało się że ma zapalenie płuc co podobno jest jednym z powikłań po bypassach. 2 tygodnie temu miał kolejny zawał - koronografia i stent. Powrót do domu na tydzień i znowu w ten poniedziałek został zabrany, ponieważ zapalenie płuc powodowało straszne duszności. Nie mógł wejść po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...roku zachorowałem na zapalenie mięśnia sercowego ( powikłanie po grypie ). Zostało ono wyleczone lecz pozostawiło ślady na sercu a mianowice Kardiomapatia Rozstrzeniowa, Niewydolność Serca III/IV * i Niedmykalnośc Zastawki Mitralnej IV * obecnie I/II * . Jestem pod stałą opieką Klinikii..

Niedoczynność tarczycy - Str. 22

.. ...przechodziłam nie leczone zapalenie tarczycy i przeszło w niedoczynność. TSH miałam 70!!. Przyjmuję lek o nazwie Novothyral 100, który nareszcie działa i wyniki są bardzo dobre. Może trzeba zmienić lekarstwa, albo lekarza. Trudno spotkać dobrego specjalistę. Ja miałam to szczęscie...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine płatka mitralnego, PFO, tachykardia zatokowa. Przeszłam tam horror, a na wypisie oczy mi na wierzch wyszły bo wykluczono wszystko a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 121

.. ...doszli do wniosku ze zapalenie jest nadal i przeszlo w reumatoidalne zapalenie stawow.Poprostu sie zalamalam bo to juz nie takie wesole i moze rozniesc sie na wszystkie kosci.Antybiotyku juz nie mam bo zjadlam juz 3 ale tabl przeciwzapalne biore nadal.Kolejna kontrola we wtorek to juz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 161

.. ...zdrowy,jedynie znaleziono u mnie zapalenie zwyrodniałe stawów ....i moja ciotka namówiła mnie bym wybrał sie do psychiatry...na co ja ze nigdy...ze jest ok..i takie tam....no ale wreszcie za namowa zgłosiłem sie do psychiatry...i tu odrazu diagnoza NERWICA LĘKOWA...i dostałem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 245

.. ...niech zbada czy jakiegoś zapalenia stawów niemam.czasami niewiem co robić gdzie się udać jakiego lekarza,będąc na pogotowiu to podejście lekarzy do pacjęta jest taka obojentna i oschła dlatego mam do nich dystans myślę że dopuki będzie się pamiętać o pierwszym ataku to będziemy chorzy a..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...to byc reumatidalne zapalenie stawow Witam, mam 33 lata i żyję tak już ok 15 lat, czuję ostre skurcze, kłucia w klatce piersiowej, ból jest dziwny tzn. w czasie jego trwania nr 10 minutowego ból przemieszcza się do szyi, pod pachę, do lewej ręki i jakby z przodu pod lewe żebra, przy..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...wszystkim zlapalam jeszcze zapalenie pluc. JUz nie wspomne o tym ze mam cos takiego jak toczen ukladowy rumieniowaty. Zgadzam sie z tym co powiedzial Krzysiu najwazniejsze jest pozytywne myslenie.mZRODLO CHOROBY JEST W UMYSLE!! Ja musze miec jeszcze dzieci i skonczyc studia wiec nie moge..

Dodatkowe skurcze - Str. 231

.. ...jak - reumatoidalne zapalenie stawów - bądź - gorączka reumatyczne - u tych osób ryzyko jest zwiększone i rzeczywiście może ale podkreślam może ale nie musi dość do postępowania problemów z zastawkami. Także warto jest napisać więcej w danym temacie, ludzie z nerwicą bardzo źle odbierają..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 195

.. ...tego, ża mam jakieś zapalenie stawu nadgarstka - ale to pryszcz - po prostu szarpie mnie wszystko jest szare, boję się czegoś ale zupełnie nie mam pojęcia czego - no normalnie * nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi ziemia jest płaska * - najchętniej zapaliłabym papierosa a od pół roku..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 279

.. ...rosnięcie puzniej doszło zapalenie stawów, na koncu niemal ze skonczylam w szpitalu. Teraz ( po 5 latach ) ból serca nie mija chociaż pochłonełam juz z milon tabletek i innych podobnych świństw. A serce nadal boli i nawet wtedy kiedy sie nei denerwuje. Wystarczy ze siedze na łózku i boli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...poprzez chorobę wieńcową, zapalenie opon mózgowych, zapanienie stawów, guza itp. Moja rodzina sie śmieje że jestem hipohondryczką, a ja naprawde czuję się fatalnie. Czasami nawet boje sie im mówić że coś mi jest bo słysze od razu że ja nie wiem co to jest ból. Dlatego też zdecydowałam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...27. Rozpoznano u mnie zapalenie wsierdzia z zajęciem zastawki pnia płucnego o etymologii bakteryjnej ( Staphylococcus Aureus ). Dnia 08.06.2009 operowany byłem w krążeniu pozaustrojowym w Instytucie Kardiologii Warszawa Anin ( http://www.ikard.pl ). Usunięto mi zajętą procesem zapalnym..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...zazywa warfin, dostał zapalenie stawów i bardzo cierpi, jaki lek moze zazyc???? wczesniej jak miał takie dolegliwosci to lekarze dawali mu sterydy teraz to odpada... ponadto ma wskaznik 1,5 i krwawienie z pecherza, wiec odstawili mu na 1 dzien lek, czy prawidłowo? bo wskaznik powinien..

Badanie Holtera

.. ...twierdził, że może być to zapalenie mięśnia sercowego. od połowy marca brałam leki antyarytmiczne.Puls miałam cały czas bardzo niski ( 50 - 70 czasem nawet niższy ).Od jakiegoś miesiąca mam odstawione leki. Tętno jest już trochę wyższe. Miałam wykonać badanie holtera, przy odbieraniu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...pojawiło się atopowe zapalenie skóry. Od około 4 miesięcy dołączyło wędrujące pobolewanie w stawach i mięśniach. Byłam już u kilku neurologów, kardiologów, endokrynologa i całe mnóstwo badań ( na tarczyce, na serce, rezonans głowy, badania na chorobe Wilsona, na reumatyzm itd. ) wszyscy..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...Z chorób kobiecych: zapalenie i świąd pochwy, zakłócenia miesiączkowania, PMS, bezpłodność. Poza tym zawroty i bóle głowy, sztywność stawów, reumatyzm, problemy seksualne, zmniejszenie a nawet zanik popędu płciowego, zmęczenie, ospałość, kruche i zabarwione na brązowo paznokcie,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...choroby Hashimoto, czyli zapalenia tarczycy: - drżenie rąk - drżenie mięśni - nadmierna potliwość - uderzenia gorąca do głowy - bóle i kołatania serca - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów - płaczliwość, rozbicie psychiczne -..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...21dniach pobytu i leczenia zapalenia miesnia sercowego. Czuje sie dobrze ale moje serce nie bardzo. Nadal odczuwam bol w klatce piersiowej, nieznaczny ale jednak, i okropnie szybko sie mecze. Mam niewydolnosc serca, niedomykalnosc zastawki mitralnej i nieznaczna ilosc płynu w osierdziu...

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...ludzkiego życia. Jak miałam zapalenie mieśnia sercowego to plackiem leżałam przez dwa tygodnie a następne trzy tylko wstawałam do toalety. Dopiero w 6 tygodniu pozwolono mi na więcej ruchu. A to dlatego, że jest obawa wystąpienia zawału, z którego niewiele osób wychodzi. - blady151 -..

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...- typowo alergiczne zapalenie dwunastnicy i zap. nieswoiste j. grubego, nauczylam sie co mi wolno jesc a co nie. poniewaz ja karmilam - to musialam odstawic wiele produktow, oddatkowo tez adekwatna dieta do j.grubego, stopniowo dolegliwosci zaczely ustepowac,choc nie z dnia na dzien. tez..

Nietypwy, straszliwy ból w gardle i tchawicy

.. ...zdrowia. może to być zapalenie wirusowe,lub przewlekłe tarczycy,tarczyca/hormon,życia/ tarczyca nie pracuje stad depresja.miałam to samo, udaj sie do dobrego enokrynologa niech postawi diagnozeę pomagaja antybiotyki. Anka nie pisz bzdur,wiesz jak się nazywa ból po usunięciu nogi i jaki..

Duszenie się - Str. 21

.. ...wieku 15 lat miałam zapalenie stawów i to podobno od tego, i czy operację kręgosłupa planują po czy przed ablacją ( czy to coś poważnego? ) Jowito to niskie tetno zapewne mialas w nocy ale to nie istotne bo i tak jest za niskie.Masz jednak racje moze to byc spowodowane braniem..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...może to neuralgia , zapalenie stawu międzyżebrowego. Nie wiem skąd to się wzięło...stało się to nagle...( nie stresowałam się...no może 3 tygodnie temu jak moją córkę pogotowie zabrało do szpitala ) Miałam iść do lekarza...ale pacjentów w tym dniu było bardzo wielu. Zażyłam w ciągu..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...którzy przeszli ostre zapalenie miesnia sercowego... Chciałbym spytac jak wyglada wasze życie po zapaleniu. ..miesiąc, pół roku, rok po incydencie... Pytam, ponieważ jest to choroba, która zostawiajac slad po sobie, może ponownie wrócić. Czy miał ktos nawrót choroby? Przyznam, że nie..

OB 19 (odczyn Biernackiego)

.. ...zzsk ( zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa ). Będąc na badaniach dowiedziałem się, że podwyższone OB świadczy o stanie zapalnym. Na razie nic więcej nie wiem. To prawda co pisze Zuzanna.Kazdy stan zapalny w organizmie to podwyzszone OB.Nawet zepsuty zab moze podwyzszac..

Słabe ręce, szczególnie po rannym wstaniu

.. ...czyli reumatoidalne zapalenie stawów. Bierze leki, ale dodatkowo jest na diecie, która działa cuda - nie puchnie, nie drętwieje, ba nawet biega i czuje się w miare dobrze no chyba że cos zje... wtedy godzina i puchnie i boli... poszukajcie więcej objawów rzs może koś rozpozna podobne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 619

.. ...wcale nie musi oznaczać zapalenia wyrostka,bóle takie towarzyszą również innym przypadłościom.Ale ja nie jestem lekarzem i nie będę stawiała Tobie diagnozy. Napewno będzie wszystko dobrze. Pogoda po południu zrobiła się dopiero paskudna.Zaczął niesamowicie padać deszcz...brrrrrr..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1221

.. ...również inna choroba, zapalenie stawów czy coś takiego. Iwonko, a Ty jak się czujesz, odezwij się ...... Freciu, a jak w Wielkopolsce ? Jest już wiosna ??? Hary, ja czasami lampkę czerwonego wina sie napiję i nic mi się nie dzieje. Uważam, że jedna lampka wina raz na jakiś czas to nawet..

CRP a zapalenie serca

.. ...utrzymuje. Obawiam sie zapalen mieśnia sercowego albo wsierdzia itp. Czy na podstawie CRP - u mnie 0,6 moge być pewna że to nie zapalenie? echo serca - ok, holter - też ok. a jeśli to nie to, to co? wiesz co te dolegliwości można podszyc pod nerwicę, bo przy takiej chorobie mogą byc..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...tabletki na bóle mięśni i zapalenie stawów. no Ale oczywiście po paru dniach kolejna wizyta u lekarza 1 kontaktu i znowu jej mówie o bólach i dziwnej mocnej pracy serca głównie jak leże w łóżku nic nie robiąc co ciekawe wszystkie te dolegliwości przechodziły mi po sporzyciu..

Nerwica w ciąży - Str. 28

.. ...lekarzach,okazalo sie ze przeszlam zapalenie tarczycy w wyniku czego byla nadzczynnosc chwilowa a terz zrobila mi sie z tego niedoczynnosc i jestem skazana na leki do konca zycia tak lekarka mi powiedziala.przesrane.A malutka dostala szelki pawlika do noszenia bo ma mala dysplazje..

Nerwica w ciąży - Str. 95

.. ...W święta obaj mieli zapalenie płuc i ja z nimi. Ale poza przeziębieniem teraz wszystko dobrze. Też rozrabiają. Starszy chodzi do przedszkola, a młodszy 18 marca skończy roczek: ) Zasuwa na czworaka jak pirat drogowy. Próbuje stawać, ale jeszcze nie za bardzo mu to idzie i się bardzo..

Nerwica w ciąży - Str. 163

.. ...tego wszystkiego doszlo zapalenie stawu zuchwowego po prostu nie wiem co ze soba robic,w nicy nie moge spac i wkrecam sobie takie filmy ze szok,mialam dzis miec gosci ale musialam odwolac to spotkanie bo nie daje rady ;( ( ( ( ( ( ( ku... zawsze cos.... Czesc dziewczyny ! Ja dzis bylam..

Dziwna lewa ręka (ciągniecie w niej) i ucisk w klatce

.. ...wylądowałam w szpitalu na zapalenie stawów w badaniu serca wykryto wypadanie płatka z którym to ponoć idealnie można żyć. Ponad rok temu zaczełam odczuwac dziwny skurcz, ciągnięcie lewej reki.To nie jest ból ani kłucie tylko taki odczuwalny ucisk. Na początku w ilości * śladowej * ,..

CRP i ASO

.. ...można po nich dowiedziec??/Troszkę się boję, ponieważ nie czuję się zbyt dobrze. Z góry dziękuję. miałam robione te same badania gdy lekarz podejrzewał zapalenie stawów Poszukaj wiecej informacji w necie...

Woda w kolanie

.. ...krwawych, zwichnięciach, zapaleniach stawów, wodzie w kolanie, bólach reumatycznych, wrzodach, zapaleniu żył, stosuje się okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej. Liście należy rozwałkować butelką lub drewnianym wałkiem. Przed nałożeniem tak przygotowanych liści ( kilka warstw ),..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...samopoczucia, którą było zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk i mięśni, bóle stawów, kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i rozbicie psychiczne, ucisk i * klucha * w gardle,..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...reumatyczną lub reumatoidalne zapalenie stawów? Jeśli tak to może się w przyszłości rozwinąć zwężenie zastawki mitralnej ( z tym, że ono się rozwija bardzo powoli, i objawów to nie powinineś miec jeszcze przez lata ) . Jeśli nie to jak wspomniał lekarz nie ma się czym przejmować, bo to..

Drętwienie kończyny dolnej i ból kręgosłupa

.. ...jej inne diagnozy to zapalenie żył, a to zwyrodnienie stawów czy isjasz. Żadne leczenie jej nie pomaga. Może ktoś spotkał się z podobnym schorzeniem i zna jakieś sposoby na zwalczenie bólu albo wie do jakiego lekarza trzeba sie udać. Pozdrawiam Aniu - witam!Babcia przede wszystkim..

Opuchnięty palec

.. ...podejzewa RZS ( reumatyczne zapalenie stawow ) jutro ide na badania ...mam nadzieje ze to cos innego :/ hey.mam podobne problemy, po pol roku uganiania sie po lekarzach roznych specjalizacji( jak mi zalecono ) podejrzewaja u mnie mlodziencze zapalenie stawow lub cos w tym stylu leczenie..

Angina bakteryjna i gorączka

.. ...zapadła decyzja o usunięciu migdałków. To jest fragment mojej historii choroby. Uważam, że angina zawsze powinna być dokładnie leczona odpowiednim antybiotykiem, aby nie dopuścić do powikłań. Pozdrawiam..

Krwotok z ust

.. ...osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, niski wzrost, nieosiągnięcie szczytowej masy kostnej. * Układ nerwowy: autyzm, padaczka, depresje, nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna..

Problemy z sercem powodowane skrajnym wysiłkiem?

.. ...kardiolog twierdzi ze to prawdopodobnie w skutek nieleczonego przeziebienia badz zapalenia stawow... Prosze o komentarze zwlaszcza co do skrajnego wysilku.. Pozdrawiam i zycze zdrowia w 2009 roku: ) Helhaim..

Paciorkowiec przy niedomykalności zastawek

.. ...jakaś grypa, angina, zapalenie gardła. Za każdym razem przepisywano mi antybiotyk, najczęściej duomox, ostatnio już dużo mocniejsze. Jako że moje częste chorowanie zaczęło robić się conajmniej niepokojące, w zeszłym tygodniu zrobiono mi badania moczu i krwi. Okazało się że mój czynnik..

Problem

.. ...przebywał.Ale co mam robić .Musiałbym co godzinę się rozbierać i brac prysznic.Byłem u internisty,pediatry,dermatologa,neurologa,ale wszyscy nie wiedzieli ,co to jest.Może ktos z was miał coś takiego i mi pomoże?..

Bóle dłoni, nadgarstków i całych rąk, reumatyzm?

.. ...ogólne bad.moczu. Dziekuje bardzo.Tylko ze u lekarza bylam u jakiegos hindusa bo mieszkam w Anglii,stwierdzil ze wszystko w porzadku.Musze pojsc do innego.Dzisiaj takie mialambole nog ze chyba zwaryjuje...

Nastoletnia nerwica - Str. 21

.. ...stycznia byłam chora na zapalenie zatok i jakiś beznadziejny lekarz dał mi za dużą dawkę antybiotyku( klabax ). Po 5 tabletkach w nocy obudziło mnie bardzo szybkie bicie serca, lęki, niepokój. Czułam siię jakbym się czegoś bardzo przestraszyła. Od razu odstawiłam antybiotyk. Przez kilka..

Kłucie i drganie mięśni nóg

.. ...okazało się że zaczyna się zapalenie stawów skokowych. Miałem 5 tygodni przerwy od sportu, przy okazji ortopeda powiedział że najlepiej byłoby przestać biegać bo moje stopy nie nadają się do biegania, mam bardzo wysokie podbicie i zapalenie stawów będzie powracać, w niektórych miejscach..

Nerwy, serce - ile można!

.. ...również organizm przy zapaleniu gardła i krtani,miód z pyłkiem kwiatowym,lub z mleczkiem pszczeli,,a zioła szwedzkie pomagają zarówno na nerwy jak i stawy.Stawy możesz smarować naturalnym [niehemicznym żelem] o nazwie ,,sulfur żel * * - masci chemiczne szkodzą na stawy.Stan przed lustrem..

Bezdech w nocy

.. ...lekami? czy niesowiste zapalenie jelita jest genetyczne? Ty, z tego co wiem, to najpierw musisz iść do specjalisty, on wyznaczy Ci termin i będziesz musiał zostać tam na noc, oni Ci podłączą monitoring ( coś w rodzaju ekg, także nie boli ) i komputor monitoruje Twój sen całą noc, a..

Problemy z oddychaniem.

.. ...i lewego płuca i mam zapalenie stawu barkowego,jak narazie biorę od 2 dni leki. zobaczymy czy pomoże.Ale najbardziej się boję o to co mi dolega z tym moim brakiem powietrza i tn ścisk w gardle i w klatce piersiowej,Bardzo proszę o odpisanie.Ostatnio miałam tętno 98 uderzeń na..

Ból w klatce piersiowej i brak oddechu.

.. ...łopatki,wyszło mi że mam zapalenie stawu barkowego.Ale mam pytanie,jeżei zrobiłabym prześwietlenie klatki piersiowej to czy by mi wyszło na prześwietleniu jakie są moje objawy jakie mam z brakiem powietrza,kołatanie serca i ten ból.Bardzo proszę o odpowiedż.Dziękuje i pozdrawiam. Witaj,..

Gdzie znajduje się bark?

.. ...pomaga.I jeszcze mam taki problem od dwóch tygodni mam kołatanie,silne bicie serca,ból w klatce piersiowej.Nie weim co się ze mna dzieje.Prosze o odpowiedzi.Dziękuje. Sprawdź sobie w atlasie anatomii :D..

Straszny ból w lewym boku.

.. ...prześwietlenie i mam zapalenie stawu barkowego,przepisał mi tabletki od 2 tygodni je biore ale nic mi nie przechodzi.Czy ktos ma takie objawy jak ja.Bardzo proszę o odpowiedż. smaruj sobie sulfur żelem albo maścią ziołową mumio. a gdzie taka maść kupię i czy pomaga.Ja już smaruje..

Problemy z mięśniami i nie tylko... Czy ktoś mi wreszcie pomoże?

.. ...początku. Najpierw złapałem zapalenie stawów skokowych, od lekarza usłyszałem że to z powodu przeciążenia ( uprawiam sporty ), oraz także dlatego że mam wysokie podbicie stopy. Miałem parę tygodni przerwy od sportu, powróciłem do niego gdzieś w sierpniu, następnie wyjechałem na wakacje (..

Zapalenie stawów kolan i palców.

.. ...do reumatologa , który mnie błędnie zdiagnozował. Tak jak Napisał 4 to może być po anginie lub choćby zapaleniu zęba czy zjedzeniu niedopieczonej karkówki z grilla. A bierzesz jakieś leki z grupy NLPZ?..

Choroba reumatyczna a zapalenie wsierdzia

Choroba reumatyczna a zapalenie wsierdzia

.. Zapalenie wsierdzia jest chorobą rozwijającą się w wyniku stanu zapalnego ( powstałego w zdecydowanej większości w wyniku zakażenia ) obejmującego struktury wsierdzia serca, w tym głównie rejon zastawek. Objawi się to w różny sposób, w zależności, który region serca jest zajęty i w jakim stopniu. Głównymi..