Zapalenie zastawek serca

Zapalenie wsierdzia

.. ...wyścielająca jamy serca. Zapaleniem wsierdzia nazywamy proces zapalny toczący się we wsierdziu. Główną lokalizacja zapalenia wsierdzia obejmuje zastawki serca, nici ścięgniste a także mięśnie brodawkowate. W zajętym przez proces zapalny wsierdziu powstają tzw. wegetacje złogi zbudowane z..

Sztuczne zastawki serca

.. ...serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia lub przeciążenia mięśnia sercowego. Pacjent poddawany operacji wymiany zastawek wymaga znieczulenia ogólnego i torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej po przecięciu mostka w linii..

Duszność

Duszność

.. ...zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn innych niż czysto kardiologiczne na pewno trzeba wymienić astmę i POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego ( pylice, gruźlica, odma,..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...jest wtedy wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo niebezpieczne powikłania tocznia mogą wystąpić u dzieci urodzonych przez chore kobiety. Możliwe jest wystąpienie..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...w przebiegu ostrego zapalenia wsierdzia lub jako ciężkie powikłanie zawału serca. Często prowadzi do wstrząsu i wymaga natychmiastowej interwencji kardiochirurgicznej. Przewlekła niedomykalność mitralna, z uwagi na duże rozprzestrzenienie chorób takich jak nadciśnienie tętnicze i..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...chorobą reumatyczną, zapaleniem wsierdzie czy chorobą tkanki łącznej ( np. toczniem ). Niedomykalność jest czasem konsekwencją wrodzonych wad serca. Niedomykalność o charakterze czynnościowym wynika nie z uszkodzenia płatków zastawki, ale zmiany geometrii prawej połowy serca i..

Choroba Kawasaki

.. ...dojść do zawału serca. Zapalenie mięśnia sercowego sprzyja z kolei wystąpieniu zaburzeń rytmu. Odległym powikłaniem choroby, na skutek włóknienia pozapalnego, mogą być także zaburzenia rytmu serca oraz niewydolność mięśnia sercowego i nabyte wady zastawkowe. Chorobie Kawasaki towarzyszy..

Kardiomegalia

.. ...układu oddechowego ( zapalenie płuc, niedodma ), wreszcie w zapaleniu mięśnia sercowego czy zapaleniu wsierdzia. U osób dorosłych powiększenie sylwetki serca jest najczęściej związane z długotrwałym, źle leczonym ( lub nieleczonym w ogóle ) nadciśnieniem tętniczym, wadami zastawkowymi..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...przebiegu infekcyjnego zapalenie wsierdzia. Wegetacje rosną na płatkach zastawek serca. Mogą powodować trwałe uszkodzenia aparatu zastawkowego i są przez to przyczyną nabytych wad serca w postaci niedomykalności lub stenozy ( zapalna zlepienie się płatków ) zastawek. Jeśli wegetacje są..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...doprowadzić mogą m.in. zapalenie mięśnia sercowego, wady zastawkowe, zawał, niewydolność krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej..

Echo serca - Str. 28

.. ...temu pisałem że miałem zapalenie mięsnia sercowego i już po kilku dniach wszystko wrócio do normy. Obecnie cały czas czuje sie świetnie. Zrobiłem sobie tak dla kontroli echo które potwierdziło to ze wszystko jest ok. Jst tylko jakaś * nieistotna niedomykalność zastawki * ale kardiolog..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...lekarza i mam ostre zapalenie gardla .. Mam do was pytanie co sadzicie czy ze wzgledu na czeste infekcje nie powinnam chodzic do szkoly .. Zapomnialam napiac mam nauczanie indwidualne .. Pozdrawiam wojtek83 czesc mialem nie dawno robione ekg i echo lekarz powiedzial ze jest wszystko ok..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Wyleczyć w sensie cofnięcia sie tej wady nie da się. Możliwosc farmakologicznego odciążenia serca. W przypadku negatywnych zmian hemodynamicznych konieczność ingerencji kardiochirurgicznej niestety. I tu w zależności od sytuacji rózne..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...13 lat zachorował a zapalenie opon muzgowych siadła mu zastawka dostał nową sztuczną masz racje chodzi jak zegarek bierze leki przeciwzakrzepowe już prawie 13lat narazie jest młody czuje sie świetnie ale powiedz jak to jest jakie on ma ograniczenia w życiu czego nie może robić czy to..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...się, że mam przewlekłe zapalenie zatoki aby chronić nasze seruszka z zastawkami trzeba się leczyć antybiotykami. Osoby ze sztucznymi zastawkami muszą do końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są ludzie z..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...trójdzielną z powodu zapalenia wsierdzia.Niestety nadal goraczkuje a lekarze mimo to chca operować. Prosze mi powiedziec jakie jest ryzyko takiej operacji?Czy ktos miał podobnie? Dziękuje za odpowiedź Witam wszystkich, Od 16 lat jestem szczęśliwym posiadaczem sztucznej zastawki aortalnej..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...itp aby nie załapać zapalenia wsierdzia. Starać się gimnastykować pomimo buli. Zadbać o ranę pooperacyjną często szorować szorstką gąbką z mydłem ( najlepiej szarym mydłem ) mniejsze zbliznowacenie . Starać się jak na szybciej powrócić do normalnego trybu życia. Wykorzystać maksymalnie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...roku zachorowałem na zapalenie mięśnia sercowego ( powikłanie po grypie ). Zostało ono wyleczone lecz pozostawiło ślady na sercu a mianowice Kardiomapatia Rozstrzeniowa, Niewydolność Serca III/IV * i Niedmykalnośc Zastawki Mitralnej IV * obecnie I/II * . Jestem pod stałą opieką Klinikii..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...sercem zaczęły się też po zapaleniu marihuany. Serce waliło jak oszalałe, prawie zawsze. Zrobiłem badania i okazało się, że jest chore ( wypadanie płatka zastawki dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym..

Bardzo płytki oddech i płatek zastawkowy

.. ...lata temu miałam ostre zapalenie płuc. Czy to może być coś z tym związane? pozdrawiam. hej mam 16 lat i ciagle boli mnie kręgosłup, a także brzuch rodzicew wysłali mnie do szpitala na oddział młodzieżowy. bóle serca mam ciągłe ,nie mogę przełknac śliny,ocieżałośc umysłową mam , bóle..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...Zuzia zachorowała na zapalenie płuc. Potem okazało się, że ma wadę serca. Była operowana w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety po operacji niewydolność zastawek pozostała - opowiada mama Agata. Pani Agata trafiła z Zuzią do poznańskiej kliniki, bo przeczytała na forum * Serce..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...wiedziałam. Dowiedziałam się kilka lat później podczas badania echo serca. Nikt nie wie kiedy przeszłam zapalenie, a ja nigdy nie czułam, że dzieje się coś złego. Obecnie mam dwie zastawki mechaniczne...

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...przewleklych( paciorkowce )lub zapaleniach jajników.U mnie to się stalo po migdałach które mam już wycięte. Co do dzieci to mam w domu 4 miesięcznego synka ale ciąża byla dla mnie horrorem ze względu na kołatania serca, dwa razy było u mnie pogotowie, dwa razy zakładany holter, w końcy..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ale akurat ten temat pewnie mąz juz przerabiał podczas choroby. natomiast ich trwałość jest olbrzymia czego nie mozna pwoiedzieć ani o biologicznej ani o homografcie. W Karkowie stosują natomiast u osób dorosłych nowa mertodę naprawy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...tylko stres: podejrzewam zapalenie wsierdzia, jako powikłanie wypadania zastawki. ( Naczytałam się... ) Doradźcie: mam iść do kardiologa prywatnie, czy wszystkie te straszne objawy * zwalić * na nerwicę...? MAM NAPRAWDĘ DOŚĆ... Super to ujelas z tym oddychaniem... odzwyczajenie sie od..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...Mam 30 lat.Przeszłam zapalenie mięśnia sercowego.Leczę się już od 4 m - cy. Ostatnio robiłam bad echa serca - już płynu w osierdziu nie ma, wypadanie płatka zastawki mitralnej, oraz liczne zaburzenia rytmu serca.Badanie ekg - za każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...21dniach pobytu i leczenia zapalenia miesnia sercowego. Czuje sie dobrze ale moje serce nie bardzo. Nadal odczuwam bol w klatce piersiowej, nieznaczny ale jednak, i okropnie szybko sie mecze. Mam niewydolnosc serca, niedomykalnosc zastawki mitralnej i nieznaczna ilosc płynu w osierdziu...

Powrót do treningu po operacji wszczepienia zastawki

.. ...spowodować Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia. Mimo wszystko jednak decyzja należy zawsze do lekarza i zależy od stopnia uszkodzenia serca sopwodowanego złą pracą uszkodzonej zastawki. Proszę być dobrej myśli i jeżeli do tej pory był pan człowiekiem bardzo aktywnym to uszkodzenia te nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...rozkojarzyło przez te 20 lat po zapaleniu mięśnia sercowego. W międzyczasie stwierdzono u mnie bradykardię, tachykardię, zespół Barlowa, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt,..

Udar niedokrwienny lewostronny a sztuczna zastawka

.. ...wsierdzia .Więc minie z neurologi na kardiologie 5 tygodni leżałem.Potem karetką do Warszawy na operacje serca.2 lata mineło i czuje się dobrze a najgorszy był udar bo to tej pory mi pisanie słabo idzie...

Wybór zastawki serca

.. ...aortalną i mitralną. Miałam zapalenie wsierdzia, prawdopodobnie po grypie. Oczywiście nie miałam o niczym pojęcia i dowiedziałam się dopiero podczas echo, ale dokładnie nie wiem kiedy to było ( może 5 lat temu,a może 2.. ). Pozdrawiam Ina,czy moglabys mi powiedziec ile trwala twoja..

Zastawka trójdzielna

.. ...musiałam chorować na zapalenie oskrzeli przechodziłam je kilka razy z tego wzięło się zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego i stąd niby te wszystkie wady mojego serca.A co do tego mają płuca?wiem tylko że główna żyła tętnicza w płucu jest większego * kalibru * niż reszta,ale co to..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...te wyniki: infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego w wywiadzie ( został z takim rozpoznaniem przewieziony z innego szpitala ). Niedomykalność zastawki mitralnej dużego stopnia w wyniku zerwania nici ścięgnistej do PPM ( I05 ). Zwężenie zastawki aortalnej umiarkowanego stopnia z dużymi..

Kłucie w okolicach serca

.. ...przeszłam pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Miałam powiększoną lewą komorę, która wstąpiła się po kilku latach. W latach 80 - tych po kolei stwierdzano u mnie: nerwicę wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...profilkatyka Infekcyjnego Zapalenia Wsierdzia, co oznacza, że przed każdym zabiegiem stomatologicznym ( np. wyrwanie zeba, usuwanie kamienia nazębnego ), ginekologicznym, chirurgicznym, musze brać antybiotyk. Po zabiegu też. Chodzi o to, by bakterie nie wdały sie do organizmu, bo mogą..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...hospitalizacji stwierdzono u mnie zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Lekarz endokrynolog stwierdził chorobę Gravesa - Basedowa; nie widzi związku tachykardii z podwyższonym poziomem przeciwciał TG i TPO. Lekarz kardiolog stwierdził, że objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych,..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 46

.. ...kręgosłupa szyjnego,mam zapalenia tarczycy ale TSH W NORMIE.Byłam tez u kardiologa i mam wyskakiwanie platka zastawki i muszę brac tabletki na zaburzania rytmu serca ale te leki powodują,ze nasilają mi się te zawroty ,ze nawet czasami nie mogę wstac z łózka.MÓJ mąz od roku stał się innym..