Zapis EKG serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zawał bez załamka Q w zapisie EKG ). Przyczyny zawału serca. Ponad 90% zawałów mięśnia sercowego spowodowanych jest całkowitym zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez zakrzep powstały w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej zwężającej tętnicę. Do innych przyczyn mogących spowodować..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym. Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG są określane literami P, Q, R, S, T, U. Każdy załamek odpowiada depolaryzacji (..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...wydłużony odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem częstości akcji serca...

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...zsynchronizowaniu pompy z zapisem EKG. W czasie pracy serca można wyróżnić dwie fazy: skurczu i rozkurczu. W fazie skurczu mięsień sercowy napina się i objętość komór serca ulega gwałtownie zmniejszeniu. Efektem tego jest wyrzucenie krwi z prawej komory do płuc a z lewej do aorty, stąd..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...niedokrwienna serca - zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego; ocena sprawności stymulatora serca u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem ( stymulatorem serca ); omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności - potwierdzenie lub..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...czasie wysiłku mogą w zapisie EKG pojawić się zmiany, które nie występują w zwykłym, spoczynkowym badaniu EKG. Kiedy wykonywana jest próba wysiłkowa?. diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...powodują bardzo znamienny zapis EKG: szerokie zespoły QRS oraz charakterystyczne zmiany kształtu tych zespołów w odpowiednich odprowadzeniach przedsercowych. Chory zwykle nie odczuwa samego bloku przewodzenia. Dolegliwości wynikają z choroby podstawowej, czyli niewydolności serca,..

Lewogram

.. ...elektrycznej serca wystarczą zapisy z I i II lub I i aVF elektrody ( elektrody kończynowe ). Jeśli odchylenie osi wynosi poniżej - 30 stopni mówimy o lewogramie. Odchylenie osi elektrycznej serca w lewo może występować w całkowicie zdrowym mięśniu sercowym. Jeśli z poprzednich wyników..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek idąc po ruchomej bieżni lub korzystając ze specjalnego roweru ( ergometr ). Badanie trwa do momentu, gdy pacjent osiągnie maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie..

Rytm zatokowy

.. ...rozchodzenia się pobudzeń elektrycznych w sercu. W przypadkach rożnego typu zaburzeń rytmu, na przykład w migotaniu przedsionków, leczenie może mieć na celu właśnie przywrócenie rytmu zatokowego serca...

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono arytmii, oraz że nie występują inne niepokojące objawy. Bradykardia, czyli zwolnienie rytmu serca poniżej 60 na minutę jest zjawiskiem znacznie rzadszym. Jeśli występuje, jest zwykle efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...obniżenie odcinka ST w zapisie EKG wykonywanym w czasie próby ). Kolejnym badaniem jest koronarografia, która nie wykazuje żadnych nieprawidłowości ( zwężeń ) w tętnicach wieńcowych. Pozwala to na wykluczenie choroby niedokrwiennej serca. Występowanie bólów wieńcowych w kardiologicznym..

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...rytmu serca. Standardowy zapis EKG to tylko kilka ewolucji pracy serca. Jeśli arytmia nie jest obecna w chwili badania, zapis może być absolutnie prawidłowy. Sposobem na uchwycenia zaburzeń rytmu występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin..

Stan przedzawałowy

.. ...bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu stężenia troponin ani upośledzenia kurczliwości serca w ECHO, człowiek doświadczył stanu przedzawałowego...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...wydłużenia odcinka PQ w zapisie EKG. Zmiany długości odcinka QT, morfologia ( kształt ) załamka T mogą świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju przygotowywaniem się komórek do..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...okolicy koniuszka serca. W zapisie EKG obserwujemy uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...pacjenta. Badanie pozwala zapisać krótkotrwałe i napadowe zaburzenia rytmu niemożliwe do wykrycia podczas standardowego badania EKG. Zespół polskich badaczy: mgr inż. Artur Burtka i mgr inż. Zbigniew Kulesza pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Napieralskiego pracował nad..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...udowe. W 24 godzinnym zapisie EKG zarejestrowano nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze. Dodam, że normalnie jest bardzo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...pobytach w szpitalu i zapisie EKG wykonanym we własnym zakresie[bo lek. rodz. nie widział potrzeby wykonania]okazało się że to jednak chore serce a nietylko dojrzewanie.Niech każda matka wczuwa się w głos własnego serca i podejmie właściwe decyzje nie czekając aż może być za..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...skierowanie do Anina, zapisali mnie do dr.Wlodarskiej , czy ktos moze ja zna , albo na jej temat cos powiedziec? pozdrawiam Witajcie. w kwietniu robiłam ekg serca i echo serca mam wypadania płatka zastawki mitralnej bez fali zwrotnej biore betaloc zok 0,25mg ,magnez z potasem i w razie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadasz i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufaj mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Echo serca - Str. 44

.. ...tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P - mitrale sinistrogram patologiczny 28 maja 2008 - Holter EKG..

Echo serca - Str. 60

.. ...uniesieniem ST w kolejnych zapisach ewolucja zawału dolnego ekg II lewogram patologiczny rytm zatokowy miarowy 83/min pozycja serca pozioma blizna po zawale dolnym niedokrwienie sciany bocznej bardzo dziekuje IZO WITAM wszystkich mam dość nie typowe pytanko powiedzcie mi byłam u lekarza..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 939

.. ...do rodzinnego,który zapisał mi WALIDOL .Chyba pomogło,bo po ok miesiącu minęło.4 lata spokoju i powtórka z rozrywki.Jest o wiele gorzej i trwa już prawie pół roku.Znowu te okropne omdlenia,jest o wiele gorzej.Zaliczyłam kilku lekarzy ,zakończyłam na neurologu.Zrobiłam badania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1037

.. ...sniadanie i wyszedlem zapisac sie na bezrobocie w pewnym momencie zaczelo mi sie robic slabo wiec wrocilem do domu i powiedzialem tacie ze zaraz chyba zemdleje albo umre... jeszcze bardziej wpadlem w nerwy i mi sie to nasilalo i to zakichane kołatanie serca ;/ zjadlem validol i..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Po ablacji - Str. 5

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...Walczakiem ( najlepiej zapisać się na prywatną wizytę w Centrum Kardiologii Anin na ul.Płowieckiej 37, koszt konsultacji która trwa od 60 do 80minut to 225zł+ 25zł EKG, niewykluczone że będziesz musiała zrobić Echo Serca - koszt 130zł ) na wizytę czeka się około miesiąca, jeśli powiesz..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...lekarza o podejrzanym zapisie Ekg.Trzeba koniecznie trafić do specjalisty,który pokieruje co dalej.Lekarz pytał czy w najbliższej rodzinie nie nastąpiły nagłe zgony przed 30.Po przeanalizowaniu.doszliśmy że tak było. Zmarło dziecko i cioteczny brat w wieku 29 lat podczas pływania[świetny..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...Holter ( czyli 24 godz zapis EKG ), Echo serca ( rodzaj USG, które pokazuje budowę serca i przepływ krwi ) oraz EKG wysiłkowe. Jeśli te 3 badania wyjdą ci dobrze to znaczy, że to tylko nerwica. Dzięki za odpowiedź. Tłumaczę sobie, że skoro lekarz nie zdecydował się na te wszystkie..

EKG przez telefon w Warszawie

.. ...nich termin. Polecam. Zapisałam mamę i babcię. Witaj: - )ja nie dalam rady dojsc do nich w Warszawie,wiec Pani dr przyjechala do mnie.z miesiecznym abonamentem i kaucja wynioslo to 600 zł. Zawdzieczam temu urzadzeniu koszmarna diagnoze Magda, dla wyjasnienia powiem Ci, że błędnie to..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...jest zamostkowy.Lekarz zapisala mn Bisoheksal,serce uspokoilo sie ,ale ta dusznosc.Czy to tak ma byc .Mialam wykonane tylko ekg.W zwiazku ,ze mam b. waskie naczynia [z dna oka] ,miazdzyce ,lekarz tylko to zalecila a ile masz lat i dlaczego ci nie zlecono innych badan jak koronografi i..

Dodatkowe skurcze - Str. 49

.. ...dolega to powinno sie zapisac na tym aparacie wiatam wszystkich!!! od dwóch miesiecy amma stwierdzone zaburzenia rytmu serca. Ostatnio kardiolog powiedział mi że mama sobie zrobić EKG jak bede miała atak bo to pozwoli mu na stwierdzenie czy maa łykac tabletki czy mozna coś z tym zrobić -..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...lekko swoje położenia w zapisie EKG w ciągu doby. Najważniejsze jest , że jak piszesz epizody ST minut 0 - nie ma niedotlenienia serca. WSZYSTKO OK!!!! @ skurcze to bajka, jesteś zdrowy!!! a jest tu ktoś kto potrafiłby zinterpretować moje ekg mam na nim tętno 150 ud/min jest to wynikiem..

Dodatkowe skurcze - Str. 224

.. ...jakieś nieprawidłowości w zapisie ekg. Zresztą 30 lat zyłam z dziurą w sercu i niedomykalnością mitralna stąd zapewne zaburzenia..Jestem już jak wiecie po zamknęciu ubytku ale martwię się tymi nieprawidłościami. W poniedziałek mam echo serca kontrolne więc powiem pani kardiolog o swoich..

Dodatkowe skurcze - Str. 293

.. ...je określic w czasie zapisu ekg jeśli w tym czasie występuje arytmia.Ja np.mam komorowe.Dodatkowe skurcze komorowe serca często nie są zauważalne, choć niektóre osoby mogą odczuwać je dość dotkliwie. Mogą powodować uczucie „zamierania”, przestawania czy niemiarowości..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...dla swietego spokoju + zapisala ja do kardiologa na ktorego musiala czekac 2 miesiace. po ekg lekarz nic nie ocenil, powiedzial ze to nic powaznego, ze nic nie widzi i ze nie ma co sie martwic. babcia poszla w koncu do kardiologa i kardiolog byl w szoku ze babcia sie dobrze czuje. po..

Kołatania serca i niewielka niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...GORZEJ ),lekarze mi tylko zapisuja leki bralam Bisohexal - a obecnie biore Magne B6 i Metocard.Nosilam na sobie przez dobe Holtera,MIALAM ROBIONE EHO serca EKG w badaniu Dopplera niewielka niedomykalnosc zastawki mitralnej( +/++ ) jeden lekarz mi powiedzial ze mam jakąs dodatkową żylke..

Nierówne bicie serca

.. ...swojego lekarza żeby zapisał Ci jakiś lek ( beta bloker ), który zastosujesz doraźnie w momencie gdy serducho się odezwie. Prpranolol, Biosotal, Metocard czy coś w ten deseń... Trzymaj się, zdrówka życzę!!! Leki powinny pomóc, ale lepiej wcześniej zrobić EKG metodą Holtera wtedy..

Ataki arytmii serca

.. ...lokalizacją przestrzenną zapisuje potencjał elektryczny serca w danym miejscu ( zapis EKG wewnątrzsercowego ). Uzyskany obraz to 3D ( trójwymiarowa ) mapa jamy serca złożona z ok. 80 punktów. Pokazuje miejsce najwcześniejszej aktywacji ( oznaczone kolorem czerwonym ) i kolejne fazy..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...wieńcowej tylko na podstawie zapisu ekg to duża sztuka... w ramach poszukiwania przyczyn kołatania serca proponuję zrobić podstawowe badania: morfologia, OB, badanie ogólne moczu i sprawdzić funkcję tarczycy ( TSH ); potem można powędrować do kardiologa ( myślę, że wykona badanie usg..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...uduszę.Przyjezdzała karetka - zapis ekg był zawsze ok, tetno wysokie, no ale jakie miało być jak ja byłam tak zdenerwowana,że nie mogłam się na niczym skupić. w dzięń chodziłam do kościoła i tam przesiadywałam godzinami.Lekarz rodzinny zrobił mi badania,wszystkie były prawidłowe,więc..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...Dzwoniłam po kardiologach - zapisy na styczeń. W sobotę dopiekło mi tak bardzo, że pojechaliśmy na izbę przyjęć szpitala. Zrobili EKG, osłuchali, zbadali krew pod kątem tarczycy i elektrolitów - wszystko dobrze; dostałam Propranolol i Hydroksyzynę - na uspokojenie. Na karcie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...nadal dzialo to zebym zapisala sie na badania.Pojechalam do Lodzi do kardiolog z tytulem profesorskim.Pokazalam to ekg, gdzie bylo to nieszczesne niedotlenienie , ale ona to zignorowala mowiac ,ze takei rzeczy u kobiet bywaja.Zadowlona byla ,ze mam badanie hormonow ( tez wplywaja na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...szpitalu, dwa razy. Zapis holterowski ok. Mimo to ostatecznie stwierdzono, że mam częstoskurcz napadowy. Tak wynikało z zapisów ekg. Napady wywołuje zdenerwowanie, zmęczenie, załamywanie się. Czasem trzeba zdystansować się do siebie, a może nauczyć się z siebie śmiać. Wiem, że jest nie..

Ablacja prywatnie - gdzie?

.. ...Walczakiem ( najlepiej zapisać się na prywatną wizytę w Centrum Kardiologii Anin na ul.Płowieckiej 37, koszt konsultacji która trwa od 60 do 80minut to 225zł+ 25zł EKG, niewykluczone że będziesz musiała zrobić Echo Serca - koszt 130zł ) na wizytę czeka się około miesiąca, jeśli powiesz..

Nerwica czy choroba serca?

.. ...atak częstoskurczu, zapisując go na EKG. Obstawili mnie lekami, brałam je 11 m - cy. Po ślubie ataki ustąpiły... aż do niedawna. Od paru dni mam uczucie ucisku w klacie, duszności, szybkie bicie serca, a co jakiś czas atak częstoskurczu. Nerwica swoją drogą, ale najpierw musisz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...pukać tym bardziej, że zapisy na wizytę są na marca * 09 . Serdecznie pozdrawiam. dana wejdz na strone www.arytmiaserca.pl tam jest dr Kozluk elektrofizjolog i tam mozesz przeslac faksem swoje ekg z zapisem migotan i Ci odpowie co z tym fantem zrobic bardzo fajny Pan dr, pracuje w..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...nowatorski sposób analizującą zapis elektrycznej pracy serca. Można je zrobić w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i kilku miastach Śląska. Powinni poddać się mu nie tylko osoby, które mają dolegliwości a EKG jest poprawne ale również Ci którzy się..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...wykazują pewne anomalia w zapisie EKG .Słyszałem również że kardiolodzy w IW pracują nad udoskonaloną metodą badania serca zastępując impulsy elektryczne EKG falą USG równocześnie monitorując obraz serca Dlaczego skoro metoda Satro jest tak doskonała?I na koniec napiszę,że konsultowałem..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach

.. ...uciazliwy udokumentowany w zapisie ekg badz holterze czestoskurcz jest wskazaniem do bardziej radykalnego leczenia jakim jest ablacja.Zabieg nie jest nie jest wykonywany ot tak od reki,ale jest w 90 kilku procentach skuteczny i jesli jest mozliwosc,warto go rozwazyc. Tak wiec nie jestes..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...więc nie opłaca mi się zapisywać...... Ja tylko ględzę i ględzę o sobie.... napisz mi co U ciebie, jak Ty się czujesz, czy były już jakieś zabiegi, WSZYSTKPO pisz : ) ) ) Czekam Pa : ) ) ) Do Martyny 82.Od 14stu dni mam rozrusznik serca.Zaczelo sie to prawie rok temu,pogotowie ( w..

Analiza wyników badania serca

.. ...choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy..

Dziwne krótkie EKG

.. ...sami. http://www.wrzuta.pl/obraz/pBknE7LAG9/ekg Mam pytanie: czy taki zapis daje lekarzowi jakikolwiek obraz pracy serca ? Czy powinienem powtorzyc badanie gdzie indziej ? Z gory bardzoo bardzo dziekuje...

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...z * fizjologicznego zapisu EKG * , jak się wyraziła... Echo serca powinno chyba wykluczyć wady anatomiczne - także te związane z pęczkiem Hisa. tak ja tez to mam , ale lekarz kardiolog mi mowila ze to nic groznego ze to taka natura i z tym ludzie normalnie zyją i ze tego sie nie leczy ...

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P - mitrale sinistrogram patologiczny 28 maja 2008 - EKG rytm..

Bicie serca przy wdechu

.. ...możemy zaobserwować w zapisach EKG szczególnie u osób młodych, jest niemiarowość oddechowa. Podczas cyklu oddechowego w związku ze zmianami aktywności układu przywspółczulnego kolejne odstępy RR mają różne wartości. W takich przypadkach najczęściej piszemy: „rytm zatokowy..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...momenty powinny być zapisywane( odnotowane na kartce,przez pacjenta ).Holter zapisuje dane 24 godzinne i reakcje nocne,bada aktywność serca i stosuje się w określonych przypadkach.Cóż o ile ma Pani wątpliwości proszę iść do lekarza i poprosić o badanie 24 godzinne. Mam już dość chodzenia..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...skurczy dodatkowych nie zapisze jeśli ich aktualnie nie ma, ale moze pokazać przebyty zawał bo uszkodzone w pewnym miejscu serce inaczej się kurczy i daje inny obraz fali, podobnie niedokrwiona * pompka * inaczej się kurczy i rysuje inne fale - idąc tym tropem można podejrzewać że..

Kołatanie serca podczas sportu

.. ...kardiologicznej. Jest to zapis ekg serca podczas wysiłku fizycznego np. na bieżni. Dowiesz się w ten sposób, czy twoje serce prawidlowo reaguje na wysiłek. Chyba to jedyny sposób, byś wiedział, że wszystko jest ok. i byś mógł bez obaw wrócić do uprawiania sportu. To jeszcze raz ja,..

Szybkie bicie serca (tachykardia)

.. ...jakikolwiek swój atak na zapisie EKG. Kardiolodzy z zapisu EKG mogą bardzo duzo wyczytać - często wiedzą jakie jest dokładne źródło arytmii. A jak juz znają xródło - to odpowiednio mogą dobrac leczenie. pozdrawiam i życzę zdrowia. Marto, w wiekszości przypadkach WPW można odczytać z..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...Jesli to AVNRT to z zapisu EKG podczas ataku mozna stwierdzić tę arytmię, jesli chodzi o WPW to mozna mowic o utajonym lub jawnym WPW. Moze sie i tak zdarzyć, ze z zapisu EKG nie da sie wyczytać rodzaju arytmii, ale wtedy lekarz powinien skierować na dodatkowe badania - typu stymulacja..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...odpowie,trzeba widziec zapis,pozdrawiam Dzien dobry ja bym tez prosil o interpretacje ekg!Mam klucie w klatce piersiowej na wysokosci serca i pieczenie z prawej strony klatki( jak piecze to zaczynam sie zle czuc ).tu mozna sciagnac zdjecia z wykresem ekg!( trzeba sciagnac )..

Wyniki EKG, delikatny ból serca

.. ...do szpitala. Ale ja zapisalem sie do kariolloga prywatnie... Prosze o odp. koniecznie zrób na dobrym aparacie , przez bardzo dobrego lekarza specjalistę Echo serca. Za cenę 65 zl bedziesz pewien co jest. EKG nic ci nie powie , jak tylko o przeroscie lewej komory etc.pozdr Dzis zrobilem..

Bóle serca od kilku lat

.. ...wtedy po interpretacji zapisu EKG postawi diagnoze. Co moge Ci doradzic? Hmmmmm....Najlepiej bedzie jak od razu udasz sie do lekarza. A z lekow? Jesli nie jestes uczulony na salicylany to moesz profilajtycznie kupic sobie ASPIRYNE PRo. Lek ten zapobiega agregacji plytek krwi( zapobiega..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...powodują bardzo znamienny zapis EKG: szerokie zespoły QRS oraz charakterystyczne zmiany kształtu tych zespołów w odpowiednich odprowadzeniach przedsercowych. Chory zwykle nie odczuwa samego bloku przewodzenia. Dolegliwości wynikają z choroby podstawowej, czyli niewydolności serca,..

Wynik po holterze , prosze o opinie

.. ...Kardiolog powinien ogladnac zapis ekg podczas tych bradykardii i orzec czy jest to faktycznie blok, oraz czy jest dla Ciebie grozny. W najgorszym wypadku czeka Cie wszczepienie symulatora serca. Tremujesz cos? Sporty wyczynowe? Pozdrawiam. choroba raczej przyspiesza rytm serca, ale moze..

Okresowe zwalnianie rytmu serca

.. ...jest zarejestrowane w zapisie EKG:( Powiedzial ze to nie jest grozne ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc :( to EKG jest takie smiesznie pofałdowane, raz idzie w góre raz w dół. Nie idzie w lini i prostej. Są takie jakby * spadki * tych lini w dół a potem znowu normlanie. Jak zapytalem..

Ból po lewej stronie i zawroty głowy

.. ...po pierwsze mierz i zapisuj ciśnienie oraz zbadaj cholesterol i elektrolity i z tym natychmiasy do lekarza.!!! oczywiście morfologia i OB tez. a EKG to ci lekarz sam zleci i ECHO SERCA.Tylko pójdż do niego z zapisanymi pomiarami ciśnienia [mierz 2xdz.] i z wynikami krwi.Wtedy będzie..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...stymulatora, bo w ciągłym zapisie EKG byłyby uchwytne jego nieporządane działania lub ich brak. Jeśli nie jest monitorowany 24h na dobę można poprosić o kontrolę stymulatora, może siać niepotrzebne impulsy wpływające negatywnie na pracę serca. Poza tym, kontrolę powinno przeprowadzać się..

Bice serca

.. ...zebym sie na silownie zapisal( tego jeszcze nie slyszalem ) i na basen. Spojrzal na najnowsze ekg zrobil szybko echo serca ( 3minuty albo nie ) powiedzial ze mam serce jak dzwon, przepisal magnez ( z asparginu sie smial ze ten lek to sie staruszkom zapisuje ) i dal sothexal 40 ( w razie..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...kardiologiem - obejrzenie zapisu 24 - godzinnego EKG i wywiad może odpowiedzeić na wiele pytań. Co do innych przyczyn chorób serca brakuje mi podstawowej danej aby ocenić ryzyko - Twojego wieku. W każdym razie wartałoby zrobić echo serca - ocenić dokładnie zastawki i kurczliwość mięsnia..

Czy to faktycznie nerwica serca ?

.. ...przestraszyłem się na dobre i zapisałem się na wizytę u kardiologa. Ten przepisał mi belergot na uspokojenie i zlecił zrobić Holter EKG. Do dnia w którym miałem mieć Holter wszystko było bez zmian, ale gdy już trafiłem do przychodni na jego założenie zaczeło mi brakować tchu, ciężko mi..