Zasłabnąć

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...które może prowadzić do zasłabnięcia i utraty przytomności. Większość chorych odczuwają silny lęk i są zlani zimnym potem. Ciśnienie tętnicze krwi może być normalne, niskie lub podwyższone. Tętno z reguły jest przyśpieszone, może być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...utratami przytomności lub zasłabnięciami - pacjenci bezobjawowi z nabytym blokiem AV trzeciego stopnia i czynnością komór serca poniżej 40/min, lub pauzami dłuższymi niż 3 sekundy, powinni także być rozważeni jako kandydaci do stymulacji. Chorzy z wrodzonym blokiem trzeciego stopnia..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...stymulatorem serca ); omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności - potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych. Badanie EKG metodą Holtera jest modyfikacją zwykłego, spoczynkowego badania EKG. Różnica polega na tym, że badanie metodą Holtera trwa przez całą dobę a nie..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...kołatania serca lub epizody zasłabnięć. Typowe dla zespołów preekscytacji jest występowanie zaburzeń rytmu serca. Przebieg drogi dodatkowej ustala się za pomocą stymulacji serca ( zwykle przezprzełykowej ). Leczenie sprowadza się do podawania odpowiednich leków lub wykonania zabiegu..

Zasłabnięcie

Zasłabnięcie

.. Zasłabnięcie jest chwilowym zaburzeniem świadomości, ale bez jej pełnej utraty. Mogą wystąpić zawroty głowy, mdłości, zaburzenia widzenia. W odruchu obronnym organizmu spada napięcie mięśniowe, pozycja pionowa nie sprzyja prawidłowemu ukrwieniu ośrodkowego układu nerwowego. Zasłabnięcie można określić jako..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...grożący zawrotami głowy i zasłabnięciem. Leki z tej grupy są przeciwwskazane u osób chorych na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ), bo mogą zwężać oskrzela. Ponadto, w dużych dawkach beta - blokery osłabiają męską potencję i mogą nasilać niedokrwienie kończyn dolnych,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...klatce piersiowej. Potem zasłabnięcia bez utraty przytomności, wizyty nocne w izbach przyjęć - tachykardia zatokowa, 130/min. Wizyta u kardiologa, holter: liczne pojedyncze przedwczesne pobudzenia, wydłużony TQ w okresach tachykardii, epizody bloku AV II stopnia ( 1,6 sek ). Czekam na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...częstotliwości zdarzały się trzy zasłabnięcia w miesiącu a było i tak że miałam pół roku przerwy... byłam już i w warszawie i w Lublinie robiono mi badania i po za arytmią nie stwierdzano poważniejszych uchybień...wmawiano mi że symuluję żę to wiek dorastania , że mam zespół..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...Mam w dalszym ciągu zasłabnięcia, nawet mały wysiłek mnie męczy a po nim od razu występuje kołatanie serca. Już nie wiem co mam robić aby normalnie żyć? Mój lekarz mówił mi, że choroba może się pogorszyć jeśli nie reaguję na leki, powiedział, że z tachykardii może zrobić się coś..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...często czuję jakbym miała zasłabnać, czuję też dyskomfort w klatce piersiowej. Miałam zamkniete PFO we wrześniu... czy to jesli nie od tych dolegliwosci z echa to moze być jeszcze po zabiegu i minie? Powiem szczerze ze na wypowiedziach pani doktor która mnie prowadzi opieram się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...wszystko objawia mik się zasłabnięciem. Biorę tabletki * Betaloc * i piję hydroksyzyne lecz to i tak mi nie pomaga... 3 listopada mam termin ablacji, mam nadzieje, że nareszcie skończą sie moje cierpienia... Jeśli jest ktoś kto chce porozmawiać to proszę pisać na gg 8204590 Wiosną 2007..

Echo serca - Str. 41

.. ...co w sytuacji kiedy zasłabne w pracy czy na ulicy bo nie pierwszy raz mi się to zdarza. Czy powinnam zlekceważyć ten fakt tak jak kardiolog u którego byłam, czy szukać porady u innych lekarzy i jeśli tak to u jakich. Z góry dziękuję za zapoznanie się z treścią mojego listu oraz w miarę..

Echo serca - Str. 50

.. ...ja miałam jednorazowe zasłabniecie, ale bez utraty świadomości, ale zdrętwiałam cała ( lącznie z ustami i językiem ). Przeszłam dignostykę w kierunku PFO ( TK, MR, perfuzja mózgu, echo przezprzełykowe oraz szereg innych badań ). U Ciebie raczej na MR wyszłoby jeśli to miałyby byc mikro..

Echo serca - Str. 53

.. ...że to może powodować zasłabnięcia ) Witam, dzisiaj byłem na echo serca i ekg wysiłkowym. Ostatnio pojawiły się u mnie niepokojące dolegliwości tzn. silny ból w klatce piersiowej, który narastał nawet przy nie wielkich ruchach, a o wchodzeniu po schodach nie było mowy. Dostałem w..

Echo serca - Str. 59

.. ...mnie częste omdlenia i zasłabnięcia. Byłam u neurologa i kardiologa. Neurologicznie jest wszystko ok. Kardiolog zdiagnozował u mnie * wiotki przedni płatek zastawki dwudzielnej bez cech niedomykalności * . Często odczuwam przyspieszony, mocny puls i jakby serce traciło rytm, puls jest..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...to i tak mi nie pomaga... 3 listopada mam termin ablacji, bardzo się boje ale mam nadzieje, że nareszcie skończą sie moje cierpienia... Jeśli jest ktoś kto chce porozmawiać to proszę pisać na gg 8204590..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...skwarek : ), albo ze zasłabnę, a nikt tego nie usłyszy. Wtedy staram się skupić na muzyce, wyobrazić sobie, że leżę na plaży, słyszę szum fal. Od razu jest mi lepiej, a po takiej 10 min dawce * słoneczka * czuję się odpręzona, spokojna. Jeszcze raz gratki i trzymam kciuki za kolejne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 55

.. ...bo bałam się że zaraz zasłabnę , przeleżałam cały tydzień .A na samo wspomnienie dnia w którym mój mąż wiózł mnie na pogotowie ,a moje dziecko płakało bojąc się że zostanę w szpitalu mam jeszcze dziś dreszcze.Wyłam razem z nim już nie myślałam nawet że to zawał ja po prostu myślałam że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...miesięcy miewałem jakieś zasłabnięcia, ale w sumie nic poważnego. Wydawało mi się, że mdleję. Byłem wtedy naprawdę przestraszony, ale były to raczej historie epizodyczne. Pewnej nocy położyłem się spać i kiedy już właściwie zasypiałem poczułem, że nie mogę oddychać, nie mogę się nawet..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 174

.. ...wydaje mi sie,że zaraz zasłabne.kochani w lutym chcem wyjechać na stałe do Niemiec,poradzcie mi prosze,czy w tym stanie,w którym jestem będę umiała sie odnależć.Jak wspomniałam wcześniej jestem po rozwodzie,i myślę,że zmiana otoczenia korzystnie by na mnie wpłynęła.Obawiam się..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...gwałtowne tj.zawroty głowy, zasłabnięcia. Najgorszy jest jednak ten lęk przed omdleniem na ulicy,w tramwaju lub w czasie upału. Przyjmowałam doraźnie propranolol. 29 marca urodziłam zdrowego synka - ciąża przebiegała bez powikłań ale leku nie mogłam stosować. Ostatni trymestr ciąży byłam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...żadnych zawrotów głowy zasłabnięć, duszności ) dopiero po dowiedzeniu się że jestem jej nosicielem to czuje czsami lekkie kucie w klatce piersiowj:/ Bardzo lubie uprawiać sporty i nie mam zamiaru z nich rezygnować a wrecz przeciwnie po odbyciu zasadniczej słuzby wojskowej zamieżam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...często zdarzały mi sie zasłabnięcia, drętwienie kończyn i twarzy, ale lekarz wszystko zwalał na stres. W końcu w październiku zeszłego roku trafiłam do szpitala na kardiologie. Po serii badań okazało się że to wypadanie płatka, ale lekarze zapewniali że to nic takiego. Ja jednak z każdym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...zakucia w kl.piersiowej, zasłabnięcia czy jeszcze coś innego...ja narazie miałam tylko raz sytuacje kiedy zrobiło mi sie słabo, serce jakby stanęło i wylądowałam na pogotowiu, własnie wtedy wykryto u mnie wypadanie płatka...od tamtej pory praktycznie codziennie czuje zakucia w..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...organizm zareagował tym zasłabnięciem...??? ogólnie często inaczej sie czuje...miewam cos w rodzaju zawrotów głowy( tak jakbym była po drinku )...a gdy poczuje ,że moje serce bije nie jak trzeba to zaczynam o tym mysleć i ...pojawia sie takie uczucie niepewności...no rózne czarne..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Często zdarzają mi sie zasłabnięcia oraz omdlenia z utratą świadomości. Dwa lata temu nie stwierdzono żadnej przyczyny organicznej, a poziom potasu wynosił 3,4. Niedawno zasłabłam, a na następny dzień będąc w przychodni straciłam przytomność i zabrało mnie pogotowie, wszystkie wyniki..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...pytalam sa skad sa te zasłabniecia to lekarz powiedzial ze on sie zajmuje cala elektrofizjologia( jak dobrze pamietam )a nie co moze byc. z punktu jakis tam danych mialo byc wszystko ok nik mi tego nie wytumaczyl.moj kardiolog kazal mi sie cieszyc tylko zabiegiem ze go mialm. moj leakrz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...warto. Przed zabiegiem - zasłabnięcia, czasem z urywaniem filmu, kołatania serca, nocne napady częstoskurczu, ciągłe zmęczenie. Okazało się, że nawet nie wiedziałam, jak żyją normalni ludzie, dopiero po ablacji zrozumiałam, jak małą miałam wydolność. Od ablacji - spokój. Sam zabieg -..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...dolegliwości typu tachykardia i zasłabnięcia - ale nikt mnie nie leczył na zapalenie mięśnia... Aż mi włosy dęba stanęły jak to usłyszałam... tyle że lekarz nie stwierdzał tylko pytał ( ? ) Czego to jeszcze moze być przyczyna? Czy gdybym przeszła zapalenie to możliwe żeby to pogrubienie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...pracy zdarzyło mi się zasłabnąć za kółkiem.Lekarze stwierdzili ( i dziś z po czasie,mając 50 lat sądzę ,że słusznie ) że konieczna jest renta.Obecnie od dwóch jestem rencistą,czuję się różnie zależnie od dnia.A moja rada jest taka,słuchaj lekarzy i nic na siłę.Życzę zdrowia i..

Po ablacji - Str. 6

.. ...warto. Przed zabiegiem - zasłabnięcia, czasem z urywaniem filmu, kołatania serca, nocne napady częstoskurczu, ciągłe zmęczenie. Okazało się, że nawet nie wiedziałam, jak żyją normalni ludzie, dopiero po ablacji zrozumiałam, jak małą miałam wydolność. Od ablacji - spokój. Sam zabieg -..

Po ablacji - Str. 18

.. ...drżeć. Zdarzają się zasłabnięcia i sekundowe tracanie przytomności. Ciśnienie mam skaczące. Występuje u mnie raz tahykardia, a raz bradykardia. Czekamy więc ( bez leków ) z doktorem na rozwój w jedną lub drugą stronę aż sytuacja się wyklaruje, by zrobić to co trzeba. Pozdrawiam Cię..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...coraz gorzej.Doszło do zasłabnięć na ulicy i oczywiście wzywania pogotowia.Lądowałam w szpitalu na parę godzin.Niedawno gdy byłam u swojego lekarza,zrobiło mi się słabo.Wtedy p.doktor skierowała mnie na badanie TSH.No i wiem co jest przyczyna mojego samopoczucia.Ale martwi mnie tak..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...tam z powodu omdleń i zasłabnięć. Na wypisie napisano mi, że mam niedoczynność tarczycy. Ani słowa - tylko podali wypis i receptę na lekarstwo. Kompletnie nie wiem skąd to rozpoznanie - tym bardziej, że kiedy czytam np. na wikipedii różne objawy, to mam niektóre z niedoczynnośći (..

Propranolol - Str. 4

.. ...życia: zawroty głowy, zasłabnięcia, strasznie niskie ciśnienie. Kazał odstawic, zaczełam brac Alprox. Bardzo dobrze tolerowałam, ale po 6 opakowaniach musiałam niestety odstawić, bo to jednak psychotrop. Wróciłam teraz do propranololu, biore jedna tabletkę dziennie, już bez Akinetonu...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...słabości i lęku, że zaraz zasłabnę ( kołatanie serca nie zawsze towarzyszy temu, choć tętno jest wysokie ) właściwie nie wystęuje. To straszny dyskomfort, już właściwie przestałam myśleć o tym, że coś mi jest na rzecz tego, że jestem na środku ulicy, upadnę, nie dojdę na czas, a kończy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...często zdarzały mi sie zasłabnięcia, drętwienie kończyn i twarzy,kołatanie serca ale lekarz wszystko zwalał na stres. W końcu w październiku zeszłego roku trafiłam do szpitala na kardiologie. Po serii badań okazało się że to wypadanie płatka, i czesciowy blok prawej odnogi pęczka Hisa..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 24

.. ...przydarzyło mi sie kilka zasłabnięć.EKG nie było najlepsze,więc skierowano mnie do szpitala.Jak się należało spodziewać nic aż tak złego się nie wydarzyło.Skontaktowałam się ze swoim psychiatrą i prze tydzień brałam po 1/2 lorafenu 2 razy dziennie i jakoś się unormowało.Wiesz ja nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 111

.. ...boje sie ze dzisiaj zasłabne przy klientach tak tam sie zle czuje cały czas o tym mysle zeby zeby tylko nie zrobiło mi sie słabo,boje sie isc po dzieci do szkoły bje sie sama znimi zostawc w domu a musz bo mąz musi tez pracowac .niewiem czy na dniach nie zwolni mnie szefowa ona mysli ze..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...nigdy żadnego zmęczenia zasłabnięcia nigdy się źle nie poczuł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Witaj. Jestem mamą chłopca 10 - letniego, który oprócz niedomykalności zastawek i zespołu Barlowa ma właśnie także zaburzenia komorowe pracy serca. U nas jest to efekt wady. Podczas takich..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...żyć, lęk przed tym że zasłabnę został. Wiem że łatwo sobie powiedzieć no i co zasłabniesz to cię ktoś podniesie, ale to nie takie proste. Ja się boję ze wtedy to koniec, że zasłąbnięcie to brak mojej kontroloi nad organizmem, Pzrecież ja nawet nie piję alkoholu, piwka bo jak tylko..

Dziwne ataki serca

.. ...wprawdzie o przypadkach zasłabnięć spowodowanych nerwicą ale przyznaję, że silne uczucie pobudzenia, lęki, zawroty głowy w połączeniu ze ściskaniem gardła z łatwością powodowały u mnie ataki paniki i chęć ucieczki. Kilka razy zrezygnowałem z wyjścia na miasto lub na zajęcia bo czułem..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...dobrze no może lekkimi zasłabnięciami. Na początku trochę się przestraszyłem ale dowiedziałem się, że żyje się z tym w miarę normalnie więc niema powodu do obaw.. Trochę lipa jest z tym ponieważ nie mogę grac już w piłkę w moim klubie i chodzic na siłownię.. Ale bardziej mi tej piłki..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...sercem nierówne bicia zasłabnięcia koszmar już ledwo daję sobie z tym wszystkim radę pozdrawiam Od 4 tygodni miałem problemy z zatokami.Byłem u trzech lekarzy którzy przepisali mi mnóstwo antybiotykój.Jednak od około 4 dni zaczeły mi dokuczać silne bóle prawej strony głowy w okolocy..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...łącznie z wymiotami i zasłabnięciami, nie pomagały jej juz bardzo silne leki ). Po terpaii Radamirem, nie ma już bóli, nie przyjmuje tabletek, jest spokojniejsza, odstresowana itp. Zapraszam Cie na moją stronę internetową www.aniol - radamir.eu ( tam są opinie i badania kliniczne , komu..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...głowie i boję się by nie zasłabnąć za kierownicą. Niestety nie mogę sobie pozwolić na sanatorium w którym pokazano by mi jak wrócić do formy. W domu mam trzylatka, którego nie chcę zostawić samego. Ogólnie jest bardzo dobrze, tyle, że nie chcę się przeforsować za mocno, a jednocześnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...do pracy - nie chcę zasłabnąć. Czy istnieje szasa że te skurcze ustąpią ak samo niespodziewanie jak się pojawiły czy mam się tak czuć już zawsze? Czy to jest uleczalne? pozdrawiam chyba tu chodzi o eeg Witam ! jeśli chodzi o ENG - to badanie pobudliwosci błędników w związku z tymi..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...ilości moczu, nagłe zasłabnięcie lub utrata przytomności * Alicjo wiesz mam sąsiada który ma artymie i wcale by o tym nie wiedział gdyby nie badania jak sie przyjmował do pracy lekarz wysłóchał to przy normalnym badaniu, ale te arytmie których sie nie odczówa są podobno grożniejsze więc..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...mialem przy tym zadnego zasłabnięcia, czy problemów z oddychaniem po tym ,nawet mogłem wziąść maksymalny oddech, nic nie kłuło, nie bolało itd. Aktualnie takie dziwne uczucie mam około 2 razy na tydzień. Bardzo ciężko mi sprawdzić coś więcej gdyz jak widac występuje to dość żadko. Raz..

Dodatkowe skurcze - Str. 288

.. ...daje objawy, w postaci zasłabnięć, zawrotów i innych to podobno rozważa się konkretne leczenie tego. Grg, alr Ty miałeś tylko raz częstoksurcz i już się nie powtórzył? Greg! A na oddział poszedłeś tak z buta,bez skierowania? I przyjeci cię? A miałeś wtedy częstoskurcz czy co? A jeszcze..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...rozpoczeły sie od mojego zasłabnięcia. Od tamtego momentu moje serce zachowuje sie szalone, tzn. potrafi co kilka minut zmienic rytm, walic jak szalone albo bic tak słabo ze wogóle tego nie czuje,dość częste krótko trwałe bóle w piersiach, mrowienie i bóle lewej reki, zawroty głowy,..

Zawał serca w wieku 33 lat

.. ...zdarzeniem.Czy to było tylko zasłabnięcie,czy coś więcej( badania robiłam we Wrocławiu w Klinice Kardiologicznej ).Teraz żle znoszę upały,ale kto je znosi dobrze.Czy mogło zdarzyć się coś co zostałoby przeoczone? Beato - moja mamusia zmarła w wieku 33 lat,własnie po dwoch zawałach!..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...jedzenia kończy się zasłabnięciem i spadkiem ciśnienia 120/70. Tabletki biorę na noc i ciśnienie w miarę wraca do normy lecz gdy brałem je również na dzień owszem ciśnienie było niższe ale nadal nie w normie, a dodatkowo w szkole byłem bardzo senny i nie potrafiłem się skoncentrować...

Przeciek okołozastawkowy

.. ...puścił szew co objawia się zasłabnięciami i omdleniami od 1,5 roku jestem na rencie a teraz p. orzecznik przedłużyła mi ja o 3 miesiące czy powinienem się odwołać od tej decyzji? pozdrawiam max 44lata..

Blok komorowy u dzieci i wszczepienie rozrusznika

.. ...choroby typu omdlenia, zasłabnięcia czy zmęczenia. Proszę o odpowiedż. Czy Pani córka miała wszczepiony rozrusznik i na czym polega dalsza rehabilitacja chorego dziecka? A może są jeszcze inne sposoby na tę chorobę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. witam wieze ze ciezko jest podjac..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...często zdarza mi się zasłabnąć z tych nerwów. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to bardzo proszę. Może mam nerwicę ? To moze być nerwica.Do jej objawów należy m.in.kołatanie serca,potliwośc, zawroty głowy,duszności a nawet omdlenia.Jednak zanim zaczniesz sie leczyc w tym..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...)wydawało mi się że zaraz zasłabnę. Siedziałem jak na szpilkach i myslałem że zaraz coś się stanie. Przy tym tętno stawało się bardzo wysokie. Na jakiś czas się to uspokoiło, ale w styczniu znowu zaczęło mi bez żadnych wytłumaczalnych przyczyn wzrastać ciśnienie i to szczególnie gdy..

Ściskający, chwilowy ból po prawej stronie klatki piersiowej

.. ...stresowych zdarza mi się zasłabnąć ( zresztą czasem też i bez powodu ). Czy to jest normalne?? Myślę, że zasłabnięcie nigdy nie jest normalne. Moja rada jest taka, zebyś poszła do lekarza i opowiedziała mu o tym. Tylko wybierz lekarza sumiennego, takiego który będzie miał dla ciebie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...dusznosci połączony z zasłabnięciem ,biegłam do lekarza i masę środków uspokajajacych dostałam,ale nie do końca pomogły.Dostałam dodatkowe badania do wykonania w tym kał:( nie wiem czy też takie wykonywaliście.Pozdrawiam serdecznie i życze powrotu do całkowitego powrotu do zdrowia. Witam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 58

.. ...miewam lęki że zaraz zasłabnę . Rano myślę czy będzie szalało serducho czy głowa też czuję trzaski za uszami i ten rozpierający ból głowy do tego te zawroty OKROPNE .Cały dzień czuję się słaba nic mi się nie chce a żyć trzeba mam pięcioletnie dziecko i gdyby nie ono przespałabym chyba..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...nawet przejściowych zasłabnięć.Wiem jednak jak z tym postepować.Wystarczy usiąść i pochylić się mocno.Można założyć nogę na nogę lub nacisnąć brzuch.Chodzi o to aby krew przemieściła się do wyższych partii ciała.Bardzo szybko poczułam poprawę,bo już w ciągu kilku dni.Latem w ogóle nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...się upadku, nagłego zasłabnięcia, a wiemy już z poprzednich pogadanek, że lęk potrafi ściągać na nas to, czego właśnie się lękamy. Jak życzenie jest ojcem myśli, powiedzieliśmy kiedyś, tak obawa jest matką wypadku, tu wypadku chorobowego. Również lęk przed nagłym zasłabnięciem, żywiony..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...sygnału o zbliżającym się zasłabnięciu. W ciągu ostatnich 2 tygodni przytrafiło mi się to samo 3x. Z tym, że nie jest to jedno omdlenie lecz w ciągu 20 - 30 minut 4 - 5x ( co kilka minut ). Po wyciszeniu czuję ogromne zmęczenie. Właśnie jestem po badaniu holterowskim, które praktycznie..

Po latach od ablacji

.. ...objawy nie wróciły ( zasłabnięcia, omdlenia, napady częstoskurczu ) choć czasem mam wrażenie, że serce bije za szybko, za mocno. Holter jednak nie pokazuje nic niepokojącego, więc pewnie to jest norma, tylko osoba po doświadczeniach arytmicznych podszyta jest niepokojem. Robię obiecnie..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...serca,ponieważ zdażały mi się zasłabnięcia bez utraty przytomnosci, szczególnie wieczorem, spowodowane to było zbyt niskim tętnem,spadającym podczas snu nawet do 29/na minute.W młodości uprawiałem zapasy kilka lat, póżniej siłownia 2 - 3 lata prawie co dziennie duży wysiłek.Obecnie żle..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 37

.. ...czuję się jakbym miał zasłabnąć. Czy to normalne? Jeżeli tak to po jakim czasie to minie? Przyznam się szczerze iz liczyłem na to że po operacji będę czuł się lepiej a nie gorzej. Witam, miło mi Ciebie tu znowu widzieć!!Ja co prawda po powrocie do domu czułem się nieźle, ale to sprawa..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 38

.. ...ryzykowna.Ja także po zasłabnięciu na ulicy od razu poszłam do szpitala.Też się bałam,ale lekarz mi powiedział,że większe ryzyko nie poddać się operacji.Operacja tylko przedłuży mi życie.Na razie czuję się dobrze.Pilnować trzeba INR. Jestem 2 lata po operacji.Pozdrawiam! Aniu. Możesz się..

Kardiolog w Łódzi

.. ...ostatnio zdarzają jej się zasłabnięcia,duszności,poza tym także słabe wyniki krwi. dr. Marszal na ul. Nawrot 2 polecam serdecznie, wyleczyła pół mojej rodziny i mnie przy okazji też. Wizyta 180zł ale warto bo od razu z echem serca. 3majcie się : ) Jak ma sie skierowanie to Pani Doktor..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...traci przytomność albo zasłabnie ). Została gruntowniw przebadana kardiologicznie i wykluczono, że te omdlenia mogą mieć przyczynę kardiologiczną. Dwukrotnie wykonano mamie EEG, ale nie stwierdzono patologii wskazującej na padaczkę, mimo to włączono Depakine 300 mg. Niestety po 4..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...wrażenie jakbym miał zasłabnąć to odpowiedział że tarczyca nie ma na to wpływu?! Od jakiś 2 lat mam dodatkowo problem z żołądkiem, czy nadczynność może mieć jakiś wpływ na to? Miałem 2 gastroskopie jadłem chyba wszystkie leki na żołądek i nic! Jeżeli ktoś ma podobny problem proszę o odp!..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...co w sytuacji kiedy zasłabne w pracy czy na ulicy bo nie pierwszy raz mi się to zdarza. Czy powinnam zlekceważyć ten fakt tak jak kardiolog u którego byłam, czy szukać porady u innych lekarzy i jeśli tak to u jakich. Z góry dziękuję za zapoznanie się z treścią mojego listu oraz w miarę..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 4

.. ...lepiej, ale zdarza mi się zasłabnąć w trakcie spaceru. Też nie wiem co to jest, czy to przetrenowanie czy coś gorszego, niedługo wybieram się na kontrolę, to się okaże. Na razie zacząłem się oszczędzać. Ogólnie czuję się dobrze, ale tak gwałtowne pogorszenie kondycji trochę się rzuca na..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...osłabienie pamięci, zasłabnięcia, utrata przytomności. Wyrzucenie krwi z serca umożliwiają impulsy elektryczne, które pobudzają mięsień sercowy do skurczu. Wytwarzają się one w ośrodku odpowiadającym za rytm serca - węźle zatokowo - przedsionkowym, skąd są przekazywane odpowiednimi..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...choroby dochodziło do zasłabnięć i utraty przytomności.Uważam ,że ta choroba powinna być leczona w szpitalu. Ciekawa jestem ,gdzie tak się leczy pacjentów? Beti wybierz się do dobrego kardiologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam wszystkich. Mam 59 lat. Zapalenie mięśnia sercowego..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...źle: zawroty głowy, zasłabnięcia dochodzi do tego że cały dzień spędzam w łóżku. Ponieważ kiedy stoję, chodzę czuję się bardzo słabo. Czy to może wskazywać że pogorszyło mi się? Czy może mi ktoś pomóc w odczytaniu wyników Holtera,czy są bardzo złe? - 116772 Qrsów - śr.rytm HR 85 - max..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 23

.. ...trzepotanie, potykanie, zasłabnięcia i utrata 1 sekundowa przytomności. Leków żadnych nie biorę żeby nie zakłócać obrazu. No i tak sobie funkcjonuję i nie poddaję się, nie tracę nadziei. Możliwe jest, że tzecia ablacja może dojść do skutku ( przy pierwszej dr Kowalski zaraz mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...diagnostyka i leczenie zasłabnięć i omdleń. Witam kochana Eluzynko, jesteś prawdziwą moją przyjaciółeczką, pamiętaj na mnie też możesz zawsze liczyć. Dziękuję. witam. byłam na konsultacji u dr kožluka. przyjmuje we śody o godz 16 - 18 na banacha ( 100, - ), rejestracja raz w miesiącu..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...brzucha i po trzykrotnym zasłabnięciu z utratą przytomności w dniu przyjęcia .W wywiadach od kilku lat zasłabnięcia , czasami z utratą przytomności, najczęściej w autobusie lub Kościele, bez odczucia zaburzeń rytmu serca. Bez epizodów nagłych zgonów sercowych w rodzinie. Do tutejszego..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...zemdlejesz lub chociaz zasłabniesz. czasami nie czekają jak od razu widza po ciśnieniu i ekg. to zależy od szpitala. jak nic się nie dzieje to podają ci lek który powinien nasilić reakcję wazowagalną i żebyś szybciej tam zemdlała. jak nic się dalej nie wydarzy przez chyba ok 30 minut to..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...to ilość omdleń lub zasłabnięć. a jeszcze można próbować rajstop przeciwżylakowych - ale to też nie na każdego działa. cóż lekarze się starają jak można ale to nie takie łatwe jak macie ochotę to chodźcie do nas na forum www.arytmiaserca.pl mamy tam dr koźluka - spec od ablacji ale też..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...czasem 80/40.Wystepuja zasłabnięcia zawroty glowy.Boję się żeby nie upaść.Podczas próby wysiłkowej cisnienie zaczęło spadac.Badanie przerwano.Stwierdzono że przyjmowane leki nie mają wpływu na spadek cisnienia.Serce poza nieistotnymi znamianami jest w porządku.Czyżby to była hipotonia..

Dziwny ból w okolicy serca

.. ...lata...zdarzają mi sie także zasłabnięcia, uczucia silnego nie pokoju, ale dość rzadko...robiłam kilka raz ekg, ale nic nie wykazało, mimo to obawiam się czy nie jest to coś poważnego...wada serca??a może tak ma być... nie EKG tez nic nie wykazywalo, az zrobilam sobie ECHO serca.Majac..

Ściany aorty pogrubiałe, płatek bezwieńcowy z ogniskiem klasyfikacji

.. ...dolegliwości typu tachykardia i zasłabnięcia - ale nikt mnie nie leczył na zapalenie mięśnia... Aż mi włosy dęba stanęły jak to usłyszałam... tyle że lekarz nie stwierdzał tylko pytał ( ? ) Czego to jeszcze moze być przyczyna? Czy gdybym przeszła zapalenie to możliwe żeby to pogrubienie..

Epizody ST z EKG

.. ...zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24 EKG. Poniżej jest część treści z pierwszej strony z wynikami. Czy ktoś coś może na ten temat powiedzieć?..

Obniżenie i uniesienie odcinka ST

.. ...zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24h EKG. Poniżej jest część treści z pierwszej strony z wynikami. Czy ktoś coś może na ten temat powiedzieć?..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 11

.. ...objawy ( zawroty głowy, zasłabnięcia bez utraty przytomności, ogromne niepokoje, blednięcia twarzy, różne mrowienia, zmienność rytmu serca i inne odczucia hipochondryczne ). Kiedy po kilku wizytach u lekarza uzmysłowiłem sobie, że tak dalej być nie może, całkowicie zmieniłem tryb życia...

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...miesiące.Wtedy dochodziło do zasłabnięć, a nawet do utraty przytomności. Moje ekg wykazywało duże zmiany. Po intensywnym leczeniu i po dłuższym zwolnieniu lekarskim około 1 roku wróciłam do pracy. Po kilku latach doszło u mnie do ponownego zapalenia mięśnia sercowego, ale wtedy już przez..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 144

.. Iwono może to zasłabnięcie to sprawa ciśnienia.Ja mam dzisiaj też bardzo niskie i trochę mi się kręci w głowie.Przez kilka dni takich słonecznych miałam prawidłowe a dzisiaj słabiutkie. Aga życzę Ci aby wszystko poszło dobrze.Powodzenia i trzymaj się dzielnie. Życzę Wam wszystkim spokojnej nocki.Śpijcie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 210

.. ...się kręci i czuję, że zasłabnę... męczę się z tym od miesiąca, matko... co mi jest? pomóżcie! proszę... Ja piję rozpuszczalną z mlekiem ale dzisiaj chyba niskie ciśnienie a u mnie zawsze słabe 50/100 Blondi to typowy objaw nerwicy lękowej ja też panikowałam na początku jak Ty ale teraz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 369

.. ...samochodem bo boję się że zasłabne przecież pracować musze robić zakupy itd..... Jedyny pozytyw tego całego dziasiaj zamieszania to to że umówiłam się wreszcie na wizytę u psychiatry( mam 21 kwietnia ). Jestem w pewnym sensie z siebie dumna że zroiłam ten krok! swoją drogą chyba..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 373

.. ...posiłki aż doszło do kilku zasłabnięc . Na szczęście spotkałam mojego męża i zaczął wmuszać we mnie jedzenie i udało mi się przytyć do 44 kg jak zaszłam w ciążę z pierwszym dzieckiem . Nefri ja ważę 42 kg i mam 166 ale nie mam problemu z jedzenie od powortu ze szkoły czyli od godziny 12..