Zastawka aortalna dwupłatkowa

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...możemy je podzielić na: zastawkowe, nadzastawkowe, podzastawkowe. Zwężenie zastawkowe występuje najczęściej u pacjentów z zastawka dwupłatkową. Prawidłowa zastawka aortalna ma trzy płatki. Objawy zwężenia odpływu z lewej komory serca. Do najczęstszych objawów zwężenia drogi odpływu z..

Wydruk Echo serca

.. ...) i mam na wydruku : Zastawka aortalna - zmiany wyrodnieniowe i drobne zwapnienia brzegów płatków /zastawka dwupłatkowa lub szczątkowy płatek niewieńcowy/ bez steorozy, śladowa AI. Czy jest ktos na tym forum kto mogłby mi wytlumaczyc oco chodzi przedewszystkim ze szczątkowym płatkiem..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa?..

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...Witam, mam dwupłatkowa zastawke aortalna 1 stopnia czyli najmniej powaznego czy moge pic alkohol i uprawiac sport ( duzego wysilku na przyklad biegi po górach albo siłownia ) ? Do tego mam leciutkie nadcisnienie skurczowe tak od 130 do 150 a rozkurczowe jest w porzadku w granicach 80...

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa?..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...okolicach, który zajmuje się zastawkami? Moja mama ma niedomykalność II/III coraz gorzej się czuje i nie może trafić na dobrgo specjalistę. Cześć 3 stycznia miałem przeprowadzoną operację wymiany zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka..

Zastawka aortalna dwupłatkowa z falą zwrotną ++

.. ...podejrzenie dwupłatkowej zastawki aortalnej z falą zwrotną ++, powiększenie lewej komory 55mm oraz nadciśnienie 160/100. W chwili obecnej nadciśnienie ( po lekach ) jest na poziomie 130/82. Lekarz powiedział, że być może czeka mnie „wymiana zastawki. Może ktoś może udzielić mi..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...badań usg - dwupłatkową zastawke aortalną i niedomykalność.Badanie ekg i dalsza budowa serca jest ok, w normie.Moje pytanie jest takie:, narzeczony jest osobą bardzo sprawną fizycznie,uprawia cały czas wyczynowo sport. Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 29

.. ...z przeciekiem międzyzastawkowym po operacji wymiany zastawki Dziękuje serdecznie za odpowiedź Mam pytanie takie, czy dwupłatkowa zastawka aortalna to wada wrodzona czy nabyta. Wiele na ten temat czytałem ale nieznalazłem jednoznacznej odpowiedzi? Czy ktoś może więcej wie na ten temat?..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...sie ze mam dwupłatkową zastawkę aortalną i poszerzoną aorte wstępującą do 48 mm.Lekarz powiedział ze czeka mnie ciężka operacja.Czy może mi ktos powiedziec ile czasu człowiek dochodzi do siebie po takiej operacji.Chcą mi wymienić czesc aorty i wadliwa zastawke.Niewiem czy decydowac sie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...dodam iz mam dwuplatkowa zastawke, jeszcze nie zdewastowana, ale lekarze z akademii gdanskiej juz mi zapowiedzieli ze * przy okazji * rowniez zostanie wymieniona. pozdrawiam i zycze zdrowia! prosze o pilna pomoc . niedawno zrobilam sobie echo serca, mam 35 lat i wyszlo cos takiego:..

Zrośnięte płatki zastawki aortalnej

.. ...separacji dwuch płatków zastawki aortalnej, zastawka czynnościowo dwupłatkowa. mała - umiarkowana fala zwrotna przez zastawke aortalną biegnąca po komorowej powierzchni prawego płatka mitralnego utrudnia jego rozwarcie. PHT fali zwrotnej aortalnej ok 970 ms. Śladowe fale zwrotne przez..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. ...czasie będę miał wymianę zastawki. W związku z tym dużo czytałem na ten temat. Z tego co się dowiedziałem to podobno można żyć normalnie. Oczywiście konieczne będzie przyjmowanie lekarstw do końca życia które będą rozrzedzać krew ( w opcji zastawki sztucznej mechanicznej ) Oczywiście..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...chodzi??wytłumaczyłem jej że wiem że mam zastawkę dwupłatkową aortalną,ale generalnie nic się nie działo nigdy..poza tym jestem sportowcem,i generalnie całe moje życie było wypełnione wysiłkiem,biegiem w życiu,generalnie ruchem..Na to Pani Doktor podniesionym głosem że * może zaraz aorta..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...) 68% PA AcT 110 ms Zastawki serca nieprawidłowe: mitralna - przedni płatek o ograniczonym ruchu otwarcia z powodu fali zwrotnej aortalnej, śladowa fala zwrotna aortalna - zastawka dwupłatkowa, płatki wieńcowe tworzą jeden płatek, szeroka fala zwrotna III - go stopnia wzdłuż przedniego..

Zastawka aortalna dwupłatkowa

.. ...ekscentryczna II stopnia. Śladowa niedomykalność trójdzielna. Gradienty przez ujscia prawidłowe . Osiedzie bz. SPAP 30 mmHg. Wskazane badanie TEE . Czy to już naprawde koniec z uprawianiem tego sportu..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...umiarkowaną stenozę zastawki aortalnej ( dwupłatkowej ),z niedomykalnością I stopnia, bez zmian w rozmiarze lewej komory. Vmax = 3,8. Od pół roku biegam i niestety muszę się pogodzić z tym, że nie mogę dalej uprawiać tej dyscypliny. Mam jednak pytanie - jakie inne sporty mogę uprawiać,..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...samego kardiologa * zastawka aortalna dwupłatkowa z niewielką niedomykalnością * więc nie wiem dokładnie czym to się rożni Witam.Moj syn lat 8 ma stenoze aortalna.Tak jak w Waszym przypadku wizyty mamy co pol roku.Jestesmy pod kontrola SCCS.Moj synek jednak ma zwolnienie z w - f choc tez..