Zastawka aortalna niedomykalność

Migotanie przedsionków

.. ...sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...pozawałowa niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. Niedomykalność zastawki aortalnej jest wadą stwierdzaną względnie często. Śladowa niedomykalność, bez objawów klinicznych, występuje u znacznego procenta ogólnej populacji. Wada może być spowodowana uszkodzeniem płatków zastawek w przebiegu choroby reumatycznej serca, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, na tle..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...- rytm submax Płatki zastawki aortalnej wieńcowy lewy i niewieńcowy o pogrubiałych brzegach. Wszystkie płatki o dobrej ruchomości i dobrej separacji, niedomykalnośc centralna i pomiędzy płatkami lewym wieńcowym i niewieńcowym, umiarkowanej szerokości fala zwrotna siega koniuszka,..

Echo serca - Str. 45

.. ...granicznej wielkości. Zastawka aortalna - bez zmian organicznych, Zastawka trójdzielna - bez zmian organicznych, Zastawka pnia płucnego - bez zmian organicznych, Zastawka dwudzielna - przedni płatek mitralny bardziej wiotki z małą niedomykalnością do LP - mała/śladowa fala trójdzielna...

Echo serca - Str. 57

.. ...Wiotkość przedniego płatka zastawki dwudzielnej bez niedomykalności. Zastawka aortalna nie otwiera się całkowicie z gradientem lewa - komora - aorta do 22mmHg. Pulsacyjny przepływ w aorcie brzusznej. Przyśpieszenie przepływu w aorcie zstępującej do 2m/sek. Proszę o szybką odpowiedz. z..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...Relaksacja prawidlowa. Zastawka mitralna - fala zwrotna 1 stopnia Zastawka aortalna - delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2 stopnia. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...prawidlowa ( E/A 1,6 ) Zastawka mitralna - sladowa fala zwrotna Zastawka aortalna prawidlowa, przeplywy prawidlowe. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen ( niedomykalnosc trojdzielna 1st z TRV max - 2m/s, Tacc przeplywu plucnego 120ms ) Osierdzie..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...wszczepienia sztucznej zastawki. Chodzi o to ze po ostatniej kontroli kardiologicznej lekrze stwierdzili iz mam powinienem byc juz operowany, ale ze wzgeldu na to ze czuje sie dobrze jeszcze poczekaja. I teraz mam pytanie czy nawet kiedy stwierdza ze trzeba sie poddac operacji a ja bede..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...Mozna rozważać sztuczna zastawke ( alternatywa najczęstsza ) , albo zastawke biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej i niedomykalność i jedyne co mi zalecił to ten lek na ciśnienie w minimalnej dawce i koniec. Powiem szczerze że jak od niego wyszełem to nawet lepiej się poczułem i jakby mi przeszło. teraz już jest praktycznie normalnie ale np jak jestem na..

Analiza biopsji serca

.. ...wsierdzia - prawidłowe Zastawka mitralna - prawidłowa zastawka aortalna prawidłowa zastawka trójdzielna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...st. niedomykalności zastawki aortalnej.Czeka mnie operacja. Kto może mi doradzić który szpital jest najlepszy???? Kryteria echokardiograficzne oceny wady zastawkowej są tylko elementem uzupełniającym diagnostykę. Decydującym kryterium kwalifikacji do operacji wymiany zastawki są objawy..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. Życie po operacji zastawki wraca do normy , w wielu przypadkach. Co do czasu zabiegu wymiany zastawki aortalnej ( bo tylko taka jest na razie prowadzona ) to zabieg nie trwa kilku minut , duuzo krotszy jest czas wszczepienia sztucznej zastawki , bo nie ma dlugiego przyszywania , jest raczej dopasowanie..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa?..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa?..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...okolicach, który zajmuje się zastawkami? Moja mama ma niedomykalność II/III coraz gorzej się czuje i nie może trafić na dobrgo specjalistę. Cześć 3 stycznia miałem przeprowadzoną operację wymiany zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka..

Niedomykalności zastawek

.. ...takiego:niedomykalność zastawki aortanej z falą zwr.II st.niedomykalność zastawki pnia plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej ciekawości...I..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...badań usg - dwupłatkową zastawke aortalną i niedomykalność.Badanie ekg i dalsza budowa serca jest ok, w normie.Moje pytanie jest takie:, narzeczony jest osobą bardzo sprawną fizycznie,uprawia cały czas wyczynowo sport. Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...przyczyna zle dzialajaych zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore powoduje powiekszenie naczyn i niektorych czesci serca. Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...mieć w maju robioną zastawke serca.. czy da się normalnie żyć dalej.. mam 30 lat.. Wejdź na forum wady wrodzone serca na edziecko, tam znajdziesz również dorosłe osoby, które mają wymienioną zastawkę w sercu. http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Mój synek ma zwężenie zastwki..

Śladowa niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...śladową niedomykalnośc zastawki dwudzielnej.Jestem tym zaniepokojona.Czy to jest może mieć jakieś przykre konsekwencje zdrowotne?Proszę o odpowiedż. czesc! mam na imie Magda. Jestem studentka czwartego roku wydzialu lekarskiego Akademii Medycznej we Wroclawiu. Obecnie zbieram materialy..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...dwóch miesięcy. Jest to zastawka ludzka. Wszczepiono mi ją, bo miałam niedomykalność zastawki aortalnej, co z tym idzie zwężenie mirtalnej. były dwa pomysły. Albo dwie sztuczne zastawki, albo homofraf ( jednak zaznaczyli, że za 10 - 15 lat będzie trzeba do tego wrócić ). Wybrałam..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...aorty+niedomykalność zastawki aortalnej.Szukam informacji na temat dzieci z tą wadą>Proszę o kontakt może mogłabyś mi pomóc??Pozdrawiam!!! witam mój syn ma niedomykalność zastawki aorty polecono mi kontakt z doc. mollem czy ma Pani jakieś namiary? Jeśli tak proszę o kontakt mój..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. mam wszczepioną zastawkę aortalną i chciałem usunąć zęba. Wiem że jest to trochę skomplikowane. Czy mógłbym uzyskać szczegółowy opis postępowania w takim przypadku. z góry dziękuję. Ja miałam infekcyjne zapalenie wsierdzia a teraz niedomykalnosc zastawki i wlasnie przy takich zabiegach musze profilaktycznie..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...komory dobra.EF około 70%.Zastawki bez zmian strukturalnych o nieco wiotkich płatkach( zwłaszcza zastawka mitralna ).W rejestracji collor doppler stwierdzono obecność niewielkiej fali zwrotnej mitralnej( +/++ ).Zastawka aortalna niezmieniona.V max.aortalny 150 cm/s.Niedomykalność..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...się, że mam 4 stopień zastawki aortalnej i mitralnej. Jestem po operacji. Wszystko dobrze. To prawda ja też nie miałem najmniejszych objawów. Nic mnie nie bolało nie meczyłem się poprostu nic. Tylko wyniki badań potwierdzały wrodzona wade serca zweżenie i niedomykalność zastawki..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...stwierdził niedomykalnos zastawki a czwarty ze tylko zastawke,tam tez sie dowiedziałam ze zostalismy skierowani z podejrzeniem ,,niedomykalnosc zastawki aortalnej i przetoke wiencową,,wynik tego badania w opisie niestwierdzono zadnych zmian.mam 5 opini róznych kardiologow oczywiscie ze..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...wyszukiwarce np. niedomykalność zastawki mitralnej. Tam jest to dość szczegółowo opisane, lub poszukaj na forum korzystając z wyszukiwarki. Pozdrawiam Dzieki, wiem na czym to polega, interesują mnie raczej informacje dot. samego zabiegu - jakie jest ryzyko,jakie szanse, jak długo czeka..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...serca,ciągłość przegród zachowana,zastawka aortalna prawidłowa,zastawka mitralna:morfologia prawidłowa,ruch płatka przedniego do przedsionka * 2 cm,ze śladową falą zwrotną centralną,lewa komora bez zaburzeń ( tu nie wiem co za słowo ) odcinkowej,osierdzie prawidłowe. Jest tez coś takiego..

Duża niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...dwupłatkowej trójspoidłowej zastawki aortalnej. Fala zwrotna III/IV lewa komora 38mm/57mm, aorta 32mm gradient max 14mmHg, frakcja wyrzutowa 61% Wszystkie inne wyniki są OK. nie ma żadnych objawów. Proszę powiedzcie mi na ile jest to poważna sprawa, czy czeka go operacja, czy może..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...nieposzerzona 3,2 cm zastawka aortalna trójpłatkowa V max. 138 cm/sek gradienty 7,6/3,0 mmHg zastawka mitralna gradienty 3,8/1,3 mmHg niedomykalność mitralna ++ powierzchnia fali zwrotnej 3,5 cm2 płatki przeciwstawnie ruchome , niepogrubiałe zastawka pnia płucnego Vmax. 94 cm/sek..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...) ma niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej. Powiedziano jej dziś, że operacja jest konieczna jak najszybciej. Ona w sumie nie czuje się bardzo źle ale nie to jest istotne. Była dziś na konsultacji w Aninie. Teraz czeka ją szpital, badania i opinia kardiochirurgów( jeszcze nie..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...choroby : dwupłatkowa zastawka aortalna z niedomykalnością II stopnia z dość szeroką falą zwrotną, nieco poszerzona aorta wstępująca, choroba węzła zatokowego, rytm wiodący dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ), wstawki AT około 130..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...wykrytą niedomykalność zastawki aorty. Lekarze twierdzili że z wiekiem to minie. Ciśnienie tętnicze skurczowe wahało się od 150 do 220 a ciśnienie rozkurczowe od 40 do 80. Po za ciśnieniem żadnych objawów zewnętrznych nie miałem. Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na obniżenie..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...mnie stwierdzona wada zastawki( niedomykalnosc ) oraz tachykardia zatokowa. Pani doktor stwierdzila,ze wystarczy jak bede pic 2litry wody plus maly wysilek i bedzie ok. Zastanawiam sie czy faktycznie to wystarczy,czy po prostu zostalam odprawiona z kwitkiem ze wzgledu na mlody wiek...

Niedomykalność zastawki aortalnej a wysiłek fizyczny

.. ...lekką niedomykalność zastawki przy aorcie i łagodne nadciśnienie tętnicze. Czy mogę ćwiczyć na siłowni? Skonsultuj to ze swoim kardiologiem. On najlepiej będzie wiedział co dla Ciebie jest wskazane, a co nie. Generalnie duzy wysiłek fizyczny, sporty wyczynowe są przeciwskazaniem, z uwagi..

Echo serca interpretacja

.. ...EDV=74 ESV=27.5ml DOPLER: zastawka mitralna 0.7 m/s E=A ślad fali niedomykalności LAA=16cm2 zastawka aortalna 1.1 m/s zastawka trójdzielna 0.5 m/s RAA=15cm2 mała fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 ). Nadciśnienie tętnicze II. Miał wykonane USG serca : LK : 8,3 - 7,2 Ao : 2,9 LP : 9,9 !!! PK : 3,4 PMK/TS : 0,9 - 1,3 Wybitne powiększenie wszystkich jam serca. Uogólniona kineza lewej komory. EF -..

Niedomykalność / zwężenie zastawki aortalnej czy dziedziczne?

.. ...niedomykalnosc/zwezenie zastawki aortalnei. wykonano balonikowanie i wymiane zastawki. czy ta wada mogla zostac dziedzicznie przeniesiona na nasza coreczke? ma dopiero 3 tyg. jeszcze nie robilimy badan Kiedyś interesowałam sie pod katem niedomykalności zastawki - ekspert PTK orazla..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...wydaje sie 3platkowej zastawki aortalnej z mala niedomykalnoscia. niewielkie wypadanie tylnego platka zastawki mitralnej ze sladowa fala zwrotna. pozostale zastawki morfologicznie i czynnosciowo w normie. sladowe fale zwrotne - fizjologiczne niewielka separacja blaszek osierdzia za tylna..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa..

Bieganie z niedomykalnością zastawki

.. ...niedomykalność 4 - go stopnia zastawki aortalnej. Operacje odwleka w czasie dobry skurcz lewej komory serca, która i tak jest powiększona do granic. Nigdy nie uprawiałem żadnych sportów, ale chciałbym sobie 3 - 4 razy w tygodniu potruchtać. Spróbowałem przez tydzień i po każdym 30 - to..

Sztuczna zastawka w sercu

.. ...mam wszepioną sztuczną zastawkę mitralną od 16 roku życia.Teraz mam niedomykalnośc zastawki aortalnej.Mam miec operację ,wymiana zastawki aortalnej.Ale mój lekarz mówi że nie tak szybko,bo czekają jak z zastawki zaczną wypadac płatki.Boję się tej operacji.Od dłuższego czasu męcze się..

Niedomykalność zastawki aortalnej a lot samolotem

.. ...i mam niedomykalność zastawki aortalnej. Chciałbym się Was zapytać czy mogę latać samolotem. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. POZDRAWIAM Cześć, nie wiem jak dużą masz niedomykalność. Ja obecnie mam 28 lat i moja niedomykalność wynosi +++. Kilka razy latałem i nie miałem..

Niedomykalność zastawki mitralnej i aortalnej

.. ...że mam niedomykalność zastawki mitralnej ( pierwszego stopnia ). Poza tym czasami miałam zaburzenia rytmu serca i bóle w klatce piersiowej ( ale bóle chyba spowodowane nerwami itp. ). Dziś miałam robione echo serca i lekarz wykrył u mnie również lekką niedomykalność zastawki aortalnej...

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...zwapnienia na płatkach zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica..

Niedomykalność zastawki a służba w wojsku

.. Mam niedomykalnoś zastawki aortalnej pierwszego stopnia i chcę iść do wojska czy to jest możliwe jest wo wada wrodzona która się nie powiększa ćwiczę w szkole na w - f i nie mam większych problemów tylko szybciej się męczę proszę o..

Ciąża a nadciśnienie i niedomykalność zastawki

.. ...nadcisnienie niedomykalnosc zastawki aortalnej zwezona tetnice nerkowa( ale juz niedlugo mam zabieg DSA ) 4 lata temu moja ciaza obumarla, czy mogla to byc tego przyczyna?? Czy taerz gdybym zaszla w ciaze to bylo by to zagrozenie dla mnie lub dziecka?? Prosze bardzo o odp!!! Prosze niech..

Analiza echo serca młodego typ sportowca

.. ...nieznacznie pogrubiale platki zastawki mitralnej i aortalnej, poza tym morfologia i ruchomosc aparatu zastawkowego prawidlowe. w badaniu doplerowskim stwierdza sie niewielka niedomykalnosc zastawki mitralnej. jest się czym martwić ? prosze o opinie tylko specjalistow up - naprawde nikt..

Niedomykalność zastawki aortalnej a oddawanie krwi

.. ...cierpi na niedomykalność zastawki aortalnej, przy czym jest honorowym dawcom krwi. jeden z lekarzy odradził przy tym schorzeniu oddawania krwi, inny nie widzi problemu. czy ktoś wie, jak to tak na prawdę jest?? czy ta choroba stanowi w tym wypadku podstawę do rezygnacji z krwiodawstwa..

Jednopłatkowa zastawka aortalna

.. ...wykryto u mnie anomalię zastawki aortalnej polegającej na tym, iż jest ona jednopłatkowa ( niedomykalność ( +++ ). Termin operacji mam ustalony na koniec czerwca. Niewiele na ten temat udało mi się odszukać i w związku z tym moje pytanie: czy taka operacja a z nią rechabilitacja będzie..

Skoki z dużych wysokości

.. ...czy z niedomykalnością zastawki aortalnej mogę skakać ze spadochronem - wiem że z niedomykalnością zastawki można latać samolotem Skontaktuj sie ze specjalistą. Na perwno nie możesz nurkować. a czemu nie mozna nurkować ? - - ja to robie - czym to grozi smiercia a czemu i w jaki sposób..

Ciąża a niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...mnie nie domysklność zastawki aortalnej... Kazano mi robić co dwa lata badania kontrolne zadnych tabletek mi nie przepisano.. Marzy mi się jeszcze jedna ciąża i po przeczytaniu tutaj paru wpisów zaczynam mieć wątpilwości...czy powinnam zajść w ciąze... Czy ktoś ma podobne doswiadczenia..

Echo serca po baypasach

.. ...,lk=52mm,tś=12mm,ao=20mm,lp=36mm.tp=mm.zastaw.mirtal;płatki cienkie ,prawidłowo ruchome vmx - 83 cm/s .mva - 2,8 cm2 ,im - 1 zastawka aortalna:Vmax - 130 cm/s szczelna .kurczliwość lewej komory:hypokineza ściany bocznej .inne aorta wstępująca - 30 mm .ef - ok. 50% pogrubiała przegroda..

Niedomykalność zastawki aortalnej u niemowlęcia

.. ...ekscentryczną niedomykalność zastawki aortalnej * z komentarzem, iż może być konieczna operaCJA.... Czy ktoś spotkał się z podobną diagnozą? Jak wyglądał dalszy przebieg choroby/ leczneia takiego dziecka? Czy istnieje prawdopodobienstwo cofnięcia się tej wady? Na jakie parametry badań..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam jakieś niedomykalności, bo już nie wiem co o tym myśleć, jedno badanie wyklucza diagnozę drugiego. Jak to można leczyć ? Czy da się wogólę ?..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...4,5cm ) oprócz tego mam zastawke dwu płatową . Niedomykalnośc zastawki aortalnej 2 i 3 stopnia. Czy ktos przechodził tak operacjią .prosze o odpowiedz . Ja się na taką operację szykuję, U mnie średnica 5,5 Trzymaj za mnie kciuki. Taka operacja to powazny zabieg ale naprawde da sie..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. Zosia. Czy ty masz zastawkę zdrową ? Bo jeśli tak to rozumiem czemu Cię nie poganiają. Maurycy trzymam przed sobą ostatnie echo serca i ; zastawka mitralna 3 stopień niedomykalności zastawka aortalna 3 stopień niedomykalności, zastawka trójdzielna 3 stopień niedomykalności i tętniak 5,5 i i jeszcze przeszłam..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...mnie niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia. Lekarz powiedział, że póki co mam się nie martwić tylko iść i zrobić kolejne badanie po 5 latach. Więc minęło blisko pięć lat jak znalazłem się na kolejnym badaniu. Wynik: niedomykalność zastawki aortalnej drugiego stopnia. Więc wujek..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...) 68% PA AcT 110 ms Zastawki serca nieprawidłowe: mitralna - przedni płatek o ograniczonym ruchu otwarcia z powodu fali zwrotnej aortalnej, śladowa fala zwrotna aortalna - zastawka dwupłatkowa, płatki wieńcowe tworzą jeden płatek, szeroka fala zwrotna III - go stopnia wzdłuż przedniego..

Niedomykalnośc zastawki aortalnej 1 stopnia czy może minąć z wiekiem

.. Czy niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia( wada wrodzona ) może minąć z wiekiem czy niedomykalnośc pierwszego stopnia to niedomykalność duża czy mała To mała ( najmniejsza ) niedomykalność. Istotne jest również jaką masz fale zwrotną ( o ile wystepuje ). Z wiekiem raczej sama się nie naprawi. Bardziej..

Jak długo czeka się na operację w Aninie?

.. ...złożona dwupłatkowej zastawki aortalnej z przewagą stenozy Zastawka aortalna zwłókniała z cechami zwężenia. Umiarkowana niedomykalność aortalna. Max gradient 95 mm Hg, średni gradient 58 mmHg. Mała niedomykalność mitralna i trójdzielna W sierpniu 2009 była w Aninie na konsultacji i..

Prawidłowe tentnona s astojąco

.. ...do wysiłku. Zrób holtera... będzie wiadomo czy prawidłowy. pozdrawiam mam niedomykalnosc zastawki aortalnej - ale wszystkie * parametry * sa w normie oprucz tej niedomykalności ( nieeużej, wrodzonej )..

Przepływowość 50mmhg - co to oznacza

.. ...50mmhg - co to oznacza przy niedomykalności zastawki aortalnej - tylko w tym nie wiem o co chodzi Zawsze jak jest niedomykalność oznacza się gradient ciśnień. pozdrawiam a majac 50mmhg to duzo czy malo..

Badanie echo serca

.. ...przegrody serca szczelne. zastawka aortalna trójpłatkowa, asymetryczna o pogrubiałym płatku prawo i niewiencowym, ale o szerokim otwarciu, bez niedomykalności. Slad niedomukalności trójdzielnej. pozostałe zastawki prawidłowej morfologii. ujście żył płucnych i systemowych prawodłowe...

Niedomykalnosc zastawki aortalnej a bieganie

.. ...zastawki aortalnej można biegać czy to mi nie zaszkodzi Lekarz Kardiolog zalecił Ci pewnie abyś się oszczędzał. Mam to samo i nie mogę uprawiać żadnego sportu ;| wiem tyko ze cienzarów podnosic nie moge..

Wynik echo

.. ...RVd - 36mm Morfologia zastawek prawidłowa.Gradienty ciśnień przez ujścia zastawkowe w normie.Mała niedomykalność trójdzielna Vmax 2,07m/s,mała niedomykalność mitralna Vmax 3,29m/s,śladowa niedomykalność aortalna.Jamy serca nieposzerzone.Grubość i kurczliwość ścian w normie. Dodam,ze mam..

Konsulatacja

.. ...sklerotycznie płatki zastawki mitralnej i aortalnej. Obecna fala zwrotna niedomykalności mitralnej ( +/++ )Vmax 2,3m/s. Zalecenia Diagnozy: - Okresowa kontrola w poradni - przestrzeganie diety cukrzycowej i niskokalorycznej - Polocard 75mg 1x1 - Sortis 20mg 1tab./wieczorem - Vivacor..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...% ) Fala zw. zasięg zastawka aortalna +/++ Fala zw. Vmax. ( m/s ) 4,7 Zastawka aortalna zmieniona organicznie, płatki zwłókniałe bez ograniczenia ruchomości. Mała niedomykalność aortalna. Pozostałe zastawki bez istotnych zmian. Jamy nie poszerzone. Grubość, kurzliwość i czynność..

Ból w niedomykalności aortalnej

.. ...na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są także ludzie w naszym wieku, przed operacjami zastawek i po nich. Można zasięgnąc porady, dostać wsparcie psychiczne. www.forum.sercedziecka.org.pl Pozdrawiam..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. ...przy niedomykalności zastawki aortalnej może dojść do przerostu serca po wzmozonym wysiłku ( biegi długodystansowe ) czy przerost serca jest grożny dwa razy tak Właśnie tak , lepiej odpuść sobie wysiłkowe przygody i nie tylko wysiłkowe.Bo przy niedomykalności spowoduje to, że będziesz..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...umiarkowaną stenozę zastawki aortalnej ( dwupłatkowej ),z niedomykalnością I stopnia, bez zmian w rozmiarze lewej komory. Vmax = 3,8. Od pół roku biegam i niestety muszę się pogodzić z tym, że nie mogę dalej uprawiać tej dyscypliny. Mam jednak pytanie - jakie inne sporty mogę uprawiać,..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. Mój syn ma zastawke aortalna dwupłatkową z niewielką niedomykalnością ma 11 lat i od 4 lat gra w klubie w piłke nożną ( to jest jego całe życie ) Jak narazie czuje się on bardzo dobrze , mam pytanie czy może on taki sport uprawiać co dalej mamy robić odstawić go od sportu czy niech trenuje. Hmm, najpierw..