Zastawka aorty

Praca serca

.. ...przedsionków. Jednocześnie zastawka aorty i zastawka pnia płucnego są otwarte, umożliwiając wydostanie się krwi na obwód. W czasie rozkurczu komór ( diastole ) mają miejsce zjawiska odwrotne. Zastawki przedsionkowo - komorowe otwierają się ( krew napływa do komór ), a zastawki aorty i..

Dwupłatkowa zastawka aorty

.. Dwupłatkowa zastawka aorty zaliczana jest do najczęściej występujących wad serca u dorosłych ( 2 - 3 osoby ma tę wadę na 100 przebadanych osób ). Zdecydowana większość ludzi z dwupłatkową zastawką aorty nie wie, że ma wadę serca. Z reguły zastawka dwupłatkowa funkcjonuje prawidłowo. Dwupłatkowa zastawka..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego...

Walwuloplastyka balonowa zastawki aortalnej

.. ...walwuloplastyka balonowa zastawki aortalnej wykonywana jest w leczeniu zabiegowym zastawkowego zwężenia aorty. Przed przystąpieniem do zabiegu walwuloplastyki lekarz ocenia zastawkę aortalną i jej pierścień. Przed zabiegiem wykonywane jest badanie ultrasonograficzne serca ( ECHO serca )...

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...pozawałowa niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na..

Aorta

Aorta

.. ...połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...atrezji ( zarośnięciu ) zastawki płucnej. Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to cofnięcie się krwi z aorty do naczyń płucnych i w ten sposób ominięcie przeszkody. Innym przykładem wrodzonej wady serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...), wrodzona stenoza zastawki aortalnej lub wrodzony ubytek łuku aorty. Możliwa jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy..

Sterole mogą zwężać zastawki serca

.. ...tendencję do osiadania na zastawkach aorty w stopniu zależnym od ich stężenia we krwi. Dalsze badania powinny wyjaśnić stopień ryzyka oraz to jak wpływają na zastawkę suplementy, a jak dieta bogata w sterole...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...Polsce zabiegi wymiany zastawki aortalnej serca metodą przezskórną, bez otwierania klatki piersiowej, przeprowadzili lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( Śląskie ) oraz Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w..

Operacja zastawki aorty

.. ...Jestem przed operacją zastawki aorty. Czy ktoś jest może po takiej operacji i mógłby polecić dobry szpital i dobrego kardiochirurga? Chciałabym się dowiedzieć tez o samej operacji, metodach, powikłaniach itd... Witam. Zastawke aortalna miałem wymienioną 12 lat temu. Coz mogę poradzić...

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...temu miałem wymienioną zastawkę aortalną i aortę wstępującą. Czuję się bardzo dobrze. Nie mam z niczym problemów. Ale mam takie pytanie: Jak duże ciężary mogę nosić? ( miałem rozcinaną klatkę piersiową ) i jak duży wysiłek mogę wykonywać. Przed operacją potrafiłem na pływalni przepłynąć..

Echo serca - Str. 31

.. ...interpretacje wynikow : obraz zastawki mitralnej ef 102 , obraz zastawki aortalnej : srednica aorty 28mm roz. platkow 20 lewy przedsionek 28 prawa komora 25 lewa komora 46 esd 30 grubosc tylnej sciany edd 10 grubosc przegrody 9 kurczliwosc lewej komory ... cos tam 64% nieumiem odczytac..

Echo serca - Str. 37

.. ...komory dobra. LVEF 65%. Zastawka mitralna w normie. Zastawka aortalna 2 - płatkowa ( zrośnięte płatki prawy i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy , umiarkowana fala zwrotna. Zastawka III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek..

Echo serca - Str. 44

.. ...prędkości jakie mam podane zastawka aortalna :prawidłowa, łuk aorty 25 mm, v maks 1,7 m/s, zastawka miteralna e/a: 1,3 , zastawka trójdfzielna, płucna,miteralna, kurczliwość - prawidłowe AccT:167 ms funkcja rozkurczowa:prawidłowa Wymiary jam serca:lewa komora 31mm/49mm lewy przedsionek..

Zespół Fallota

.. ...serca ( niedomykalnosć zastawki aortalnej i zwężenie aorty )mój najstarszy syn tez mial wade i niedawno zostałam poinformowana że każde moje dziecko ma 10% że urodzi się z wadą serca.Na sześcioro dzieci mam jedno chore więc to i tak nieźle: ) jesteśmy rodzicami 5 letniego synka Jasia,..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...dwa bypassy i sztuczna zastawka aortalna. Po tygodniu na intensywnej terapii okazało się, że ma porażenie od pasa w dół bez czucia. Mijają cztery tygodnie od operacji i lekarze rozkładają ręce - nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wykluczono rozwarstwienie aorty. Jest mowa o niedrożności..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...się te same sztuczne zastawki podczas operacji? Czy miał ktoś taką operację? Jak samopoczucie? Ponadto być może będę musiał mieć protezę aorty wstępującej. Czy po takim zabiegu funkcjonuje się normalnie??? mam syna w wieku 2latka i 6mies.mial on op.rossa.operacja byla w czdmp w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków i jestem już..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...zdiagnozowala - wypadanie platka zastawki dwudzielnej aorty. Powiedziala, ze to tak jest u ludzi z moja budowa ciala - wysoki i chudy, z nierozwinieta klatka piersiowa. I powiedziala, zebym zazywal wiecej magnezu, i wzial sie troche za sport. No i tak zrobilem. W miedzyczasie mialem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...wyniki echa:1 )obraz zastawki mitr.:prawid.,2 )obraz zast.aor.:praw..Srednica aorty32mm,rozwarcie płatkow22mm,Aorta wstęp.323 )Lewy przedsionek47mm,area lew.przed.23cm2,4 )Prawa komora30mm,area.praw.przed.165cm2.5 )lewa kom.EDD51,ESD29,6 )frakcja wyrz.60%,7 )GR,tylniej.sciany9,10 )Kurcz...

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...stopnia wypadanie platkow zastawki mitralnej. Śladowa niedomykalnosc mitralna. Prawidlowa szerokosc aorty 3,4cm i pnia plucnego 2,5cm. Osierdzie bez cech plynu. Witam!!! Jest taka ważna lekarska zasada - nie leczy sie wyników tylko pacjenta. W tym przypadku na podstawie samych wyników..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. ...windsurfing, siatkówka. Wymiana zastawki i kawałka aorty wstępującej udała się znakomicie. Po 8 dniach byłem już w domu. Ale ten mostek mnie denerwuje... Pomóżcie Hello,Za tydzień czeka mnie ta sama operacja.Czy móglbys mnie uspokoic i opisac ew.przebieg i to co przeszedles po operacji?..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i twierdzą, że nie warto, bo to nie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...tydzień napisze o chorych zastawkowych których operujmey rocznie ponad 600 i jest to kolejna specjalność zabrzańskiej kardiochirurgii a za kolenjy tydzień tętniaki aorty, o operacje zaburzeń rytmu. Prosze listy, maile kierować na adres Slaskiego Centrum Chorób Serca gdzie na stronie..

Kto zna Anin - Warszawa

.. ...odpowiedź na wyposażenie, warunki bytowe i fachowość personelu. Miałem operację wymiany zastawki i części aorty wstępującej. Po 8 - miu dniach byłem w domu a lat mam 51. Będzie dobrze dzięki za odpowiedź..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...moj wynik z ukg:obraz zastawki mitralnej w normie,zastawki aortalnej w normie,srednica aorty - 31mm,rozwarcie platkow - 18mm,lewy przedsionek - 39mm,prawa komora - 20mm,lewa komora edd - 50mm,ef - 60%,grubosc tylniej sciany - 10mm,grubosc przegrody - 10mm,kurczliwosc lewej komory w..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...przeoczyli?: ukg:obraz zastawki mitralnej w normie.obraz zastawki aortalnej w normie.srednica aorty - 31mm,rozwarcie platkow - 18mm,lewy przedsionek - 39mm,prawa komora - 20mm,lewa komora EDD=50mm,E60%,grubosc tylnej scian10mm,grubosc przegrod10mm,kurczliwosc lewej komory w normie.worek..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa?..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...jakie sa mozliwosci... zastawka sztuczna czy jakies inne mozliwosci?? co do objawow to czasami zdarzaja sie bole w klatce piersiowej no i przy wysilku sie oczywiscie szybciej mecze!!!! jakie musza byc objawy zeby kwalifikowac sie do operacji!!?? wiem ze wszystkiego dowiem sie w szpitalu..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. zwezenie zastawki aortalnej i stenoza aorty. wada wrodzona a teraz mam 21 lat i jeszcze zadnego zabiegu za soba!!! zmienilam teraz lekarza i ide na doglebne badania!!sama nie wiem czego mam sie spodziewac!!na czym polegalby ewentualny zabieg?? prosze piszcie!!! Zastawka aortalna zbudowana jest z trzech..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...aorty i niedomykalnośi zastawek moze byc przeciwskazaniem do zażywania tabletek antykoncepcyjnych??? jesli tak to dlaczego... z góry dziekuje: ) czy nikt nie ma takiego problemu???? bo ja tez jestem ciekawa Na pewno nie powinno sie zakladac wkladki wewnatrzmacicznej Główne..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki powrót do zdrowia.jedynie długo..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...najwięcej w Polsce operacji zastawek i tętniaków aorty.Ablacje tez przy okazji operacji wady mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona ablacje w szpitalu jana pawła 2 tam są najlepsi lekarze..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...aorty+niedomykalność zastawki aortalnej.Szukam informacji na temat dzieci z tą wadą>Proszę o kontakt może mogłabyś mi pomóc??Pozdrawiam!!! witam mój syn ma niedomykalność zastawki aorty polecono mi kontakt z doc. mollem czy ma Pani jakieś namiary? Jeśli tak proszę o kontakt mój..

Gdzie operacja aorty?

.. ...operacje przeszczepienia zastawek aortalnej i tetnicy plucnej w instytucie centrum zdrowia matki polki w lodzi.operowal go doc.moll.operacja nic nie kosztowala gdyz za wszystko zaplacila kasa chorych...

Tętniak aorty piersiowej

.. ...właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi, urazem itd. ZAbieg przeprowadza..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...temu miał wymienioną zastawkę mitralną, obecnie stwierdzono u niego tętniak aorty 55mm, jesteśmy przed wizytą u kardiochirurga. Zastanawiam się czy możliwa jest u niego kolejna operacja na sercu a jeśli nie to co dalej? Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Jest małe prawdopodobienstwo..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...Davida ) i plastyce zastawek i po urodzeniu córki jest całkiem zdrowa. Nie musi przyjmować nawet Batalocu. Operacja IK Anin, Pan Profesor Andrzej Biedermann. a czy po operacji puchły nogi mojej mamie puchnie noga którą nacinali w pachwinie żeby podłączyć sztuczne funkcje życiowe podczas..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...było dopasować nową zastawkę ...Moja rodzina przeżywa koszmar,najgorsza jest ta bezsilność i czekanie...Dodam jeszcze że mama już miała operację na serce 17 lat temu wstawiano jej sztuczną zastawkę.Napiszcie czy ktoś z Was,lub waszych bliskich miał lub zna podobny przypadek.Boję się że..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...- 1200 osob z wadami zastawkowymi. Bedzie dobrze! Jaka to zastawka? Izabela chodzi o zastawkę aortalna rozpoznanie Zweżenie lewego ujścia tętniczego - cięzkie,niedomykalność zastawek aorty małego stopnia z gradientem przedzastawkowym 110mmHg Kochani ,może ktoś z Was zna hotel blisko..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...operacje serca, wymiana zastawki aortalnej oraz poszerzenia aorty, Operacja przebiegła prawidłowo tylko troche nie chciało mi sie chodzić po operacji i zrobiła mi sie odleżyna na tyłku. Sam mostek tak nie bolał jak ta odleżyna, i przez ok miesiąca troche sie męczyłem, Bo po operacje..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...poszerzona do 4,8 cm ) oraz zastawek. Będę mieć zastawki sztuczne, co wiąże się z przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych przez całe życie. Mam 29 lat. Na operację idę do Szpitala Jana Pawła II w Krakowie ( operować ma dr Kapelak ). Bardzo się boję. Czy ktoś już ma jakieś doświadczenie z..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...tętniaka aorty wstęp. i zastawki aortalnej, mój tętniak tuż przed operacją miał 62mm. Lekarze nie dawali mi dużych szans, a jednak się udało. Musicie wierzyć w pozytywne zakończenie leczenia, bo jeżeli nie macie takiej wiary to zastanówcie się jaki jest sens podejmowania prób ratowania..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...roku ( 4,6 - 4,7cm, zastawka trójpłatkowa, w ECHO brak śladów fali zwrotnej ). W tej chwili jestem przed kolejną tomografią w Zabrzu oceniającą, czy naczynie to powiększyło się, czy też nie. Dziękuję za wszystkie powyższe wpisy, bo dzięki nim wiem czego mam się spodziewać. Pozdrawiam...

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...po operacji wymiany zastawki aortalnej wraz z wymiana odcinka aorty wstepujacej ( dwuplatkowa, stenotyczna zastawka wraz z poszerzeniem AO do 5,5cm, 28.10.2009 ). To juz 3 miesiace po operacji i czuje sie doskonale. W zasadzie odzyskalem sprawnosc sprzed operacji i jest lepiej i lepiej..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...córeczka ( 8 lat ) ma podzastawkowe zwężenie lewego ujścia tętniczego.Po przezprzełykowym badaniu okolicy serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej..

Zastawkowe zwężenie aorty a palenie trawki

.. Czy mając tą chorobę można palić trawkę? Hmm sama sie zastanawiam czy ogolnie przy chorobach serca mozna to palic ?? ja sie nie znam, ale ganje mozna jesc ( np. w jajecznicy ) lub pic ( np. Makumba ) : ) JAH iS..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...w lipcu ( wymiana na zastawki mechaniczne, gdyż młodym osobom absolutnie nie dają zastawek biologicznych + oczywiście aorta ) - Warszawa: prof. Biedermann - bezwzględna operacja z wymianą na zastawki biologiczne ze względu na to że chce być matką ( w perspektywie reoperacja obarczona..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej - Str. 2

.. ...wytycznych w chorobach zastawkowych. Podaje niżej treść, mam nadzieję, żę jasna jest/będzie ona dla każdego. W porównaniu z innymi chorobami serca wadom zastawkowym poświęcono bardzo nieliczne badania kliniczne, przy czym wielką rzadkością w tej dziedzinie są badania z randomizacją...

Bisocard

.. ...podejrzane. Mam zwężenie zastawek aortalnych i tętniaka aorty wstępującej 4,8 cm. Czy ktoś moglby mi doradzić czy mam brac ten lek czy nie?? wydaje mi sie ze kardio wiedzial co ci przepisuje ja tez bralam bisocard,choc mam niskie cisnienie trudno mi sie odniesc do pozostalych twoich..

Zastawka a praca kierowcy

.. Czy sztuczna zastawka serca dyskwalifikuje do pracy w charakterze kierowcy samochodów ciężarowych? Proszę bardzo o opinie i rady na ten temat. Pozdrawiam serdecznie Jestem 6 miesięcy po wszczepieniu zastawki aortalnej oraz protezy aorty i właśnie za paręnaście dni wracam za fajerkę :D Lekarze powiedzieli, że..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...serca - dwuplatkowa zastawke aortalna II st. - i co gorsze poszerzona aorte wstepujacado max 44 mm. Jestem nieco ogluszona ta wiadomoscia i zupelnie nie wiem jak dalej zyc. Co wolno mi robic a czego nie... Nie ma nikogo bliskiego wiec i tak jestem zdana na siebie z zakupami,..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...wstępującej,wymiany zastawek aortalnych i bajpasów 3 w jednym,czuję się świetnie. Pozdrawiam. Witam. Mam pytanie o lekarzy w Krakowie. Mam tętniaka 5 cm i zamęt jeżeli chodzi o lekarzy i docelowe miejsce operacji ( Kraków, Zabrze, Anin )?? Jaki szpital polecacie i jakiego lekarza...

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...usuniętą uszkodzoną zastawkę aortalną i wmontowane urządzenie Bentala.Operacji dokonali dwaj wspaniali chirurdzy dr Andrzej Dumański i lekarz chirurg Rafał Nowicki.Już w dniu 7 09 2006 w bardzo dobrym stanie wyszedłem ze szpitala. Dziś 1,5 roku po operacji czuję się bardzo dobrze. 2 05..

Zastawki aorty niedomykalność

.. ...diagnoza niedomykalność zastawek aorty ze wskazanim na konieczność szybkiej operacji .Mam 41 lat W postatnim czasie, w któryms z wątków jest namiar na Anin i bodajże klinike wad wrodzonych serca odnosnie osób dorosłych. Pozdrawiam Teraz zastanawiam się czy aby tego typu wadea nie zajmują..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...sie ze mam dwupłatkową zastawkę aortalną i poszerzoną aorte wstępującą do 48 mm.Lekarz powiedział ze czeka mnie ciężka operacja.Czy może mi ktos powiedziec ile czasu człowiek dochodzi do siebie po takiej operacji.Chcą mi wymienić czesc aorty i wadliwa zastawke.Niewiem czy decydowac sie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...operacje serca. Mialam zastawke dwuplatkowa i poszerzenie aorty wstepujacej 4.5. Operacja trwala 7 godzin i wykonana zostala wymiana aorty wstepujacej i luku oraz plastyka zastawek wedlu Davidsa. Wychodzenie z narkozy i morfiny trwalo caly tydzien i bylo koszmarem. Moje powiklania to..

Echo serca 23-lata

.. ...interpretacje wynikow : obraz zastawki mitralnej ef 102 , obraz zastawki aortalnej : srednica aorty 28mm roz. platkow 20 lewy przedsionek 28 prawa komora 25 lewa komora 46 esd 30 grubosc tylnej sciany edd 10 grubosc przegrody 9 kurczliwosc lewej komory ... cos tam 64% nieumiem odczytac..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...osób z wymianą dwóch zastawek. Czy to znaczy że takie operacje są skazane na niepowodzenie? To znaczy raczej, nie niwiele osób wie o tym forum: - ) Ja nanrazie mam biologiczną , ludzką, zastawke płucną, a kiedyś czeka mnie wymiana aorty,a więc i pewnie zastawki aortalnej, to też będe po..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...echokardiograficznego: 1.Obraz zastawki mitralnej w normie 2.Obraz zastawki aortalnej w normie 3.Średnica aorty 38 4.Rozwarcie płatków 26 5.Lewy przedsionek 38N 6.Prawa komora 26N 7.Lewa komora EDD 52N ESD 32N 8.Grubość tylnej ściany 10N 9.Grubość przegrody 1,1N 10.Kurczliwość lewej..

Wada aorty / zastawki u 14-latka

.. ...który ma niedomykalność zastawki i zwężenie aorty. Nie od urodzenia, bo lekarze wykryli to, gdy miał ok. 10 lat, na przypadkowej wizycie lekarskiej. Lekarz kardiolog twierdzi, że może być to wynik okresu dojrzewania, no ale on mało w to wierzy. Kiedyś był sportowcem, teraz niestety nie..

ECHO serca interpretacje

.. ...prawej komorze 47 mmHg zastawka aorty 3 płatowa z przepływem 1,25 m/s łuk aorty szer 20.7mm z przepływem z Ao desc 1.55m/s separacja osierdzia 1.9 mm osierdzie hyperechogeniczne pogrubiałe szeer 5 mm DGN ASDII ubyttek przegrody miedzyprzedsionkowej typu wtornego hyperechogeniczne..

Wyniki badania Echo serca

.. ...cm,ESDLV - 6,54 cm, płatki zastawki mitralnej i nici ścięgniste pogrubione,MVR III stopnia,AoR - I stopnia,zgrubienie płatków zastawki aortalnej,pogrubienie pierścienia zastawkowego i ścian aorty wstępującej.Jama RA i TV nieznacznie powiększona.TVR I stopnia( max,gr.systoliczny RV/RA -..

Arytmia przedsionkowa - Str. 2

.. ...Frakcja wyrzutowa 60 % Zastawka mitralna . Fala zwrotna 1 stopien Srednica aorty - 33mm Lewy przedsionek - 44 mm prawa komora - 23mm lewa komora - 55mm Wnioski mam tak napisane przez lekarza : Obecna fala zwrotna zastawki mitralnej 1 stopnia do powiekszonego lewego przedsionka ( 44mm )...

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...choroby : dwupłatkowa zastawka aortalna z niedomykalnością II stopnia z dość szeroką falą zwrotną, nieco poszerzona aorta wstępująca, choroba węzła zatokowego, rytm wiodący dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ), wstawki AT około 130..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...wykrytą niedomykalność zastawki aorty. Lekarze twierdzili że z wiekiem to minie. Ciśnienie tętnicze skurczowe wahało się od 150 do 220 a ciśnienie rozkurczowe od 40 do 80. Po za ciśnieniem żadnych objawów zewnętrznych nie miałem. Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na obniżenie..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...tylko * na operację zastawki i aorty, a w * międzyczasie * pojawił się i by - pass i rozrusznik. tak więc jeśli znalazłaby się osoba, która jest po podobnych * przejściach * i mogłaby służyć odpowiedzią, to będę bardzo wdzięczny. ciężko mi patrzeć na żonę jak cierpi... czemu Pan sadzi ze..

Badanie echokardiograficzne

.. ...chciałbym wiedzieć 1. Obraz zastawki mitralnej w normie - ugięcie PPM 2. Obraz zastawki aortalnej w normie: średnica aorty - 36 mm rozwarcie płatków - 18 mm 3.Lewy przedsionek 37 mm 4.Prawa komora 25 mm 5.Lewa komora EDD - 48 mm ESD - 30 mm 6.Grubość tylnej ściany 10 mm 7.Grubość..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w Warszawie na ul...

Zespół Marfana - Str. 2

.. ...naczynia , łącznie z zastawką , dużo własnych doświadczeń , na dzień dzisiejszy choroba pokonana , jeśli macie do mnie jakieś pytania , chcecie porozmawiać , nawiązać kontakt zapraszam . Jeśli jesteś użytkownikiem ,,starego * forum zespołu marfana - - zignoruj ten post . jestem po..

Nadmierne tętnienie

.. ...serca _niedomykalność zastawki aortalnej z poszerzoną częścią wstępująca aorty i powiększoną lewą komorą i falą zwrotną.Również mam widoczne tętnienie na szyji ,pulsowanie pod mostkiem i ta poruszająca sie książka.Mam to samo. Rozumiem. Poza tym puls mi nie schodzi poniżej 85 ( z reguły..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. ...czasie będę miał wymianę zastawki. W związku z tym dużo czytałem na ten temat. Z tego co się dowiedziałem to podobno można żyć normalnie. Oczywiście konieczne będzie przyjmowanie lekarstw do końca życia które będą rozrzedzać krew ( w opcji zastawki sztucznej mechanicznej ) Oczywiście..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...lewej komory.SF49%,EF82%.Zastawka aorty 3 - platkowa z przeplywem 1m/s.Luk aorty lewostronny szer.12,6mmz przeplywem w aorcie zst. 1,8m/s.Separacja osierdzia w normie. Serdecznie zapraszam na nasza strone www.sercedziecka.org.pl i nasze forum. Tu znajdziesz wsparcie i pomoc ze strony..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...komory struna rzekoma. - Zastawka mitralna z wiotkim przednim płatkiem, z ruchem prolapsowatym.IT o V max 2m/sek.OP ( co to oznacza, ta skala, czy ona się nie domyka )? - Przepływy węwnątrzsercowe prawidłowe. Aorta 3 płatkowa, ( czy tak jest zawsze )?, łuk aorty lewostronny6, przepływy w..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...rozszczep przedniego platka zastawki - czeka mnie operacja. Chcialabym Ci zyczyc duzo zdrowia i jesli cos Ci dolega to nie odpuszczaj tylko porob dodatkowe badania w koncu te dolegliwosci z kads sie biora .Nie twierdze ze twoj Lekarz nie postawil trafnej diagnozy ale sa tez Lekarze..

EKG po wymianie zastawki i tętniaku

.. ...miałem operację wymiany zastawki aortalnej i kawałka aorty wstępującej. Miałem tętniaka i wadę zastawki. Lekarz, który asystował przy operacji kazał mi się oszczędzać i rezygnować z wysiłku. Kilka dni temu inny lekarz skierował mnie na badania wysiłkowe i stwierdził, że mogę wrócić do..

Echo podczas chemioterapii

.. ...stopnia niedomykalność zastawek aorty i mitralnej, uogólnioną hipokinezę i EF 50%, niewielkie poszaerzenie LK. w EKG pojawiły się dodatkowe skurcze, które będą diagnozowane po zakończeniu leczenia. Objawów klinicznych w zasadzie brak. Mam pytanie, czy zmniejszona kurczliwość i..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...tygodnie po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej w IK w Aninie. Przyznaje, że jestem z lekka podłamany. O bólach mostka już zapomniałem, ale pojawiły sie dolegliwości sercowe: mocne bicie, dodatkowe skurcze, arytmiczne bicie nasilajace się szczególnie w nocy, niskie ciśnienie..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Wysiłek fizyczny przy poszerzeniu aorty wstępujacej

.. ...lat ,mam wadę serca - zastawka dwupłatkowa i niedomykalność 2 - ego stopnia wraz z poszerzeniem aorty wstepującej do 49mm.Od badań,które miałem w zeszłym roku nie ma żadnych zmian,jeśli chodzi o szerokość aorty. W zasadzie to ja mam wiele pytań,ale szczególnie nurtuje mnie..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...aorty wstepujacej i zastawki?Czy sa jakies osoby po takich operacjach które mogłyby coś nie cos doradzić,czy sie żyje normalnie jak przed operacja,czy mogą byc jakies powikłania,czy sa zadowolone z takiego życia? Pisze bo mam dopiero 28 lat i wszyscy mi tylko mówia,że całe życie przede..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...Fallota z zarośnięciem zastawki płucnej. W 1998 r., kiedy mialam 17 lat, wszczepili mi homograft, czyli czyjąś tętnicę płucną wraz z zastawką. W przyszłości pewnie czeka mnie kolejny zabieg w związku z poszerzeniem aorty wstepującej ( obecnie 5,4 cm ), Czuje się w sumie dobrze, ale łatwo..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...militarna Bez zmian Zastawka Aorty Bez zmian Zastawka trójdzielna bez zmian Zastawka płucna Bez zmian Funkcja lewej komory Bez zaburzen kurczliwości Pozostałe struktury osierdzie wolne Zobaczył jeszcze moje EKG od rodzinnego lekarza i stwierdził ze wszystko jest ok ! Zrobiłem także..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...operacji ( aortalna zastawka mechaniczna i proteza nadwieńcowa z powodu tętniaka ) miał zawroty głowy, poczucie niestabilności. Jestem 2 m - ce po operacji. ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty,czeka mnie operacja wymiany odcinka aorty wstepujacej i plastyka bądz wymiana zastawki i..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty trójpłatkowa z przepływem z aorcie zstępującej 1,3m/sek. Separacja osierdzia w normie. Mam 17 lat, od 5 uprawiam czynnie sport - piłkę nożną. W okresie intensywnego dojrzewania odczuwałem lekkie, rzadkie kłucie w klatce piersiowej, zazwyczaj podczas..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...Garlanda, zwężeniem zastawki aortalnej, koarktacją aorty, zawalem serca oraz zapaleniem mięśnia sercowego. Postepowanie polega na łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...aortę na sztuczną wraz z zastawką? Bardzo potrzebuję namiary na fachowców w Polsce. Dziękuję serdecznie Jestem po wymianie zastawki oraz aorty ( ostatniego lutego minął rok ). Operację miałem w Akademii Medycznej w Gdańsku u Pana Prof. Rogowskiego. Pozdrawiam tykających microbi to tak..

Interpretacja wyników Echa serca u niemowlaka

.. ...LV prawidłowa % SF 42 zastawka aorty ( funkcjonalnie )dwupłatkowa o niecoograniczonym ruchu otwarcia przepływ w AoA 2,8 m / sec ( gradient 32 mm Hg ) drożny otwór owalny z przepływem lewo - prawym łuk aorty lewostronny prawidłowy 23.04.2009 - LVEDD 25 mm, RVD 10 mm, IVS 4,5 mm , AoV 9 mm..

Poznań ul. Długa - Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego

.. ...iż, mam dwupłatkową zastawkę i poszerzoną aorte wstępującą ( 51mm ), dostałem już skierowanie do szpitala na operacje w Poznaniu ( j.w ), prawdopodobnie proteza aorty i zastawki ; chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tej kliniki i lekarzy. Proszę jeśli ktoś miał * przyjemność *..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...1,37cm rozk. 0,9 cm Zastawka mitralna: Ve 54 cm/s Va 73 cm/s Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach Vel aortalny: 164 cm/s Zastawka trójdzielna: Vel trójdzielny: 45 cm/s Płuca: Vel płucny 65 cm/s Duże naczynia: szerokość aorty: 2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski:..

Wszczepienie zastawki aorty na Banacha

.. Moj Tata bedzie mial wlasnie taki zabieg wykonany, w przyszlym tygodniu przez z prof. Franciszka Majstraka. Czu ktos moze podzielic sie swoim doswiadczeniem z kliniki na..