Zastawka mitralnej

Powikłania zawału serca

.. ...występująca niedomykalność zastawki mitralnej ( dwudzielnej ), perforacja ( pęknięcie przegrody międzykomorowej ) oraz pęknięcie ściany serca. Obraz kliniczny zawału mięśnia sercowego może być powikłany poszerzeniem obszaru martwicy, odczynem osierdziowym, powikłaniami zakrzepowo -..

Migotanie przedsionków

.. ...sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u noworodków! Kilka procent pacjentów z tą wadą przeżywa dzięki uruchomieniu mechanizmów kompensacyjnych jednak jest to tak poważne zaburzenie, że z reguły cierpią oni na dolegliwości bólowe za..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego...

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. Zastawka mitralna oddziela lewy przedsionek od lewej komory, jest dwudzielna - to znaczy zamykają ją dwa płatki. Niedomykalność mitralna to stan, w którym krew cofa się w czasie z skurczu z lewej komory do lewego przedsionka. Niedomykalność zastawki może wynikać z uszkodzenia każdego z elementów aparatu..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...szczególnie w obrębie zastawki mitralnej i aortalnej. Możliwe jest też wystąpienie bloków przewodzenia przedsionkowo - komorowego. Choroba dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Leczenie odbywa się w warunkach szpitalnych. Po wyleczenie, z uwagi na możliwość wystąpienie nawrotów..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Plastyka serca

.. ...niedomykalności lewej zastawki przedsionkowo - komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do śmierci. Liczba wykonywanych przeszczepów serca jest wciąż zbyt mała, aby można było uznać transplantację tego narządu za realną metodę leczenia dla większości chorych. W środowisku..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...Mogą ją powodować wady zastawkowe ( głównie zastawka mitralna ), wady wrodzone ( na przykład dodatkowe, zbędne szlaki elektryczne w sercu, które zakłócają jego miarową pracę ), operacje serca, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, zawał. Jest też cały..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 - 40 na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...jednocześnie ), 1stopnia wiotką zastawkę mitralną, jakąs nerwicę serca, wpw( to chyba częstoskurcz? już się pogubiłam ). Szukac w razie czego położniczego z kardiologiem? W ciąży nie jestem jeszcze, ale wolałabym się upewnic. Serdecznie pozdrawiam i... ma pan niezwykłe poczucie humoru,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...ślad fali zwrotnej pod zastawka mitralną ). Jeśli chodzi o arytmie ( te wstrętne skurcze, przewalania i trzepotania serca ) to też mam o tym nie myśleć, jeść dużo magnezu ( ktory niestety nie pomaga ) i wierzyc, że jestem zdrowa. Jeden z lekarzy ostatnio wspomniał o ablacji, ale dodał,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...skurcze , wypadanie płatka zastawki mitralnej( Ostatnio lakarz przepisał mi - CONCOR COR - jak Pan myśli dlaczego?przecież w ulotce nic nie ma o tym,że działa on na te dolegliwości które mam ! Zgóry dziękuję ! Witam i proszę o rade jeśli to możliwe.Mam 34l i od kilku lat mam zaburzenia..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...ablację - niedomykalność zastawki mitralnej. Muszę wykonać jeszcze parę badań i wtedy będę miała pewność ( dr O. Kowalski przepowiedział mi * u pani to będą trzy ablacje * ( każda na co innego ) no i sprawdza się Pozdrawiam. Byłem u lekarza bo mój stan ciągle się pogarszał a tam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...ablacja niedomykalności zastawki mitralnej, ale jak pójdę z wynikiem HOLTERA ( założony będzie we wtorek ) do mojego doktora to wypytam się szczegółowo i nie omieszkam o tym napisać. Do wszystkich przed ablacją: podzielam zdanie Beaty - bądźcie dzielni i chciejcie sobie pomóc by cieszyć..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na sercu, raz jakby mi tam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...i zawieszaniu płatka zastawki mitralnej, nerwicy wegetatywnej ( od 1982 do 2002 ), ablacji ( złożonej ) metodą CARTO na częstoskucze komorowe prawej komory ( po zapaleniu mięśnia sercowego własnie prawa komora była bardzo powiększona ) w 2002 r.i ablacji ( 2005 r, ) też metodą CARTO na..

Echo serca i pogrubialy płatek przedni zastawki mitralnej

.. ...pogrubialy platek przedni zastawki mitralnej do 6,2 mm, zwloknialy, reszta w normie teraz doppler zastawka mitralna VE max 1,0m/s, VA 0,42m/s fala zwrotna slad/I stopnia aortalna bez fali zwrotnej zastawla trojdzielna vmax 0,70m/s fala zwrotna slad I stopnia o Vmax 2,7 m/s RVSP 28mmhg..

Echo serca

.. ...cios takiego: Obraz zastawki mitralnej w normie: EF=N ( 80 - 150 )mm ( s ), a ja mam EF= 51mm/s???????????co to oznacza? Skrotem EF najogolniej rzecz biorąc oznacza się frakcje wyrzutowa lewej komory ,ale nie mierzy sie jej w mm/s , tylko w procentach. ten parametr byl wpisany przy..

Echo serca - Str. 2

.. ...tetniczego ) czy zwężeniu zastawki mitralnej na 100% jest to wpisane przy obrazie zastawki mitralnej i jest to EF, mam teraz wynik przed saba, a moze to kat nachylenia, przez ktore przepływa krew czy cos takiego? A sa inne parametry ewentualnej uposledzonej funkcji rozkurczowej , czli..

Echo serca - Str. 3

.. ...pompy. Pacjent lat 52. Zastawka mitralna: płatki cienkie, przeciwstawne ruchome DE: 21 mm ( 20 - 30 ) EF: 120 mm/sek. ( 50 - 150 ) Zastawka aortalna: płatki cienkie szerokość pierścienia: 34 mm ( 20 - 38 ) separacja płatków: 22 mm ( 15 - 27 ) Lewy przedsionek: 43 mm ( 20 - 40 ) Lewa..

Echo serca - Str. 7

.. ...cordis * ? moje wyniki: Zastawka mitralna EF 23mm/sek( 70 - 170 ) DE16mm/sek( 17 - 28 ) Gradient max 1,9 mmHg Powierzchnia ujścia 3,6cm2 Fala zwrotna nieobecna płatki cienkie Zastawka aortalna Pierścień zastawkowy 25mm( 12 - 37 ) separacja 18 mm( 15 - 26 ) gradient max 5.9 mmHg średni..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...diagnozę: Wypadanie Płatka Zastawki Mitralnej ( MVP ) Witajcie!! dzis odebralam wynik trzeciego juz holtera, 27 lipca mam miec robiony test wysilkowy. Nawracajac do tych wynikow a wiec wyszly mi tak w ciagu doby, 16 tachycardi, 4 bradycardie 4 skurcze komorowe i uwaga 215 skurczy..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...niedomykanie płatków zastawki mitralnej,to wada wrodzona,a dziś mam 23 lata!Podobnie jak reszta nie mogę spac po nocach,kiedy przychodzą skórcze,robi mi się gorąco,drętwieja mi ręce i nogi,a po tym robi mi się zimno.Cały czas jade na lekach ziołowych uspokajających,bo nie chcę uzależniac..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...tez wypadanie płatka zastawki mitralnej.Są dni że jest całkiem nieżle ale są i takie że wpadam w panike podczas napadów .Jestem słaba psychicznie ,i bardzo emocjonalnie wszystko przeżywam ,czasem nie mam siły na nic a mam 38 lat ,jak sie temu nie poddać.Rozumiem wszystkich z ta..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...morfologię. Mam mały problem z zastawką mitralną, ale prawie niezauważalny - lekka niedomykalność ( poza tym wszystko było ok ). Czy to właśnie z tego powodu odczuwam te przeskoki serca właśnie podczas wysiłku? Troszkę mnie to niepokoi, bo tyle się teraz mówi o młodych ludziach, którzy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...jest to: - wypadanie zastawki mitralnej - zaburzenia rytmu serca pod postacią pojedyńczej extrasyptolii nadkomorowej, komorowej i SV - Tach Pobudzeń komorowych zarejestrowano 1966, a nadkomorowych 245. Troche zaczynam się denerwować czytając wasze posty i nie tyle sie denerwuję jakąś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...od wypadania płatka zastawki mitralnej czy od wielu innych czynników. Dlatego trzeba zrobić kompleksowe badania w tym na tarczycę TSH, FT3 i FT4 poprosić lekarza. No mówie o tym zeby wykluczyć wiele czynników a wiemy że wszystkie objawy sercowe są do siebie podobne. Dlatego nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...minimalne wypadanie płatka zastawki mitralnej. Poczytałam troszkę i już wiem na czym ten mechanizm polega. Każdej z nas puka to serce, ale dlaczego, jak, co się wówczas dzieje? - tego nie wiedziałam...Otóż, moje drogie panie, płatek zostaje wessany do środka komory, zamiast równiutko po..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wszczepieniu protezy zastawki mitralnej, systematycznie kontroluję wskaźnik INR wskaźnik kształtuje się w granicach...1.53... 1.37..były okresy że wynosiło INR 2.04. Zawsze słyszę, że złą stosuję dietę. Ja natomiast unikam spożywania wszelkiego rodzaju kapusty, ogórków, bigosu. Sama już..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...jak zyc ze sztuczna zastawka w wersji elektronicznej. Ja zaczynam 12 rok zycia ze sztuczną zastawką mitralną..i jakoś nie możemy ustalić dawki acenocumarolu dla mnie. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia. Szanowny Panie ..sorrry zaczynam 11 rok ze sztuczną zastawką mitralną... Pozdrawiam mam..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...wszczepiono mi sztuczną zastawkę mitralną,z tego też powodu zażywam acenocumarol i sprawdzam co 1,5 tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla płodu...

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...rok mam zainstalowaną zastawkę mitralną i rzeczywiście utrzymanie INR jest problemem. Aktualnie rozpocząłem intensywne badania nad zastąpieniem acenokumarolu i podobnych substancją działającą podobnie czyli alkocholem. Jak narazie wyniki są zadawalające. Myślę, że sukces mich badań może..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...Dobry Wypadanie płatka zastawki mitralnej( dwudzielnej ) jest jedną z najczęściej spotykanych zmian w budowie serca, to nie jest wada, tylko taka cecha jej budowy, która powoduje zwykle niewielkie cofanie się krwi do lewego przedsionka ( płatki zastawki są wydłużone przez co minimalnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej 3 lata temu objawy mam takie jak wszyscy kołatanie serca przyśpieszone tętno czasem silny skurcz i wtedy wysiadam myślę że ju ż koniec. od czasu wykrycia wady urodziłan córeczkę siłami natury. Moim zdaniem wszystko zalęży od psychiki. Trzy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...wyszlo duze wypadanie zastawki mitralnej,USG robilam z powodu arytmii,w sumie mialam 4 USG serca i na kazdym sie to potwierdzilo,czestoskurcz wezlowy mialam leczony ablacja,nie czuje objawow wypadania tej zastawki,lekarz mi powiedzial,ze to jest taka uroda serca i nie nalezy tym sie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...wczoraj właśnie iż: * Zastawka militarna: Wypadanie przedniego, zwłókniałego płatka mitralnego z falą zwrotną I Stopnia. * Czy mógłbym prosić o wytłumaczenie tego wniosku? A pani kardiolog mi nic nie powiedziała.. I kazała tylko zażywać dużo magnesu.. I czy mogę się czegoś obawiać? Bo..

Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka

.. ...odcinkowa prawidłowa. Płatki zastawek niepogrubiale. Przedni mitralny wydłużony, niestabilny, ale bez wyraźnego prolapsu do lewego przedsionka. Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka. Czy ktos mi moze powiedziec, co te wyniki tak na prawdę oznaczają?? Tak naprawdę oznaczają serce bez..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...delikatne wypadanie płatka zastawki mitralnej. W niedzielę będę miałą kolene echo. I ostatnie pytanie. Znalazłam wypowiedzi, że po ablacji u wielu osób mimo iż znikają czestoskurcze, pojawiają się później, przynajmniej przez jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze dodatkowe, choć wiem..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...Relaksacja prawidlowa. Zastawka mitralna - fala zwrotna 1 stopnia Zastawka aortalna - delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2 stopnia. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...zatory, uszkodzenia zastawki mitralnej oraz ściany prawego przedsionka, a niekiedy same się łamały. W implancie pokazanym na s. 14 ( po prawej u dołu ) pomiędzy dyskami znajduje się walec zamykający o średnicy odpowiadającej wielkości ubytku. Aby zwiększyć szczelność, parasolki są..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...takie jak niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu - dodatkowa..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...mojego męza na wymianę zastawki mitralnej do Gdańska .Jestem przerażona to co przeczytałam.Bardzo się boję bo mąż ma 61 lat ana zastawkę powinien być operowany już 12 lat temu alę ciągle odkładał .Teraz ma mocno przerośnięte serceCzy ktos był operowany w Gdańsku? i czy mąż będzie miał..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...prawidlowa ( E/A 1,6 ) Zastawka mitralna - sladowa fala zwrotna Zastawka aortalna prawidlowa, przeplywy prawidlowe. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen ( niedomykalnosc trojdzielna 1st z TRV max - 2m/s, Tacc przeplywu plucnego 120ms ) Osierdzie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...takze nidomykalnosc zastawki mitralnej3 stopnia i zastawki ksiezycowej sladowa i padaczke modle sie za niego moj konradek choruje juz prawie dwa lata bierze L - karnityne ,captpril,acessan,qenzym Q 10 i depakine poniewaz ma jeszcze epilepsje leczymy sie w lodzi na ulic spornej u prof..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...- 25%,niedomykalność zastawki mitralnej Ii/III w przebiegu zmian wstecznych i relatywna,niedomykalność zastawki trójdzielnej I st czynnościowa.La - 4,21cm ,EDDLV - 7,31 cm( EDV - 303 ml ),ESDLV - 6,37cm( ESV - 227 ml ),E/A - 5,43.Po roku stosowania lekó(..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...dodatkowo niedomykalnosc zastawki mitralnej i czuje sie raczej kiepsko. Wlasnie jest w szpitalu na badaniach. Napisze wiecej jak bede miala chwile wolna o co bardzo trudno... Pozdrawiam Darko ja też mam ten dylemat,z tym że 4 miesiąc jestem na L4.Lekarz nawet nie chce słuchać o moim..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...III/IV * i Niedmykalnośc Zastawki Mitralnej IV * obecnie I/II * . Jestem pod stałą opieką Klinikii Kardiologi Dziecięcej w Katowicach. Moja frakcja wyrzutowa serca EF wynosiła na początku 10 % obecnie wynosi ona około 26 - 30 %. 21 stycznia czyli jutro jadę do Kliniki na badania..

Po ablacji - Str. 20

.. ...dodatkowo wypada mi płatek zastawki mitralnej oraz nerwy i stres... To co wcześniej napisałam, że długo dochodziłam do siebie raczej było/jest związane z psychiką człowieka, że potrzeba czasu żeby o tym przestać myśleć, odsunąć od siebie lęk przed nawrotem choroby * . Niestety, sama..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...rozkurczu3,1cm.Nieprawidłowy przepływ przez zastawkę mitralną i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda..

Operacja na otwartym sercu

.. ...VSD,FoA,nieprawidłowość zastawki trójdzielnej ).Chciałabym zasięgnąć opini o tym szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego na niedomykalnosc..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...mianowicie z niedomykalnoscia zastawki dwudzielmnej ( plucnej ) O wypadaniu platkow mitralnych dowiedzialam sie ok. 2 lat temu a o tym ze zwiazane jest to z zespolem Barlow`a dowiedzialam sie wczoraj. Nie jest to jeszcze takie straszne jesli nie to ze podejrzewaja zespol Marfan`a ktory..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...9dni temu wymieniana zastawke mitralna jest jeszcze w szpitalu ale z kazdym dniem powoli wraca do sil.Chociaz bardzo sie ciesze ze jest juz po zabiegu to i tak gdzies w srodku mnie jest ten lek o jej zdrowie.czytajac waszych wypowiedzi podnosze sie na duchu i wierze ze wszystko bedzie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...2008r mialem wszepioną zastawkę aortalną typu * On - X 23 * i mitralną * St Jude 29 * .Mam wiele pytaN jak dalej żyć: - czy mogę pracować w silnym polu magnetycznym i elektrycznym ; wysokim chałasie ok 100dB ; wysokiej temperaturze i po jakim okresie rechabilitacji ? Ola piszesz o..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...łagodne wypadanie płatka zastawki mitralnej ze sladową niedomykalnościa ( zespół Barlowa ). Ale do tego czesto mam tępy ból głowy za uchem i to mnie martwi( choc jest lekki ) Witam moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc? Mam to samo..

Zespół chorej zatoki

.. ...banalne wypadanie płatka zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...wyszło wypadanie płatka zastawki mitralnej co jest podobno wadą kosmetyczna s skurcze choc nieprzyjemne ale można z nimi życ. a ty aneta jak sobie dajesz rade ze skurczami Witam Miałem częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t po..

Ablacja - Str. 5

.. ...wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka na( + ). Co do zabiegu. Można dostać się przez żyłę lub tętnicę. U mnie się udało przez żyłę i bez problemu dostali się do serducha. Ale była w tym czasie ze mną na sali dziewczyna,gdzie dostawali sie..

Ablacja - Str. 9

.. ...ablacja - niedomykalność zastawki mitralnej ( termin bliżej jeszcze nieznany, bo trzeba wykonać szereg badań ). Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich życząc dobrego zdrowia. Ewa z Zabrza.Fajnie że masz takie podejście,oby było wszystko jak trzeba. Ja czuję się coraz gorzej...

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...NIEDOMYKALNOŚĆ PRZEDNIEGO PŁATKA ZASTAWKI MITRALNEJ chyba II STOPNIA... pozdrowionka: - DD A i nie napisałam że nie ćwiczę na W - F bo zbyt szybko się męcze. Gdy np. szybko idę czuję że bardzo szybko bije mi serce, a także go słyszę. Życze wszystkim zdrówka... nie wkręcajcie jej kurwa..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...miedzykomorowy, niedomykalnosc zastawki mitralnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, zwezone tetnice mozgowe, odmiane rozwojowa kola willisa oraz tylko jedna nerke. Ale zyje i daje sobie swietnie rade nie odstajac w niczym od zdrowych osob, czesto jak komus powiem o swoich..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...też wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o nieprawidłowe działanie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...mała niedomykalność zastawki mitralnej, ale podobno da się z tym żyć. I zupełnie przypadkiem ( kiedy już myślałam że oszaleję ) trafiłam na pogotowiu na jednego lekarza. Ten nawet bez badania, tylko kiedy opisałam mu objawy, od razu stwierdził co mi jest. Powiedział, że to nerwica,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...( np. niedomykalnosc zastawki mitralnej ) i w ten sposob wylazi. Ja mam takie objawy jak ty i stwierdzono nerwice,tez mam lęk jak mam zostac sama w domu,i inne podobne lęki:( Kilka razy jechałam na pogotowie i do szpitala ale konczyło sie to podaniem potasu w kroplówce polezeniu kilku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...wypadanie obu płatkow zastawki mitralnej I/II stopien, ale lekarz powiedzial , ze to nie moze dawac takich objawów, jestem załmana nie moge tak funkcjonowac...mam przepisany promolan, czy cos takiego ale czy to nie uzależnia ?? i czy pomoże ??? napiszcie pozdrawiam alusiap promolan jest..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...wypadaniem platka tylnego zastawki taki wynik echa serca odebrałem.lekarz powiedział ze nie mam sie tym przyjmowac a ja sie czuje okropnie omdlenia bóle w klatce bóle pleców. Wszystkie inne badania ok ekg,holter,ekg wysiłkowe. co mam robic? zmienic lekarza? co to własciwie znaczy..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego, nawet jeśli powoduje czasem gorsze samopoczucie, kołatanie serca itp. A najśmieszniejsze jest to, że kilka miesięcy temu ponownie zrobiłem sobie echo mówiąc o tym wypadaniu lekarzowi i tym..

Solarium a choroby serca

.. ...pomglo. mam niedomylanosc zastawki mitralnej i/ii stopnia, czestoskurcze nadkomorowe, skurcze dodatkowe, 3 lata temu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i przyspieszone tetno zazwyczaj.biore propranolol 10 - 20mg dziennie lub wiecej jesli zlapie mnie czestoskurcz oraz magnez...

Solarium a choroby serca - Str. 2

.. ...samoopalacza. Witam ja mam zastawkę w sercu wszczepioną mitralną ,pytałam mojego kardiologa czy mogę chodzic na solarium .Lekarz powiedział że nie wolno bo to serce pogarsza.Ja chodziłam na solarium 2 lata bo nie wiedziałam czy mogę .Okazało się że będe miała drugą operację serca..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. ...proszę o interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38 mm lewa komora niep - d 52mm - s - 29mm - ef - 70% tylna sciana - niepogrubiała przegroda miedzykomorowa - niepogrubiała - d -..

Bóle serca i i szmer na sercu

.. ...proszę o interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38 mm lewa komora niep - d 52mm - s - 29mm - ef - 70% tylna sciana - niepogrubiała przegroda miedzykomorowa - niepogrubiała - d -..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej.Zacząłęm brać pramolan na sen : ), wkrótce potem bisocard no i oczywiście magnez - doleliwości powoli ustępowały dzieki tym lekarstwom w tej chwili niemam już żadnych dolegliwości a mineło już 1,5 roku.Gdy byłem młodszy trenowałem lekkoatletykę..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...mam21 lat niedomykalność zastawek jednej i drugiej mitralne stwierdzone w wieku 19 w wojsku jakies cisnienia graniczne szmery bajery :D i nerwica najwiekszy bajer w tym ze odkad nie chce zyc !! czuje sie lepiej ;p;p leje na ta chorobe itd... nie przejmuje sie wcale i o ustepuje :D:D nie..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...stopnia wypadanie platkow zastawki mitralnej. Śladowa niedomykalnosc mitralna. Prawidlowa szerokosc aorty 3,4cm i pnia plucnego 2,5cm. Osierdzie bez cech plynu. Witam!!! Jest taka ważna lekarska zasada - nie leczy sie wyników tylko pacjenta. W tym przypadku na podstawie samych wyników..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je cały dzień, pojedynczo i gromadnie - czy jest to niebezpieczne? Witam, mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej oraz zespół WPW. Pięć lat temu była..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast EKG wykryło wiotki przedni płatek zastawki mitralnejz..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Arytmia serca?

.. ...wypadanie platka przedniego zastawki mitralnej PPM, niby zadna wada ale cos sie ze mna dzieje, lekarz przypisal mi magnez i jakis beta - bloker po pol tabletki dziennie ale ja nie wykupilem tylko bralem magnez, skurcze tak i tak mam nadal, tak wiec wybralem sie na holtera i akurat w tym..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...Czy wypadanie płatka zastawki mitralnej może byc przyczyną tego, iż po aktywnie spędzonym dniu ( np. pokonaniu na nogach 10 - 15 km ) czuję jakby zmęczenie na sercu. No właśnie - na sercu, a nie np. w nogach... Innymi słowy - nie jest to ucisk, ból, ale właśnie uczucie zmęczenia. Jestem..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1 klasa liceum zdarzył się pierwszy przypadek częstoskurczu..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...już 7 lat po wymianie zastawki mitralnej. Żyję i mam się dobrze. Wypadanie płatka zastawki to objaw który może ale nie musi skończyć się zabiegiem. U mnie okres wypadania bez większych zmian na gorsze trwał może z 7 lat a potem wada zaczęła się powiększać. Nadszedł dzień kiedy trzeba..

CK-MB

.. ...byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy wystepuja w spoczynku czy po wysilku lub w czasie stressu. ? czy masz obrzeki? I czy echo wykazywalo jakies inne patologie? Niestety nie wiem jaki był stosunek CK - MB do CPK !!..

Betablokery a powolne tętno

.. ...z wypadaniem płatka zastawki mitralnej.TO istny horror - nienawidzę mojego serca!! Biorę metaprolol 1raz dziennie po 1/2 tabl.który tylko zwalnia pracę serca do 55 uderzeń/min.nie likwidując skurczy dodatkawych. Do tego ciśnienie spada mi do 99/57.Boję się że takie tętno i ciśnienie może..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia

.. ...rowniez pogrubienie zastawki mitralnej.W 2005r urodzilam dziecko silami natury i nagle tydzien temu dowiedzialam sie ze mam niedomykalnosc zastawki mitralnej I/II stopnia.Meczy mnie rowniez dosyc czesto arytmia,bole w klatce,niepkoj i ogolne zle samopoczucie... Ostatnio w nocy bylo u..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...wypadanie obu płatow zastawki mitralnej I/II stopien, czuje sie fatalnie . nigdzie nie moge znalesc objawów tej choroby. Wszedzie pisza, ze to nic takiego, ze kazdy prawie to ma. ja osobiscie czuje dretwienia łydek, niepokój , ucisk w gardle i klatce, az po plecy , kręgosłup. robie sie..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii trafna. Warto podkreślić że ból..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...przypadkiem wypadania płatka zastawki mitralnej??? Bo ja własnie to mam i mam podobne objawy, kłucie w kl.piersiowej, w okolicach mostka, uczucie jakby mi tam coś przeszkadzało, osłabienie, drętwienie lewej ręki itp itd...lekarze mówia ze to nic poważnego i trzeba normalnie z tym żyć,..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...prolaptyczny ruch płatka zastawki mitralnej i niedomykalnosc i stopnia.Lekarz powiedział że ta przypadłosć nie ma zadnego związku. a ja się czuję jakbym miala powaz na wade serca! mnie sie wydaje ze nalezy zmienic lekarza .jezeli masz dolegliwosci ktore az tak odczuwasz to jest cos nie..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...* starcza * sztuczna zastawka? Po jakim czasie się ją wymienia.. jeśli tak się robi. A może raz wstawiona zastawka starcza do później starosci? Jak to jest? Czy ze sztuczną zastawką można biegać, pływać itp. normalnie? ja mam zastawki dwie mitralną i aortalną obie sztuczne, od zabiegu..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...KURCZLIWOSCI. PRZEDNI PLATEK ZASTAWKI MITRALNEJ LAGODNIE POGRUBIALY UGINA SIE W ECHOKARDIOGRAFICZNEGO ZESPOLU BARLOWA. TI II ST. BEZ PODWYZSZONEGO RVSP. DYSFUNKCJA DOPLERA TKANKOWEGO0. AORTA WSTEPUJACA NIEPOSZERZONA. JAMY SERCA BEZ SKRZEPLIN, WOREK OSIERDZIOWY BEZ PLYNU. Czy naprawde mi..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...zaczeła sie niedomykalność zastawki mitralnej i trojdzielnej.Zaczeły sie też coraz czestrze migotania lub trzepotania przedsionkow .Jestem zakwalifikowana do zabiegu wymiany zastawki mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to nastepstwo wady..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...ze szpitala. 40 lat, zastawki nieprawidłowe: mitralna - wąska fala zwrotna I stopnia, trójdzielna - fala zwrotna, śladowa. Ponadto tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Lekarze stwierdzili, że nie jest to przyczyna bólów w klatce piersiowej, omdleń. Twierdzą, że jestem zdrowa. A kiedy..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...odnotowano wypadanie zastawki mitralnej,choć jest podobno niegrożne.Zaproponowano mi ABLACJĘ,której strasznie się boję.Nie wiem,czy zdecydować siena zabieg.Mam pytani,czy niesie za sobą jakieś zagrożenia? Czy istnieje możliwość zagrożenia życia? I czy jest ona w moim wypadku koniczna -..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...www.alveo24online.pl Mam wszczepiona zastawkę mitralną. Operacje miałem 10 lat temu. ALVEO pije od dwóch lat. Jak kogos intresuja moje doswiadczenia to prosze napisać szeko@wp.pl POZDRAWIAM szeko Napisz na forum, generalnie jestem przeciwna specyfikom - jeśli je biorą ludzie chorzy i..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...LA 3,8 Ao 27 LVPW 1,1 zastawka aortalna - bez zmian zastawka trójdzielna,płucna,osierdzie - bez zmian zastawka mitralna - pogrubiałe płaty mitralne hej. myślę ,że naj lepiej wytłumaczy ci to lekarz.nie sugeruj siĘ wypowiedziami nie kompetentnymi. Michal a czemu skierowano cie na to..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo nasilają ). Odkąd dowiedziałam się o swojej przypadłości nie piłam,tylko 3 razy..

Analiza biopsji serca

.. ...wsierdzia - prawidłowe Zastawka mitralna - prawidłowa zastawka aortalna prawidłowa zastawka trójdzielna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej..